Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 16 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 16 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 EmptyJuče u 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Zamotana na prometnoj ispravi ?

+8
Cleopatra
Lila
Hipi
Fristajlo
Vrdalama
Avramova
Orhideja
Dragana
12 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 Empty Re: Zamotana na prometnoj ispravi ?

Počalji od MarcusAntonius Čet Dec 02, 2010 12:52 am

Ali cvete (nadam se da ti ne smeta sto te ovako zovem) - muslimani su ziveli u mojoj kuci do pre 4 meseca punih 11 godina i znam da to jeste sprdnja (jako dobro sam upoznao njihovu kulturu i obicaje). Dok su bili ovde, pridrzavali su se nasih zakona, kada su bili u svojoj zemlji pridrzavali su se zakona svoje zemlje, ali pravo na veroispovest im niko nije branio ni ovde, niti im tamo brani. Zamisli samo na sta bi licile isprave (licna karta, pasos, vozacka) kada bi drzava napravila presedan i njoj izdala ispravu u kojoj je slika pokrivene glave - koliko devojaka/zena bi pohrlilo da uradi to isto, jer je jedna karika uspela da olabavi tako jak lanac?
avatar
MarcusAntonius
Novi član
Novi član

Broj poruka : 16
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 Empty Re: Zamotana na prometnoj ispravi ?

Počalji od Lila Čet Dec 02, 2010 10:58 am

ako žena uopšte sme da polaže vožnju tamo Laughing

Preporučam svim učesnicima teme knjigu 'Lolita u Teheranu', autorice Azar Nafisi.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 Empty Re: Zamotana na prometnoj ispravi ?

Počalji od Dotore Čet Dec 02, 2010 2:17 pm

Lila ::
ako žena uopšte sme da polaže vožnju tamo Laughing

Preporučam svim učesnicima teme knjigu 'Lolita u Teheranu', autorice Azar Nafisi.

Ja preporučujem "Pisma iz Afganistana", priča jednog Srbina koji radi za UN, inače brat jedne moje koleginice. Preziva se Golubović.
Na komičan način iz vizure modernog čoveka opisuje sve aspekte života u toj zemlji.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 Empty Re: Zamotana na prometnoj ispravi ?

Počalji od Orhideja Čet Dec 02, 2010 11:06 pm

Dosta je knjiga napisano ali....iskreno rečeno..teško mi je i da vam objasnim riječima, sticajem okolnosti jedna mlada žena mi je pričala o tome zašto je odlučila da bude sklonjena od očiju ostalih (tj.pokrivena) i ta njena opijenost, zanesenost i tako čvrsto vjerovanje u Alaha je nešto što se u vazduhu moglo gotovo opipati, strašno, tu nema njene volje tu se sve volja...kao nekog desetog.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 Empty Re: Zamotana na prometnoj ispravi ?

Počalji od Snowflake Pet Dec 03, 2010 12:06 am

Ma, sve to stoji, ali kako ce nju, recimo, pandur da identifikuje ako se ikada ukaze potreba za tako necim? Da joj veruje na lepe oci? Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 3137150671
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 Empty Re: Zamotana na prometnoj ispravi ?

Počalji od Fristajlo Pet Dec 03, 2010 12:32 am

Snowflake ::Ma, sve to stoji, ali kako ce nju, recimo, pandur da identifikuje ako se ikada ukaze potreba za tako necim? Da joj veruje na lepe oci? Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 624403
Pa, da... Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 473429 Podeliće žancovima one skenere rožnjače, održaće im i kurseve na oftalmologiji, i- problem rešen... Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 487961
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 Empty Re: Zamotana na prometnoj ispravi ?

Počalji od Dotore Pet Dec 03, 2010 12:35 am

Orhideja ::Dosta je knjiga napisano ali....iskreno rečeno..teško mi je i da vam objasnim riječima, sticajem okolnosti jedna mlada žena mi je pričala o tome zašto je odlučila da bude sklonjena od očiju ostalih (tj.pokrivena) i ta njena opijenost, zanesenost i tako čvrsto vjerovanje u Alaha je nešto što se u vazduhu moglo gotovo opipati, strašno, tu nema njene volje tu se sve volja...kao nekog desetog.

Jedna od mojih koleginica које pomenuh u jednom od predhodnih postova je Srpkinja koja je prešla u Islam jer se našla u tome, njenu opijenost tom religijom ne mogu da dočaram ničim, i šetala je po gradu u mantiilu i sa maramčinom oko glave ubrađenom celog leta. Kaže u Islamu je našla sve ono što joj je u Pravoslavlju falilo. Ali sam joj video lice, mislim nije bila zamotana i tako te neke mrsomudije. Na ličnoj karti joj se takođe vidi lice, na pasošu itd.
Moli se 5 puta dnevno, klanja, ne koristi toalet papir, i još što šta, daje desetak sirotinji i veoma je frenetična u svojoj borbi za to da je Islam jedina vera, da je samo jedan Bog i da je njegov prorok Muhammad. Vodio sam razgovore s njom, sa nekolicinom njihovih sveštenika, sa još nekoliko muslimanki koje se ne samo deklarativno, već i u praksi pridržavaju tih šerijatskih normi ponašanja, i ni jedna( mislim da se ponavljam) nije bila zamotana od glave do pet, sve sa licem u ćebe.

Jedna od njih nije bila pokrivena i pitao sam je što ne nosi maramu, ona je samo odgovorila:nije mi u ovom trenutku toliko jak Iman(vera) ali se i ona ništa manje od ove predhodne pridržavala svih zadatih normi ponašanja i tako dalje.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 Empty Re: Zamotana na prometnoj ispravi ?

Počalji od Dragana Čet Dec 09, 2010 8:51 am

Snowflake ::Ma, sve to stoji, ali kako ce nju, recimo, pandur da identifikuje ako se ikada ukaze potreba za tako necim? Da joj veruje na lepe oci? Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 3137150671

Naravno , nikako . Inzistirati na tomu da pokrivene glave sudjeluje kao vozačica u prometu je više nego suludo . Žena koja odluči živjeti životom da se u društvu pojavljuje pokrivene glave , ne može biti vozač u prometu , ne smo zbog nemogućnosti identifikecije već i opasnosti da ugrozi svojom vožnjom i tuđe živote . Ona će izabrati poštivati pravila zakona i prometa ili pravila svoje vjere .
Fotografija u vozačkoj ispravi kao u bilo kojoj drugoj službenoj ispravi ( putovnica , osobna iskaznica , index ... ) i sl. ne smije biti narušena odnosno zakrivena nikakvim pokrivalom za glavu ; šešir , kapa , marama ...
Pravila zakona države u kojoj se živi moraju se poštivati .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 Empty Re: Zamotana na prometnoj ispravi ?

Počalji od Lila Čet Dec 09, 2010 8:56 am

index

Oprostite na off-u, ali moram, pade mi na pamet da si u indexu nacrtam brkove :Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 3681966919:

Što se teme tiče, i dalje stojim kod svog - sekularna država i punkt.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Zamotana  na  prometnoj ispravi ? - Page 3 Empty Re: Zamotana na prometnoj ispravi ?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu