Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 22 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 22 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Kako videti boju aure
Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Šta trenutno slušate?
Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? EmptyPon Apr 29, 2024 9:46 pm od PatakPrvi

» Ne može da vam dosadi
Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

+5
Fraya
RINGE
Fristajlo
Orhideja
drdoktor
9 posters

Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od drdoktor Čet Jul 08, 2010 11:46 am

Stanje u Srbiji, i u drugim zemljama u okruzenju je sve gori i gori. Ljudi, ako imaju srece imaju posao. Vecina ne radi nista. Svi zele bolji zivot. Koliko poslova treba neko da radi da bi se normalno zivelo? Pod ovim podrazumevam i da taj neko ili porodica moze da ode na letovanje ili zimovanje, kupi neka kola, kvalitetno se hrani...


Poslednji put izmenio drdoktor dana Čet Jul 08, 2010 3:37 pm, izmenio ukupno 3 puta
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Orhideja Čet Jul 08, 2010 3:33 pm

Prvo jedno pitanje"Šta je normalan život"?

Živjeti normalno...i ovde a i tamo svi žive ali niko nema pojma kako. Informacije koje dobijam iz EU kažu da ni tamo nije bolje u suštini svi žive na kredit, da li lažu ili govore istinu mislim da toliko nije ni važno.
Ja radim, imam svoj krovčić, svoj auto relativno dobro zarađujem, mimo posla imam baštu koju sami uzgajmo i hranim životinjice tako da mogu reći da se zdravo hranim. Sve košta, vremena je malo i treba stići na sva mjesta, sve to traži i odricanja a i njih ima, slobodnog vremena je malo. Iskreno nekad se zaista pitam kako živi narod po zgradama koji nema svoje parče zemlje i koji sve kupuje od mrkve do komada mesa.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od drdoktor Čet Jul 08, 2010 3:52 pm

Normalan zivot bi podrazumevao ovo sto si navela. Samo pitanje je koliko njih ima nesto od toga.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Fristajlo Čet Jul 08, 2010 3:53 pm

Živim sam, imam nešto imovine, radim u jakoj firmi, ali, samo zato što pazim prilično na svaki dinar imam za samo osnovno; stanje je- očajno, narode. Za pristojan život i bez straha od sutra ima samo jedna petina stanovništva; svi ostali, ne znaju šta im se za kratko vreme može desiti, a to je strašno. Najgora stvar u ovoj situaciji je ta socijalna nesigurnost, i to što se tome ne vidi kraj...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od RINGE Čet Jul 08, 2010 5:04 pm

Ja imam vrlo normalan zivot u Srbiji zahvaljujuci samo svom radu (za sada :Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? 3681966919: )
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Fristajlo Čet Jul 08, 2010 5:19 pm

Smatraj se vrlo privilegovanim, onda; ne govorim o nekoj krivici, već o realnom stanju.
Nekad je Marks trabunjao nešto o "pravu na rad". Danas je Marks ukinut, pa sa njim i ta tema; to je danas privilegija, sama po sebi.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Fraya Čet Jul 08, 2010 5:31 pm

drdoktor ::Stanje u Srbiji, i u drugim zemljama u okruzenju je sve gori i gori. Ljudi, ako imaju srece imaju posao. Vecina ne radi nista. Svi zele bolji zivot. Koliko poslova treba neko da radi da bi se normalno zivelo? Pod ovim podrazumevam i da taj neko ili porodica moze da ode na letovanje ili zimovanje, kupi neka kola, kvalitetno se hrani...
U Evropi niko ne umire od gladi, pa tako ni u Srbiji.

Na zimovanja su uvek odlazili malo imucniji ljudi i tu se do danas nije nista
promenilo.

Porodicu (a ti ocigkedno nemas takvih briga) muce mnogo strasniji problemi
i od letovanja,zimovanja ili tih nekakvih limuzina.
Sta je kvalitetna ishrana, to je drugo pitanje i za sada ga ostavljam po strani

Deca,omladina,maturanti, iz Srbije, danas ne mogu da studiraju jer roditelji ne mogu
da im finasiraju sobicu,hranu,silne dazbine za faks.

Za mene je to smak sveta iako nemam dece.
Vidim da vas to ne tisti jer ili nemate dece ili imate velike stanove u Beogradu
ili Novom Sadu,fine prihode,lepu i pametnu decu.

Ne zameram nista, samo primecujem po stoti i jubilarni put ksenofobiju u Srbalja.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Fristajlo Čet Jul 08, 2010 5:49 pm

"Fraya"

Na zimovanja su uvek odlazili malo imucniji ljudi i tu se do danas nije nista
promenilo.
Savršeno tačno, slažem se; pomodni trend, koji nema veze s mozgom...

Deca,omladina,maturanti, iz Srbije, danas ne mogu da studiraju jer roditelji ne mogu
da im finasiraju sobicu,hranu,silne dazbine za faks.
Da, to jeste problem; dok se o tome starala država, to je bilo normalna stvar, sada je privilegija samo vrlo imućnih, za srpske pojmove, ili privilegovanih.

Drugo je u pitanju, Fraya- sve je veći broj ljudi, porodica, čiji su prihodi sve ređi i sve manji; u ovoj zemlji skoro da je umrla svaka privreda; stranci kupuju firme, pa ih ugase, ljudi ostaju bez ikakvog posla, socijalna zaštita je vrlo kilava, zemljoradnja sistemski zapuštena, država se stara priorittetno o sebi, a narodu- šta pretekne(a pretiče sve manje, jer nema ni država više odakle da uzme).
Onda se uzimaju krediti, koji su sve skuplji, koji se sve teže vraćaju, jer je to zatvoreni krug zaduživanja sve većeg sve siromašnijih, a po sistemu- neka onaj iza mene proglasi bankrot; sve se to već događalo, eno ti i slučaja na Islandu...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od drdoktor Čet Jul 08, 2010 6:55 pm

Fraya ::
U Evropi niko ne umire od gladi, pa tako ni u Srbiji.

Na zimovanja su uvek odlazili malo imucniji ljudi i tu se do danas nije nista
promenilo.

Porodicu (a ti ocigkedno nemas takvih briga) muce mnogo strasniji problemi
i od letovanja,zimovanja ili tih nekakvih limuzina.
Sta je kvalitetna ishrana, to je drugo pitanje i za sada ga ostavljam po strani

Deca,omladina,maturanti, iz Srbije, danas ne mogu da studiraju jer roditelji ne mogu
da im finasiraju sobicu,hranu,silne dazbine za faks.

Za mene je to smak sveta iako nemam dece.
Vidim da vas to ne tisti jer ili nemate dece ili imate velike stanove u Beogradu
ili Novom Sadu,fine prihode,lepu i pametnu decu.

Ne zameram nista, samo primecujem po stoti i jubilarni put ksenofobiju u Srbalja.

Hm, moram da postavim pitanje, da li ovo da niko od gladi ne umire u Srbiji smatram kao ironiju? U suprotnom nisi upoznata sa stanjem, jer je udobno posmatrati iz fotelje sta se desava tamo nekome.

Kakve veze ima to kako ja zivim, sa ovom temom?! Narocito kakve veze ima ksenofobija sa ovim o cemu mi pricamo?

U Srbiji se tesko zivi. Znam prema svojim roditeljima, bratu i bliznjima. Donositi sud o tome sta radim je veoma bezobrazno, jer se ne poznajemo, ali od tebe me vise nista ne cudi.

Dakle vratimo se na temu.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Fraya Čet Jul 08, 2010 7:16 pm

Ja sam na zalost ili srecu jako dobro upoznata sa stanjem
siromasnih ljudi u Srbiji jer i sama poticem iz takve jedne porodice,
tako da mogu i usudjujem se da glasno i jasno kazem da ljudi u Srbiji
ne gladuju. Glad,naravno ima mnogo lica i nalicja, ali se u Srbiji
ne umire od gladi. I to je tako bilo oduvek,pa je i danas tako.

Ne mislim da ti imas bilo kakve veze sa ksenofobicnim Srbima,
nego si ti postavio uvodni post, pomenuo i neka zimovanja
pa nisam umela da odolim a da ne kazem da mene muce
bas ta pametna deca koja nemaju mogucnosti da studiraju.
Zimovanja su luksuz,osim toga i neubicajen luksuz za nas iz Srbije.

Usput,ne brini, ja imam veliko srce i za zivotinje, ali naravno
jos vece za ovu i ovakvu decu jer u njima prepoznajem sebe.

Ja sam mogla ,kako tako,oni mogu samo uz moju pomioc.
( i mog dragog muza,naravno)
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Dragana Ned Jul 11, 2010 9:30 pm

drdoktor ::Stanje u Srbiji, i u drugim zemljama u okruzenju je sve gori i gori. Ljudi, ako imaju srece imaju posao. Vecina ne radi nista. Svi zele bolji zivot. Koliko poslova treba neko da radi da bi se normalno zivelo? Pod ovim podrazumevam i da taj neko ili porodica moze da ode na letovanje ili zimovanje, kupi neka kola, kvalitetno se hrani...

Vjerujem da se naše novonastale države nalaze u jednako teškim životnim uvijetima . Normalan život bi podrazumijevao ekonomsko - socijalnu sigurnost , pojedinca i društva u cjelini .
Ocijenjujem da je većinu građanstva naših država , zadesila situacija zvana ,, kaos ,, ...
Mišljenja sam da si s pravom primjetio da je stanje u našim državama sve gore i gore . To je činjenično stanje na koje ukazuju ; velika i sve veća nezaposlenost , otpuštanje radnika zbog smanjenja broja radih mjesta , višemjesečni rad bez primanja osobnoh dohodaka , rad na određeno vrijeme , smanjenja visine primanja , ukidanja dodataka na osobni dohodak , stambena nezbrinutost ...
Neizvijesnost u sutra , te sveopća nesigurnost , moj je doživljaj trenutne situacije u okruženju i iskreno ne znam odgovor na pitanje kada će nas zagrliti ,, bolji život ,, ... u smislu socijalno - ekonomske sigurnosti i prosperiteta .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Avramova Pon Jul 12, 2010 11:06 am

Fraya :: Glad,naravno ima mnogo lica i nalicja, ali se u Srbiji
ne umire od gladi. I to je tako bilo oduvek,pa je i danas tako.

Ako prihavtimo za istinu fakat ali i statistički podatak o broju nezaposlenih, baš me interesuje šta ti nezaposleni jedu ako nemaju prihode? Možda se ne umire, ali se umire od bolesti prouzrokovane lošom ishranom, pa čak i nedovoljnom. Zar to nije "umiranje od gladi"?

Ja sam mogla ,kako tako,oni mogu samo uz moju pomioc.
( i mog dragog muza,naravno)

Šta mogu, da idu na zimovanje ili da se kvalitetno hrane?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Fraya Uto Jul 13, 2010 2:22 pm

Avramova ::Ako prihavtimo za istinu fakat ali i statistički podatak o broju nezaposlenih, baš me interesuje šta ti nezaposleni jedu ako nemaju prihode? Možda se ne umire, ali se umire od bolesti prouzrokovane lošom ishranom, pa čak i nedovoljnom. Zar to nije "umiranje od gladi"?

Šta mogu, da idu na zimovanje ili da se kvalitetno hrane?

Losa i nepravilna ishrana ne mora obavezno da ima veze
sa siromasnim drustvima pa tako ni bolestima koje nastaju
od nedostatka vitamina ili minerala.

Sta jedu ti ljudi bez prihoda?
Ljudi zive u nekoj zajednici, neko radi pa ipak imaju neke prihode,
obicno zive sa mldjima i babe i dede i oni imaju penzije pa se tako
ipak ne umire od gladi.

Koliko je meni iz moje sire i uze srpske familije poznato, najveci
je problem ljudima snabdevanje ogrevom i placanje struje

Inace ,boldovano se odnosilo da pomazem neku decu koja studiraju.

Ni sama nikada nisam isla na zimovanje pa azsto bih nekome
zimovanje finansirala.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Avramova Uto Jul 13, 2010 2:59 pm

Fraya :: Losa i nepravilna ishrana ne mora obavezno da ima veze
sa siromasnim drustvima pa tako ni bolestima koje nastaju
od nedostatka vitamina ili minerala.

Svakako, samo što sam navela one koji znaju kako bi trebalo, ali ne mogu.

Ljudi zive u nekoj zajednici, neko radi pa ipak imaju neke prihode,
obicno zive sa mldjima i babe i dede i oni imaju penzije pa se tako
ipak ne umire od gladi.

Zar je dovoljno imati "neke" prihode? Zar nije pretužno da roditelji očekuju od dece i njihove crkavice (a takvih je nemalo) umesto da bude obrnuto, a ovi (deca) pri tom školuju svoju decu.

Koliko je meni iz moje sire i uze srpske familije poznato, najveci
je problem ljudima snabdevanje ogrevom i placanje struje

Kao najveći problem prouzrokuje i ostale, a onda od svih skupa boli glava.

Teška vremena prijatelju moj, djavo ih odnio... Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? 119891097

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Johnny-Azra Uto Jul 13, 2010 4:02 pm

Normalno... Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? 1692082600
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Fristajlo Uto Jul 13, 2010 4:43 pm

Dragana :: iskreno ne znam odgovor na pitanje kada će nas zagrliti ,, bolji život ,, ... u smislu socijalno - ekonomske sigurnosti i prosperiteta .
Ja mislim da znam; samo, kad god počnem da pričam o tome, digne se odijum ljubitelja "Novog vrlog sveta", pa ću to od sad raditi samo na lični zahtev zainteresovanih... Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? 74719
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Fraya Uto Jul 13, 2010 5:25 pm

Avramova ::Teška vremena prijatelju moj, djavo ih odnio... Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? 119891097

Ali ta vremena nikada da prodju. Nadali smo se devedesetih,
kada je bila oskudica,inflacija, cekanje redova, ratovi, da
ce i nas nekada obajsati zracak sunca, ali zadnjih godina
vidimo da smo uzalud cekali Godoa.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Fristajlo Uto Jul 13, 2010 5:41 pm

Fraya :: ali zadnjih godina
vidimo da smo uzalud cekali Godoa.
Da si pažljivije čitala original, shvatila bi da on nikad neće doći. Godou se ide na noge... Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? 74719
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Fraya Uto Jul 13, 2010 6:05 pm

Vladimir:"Dakle,hocemo da podjemo?"
Estragon "Hajdemo"

Ali odavde nema gde da se ide. Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? 427239
A i pukovniku nema kod da pise Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? 644156
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Fristajlo Uto Jul 13, 2010 7:00 pm

Nekako mi pada na pamet srpsko poreklo Vladimira i Estragona; ko zna, zašto... Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? 74719
A pukovnik neka pošalje mejl, ko se danas zamajava sa pismima...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od laza Uto Jul 13, 2010 7:08 pm

ko je zadao parametre na osnovu kojih određujemo pojam ,,normalni život,,.to je vrlo zanimljivo,prvo da se izjasnite šta je normalan život.
na primer ...neko će reći, ja danas živim normalno u srbiji...
ne postoje šabloni po kojima se živi i ne postoji društvo koje živi normalno ili nenormalno.postoji samo svaki slučaj za sebe,svaka životna priča za sebe,.

laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Avramova Uto Jul 13, 2010 7:41 pm

laza ::...postoji samo svaki slučaj za sebe,svaka životna priča za sebe,.

Lazo, možda bi to bilo otprilike ovako: ti jedeš meso, ja kupus, u proseku mi jedemo sarmu. i nije tako loše, samo i ja bih malo mesa. 👅

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od laza Uto Jul 13, 2010 11:13 pm

Avramova ::
laza ::...postoji samo svaki slučaj za sebe,svaka životna priča za sebe,.

Lazo, možda bi to bilo otprilike ovako: ti jedeš meso, ja kupus, u proseku mi jedemo sarmu. i nije tako loše, samo i ja bih malo mesa. 👅

100 % si u pravu,to je statistika.zato i kažem,svačijim život je priča....životi su normalni ili manje normalni,nema šablona ni pravila.ne postoji generalizacija ili je ja ne videh u praksi.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Fraya Sre Jul 14, 2010 1:18 pm

Izraz noramalan u ovom kontekstu savrseno je prikladan
i svako razume sta bi to u ovom slucaju znacilo
i sta se podrazumeva pod normalnim zivotom,situacijom,
brakom, ali i drustvom pa i drzavom.

Jer ako pocnemo da teramo mak na konac onda vise
ni za koga ne mozemo da kazemo da je pametan,pa ni lep,
posten,pronicljiv,idealan..

Ni za te prideve nema koeficijenta po kojem bi ih merili.
Fraya
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010
Lokacija : suncana strana sokaka

Nazad na vrh Ići dole

Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc? Empty Re: Normalan zivot u Srbiji, RS, Hrvatskoj... Da li je moguc?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu