Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 14 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 14 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Meditacija EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Meditacija EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Meditacija EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Meditacija EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Meditacija EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Meditacija EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Meditacija EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Meditacija EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Meditacija EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Meditacija EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Meditacija EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Meditacija EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Meditacija EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Meditacija

+11
Lilith
Vukota
inspy
Avramova
Johnny-Azra
Mesrine
babamara
Enna
Istina ex Natasha
Fristajlo
Marea
15 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Meditacija Empty Meditacija

Počalji od Marea Ned Sep 09, 2012 5:09 pm

Prvi uslov na putu ka meditativnom umu je postati svestan stalnog prevođenja na reči i sposobnost da se to zaustavi. Samo posmatrajte stvari; ne pretvarajte ih u reči. Budite svesni njihovog prisustva, ali ih ne zamenjujte rečima. Neka stvari postoje bez jezika, neka ljudi postoje bez jezika; neka okolnosti postoje bez jezika. To nije nemoguće; to je prirodno. Upravo su okolnosti koje sada vladaju veštačke, ali smo se mi do te mere na njih navikli, toliko je to mehanički, da čak nismo ni svesni da stalno pretvaramo iskustvo u reči.

Postoji svitanje. Nikad niste svesni jaza između posmatranja tog čina i njegovog opisivanja rečima. Vidite Sunce, osećate ga i odmah ga pretvarate u reč. Izgubljen je jaz između videti i izgovoriti. Morate da postanete svesni činjenice da svitanje nije reč. To je u stvari prisustvo. Um automatski premešta iskustvo u reči. Te reči se zatim umeću između vas i iskustva.

Meditacija znači život bez reči, život bez jezika. Ponekad do toga dolazi spontano. Kad ste zaljubljeni oseća se prisustvo, ne jezik. Svaki put kad su dvoje ljubavnika bliski jedan drugome oni zaćute. To nije zato što nema šta da se izrazi. Naprotiv, postoji strahovita količina toga što hoće da se izrazi. Međutim, reči uvek izostanu; njih ne može biti. One naviru samo kad ljubavi vise nema.

Ako dvoje ljubavnika nikad ne ćuti, to je znak da je ljubav umrla. Tada jaz popunjavaju rečima. Kad je ljubav živa nema reči zato što je samo postojanje ljubavi tako silovito, tako prožimajuće da prelazi granice jezika i reči. A ta granica se obično prelazi kad je čovek zaljubljen.

Dodat ivor: http://www.ivantic.net/Osho/meditacija.htm
/Avramova


Da li Vi meditirate, ili ne, generalno vase misljenje o tome?
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Fristajlo Ned Sep 09, 2012 9:55 pm

Не, али ми је сад јасније порекло неких твојих идеја...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Marea Pon Sep 10, 2012 1:11 am

Pa, ne razmisljam o tome, a sigurno ima uticaja nesvjesno, u pravu si.
7 godina nije malo.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Marea Pon Dec 10, 2012 12:09 pm

Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Istina ex Natasha Pon Dec 10, 2012 1:04 pm



Vec godinama koristim meditaciju i relaksaciju. Potrebno je bar 15 minuta dnevno coveku da bude na miru i da se uz pomoc meditacije opusti. Oslobodi stresa i tako pomogne organizmu da se odmori.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Enna Čet Dec 13, 2012 10:03 am

Marea ::

Postoji svitanje. Nikad niste svesni jaza između posmatranja tog čina i njegovog opisivanja rečima. Vidite Sunce, osećate ga i odmah ga pretvarate u reč. Izgubljen je jaz između videti i izgovoriti. Morate da postanete svesni činjenice da svitanje nije reč. To je u stvari prisustvo. Um automatski premešta iskustvo u reči. Te reči se zatim umeću između vas i iskustva.


Fenomenalni Osho. A onda i Mooji, sve to što govore jednostavno zvuči, učini se prelako. Ali...
Uslovno rečeno, problem je što do jednostavnog moramo komplikovanim putem, kroz san i iluziju do buđenja. Biti svestan, disati i probuditi se.

Osećam moje otkucaje srca, moj dah....

Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Enna Čet Dec 13, 2012 10:06 am

Enna ::
Marea ::

Postoji svitanje. Nikad niste svesni jaza između posmatranja tog čina i njegovog opisivanja rečima. Vidite Sunce, osećate ga i odmah ga pretvarate u reč. Izgubljen je jaz između videti i izgovoriti. Morate da postanete svesni činjenice da svitanje nije reč. To je u stvari prisustvo. Um automatski premešta iskustvo u reči. Te reči se zatim umeću između vas i iskustva.


Fenomenalni Osho je ovo prelepo rekao. A onda i Mooji, sve to što govore jednostavno zvuči, učini se prelako. Ali...
Uslovno rečeno, problem je što do jednostavnog moramo komplikovanim putem, kroz san i iluziju do buđenja. Biti svestan, disati i probuditi se.

Osećam moje otkucaje srca, moj dah....

Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od babamara Čet Dec 13, 2012 12:12 pm

Za dame nije preporučljiva.Posle dugotrajne meditacije postaju indiferentne do seksa.Njihove ekstremne seksualne apetite je veoma teško zadovoljiti.Njine emocije su prigušene , seksualni život ,uglavnom, dosadan, a rijetko su zadovoljne uprkos čestim orgazmima...
babamara
babamara
Član
Član

Broj poruka : 132
Datum upisa : 12.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Enna Čet Dec 13, 2012 12:31 pm

Heh, tantrički seks... Volite sebe, oslobodite se blokada, uživajte u životu uz probuđenu višu svest.

Dakle, seks nije tabu u meditaciji. Meditacija 363364791
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Marea Sre Feb 27, 2013 2:54 pm

Meditaciju ne treba "koristiti" za ili iz stanja nezadovoljstva i nemira. Meditacijom se ide u susret mislima, ne bjezi se od njih, jer bi to onda bio veliki napor da jednom mislju ugasite drugu misao. Misli su tu, ali im se ne daje veliki znacaj. Tisina uma koja posmatra citavu situaciju. Um je poput kamena koji je okruzen talasima svijesti, koji neprekidno zapljuskuju grubu povrsinu uma, koji je kao caura zatvoren.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Mesrine Pon Maj 06, 2013 2:36 pm

Posmatrati ,a ne prevoditi na reči u glavi ,je mnogo težak proces i treba mnogo vremena dostići ovo posmatračko stanje. Biti svestan svog prisustva ,kao posmatrača. U svakom momentu znati da ste vi prisutni, a da je slika koju registruje vaš mozak ,preko očiju,samo vaše viđenje materijalnog sveta oko vas.
Postoji i ona druga meditacija i jedina je pravilna bez mantranja,iliti ponavljanja neke reči u sebi ,kako bi se "odbacile" misli.
Najbolje je pratiti svoje disanje ,tako nema prostora da se uvuče bilo koja nepoželjna misao.
Meditacija je ,ustvari , "isključivanje" mozga ,a buđenje sve( tlo)sti koja u nama živi.
Pobeda srca nad mozgom. Smile

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Meditacija 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Johnny-Azra Pon Maj 06, 2013 2:50 pm

Posmatrati ,a ne prevoditi na reči u glavi ,je mnogo težak proces i treba mnogo vremena dostići ovo posmatračko stanje. Biti svestan svog prisustva ,kao posmatrača. U svakom momentu znati da ste vi prisutni, a da je slika koju registruje vaš mozak ,preko očiju,samo vaše viđenje materijalnog sveta oko vas.
Postoji i ona druga meditacija i jedina je pravilna bez mantranja,iliti ponavljanja neke reči u sebi ,kako bi se "odbacile" misli.
Najbolje je pratiti svoje disanje ,tako nema prostora da se uvuče bilo koja nepoželjna misao.
Meditacija je ,ustvari , "isključivanje" mozga ,a buđenje sve( tlo)sti koja u nama živi.
Pobeda srca nad mozgom. Smile
Meditacija 2034808023 Meditacija 2034808023 Meditacija 2034808023
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Mesrine Pon Maj 06, 2013 2:58 pm



Ovde je najbolje objašnjeno ,kako se to radi. Svi ostali "znalci" ,neka zadrže znanje za sebe. Ko reši da meditira , ovo je dovoljno i ispravno.
Kažu da se u piramidi mnogo brže postiže meditativno stanje , čak tri puta brže. Ko bi ga znao. Smile
Pa ako odlučite , znajte ,da nije jedini Buda meditirao , to je radio i Isus Hrist, Smile
Zato ga crtaju sa oreolom ,jer se iznad glave pojavljuje svetlost ( oslobađaju se neki neutroni iz mozga koji svetle kad ga pobedite ),ili drugim rečima ,kad dostignete nirvanu Smile

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Meditacija 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Avramova Pon Maj 06, 2013 3:18 pm

Marea ::Prvi uslov na putu ka meditativnom umu je postati svestan stalnog prevođenja na reči i sposobnost da se to zaustavi. Samo posmatrajte stvari; ne pretvarajte ih u reči. Budite svesni njihovog prisustva, ali ih ne zamenjujte rečima. Neka stvari postoje bez jezika, neka ljudi postoje bez jezika; neka okolnosti postoje bez jezika. To nije nemoguće; to je prirodno. Upravo su okolnosti koje sada vladaju veštačke, ali smo se mi do te mere na njih navikli, toliko je to mehanički, da čak nismo ni svesni da stalno pretvaramo iskustvo u reči.

Postoji svitanje. Nikad niste svesni jaza između posmatranja tog čina i njegovog opisivanja rečima. Vidite Sunce, osećate ga i odmah ga pretvarate u reč. Izgubljen je jaz između videti i izgovoriti. Morate da postanete svesni činjenice da svitanje nije reč. To je u stvari prisustvo. Um automatski premešta iskustvo u reči. Te reči se zatim umeću između vas i iskustva.

Meditacija znači život bez reči, život bez jezika. Ponekad do toga dolazi spontano. Kad ste zaljubljeni oseća se prisustvo, ne jezik. Svaki put kad su dvoje ljubavnika bliski jedan drugome oni zaćute. To nije zato što nema šta da se izrazi. Naprotiv, postoji strahovita količina toga što hoće da se izrazi. Međutim, reči uvek izostanu; njih ne može biti. One naviru samo kad ljubavi vise nema.

Ako dvoje ljubavnika nikad ne ćuti, to je znak da je ljubav umrla. Tada jaz popunjavaju rečima. Kad je ljubav živa nema reči zato što je samo postojanje ljubavi tako silovito, tako prožimajuće da prelazi granice jezika i reči. A ta granica se obično prelazi kad je čovek zaljubljen.

Nastavak:

Meditacija je vrhunac ljubavi; ne ljubav prema jednoj osobi, već prema svekolikom postojanju. Za mene je meditacija živi odnos sa svekolikim postojanjem koje nas okružuje. Ako možete da budete zaljubljeni u svaku okolnost, onda ste u meditaciji.

To nije mentalna obmana. To nije metoda za smirivanje uma. To zahteva duboko razumevanje mehanizma uma. Jaz stvarate onog trenutka kad shvatite mehaničku naviku prevođenja na reči, prevođenja postojanja u reči. To dolazi spontano. To kao senka prati razumevanje. Pravi problem nije kako da uđete u meditaciju, već da znate zašto niste u meditaciji. Sam proces meditacije je odrečan. To nije dodavanje nečeg, već je oduzimanje nečeg što je ranije bilo dodato.

Društvo ne može da postoji bez jezika; njemu je jezik potreban. Međutim, postojanju je izlišan. Ne kažem da treba da postojite bez jezika. Moraćete da ga koristite. Međutim, morate da razvijete sposobnost za uključivanje i isključivanje mehanizma prevođenja na reči. Kad postojite kao socijalno biće potreban vam je mehanizam jezika; međutim kad ste sami u postojanju, morate imati sposobnost da ga isključite. Ako ne možete da ga isključite - on traje i traje i vi niste u stanju da ga zaustavite - i postajete njegov rob. Um mora biti oruđe a ne gospodar.

Stanje ne-meditacije traje sve dok je um gospodar. Kad ste vi gospodar, vaša svest je gospodar i uspostaviće se i meditativno stanje. Meditacija znači postati gospodar mehanizma uma.

Um i jezička funkcija uma nisu vrhunac. Vi ste izvan toga; postojanje je izvan toga. Svest je izvan jezika; postojanje je izvan jezika. Kad su svest i postojanje jedno one ostvaruju zajedništvo. To zajedništvo je meditacija.

Jezik mora da se odbaci. Pri tom ne mislim da treba da ga potiskujete ili da ga se oslobodite. Hoću samo da kažem da on ne treba da bude vaša navika koja traje dvadeset i četiri sata dnevno. Kad hodate morate da pokrećete noge. Međutim, ako se one kreću dok vi sedite, onda ste ludi. Morate da budete u stanju da ih zaustavite. Isto tako vam kad ne razgovarate sa nekim nije potreban ni jezički izraz. To je tehnika komuniciranja. Jezik je nepotreban kad ne komunicirate.

Ako ste u stanju da to uradite možete da rastete ka meditaciji. Meditacija je proces rasta a ne tehnika. Tehnika je uvek mrtva, zato može uvek da vam se doda, međutim proces je uvek živ. On raste, širi se.

Jezički izraz je potreban, ali vi ne smete uvek da ga koristite. Neophodni su trenuci kad prestaje prevođenje na reči, kad samo postojite. To ne znači da samo vegetirate. Svest je prisutna. Ona je naglašenija, življa, budući da je jezik inače uspavljuje. Jezik je osuđen na ponavljanje i zato rada dosadu. Što vam je jezik važniji to će vam dosadnije biti.

Postojanje se nikad ne ponavlja. Svaka ruža je nova ruža, potpuno nova. Nikad je nije bilo pre niti će je biti opet. Međutim mi je nazivamo ruža, a reč 'ruža' je ponavljanje. Uvek je postojala; uvek će postojati. Ubili ste novo starom rečju.

Postojanje je uvek mlado, a jezik je uvek star. Putem jezika bežite od postojanja, bežite od života, zato što je jezik mrtav. Što ste više vezani za jezik, to će vas više ubijati. Pandit je potpuno mrtav zato što nije ništa drugo do jezik, reči.

Sartr je svoju autobiografiju naslovio "Reči". Živimo u rečima. To će reći da ne živimo. Na kraju nema ničeg drugog do niza nagomilanih reči. Reči su kao fotografije. Vidite nešto što je živo i slikate to. Fotografija je mrtva. Potom sastavite album od mrtvih fotografija. Osoba koja nije živela u meditaciji je kao album mrtvih fotografija. Postoje samo fotografije reči, samo sećanja. Ništa nije proživljeno; sve je pretočeno u reči.

Za opširnije posetite link, istovremeno izvor članka.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od inspy Uto Maj 07, 2013 3:19 pm

Marea ::Prvi uslov na putu ka meditativnom umu je postati svestan stalnog prevođenja na reči i sposobnost da se to zaustavi. Samo posmatrajte stvari; ne pretvarajte ih u reči. Budite svesni njihovog prisustva, ali ih ne zamenjujte rečima. Neka stvari postoje bez jezika, neka ljudi postoje bez jezika; neka okolnosti postoje bez jezika.
Разумем да је неко морао то да каже, да остави неко упутство самом себи, али самим разговором о медитацији и његовим дефинисањем је све на неки начин поништио. Мозак природно спонтано одмара јер мора од гомиле информација, та радња нам је свима урођена и сви је свакодневно „радимо“.Сви се свакодневно у неком тренутку"искључимо". Мозак медитира тј.одмара и када трепнемо оком. Поготово је бесмислено томе давати неку мистичну конотацију.Ако неко „крене“ да медитира, неће медитирати, него ће само мислити да медитира.
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Avramova Uto Maj 07, 2013 3:38 pm

inspy :: Ако неко „крене“ да медитира, неће медитирати, него ће само мислити да медитира.

inspy, sjajno!  Meditacija 3726945182

Želim ukratko da ispričam moje iskustvo: drugarica se povela za trendom meditacije, dovede mi u kuću famoznog učitelja koji je svakom učeniku (bilo nas je pet drugarica), u odvojenoj sobi dao mantru s pomoću koje ćemo se oslobađati stresa i dolaziti u skoro savršeno stanje mirnoće da ne kažem nirvane. Moram priznati da mi je bilo po malo blesavo što uopšte ulazim u tu priču ali da se ne zameram drugarici, a jedina satisfakcija mi je što učitelju nisam platila jer nisam imala sitno. Meditacija 3681966919 Nije meni žao novca ali ako ode na glupost, onda jeste.

Tako ja dobih svoju mantru. Meditacija 2317702173 Rekoh, ako je već imam, daj da probam. Učitelj nas je naučio da ko je vernik time će još više učvrstiti veru u Boga. Smile

Krenem ja sa mantranjem po 20 minuta. Uđem u spavaću sobu, objavim ukućanima moj ritual i da me slučajno ne remete za to vreme. Naravno, deca ko deca, hoće piške, kake, jedu Meditacija 3681966919 i ode moja meditacija. Tako je trajalo dva dana iako nikave rezultate nisam osetila naročito što sam bila mirna, stanje u zemlji ok, svi zdravi, veseli.

Zatim sam rešila da se obezbedim tako što sam na vrata ostavila veliki hamer papir sa natpisom "Ne ulazi, meditiram!" Meditacija 3681966919 Za mene je 20 minuta mantranja bilo previše pa sam već nakon pet minuta  uveliko spavala. Ukućani su shvatili da od mog mantranja nema ništa čim sam 20 minuta produžila na dva sata.

Kada bi neko pitao gde je mama, rekli su da meditiram na poseban, moj način. Meditacija 3681966919

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od inspy Uto Maj 07, 2013 3:55 pm

Avramova ::
Krenem ja sa mantranjem po 20 minuta. Uđem u spavaću sobu, objavim ukućanima moj ritual i da me slučajno ne remete za to vreme. Naravno, deca ko deca, hoće piške, kake, jedu Meditacija 3681966919 i ode moja meditacija.
Meditacija 3681966919 екстра
још треба да се стресираш што не можеш да се растресираш. Meditacija 3681966919
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Avramova Uto Maj 07, 2013 4:02 pm

Baš tako. Sada se prepričava, opušta nas i nasmeje. Nap'ako bilo (što bi Vulin rekao) da sam bila detaljnija. Meditacija 3681966919

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od inspy Uto Maj 07, 2013 4:04 pm

...кладим се да би Вулин свашта на ово рекао. Meditacija 3681966919
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Avramova Uto Maj 07, 2013 4:09 pm

Misliš da neće čim doputuje? Meditacija 3681966919

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Mesrine Uto Maj 07, 2013 10:19 pm

San je jedna vrsta meditacije, dok je meditacija, ustvari, "svesno spavanje", Avramova. Meditacija 3681966919
Drugim rečima , nikakvo mantranje, nikakvi učitelji, čovek sam radi na samom sebi...
Meditacija je i kad se zagledaš u jednu tačku... Meditacija 3681966919

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Meditacija 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Avramova Uto Maj 07, 2013 11:11 pm

Mesrine, pusti me mantri i meditacija, imam ja jednu naročitu koja mi pomaže između ostalih "mantri" i načina meditiranja. Ono što sam pisala o svom iskustvu je tako, i zato kritiku uputi na račun moje drugarice a ne moj. Meditacija 657883169

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Gost Pon Apr 28, 2014 10:55 am

Interesantni komentari.

A što vam ova tema nije na Religiji nego ovden?  Meditacija 657883169 
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Avramova Pon Apr 28, 2014 2:12 pm

Tako je htela autorka teme a mi se nismo setili da je prebacimo. Meditacija 363364791

Ide na Religiju...

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Vukota Pon Apr 28, 2014 2:19 pm

Meditacija je svaki neokrnjen san o zeni...
Meditiram jer zena je moje meditacije smisao,
Iduci od usana ga grudima, i sve nize,
Ka osmostrukoj stazi njenog tela,
Upoznajem sustinu Budinog ucenja,
Pod modrim nebom i golim zvezdama,
Negde na njivi, u kukuruzima...

Vukota III Prosvetljeni
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Meditacija Empty Re: Meditacija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu