Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 18 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 18 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
MOC MOLITVE EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
MOC MOLITVE EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
MOC MOLITVE EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
MOC MOLITVE EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
MOC MOLITVE EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
MOC MOLITVE EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
MOC MOLITVE EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
MOC MOLITVE EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
MOC MOLITVE EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
MOC MOLITVE EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
MOC MOLITVE EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
MOC MOLITVE EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
MOC MOLITVE EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


MOC MOLITVE

+5
Fristajlo
sini_do
Fraya
SKYKING
Istina ex Natasha
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

MOC MOLITVE Empty MOC MOLITVE

Počalji od Istina ex Natasha Čet Nov 10, 2011 12:06 pm

Pisacu sta se meni licno desilo.

Kada sam postala Born Again Christian, primila Isusa Hrista u svoje srce i proucavala Sveto Pismo, molitva je bila i ostala sastavni deo mog svakodnevnog zivota. Nisam ni ja, iz pocetka, mnogo verovala. Bila sam kao i vi ista, nisam imala znanje. Evo nekoliko dogadjaja kada je Gospod odgovorio na moje molitve. Dobili smo novu kucu od drzave. Pocinjali iz pocetka. Nismo imali novca osim onog sto nam je drzava davala. Obe cerke su isle u skolu. Stvarno je bilo tesko jer sam se zaduzivala za svaku novu stvar koju sam kupila. Secam, se bila je nedelja. Nas tri smo posli u shoping centar gde se odrzavao Grcki festival. Nismo uopste imali novca. Bila sam tuzna. Nisam imala novac da kupim novine 'Herald Sun' jer je svake nedelje bio TV program. Odjednom sam pocela da se molim: 'Gospode, pomozi da nadjem 1 dolar da kupim novine'. Gazeci po suvom liscu, koji je bio prekrio trotoar, iznenada sam videla kako izmedju lisca viri mala bela kesa. Pogledala sam malo pazljivije. Ugledala sam da je unutra 1 dolar. Pocela sam zahvaljivati Gospodu. Uzela kesicu. Unutra je bilo jos 24 dolara. Nije to bio neki veliki novac. Mi smo se strasno obradovali. Setila sam se price iz OS 'Desetica' od Ivana Cankara. Cerke su rekle, mama, taj novac treba vratiti vlasniku, nije nas. Mozes uzeti 1 dolar pa vratiti kasnije. Ali kome vratiti? Nema adrese i imena. Pomislila sam, ako sam hriscanka i ako je neko u istoj situaciji kao ja, dala bih mu to malo novca bez razmisljanja uz blagoslov. Ne mislim da se ovo slucajno desilo. Znam da je Gospod odgovorio na molitvu.

*

Jednog subotnjeg popodneva, sedeli smo kod kuce i nismo imali nista lepo da jedemo. Isto je to bilo u vreme kada smo se zaduzili za neophodne stvari u kuci. Jedna od cerki je rekla kako bi zelela da ima kolace i razne vrste peciva. Bilo mi je zao. Pocela sam da se molim: 'Gospode, pomozi. Ti mozes nekom staviti u srce da nam donese ovo sto zelimo. Ti si svemoguc, ti si sve stvorio. TI slusas tvoje mile i drage, izabrane. Smiluj se ispuni mi ovu molitvu radi tvog sina Isusa. Amen.'

Priznajem, nisam se nadala da ce se desiti ovo sto se desilo. Posle dvadesetak minuta, neko je zvonio na vratima. Bila je to devojka koja je radila za mlade i siromasne ljude u Drzavnoj ageniciji. Zvala se Mardi. Usla je sa dve velike kese. Kaze, setila sam se vas. Pekare daju ono sto ne prodaju na kraju radnog vremena za siromasne. Za malo da pocnem da placem. Ne zbog toga sto je donela, nego sto znam da je Gospod cuo i odgovorio. Slava mu i hvala.




______

Mi smo ziveli u jednom stanu gde su nas 3. zlih komsija poceli progoniti. To su bili stariji ljudi kojima je to bila zabava. Helen, Ron i Beri. Nekoliko komsija je prodalo svoje kuce zbog njih i odselilo se. Oni su se posle veselili i pravili rostilj. Napadali su na slabe i stare. Uskoro smo i mi dosli na red. Lagali su da smo im izbusili gume na autu. Zvali policiju. Nista. Nema dokaza. Ponovo zvali, rekli da im je moja cerka setala po krovu. Bizarno. Policija nije verovala. Prijavli nas da imamo neregistrovane zivotinje. Dosla nam kazna. Opstina nam oprostila. Falsifikovali 26 emajl poruka da je moja cerka poslala njima u vezi Religije. Odneli to u Drzavnu direkciju koja nam je dala kucu. Dobili smo od njih opomenu pred iseljenje jer maltretiramo komsije. Ono troje su zvali na telefon i predstavljali se lazno. Kao sve komsije su protiv nas. Mi smo nepodnosljivi itd. itd. Osecali smo se strahovito lose. Jos nam je Beri ukljucio gas u dvoristu kada smo bili odsutni u setnji sa psima. Dosao nam ogroman racun za gas. Jedva smo platili. Zvali smo majstora da vidi sta se to desava. Pronasao je da je neko u dvoristu otvorio ventil za gas. Rekao nam, vi ste grejali dvoriste. Ukratko, strava i uzas. Mislili smo sta je sledece. Ovde policija ne naseda tako lako dok dobro ne proveri i dok nema dokaza. Ipak je bilo previse stalno strepeti i odgovarati na provokacije. Jednom su doveli dva policajca sa pistoljima, ljude iz Armije Spasa i neke prijatelje da uzmu neke stvari iz moje garaze. Kao, mi smo opasni?! Stvari su ostavili odavno jer smo mi bili ljubazni i dozvolili im. Nismo znali da je i to njihova zamka. Policajci su rekli da nista ne brinemo i da nismo krivi.

Nismo mogli da se selimo. Jedina solucija je bila da trazimo sa nekim zamenu. Sa nekim ko ima Drzavni stan. Mnogi su dolazili i kada su pitali kakvi su komsije, morali smo da kazemo. Hristovi sledbenici NE LAZU. Niko nije hteo. Jednog dana se pojavila Rhonda i njen partner David. Ona je rekla da joj se moja kuca ne svidja i da nece zamenu, ali me pozvala da sa cerkom odem da vidim sta je ona dobila. Odvezla nas u prelepi deo grada u svoj lepi unit. Odusevili smo se, a ujedno i rastuzili. Ipak nije bilo lepo da nam pokazuje da nece zamenu.

I tako je vreme prolazilo. Ziveli smo pod velikim pritiskom. Svi komsije su nam dali napismeno da mi ne pravimo probleme i da nas vole, ali sta vredi kad su ono troje stalno nesto izmisljali. Morali smo proci pored njihovih kuca da izadjemo na ulicu. Ukljucili su kamere da nas snimaju i smejali su nam se. Moju mladju cerku, koja zbog bolesti ima veliki stomak zvali su Porky /Krme/. Ona je plakala.

Izgubila sam nadu da ce neko da se menja sa nama. Cesto su dolazili iz Drzavne ustanove da nesto pregledaju u nasoj kuci. TO je su bile klevete da mi ko zna sta pravimo tu. Mislim, stete i ko zna sta jos su slagali.

Secam se, bilo je jutro. Deca su jos spavala. Vise nisam znala sta cu sa sobom. Klekla sam na kolena i molila Gospoda: 'Ako je tvoja volja, Oce, stavi u srce Rhondi da promeni misljenje i da trazi da se menja sa mnom za stan.'

Sledeceg jutra, zazvonio je telefon. Bila je Rhonda. Pitala da li si jos zaintresovana za 'swap'. Naravno da sam rekla DA. Uskoro smo se odselili. Bogu hvala, slava i cast.

Kada su David i Ronda dovezli deo svojih stvari, Ron je izasao da vrsi investigaciju sta se to dogadja. David je vec bio obavesten ko su oni i sa cim se bave. Pogledao je prema Ronu i rekao: 'Nos cu mu slupati, jel' to taj?. Ron je nestao istog momenta. Shvatio je da su dobili sto su trazili.

Ovo je samo deo onoga sto bih htela podeliti sa vama. Mogla bi se napisati knjiga koliko je mojih molitvi Gospod uslisio. Nadam se i molim da i vama stavi u srce da VERUJETE!

Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od SKYKING Čet Nov 10, 2011 5:44 pm

Ja imam komsije koji zive iznad mene.
Njihova deca cesto trce po stanu u cipelama i stvaraju takvu buku da ne mogu da se koncetrisem i pisem na forumu. U stanu ne drze tepihe jer su alergicni pa se svako kretanje cuje.
Probacu da se molim Bogu da mi pomogne, ali nisam siguran da li moram prvo da se uclanim u neku sektu.
Kolika je clanarina ili se radi po principu "daj sta das"?
Molicu se da se deca okliznu na parketu pa da polome noge.
Ako to ne uspe molicu se da im se izlije kanalizacija, podigne parket pa da moraju da stave tepihe.

Ako imate neku ideju javite... MOC MOLITVE 560226542
Nije mi tesko da se molim... Siguran sam da ce bas meni pomoci. Jasno je da sam ja u najvecem problemu.
SKYKING
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011
Lokacija : Mile ti nacuka

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od Istina ex Natasha Pet Nov 11, 2011 10:28 am

Nisam clan nikakve sekte. Ne idem ni u jednu crkvu. Verujem u Boga, Isusa Hrista, sina njegovog i u Zakon Boza zivoga: Sveto pismo. Nikom ne dajem nikakav novac niti mi ko trazi, niti je trazio. Onaj ko te naucio da tako verujes laze te. A ti sada mene ovde zezas. Oprastam ti, samo pazi sta govoris jer nemas dokaze. Za tebe i takve treba se moliti, za vasu izgubljenu dusu.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od SKYKING Pet Nov 11, 2011 11:20 am

Tvoje pravo je da verujes i u Deda Mraza ili u Paju Patka...
Niko to ne moze da ti ospori, pa ni ja... Nije istina da te zezam... Ja se sam zezam a ti mi nisi objekt.
Malo mi je smetala propaganda... To prolazi tamo na zapadu gde su ljudi otudjeni i prepusteni sami sebi a ovde je, u najmanju ruku, smesno...
Posto ucestvujes u javnoj diskusiji, mozes ocekivati i javno iznete komentare na tvoje stavove. Sve to ide od sarkazma, razumevanja ali ne i odobravanja pa do.... aj da budem iskren i sprdacine.
Na to moras biti spremna...
Puno srece u sirenju ideja... jos vise srece u suprotstavljanju ideja...
SKYKING
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011
Lokacija : Mile ti nacuka

Davidova likes this post

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od Istina ex Natasha Pet Nov 11, 2011 12:10 pm

Ne sirim ja nikakvu propagandu. U propagandu ne spada propagiranje vere u Boga, ljubavi, postenja, istine, pravde, oprastanja itd. To je moj glavni cilj u zivotu. Da ljudi ne cine zlo i ne mrze jedni druge. NISTA VISE!!!!


]MOC MOLITVE 18542813240294685403110[/img]
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od SKYKING Pet Nov 11, 2011 12:26 pm

Nece ti niko nista... Nije ovo inkvizicija pa da stalno treba da se dokazujes da si na pravom putu...
Ovo je forum!

Nego sta mislis o Paji Patku...!?
SKYKING
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011
Lokacija : Mile ti nacuka

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od Istina ex Natasha Pet Nov 11, 2011 1:30 pm

MOC MOLITVE 39349331468148855794413
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od Fraya Pet Nov 11, 2011 2:00 pm

Natasha ::Ne sirim ja nikakvu propagandu. U propagandu ne spada propagiranje vere u Boga, ljubavi, postenja, istine, pravde, oprastanja itd. To je moj glavni cilj u zivotu. Da ljudi ne cine zlo i ne mrze jedni druge. NISTA VISE!!!!


Svakako da ljubav nije propaganda,ali dozvoli mogucnost da ima nas ovde koje tvoj Bog
ne zanima, a razlozi nisu ni bitni, a ako zrelije razmislis shvatices ili se setiti, da od kako
si na forumu,ili od kako se poznajemo , nikada niko nije pokusao da tebi objasnjava da si
u zabludi,ili da ti kaze da bi islam bio jedina moguca religija za tebe,ili da te prekoreva sto si odbacila
Svetosavlje, a ipak si tako krstena, kao i mi svi ovde.

Znacilo bi to da je ta tvoja vera agresivna,netolerantna jer iskljucuje mogucnost
da su i neki drugi vernici pravi vernici pa cak i ako i nisu vernici.

Ne znaci da su ateisti ubice, da mrze sve oko sebe. Ja sam ateista,mislim da je to
i Skying, ali i Fristajlo,ali smo i mi jako ,jako humani ljudi.Naravno svako na svoj nacin.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od SKYKING Pet Nov 11, 2011 2:37 pm

Ja nisam ateista... ja sam agnostik.
Mi smo dobri...
SKYKING
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011
Lokacija : Mile ti nacuka

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od Fraya Pet Nov 11, 2011 2:41 pm

SKYKING ::Ja nisam ateista... ja sam agnostik.
Mi smo dobri...

O, aj se izvinim za nanesenu ti dusevnu uvredu. MOC MOLITVE 3293667126
Meni je to sve isto i nece se tu nista menjati.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od sini_do Pet Nov 11, 2011 4:55 pm

Molitva ima veliku snagu i moc, molitva sa aspekta fizike, svako slovo ima svoju vibraciju, a sama misao je elektro magnetna tvorevina.... Ali ovde na forumu nema se sa kime ulazit u raspravu, jer ateisti i drugi odmah docekaju sa zajebancijom i ismijavanjem, tako da je suvisno ulazit u tu temu...
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Davidova likes this post

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od Fristajlo Pet Nov 11, 2011 5:05 pm

Будући да је ово ипак блог- предлажем вам да ову интересантну дискусију наставите на секцији Религија; уколико сте за то, да вам пребацим тему тамо?
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od Vulin Pet Nov 11, 2011 6:03 pm

SINI_DO

...a sama misao je elektro magnetna tvorevina....

MOC MOLITVE 128863565 MOC MOLITVE 3639775017

Aj' reci, keve ti, da si se zajebavao kad si ovo pisao.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od laza Pet Nov 11, 2011 8:07 pm

Молитва је - вода жива, којом душа гаси жеђ.
Сви људи имају потребу за молитвом, више него што дрвеће има потребу за водом. Зато што нити дрвеће може да даје плодове уколико не упија воду кроз корење, нити ћемо ми моћи да доносимо скупоцене плодове побожности уколико се не напајамо молитвом.

Св. Јован Златоуст
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od Istina ex Natasha Sub Nov 26, 2011 9:41 am

Setih se jednog istinitog dogadjaja. Jedan evandjelista je bio u Pakistanu da propoveda Evandjelje, tj. hriscanstvo ne bi li se neko od muslimana preobratio i bio spasen. Zna se da je tamo jako opasno raditi takav posao, ali svaki Hristov sledbenik zna da je Bog svuda i da ga moze spasiti i zastiti. Bio je spreman da da svoj zivot za Hrista ukoliko Gospod to dopusti. Imao je uspeha i ubrzo osnovao malu zajednicu sa Biblijskom studijom. Vecina u tom kraju su smatrali da ga treba ubiti jer je to za muslimane nedopustivo. I jos se povecavala grupa bivsih muslimana koji su prihvatili Hrista.

Posto su znali kada i u koliko sati uvece hriscani se okupljaju na molitvu i proucavanje Svetog Pisma, poveca grupa muslimana se skupila i posla da zapali kucu zajedno sa vernicima. Kada su prisli blizu kuce, videli su da je okruzena sa naoruzanim ljudima. Nisu smeli prici, otisli su.

Proslo je izvesno vreme od tada i jedan iz te grupe je i sam postao hriscanin. Ispricao je dogadjaj u kome je ucestvovao i sta je video te veceri. Evandjelista mu je rekao da on nije imao nikakvo osiguranje oko kuce. Jedino se to moglo objasniti sa tim da su muslimani videli andjele Bozje oko zgrade gde je bio sastanak i da ih je to sprecilo da naprave zlocin.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od SKYKING Čet Dec 01, 2011 8:38 am

Natasha ::Setih se jednog istinitog dogadjaja. Jedan evandjelista je bio u Pakistanu da propoveda Evandjelje, tj. hriscanstvo ne bi li se neko od muslimana preobratio i bio spasen. .
Ovo je "istinit dogadjaj" iz necije maste u koji si jedino ti tako sludjena mogla da poverujes! MOC MOLITVE 2214231980
I koliko ste njih spasili? Sigurno ogromnu vecinu jer... bog je na vasoj strani...ali MOC MOLITVE 262462740

Pretpostavljam da vam to vise ne ide od ruke pa ste presli na nasilno pokrstavanje. Posto ni tada nece da pristanu dobijaju po koju bombu, malo uranijuma...
Sve to u ime Hrista.
Tako ste stvorili terorizam, kao reakciju na vase svete krstaske ratove dobili smo i svete ratnike ali muslimane.
Sada vas misionarski trud propada svuda gde ste morali cizmom da stupite na tlo.
Sve sto vi koji se kunete u bibliju, boga i ostale likove iz bajki pokusavate da dovedete u vase nakaradno shvatanje reda i poredka sigurno propada i bude unisteno i opljackano.
I Iraq i Libija i Kosovo i Bosna i Srbija...
Neka se javi jos neko ko je poverovao u "istinit dogadjaj" iz Pakistana...
SKYKING
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011
Lokacija : Mile ti nacuka

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od Istina ex Natasha Čet Dec 01, 2011 11:18 am




Ispunila mi se jos jedna molitva i to pre kratkog vremena: Pozelela sam da se Avramova ukljuci i skoro istog trenutka ona se pojavila! Slava Gospodu!
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od SKYKING Čet Dec 01, 2011 11:59 am

Ja pozeleo da odspavam pre neki dan zbog umora i zdranja i zaspao sam kao beba.
Slava bratu od tetke...(Sveti Jovan Zalatousti)
SKYKING
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011
Lokacija : Mile ti nacuka

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od Miško Čet Dec 01, 2011 2:49 pm

Neka bude Tvoja volja !

Iskrena molitva je molba koja ime veliku snagu. Kada se nađemo u bezizlaznoj situaciji, u kojoj se osećamo nemoćni da bi sa vlastitim naporima postigli željenu zaštitu ili promene kod sebe ili kod drugih, jedini izlaz je molitva, molba za pomoć.
Suprotno od stava materijalističkog društva, koje se molitvi otvoreno podsmeva, molitva je bila u životu stanovnika davnih kultura prirodna svakodnevna radnja. Tadašnji ljudi su život razumevali kao film u kom svak igra svoju ulogu. U tom filmu života, scenarist je karma (sudbina ... zbir rezultata predhodnih naših delovanja), režiser je Vrhovno Biće, koje može,
u svakom mogućem trenutku promeniti tok prizora. On ima tu moć. Jedino mu je potreban razlog. Za dobar razlog može mu poslužiti samo molba.

Ako se osvrnemo na istoriju,možemo vdeti, da nisu molili samo preprosti ili neobrazovani ljudi, kako piše u knjigama 20. veka. Suprotno. Molili su obrazovani učitelji, sveštenici, kraljevi i trgovci. Molili su vojskovođe i vojnici.
Ljudi su bili svesni da ima vasiona svoj tok, i da imaju naš trud i napor ograničen domet. Znali su, da isto tako kao što voz usmeravaju dva točka da se kreće u određenu smer i život usmeravaju dva točka - trud i karma, ustvariI RAD I SUDBINA.
Doba naizglednog racionalizma i seksualizma je molitvu potisnula u vode naivnog verovanja čoveka bez znanja i razvijene inteligencije.Moliti znači pokazati svoju slabost i manjak poverenje u vlastitu snagu i snagu svemoguće tehnologije.

Vremena se menjaju.U sadašnjem, ljudi postaju svesni da tehnologija ne može stvoriti sve. U prkos napredku, recimo u medicini, bolnice su sve punije.. U traženju objašnjena brojnih skrivnosti se nezavisni istraživači po celom svetu koriste eksperimentima sa kojima žele odgonetnuti velike zagonetke života. Pri tome postaju sve više inventivni , sve više ih zanimaju informacije i tehnike zapisane u svetim govorima,pismima i predanjima.
Dr.David Laws sa univerziteta u Masaćutesu,koji je proučavo učinak molitve na bolesnike, je rekao:" Za mene nije to stvar ubeđivanje Boga da bi nešto učinio nego ljudi kji mole za mir i želju po miru.Počne sa unutrašnjim delovanjem koje će,vjerujmo, uticati na spoljašnji svet."Profesor Leslie Francis u Bangoru je izveo 31eksperiment sa kojima je pokušao ustanoviti delovanje molitve. Više stotina pacijenata ,koji su se oporavljali po opoeraciji srca,razdelio je u dve grupe.Formirana je i grupu ljudi koji su molili za ozdravljenje pacijenata. Za jednu grupu su molili za drugu ne.Laws je rekao"Otkriće je izvrstno,začudujuće. Ispitivanje kaže , da su se oni pacijenti za koje su molili(iako oni nisu znali za to) statistički mnogo bolje oporavljali" . Molitva, znači, pored mentalnog delovanja ima i fižički uticaj izmerljiv statističkom metodom. Primeri delovanja molitve u životu ljudi svih kultura su neprebrojivi, jer ih je previše...
Pitanje koje se nameće - dali su sve molitve dobre? Reći da je svaka molitva dobra je veoma naivno.Dali je molitva lopova da mu Bog pomogne pokrasti siromaha dobra ? Dali je molitva ekstremista, da nevinim nanesu što više patnje, dobra???
Život nije crno- beo, zašto bi onda bile molitve. Nauke molitvu deli na dve osnovne kategorije : u odnosu na želju i u odnosu na način izvođenja. Po naukama je najčistija molitva ona molitva koja je u celini duhovna, drugačije rečeno - molitva za duhovnu rast i razvoj čiste svesti duše, koja je istovremeno i svest Boga.AKO je takva molitva posvećena Bogu podkrepljena sa znanjem , onda je po riječima Nauka IDEALNA. I ako je molitva posvećena u duhovnu korist drugih, je čistija i viša, ona za Boga sadrži najprivlačniju osobinu - Usmiljenje . Usmiljenje je ustvari najviši izraz ljubavi.
Druge vrste molitve su molbe za promene u domeni materijalnog.To mogu biti molitve za novac, zdravlje, lakši život, pomoć kod ispita itd. Takođe te molitve, koje bi morale biti posvećene Bogu , su po Bhagavad-giti koristne. Stimulišu kontakt sa Bogom. I te molitve se razlikuju po vrednosti - dali molimo za sebe ili za drugoga. Za razliku od molitvi sa duhovnim motivom, molitve za materijalnu korist mogu nas odvesti u određenu zamku naročito onda kada su isključivo materijalno motivisane odnosno obojene. Kao primer, možemo uzeti studenta koji moli da bi položio ispit , a ispit ne položi. Takav student izgubi poverenje u Boga ,ispustivši iz vida,da i Bog takođe kao i mi ima SLOBODNU VOLJU. On zna kada i na koji način će da nam pomogne. Možda želi studenta naučiti , da sam student mora uzeti više vremena(uložiti vlastitiu trud) za ostvarenje vlastitog cilja, ane olako uzeti izgovor _Bog će mi pomoći: Znana je izreka: Ako pomažeš sam sebi i Bog će ti pomoći". Što znači-da moramo i sami deloveti u smeri ostvarenja molitve.
Želja uvek mora biti iskrena i realna ako želimo da je i ostvarljiva.

Neki učitelji tvrde da postoje dve vrste molitve . Molitva " daj mi"(usmerena u našu korist) i molitva "kako mogu ja"(usmerena u korist duhovnog bratstva ili samog Boga)
Iskustva kažu da se u životu duhovni i materijalni motiv u našim molitvama prepliću.Zato postoje neka naučna uputstva za lakše i delotvornije molitve.
- Pre početka molitve, zadubite se u sebe i uspostavite kontakt sa svojom duhovnom identitetom. Postanite duša koja je sastavni delić SVEGA(Boga).Meditirajte o tome, da ste večno duhovno biće, koje se nalazi u privremenom maretijalnom položaju i biva u minljivom materialnom telu. Vaš dom nije u materijalni dimenzijil , nego u duhovnoj. Tu smo samo putnici i gosti..
- __________
Pomislite , dali vaša molitva možda neće povećati vašu zapletenost u taj svet. ________Da njeno ostvarenje neće, na bili koji način, isključiti ili ugroziti korist drugih!?
_______ Molitva nikada ne sme u svojoj sadržini imati elemente prisile. Molitva mora biti izraz poverenja i predanosti sili koja ima apsolutnu moć i sve stvara.
________ Pomislite, zašto bi mi ta svemoguća sila pomagala ako ja u nju nemam poverenja i ako hoću da je prisilima da bi mi se ostvarile određene želje ?
-------- Molitva je uspostavljanje kontakta sa svemogućim bićem i molba za ulazak u naš život kao naš večni prijatelj.Tako kao što prijatelju na zatvorimo vrata, kada nas poseti, isto tako i sili koja sve stvara nebi smeli zatvoriti vrata, kada začunemo njen glas i zagledamo moć njenog posredovanja, koja će nas možda usmeriti u drugu smer...

_ Kada je obavljena priprema, formuliše se molitva. Izgovara se sabrano, iz srca s poverljivim i prijateljskim tonom.
_ Molitva se zaključuje s rečima: " To je bila moja molitva, svestan da Ti znaš, šta je najbolje za mene(ili za određenu osobu) u toj situaciji. Neka se dogodi Volja Tvoja."

Molitve nisu časovno i kulturno uslovljene. Primere moćnih(snažnih) molitvi nalazimo u svim duhovnim linijama, kod svih veroispovesti i na svim kontinentima. Neki mole glasno, neki u sebi. Neki mole zatvorenih očiju, drugi se osredotoče na sliku moćne duhovne ličnosti ili sliku Sveca...Neki stoje, neki sede, neki kleče...

p.s

Moj post neka posluži: religioznim, vernicima,gnosticima, ateistima i svim drugim, kao uvid u zanimljivo ili pak nezanimljivo gledanje na neko realnao ili nerealno viđenje neke stvarnosti jednog od članova IDEJA -foruma a ne nikako kao bilo kakva sugestija.
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Davidova likes this post

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od inspy Čet Dec 01, 2011 4:42 pm

E супер ти је пост.
Ја на молитву гледам као на покретање мисли од неког мотива ка акцији, невезано за религиозност и обреде. Што јачи мотив који стоји пред нама- већа потреба за акцијом и усмеравањем мисли, никад не заборавити моћ мисли : ) У материјалном свету (болест,битн испит итд)) даље се прелива ка нашем конкретном деловању. (наравно најјачи мотив има предност
Ал опет човек треба да буде свестан своје ограниченост када су велике жеље и мотиви у питању јер свака жеља захтева и пуну одговорност коју углавном нисмо достигли и која је увек везана за људе око нас. Тако да је некад у том смислу продуктивније и делотвроније држати се малог :haa: и деловати у свом ужем окружењу
Опет не треба занемарити и јаку колективну жељу или код верника потребу за молитвом -као нпр.срање са Косовом- сви ми желимо најбољи исход и размишљамо о томе ал реално нисмо спремни на конкретну акцију на терену.. из свакојаких наметнутих или не- разлога....тако да једини (по мени чак ултимативни)циљ овде и у тренутној ситуацији треба да буде да људи доле остану живи. Све остало је нереално. Или је у нашим личнм животима потребан још јачи мотив како би се и ми покренули

inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od Fristajlo Čet Dec 01, 2011 5:23 pm

inspy
E супер ти је пост.
Јесте, одличан и занимљив, право у мету. MOC MOLITVE 196439

Тако да је некад у том смислу продуктивније и делотвроније држати се малог MOC MOLITVE 551463573 и деловати у свом ужем окружењу
Ту места за молитву нема; то је атеизам, на делу.
Опет не треба занемарити и јаку колективну жељу или код верника потребу за молитвом -као нпр.срање са Косовом- сви ми желимо најбољи исход и размишљамо о томе ал реално нисмо спремни на конкретну акцију на терену.. из свакојаких наметнутих или не- разлога....тако да једини (по мени чак ултимативни)циљ овде и у тренутној ситуацији треба да буде да људи доле остану живи.
То је некако и сувише близу политички опортуном, и ни једној страни задовољавајуће; логично је да се једна страна "моли" једном Богу, а друга другом. У каквој је то корелацији са принципима молитве, као коресподенције са "вишим бићем"? MOC MOLITVE 2792301435
Све остало је нереално. Или је у нашим личнм животима потребан још јачи мотив како би се и ми покренули
Рекао бих да је све у овоме- у личној мотивацији... MOC MOLITVE 834150
Кад сам био клинац, увече, кад легнем, маштао сам о овоме или ономе, тонуо у сан маштајучи о неком бициклу, или нечем другом, што је клинцима важно; то је, прилично је очигледно- коресподенција са вишом силом, да утиче на догађаје тако да се деси оно што прижељкујемо, односно- молитва.
Кад одрастемо, некако нас је срамота да то радимо и даље, па то онда преименујемо у религијску категорију молитве Богу; то је само продужено дејство детета у човеку, зар не?
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od inspy Čet Dec 01, 2011 6:13 pm

Али ја и не пишем о категорији молитва Богу као комуникација са вишим бићем..иако нам је то свима познато,макар када смо били деца. (вероватно сам опет отпала од теме :MOC MOLITVE 3681966919: )
Постоје ситуације када човек не може ништа да учини, када је тотално немоћан, кад је буквално то дете јер стоји пред нечим што му је страно- као ово о чему је Мишко писао-болест нпр. Једино што му преостаје је да се нада јер не може конкретно да делује тј. да уђе у нечије тело и поправи квар а докторима можда не иде. Тада нема могућност подударања својих мисли и својих акција..И онда се нада као дете тј.-размишљаш о најбољем исходу. Остаје само на мислима. И то је у том тренутку једини начин како може да увећа вероватноћу позитивног исхода.

Уствари, то и јесте принцип молитве, само што верник шаље мисао конкретном –Богу а ови други куд који мили моји-метафизика нека MOC MOLITVE 3835376317 ...
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od Fristajlo Čet Dec 01, 2011 6:39 pm

inspy
Али ја и не пишем о категорији молитва Богу као комуникација са вишим бићем..иако нам је то свима познато,макар када смо били деца.
'Ајд', нек' ти буде... MOC MOLITVE 129758

Једино што му преостаје је да се нада
Јееесте, то је оно -до пола пуна, или до пола празна чаша... MOC MOLITVE 129758
Све је то из исте "кујне"- савремене бихејвиоралне науке, која је добро проучила неке начине за контролу воље.
Молитвом се човек пасивизује; отуд у овом безбожном свету толико инсистирање на религији. Жвака о "ненасилном" отпору, који се каналише другим техникама манипулације, по потреби одређене групе. MOC MOLITVE 2792301435
Егзактна наука, Инспи... MOC MOLITVE 196439
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od inspy Čet Dec 01, 2011 7:02 pm

Fristajlo :: Молитвом се човек пасивизује; отуд у овом безбожном свету толико инсистирање на религији. Жвака о "ненасилном" отпору, који се каналише другим техникама манипулације, по потреби одређене групе.
Па има и тога. Мада мислим да то кад тад пукне...Што кажу очекивање туђе помоћи,више силе итд.је највеће негирање сопствене снаге. А снага се некако покаже тек када докипи, када је мотив готово искључиво голи живот,чист инстинкт за преживљавањем тј.догура до краја.нажалост.
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od Fristajlo Čet Dec 01, 2011 9:13 pm

inspy ::
Па има и тога. Мада мислим да то кад тад пукне...Што кажу очекивање туђе помоћи,више силе итд.је највеће негирање сопствене снаге. А снага се некако покаже тек када докипи, када је мотив готово искључиво голи живот,чист инстинкт за преживљавањем тј.догура до краја.нажалост.
Nismo daleko od toga, bojim se. Stvari se, na žalost, odvijaju u tom pravcu. MOC MOLITVE 2151379420
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

MOC MOLITVE Empty Re: MOC MOLITVE

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu