Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 19 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 19 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Greh? - Page 2 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Greh? - Page 2 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Greh? - Page 2 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Greh? - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Greh? - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Greh? - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Greh? - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Greh? - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Greh? - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Greh? - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Greh? - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Greh? - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Greh? - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Greh?

+7
Avramova
svejedno
Mastifal
Johnny-Azra
L2
Dragana
ellen
11 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Greh? - Page 2 Empty Re: Greh?

Počalji od molitva Ned Avg 29, 2010 1:33 pm

Sve što je NAMETNUTO nije pozitivno ( na primer situacije ) .Ali je pitanje da li nam je nesto nametnuto.Uvek smo MI koji biramo.Zato imajmo hrabrosti i upoznajmo sebe.Kako ?Preko napisane reci -naucne,religijske ?
Iz romana JEDNO

A stvar pocinje ovako:
Bach uplovi u paralelnu stvarnost i sretne mudraca koji mu da spise koji sadrze Istinu. Sav sretan Bach kaze kako to mora odmah objaviti ostalim ljudima.
Mudrac ga upita kako ce to nazvati. Bach odgovori (recimo): Spisi. Mudrac ga pita koji simbol ce uzeti da se razlikuju sledbenici Spisa od ostalih ljudi. Bach odgovori (recimo): Vatra.
Mudrac mu na to odgovori: Imat ces mnogo sledbenika, ali i mnogo neprijatelja. Sledbenici krsta i polumeseca dici ce se protiv sledbenika vatre. Mnogo krvi ce se proliti. Da li si siguran da To zeliš objaviti ljudima? Bach na to zapali Spise.
Nek svaka dusa ide svojim putem ( slobodne volje ) i neka taj put bude put ljubavi.
molitva
molitva
Novi član
Novi član

Broj poruka : 49
Datum upisa : 28.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Greh? - Page 2 Empty Re: Greh?

Počalji od cvjeticanin Pet Dec 02, 2011 10:24 am

::Nasleđen greh, pripisan greh i lični greh – svi su raspeti na Isusovom krstu, i sada “u Njemu imamo otkup−Njegovom krvlju, oproštaj prestupa− po bogatstvu Njegove blagodati” (Efescima 1:7).

Kakva su vaša razmišljanja o grehu?
U nasleđen neverujem ,kao ni u ovaj pripisani Lični greh može biti i prema sebi samom, ako se zapostavmo prema sebi.U školi smo učili o pogreškama Hitlera a kasnije i Staljina a danas o svojim.Svako za sobom broji svoje pogreške i uzroke istih, a da li je potreban neko ili se samo osmehom može sve da ispravi?
Kultura je pitanje običaja, etikecije, učtivosti, neformalnih rituala koji olakšavaju nashe interakcije i tako nam omogućavaju da se odnosimo jedni prema drugima sa uvažavanjem.Bez obzira ako se pridržavate posta ili vjerskih rituala,molite se bogu itd ali nigde ne volite red i sve volite da steknete preko reda.. time ste počinili greh i prema sebi i prema drugima

cvjeticanin
cvjeticanin
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3752
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Greh? - Page 2 Empty Odgovor za hriscan i za one koji ce to, ako Bog da, postati!

Počalji od Istina ex Natasha Pet Dec 02, 2011 12:52 pm

Bila sam prijatelj sa covekom koji je djakon u Pravoslavnoj Crkvi. Posle duge polemike i neslaganja, najvise zbog njegovog nepoznavanja Svetog Pisma, dosao je do zakljucka da smo brat i sestra u Hristu. Secam se kada mi je poslao ovakvu PP: 'Draga sestro, molim te da se molis za mene da mi Gospod oprosti grehe iz mladosti". Odgovorila sam mu: 'Brate, imam za tebe dobru vest. Onog momenta kada si priznao Hrista da je Mesija, tj. spasioc sveta koji je na krstu oprao svojom bezgresnom krvlju nase dosadanje grehe, pokajali se za ono sto smo ranije cinili priznajuci da smo gresnici, gresi su nam izbrisani i oprosteni. Nismo spaseni svojom zaslugom nego je to slobodan poklon od Gospoda zbog njegove ljubavi prema covecanstvu i milosti. Dala sam mu sve stavke kao potvrdu, jer ja ne znam odgovore niti imam pravo da nagadjam niti hocu niti zelim.

Mislim koji deo iz Biblije da navedem da bi bilo jasno svima, ali dolazim do zakljucka da je to tesko ljudima koji nisu proucavali Zakon. I u Starom zavetu, Bozji izabranici su gresili. Na primer kralja Davida, kome se svidela tudja zena i njenog muza poslao u rat i sigurnu smrt. Znao je da je grdno pogresio protiv Gospoda. Pokajao se i mnogi njegovi cuveni Psalmi govore o tome. Gospod mu je oprostio. Tako i drugima. Ako ucinimo greh, kad se pokajemo, kada smo veoma zalosni zbog toga sto smo rekli, pomislili ili ucinili, recicemo Gospodu da nam pomogne da prevazidjemo svoje slabosti, koje svako zivo bice ima. On ce nam oprostiti. Necemo izgubiti spasenje, tj. vecni zivot, ali necemo biti oslobodjeni od toga da 'poznjemo sto smo posejali'. To znaci da cemo za svoj greh odgovarati. Na primer, posle velikog greha kralja Davida, dobio je sina sa zenom cijeg muza je ubio. Dete je uskoro umrlo. Posle toga, njegov sin je 'spavao sa svojom sestrom', zlo se nastavilo sa tim da je sin Apsalom skupio ljude da ubije oca i da on dodje na vlast. Nije uspeo u tome, poginuo je zakacivsi se na granu drveta dok je bio na konju i jurio da smakne oca sa vlasti. David je opisao svoju tugu zbog svega sto mu se desilo.

U Novom Zavetu Isusa Hrista, postoji jedna prica koja govori o naslednom grehu koji je bio na snazi pre Isusove otkupne zrtve na krstu. Naime, ucenici su ga pitali kada su videli slepog coveka: 'Da li sagresi on ili roditelji njegovi? ' Isus je rekao: 'Nije niko. To mu se desilo da se na njemu pokaze slava Bozja.' Coveka je izlecio. Postoje i drugi primeri gde je jasno kazano da svako za svoje postupke odgovara i da niko nije odgovoran ni za cija dela bila ona dobra ili losa.

Nema coveka koji ne gresi, ako ni u cemu ono u recima. Dok ne budemo savrseni u duhovnom telu, a to ce biti kada Isus ponovo dodje, mi cemo gresiti. Receno je u Pismu da pravednik moze bezbroj puta pogresiti, ali ce opet ustati i bice mu oprosteno jer je primio Isusa u svoje srce. Ako je covek zaista iskreno priznao Isusa, on ce se 'useliti' u njegovo srce. Postaje verni hriscanin koji nece biti u stanju da pocini nikakve teske grehe...Oprastace i nece mrzeti svoje neprijatelje. Nece ciniti nemoral, nece lagati i krasti, nece se nikom moci svetiti ma sta da mu je ucinio.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Greh? - Page 2 Empty Re: Greh?

Počalji od Mesrine Sre Nov 14, 2012 7:52 pm

Greh ne postoji,kao takav. Greh je izmišljen, da bi se od *** uzimao novac...
Kako?
Tako što je katolička crkva, kao jedna od najstarijih , počela da naplaćuje za grehe,koje ljudi još nisu ni počinili. Tipa,plati,a kad budeš počinio neki greh, biće ti oprošteno,jer si,unapred,platio... affraid
Tako su počeli da "prave" kintu. Uvidevši da je to isplativo,otišli su korak dalje.
Kako?
Tako lepo, počeli su da prodaju vernicima ( *** ),kartu za Raj, u jednom pravcu... Naravno, nisu mogli,nikako, da im "valjaju" , povratnu,a to ih je,jako,bolelo... affraid Greh? - Page 2 479116528

-----------------------
Mesrine, vodite racuna o recniku i postujte pravila foruma.
~Q

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Greh? - Page 2 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Greh? - Page 2 Empty Re: Greh?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu