Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Sta posle razvoda? EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Sta posle razvoda? EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Sta posle razvoda? EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Sta posle razvoda? EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Sta posle razvoda? EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Sta posle razvoda? EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Sta posle razvoda? EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Sta posle razvoda? EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Sta posle razvoda? EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Sta posle razvoda? EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Sta posle razvoda? EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Sta posle razvoda? EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Sta posle razvoda? EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Sta posle razvoda?

+27
Johny Bravo
Mesrine
Mojra
trepavica
Lilith
tetreb
mrvica*
furija
digitalmandrak
djavolica
laza
Vukota
NinaNena
Enna
Marea
Johnny-Azra
naOpaka
Dragana
sini_do
Cleopatra
Andjela
Miško
Vidra
Fristajlo
No_koment
Orhideja
Avramova
31 posters

Strana 1 od 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Sledeći

Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Sub Jul 16, 2011 9:22 am

Po statistici gotovo nas XX% ima taj ''status'' ...
Sta posle razvoda? Raz1
Desi se kada se najmanje nadamo i.. potpuno nam se poremeti zivot ... i sta posle? Gge? Kako? Kuda? Kome? Cemu?
Po jedan savet od svakog mozda bi se neciji zivot promenio iz korena...
Sta posle razvoda? Razvodo
Pa, ako ste raspolozeni ... Dobro Dosli!
I, unapred hvala na ozbiljnosti :cheers:
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Sub Jul 16, 2011 9:29 am

Kako ko gleda na ovu stvar zavisi od mnogo čega. Prvo, da li je želeo razvod on ili partner. U prvom slučaju, svakako da već ima koncepciju šta dalje ili je nema, ali je staloženo spreman suočiti se sa novim načinom života i neizvesnošću. Drugi slučaj je onaj partner koji nije želeo razvod i on uglavnom "luta", pronalazi se u nekom novom životnom okrilju, traga za boljim, nekome uspeva i da dođe do boljeg, neko večno ostane u potrazi i nikada ne nađe ono što je tražio. Mnogi su nerealni i takvi najgore prolaze. Sve je u opticaju ali je jedno važno: biti spreman na sve jer sve je moguće a samo kod slabih sve je nemoguće ili makar po nešto.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Sub Jul 16, 2011 9:50 am

Moj savet...

Najbitnije da sacuvate hladnu glavu,znam reci ce te.. lako je reci... ali morate da shvatite da zivot ne prestaje sa razvodom i da treba nastaviti dalje... uvek treba da stavite decu na prvom mestu naravno ako ih volite, treba ih zastiti najmaksimalnije,bitna je samokontrola..
Nije bitno ko trazi razvod i zbog cega, razvod boli, i ne treba da se previse optrerecujemo da li smo pogresili ili ne, Sta bi bilo da bi bilo...bitno je kako nastaviti dalje...
Av kaze da svako ima koncepciju kako dalje... naravno da nemamo koncepciju.. mi razvod nismo planirali...nismo se udavali i zenili da bi se razveli, jednostavno ljudi se menjaju, i vremenom shvatimo da taj covek, zena vise nije osoba sa kojim smo deliii sve u zivotu...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Sub Jul 16, 2011 9:58 am

Neki tip ::...uvek treba da stavite decu na prvom mestu naravno ako ih volite,

Pretpostavljam da pod ovim podrazumevaš ako roditelj oseća odgovornost jer ljubav se podrazumeva, makar kod normalnog čoveka.

Nije bitno ko trazi razvod i zbog cega, razvod boli,

Kako nije bitno?! Ako neko traži razvod ne može da ga boli jer on to želi, a sve znači da će biti rasterećen a u rasterećenju nema boli.

Boleti može onoga ko nije želeo razvod.

i ne treba da se previse optrerecujemo da li smo pogresili ili ne,

Naravno, ako bi se čovek opterećivao zbog čega razvod, logičinije bi bilo da razmišlja - zbog čega venčanje?

Av kaze da svako ima koncepciju kako dalje...

Av kaže (citiram sebe):

Kako ko gleda na ovu stvar zavisi od mnogo čega. Prvo, da li je želeo razvod on ili partner. U prvom slučaju, svakako da već ima koncepciju šta dalje ili je nema, ali je staloženo spreman suočiti se sa novim načinom života i neizvesnošću. [/color]

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Sub Jul 16, 2011 10:06 am

Ja kada sam se razveo, uzeo sam dete pod ruku, u uplatio dve najvece egzoticne destinacije koje su se mogle naci medju turistickim agencijama...Opustili smo se maksimalno, i radili stvari koje nismo nikada u zivotu, od letenja paraglajdingom, do voznje podmornicom,ronjenje sa profesionalnom opemom,jahanje konja, kamila....krstarili, i da ne nabrajam.... Odmor nas je jos vise zblizio, i mnogo nam je pomogao da izadjemo iz emotivne krize u koju smo zapeli.. Od tada pa do danas, praktikujemo da uvek zajedno putujemo i druzimo se,
Ako vam vec finansije to ne dozvoljavaju, onda gledajte da se posvetite sebi, dajte sebi oduska, nemojte previse da se izolujete, i odlazak u prirodu, moze da bude delotvoran, opustujuci,relaksirajuci...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Sub Jul 16, 2011 10:10 am

Neki tip ::Ja kada sam se razveo, uzeo sam dete pod ruku, .

Lepo je to što si uradio a još lepše bi bilo da si to isto uradio i u kombinaciji majka-dete. Tek tada bi bio maksimalno dobar otac.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Sub Jul 16, 2011 10:13 am

Pretpostavljam da pod ovim podrazumevaš ako roditelj oseća odgovornost jer ljubav se podrazumeva, makar kod normalnog čoveka.
Ne priznajem ljubav prema detetu ako nema odgovornosti...Ako volite svoje dete nista vam nece biti tesko u vezi njega..
Kako nije bitno?! Ako neko traži razvod ne može da ga boli jer on to želi, a sve znači da će biti rasterećen a u rasterećenju nema boli.
Naravno da vise boli onom ko nije trazio razvod, ali i ovaj drugi nije ravnodusan...iskreno... ja sam trazio razvod.... a 6 meseci nisam znao za sebe ni gde se nalazim, Bol koji sam tada osecao moze se meriti sa gubitkom majke kada sam imao sa 17 god...
Bol zavisi od same osobe, od stepena emotivnog stanja, prirode samog coveka,
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Sub Jul 16, 2011 10:18 am

Av
Lepo je to što si uradio a još lepše bi bilo da si to isto uradio i u kombinaciji majka-dete. Tek tada bi bio maksimalno dobar otac.

Draga Av....da li cujes sebe sta pricas?? Kazes da ja treba da finansiram odlazak majke sa detetom? i Ja bi tek tada bio maksimalno dobar otac??Ne... ti se salis sa mnom, ne verujem ti..Smile
Majka je dobila obestecenje od razvoda braka, pa mogla je da vodi dete na mesec ako zeli... ali njoj je ipak bio interesantan decko...i njihov odmor.
Tako da Av zaboravicu sta si mi rekla i izbrojacu do 10 pre nego sto lupim nesto ovde.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Sub Jul 16, 2011 10:25 am

Neki tip :: Ne priznajem ljubav prema detetu ako nema odgovornosti...Ako volite svoje dete nista vam nece biti tesko u vezi njega..

I baba voli svoje unuče pa joj je često teško da prstom mrdne za njega što ja mogu razumeti. Ako pretpostavimo da muškarac radi i to prilično, to bi značilo da obezbeđuje porodicu, dete/decu, ostaje mu malo vremena za porodično druženje. Pri tom, sav posao oko deteta je na majci. Čija odgovornost je veća?

Puno je primera kada ne možemo reći da otac ne voli dete a nema nikakvu odgovornost prema njemu samo zato što je majka u mogućnosti da dete u svemu obezbedi i njegova savest je mirna.

Meni takođe smeta takav stav ali bi bilo surovo reći da u tom slučaju otac ne voli dete.

Naravno da vise  boli onom ko nije trazio razvod, ali i ovaj drugi nije ravnodusan...iskreno... ja sam trazio razvod.... a 6 meseci nisam znao za sebe ni gde se nalazim, Bol koji sam tada osecao moze se meriti sa gubitkom majke kada sam imao sa  17 god...

Rekla bih da si sam sebe prinudio na takav korak ali se može reći ljubav nije bilo dovoljno jaka da prevagne nad onim što ti je smetalo.

Bol zavisi od same osobe, od stepena emotivnog stanja, prirode samog coveka,

Istina, samo se pitam... šta da me boli ako sebi ispunim želju?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Orhideja Sub Jul 16, 2011 10:26 am

Posle razvoda život ide dalje, treba proći vremena da boli malo zacijele ili se potisnu i onda se okrenuti nekim drugim stvarima koje su bitne. Djete je dijete i tu njega ne ubrajam, dijete ide na prvo mjesto a kad sam rekla nekim drugim stvarima onda je to pronalazak posla, mjesto stanovanja itd.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Sub Jul 16, 2011 10:29 am

Neki tip ::  Majka je dobila obestecenje od razvoda braka, pa mogla je da vodi dete na mesec ako zeli... ali njoj je ipak bio interesantan decko...i njihov odmor.
Nisam pristalica da se iznose suviše lične stvari no, ako si ti već o sebi po nešto izneo, slobodna sam bila i komentarisati. A da bih komentarisala a ne pogrešila, morao si biti makar u par detalja jasniji jer odakle bih ja znala sve činjenice. U mojoj glavi se stvorila slika ostavljene žene a sin i ti plandujete po belom svetu što svakako ne bi bilo fer bez obzira na tvoj odnos sa bivšom suprugom. Tvom detetu je najveća radost da ste vas dvoje u dobrim odnosima, bez obzira živeli zajedno ili ne.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Sub Jul 16, 2011 10:32 am

I baba voli svoje unuče pa joj je često teško da prstom mrdne za njega što ja mogu razumeti.
Za mene ta zena nije prava baka, i ne voli svoje unuce..voli samo sebe...Toj zeni bi rekao sve u oci pa makar se i naljutila na mene.
Ako pretpostavimo da muškarac radi i to prilično, to bi značilo da obezbeđuje porodicu, dete/decu, ostaje mu malo vrmena za porodicu. Pri tom, sav posao oko deteta je na majci. Čija odgovornost je veća?
Odgovornost je ravnopravna.. da otac ne zaradjuje, ni majka ne bi mogla detetu da se posveti maksimalno...tako da ako zelis ovim da kazes da majka ima vise odgovornosti u podizanju deteta da i ona ima vise prava na dete, ne slazem se sa tobom.
Naravno da vise boli onom ko nije trazio razvod, ali i ovaj drugi nije ravnodusan...iskreno... ja sam trazio razvod.... a 6 meseci nisam znao za sebe ni gde se nalazim, Bol koji sam tada osecao moze se meriti sa gubitkom majke kada sam imao sa 17 god...

Rekla bih da si sam sebe prinudio na takav korak ali se može reći ljubav nije bilo dovoljno jaka da prevagne nad onim što ti je smetalo.
To je bio jedino resenje, iako sam znao da ce razvod bio jako tezak za mene, ali suocio sam se sa istinom i sa onim sto me ceka... jednostavno, bilo mi je dosta lazi u zivotu.



Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Sub Jul 16, 2011 10:36 am

Npr. mene ništa nije bolelo (osim lakta koga sam nepažnjom udarila o vrata) dok onoga ko nije želeo razvod je sigurno bolelo. Razumem sve samo ne razumem da neko ne prihvati kako ne mora boleti.

Ne postoji jedan model ni za sklapanje braka ni za njegovo rasklapanje pa tako ni osećaj koji će na svakoga da se odnosi.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Sub Jul 16, 2011 10:40 am

U mojoj glavi se stvorila slika ostavljene žene a sin i ti plandujete po belom svetu što sakako ne bi bilo fer bez obzira na tvoj odnos sa bivšom suprugom
Ja se svog zivota ne stidim, zivot pise romane, proslost ne mozemo menjati, i moja pisanja su iskrena i prepoznatljiva na ovom forumu, tako da nemam sta da krijem.
Nijedan suprug ili supruga prilikom razvoda braka nema samilosti,narocito zato sto neko se provodi a drugi sedi kuci...
Da li je bila pametna i normalna sada bi i ona plandovala sa nama po belom Svetu.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Sub Jul 16, 2011 10:43 am

Npr. mene ništa nije bolelo (osim lakta koga sam nepažnjom udarila o vrata) dok onoga ko nije želeo razvod je sigurno bolelo. Razumem sve samo ne razumem da neko ne prihvati kako ne mora boleti.
Tebe nije bolelo...zato sto si takav covek.. nismo svi isti...nije jednostavno ostaviti sve i otici u nesto nepoznato a proveli ste toliko godina zajedno..
Toliko ravnodusan nisam ni kada kada vidim musavo cigance na ulici a kamoli nesto licno sto se rusi ko kula od karata.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Sub Jul 16, 2011 10:52 am

Neki tip :: Za mene ta zena nije prava baka, i ne voli svoje unuce..voli samo sebe...Toj zeni bi rekao sve u oci pa makar se i naljutila na mene.

Koješta! Ništa surovije od dece koja maltretiraju svoje stare (koliko god) roditelje da im čuvaju decu, odvode u obdanište, dovode iz obdaništa, kuvaju im, čuvaju ih itd. itd. Da je moja majka živa, nikada je ne bih obavezivala na tako nešto. Njoj bih prepustila da bira kada želi biti sa unicima, bez moranja.

Neka ljudi ostave roditelje da uživaju u penziji ili svom životu ako još rade. Ne mogu oni po drugi puta biti uslovno rečeno roditelji. Posle njihova deca budu roditelji svojim unucima i gde smo došli? Došli smo da babe i dede postaju roditelji dok ih pravi roditelji samo rađaju. Sve je to udešeno zakonima prirode.

S druge strane, šta je prirodnije od toga da majka i otac vaspitavaju i neguju svoje dete. Ovde izuzima slučajeve kada se živi u zajedničkom domaćinstvu, ali samo delimično u smislu babe/dede u odnosu na unuke.

...tako da ako zelis ovim da kazes da majka ima vise odgovornosti u podizanju deteta da i ona ima vise prava na dete, ne slazem se sa tobom.
Upravo to želim reći uz napomenu da ima izuzetaka.

Naravno da vise boli onom ko nije trazio razvod, ali i ovaj drugi nije ravnodusan...iskreno...

Nisam bila ravnodušna ali ništa menije bolelo, naprotiv. Posle zvaničnog razvoda me je pozvao na piće i lepo smo ćaskali.

To je bio jedino resenje, iako sam znao da ce razvod bio jako tezak za mene, ali suocio sam se sa istinom i sa onim sto me ceka... jednostavno, bilo mi je dosta lazi u zivotu.
Drago mi je da je sve prošlo i da vas dvojica sada uživate u toplini doma. Smile





____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Sub Jul 16, 2011 11:00 am

Upravo to želim reći uz napomenu da ima izuzetaka.
Stvarno ste opake zene...ako muskarac se muci da zaradi i za porodicu, i dom a zena je oko deteta i ne radi, ona ima vise prava na dete od muskarca??
Ajde da menjamo uloge... ti radi.. obezbedi 3 plate, jer od jedne se zivi a ja cu biti sa detetom, ispijacu kafe do podneva, razvalacicu se po krevetu i tracaricu sa drugaricama od jutra do sutra,pripazicu na dete, bice i okupano i nahranjeno ....Stvarno nema smisla..Smile
Ne umanjujem ulogu majke.... ali ajde budimo malo realni , ne trazimo vise prava od majke, nego samo izjednacene uslove...


Poslednji izmenio Neki tip dana Sub Jul 16, 2011 11:01 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Sub Jul 16, 2011 11:00 am

Neki tip ::Nijedan suprug ili supruga prilikom razvoda braka nema samilosti,narocito zato sto neko se provodi a drugi sedi kuci...
Sa ocem moje dece mogu biti i dalje u dobrim odnosima što bi značilo da ga poštujem kao oca naše dece i on mene kao majku. Ne vidim tu ništa ni čudno ni nesvakidašnje. Čemu samilost, niko nije zbog razvoda poslat na lomaču tako da ti sadržaj iz citata nije tačan.

Neki tip :: Tebe nije bolelo...zato sto si takav covek.. nismo svi isti...nije jednostavno ostaviti sve i otici u nesto nepoznato a proveli ste toliko godina zajedno..

Pa ja nisam otišla nigde. :Sta posle razvoda? 3681966919:

Toliko ravnodusan nisam ni kada kada vidim musavo cigance na ulici a kamoli nesto licno sto se rusi ko kula od karata.

Šta se srušilo? Koga je bolelo prestalo je više, našao je svoj mir i idemo dalje. Jaka stvar. I po ko zna koji put ću ponoviti: kako je moguće da niko mladu gusku od 20 i nešto godina (i gusana sa isto toliko) ne pita što se udaje, a kada se razvodi u zrelim godinama pitaju je što se razvodi? Ljudi su čudni, svuda turaju nos a nikada tamo gde treba.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Sub Jul 16, 2011 11:10 am

Neki tip :: Stvarno ste opake zene...ako muskarac se muci da zaradi i za porodicu, i dom a zena je oko deteta i ne radi, ona ima vise prava na dete od muskarca??

Po priroedi stvar a praksa je dokazala da je baš tako ispravno. Sta posle razvoda? 4242552882 I opet dodajem - ima izuzetaka.

Ajde da menjamo uloge... ti radi.. obezbedi 3 plate,

Žena koja nije zaposlena samo u kući zaradi najmanje tri plate (poseti temu ŽENE I NJENE PLATE)

Ne mora suprug da obezbedi tri plate, dovoljno je jednu ali dovoljnu da podmiri potrebe. A lepo rekoh, nije do njega već do sistema.
jer od jedne se zivi a ja cu biti sa detetom, ispijacu kafe do podneva, razvalacicu se po krevetu i tracaricu sa drugaricama od jutra do sutra,
Ko ovako radi?
pripazicu na dete, bice i okupano i nahranjeno ....
Koja to majka pripazi dete?
Ne umanjujem ulogu majke
Umanjio si je u gornjem citatu, ono oko "pripaziću ga..."

.... ali ajde budimo malo realni , ne trazimo vise prava od majke, nego samo izjednacene uslove...

Budimo realni. Da nema pampers pelena, koliko očeva bi ispralo pamučne pelene kada se dete ukaki? Prosto i jednostavno pitanje. Sta posle razvoda? 1369909122

Ne razumem kakve izjednačene uslove? Sta posle razvoda? 3629869021

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Sub Jul 16, 2011 11:32 am

Ne mora suprug da obezbedi tri plate, dovoljno je jednu ali dovoljnu da podmiri potrebe. A lepo rekoh, nije do njega već do sistema.
Sta posle razvoda? 2503617651 Prosek l.d u Beogradu je 35.000.. dragi ne moras da zaradis 3x vise... dovoljno je jedna ali vredna 120.000.Smile Sta posle razvoda? 2317702173 Ajde molim te... ko vas ne zna, skupo bi vas platio:)
Budimo realni. Da nema pampers pelena, koliko očeva bi ispralo pamučne pelene kada se dete ukaki? Prosto i jednostavno pitanje. Neutral

Ne razumem kakve izjednačene uslove?
Ne razumem.. koji normalan muskaracx bi se zenio i stvarao porodicu ako nikada u vezi deteta nece imati ista prava kao zena??
Zar da se zenim i da pravim decu da bi se mucio u braku ko stoka da zaradim za sve nas a da meni zena kaze kao sto ti meni Av. kazes. "o kakvim molim te, izjednacenim pravima pricas"??? dete je zajednicko i zajedno imaju prava na njega,: Izvini smesno je... Sta posle razvoda? 2214231980 Ti mene sigurno zekis.. ne verujem da ovako mislis..Smile
Žena koja nije zaposlena samo u kući zaradi najmanje tri plate (poseti temu ŽENE I NJENE PLATE)
Ma nema sta da citam... verovatno ga je pisala feministkinja, dize rejting zeni na ustrb muskaraca... Pa nije ni cudo sto u Srbiji svake godine ima 9000 razvoda brakova.... nisu muskarci zlato, daleko od toga ali zene PRETERASTE GA !!!


Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Avramova Sub Jul 16, 2011 11:39 am

Neki tip :: Sta posle razvoda? 2503617651 Prosek l.d u Beogradu je 35.000.. dragi ne moras da zaradis 3x vise... dovoljno je jedna ali vredna 120.000.Smile Sta posle razvoda? 2317702173 Ajde molim te... ko vas ne zna, skupo bi vas platio:)
Ti mene nisi razumeo. Daj skoncentriši se malo dok čitaš moje postove. Nisam rekla da je muškarac kriv već sistem u državi koji ne valja ali, ako bi se uveo takav da muškarac zarađuje dovoljno i bez ženinog doprinosa, od odlaska u EU ništa za sledećih 500 godina. :hulahop:
Ne razumem.. koji normalan muskaracx bi se zenio i stvarao porodicu ako nikada u vezi deteta nece imati ista prava kao zena??
Nisam sporila ista prava.
Zar da se zenim i da pravim decu da bi se mucio u braku ko stoka da zaradim za sve nas a da zena kaze kao sto ti kazes
Šta sam ja to rekla a ti ne prihvataš? Tačno mi navedi.
Ma nema sta da citam... verovatno ga je pisala feministkinja, dize rejting zeni na ustrb muskaraca... Pa nije ni cudo sto u Srbiji svake godine ima 9000 razvoda brakova.... nisu muskarci zlato, daleko od toga ali zene PRETERASTE GA !!!
E, pa onda misli i dalje kako misliš (grešiš). Uzgred, žena koja je to rekla je i dalje u braku i to kvalitetnom.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Gost Sub Jul 16, 2011 12:02 pm

Neki tip :: Prosek l.d u Beogradu je 35.000.. dragi ne moras da zaradis 3x vise... dovoljno je jedna ali vredna 120.000.Smile Ajde molim te... ko vas ne zna, skupo bi vas platio:)

Ti mene nisi razumeo. Daj skoncentriši se malo dok čitaš moje postove. Nisam rekla da je muškarac kriv već sistem u državi koji ne valja ali, ako bi se uveo takav da muškarac zarađuje dovoljno i bez ženinog doprinosa, od odlaska u EU ništa za sledećih 500 godina.
Svaki muskarac u Eu nije se namucio ni 10% od onog sto je muskarac sa ovih prostora a i opstao.. muskarac je u Srbiji ovde ocvrsnuo do tih mera da se lako snalazi, a i sistem je ovde napravio da se dodje do para....
Ne kazem da nema muskaraca koji se nisu snasli, ali onu verovatno deca koja su imala sve na gotovo, pa i nije im ni stala borba da uspeju...
Ne razumem.. koji normalan muskarac bi se zenio i stvarao porodicu ako nikada u vezi deteta nece imati ista prava kao zena??
Nisam sporila ista prava.
Naravno da si sporila ista prava... vrati se gore pa vidi, pa ceo dan pricamo o tome kako majka ima veca prava od oca i da nikada ne mogu da imaju izjednacena prava.
Zar da se zenim i da pravim decu da bi se mucio u braku ko stoka da zaradim za sve nas a da zena kaze kao sto ti kazes


Šta sam ja to rekla a ti ne prihvataš? Tačno mi navedi

Rekla si da zena koja je po ceo dan sa detetom ima vise prava od oca,bez obzira sta on radio.. jel tako ili nije tako?? Nema sada vrdanja... jesam.. nisam... ako si pogresila, reci pogresila sam.. ne dozvoljavam da mi kazes da nisam razumeo, kada tacno znam sta si rekla:)

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Orhideja Ned Jul 17, 2011 12:04 am

Avramova ::
Neki tip :: Za mene ta zena nije prava baka, i ne voli svoje unuce..voli samo sebe...Toj zeni bi rekao sve u oci pa makar se i naljutila na mene.

Koješta! Ništa surovije od dece koja maltretiraju svoje stare (koliko god) roditelje da im čuvaju decu, odvode u obdanište, dovode iz obdaništa, kuvaju im, čuvaju ih itd. itd. Da je moja majka živa, nikada je ne bih obavezivala na tako nešto. Njoj bih prepustila da bira kada želi biti sa unicima, bez moranja.

Hm, ...pazi ja sam morala početi raditi a djetetu je bilo 6 mjeseci, nijedno obdanište neće da primi tako malu bebu pogotovo još ako se doji. Mama ga je uzela, trčala sam s posla da ga nahranim i vraćala se i što je najvažnije od svega dijete je bilo u sigurnim rukama žene koja ga je obožavala a ja sigurna da nije ni gladan ni mokar. Moje radno vrijeme tad je bilo od 7h ujutro do 19h naveče. Ko bi prihvatio da čuva bebu po cijeli dan? I za koje pare?Nisam mamu ni prisilila ni maltretirala ali mogu reći da se ppuno posvetila mom djetetu jer dok smo mi djeca bili mali a ona radila kao da nije imala vremena da nam se posveti, svo to vrijeme i odrastanje i ljubav poklonila je mom djetetu. Jedno drugo prevole i ona njega i on nju.

Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Orhideja Ned Jul 17, 2011 12:11 am

Avramova ::
I po ko zna koji put ću ponoviti: kako je moguće da niko mladu gusku od 20 i nešto godina (i gusana sa isto toliko) ne pita što se udaje, a kada se razvodi u zrelim godinama pitaju je što se razvodi? Ljudi su čudni, svuda turaju nos a nikada tamo gde treba.
Ovo je jako zanimljivo, međutim od davnina su se žene udavale od 20/tak pa čak i mlađe (samo ne vidim razlog za Guska) ali se nisu razvodile, tj. daleko je više razvoda sada nego prije 50 godina na našim prostorima. Šta sad tu reći?
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od No_koment Ned Jul 17, 2011 2:23 am

E pročitao ja ovde svašta....
Znam da će Avramova da me mrzi kao nikoga,ali na njeno pisanje ne mogu da ostanem nem...kako voli žena da propoveda o pravima muškarca i žene čudo jedno.Ne mogu sve sada da citiram pa da ponaosob odgovaram i pitam,ali ću se potruditi ovako nekako.
Prva ortodoksna glupost koju je draga mi Avramova izvalila je da je NT pogrešio što je samo dete posle razvoda odveo na odmor,a ne i ženu tj.da se izrazim kao AV, majku tog deteta. A što bi bilo ko vodio ex ženu na odmor?Zajednički odmor nije pokazatelj dobrih odnosa izmedju oca i majke.Možda mamama( nekim),jer lepo je to da te neko vodi na odmor.
I pitanje za Avramovu? Da li si posle razvoda vodila ex muža na odmor zarad dece i njihovog gledanja dobrih odnosa mame i tate?
Po pitanju prava na dete,ne znam kome može da padne na pamet da je otac u podređenom položaju u odnosu na majku kada je dete u pitanju?Po prirodi stvari kako reče AV,a i praksa je pokazala..Ok,neka je tako,samo si samu sebe srušila time što kasnije izjavljuješ,neka tata obezbedi dovoljnu platu...Lepo ti je NT rekao,neka mama obezbedi dovoljnu platu...I šta sad?Opet ćeš da kažeš da po prirodi stvari treba tata da obezbedi,a majka da je sa detetom...Ali isto tako izjavljuješ kako nisu krivi očevi u Srbiji što nisu u mogućnosti( velika većina) da obezbede dovoljno. Zato su tu valjda i majke da i one rade...Ali majke izgleda više vole da se razvedu i da nađu nekoga ko može da im zaradi onoliko koliko one misle da im je dovoljno. Naravno ima izuzetaka i među mamama.

Za one pampers pelene neću ni da komentarišem pošto velika većina mama i sama ne pere pamučne pelene,nego ubaci taj famozni pampers.A verujem da bi velika većina očeva uspešno saprala usranu pelenu,kao što je velika većina očeva to i radila.Ali eto očevima je zabranjen pampers,a mamama nije.

Av jedva čekam da budeš baka,pa da vidimo da li ćeš eskivirati unučiće.Šta će ti to tako bitnije u životu biti, evo pojedoh se živ pitajući se.

Orhideja se zapitala kako to da su se pre manje razvodili...Pa odgovor je vrlo jednostavan.
Žene nisu bile toliko samožive,egoiste i nisu mislile da su svu pamet sveta popile,nego su gledale da su deo porodice...A porodicu čine Tata,mama i deca..

P.S. Nikada nisam opravdavao nasilje u porodici nad ženom i u tim slučajevima sam zagovornik da žena treba da se razvede....Ali da im nije dovoljna muževljeva plata,morate priznati da je glup razlog za razvod.
Onda su stvarno guske iz one priče od AV.
No_koment
No_koment
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1036
Datum upisa : 24.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle razvoda? Empty Re: Sta posle razvoda?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu