Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 15 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 15 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Meditacija - Page 2 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Meditacija - Page 2 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Meditacija - Page 2 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Meditacija - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Meditacija - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Meditacija - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Meditacija - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Meditacija - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Meditacija - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Meditacija - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Meditacija - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Meditacija - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Meditacija - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Meditacija

+11
Lilith
Vukota
inspy
Avramova
Johnny-Azra
Mesrine
babamara
Enna
Istina ex Natasha
Fristajlo
Marea
15 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Gost Pon Apr 28, 2014 2:33 pm

Vukota III Grešni  Meditacija - Page 2 1626135240 

Buđenje

To što ste počeli da meditirate, odvojivši za to neko vreme svaki dan, ne znači da više nećete moći da razmišljate ili da jurite svojim poslom i obavljate stvari. To samo znači da je od sada verovatnije da ćete znati šta radite, zato što ste se zaustavili na kratko, oslušnuli, razumeli.

Jedan praktičan način da to učinite jeste da pogledate druge ljude i zapitate se da li zaista vidite njih ili tek svoje misli o njima. Ponekad naše misli deluju kao ružičaste naočare. Kada ih stavimo, vidimo decu iz snova, muža iz snova, ženu iz snova, posao iz snova, kolege iz snova, životnog partnera iz snova, projatelje iz snova. Možemo živeti sadašnjost iz snova i čekati budućnost iz snova. Potpuno nesvesni toga, bojimo sve oko sebe, oblikujemo ga prema svojoj želji. I dok se stvari u snu mogu menjati i stvoriti nam iluziju da su žive i stvarne, sve je to ipak san u kojem smo zarobljeni. Ali ako skinemo naočare, možda, samo možda, možemo tek malo preciznije videti to što nam je zapravo pred očima.

Vežba: Zapitajte sebe s vremena na vreme: "Jesam li budan u ovom trenutku?"  Meditacija - Page 2 308918087 


Jon Kabat-Zinn: Mindfulness Meditation
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Avramova Pon Apr 28, 2014 3:21 pm

Što je nekome meditacija meni je molitva.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Gost Pon Apr 28, 2014 3:26 pm

Dobro, samo nemoj u kukuruze.

Pusti ti Vukotu. Taj ili je neko gradsko dete, pa je kukuruze samo na sliku video il je sado mazo. Znaš kako seče list kukuruza, ko žilet. Pa još noćom po mrklom mraku kad ne vidiš ni de ideš.  Meditacija - Page 2 128863565
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Vukota Pon Apr 28, 2014 3:28 pm

oblica ::Vukota III Grešni  Meditacija - Page 2 1626135240 

Ne kvari moju predstavu o meditaciji, i zeni kao njenom konacnom smislu...
Za mene je svaka raskrsnica sa pogledom na njene obline Osmostruka staza zivota...
Inace, u mraku odlicno vidim... Meditacija - Page 2 4027700691
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Gost Pon Apr 28, 2014 3:39 pm


Žena može biti objekat meditacije (i to vrlo interesantan), ali ne razumem kako
može biti i konačni smisao.
Da su žene konačni smisao, ja ne bih ni dangubila meditirajući.  Meditacija - Page 2 657883169
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Gost Sub Maj 10, 2014 8:00 am

Svesni u sred fudbalske gužve

Jedna od najtežih stvari koje treba naučiti jeste da svesnost ne zavisi od bilo kakvog mentalnog ili emocionalnog stanja. Svi mi imamo neku sliku o meditaciji. Meditacija je nešto što u tišini, na kursu rade neki smireni ljudi, koji se lagano kreću. No, to su samo uslovi za
trening. Oni su stvoreni kako bi pomogli koncentraciju, a mi naučili veštinu svesnosti. Međutim, kada smo jednom naučili tu veštinu, možemo i treba da izađemo iz tih ograničenja treninga. Ne moramo više da se krećemo puževim korakom da bismo bili svesni. Ne moramo čak ni da budemo smireni. Možemo biti svesni dok rešavamo matematički problem. Možemo biti svesni u sred gužve na fudbalskoj utakmici. Možemo biti svesni u sred izliva besa. Mentalne i fizičke aktivnosti nisu prepreka za svesnost. Ako vam je um izuzetno aktivan, i tada samo posmatrajte prirodu i stepen te aktivnosti. I ona je samo deo te predstave bez kraja koja se odvija u nama.

Henepola Gunaratana, Mindfulness in Plain English
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Gost Sub Maj 31, 2014 10:38 pm

Uzrok našeg nezadovoljstva

Koliko god čudno to moglo zvučati, meditacija nam može pokazati da smo srećniji nego što mislimo. Možemo otkriti da su stare uslovljenosti, pre nego sadašnje okolnosti, pravi uzrok našeg nezadovoljstva i da je ovaj trenutak sasvim dovoljan ili čak divan, ali ga mi jednostavno nismo primetili.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Lilith Sub Maj 31, 2014 11:42 pm

to sam shvatila i bez meditacije, koju neću sada da ofiram ovim otkrovenjem koje nisam ni tražila a našla sam ga, samo kažem...
shvatila sam koliko sam srećna bila i koliko sam možda još uvek i koliko to nisam znala da cenim... i za trenutak u vremenu i prostoru sam više nego osvešćena.
da li mora neka yebada da ti se desi ili da avanzuješ u gurua da bi ovo shvatio, pitam se... osnovno elementarno pravilo življenja.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Gost Sub Maj 31, 2014 11:45 pm

Lilith ::to sam shvatila i bez meditacije, koju neću sada da ofiram ovim otkrovenjem koje nisam ni tražila a našla sam ga, samo kažem...
shvatila sam koliko sam srećna bila i koliko sam možda još uvek i koliko to nisam znala da cenim... i za trenutak u vremenu i prostoru sam više nego osvešćena.
da li mora neka yebada da ti se desi ili da avanzuješ u gurua da bi ovo shvatio, pitam se... osnovno elementarno pravilo življenja.

 Meditacija - Page 2 2785128194 Meditacija - Page 2 2112243190  eto ti sad pa pukni...

Neki ne shvate ni tada.  Meditacija - Page 2 4027700691 
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Lilith Ned Jun 01, 2014 12:02 am

ybg, sve učimo na teži način...  Meditacija - Page 2 3653457754
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Gost Ned Jun 01, 2014 12:43 pm

Oproštaj

Pitanje: Kako možemo oprostiti nekome ko nastavlja da pribegava nasilju?

Godwin: Ovo je veoma dobro pitanje i ja volim takva praktična pitanja, sa kojima se svi susrećemo. Svi smo bili u takvoj situaciji u nekom trenutku. Dakle, kako da se odnosimo prema njoj kao meditanti koji praktikuju meditaciju prijateljske ljubavi?

Prva reakcija -- možda neće biti baš laka -- ali jedna stvar koju možemo pokušati da vežbamo is budističke perspektive jeste: nemojmo biti iznenadjeni u takvim situacijama.

Zašto to kažem? Zašto se uvek iznenadimo kad nam se tako nešto dogodi? Zato što imam ideju, sliku, očekivanje da drugi ne treba da pribegavaju nasilju. naročito protiv mene.

Postoji vrlo interesantno gledište, budistička analiza čovekove prirode. Da naše mane -- one mogu biti bes, mogu biti nasilje, u bilo kojem obliku -- imaju iza sebe tri razloga. A ta tri razloga su pohlepa, mržnja i obmanutost, Dakle, sve dok u sebi imamo ove tri karakteristike, ponašaćemo se nasilno, ponekad iracionalno, na sve one načine na koje se ljudska bića ponašaju u ovom svetu. Kada vidimo postupke pokretane pohlepom, mržnjom i obmanutošću -- drugim rečima, kad vidimo postupke koji dolaze od nesavršenih ljudskih bića -- treba li da budemo iznenadjeni? Pre bi trebalo da se iznenadimo ako ljudi ne žive na taj način!

Prema budizmu, mi živimo u ludom svetu. U tom smislu svi smo mi ludi. Tek kad se probudimo, postajemo potpuno normalni. Zašto kažem da smo ludi? Zato što smo stvorili jedan subjektivni svet i živimo u tom subjektivnom svetu koji ne korespondira sa stvarnošću. Ko od nas ovde može reći da uvek vidi stvari upravo kakve one jesu? Naš problem je da taj ludi svet uzimamo suviše ozbiljno. Zato, kada vidite ludo ponašanje, molim vas ne budite iznenadjeni. To je prva stvar.

Druga stvar o kojoj razmišljamo jeste osoba koja pribegava nasilju i nastavlja da to čini. Možda ona ne zna za bilo koji drugi način ophođenja sa ljudskim bićima. Pretpostavljam da mora biti vrlo nesrećan čovek, sa mnogo patnje, koje možda nije ni svestan. Zato, ako smo u stanju da stvarnost tog bića vidimo na ovaj način, pre nego da se ljutimo, počinjemo da saosećamo sa njim. Počinjemo da žalimo takve ljude koji ne znaju ni za jedan drugi način ponašanja, osim da budu destruktivni prema sebi i prema drugima, što je potpuna suprotnost življenja na duhovni način. Ponekad može biti izuzetno teško dopreti do takvih ljudi i komunicirati sa njima, pošto su potpuno zatvoreni za bilo kakve sugestije.

Dakle, analizirajmo celu stvar iz ugla naše patnje. Dogodila vam se takva stvar i uticala je na vas, nosite ranu u odnosu na to što vam je druga osoba učinila. I tako, svaki put kad se setite tog čoveka, šta se događa? Ljuti ste na njega; povredio vas je. To što je učinio jeste vaša patnja i ta rana zbog koje patite može biti vrlo destruktivna.

I ako ne možete da pomognete toj drugoj osobi, kao neko ko praktikuje meditaciju prijateljske ljubavi, možete se potruditi da naučite kako da pomognete sebi. Ako neko želi da isceli takve rane, koja sredstva može upotrebiti? Prva je da promisli kako je ta rana nastala. I tada shvatite: rana je nastala zbog slike, zbog očekivanja kako bi drugi trebalo da se pomašaju prema meni. Drugi način lečenja rane je shvatiti da se to dogodilo u prošlosti, prošlo je, i ja ga ne mogu izmeniti, ali ipak nosim sa sobom bol prošlosti tako što svuda nosim tu ranu u sebi.





I tako treba da se odlučite: hoću li nastaviti da patim ili ću pokušati da zaustavim tu patnju tako što ću prošlost ostaviti za sobom? I zatim pokušati da razume njegovo ponašanja i da mu, koliko je to moguće, oprostim. S ovim u vezi Hrist je rekao nešto što mi se veoma dopada: "Oprosti im jer ne znaju šta čine".

Nekad pretpostavljamo da čovek zna zašto radi to što radi. Ali ako slučajno povedemo razgovor o tome sa njime, može nam reći: "Zaista ne znam zašto sam to učinio, jednostavno se dogodilo". Zar i sami ne postupamo na takav način u određenim situacijama? I zaista ne znamo zašto smo nešto uradili, ne možemo da pronađemo razlog.

Dakle, sve ovo može biti teško, ali je zaista vredno truda, ako uspete da svoje rane zacelite na ovaj način, da odložite tovar koji ste možda nosili sa sobom mnoge godine. To vam može doneti takav osećaj slobode i lakoće.

Možda ćete morati prekinuti svaki kontakt sa tom osobom, ali ipak ćete možda hteti da nastavite da budete u vezi indirektno, tako što ćete joj poželeti: "Neka i ti jednoga dana shvatiš šta radiš, neka jednoga dana uvidiš šta radiš, i neka na taj način prekineš uvek isto destruktivno ponašanje iz prošlosti". Ovo bi bile neke od mojih sugestija.

Godwin Samararatne: Meditation for Everyday Life

 Meditacija - Page 2 2207937128 lako je njemu da priča...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Cinzia Sre Jun 24, 2015 2:54 am

Meditacija je stanje bez uma. Meditacija je stanje ciste svijesti bez ikakvog sadrzaja. Um je prepun otpadaka, UM je stalno u prometu, misli, sjecanja, ambicije, sve je to u stalnom "prometu", cak i kada smo u snu nase misli neprestano rade,,To su snovi, To su razmisljanja,,To je briga i jad, priprema za naredni i dan,,neko podzemlje u nama radi, takvo stanje nije meditacija, njegova suprotnost je meditacija,,
Cinzia
Cinzia
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 722
Datum upisa : 22.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od inspy Sre Jun 24, 2015 9:16 pm

...да, мисли су у сталном промету.хелоу.. За мене је медитација(одкако веџбам јогу Very Happy) пажња и сконцентрисаност на удисај и издисај, као доказ самој себи да мрдам и струјим. Мисли и тад прелећу, ал сам их свесна ко ове конкретне брескве на столу. И  у свакодневним радњама мозак шаљем на дисање, што је промил, 0.001% времена, поредећи са осталим свим и свачим на шта га утрошим,ал за сада довољно.
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Cinzia Sre Jun 24, 2015 11:23 pm

A Ja se pitam, kako je to ako uspijemo da bar na trenutak misli ne postoje,,
Kazu da To moze, pokusala sam i ne mogu, mozda nesto kao taman malo dotaknem ali ne ide pa ne ide,, Meditacija - Page 2 1179806630
Cinzia
Cinzia
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 722
Datum upisa : 22.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od inspy Sub Jun 27, 2015 10:28 am

то и ја покушавам ал не иде. Нпр. држим се у пуном бусу искривљена за шипку и замишљам моју омиљену Дрво позу са јоге,балансирам, истовремено мозак на удисај и издисај, фино му наређујем да стане и не мрачи ме,док ме нека "тврда жена не нагу..и и забаци Meditacija - Page 2 3681966919 , дубље међ народ.
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Avramova Sub Jun 27, 2015 6:31 pm

inspy@

Izdrži još koju lekciju ako si se zaista pronašla u njoj.

Ovo je jako teška i zahtevna vežba i uglavnom ne uspeva jer nije "skrojena" za nas.

Odbijam jogu u svakom smislu.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od inspy Sub Jun 27, 2015 9:47 pm

која вежба? Meditacija - Page 2 3464355637 што одбијаш ?
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Avramova Sub Jun 27, 2015 11:02 pm

Bilo koja vežba, više mi liči na "moram" nego na "želim".

Odbijam jogu u svakom smislu, od početka do kraja.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od inspy Ned Jun 28, 2015 1:49 pm

Ок за јогу, мада ниси објаснила зашто Very Happy, или нам треба засебна тема на можда спорту.. Мени јога једини спорт“ ,активност, за који могу да кажем да ми иде, пошто сам антиспортски тип, ал прилично растегљив спораћ, искрцкам се и истеглим, а да немам осећај неког убитачног веџбања и скакања које не подносим. Самим тим прија мом егу и импонује ми да је веџбам. И да су то неке обичне терапеутске вежбе истезања, да се не зове јога), са исправним дисањем и размишљањем о дисању, радила бих...Овако, све што ми прија се спаковало у јогу. И волим ту замрачену умирујућу непресирајућу атмосферу. Опет да водим неки другачији начин живота, са више физичке радне активности, копам, чистим, конобааришем што сам за време факса и радила, а не ово тренутно  рђање и трулење кичме и врата за компјутером, вероватно би ми одабир вежби био другачији или га не би ни било. Тако да, сваком своје, тј.према личности,филозофији мозга,телу,локацији,обавезама.. Smile ... Ето, расписала сам се....
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od sini_do Ned Jun 28, 2015 2:15 pm

Lepo je videt inspy raspisanu.. Ja potpuno razumijem njene aktivnosti, lepo je videt osobu koja nije u svakodnevnom fazonu, u ovom svakodnevnom svetu sa iskrivljevnim vrednostima... Meditacija - Page 2 3486417944
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Avramova Ned Jun 28, 2015 8:36 pm

inspy@

Moja prva poseta joga času bila je davno, tek iz znatiželje i neznanja, a i drugrici kojoj je bio cilj da skine višak kg da pravim društvo. Svako je dobio svoju prostirku. Čas je krenuo. Učiteljica je savila glavu sedeći u meditativnoj pozi i rekla da ponovimo "pozdrav" koji će ona izgovoriti uz blagi nagib glave ka grudima. Prvo čudo. Nisam je poslušala ali... kao da se nje ticala moja neposlušnost, važno da sam platila za mesec dana ne bih li relaksirala telo, prevazišla sopstveni um i dostigla ono što učitelji joge propovedaju, odnosno što propovda vera koja je daleko od moje, vera kojoj moje biće ne pripada ni jednim promilom. To je bio moj prvi i poslednji čas.

Osnovna greška jeste ta što skoro svi na jogu polaze da bi se fizički relaksirali, održali kondiciju, smršali itd.itd. a drugi deo, koji je zapravo za jogu suštinski, nisu ni dotakli, niti ih interesuje.

Moja meditacija je pravoslavna molitva, kako sam gore kratko napisala i to radim kada ja poželim. To ne ide sa meditacijom ni sa jogom, ni sa hinduizmom. Nespojivo u meni što bi bilo logično ako je u meni istinska vera.

Bila sam neprecizna u odgovoru (verovatno žurila), pa se čini kao da sam isključila fizičku aktivnost. Ni slučajno, to je svakodnevno zastupljeno ali opet, kada ja želim, i kako ja želim, potpuno spontano, instinktivno.

Moja fizička aktivnost je nekada samo ples uz muziku koja meni godi. Ako vežbam nema džilitanja, svaka vežba mora biti ispravno odrađena da bi se postigao željeni efekat (kondicija pre svega i naravno briga o zdravlju).

Pre par godina sam nekoliko puta bila u sali gde je moja drugarica držala časove aerobika (koga ne podnosim), i tzv. pilatesa - vežbe rastezanja. Izuzetno fina atmosfera, lepo svetlo, tiha opuštajuća muzika i vežbe dok znoj ne počne kapati sa lica. Početak je uvek najteži.

Tu sam naučila par izvrsnih vežbi koje sada sama radim kod kuće. Isto bih preporučila drugima. Kao što se svaka životinja sa mišićnom masom isteže, tako moramo i mi.

Spojler:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Lilith Ned Jun 28, 2015 10:57 pm

a ''hristoljublje'' nije manupulacija? Meditacija - Page 2 3681966919

poštenije je da zaključaš temu nego da je ostaviš kao poligon za pljuvačinu.
misim, ybg, ipak ti nije joga kriva...

Može li ijedan tvoj post bez psovki, ružnih reči, opaski bez smisla i bezobrazluka?
Moja topla preporuka je da se malo odmoriš.
Avramova
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od laza Ned Jun 28, 2015 11:26 pm

Uvek sam za zdravo telo i zdrav duh,za život u skladu sa prirodom,za umerenost u piću ,jelu ali u jogi ništa od toga ne pronalazim.Sedeti,spojiti prste i mirovati ili izaći u park,trčati,raditi vežbe....neuporedivo.Joga je što bi moji seljaci rekli lepak za budale,izvinjavam se na grubom izrazu ali..poslovica je takva.Razmislite gde je nastala,ko je promoviše,koje upražnjava,koji su njeni pozitivni efekti.....ili ne...ne morate da razmišljate,marketing je čudo i protura plitkoumnom narodu rog za sveću.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od madam mim Pon Jun 29, 2015 6:58 am

Avramova ::

To je bio moj prvi i poslednji čas.


Ja bih rekla da si natrčala na pogrešnu joginu-instruktorku Smile (Vala sam ih se nagledala, patetičnih u tim spoljnim joga manifestacijama tipa pozdrava, mirisnih štapića, izgovaranja mantri i sl) I da si više čitala o jogi po ženskim časopisima, nego što si je upražnjavala (a očigledno nisi mnogo, pošto si bila samo na jednom času i to kod neke pozerke  Smile ).
Dakle, nit je joga 'disciplina' za skidanje kilograma, a bogami nije ni sekta (kako ovaj tvoj citirani izvor hoće da nas ubedi).
Ok, tebi ne odgovara, to razumem, ni ja ne bih podnela balet i zgrčene prste, a ne volim ni đipanje sa oznojenim ženama po zatvorenim prostorima, ne volim ni teretane.... al' to ne znači da to nekome drugom ne prija...

I još nešto: pilates i joga imaju dosta zajedničkih vežbi. Smile
I, konačno, ovaj tekst koji si citirala, ciljano jogu tumači kao populistički trend, a i obraća se onima koji samo to hoće da vide u jogi (i kreću da je upražnjavaju iz nekih malograđanskih razloga). Nije se joga pojavila s televizijom početkom prošlog veka...
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Avramova Pon Jun 29, 2015 11:37 am

Ženske časopise nisam čitala čak ni one koje je, davno beše, kupovala moja majka poput Bazara, Praktične žene, Svijeta gde nije bilo "noviteta" kao što je to danas. Prelistam, pogledam slike, i to je sve. Bila sam devojčurak pa me to nije ni zanimalo.

Učiteljica nije bila "kursađžija".

Navela sam jedan članak, ima ih sličnih na tone i ne samo na internetu. Konačno, i da ne pišu tako, instinkt mi govori šta mi najviše prija.

Joga nije isto što i "pilates", ni prineti. Pilates je namenjen isključivo za održavanje kondicije a svaka fizička aktivnost čisti i misli.

Da se ne ponavljam, rekoh da mi je aerobik izuzetno odbojan.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija - Page 2 Empty Re: Meditacija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu