Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 69 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 69 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Školske uniforme EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Školske uniforme EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Školske uniforme EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Školske uniforme EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Školske uniforme EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Školske uniforme EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Školske uniforme EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Školske uniforme EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Školske uniforme EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Školske uniforme EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Školske uniforme EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Školske uniforme EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Školske uniforme EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Školske uniforme

+19
MoonGirl
Johnny-Azra
Istina ex Natasha
trijak
Avramova
Vulin
laza
Marea
superhik
naOpaka
Hiperborejac
Bass
Anhelito
ludo_913
Fristajlo
drdoktor
Lila
Dragana
Orhideja
23 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Školske uniforme Empty Školske uniforme

Počalji od Orhideja Pon Maj 10, 2010 9:47 pm

Prateći oblačenja djece i omladine ne mogu se oteti utisku da je školska uniforma vjerovatno dobra odluka.
Naime manja djeca a i veća pogotovo gledaju na markiranu robu, a djevojčice 8 i 9 razred maltene hodaju polugole, dekolte je boli glava, stomak obično otkriven do pol itd.
Kad si uniformisan šta god da obučeš ispod nije ni važno jer niko ne vidi i ne pravi razliku.
Šta mislite o ovome?
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Dragana Pon Maj 10, 2010 9:53 pm

U pravu si . Slažem se s tobom ...
Rado bih vratila , dobra stara vremena ... školskih kuta ... Ova iskrivljena demokracija ... srušila je sve prave vrijednosti ...
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Lila Pon Maj 10, 2010 9:54 pm

Meni zvuči kao dobra ideja, baš zbog prenaglašenih razlika u društvu i pre(pre)ranog otkrivanja seksualnosti.
Možda bi se u tom slučaju djeca između sebe ˝rangirala˝ više po uspjehu nego po cijeni patika.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od drdoktor Uto Maj 11, 2010 8:41 am

Orhideja ::Prateći oblačenja djece i omladine ne mogu se oteti utisku da je školska uniforma vjerovatno dobra odluka.
Naime manja djeca a i veća pogotovo gledaju na markiranu robu, a djevojčice 8 i 9 razred maltene hodaju polugole, dekolte je boli glava, stomak obično otkriven do pol itd.
Kad si uniformisan šta god da obučeš ispod nije ni važno jer niko ne vidi i ne pravi razliku.
Šta mislite o ovome?

U potpunosti se slazem. Demokratija nije razlog da ne mogu da se uvedu uniforme, jer one postoje i u tim zemljama.
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Fristajlo Uto Maj 11, 2010 10:20 am

Klasno društvo, koje se vratilo i u naše krajeve, i osmišljeno je tako da se razlike vide; ne znam koliko se može postići time što bi se uvele uniforme- meni bi to bilo malo licemerno... Zašto sakrivati posledice socijalnih razlika, kad smo se složili da je u redu da postoje?
Što se prerane seksualnosti tiče, to je stvar kućnog vaspitanja, formiranja ličnosti deteta, što je, prevashodno, zadatak roditelja. Uniformama se tu ne može mnogo popraviti eventualni vaspitni propust...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Orhideja Uto Maj 11, 2010 10:47 am

Ja sam kao osnovac nosila plavu kecelju, ne dugo, kratko je bilo. Znam da ako smo mi curice htjele da se pohvalimo za novu majicu morale smo otkopčati tu plavu kecelju da bi je druge vidjele. Nije to toliko bilo primjetno sad se razlike baš vide, meni djeca nisu kriva ali roditelji tu prave razliku, oni su ti koji žele da im se djeca druže sa onima koji su bolje obučeni, uredniji pritom ne gledajući uopšte da li je dijete lijepo vaspitano. Razumiješ.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Fristajlo Uto Maj 11, 2010 10:51 am

Orhideja :: Razumiješ.
Ja-da; vidim da nekima promiče smisao te ideje, zato sam i napomenuo ono o klasnim razlikama. Tada, kad su se nosile kecelje, smisao je i bio da se one, ako i postoje, potru tim načinom. Danas je poželjno praviti ih; ni deca više ne smeju da se mešaju bez reda- bogata sa bogatom, siromašna sa siromašnom...
Ružno, ali- istina. Školske uniforme 904507
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od ludo_913 Sub Maj 15, 2010 12:43 pm

Fristajlo :: Danas je poželjno praviti ih; ni deca više ne smeju da se mešaju bez reda- bogata sa bogatom, siromašna sa siromašnom...
Ružno, ali- istina. Školske uniforme 904507

Ja se uopšte ne slažem sa time da je danas poželjno i kao, normalno, praviti razlike među decom.
To kod mene, kad sam ja išla u osnovnu, srednju školu, nikada nije bilo merilo.
Niti su mene moji roditelji vaspitavali tako, niti moje drugove/drugarice, apsolutno smo se svi družili sa svima, ne gledajući na njihov stalež.

Što se kecelja tiče - kada su nama u srednjoj počeli da pričaju o keceljama, svi smo se bunili.
Nismo imali ništa protiv kecelja; bunili smo se zato što su oni hteli da nam nametnu jednu, nisu nam dali nikakav izbor i takva kecelja se nama nije dopala.
Svi smo mislili da je sasvim u redu uvesti kecelje, ali ostaviti deci da biraju, na primer, između tri vrste.
To bi bilo pošteno.
Na kraju, ništa nije bilo od tih kecelja.
Današnja deca su prosto, ubeđena da sa svojih 14-15-16 godina su odrasla; da mogu da nose šta žele, da rade šta žele, ne obazirući se na posledice.
To je i do kućnog vaspitanja, ali i do naopakog društva.
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Anhelito Sub Maj 15, 2010 1:28 pm

Jednom prilikom dok sam bila u Londonu stajala sma na semaforu i u tom momentu su poceli da izlaze klinci iz dvorista skole, naravno u uniformama. Bilo je i crne i bele rase, i debeljustakstih i mrsavih a nekako svi su tako slatko izgledali u tim uniformama, krivo mi bilo sto nisam uspela da ih uslikam jer sam isla u prodavnicu pa nisam nosila fotoaparat sa sobom Školske uniforme 2979583794
Ovako nesto su izgledale njihove uniforme:
Školske uniforme Cardinalwisemanpolos
Vidjala sam i crvene varijante na pocetnim razredima, oni su bili bas mali....e sad nek mi neko kaze da ovo ne bi mogla da nose i nasa deca.
Interesantno da po nekoj logici stvari deca se ne bi ni bunila da nose uniforme , roditelji su ti koji prave najvecu frku oko svega, vise puta sam cula da kad se na nekom roditeljskom sastanku spomenu uniforme javljaju se raznorazni roditelji koji govore o nekom pravu deteta na slobodu, na nesputanost i da izvinete ostale kretenske gluposti. A i kako to da neko ne vidi da njegovo dete ima najnovije Replay farmerke, juuu to ne sme da se desi.
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Orhideja Sub Maj 15, 2010 1:49 pm

Ovo je tako slatko i voljela bih da moje dijete nosi uniformu u školi.
Ova djevojčica i dječak su obučeni kao pravi mali gospodina a ona kao mala dama. Šta mislite kako se ponašaju?
Mislim da su roditelji veći problem od djece, upravo što rekla Anhelito zar je moguće da neko ne vidi novu majicu ili farmerke. Ovo djeluje sasvim pristojno.
Gledam djevojčice jao pa one imaju 14 godina i idu u deveti razred lijepe su, majičica je kratka da pupak viri i dekolte dubok da su grudi na izvolite a farmerke plitke samo malo da se sagne pola guze će napolje izletjeti. Pogled željeo ne željeo ide prema njima, lijepe su, vidi se da je dijete samo je obučena kao odrasla osoba a to je šteta. Ne mora ta djevojčica biti loša i sigurna sam da nije samo krivim njenu majku što joj dozvoljava da se tako oblači i ide u školu.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Bass Sub Maj 15, 2010 2:06 pm

Mislim da bi uniforme bile pun pogodak, ali i trenutni kodeks oblačenja je sasvim ok, samo što se ne poštuje.
Bass
Bass
Član
Član

Broj poruka : 484
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Orhideja Sub Maj 15, 2010 2:14 pm

Na sledećem roditeljskom ću postaviti to pitanje, baš me zanima reakcija.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Bass Sub Maj 15, 2010 3:29 pm

Orhideja ::
Gledam djevojčice jao pa one imaju 14 godina i idu u deveti razred lijepe su, majičica je kratka da pupak viri i dekolte dubok da su grudi na izvolite a farmerke plitke samo malo da se sagne pola guze će napolje izletjeti.

Upravo sam razmišljao o ovoj temi. Mislim da uniforme ipak ne bi ništa promenile. Deca bi izgledala pristojnije ali to bi ipak bile samo droljice i huligani u uniformama. Treba krenuti od porodice.
Bass
Bass
Član
Član

Broj poruka : 484
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Orhideja Sub Maj 15, 2010 4:03 pm

Bass ::
Upravo sam razmišljao o ovoj temi. Mislim da uniforme ipak ne bi ništa promenile. Deca bi izgledala pristojnije ali to bi ipak bile samo droljice i huligani u uniformama. Treba krenuti od porodice.

U, nemoj biti tako oštar.
Slažem se ja da je početni problem u porodici ali bi djeca jer ona to još uvijek jesu, izgledala pristojnije a samim tim i ne bilo raznih razmišljanja u tipu pa ona je već velika djevojka, ne bilo nepristojnih pogleda i dobacivanja. Djevojčici tako nešto imponuje jer je u pubertetu i smatra se odraslijom a ne zna da je sve to zamka u koju upada.
Ako bi se uvele uniforme vjerujem da se sama tako ne bi osjećala, izazovno kako se osjeća u svojoj gadrderobi koju sama bira i oblači.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Bass Sub Maj 15, 2010 4:16 pm

Ne bi bilo nepristojnih pogleda u školi ali bi deca i dalje pravila decu van škole.
Bass
Bass
Član
Član

Broj poruka : 484
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Orhideja Sub Maj 15, 2010 5:27 pm

Bass ::Ne bi bilo nepristojnih pogleda u školi ali bi deca i dalje pravila decu van škole.

Ima ne kažem, ali je strašno kad odrasle oči bace pogled na takvo tijelo i još ga zloupotrijebe.
Skoro se ovde digla frka tip od 40 godina je seksualno iskorištavao djevojčicu od 14 godina. Njegova odbrana je ta "ona se ponašala i oblačila kao djevojka od 18 godina, ja nisam kriv". Ovo je sad druga tema koju ću otvoriti ali zar se ne slažeš da kad bi ona bila u uniformi njemu ne bi možda palo na pamet da nešto pokuša.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Bass Sub Maj 15, 2010 6:14 pm

Šta je seksualno iskorišćavanje u ovom slučaju?

Normalnog čoveka ne može da privuče dete u izazovnoj odeći - privlače ga odrasle žene u izazovnoj odeći. Takođe, normalan čovek može da se iskontroliše. Opet, dete će u školi nositi uniformu, a na ulici će ići polugolo što je u suštini isto sranje - drugo pakovanje.
Bass
Bass
Član
Član

Broj poruka : 484
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Lila Sub Maj 15, 2010 6:17 pm

Bass ::

Normalnog čoveka ne može da privuče dete u izazovnoj odeći - privlače ga odrasle žene u izazovnoj odeći.

Istina, normalnog čovjeka ne može, ali šta je sa nenormalnima? Njih će privući i dijete u uniformi, ali polugolo još više. U tome će vidjeti ˝signal˝, barem tako kazuju kad ih se otkrije.
Također,polugola djevojčica od 12-13 godina će vrlo lako privući svog vršnjaka, pa će se početi seksati puno prije vremena (što je postalo uobičajeno Školske uniforme 537940 ).
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Bass Sub Maj 15, 2010 6:29 pm

Lila ::
Istina, normalnog čovjeka ne može, ali šta je sa nenormalnima? Njih će privući i dijete u uniformi, ali polugolo još više. U tome će vidjeti ˝signal˝, barem tako kazuju kad ih se otkrije.

Nešto moraju da kažu da bi se opravdali. Jednostavno, to su poremećeni umovi kao i silovatelji.

Ja smatram da deca treba da se oblače i ponašaju primereno svojim godinama, kako u školi, tako i na ulici. Kada bi se na ovakvo stanje dodale uniforme, samo bismo zamaskirali problem.

Lila ::
Također,polugola djevojčica od 12-13 godina će vrlo lako privući svog vršnjaka, pa će se početi seksati puno prije vremena (što je postalo uobičajeno Školske uniforme 537940 ).

Stil oblačenja pokazuje našu unutrašnjost. Po njemu možeš da odrediš osnovne karakterne crte neke osobe. Droljica je karakterna osobina, a stil oblačenja pokazuje okolini kakva je ona. Znači, treba promeniti unutrašnjost, a kada se unutrašnjost promeni, odnosno ako roditelji od svog deteta naprave normalnu osobu, i oblačenje će biti normalno.
Bass
Bass
Član
Član

Broj poruka : 484
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Hiperborejac Čet Avg 30, 2012 3:55 am

Ako mene pitate ja bi ih vratio, da se smanje tenzije i razlike bogati i siromasni,bar do 4 razreda,ali ni slucajno one idiotske ko na zapadu,isfolirane sakoe i blejzere,sa grbovima,ne daj boze...pa to je jos gore nego bez...
Hiperborejac
Hiperborejac
Član
Član

Broj poruka : 275
Datum upisa : 23.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od naOpaka Ned Sep 16, 2012 6:21 pm

ne dopada mi se ideja o bilo kakvoj uniformisanosti, pogotovo od malih nogu... ljudi se razlikuju shto vizuelno, sho sadrzajno iznutra, shto u materijalnom pogledu i nikakvo naizgled negiranje razlika ne moze to da promeni... moze samo da potencira otpor koji kasnije prouzrokuje eventualne posledice u ponashanju, a i ovako je sve u haosu....
slazem se da elementarna kultura oblachenja treba da postoji i u tom smislu moze da postoji izvestan pravilnik , ali bez preterivanja, jer svako ogranichenje izaziva otpor..
naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od superhik Ned Jan 06, 2013 12:39 am

Generalno jesam za uniforme,samo mislim da bi kod puno roditelja to izazvalo revolt,ako zbog nicega drugo,ono zbog jos jednog udara na kucni budzet.Koliko pari uniformi bi morali da kupe klincima da bi oni bili cisti,da ne pricamo o prvacima itd koji ih brzo prerastu.
superhik
superhik
Novi član
Novi član

Broj poruka : 16
Datum upisa : 05.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Marea Ned Jan 06, 2013 12:47 am

Nije to strasno, kupe se pet komada.., koji traju jednu skolsku godinu. Nije skupa. Ovdje je obavezna prvih pet godina skolovanja. Tako da imam iskustva sa tim. Jedan dan ako dijete dodje u skolu bez uniforme, vec u diario roditelj dobije opomenu.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od laza Ned Jan 06, 2013 12:48 am

glupost izmišljna u komunizmu,kao svi isti, a nastavljena praksa u američkim školama,ime škole poput marke na garderobi (markirane škole), što veća školarina ponosniji učenici na svoju uniformu
budalaštine.......
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od superhik Ned Jan 06, 2013 12:52 am

ma razumem ja to sve,ali ti ne razumes da je ovo srbija u kojoj se 70% ljudi oblaci kod kineza.Mnogima uniforme ne bi bile problem jako vecem broju bi bile...5 uniformi nek je 500e plus neke cipele plus sve sto sad moraju da kupe...srbija je ovo Smile
superhik
superhik
Novi član
Novi član

Broj poruka : 16
Datum upisa : 05.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Školske uniforme Empty Re: Školske uniforme

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu