Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 21 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 21 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... EmptyJuče u 8:53 pm od PatakPrvi

» Šta trenutno slušate?
Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... EmptyJuče u 8:36 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... EmptyJuče u 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

+14
Miško
Cleopatra
Avramova
L2
Fristajlo
Arwen Evenstar
Dragana
diotimo
Hipi
cvjeticanin
cat09
Lila
Orhideja
slavena
18 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od slavena Čet Maj 20, 2010 12:03 pm

Jer ,malo je odnosa medju ljudima koji su ;
Komplikovani ....Viseslojni .....,a istovremeno tako Jaki ,kao sto je onaj izmedju Majke i kcerke.
Majka je inspirisala mnoge pesnike koji su napisali najlepse pesme o Njoj ,
pa je tako i Dusko Radovic rekao "Cuvajte majke da vam duze traju" ,a
Abraham Linkoln ; "Za sve sto jesmo ili se nadamo da cemo biti ,treba da zahvalimo nasim majkama"
.


Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 2706174320 Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 2706174320 Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 2706174320

I kao sto vec rekoh ,slobodno pisite ,sve sto je u vasim srcima ,a vezano je za majke.
Pa bilo to ,lepo ili mozda ruzno ,slobodno se rasteretite ..... Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 327314487
Sve ostaje izmedju nas...sto znaci - U poverenju. Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 2819268771


Poslednji izmenio slavena dana Čet Maj 20, 2010 12:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : dopuna)
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od slavena Čet Maj 20, 2010 12:12 pm

Sve sto znamo o svetu i nasem mestu njemu ,sve sto je vazno ,naucili smo gledajuci i slusajuci majku.
Te ,cudesne zene ,svojim kcerkama su pokazale svet ljubavi i cuda ,izvele su nas na pravi put i stvorile od nas srecna bica.

Majka je izvor zivota ,sigurnost i toplina doma.

Ona je neznost ,ljubav i srce porodice.

One nas uce da volimo druge ,uci nas zivotu - od prvih reci do iskustva odraslih.
Svakoj devojcici ,devojci i zeni je uvek potrebno da je kroz zivot vodi ta posebna osoba - majka. ❤
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od Orhideja Čet Maj 20, 2010 11:34 pm

Majke su potrebne kćerkama ali i sinovima. Sve što znam, kuvati, spremati, dočekati goste sve je to od nje. Dođem opet.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od Lila Čet Maj 20, 2010 11:37 pm

Majka... Prva i najvažnija ličnost u mom životu. Najbolja, najljepša, najtoplija i najpametnija osoba koju sam ikada upoznala. Nitko nema tako veliko srce i ničiji zagrljaj ne liječi kao njen. Sve bih dala za nju. Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 2706174320
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od slavena Pet Maj 21, 2010 9:54 am

Ali isto tako ,koliko smo se puta u tim nekim tinejdzerskim danima ,kad smo mislile da sve znamo,...ponele bezobrazno prema njoj Majci ,jer nismo najbolje razumele koliko nam u stvari dobrog zeli?Ehh..ehh.. :hmmmm:
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od cat09 Pet Maj 21, 2010 9:56 am

Ja neću ništa da pišem o mojoj majci jer je grozna žena Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 74719
Svaka čast ako imate dobre majke, zato ste sada normalne Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 74719
Ja se sa svojom nisam ni čula ni videla nekih mesec dana a živimo jednu stanicu jedna od druge. Toliko o tome koliko me moja majka voli. Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 214947

Majka, to divno "toplo" stvorenje...zaključavala me u kuću i odlazila na posao, tukla me k'o vola u kupusu...ostavljala me da budem gladna i nije se pojavljivala po ceo dan...to divno, toplo stvorenje me hvatalo za gušu tako da sam mislila da će me jednog dana ubiti, majka...besna histerična ludača koja je mislila samo na sebe...ah, nemam reči koliko je volim... Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 214947
Trag njenih ruku na mojim butinama, modrice svud po telu- to je majka za mene. Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 214947
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od slavena Pet Maj 21, 2010 10:27 am

Keti ,zao mi je sto ovo cujem ,zaista.
Ali ,ehh..uvek to ali...ali Keti koliko sam ja mogla da te upoznam preko tvojih postova ,a veruj mi ,jesam, jer se malo duze poznajemo ,nije ona bas toliko bila losa prema tebi.Znam sad ces pomisliti ,sta ti znas.
Ali jednog sam misljenja sto se tice toga,losa majka,kako je ti manifestujes, ne bi stvorila tako jedno interesantno ,a divno stvorenje kao sto si ti.
Zato ,procackaj malo dublje po secanjima ,odbaci za tren ta losa,pa .....videces ,bice ti ,veruj mi ,mnogo lakse kad tim pozitivnim secanjima das prioritet....Keti ,barem probaj.... Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 327314487
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od cat09 Pet Maj 21, 2010 10:33 am

Pa nije toliko loša. Nekoliko puta me izbacila iz kuće, nema ništa loše u tome...

Ma znam ja da vi sa dobrim mamama to ne razumete, zato neću više da pišem na ovoj temi. I Avramova je otvorila jednu tužnu temu, uh!

Ja gledam da se ovde zabavim ali vi otvarate neke teme koje me čine neraspoloženom. Moraću da pobegnem sa foruma. Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 74719

Ajde lepe moje, pišite vi, a ja ću gledati da zaobilazim neke teme kad nemam ništa lepo da kažem.

Slavena Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 730838
cat09
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od slavena Pet Maj 21, 2010 10:44 am

Keti ,OK!
:cheers:
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od slavena Pet Maj 21, 2010 11:39 am

Cveticu ,cveeticuuu... Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 4022889699 Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 4022889699

Mogu reci da i moja majka i ja nismo uvek imale jednostavan i taj neki harmonican odnos ,pogotovo kad sam prolazila kroz pubertet ,jer tad je moja majka prestala da mi bude uzor ,drugarica ,savetnica i sta vec....i da ,priznajem ponekad ,ma sta ponekad ,cesto je letelo i perje ,i imale smo bezbroj nesuglasica...... Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 3767525186 jer ,idealna majka ,mislim da na ovom svetu ne postoji ,aliiiiii isto tako i savrsena cerka ili sin isto ne postoji .
Mada ,kad se to sve sabere i oduzme ,ta ljubav je neraskidiva.
Bezgranicna i bezuslovna. Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 2819268771
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od cvjeticanin Pet Maj 21, 2010 11:55 am

Svima je lična majka ,kćeka ili sin najbolji na svijetu
cvjeticanin
cvjeticanin
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3752
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od Hipi Pet Maj 21, 2010 12:46 pm

Ljubav moja Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 689950 (samo sto to ona mozda jos uvek ne zna)
Hipi
Hipi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2044
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : ..so close, no matter how far...

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od Gost Pet Maj 21, 2010 1:22 pm

Ima vec neko vreme kako je moja majka otisla, napustila ovaj svet. Gledam po stanu mesta na kojima je volela da sedi, trazim nesto, ko zna sta, virim u fotografije, prosto trazim da ozive. Sve vise je nalazim u sebi, a nekada mi bilo krivo kad bi mi neko rekao ''ista si mama'', kao da je to nesto lose. Moja majka je bila mnogo bolja osoba od mene. Toliko toga ima sto je ostalo u meni od nje, toliko toga bih sada volela da popravim, ali ne moze.

Beskrajno mi fali. Sve vise i vise. Sad
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od diotimo Pet Maj 28, 2010 1:38 am

E,sada ja cu ovako da pocnem...
Magna mater......govorimo o Tripoljskoj civilizaciji,koja je zauzimala teritorije danasnje Moldavije,Ukrajine,Rumunije(4500 god.p.n.ere-3000god.p.n.e.)kada se pojavio matrijarhat...
Da ne bude zabune,ovde nece biti reci o ovoj civil...ostavimo to istoriji...
Ovde cemo nesto o...majkama...ali pre svega zeni...

U mitovima, zena..se najcesce oznacavala i oznacava , ... kao.. magna mater...ostvarenje prvobitnog nastajanja, bez koje nema ni harmonije ni kontinuiteta sveta... ...Znaci nasa tema je zena-majka...neki njen aspekt...pokusaj da se prodre i pronadje njena sustina,njena bit i vecita tajna...njena istina...

Ali,tesko..umetnici su najdublje ponirali u neprizorne ponore njenog unutrasnjeg sveta ,Andric je pisao da ona kao kapija stoji na ulazu i izlazu ovog sveta..no njena istina osta prekrivena tajnom...
Mozemo nagadjati,verovati da znamo,ali ne mozemo saznati...ona je zagonetka koja nema ''resenje''..
Mi smo zagonetke neresive...najbolje cuvamo svoje tajne...dok VI(muskarci....),bolje cuvate tudje,no svoje...

Prva muzika koju dete cuje stize iz tajanstvenog ritma majcinog srca,koja je zastitnicka i ocaravajuca i gde se zacinje lepota bezuslovne ljubavi,a dobija se bez trazenja...

Smirujemo duh i hranimo duse vase...uvek smo u sredistu i tuge i radosti..
Ko u suzi majke nije spoznao tugu zivota,nece razumeti nista o tome sta je metafizika postojanja..(Ratko Bozovic)
Energetski hranimo zivot i u njemu spontanost i poeticnost.
LJubav,vecnost,plemenitost...nasi najjaci atributi...
Ma koliko mnoge feministkinje dovodile u pitanje i samu zelju da se bude majka,ona je najvazniji toponim postojanja i stvaralastva...

Zbog svega toga i mnogo cega drugog,majka je nepresusno vrelo pesnicke inspiracije..i njeno je najcistije ogledalo..
Svuda gde je prisutna pesnicka imaginacija...zena je noseci motiv zvezdanih casova poezije...
Ali,u vidokrugu svesnoga nema odgovora na pitanje... Sta je zena???Mnogi pokusavaju i pokusavali su...ali bez uspeha..mnogi muskarci ne znaju sta zene zele,a zene opet ne znaju zasto muskarci nalaze da je to sto one zele njima tesko shvatlivo...
Zena je ipak vekovima ponizavana..(o tome sada ne zelim..) Oduvek je bila i majka naravno...
Ali pocela je ustajati iz svoje poniznosti i oslobadjati se traumatske proslosti,koja je utisnula surove zigove na dusu i njenu psihologiju ...
No,ovom sveopstom krizom i destruktivnim,haoticnim putevima kojima se hrli ,doveden je u pitanje stil zivota,a sve vrednosti koje su se nasle na silaznoj liniji,pa tako i njene vrednosti, opet vraca u blato -zenu-- majku...
Danas ,zaista skoro da uopste nema razgovora o fantasticnim i tajnovitim svojstvima lepseg pola!To predstavlja,ozbiljan simptom biopsiholoske i mentalne suse...
Sadasnja situacija u musko-zenskim odnosima je katastrofalna u svim sferama komunikacije...na zenska pitanja traze se muski odgovori,i naravno, odavno u tim odgovorima nesto nije u redu...
Ali,mi smo majke...mi smo cudesna stvorenja koja okrecu svet, i drze ga u pokornosti,cineci ga podobnim za svoje sinove i kceri,i dajuci mu onu magicnost i raskosnost, bez koje nista ne bi bilo kao sto jeste ...i Zato ...
Istina zene je u njenoj tajni,u zeni tajni...
U zeni majci...
diotimo
diotimo
Banovan
Banovan

Broj poruka : 343
Datum upisa : 22.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od Dragana Pon Maj 31, 2010 8:10 pm

Jednog dana jedna mala duša se pripremala doći na svijet.
Upita ona Boga :
- " Bože, rekli su mi da ćeš me sutra poslati na Zemlju, ali ja sam tako
sitna i nemoćna, kako ću živjeti tamo ?"
Bog odgovori:
- „ Od svih anđela izabrao sam jednog za tebe. Tvoj anđeo će te
dočekati i brinuti se o tebi.. Tako ćeš ti osjetiti njegovu ljubav i
biti ćeš sretna."
-„ Ali, ovdje ne moram ništa raditi osim smijati se i biti sretna !? “ - kaže
mala duša.
-„ Tvoj anđeo će ti pjevati i smijati se za tebe. Osjećati ćeš njegovu
ljubav i to će te činiti sretnom“!
- " Dobro, kako ću ih razumjeti kad mi nešto kažu, kada ne znam njihov
jezik?" – zapita mala duša.
- " Anđeo će ti govoriti najljepše i najslađe riječi i pažljivo i sa
ljubavlju i strpljenjem naučit će te pričati."
- " Ali Bože, tko će me štititi?" - zabrinuto nastavi.
Bog se nasmiješi i kaže:
- " Tvoj će te anđeo uvijek štiti, pa bilo to i po cijenu njegovog
vlastitog života."
Duša pogleda Boga i molećivim glasom kaže:
- " Ali ja sam veoma tužna što Te više neću moći vidjeti."
- " Tvoj će ti anđeo uvijek pričati o meni i naučit će te sklopiti
rukice i tako ćeš moći razgovarati sa mnom."
Tada nastade tišina i glasovi sa Zemlje dopriješe do nje. Duša shvati da
treba ići pa postavi posljednje pitanje:
- " Bože, ako sad moram ići, molim Te, reci mi kako se zove moj anđeo"?

Bog odgovori s velikim osmjehom:

- " Nije važno kako se zove , ti ćeš je zvati MAMA ! ”



Drage mame , nikada ne zaboravite , tko ste !
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od Orhideja Pon Maj 31, 2010 8:16 pm

Dragana, hvala ti za ovu priču.
Zasuzile su mi oči, baš je...u samo srce takne.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od Arwen Evenstar Sre Jun 09, 2010 2:54 pm

Meni se sve vise cini kao da i nemam majku..... Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 128863565
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od Fristajlo Pon Jun 14, 2010 7:17 am

Nemoj tako; ljudi se zbune, pogreše, ne shvate.
Pričaj i objašnjavaj-- treba joj vremena.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od slavena Uto Jun 22, 2010 12:17 pm

Majka i jeste da kritikuje isto toliko koliko nas i voli.Jer roditelji su jedine osobe na ovom svetu koje nas bezuslovno vole i koji ce nas voleti ,ma sta se desilo i ma sta mi uradili ili ne uradili.....I zato treba uvazavati sve te silne sugestije ....maaa,treba makar pokusati. Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 74719
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od L2 Uto Jun 22, 2010 1:05 pm

Moja majka je ( hvala Bogu ) jos ziva.U svom odnosu prema njoj sam prozivela nebrojeno mnogo faza.Kao mala sam je obozavala,pratila u korak, bila ljubomorna na muskarce koji su je stalno gledali (bila je izuzetno lepa i atraktivna ) redovno prijavljivala tati ..sve u svemu pravila sam joj silne probleme.To je bio ( na srecu )jedini vid ljubomore u mom zivotu.
Sa njom ni jedna od nas tri sestre nije imala intiman odnos koji je naprimer bio neophodan u pubertetu, pa i posle .Tata je taj deo preuzeo na sebe.Sve o ljubavi,odnosu prema muskarcima saznale smo od njega.A majka ( izuzetno duhovita osoba ) castila nas je upadicama koje su nas koliko zabavljale , toliko ponekada nervirale.Bila je strozija u zabranama,kaznama.Do bola kriticna kada su u pitanju nase oblacenje,ponasanje ..
Bracni period je zapoceo njenim neverovatnim pozrtvovanjem.Bez nje bih mnogo teze podigla troje dece,zavrsila fax,specijalizacije i mnogo toga.Nikada nije pitala da li treba, nego prosto uskakala.Od tada sam je zavolela nekom drugom ljubavlju.Ne zbog koristi, nego upravo zbog neverovatne nesebicnosti i pozrtvovanja.Za unuke ( danas vec odrasle zene ) ona je carica, i kao sve vile,carobnjaci iz bajki deo njihovog detinjstva.
Nismo se u svemu razumele…ali ja i nisam pokusavala ulaziti u ta opasna podrucja jer nisam htela otvoriti prostor za eventualne nesporazume.Ako zelis ljubav onda je moras negovati tolerantnoscu i uopste razumevanjem.
Poslednjih desetak godina sam joj ja desna ruka.Kad god zatreba putujem do nje,pomazem finansijski ali najvise moralno. Sada smo intimne …kao nikada pre. To je posebno odusevljava jer joj je to nedostajalo. . ONA PROSTO nije mogla ostvariti takav kontakt sa nama.
Inace je neverovatno snazna licnost. Zivi potpuno sama,sa 84 godine jos uvek rastura sve oko sebe. Zena koja nosi sesirice ,original bisere,koristi skupe parfeme i zasukanih rukava odrzava ogromno imanje. Jurca kolima a onda kosi iz zabave satima,odrzava mnogobrojne veze, druzi se druzi kao niko od nas .Svojom energijom fascinira sve oko sebe do te mere da su pisali o njoj u lokalnim novinama.Obozavam je i ponosna sam kada mi kazu da sam na nju. Pogotovo kada to cujem iz usta moje dece.
Cat09- tvoja prica samo potvrduje da majcinsku ljubav kao i mnogo toga drugog cesto idealizujemo.Ovde gde zivim su odnosi roditelji – deca kao I svi drugi odnosi.Potpuno podredeni savremenom nacinu zivota, da ne kazem krajnje racionalni.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od Orhideja Sre Jul 07, 2010 8:52 pm

Još nema dana da me ne isprati sa kućnog praga kad krećem na posao.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od slavena Sre Nov 03, 2010 11:04 am

Majcine tople i nezne , a opet tako jake reci ne moze nista zameniti. ❤
Definitivno i do sad sam se milion i jednom uverila u to , ali me svaki put ostavi bez teksta kako joj to uvek polazi za rukom.
I to ponekad samo preko telefona. Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... 3415038914

Divno je sto je imam. :trt:
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od slavena Pon Jan 31, 2011 12:09 pm

Juce kad mi je u posetu dosao brat , doneo mi je poklon , Dzemper , majka ga isplela... a da nisam ni znala za to...
Iznenadjenju a tek mom odusevljenju nije bilo kraja... 👼
Majka je samo jedna.. slusa i pamti , ali i realizuje cim pre.. i to bez podsecanja. :lila:
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od Avramova Pon Jan 31, 2011 2:02 pm

Dugo nemam majku, a dugo sam majka BOGU DRAGOM HVALA.
Odlaskom majke izgubila sam najboljeg prijatelja.
Postankom majke stekla sam dva prijatelja - dva sina.
I tu je kraj!
Niko ne razume moje ludilo kao oni. I kada im nije jasno zbog čega sam baš takva, oni me i dalje vole iako me skroz ne razumeju.
Jednoga dana biće i toga.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od Cleopatra Uto Feb 01, 2011 3:56 pm

Obozavam svoju majku. Mislim da joj se necu oduziti do kraja zivota za sve predivne stvari koje je ucinila za mene. ❤ Ona je moje srce, moje sve. ❤

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi... Empty Re: Majka....slobodno pisite ,sve sto vam na srcu lezi...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu