Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 13 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 13 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Greh? EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Greh? EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Greh? EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Greh? EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Greh? EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Greh? EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Greh? EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Greh? EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Greh? EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Greh? EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Greh? EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Greh? EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Greh? EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Greh?

+7
Avramova
svejedno
Mastifal
Johnny-Azra
L2
Dragana
ellen
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Greh? Empty Greh?

Počalji od ellen Pet Apr 02, 2010 6:21 pm

Nasleđen greh, pripisan greh i lični greh – svi su raspeti na Isusovom krstu, i sada “u Njemu imamo otkup−Njegovom krvlju, oproštaj prestupa− po bogatstvu Njegove blagodati” (Efescima 1:7).

Kakva su vaša razmišljanja o grehu?
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od Dragana Pon Apr 05, 2010 9:44 pm

Vjerujem u osobni i individualni grijeh kojega osoba može počiniti . Sama osoba je nosioc odgovornosti za svoje nedjelo ( grijeh ) . Dakle pojedinac .
Ne pridajem nikakvu važnost i značaj tzv. naslijednom grijehu , zvanom još i Istočni grijeh . Smatram to , apsurdom .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od ellen Pet Apr 09, 2010 6:56 pm

Po meni licno neka definicija za greh ne postoji.Sustina greha je po meni pokajanje.Po meni, greh je sve ono sto doprinosi da se povrede drugi ljudi, ma kakvi oni bili,I nikada ne osudjujem neku razlicitost alko nije vidjena nekim mojim ocima...jer po meni covek mora uvek da podje sam od sebe.
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od L2 Uto Avg 17, 2010 6:51 pm

Pitanje greha je jedno od prvih pitanja hriscanstva i jedno od pitanja sa kojim se svaki covek cesto susrece u zivotu.Biti bezgresan - po Bibliji - znaci biti savrsen po uzoru na Isusa Hrista - olicenje savrsenosti.
Prva pomisao o grehu, a u vezi sa verom,podseca nas na 10 osnovnih Bozijih zapovesti. Greh obuhvata mnogo vise : izvrsavanje svih Bozijih standarda.U tom svetlu svi smo mi gresnici, a prvim ljudskim grehom kojim pocinje Stari Zavet, mi smo naprosto osudeni na gresnost.Ono sto nas po hriscanskoj veri spasava je zrtva Isusa Hrista.
Od mnostva misli o grehu izdvajam Pavlove reci u Rimljanima kada kaze ( otprilike ) da upravo putem ZAKONA upoznajemo sta je to greh.Na neki nacin se od te Pavlove misli izgraduje jedna slika SUSTINE greha : Bog zeli da greh spoznamo.Cin prepoznavanja greha je dakle jedan od najznacajnijih koraka coveka. Za njim slede pokajanje i oprost. I to je po meni jedna od najlepsih misli Biblije.
Druga nit objasnjenja prikazuje greh nesto drugacije..Gresan je svaki onaj zivot koji se vodi “izvan “ Bozijih zakona.To opet vodi Pavlovoj misli .Voditi zivot po utvrdenim Bozijim standardima znaci razdvojiti dobro od zl , sto opet znaci PREPOZNATI greh ( pokajati se ,oprostiti i primiti oprost).
Sve se na neki nacin zavrsava tim cinom.Znaci li to da mozemo slobodno lagati ,krasti, nepostivati ..ubijati jer ce nam na kraju svega Bog ipak oprostiti.Ne. Bog oprasta jedino ako nakon pokajanja sledimo njegov pravac.
Moja vizija greha se ne zasniva na verskoj slici i porukama.Ona je pre svega eticka,jer mislim da ispravna etika podrazumeva sustinsku poruku vere : razdvajanje dobra od zla, vrline od poroka.Ne postoje dobro i lose nezavisno od realnosti,pa stoga razdvajam drustvenu od moje licne etike. Mislim da u drustvenoj etici ima mnogo licemerstva i moja etika nije podudarna sa drustvenom.Ne opravdavam neke drustvene norme i krsim ih bez pardona, na isti nacin kao sto se onih normi koje prihvatam strogo pridrzavam.Moram priznati da to ponekada radim iz prkosa i neke nejasne unutrasnje potrebe da se suprotstavim drustvenim standardima pa makar ih smatrala opravdanim.


Poslednji izmenio L2 dana Čet Avg 19, 2010 2:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od L2 Uto Avg 17, 2010 8:31 pm

Danas imam gresne misli pa se nesto pitam sta je to greh.

Vi koji se volite ljubavlju isposnika,sa strahom od sagrešenja,( Desanka M ) kako preispitujete sebe? Da li je i pomisao na ljubav gresna ?
Ne mogu a da ovde ne kopiram poznate stihove Jovana Ducica:
Pesma ženi



Ti si moj trenutak i moj sen
i sjajna moja reč u šumu
moj korak i bludnja
i samo si lepota koliko si tajna
i samo istina koliko si žudnja.
Ostaj nedostižna, nema i daleka
jer je san o sreći više nego sreća.
Budi bespovratna, kao mladost.
Neka tvoja sen i eho budu sve što seća.
Srce ima povest u suzi što leva,
u velikom bolu ljubav svoju metu.
Istina je samo što duša prosneva.
Poljubac je susret najlepši na svetu.
Od mog priviđenja ti si cela tkana,
tvoj plašt sunčani od mog sna ispreden.
Ti beše misao moja očarana,
simbol svih taština, porazan i leden.
A ti ne postojiš, nit' si postojala.
Rođena u mojoj tišini i čami,
na Suncu mog srca ti si samo sjala
jer sve što ljubimo - stvorili smo sami.


L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od L2 Čet Avg 19, 2010 2:48 pm

Zasto ovde niko ne pise o grehu , a toliko gresnog sveta.

Greh? 3582407438
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od Johnny-Azra Čet Avg 19, 2010 2:57 pm

A što da pišu...Zašto vidiš trn u oku brata svoga,a ne vidiš brvno u svom oku... Greh? 2518772342
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od L2 Čet Avg 19, 2010 4:10 pm

E moj Johnny tako ti je to od pamtiveka do danas i bice.Pa kada to znamo lakse nam je variti misli takvih. :klopa1:
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od Johnny-Azra Čet Avg 19, 2010 4:16 pm

Brvno je velika stvar,i mučitelj naših emocija..Ako ga ne shvatimo na pravi način,može da nas košta emotivnog vida...A to je najgore što može da se desi čovjeku...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od L2 Pon Avg 23, 2010 12:34 pm



Da to je najgore kada se coveku zbog brvna u oku vid pokvari, pa mora da gleda tude oci lupom, onom velikom.Zato mu se travcica, trunic u tudem oku pricini velikim .



:hulahop:
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od Mastifal Pon Avg 23, 2010 12:45 pm

ellen ::Kakva su vaša razmišljanja o grehu?

pozitivna...
Mastifal
Mastifal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1568
Datum upisa : 18.03.2010
Lokacija : Wafen SS

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od L2 Uto Avg 24, 2010 2:58 pm

Upravo sam zavrsila dugi razgovor sa jednim prijateljem iz Australije.Ne znam sta je ovima iz Australije pa mi se nekoliko njih danas javilo.
Pricali smo o religiji i prevashodno grehu.Mnogo sam se oneraspolozila.Ova religija je bas zadrta.Kako god da okrenes ne smes da zgresis.Pa kakav bi zivot bio bez grehova pitam se ja sada? Imam o cemu da razmisljam kada se razljutim Greh? 3062556089
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od svejedno Uto Avg 24, 2010 3:02 pm

volim da gresim, to je ono sto me cini covekom
svejedno
svejedno
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 624
Datum upisa : 22.08.2010
Lokacija : svejedno

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od L2 Uto Avg 24, 2010 3:09 pm

Mozda ne gresis nego mislis da gresis. Mnoge norme su u zivotu postavljene pogresno.I ja takve prepone preskacem sa najvecim zadovoljstvom.I kada treba i kada ne treba.I onda kada znam da cu pasti.Jer znam da cu ponovo ustati i da cu se osecati mnogo lepse.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od L2 Uto Avg 24, 2010 3:47 pm

Evo vratih se ja na temu.Sve me nesto kopka.Objasnio mi je prijatelj ,inace veliki vernik, sve aspekte greha prema Bibliji.
OK. Mnogo toga sam znala ,ali nisam
- da je homoseksualce i lezbejke Bog preobratio da bi im zbog greha presekao lozu.Dakle sorry hom.i lezb. nema razmnozavanja.Stoji u Rimljanima.Moracu sto hitnije proveriti.
- da formalni rituali nisu uvek Bogom dani ? Sa ovim sam momentalno sludena. Pa otkuda da neko zna da li je zakonski brak Bogom dan ?Kljuc je u svemu vera.Posto bas nisam momentalno pri pameti uzmite sa rezervom moja razmisljanja ; je li to znaci da je lepse biti nevernik.Nema vere, nema Boga,mozes da gresis do mile volje.I sta radi Bog u tom slucaju ?? Moracu ga upitati.ionako sam mu veceras zakazala sastanak .
- da je crkva najvece uporiste davola.!! Zato i imamo toliko crkava i vera.I zaista nas razjedinise do bola po tom religioznom pitanju.Konacno jedna lepa vest. Od sada se molim u kafanama,tamo sigurno nema davola da me omete.
odoh na neku drugu temu ,ovog greha mi je za danas dosta .


🇭🇲
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od Gost Uto Avg 24, 2010 4:00 pm

grijeh..nema veze sa tim biti nevjernik ili vjernik....i Boga ne zovi upomoc...vec samog sebe...On ce ti pomoci svakako..ali pitanje je dali ces ti sebi pomoci....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od L2 Uto Avg 24, 2010 4:07 pm

lucija ::grijeh..nema veze sa tim biti nevjernik ili vjernik....i Boga ne zovi upomoc...vec samog sebe...On ce ti pomoci svakako..ali pitanje je dali ces ti sebi pomoci....
Problem je draga moja sto mnogi od nas sasvim jasno znamo sta je greh, pa nam ipak slatko da gresimo.I kako onda pomoci sebi ? Meni na primer ,istina RETKO kada su mi zaista drage osobe u pitanju ,jezik potrci ispred ..I ako znam da ne treba razgovarati sa nekim ko nema isto misljenje i nije otvoren za postenu razmenu misljenja,ili ko je jos mlad da ima ispravno misljenje, itd.Najinteresanstnije je da me i takvu vole i prihvataju, ali im treba malo vise vremena da se oporave posle mojih verbalnih udaraca.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od L2 Čet Avg 26, 2010 2:33 pm

Greh? 1048s

Preporuka za knjigu :
Ljubav je jaca od smrti

U knjizi su opisane ljubavi izmedu velikih biblijskih parova : Adama i Eve, Abrahama i Hagare i Sare, Izaka i Rebeke, Jakova i Lee i Rahele, Jude i Tamare, Rute i Boaza ...
citati :

Stavi me kao znak na srce, kao pečat na ruku svoju, jer ljubav je jaka kaosmrt , a ljubomora tvrda kao grob. Žar je njezin žar vatre i plamena Jahvina
tu nema se puno šta reći...sve je jasno

12 Ti si vrt zatvoren, sestro moja, nevesto, vrt zatvoren i zdenac zapečaćen. 13 Mladice su tvoje vrt mogranja pun biranih plodova:
14 nard i šafran, mirisna trska i cimet, sa svim stabljikama tamjanovim, smirna i aloj s najboljim mirisima.

Reci mi, ti koga ljubi duša moja, gde paseš, gde se u podne odmaraš, da ne lutam, tražeći te, oko stada tvojih drugova.

Uveo me u odaje vina i pokrio me zastavom ljubavi.

Ustani, dragano moja, lepoto moja, i dođi, jer evo, zima je već minula, kiša je prošla i nestala. Cveće se po zemlji ukazuje, vreme pevanja dođe i glas se grličin čuje u našem kraju. Smokva je izbacila prve plodove, vinograd, u cvatu, miriše. Ustani, dragano moja, jepoto moja i dođi.
Golubice moja, u spiljama kamenim, u skrovištima vrletnim, daj da ti vidim lice i da ti čujem glas, jer glas je tvoj ugodan i lice je tvoje krasno.



L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od Avramova Čet Avg 26, 2010 3:11 pm

svejedno ::volim da gresim, to je ono sto me cini covekom

Možda je ispravnije da si napisao: volim što grešim... Ovako ispada da namerno grešiš a čovek nije ni svestan da često misleći da čini pravu stvar, zapravo čini greh. Greh? 4200506399

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od molitva Sub Avg 28, 2010 10:52 pm

Greh : dopustiti kontrolu nad sopstvenom svesti ( bilo komu i bilo cim ) i udaljiti je tako od Boga.
molitva
molitva
Novi član
Novi član

Broj poruka : 49
Datum upisa : 28.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od svejedno Sub Avg 28, 2010 11:11 pm

Avramova ::
svejedno ::volim da gresim, to je ono sto me cini covekom

Možda je ispravnije da si napisao: volim što grešim... Ovako ispada da namerno grešiš a čovek nije ni svestan da često misleći da čini pravu stvar, zapravo čini greh. Greh? 4200506399

ne da volim, glupo sam formulisao. imam vrlo maglovitu predstavu o tome sta je greh. ne ubijam, ne kradem, ne otimam tudje zene, ne svedocim lazno na drugoga. ali volim da se pobijem i cesto to radim. dovoljan je sitan razlog, droplja splavarusa, bilo sta. znam da ne bi trebalo, ali kad se setim sutradan nije mi zao. to je verovatno greh, bem li ga...
svejedno
svejedno
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 624
Datum upisa : 22.08.2010
Lokacija : svejedno

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od Avramova Sub Avg 28, 2010 11:16 pm

svejedno ::...ali volim da se pobijem i cesto to radim. dovoljan je sitan razlog, droplja splavarusa, bilo sta. znam da ne bi trebalo, ali kad se setim sutradan nije mi zao. to je verovatno greh, bem li ga...

Gorećeš u paklu Greh? 4242552882

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od svejedno Sub Avg 28, 2010 11:20 pm

ja? zbog takve sitnice? nema boljeg coveka, dobar sam kao hleb...
svejedno
svejedno
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 624
Datum upisa : 22.08.2010
Lokacija : svejedno

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od Avramova Sub Avg 28, 2010 11:32 pm

Dobro onda, uživaćeš u raju ako se ti budeš pitao, a nećeš. Greh? 1221565979

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od svejedno Sub Avg 28, 2010 11:37 pm

nema na forumu coveka koji se nikad nije potukao. razlika je mozda u tome sto ja to radim sa zadovoljstvom.
svejedno
svejedno
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 624
Datum upisa : 22.08.2010
Lokacija : svejedno

Nazad na vrh Ići dole

Greh? Empty Re: Greh?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu