Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Sta posle razvoda? - Page 4 EmptyDanas u 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Sta posle razvoda? - Page 4 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Sta posle razvoda? - Page 4 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Sta posle razvoda? - Page 4 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Sta posle razvoda? - Page 4 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Sta posle razvoda? - Page 4 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Sta posle razvoda? - Page 4 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Sta posle razvoda? - Page 4 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Sta posle razvoda? - Page 4 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Sta posle razvoda? - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Sta posle razvoda? - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Sta posle razvoda? - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Sta posle razvoda? - Page 4 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Sta posle razvoda?

+27
Johny Bravo
Mesrine
Mojra
trepavica
Lilith
tetreb
mrvica*
furija
digitalmandrak
djavolica
laza
Vukota
NinaNena
Enna
Marea
Johnny-Azra
naOpaka
Dragana
sini_do
Cleopatra
Andjela
Miško
Vidra
Fristajlo
No_koment
Orhideja
Avramova
31 posters

Strana 4 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Sledeći

Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Uto Jul 19, 2011 12:59 pm

Evo ponavljam ti..
Avramova

Odlično znam šta pričam naročito što imam dva sina. Uostalom, ne veličam ja ženu više nego što je zaslužila baš kao ni muškarca.
Da li to znaci da ces ti biti vise na strani snajki a ne na strani sinova.. sutra kada se nedaj Boze sinovi razvedu.. i kada im zene uzmu decu ili cak zabrane da ih vidjaju, reci ces.. Bravooo tako i treba. zasluzile su to snajke vise nego moji sinovi?? Smile
Av.. pazi sta pricas.. imas musku decu i oni ce biti jednog dana ocevi....
p.s.. Namerno pominjem Boga da bi me sto bolje razumela...

Pitanje glasi... da li ces stati na stranu sina. zato sto ih volis, zato sto nisu uradili nista lose, ili ces biti na stranu snajki kada im razvodom uzmu decu jer su majke a majke su Bogom dane..
.Molim te odgovori mi na ovo pitanje....
Samo steta sto necu moci njih da pitam, da li podrzavaju tvoj odgovor...Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Uto Jul 19, 2011 1:18 pm

Znam da mi je promaklo nešto a tiče se mojih budućih snajki. Hvala ti na podsećanju, sinoć sam morala jesti lubenicu.

Neki tip :: Da li to znaci da ces ti biti vise na strani snajki a ne na strani sinova.. sutra kada se nedaj Boze sinovi razvedu.. i kada im zene uzmu decu ili cak zabrane da ih vidjaju, reci ces.. Bravooo tako i treba. zasluzile su to snajke vise nego moji sinovi?? Smile

Ako bi čovek ovako razmišljao onda bi dan krenuo otprilike s ovakvim mislima:

1. Šta ako me zvekne auto u odlasku na posao?
2. Šta ako me džeparoši opelješe?
3. Šta ako dobijem otkaz?
4. Šta ako upadnem u šaht?
5. Šta ako dobijem infarkt?
6. Šta ako...
7. I tako još hiljadu ako.

Ne vidim razloga da o tome razmišljam sada ako nisam kada je bilo vreme. Jedno je sigurno. Pravično ću gledati na stvari, sinove savetovati ukoliko savet budu tražili ali i snaje. Ukoliko ne budu tražili, gledaću da to uradim na neposredan način i samo ako je zaista neophodno. U svakom slučaju, ko god da je kriv, neću to reći naglas jer to bi bilo mešanje u njihove odnose.

Prijatelju NT, neke stvari decu učiš dok su još mali, posle uglavnom biva kasno, ili mi nemamo nikakvog uticaja sve i da hoćemo. I ne zaboravimo, čak i ono čemu smo ih naučili često u datom trenutku ne daje dobar rezultat ali svakako iskustvo više.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Vidra Uto Jul 19, 2011 1:19 pm

Ne razumem... zasto mislite da muskarci nemaju vezu sa detetom... kao sto imaju majke...
Podrzavam, ipak je ovo 21-vi vek...

Gro slucajeva je bilo gde su majke umorile svoju decu ili su ih napustile...
Ih... nemoj da ubiras poene pljuvanjem. Postoji jedan clanak u Vecernjim novostima, pod na slovom 'Cedomorke iz neznanja' sa strucnim objasnjenjem ( kraj 2008-me ili pocetak 2009-te).

ali hoću da se zna da svakom razvodu ne prethodi "crna hronika".
Mozda ne bi bilo lose pricati o 'normalnim stvarima'. Predpostavljam da niko od nas, koji ovde pisemo, nije masovni ubica u najavi.

onda se vise isplati usvojiti dete nego cekati od neke majke da ga rodi...
Sta posle razvoda? - Page 4 3629869021 ako je majka, onda vec ima dete?
NIjedan par koji poznajem posle niza godina 'malteritiranja' nije uspeo da usvoji dete. Ali, to je posebna tema...

I posle razvoda deca ostaju i dalje deca razvedenih majke i oca i oboje imaju obaveze oko njihovog staranja i vaspitanja. Ovo nije pravilo niti je uvek moguće ali bi bilo dobro da je tako. Ukoliko su roditelji svesni svoje roditeljske uloge, u interesu deteta je da oni konstantno sarađuju.
Ali nije tako, uglavnom.
Moja iskustva su neposredna. Mogu reci da sam dozivela emotivni sok posle razvoda moje sestre, jer sam njega volela isto koliko i nju, a ako tome dodate da sam bas ja bila ta koja ga je srela na ulici sa drugom zenom... Taj susret bio je velika prekretnica u mom licnom zivotu, jer oni su imali sve sto im je bilo potrebno, a i voleli su se, mnogo. E, sad, da li se sve to desilo zbog 'statusnih simbola' koji se pojavljuju usled velike zarade, ne znam, a i ne razmisljam o tome.
U drugom slucaju, radi se o njemu, koji je teca mojoj deci, i koji ima decu iz prvog braka. Meni IZUZETNO smeta sto njegova deca provode vreme kod naseg dede, narocito sto smo imali ''krah'' zbog smrti bake prosle godine. Jos uvek radimo na tome da se deca oporave,ako uopste budemo uspeli.
Moram da priznam da ne razumem zasto njegova deca vreme ne provode kod svojih deda, jer ih imaju.

Moja pitanja su - sta posle razvoda kada supruznici nemaju decu?
I, kako ako je u pitanju vise od jednog deteta?

Odgovor na pitanje 'sta posle razvoda' -
negativna energija se siri, narocito ako su deca u pitanju, u nasem slucaju -tecina, jer sam stekla utisak da su ugurana da se medju nas uklope, a ja prva necu u tome da ucestvujem, niti cu dozvoliti da budu jednaka sa mojom decom kao unuci.
Sve je to jedan neopisivi haos, a energija 'trpljenja' se rasporedjuje onako kako su odlucili bivsi supruznici zajedno ili ponaosob, a narocito ako izaberu budalu za buduceg partnera... Dakle, ako ne trpe ljudi koji su u braku zbog dece, onda trpe deca, i rodjaci, kao neposredna najbliza okolina.
I... mislim da je jako tesko, ako je to uopste moguce, 'obrlatiti ' zensko dete 'novom mamom'.

da li ces stati na stranu sina.
Nemoj da postavljas takva pitanja. Roditelj je uvek na strani svog deteta. Neki roditelji nisu svesni cinjenice da svojim postupcima prema jednom, emotivnoo povredjuju svoje drugo dete...
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Uto Jul 19, 2011 1:29 pm

Ako bi čovek ovako razmišljao onda bi dan krenuo otprilike s ovakvim mislima:

1. Šta ako me zvekne auto u odlasku na posao?
2. Šta ako me džeparoši opelješe?
3. Šta ako dobijem otkaz?
4. Šta ako upadnem u šaht?
5. Šta ako dobijem infarkt?
6. Šta ako...
7. I tako još hiljadu ako.

Diplomatski odgovor nego sta... izbegla si pitanje da budes na strani majke zato sto su tvoji sinovi u pitanju... ali za ostale majke si cvrsto ubedjena da njima sve pripada....Smile

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Uto Jul 19, 2011 1:41 pm

Vidra ::
...ali hoću da se zna da svakom razvodu ne prethodi "crna hronika".
Mozda ne bi bilo lose pricati o 'normalnim stvarima'. Predpostavljam da niko od nas, koji ovde pisemo, nije masovni ubica u najavi.

Ovim nisam mislila bukvalno na crnu hroniku, zato sam i stavila pod navodnike. Neki brakovi se završavaju haosom što je za dete skoro kao crna hronika.

I posle razvoda deca ostaju i dalje deca razvedenih majke i oca i oboje imaju obaveze oko njihovog staranja i vaspitanja. Ovo nije pravilo niti je uvek moguće ali bi bilo dobro da je tako. Ukoliko su roditelji svesni svoje roditeljske uloge, u interesu deteta je da oni konstantno sarađuju.
Ali nije tako, uglavnom.

Zato i napisah ono što sam zaplavila. Nažalost što nije tako i baš zato što smo u 21. veku.

Moja pitanja su - sta posle razvoda kada supruznici nemaju decu?

Ovo bi svakako trebalo biti mnogo jednostavnije rešeno osim ako materijalne stvari ne naruše mogućnost da se sve okonča mirno.

I, kako ako je u pitanju vise od jednog deteta?

Retko se deca razdvajaju što i jeste dobro osim ako imaju međusobnih problema što nije nemoguće.

da li ces stati na stranu sina.
Nemoj da postavljas takva pitanja. Roditelj je uvek na strani svog deteta. Neki roditelji nisu svesni cinjenice da svojim postupcima prema jednom, emotivnoo povredjuju svoje drugo dete...

Neću stati ni na čiju stranu, ali ću misliti onako kako stvari posmatram. U slučaju da je sin ugrožen, pribećiću merama što je i prirodno, ali to će već biti kraj njihovom zajedničkom životu. Snaha me savršeno neće zanimati kada je njihov odnos u pitanju, ali kao majka mojih unuka, biće i dalje poštovana što će verovatno biti i u slučaju sina (bilo kojeg, imam ih dvojicu pa ne volim pričati samo o jednom)

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Uto Jul 19, 2011 2:20 pm

Vidra
Gro slucajeva je bilo gde su majke umorile svoju decu ili su ih napustile...
Ih... nemoj da ubiras poene pljuvanjem
Ovo nije pljuvanje.... samo govorim da majke imaju i losiju stranu licnosti.... i da nisu one sve Bogom dane..

Ja....... da li ces stati na stranu sina.


Nemoj da postavljas takva pitanja. Roditelj je uvek na strani svog deteta. Neki roditelji nisu svesni cinjenice da svojim postupcima prema jednom, emotivnoo povredjuju svoje drugo dete.
Naravno da treba da pitam ovakva pitanja jer Av kategoricno pise da su majke u svim slucajevima uvek u pravu i da deca vise njima pripadaju..
,Da nisu izjednacena prava, i da je zakon uvek na strani majke...

onda se vise isplati usvojiti dete nego cekati od neke majke da ga rodi...
Da bude jasnije...
Postavio sam pitanje... zasto bi se muskarci uopste zenili ako zena za najmanji iscident pokupi decu i odvede ih... posto se ona za sve pita, ima vise prava od muskarca..... sta ovde muskarac predstavlja. donator,kreditni biro... sta..??
ako nema izjednacena prava sa majkom, i ne moze da utice na razvoj situacije..?
Onda sam naveo.. posto zene imaju taj trip da im pukne film i da pokupe decu i napuste porodicu onda se muskarcima vise isplati da usvoje decu kako bi bili sa decom...







Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Uto Jul 19, 2011 3:06 pm

Neki tip ::
Naravno da treba da pitam ovakva pitanja jer Av kategoricno pise da su majke u svim slucajevima uvek u pravu i da deca vise njima pripadaju..
,Da nisu izjednacena prava, i da je zakon uvek na strani majke...

affraid affraid affraid Citiraj svaki deo na koji naiđeš da sam to tvrdila. Sta posle razvoda? - Page 4 3395084498

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Uto Jul 19, 2011 3:09 pm

Citiraj svaki deo na koji naiđeš da sam to tvrdila.

Sta hoces da kazes... da ovo nije istina??? Da li hoces da se vratim i iskopiram ti tvoj citat?
mislim.....sta reci.Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Miško Uto Jul 19, 2011 3:15 pm

Neki tip ::Po statistici gotovo nas XX% ima taj ''status'' ...
Sta posle razvoda? - Page 4 Raz1
Desi se kada se najmanje nadamo i.. potpuno nam se poremeti zivot ... i sta posle? Gge? Kako? Kuda? Kome? Cemu?
Po jedan savet od svakog mozda bi se neciji zivot promenio iz korena...
Sta posle razvoda? - Page 4 Razvodo
Pa, ako ste raspolozeni ... Dobro Dosli!
I, unapred hvala na ozbiljnosti :cheers:
.Pošto nemam konkretno iskustva smatram da je situacija slična kao i posle smrti - nađeš snagu,menjaš svet i sačekaš da učini vreme svoje, bez pitanja i bez odgovora ???
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Uto Jul 19, 2011 3:59 pm

Misko.
Pošto nemam konkretno iskustva smatram da je situacija slična kao i posle smrti - nađeš snagu,menjaš svet i sačekaš da učini vreme svoje, bez pitanja i bez odgovora ???

Ustanes.. obrises prasinu, pokusas da se ne okreces da vidis sta te je saplelo i budes oprezniji ubuduce da ti se to opet ne desi...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Andjela Uto Jul 19, 2011 7:05 pm

Avramova :: I po ko zna koji put ću ponoviti: kako je moguće da niko mladu gusku od 20 i nešto godina (i gusana sa isto toliko) ne pita što se udaje, a kada se razvodi u zrelim godinama pitaju je što se razvodi? Ljudi su čudni, svuda turaju nos a nikada tamo gde treba.

Tacno tako i Avramova je potpuno u pravu jer je sve lepo receno. Sta posle razvoda? - Page 4 3021264613 Dodala bih samo (mozda nije toliko vezano za temu ali za citat i mlade gusane jeste) da su puni domovi zdravlja to jest bolnice mladih devojaka-zena koje resavaju svoje pitanje ,a pitanje je prekid trudnoce, a resenje istog pitanja abortus. Zapanjujuci su podaci koliko se abortusa u nasoj zemlji obavi tokom jedne godine. I niko sa tim guskama i gusanima nije pricao na vreme da do tih situacija ne dolazi, nego ih pitaju kada je stvar vec zavrsena- zasto abortusi, zasto razilasci i tako dalje.
Andjela
Andjela
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1702
Datum upisa : 26.06.2011
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Vidra Uto Jul 19, 2011 9:43 pm

Naravno da treba da pitam ovakva pitanja jer Av kategoricno pise da su majke u svim slucajevima uvek u pravu i da deca vise njima pripadaju..
,Da nisu izjednacena prava, i da je zakon uvek na strani majke...
Mogla bih da kazem da poznajem podjednak broj tata kojima je dodeljeno starateljstvo. Uopste im ne ide tako lose.

Da bude jasnije...
Postavio sam pitanje... zasto bi se muskarci uopste zenili ako zena za najmanji iscident pokupi decu i odvede ih... posto se ona za sve pita, ima vise prava od muskarca..... sta ovde muskarac predstavlja. donator,kreditni biro... sta..??
ako nema izjednacena prava sa majkom, i ne moze da utice na razvoj situacije..?
Onda sam naveo.. posto zene imaju taj trip da im pukne film i da pokupe decu i napuste porodicu onda se muskarcima vise isplati da usvoje decu kako bi bili sa decom...
Sta bi bio najmanji incidenet?
Iskrena da budem, meni ovo lici na nasilje u porodici. Mada, ja umem da se bijem...
Lepo si napisao 'trip'. Slazem se. Mnogo ljudi se tripuje, a to mu dodje nekako sebicno. Kao satro nekoga stitis, a u stvari ne brines bas mnogo o njemu (detetu) nego se neke stvari podrazumevaju - da deca idu sa majkom kod njene mame. Bzvz...
Doduse, iz onoga sto znam, sto sam videla i cula, trip se ipak razvijao - verovatno je 'pokupila decu i otisla' jednom, a pitanje je koliko je to puta htela a nije uradila.
Nemoj da usvojis dete. Prosetaj dete svoje sestre, druga. Kupi mu nesto... nemam pojma... Dete treba da ima oba roditelja, i - amin.

puni domovi zdravlja to jest bolnice mladih devojaka-zena koje resavaju svoje pitanje ,a pitanje je prekid trudnoce, a resenje istog pitanja abortus
Abortus ili nameran prekid trudnoce. Ako kazete kiretaza, onda to nuzno ne znaci da je u pitanju ( nameran) prekid trudnoce.
Statisticki gledano, namernih prekida trudnoce ima vise medju zenama koje vec imaju decu.
Statistika sluzi manipulaciji, uglavnom.

I niko sa tim guskama i gusanima nije pricao na vreme
Kako nije pricao?
U danasnjem vremenu, trebalo bi da mladi ljudi shvate da su odgovorni za svoje postupke i da je nuzno da snose posledice svog ponasanja.

nego ih pitaju kada je stvar vec zavrsena
'Te guske i gusani' u vremenu kada imaju dete isto tako prolaze, znaci - i onda kada ima ko sa njima da razgovara. Ponasaju se kao da se njih ama bas nista ne tice i 'sve ce to neko drugi'. Desava se da babica, koja je dosla zbog bebe, o dojenju prica sa svekrvom ili majkom novopecene mame. A onda joj posle ta baba, koja je primila lekciju o dojenju, verovatno nece valjati kada detetu od osam meseci da krastavac posto su se deca u njeno vreme tako gajila. Ima onih koji radjaju decu zato sto znaju da imaju nekoga ko ce im da stalno biti servilan.

Ono sto je meni fascinantno, to je da se ljudi tako teatralno razilaze ( ovde iskljucujem nasilje u porodici) kao da ih je neko naterao da se vencavaju, pa beze glavom bez obzira.


Sta posle razvoda?
Postoji li neki razvoj svesti, da tako kazem, neke faze 'prezivljavanja', 'odrastanja' kod dece razvedenih roditelja? Da li sazrevaju 'preko noci', ili bas naprotiv?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Sre Jul 20, 2011 12:27 am


JA
Postavio sam pitanje... zasto bi se muskarci uopste zenili ako zena za najmanji iscident pokupi decu i odvede ih... posto se ona za sve pita, ima vise prava od muskarca..... sta ovde muskarac predstavlja. donator,kreditni biro... sta..??
Onda sam naveo.. posto zene imaju taj trip da im pukne film i da pokupe decu i napuste porodicu onda se muskarcima vise isplati da usvoje decu kako bi bili sa decom...
Ti
Nemoj da usvojis dete. Prosetaj dete svoje sestre, druga. Kupi mu nesto... nemam pojma... Dete treba da ima oba roditelja, i - amin.
Ja imam sina ima 17 god i cesto smo zajedno, imamo lep odnos, i kada sam rekao "da je bolje usvojiti dete, da bi dete bilo pored tebe" nisam mislio na sebe, nego kao odgovor na Av da majka kada joj se cefne moze da uzme decu i da ode....
Morate da se slozite da su zene promenjivog raspolozenja, one misle da su neshvacene, izmanipulisane, razdrazljive, a dosta utice na njihovo raspolozenje, pms, klimaks.....I vala vecini ne mozes nikako da ugodis....sada kazem trip....njoj treba 1000 stvari da bi bila zadovoljna a muskarcu samo jedna.
Dosta zena i koristi time sto ce izvuci alimentaciju od muza a i da ce deca biti sa njom,..ujedno pokrenuce podelu imovine..
.zakljucak:. . ispade da one svesno hoce i jare i pare. a muz dobija sipak...Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Vidra Sre Jul 20, 2011 9:50 am

kada sam rekao "da je bolje usvojiti dete, da bi dete bilo pored tebe" nisam mislio na sebe, nego kao odgovor na Av da majka kada joj se cefne moze da uzme decu i da ode....
Ne razumemo se, tj. ne razumem sta hoces da kazes u ovoj konstrukciji : "da je bolje usvojiti dete, da bi dete bilo pored tebe".

*da majka kada joj se cefne moze da uzme decu i da ode...- trebalo bi da ne moze. Moje je skromno misljenje da majka u tom trenutku radi ono sto misli da je za nju najbolje. Za dete je najbolje da ima oba roditelja.

zakljucak:. . ispade da one svesno hoce i jare i pare. a muz dobija sipak..
Umesto ''sipak'' procitala sam ''spisak''. Mozda sto je rano jos uvek, a i vrucina je...
Slazem se sa tobom, apsolutno. Videla sam puno tata koji su trazili samo decu da vidjaju, jedan je stalno bio i hapsen zato sto majka ima starateljstvo, a mala u stvarnosti zivi kod njega. I toj majci je verovatno toliko bilo dosadno da ga stalno prijavljuje da je nije vratio na vreme... pa i da ga mrzi onoliko... blagi uzas...

Ja imam sina ima 17 god
Lepo...

Morate da se slozite da su zene promenjivog raspolozenja, one misle da su neshvacene, izmanipulisane, razdrazljive, a dosta utice na njihovo raspolozenje, pms, klimaks.....I vala vecini ne mozes nikako da ugodis....sada kazem trip....njoj treba 1000 stvari da bi bila zadovoljna a muskarcu samo jedna.
To zavisi od emocionalne zrelosti, najpre. Zavisi i od zivotnih okolnosti.
Postoji i varijanta da, napr, ako si od mene otisao, xe... isporucicu te u paketu sa decom ( zamisli samo kako bi to izgledalo sa troje dece ....bio bi to vanredan provod Sta posle razvoda? - Page 4 2317702173 ).

energija haosa, nema sta...
Koliko vremena treba da bi se sve postavilo gde treba da bude?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Sre Jul 20, 2011 10:37 am

To zavisi od emocionalne zrelosti, najpre. Zavisi i od zivotnih okolnosti.
Postoji i varijanta da, napr, ako si od mene otisao, xe... isporucicu te u paketu sa decom ( zamisli samo kako bi to izgledalo sa troje dece ....bio bi to vanredan provod ).
Ovo mi se svidja... gde mogu da te nadjem a za decu cemo lako..:)Ti si prva majka koja ne uzimas decu nego imas razumevanja i za oceve.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Sre Jul 20, 2011 10:42 am

Ne razumemo se, tj. ne razumem sta hoces da kazes u ovoj konstrukciji : "da je bolje usvojiti dete, da bi dete bilo pored tebe".
Av je rekla da majke imaju veca prava od oceva kada su deca u pitanju i da nikada nece biti izednacena prava.oko starateljstva.. Onda sam postavio teoriju da je uloga oca kao roditelja degradirana i sa muskarcima ne isplati da imaju decu normalnim putem nego usvajanjem..ispade u tom slucaju da je otac samo donator iliti masina koja placa. a nista nema zauzvrat
Naravno da prica Av ne pije vodu, eto.. da li sada razumes..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Vidra Sre Jul 20, 2011 11:33 am

da li sada razumes..
Razumem, isto mislimo onda.
Ako pogledas neke stvari napr - drustvo je patrijarhalno, deca nose ocevo prezime, prilikom udaje po obicajnom pravu devojka menja prezime, a deca logicno pripadaju - majci! E, neverovatno...
Ili- ono sto mene izrazito iritira to je degradiranje zenske dece kao kcerki pa se podrazumeva da sin i snaja neznamsta, ali kada dodje vreme da se gledaju stari roditelji onda je to moralna obaveza zenske dece, a kultura nasledjivanja recimo nakita, kako se kome da izvinete digne, ako ima sta, ide na zensku decu sina iako zena kao majka koja je rodila tu sinovljevu decu moze da dozivi komentar da '' kcerkino i snajino dete ne mogu u nekom sekundu i delicu malog mozga biti isto''.
Sto bi rekla moja kuma '' boze me ti sacuvaj!''
Ako se na to doda i razvod, zmajevi samo lete po kujni...

Ovo mi se svidja... gde mogu da te nadjem a za decu cemo lako..SmileTi si prva majka koja ne uzimas decu nego imas razumevanja i za oceve.
Uvek sam tu...
Nisam prva... pre svega, nisam u takvoj situaciji... htela sam da kazem da ima i primera gde su ocevi staratelji i da deca zive sa njima, u nekim slucajevima po svom sopstvenom izboru.
Ima jako dobrih tata, ima i dobrih primera savrsenog odnosa izmedju bivsih supruznika, ali opet trnovit je put do zvezda.
Neke devojcice, sestre. iz naseg komsiluka, imaju brata po ocu. Kada cekam moje sportiste ispred skole da razmenimo ranceve ( uzmem skolski koji nosim kuci, a predam onaj sa opremom za trening), jedna od sestara toliko silno trci prema nama ( odnosno prema mojoj mladjoj kcerki koja bi odgovarala uzrastu brata po ocu), a sve vreme prica o svom bratu. Imam utisak da joj brat jako nedostaje, i da i ono sto ga vidja nije dovoljno.
Ima zena koje su se ponovo udavale, a decu iz prethodnog braka ostavile svojim roditeljima. U toj situaciji, meni je nejasno da braca i sestre po majci nisu odrastali zajedno nego neki sa svojim roditeljima, a neki sa babama.
Gde se tata izgubio tu, da uzme svoju decu od babe?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Čet Jul 21, 2011 11:23 am

Ima zena koje su se ponovo udavale, a decu iz prethodnog braka ostavile svojim roditeljima. U toj situaciji, meni je nejasno da braca i sestre po majci nisu odrastali zajedno nego neki sa svojim roditeljima, a neki sa babama.
Gde se tata izgubio tu, da uzme svoju decu od babe?
Da sam vlast, ili kojim slucajem da sam upravo ja pronasao Aladinovu lampu, zahtevao bi da svaki muskarac/zena prodje psiho test pre neko sto zasnuje porodicu..... Ako nisi sposoban, psihicki, fizicki, mentalno.... samo bi ga udaljio .... zalosno je videti decu koja se rode a budu zapostavljena, i kada se roditelji ne staraju o njima ili ih zapostave....A najgore je da roditelji koji se bore da imaju decu, a nemaju ih i pokusavaju sve da ih dobiju i idu na vantelesnu oplodnju, nemaju ih.....
I onda kazemo.. Bog postoji. a toliko je nepravde na ovom Svetu:(
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Čet Jul 21, 2011 1:04 pm

Neki tip :: Sta hoces da kazes... da ovo nije istina??? Da li hoces da se vratim i iskopiram ti tvoj citat?
mislim.....sta reci.Smile

Evo ja ću ti reći: nikada nisam tvrdila "da su majke u svim slučajevima u pravu i da deca više njima pripadaju" kako ti navodiš. Pisala sam da je uglavnom tako što i jeste prirodno i time nikako nisam obezvredila ulogu oca, naprotiv.

Prava su izjednačena ali često usijane glave bivših supružnika nisu dovoljno hladne i pribrane da sve rade u korist dece; da zaborave na njihove nesporazume i da iznad svega stave svoju roditeljsku ulogu. Ovo sam sto puta pisala i dalje ću, ako treba.

Zakon će oduzeti majci dete ako se utvrdi da ova nije u stanju starati se o njemu. Praksa pokazuje da je tako.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od No_koment Čet Jul 21, 2011 1:12 pm

Avramova ::
Zakon će oduzeti majci dete ako se utvrdi da ova nije u stanju starati se o njemu. Praksa pokazuje da je tako.

Praksa pokazuje upravo suprotno
No_koment
No_koment
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1036
Datum upisa : 24.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Čet Jul 21, 2011 1:18 pm

Prava su izjednačena
Cesto menjas misljenja.. o cega to zavisi... brzine vetra, atmosferskog pritiska ili raspolozenja...Do pre nekoliko dana si tvrdila da je sve na strani majke a sada??Kako da razgovaram sa tobom ako ne stojis iza izgovorenih reci?


Poslednji izmenio Neki tip dana Čet Jul 21, 2011 1:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Čet Jul 21, 2011 1:19 pm

@No_koment

Verujem da ima i izuzetaka i nije kriva majka već otac koji se nije izborio za dete svestan da pod nadzorom problematične majke detetu preti opasnost.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Čet Jul 21, 2011 1:20 pm

Avramova ::@No_koment

Verujem da ima i izuzetaka i nije kriva majka već otac koji se nije izborio za dete svestan da pod nadzorom problematične majke detetu preti opasnost.

Kriv je otac sto se nije izboriuo sa problematicnom majkom???
Smesno je... naravno majka je cool..Sta posle razvoda? - Page 4 4027700691
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od No_koment Čet Jul 21, 2011 1:22 pm

Avramova ::@No_koment

Verujem da ima i izuzetaka i nije kriva majka već otac koji se nije izborio za dete svestan da pod nadzorom problematične majke detetu preti opasnost.
Često nije kriv otac,već zakon koji je htela ti da priznaš ili ne na strani majki,ma kakve one bile.I u toj situaciji otac ne može da se izbori.Ni protiv majke, ni protiv onih koji bi trebali da su u celoj stvari na strani deteta
No_koment
No_koment
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1036
Datum upisa : 24.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Čet Jul 21, 2011 1:24 pm

Neki tip :: Cesto menjas misljenja.. o cega to zavisi... brzine vetra, atmosferskog pritiska ili raspolozenja...Do pre nekoliko dana si tvrdila da je sve na strani majke a sada??Kako da razgovaram sa tobom ako ne stojis iza izgovorenih reci?

Ne želim da se ponavljam i dokazujem da nisi u pravu. U iznošenju bilo kojeg stava nikada nisam isključiva. Kako nisam jedini učesnik u diskusiji, izvoli razgovarati sa drugima.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? - Page 4 Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu