Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 33 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 33 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 EmptyJuče u 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Strana 17 od 35 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 26 ... 35  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jul 10, 2020 5:30 pm

Smile Google ističe da je Android 10 prihvaćen brže nego prethodna verzija

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Eabc64ae09c02a5897a78d811e12aa68

Kako se Google sprema za objavu Android 11 verzije operativnog sistema, kompanija je pružila uvid u statistiku koja pokazuje koliko je brzo Android 10 isporučen na uređaje.

Kompanija ističe da je prihvaćenost Androida 10 bila brža od prethodne verzije Androida. Google pominje nekoliko faktora koji su uticali na ovu pojačanu prihvaćenost platforme.

Project Treble je bio jedan od orvih napora Google-a da se izbori sa fragmentacijom nadogradnje na novu verziju Androida. Implementiranje projekta je rezultiralo povećanjem prihvaćenosti Android 9 Pie verzije 2,5 puta. Takođe, kompanija dodaje da je svaki uređaj, koji stiže uz predinstaliran Google Play Store kompatibilan sa Treble projektom.

Druga rešenja, koja je Google implementirao su Generic System Images (GSI) kompatibilnost sa aplikacijama i sardanja sa proizvođačima na objavi developer preview verzija Androida za uređaje koji nisu Pixel. Ovo je dodatno pojačalo prihvaćenost Android 10 za 1,5 puta. Pored toga, Project Mainline je omogućio da se ključne komponente operativnog sistema ažuriraju direktno preko Play Store-a. To je doprinelo da Android 10 bude prisutan na 100 miliona uređaja pet meseci nakon objave (28% brže nego Android Pie).

Google ima cilj da dodatno poboljša prihvaćenost Androida i sa narednim velikim ažuriranjem platforme. Kompanija je dodala još devet dodatih OS komponenti koje se mogu nadograditi preko Play Store-a, a tu su i nadogradnje za "Virtual A/B" OTA sistem i Generic Kernel Image (GKI) koje će dodatno pomoći kod ažuriranja.

Izvor: Neowin
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Jul 11, 2020 6:17 pm

Smile Google Docs, Sheets i Slides za Android konačno sa tamnom temom

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 1

Tamne teme odavno postoje na uređajima sa Android-om. No Google tek u zadnje vreme hvata korak sa ostalim proizvođačima aplikacija omogućavajući tamnu temu i za svoje mobilne aplikacije. Najnovije koje su dobile mogućnost Dark Moda su Google Docs, Sheets i Slides.

Podsetimo, aplikacije koje podržavaju tamne teme daleko su prijatnije za korišćenje u noćnim satima, odnosno u prostorijama sa lošijim osvetljenjem. Ekran uređaja tada ne blješti i lakše se je fokusirati na sadržaj, jer se ni oči ne naprežu. Drugi veliki plus otkriće korisnici uređaja sa OLED ekranima, jer će uticaj takvih aplikacija na potrošnju baterije biti manji, a time i sama autonomija uređaja veća zbog čega će morati manje posezati za punjačem.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 1

Google je na svom službenom blogu objavio informaciju kako je Dark mode ovih dana stigao i na Google Docs, Sheets i Slides aplikacije za Android OS. Sami korisnici ne moraju ništa posebno učiniti kako bi ga aktivirali, jer će se Dark mode uključiti automatski na svim uređajima na kojima je aktivan i Dark mode za sistem. Na uređajima koji imaju aktivan Light Mode, moraće se uključiti ručno što i nije neki problem.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 2

Za uključivanje Dark Moda potrebno je otići u Podešavanja (Settings) aplikacije i u delu posvećenom temama (Theme) odabrati opciju Dark. Mala napomena, opisani postupak morat ćete ponoviti za svaku od navedenih aplikacija, ili uključite Dark Mode za ceo sistem (ako imate uređaj koji to podržava), pa će se sve tri aplikacije automatski pokrenuti sa tamnim interfejsom.

Google navodi kako je Dark Mode pušten u pogon 6. jula 2020. godine, ali kako može proći i do 15 dana pre nego što bude dostupan baš svim korisnicima Docs, Sheet i Slides aplikacija.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Jul 11, 2020 6:31 pm

Smile iOS 14 beta sada dostupna svima, evo kako do njega

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 1

Apple je pre nekoliko nedelja u opticaj pustio prvu betu iOS-a 14 namenjenu registrovanim developerima. Od sada je međutim dostupna svima. Evo šta morate učiniti kako biste iOS 14 dobili već danas.

iOS 14 beta donosi sa sobom sve one novotarije najavljene na ovogodišnjem WWDC-u. Radovati se možete konačnoj implementaciji widgeta na početnom ekranu, odabiru zadatog browsera i mail klijenta, slici u slici i drugim trikovima, koje je iOS 14 "ukrao sa Android-a".

Imajte na umu da je ovde reč o beta softveru, koji ma koliko Apple bio sposoban, može i verovatno sadrži neke bugove. Sumnjamo da je reč o nečem krucijalnom jer ga inače ne bi ponudili svima, ali opet valja biti oprezan.

iOS 14 mogu imati svi iPhone-i unazad sve do iPhone 6s uređaja i noviji.

Ako i sami želite da isprobate iOS 14 na svom iPhone-u sad i odmah, onda trebate učiniti sledeće.

Sa svojeg iPhone-a kroz Safari posetite Apple-ov public beta website i tamo se prijavite za beta testiranje, ako to već niste učinili. Pratite uputstva na ekranu, ne može biti teško. Pod uslovom da vam je to komplikovano, najbolje je odustati od cele priče i strpljivo pričekati jesen.

Dalje trebate kliknuti na install iOS 14 te spustiti se niže gde ćete kliknuti na Download Profile. Pratite uputstva na ekranu.

Nakon toga, idete u Settings, kliknete na Profile Downloaded pri vrhu ekrana i potom na install u desnom uglu. Unesite pin ako ga koristite. Potom će biti još nekoliko klikanja na Install nakon što pročitate uslove.

Za kraj treba otići do odjeljka Software Update gde ćete pronaći iOS 14 update. Kliknite na Download and Install. To bi bilo to.

Ako odlučite da se poigrate, javite nam se sa utiscima. Svakako, imajte na umu da sve radite na sopstvenu odgovornost i da je najbolje da instalirate na uređaju koji nije vaš primarni ili jedini.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Jul 11, 2020 6:41 pm

Smile Joker Android malver prevario Google sigurnosne provere

Bezbednosni eksperti otkrili su u Android aplikacijama novu varijantu Joker malvera, a bio je sakriven u naizgled legitimnim ponudama. Joker je na pogođene uređaje mogao da instalira i dodatni malver, koji je bio zadužen da korisnike pretplaćuje na premijum usluge bez njihovog znanja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Joker

Nakon što je Google obavešten o novom problemu iz prodavnice je uklonjeno 11 problematičnih aplikacija, a kao najveći problem istaknuto je to što je malver bilo skoro nemoguće detektovati uprkos svim bezbednosnim procedurama.

Prvi put primećen 2017.

Joker je prvi put primećen 2017. godine, i opisuje se kao jedan od najraširenijih Android malvera, te uključuje krađu SMS poruka, liste kontakata i informacije o uređajima. Tokom 2019. otkriveno je nekoliko kampanja koje su uključivale Joker, a malver je neprestano pronalazio jedinstvene načine iskorišćavanja propusta u bezbednosnim proverama Play prodavnice.

Uprkos tome što je dobro poznat, Joker i dalje uspeva da se probije u Google-ovu zvaničnu prodavnicu aplikacija zahvaljujući malim promenama u kodu koje mu omogućavaju da savlada prepreke zaštita Play prodavnice. U januaru 2020. godine je objavljeno da je Google uklonio više od 17.000 aplikacija iz svoje prodavnice, a u pitanju su one koje su objavljene tokom poslednje tri godine, da bi ubrzo bile prepoznate kao maliciozne.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Joker2

Na spisku opasnih aplikacija koje je Google nedavno uklonio iz prodavnice su:

com.imagecompress.android

com.contact.withme.texts

com.hmvoice.friendsms

com.*****.relaxation.androidsms

com.cheery.message.sendsms

com.cheery.message.sendsms

com.peason.lovinglovemessage

com.file.recovefiles

com.LPlocker.lockapps

com.remindme.alram

com.training.memorygame

Izvor: Threat Post
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Jul 11, 2020 6:43 pm

Smile Google Stadia kontroler konačno na Androidu

Google je konačno rešio da potvrdi ono o čemu mnogi korisnici sanjaju tokom poslednjih šest meseci, a to je da Google Stadia kontroler počne bežično da radi sa Android uređajima. To se konačno desilo, tako da će sada svako ko poseduje Android uređaj moći da upravlja njime preko Google Stadia kontrolera.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Stadia-streaming-service-1

Usluga pokrenuta u novembru, podrška u julu

Google je prvobitno pokrenuo uslugu Stadia još u novembru, kao uslugu pretplate na igre koje se mogu igrati na televizorima, Android telefonima i na webu. Podrška za bežični kontroler tada je čudno izostala za Android uređaje, što je značilo da ako želite da se igrate na svom telefonu, morate da ga povežete preko USB-a. Ovih dana objavljeno ja ažuriranje koje omogućava podršku za bežično povezivanje i sa Android uređajima. Ovo je dobra prilika za sve korisnike da testiraju kako Stadia kontroler rotira između Chromecasta, weba i Androida.

Iako kašnjenje sa podrškom za bežično povezivanje nije idealno, ali ni ono što se očekuje od Googlea, postepeno poboljšanje Stadia donosi funkcije koje su obećane prilikom predstavljanja samog uređaja. 4K striming putem interneta pokrenut je u martu, a besplatna usluga Stadia postala je dostupna u aprilu. Uprkos besplatnoj verziji, i sve više igara koje se dodaju u pretplatnički paket, Stadia i dalje ne zadovoljava planirane ciljeve Googlea i njegove ambicije. Iz ove kompanije obećavaju da će u 2020. godini isporučiti više od 120 igara, tako da će sasvim sigurno kvalitet ponude biti daleko bolji kako godina bude odmicala.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Jul 13, 2020 5:43 pm

Smile iPhone 12 serija konačno sa 6GB RAM-a, ali ne za sve

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 1

Još malo glasina iz Apple-ovog tabora nagoveštavaju nikad više RAM-a na jednom iPhone-u. Leakster koji se krije iza imena @L0vetodream tvrdi da će iPhone 12 serija doneti čak 6GB RAM-a, ali ne za sve.

To "čak 6GB RAM-a" Android ekipi će se sigurno učiniti smešnim jer su tamo na 6GB RAM-a navikli odavno i to za sitne pare. Međutim, jabuke i kruške ne treba mešati. Najjači iPhone 11 Pro Max, jedan od najmoćnijih telefona na svetu trenutno, raspolaže sa 4GB RAM-a. Jednostavno mu ne treba više jer em je iOS iako vizuelno nikad bliži Android-u, fundamentalno drugačiji, em je Apple u potpunoj kontroli nad softverom i hardverom.

S druge strane Android-u RAM-a nikad previše, a hardver stiže sa toliko strana i začinjen sa toliko začina da je jednostavno nemoguće garantovati ujednačeno korisničko iskustvo. U Android taboru ako nema 6GB RAM-a možda bolje i ne kupovati, a današnjih 12 GB u top segmentu za manje od mesec dana moglo bi da bude podignuto na 16 GB.

Ako se najave leakstera @L0vetodream obistine, Apple će na jesen ipak podebljati RAM sa aktuelnih 4GB na 6GB, no ne za sve iPhone 12 modele. Prema njegovim saznanjima, raskošnih 6GB radne memorije dobiće iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max, dok će se obične 12-tice morati zadovoljiti s 4GB.

Razloge za to možemo verovatno tražiti u 5G povezivosti, ali novom LiDAR senzoru kamere na leđima Pro modela.

Koliko god RAM-a da bude, očekujemo čak četiri nova iPhone-a 12 ove jeseni.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Jul 13, 2020 5:47 pm

Smile Stranci ne znaju da izgovore vaše ime i prezime? LinkedIn ima rešenje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 1

Ako na LinkedIn-u pokušate da potražite posao izvan Srbije i regiona, a imate neko uobičajeno ime i prezime za naše krajeve, pogotovo ako ono sadrži dijakritičke znakove, stranci bi mogli da imaju problem prilikom izgovaranja istoga. U pisanoj komunikaciji to nije problem jer će ga verovatno copy/pasteovati, ali ostvarite li video poziv, teško da će stranci znati kako vam se ime tačno izgovara.

Kako ne biste i vi i oni došli u nezgodnu situaciju, LinkedIn je uveo novu funkciju. Od ove nedelje na svoju mrežu uvodi mogućnost dodavanja audio zapisa dugog do 10 sekundi, koji će biti moguće dodati na svoj korisnički profil. U tih 10 sekundi sami ćete snimiti tačan izgovor svog imena i prezimena, te tako pomoći u "dešifrovanju" svima koji vam pregledavaju profil.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 1

Snimanje izgovora svog imena moguće je na LinkedIn dodati putem njihovih mobilnih aplikacija za iOS i Android uređaje (prema ovim uputstvima), dok je posetom profilu sa bilo kojeg desktop ili mobilnog uređaja isti moguće poslušati.

Svi korisnici LinkedIn-a, koji je inače u vlasništvu Microsoft-a, trebali bi ovu mogućnost dobiti do kraja ovog meseca. Zvali se vi John Smith, Kim Yae-Jong ili Petar Petrović, uz ovaj detalj na profilu svi će znati kako biste hteli da vam se ime tačno izgovara.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Jul 13, 2020 5:50 pm

Smile SoundCloud nudi autorima kompletnu analitiku

Popularni servis SoundCloud od sada će nuditi kreatorima sadržaja opciju Insights, odakle će imati uvid u kompletnu analitiku i statistiku o korisnicima koji prate njihov rad.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Soundcloud-800

Autori će praktično znati ko sluša njihovu muziku, koju muziku sluša, odakle dolazi i još mnogo toga. Funkcija se pojavila pre samo par dana, i tokom narednih nedelja dobiće je svi korisnici, najavljeno je na blogu SoundCloud.

Insights će pružiti kvalitetne informacije

Kao autoru, Insights vam omogućava da vidite ko je vaš najveći slušalac, top grad, top zemlju i prvih 50 numera. Pretplata za Pro Unlimited od 144 dolara godišnje omogućiće vam pristup 50 najboljih slušalaca, gradova, zemalja i numera, kao i ostalim alatima za analizu publike. Ranije su podaci o slušaocima bili dostupni samo u kreatorskoj aplikaciji SoundCloud, Pulse i na webu. Funkcija Insights znači da su podaci o publici sada dostupni u jednoj glavnoj aplikaciji.

Ako ste na primer koristili do sada aplikaciju Pulse za pregled statistike, više ne morate da odlazite iz glavne aplikacije da biste pristupili ovim podacima. Insights alatu se može pristupiti iz menija Profil, Library, pa klikom na ikonicu trake grafikona. SoundCloud planira da u narednim mesecima zameni funkciju Stats na radnoj površini sa Insights alatom.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Jul 13, 2020 5:53 pm

Smile Android 11 obećava stabilnost

Pre par dana objavljeno je drugo izdanje javne beta verzije operativnog sistema Android 11, poslednje probne verzije sistema koji bi zvanično trebalo da bude objavljen u trećem kvartalu ove godine.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 1-11

Google je poslednjim ažuriranjem uspeo da postigne novu prekretnicu, a to je stabilnost ove platforme. Ovo se objašnjava stabilnošću iz perspektive programera aplikacija, ali i da operativni sistem neće mnogo da se menja od ovog trenutka do konačnog izdanja. Google nije za sada najavio nijednu novu korisničku funkciju.

Stabilnost važna za programere aplikacija

Google je objavio da je dostigao fazu stabilnosti svog novog operativnog sistema Android 11, i da sada programeri ne treba da brinu da li će platforma promeniti izgled pre konačnog puštanja u rad. Prema Google-ovim zvaničnim podacima vezanim za Android 11, kompanija planira da u sledećem mesecu izbaci poslednju javnu beta verziju, koja će biti kandidat za zvanično puštanje. Prema dosadašnjim informacijama koje imamo, Android će stići konačno oko 8. septembra.

Najnovija beta verzija može da se preuzme, a korisnici koji poseduju Pixel 2, 3, 3A i 4 mogu preuzeti već danas najnoviji Android OS. Za druge brendove i uređaje beta verzija još uvek nije dostupna, a pitanje je i da li će uopšte stići. Svima koji ne poseduju pomenute telefone ostaje da sačekaju zvanične datume i probaju najnoviji operativni sistem za pametne telefone.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Jul 14, 2020 6:26 pm

Smile Microsoft i Google zajedno donose web aplikacije u Play Store

Microsoft-ova podrška za Android ide još jedan korak iznad klasičnih aplikacija i uređaja. Ova kompanija ostvarila je saradnju sa Google-om kako bi pomogla da se na Android uređaje donesu progressive web aplikacije, koje će biti distribuirane kroz Play Store.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Microsoft-and-google

Aplikacije koje koriste Microsoft-ov PWABuilder, koristiće Google-ov Bubblewrap alat i biblioteke, kako bi bile prilagođenije prikazu na mobilnim telefonima.

Benefiti Google-Microsoft saradnje

Pri tome, Microsoft ne očekuje da će za ovo biti neophodan značaj napor developera. Naravno, proći će neko vreme dok značajniji broj progressive web aplikacija ne bude dostupan na Play Store-u. Ovo će svakako biti značajno za obe kompanije. Microsoft će privući nove developere da koriste njihove alate, dok će Google dobiti nove developere koji će razvijati aplikacije za Android.

I korisnici Android-a će osetiti benefite jer će dobiti veći broj kvalitetnih native Android aplikacija, umesto da upotrebljavaju web aplikacije u svojim browserima na telefonima.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Jul 14, 2020 6:27 pm

Smile Microsoft blokira najnovije Windows 10 ažuriranje

https://pcpress.rs/microsoft-blokira-najnovije-windows-10-azuriranje/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Jul 15, 2020 6:14 pm

Smile  Spotify je od sada dostupan i u Srbiji!

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 6ba7c8148ec98082fa94104d6ca11d24

Spotify, najpopularnija usluga pretplate na audio streaming u celom svetu, dostupna je u Srbiji od 14. jula. Spotify zajednica širom sveta broji više od 286 miliona članova, uključujući 130 miliona premium pretplatnika. Spotify će u Srbiji ponuditi najbolje iskustvo slušanja domaće i strane muzike – više od 50 miliona numera i milion podcast-a. Usluga Spotify dostupna je besplatna, a uz pretplatu na Spotify Premium dobićete verziju bez prekida.

Osim tržišta Srbije, Spotify je lansiran na 12 novih tržišta uključujući Moldaviju, Kazahstan, Belorusiju, Rusiju, Albaniju, Bosnu i Hercegovinu, Sloveniju, Hrvatsku, Kosovo, Crnu Goru, Ukrajinu i Severnu Makedoniju.

Korisnici mogu da se pretplate na Spotify Premium za vrhunski doživljaj, po ceni od 4,99 EUR mesečno. Premium Family paket dostupan je za 7,99 EUR mesečno. On uključuje 6 članova porodice koji žive pod jednim krovom. Novi Spotify Premium DUO (6,49 EUR mesečno) je paket za dvoje ljudi, idealan za parove i uključuje Duo Mix, automatski ažuriranu listu pesama koja kombinuje muziku koju vi i vaš partner slušate zajedno - tako da bi kućne prepirke oko toga ko će biti DJ mogle da se svedu na minimum.

Sve omiljene funkcije Spotify-a

Spotify dolazi u Srbiju sa nenadmašnom kombinacijom funkcija koje su je učinile najpopularnijom muzičkom aplikacijom na svetu, uključujući više od 50 miliona pesama, milion podcast-a i više od 4 milijarde plejlista koje nude najbolju domaću i internacionalnu muziku, personalizovanu pretragu i najbolje preporuke, svakodnevno otkrivanje nove muzike i slobodu reprodukcije na širokom spektru uređaja i sinhronizacije aplikacija sa Instagramom, Facebookom, Samsungom, Android TV-om, Google Maps i mnogim drugim.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Spotify2

Spotify je redizajnirao muzičko iskustvo za Srbiju sa svežim setom ekskluzivnih karakteristika:

Spotify je besplatan za sve: Izgradite iskustvo koje dodaje vrednost bogatoj srpskoj muzičkoj industriji i doživljaj slušanja muzike podignite na viši nivo, potpuno besplatno.
Lokalizovane muzičke preporuke i funkcije otkrivanja: Spotify mehanizam za preporuku muzike sada može biti podešen u Srbiji tako da lokalni korisnici mogu da uživaju u personalizovanim funkcijama otkrivanja, uključujući Daily Mix (do šest pojedinačnih plejlista koje kombinuju vaše omiljene numere sa novim pesmama za koje servis misli da će vam se svideti ), Release Radar (personalizovani spisak pesama nove muzike zasnovane na izvođačima koje najviše pratite i slušate, a koji se ažuriraju svakog petka) i Discover weekly (lista zasnovana na vašim jedinstvenim navikama slušanja).
Podcast-i: Putem Spotify-ja korisnici mogu da strimuju ili preuzimaju epizode podkasta na Androidu i iOS sistemu, desktopu, preko konzola za igrice, u automobilu, na televizoru, uz pomoć pametnih zvučnika i slično.
Spotify for Artists: Platforma nudi alate koji pomažu umetnicima da prate real-time statistiku za nova izdanja, upoznaju svoju publiku, pokreću posao i povezuju se sa zajednicom.
Spotify for Podcasters: zato što se ljudi prijavljuju i slušaju svaki dan, Spotify daje snažan uvid u to ko su slušaoci, koje epizode strimuju najviše, pa čak i koju muziku vole - uvid koji će pomoći kreativcima da planiraju buduće epizode ili dobiju sponzore.
Aktiviranje funkcije Instagram muzike: Sada će korisnici iz Srbije na Instagramu moći da aktiviraju dugo očekivanu funkciju za muzičke story-je na Instagramu, koja omogućava deljenje izvođača, albuma i plejlista u njihovim Instagram Story sadržajem.
Objava Spotify platforme u Srbiji, zajedno sa ulaskom na još 12 tržišta, donosi ukupan broj tržišta na kojima je Spotify dostupan na 92.

Da biste uživali u muzici onako kako želite, potrebno je da preuzmete Spotify aplikaciju preko Android ili iOS prodavnica aplikacija ili posetite http://www.spotify.com/rs.

Izvor: Spotify
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Jul 15, 2020 6:24 pm

Smile Nova Linux terminologija

Linus Torvalds je u petak odobrio novu, neutralnu terminologiju za Linux kernel izvorni kod i dokumentaciju. Od sada, Linux developeri će biti zamoljeni da koriste nove izraze umesto „master/slave“ i „blacklist/whitelist“ naziva.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Whitelist-and-blacklist

Predložene alternative za „master/slave“ su:

primary/secondary
main/replica or subordinate
initiator/target
requester/responder
controller/device
host/worker or proxy
leader/follower
director/performer
A za „blacklist/whitelist“:

denylist/allowlist
blocklist/passlist
Ni jedan od pomenutih izraza nije specifično preporučen, već je developerima ostavljeno da izaberu one koje smatraju odgovarajućima.

Stara terminologija se sada smatra neadekvatnom i biće dozvoljena jedino za održavanje starijeg koda i prateće dokumentacije, dok novi izvorni kod i protokoli moraju da koriste neki od predloženih termina.

Ovim se Linux tim pridružio velikom broju tehnoloških kompanija i open-source projekata koje su uklonile termine koji podsećaju na rasnu nejednakost. Među tim kompanijama su Twitter, GitHub, Microsoft, LinkedIn, Ansible, Splunk, Android, MySQL, PHPUnit, OpenSSL, JP Morgan…

Izvor: ZDNet
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Jul 15, 2020 6:35 pm

Smile Microsoft Excel kao alatka za stvaranje umetnosti

Ne postoji samo jedan način za stvaranje onoga što se tumači kao umetnost, pa se kroz umetničke procese otkrivaju i individualne razlike, te uglovi iz kojih se posmatra i doživljava svet.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Art

Osamdesetogodišnji Tatsuo Horiuchi se u svom umetničkom izrazu koncentriše na japanske pejzaže, a njegovi radovi se od drugih razlikuju i po tome što ne koristi četkice i platna, već „slika“ u Microsoft Excel-u. Svoj umetnički put počeo je još pre dvadeset godina, a za izbor „umetničkog pravca“ se koncentrisao na metode u okviru kojih neće morati da kupuje skupe boje, te drugu opremu. Tako je izabrao Excel, te je, uprkos tome što ranije nije koristio ovaj softver, brzo savladao novu slikarsku tehniku.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Art2

Ovako stvorene slike sadrže tradicionalne elemente, pa su pejzaži prikazani slično kao u okviru tradicionalne japanske umetnosti. Neke slike su se već našle i u lokalnom muzeju Gunma, a zainteresovani mogu da ih kupe preko umetnikovog web-sajta.

Izvor: IE
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Jul 15, 2020 6:38 pm

Smile Apple nudi nastavnicima besplatne kurseve programiranja

Kompanija Apple odlučila je da pomogne Sjedinjenim Američkim Državama u unapređenju obrazovanja u oblasti računarskih nauka. Oni će svoj doprinos dati u besplatnoj edukaciji i kursevima programiranja svim zainteresovanim nastavnicima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Apple

Kurs će biti ponuđen u okviru programa “Develop in Swift“, koji je inače namenjen svim srednjoškolcima i studentima višeg obrazovanja kako bi naučili popularni programski jezik.

Apple želi da popularizuje Swift

Iz kompanije Apple najavljuju da je kurs osmišljen tako da popunjava potrebe za nastavnicima računarskih nauka u Sjedinjenim Američkim Državama, i pomaže im da izgrade znanja koja su im potrebna kako bi dalje svoje učenike učili o Swift programiranju. Oni su takođe ažurirali kompletan nastavni plan i program Develop in Swift, i sada i drugi mogu da dodaju nove resurse za nastavnike i roditelje. Oba programa uključuju i nove knjige, koje su besplatno dostupne u okviru Apple Books-a. Lekcije su napravljene tako da poduče studente i nastavnike važnim programskim konceptima koji se koriste u razvoju aplikacija.

Roditelji za svoju decu mogu pronaći novi vodič “Brzi početak kodiranja“, koji uključuje 10 zadataka kodiranja napravljenih za učenike u dobi od 10 i više godina. To je pored Appleove web lokacije Learning from Home najpopulanije mesto za učenje, kao i Apple Education Learning Series.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Jul 15, 2020 6:44 pm

Smile 5G dostupan svakome zahvaljujući Motoroli

https://pcpress.rs/5g-dostupan-svakome-zahvaljujuci-motoroli/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Jul 15, 2020 6:48 pm

Smile  Facebook kreće sa strimingom muzičkih videa

Po svemu sudeći, Facebook se sprema da lansira muzički video striming na svojoj platformi. Servis će, za početak, biti dostupan u SAD-u, a zamišljen je kao direktan konkurent YouTube-u.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Facebook-music-1

Nova opcija u podešavanjima

Vlasnici stranica koji su povezani sa izvođačima neće morati da upload-uju, ili linkuju video snimke. Umesto toga, biće na raspolaganju nova opcija u podešavanjima kojom će moći da daju Facebook-u pravo da dodaju video snimke na njihove stranice, gde će fanovi moći da ih gledaju u Video tab-u.

Izvođačima se preporučuje da do 1. avgusta aktiviraju ovu opciju. Ako to ne urade, Facebook će nakon toga kreirati oficijelnu muzičku stranicu u njihovo ime, koja će se zvati „[Ime umetnika] Official Music“. Takve stranice će kontrolisati Facebook i biće dostupne fanovima kroz Facebook Watch tab.

Umetnici koji su imali ugovore sa najvećim američkim izdavačkim kućama ranije nisu smeli da dele svoje video snimke, jer im klauzule u ugovorima to nisu dozvoljavale. Prema tim ugovorima, bio je dozvoljen prikaz samo kratkih inserata iz video spotova.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Facebook-music-video

Facebook je duže vreme radio na tome da promeni ove ugovore. Prema izveštajima, još od decembra prošle godine traju pregovori sa tri najveće muzičke kompanije – Universal Music Group, Sony Music Entertainment i Warner Music Group, kako bi se obezbedila prava za prikaz muzičkih videa izvođača.

Izvor: Cnet
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Jul 18, 2020 6:30 pm

Smile Microsoft ispravio tri velika Windows 10 problema

Microsoft je odlučio da se konačno obračuna sa najvećim Windows 10 problemima, te su tri već dobila zakrpe. U pitanju je One Drive problem, te poteškoće sa štampačima i nasumičnim restartovanjem uređaja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Windows-10

Posebna pažnja na OneDrive greškama

Tako je Windows 10 dobio ispravke za komplikacije koje su značajno uticale na korisničko iskustvo, a u paketu u kojem su stigle i druge zakrpe za jul 2020. Pomenuti problemi su, barem u teoriji, rešeni, a posebna pažnja se obraćala na One Drive greške, budući da su od njih patili svi oni korisnici koji su na svoje uređaje preuzeli majsko ažuriranje. Kumulativni update KB4565503 bi tako trebalo da sanira problem zbog kojeg nije bilo moguće povezivanje na OneDrive, od kojeg su najpre patili stariji Windows uređaji, te oni koji su imali ranije verzije OneDrive aplikacije.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Windows10-2

Microsoft je ponudio i rešenje za problem zbog kojeg su se neki uređaji nasumično restartovali, a zbog poteškoća sa Local Security Authority procesom. Korisnici se nadaju da će nove ispravke omogućiti bezbolno preuzimanje majskog ažuriranja, koje je ranije bilo blokirano zbog OneDrive problema, a najzadovoljniji su oni koji su inače strpljivi kada je preuzimanje ažuriranja u pitanju, budući da se čekanje pokazalo kao najbezbolnije rešenje, najpre zbog toga što u međuvremenu mnoge greške dobiju zakrpe.

Izvor: Tech Radar
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Jul 18, 2020 6:34 pm

Smile Google lansirao alatku za prevođenje hijeroglifa

Google je nedavno predstavio online alatku za prevođenje hijeroglifa, koja je osnažena mašinskim učenjem, te služi za dekodiranje prastarog egipatskog jezika. U pitanju je Fabricius, novina uz pomoć koje korisnici mogu da urone u misterije starog jezika.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Hijeroglifi

Hijeroglifsko pismo je složen sistem koji kombinuje četiri različita stila šifrovanja, to jest pisma, odakle verovatno i potiče njegova višeznačnost. To je prevodioce često zbunjivalo jer je sistem znakova bilo moguće tumačiti na više načina. Google sa novom opcijom ovu veštinu donosi u online sferu, a funkcija se pojavila u okviru Arts & Culture aplikacije, i korisnicima omogućava da sopstvene tekstove prevedu u hijeroglifsko pismo, te sadržaj potom podele na društvenim mrežama.

Demistifikovanje drevnog Egipta online alatima

Očekuje se da se Fabricius vremenom popravlja, a alatka za desktop stoji na raspolaganju egiptolozima, antropolozima i istoričarima, što znači da Google svoj projekat shvata vrlo ozbiljno. Eksperti su ipak istakli da je neophodno da prođe neko vreme, i da se alatka detaljno testira kako bi moglo da se govori o njenoj preciznosti i korisnosti u okviru istorijskih istraživanja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Hijeroglifi2

Workbench alatka korisnicima omogućava da u Fabricius otpreme fotografije pravih hijeroglifa, i tako poboljšaju analizu simbola, a očekuje se da takva praksa u budućnosti poboljša funkcionalnost alatke.

Izvor: BBC
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Jul 18, 2020 6:36 pm

Smile FBI se uključio u istragu oko hakovanja Twitter-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 1

Ne stišavaju se reakcije nakon velikog hakerskog napada koji se ovoe nedelje dogodio na Twitter-u. Iz kompanije su službeno saopštili kako su napadači ciljali na oko 130 verifikovanih korisničkih naloga, od kojih su manji deo uspeli da preuzmu i na njima objave prevarantske poruke o besplatnom deljenju bitcoina. Iz Twitter-a su blokirali određene naloge tijekom interne istrage, a i dalje pokušavaju da otkriju sve detalje ovog napada. Privremeno su onemogućili i preuzimanje korisničkih podataka u obliku jedne datoteke i preduzimaju "agresivne korake" kako bi učinili svoje sisteme bezbednijima.

U istragu ovog velikog napada i preuzimanja kontrole nad nalozima poznatih i slavnih uključio se i FBI. Federalni istražitelji zabrinuti su za bezbednosne rizike koji bi mogli da budu otkriveni ovim napadom, a koji bi mogli da imaju i značajan uticaj na nacionalnu bezbednost Sjedinjenih Američkih Država. Istražuje se i prevara sa bitcoinima koja je osvanula na kompromitovanim nalozima Elona Muska, Jeffa Bezosa, Billa Gatesa i drugih.

Istragu je pokrenula i savezna država New York kroz svoje odeljenje za financijske istrage. Tamošnji guverner Andrew Cuomo izjavio je da je ovaj incident problematičan, pogotovo jer otvara pitanja bezbednosti komunikacionih sistema, i to u godini u kojoj se SAD-u spremaju predsednički izbori.

Oko napada na Twitter oglasili su se i iz Bele kuće. Njihov glavni stanovnik, predsednik Donald Trump, aktivni je tviteraš, pa su odmah krenule i špekulacije o mogućnosti hakovanja njegovog naloga. Ali, službeni predsednički račun zaštićen je dodatnim merama bezbednosti i nije bio ugrožen u ovom slučaju, potvrđeno je iz kancelarije predsednika.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Jul 18, 2020 6:42 pm

Smile Gmail redizajn će integrisati Docs, Chat i Meet

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 20f47d95212e92a4ad8689115ae4d39e

Google je nedavno objavio da integriše svoj Meet servis za video konferencije sa Gmail aplikacijom, što je naišlo na određene kritike. Izgleda da je implementiranje Meet taba predstavljalo samo početak transformacije.

Developer Tahin Rahman je otkrio slajdove sa Google-ovog dolazećeg Cloud Next '20 događaja, koji pokazuju da Google planira da Gmail aplikaciju i sajt pretvori u produktivni hub, sa ugrađenim Meet, Chat, Docs i Rooms servisima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 G2_9

Za Gmail na mobilnim uređajima, redizajn označava predstavljanje donjih tabova koji omogućavaju prebacivanje između četiri sekcije: Mail, Chat, Rooms i Meet. Mail predstavlja regularnu sekciju za upravljanje elektronskom poštom; Chat omogućava instant razgovore sa saradnicima; Rooms donosi iskustvo grupnih razgovora; Meets omogućava pristup video konferencijama.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 G3_4

Pomenute sekcije će stići i na Gmail web aplikaciju, ali će biti smeštene u sidebaru, gde su lako vidljive i pristupačne. Jedan od screenshotova pokazuje da će biti moguća saradnja na dokumentima direktno iz Gmaila, dajući pristup razgovorima, video-konferencijama i Google Docs, a sve u okviru iste veb aplikacije.

Nije poznato da li će ova verzija Google produktivnih alatki stići u potrošačku verziju Gmaila, s obzirom na to da su funkcije jasno usmerene ka preduzećima.

Izvor: Android Police
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Jul 18, 2020 6:45 pm

Smile Facebook Messenger sada nudi deljenje ekrana za video pozive na Android i iOS platformama

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 6d1b941964450ab5e149894ae5fccf51

Facebook je dodao novu funkciju u svoj Messenger, a u pitanju je deljenje ekrana. Funkcija trenutno pristiže korisnicima Facebook Messengera na Android i iOS platformama, omogućavajući im da odmah dele ekran sa prijateljima i familijom, bilo u pojedinačnim ili grupnim razgovorima.

Deljenje ekrana funkcioniše u grupnim video pozivima sa do osam ljudi i do 16 ljudi u Rooms, s obzirom na to da se video pozivanje u Messengeru može obavljati direktno i preko grupe i preko Rooms-a.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Fb2_14

Preko funkcije deljenja ekrana, korisnik drugima može da omogući uvid u to šta radi na ekranu telefona i da na taj način deli gotovo sav sadržaj. Facebook ističe da će ovo omogućiti da korisnici ostanu povezani čak i kada su razdvojeni.

Deljenje ekrana je dostupno i za Messenger Rooms za do 16 ljudi, na web i desktop platformama. Facebook planira da ovo proširi na deljenje ekrana sa do 50 ljudi.

Izvor: MessengerNews
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Jul 19, 2020 6:04 pm

Smile GoldenHelper: Malver u poreskom softveru

Bezbednosni eksperti su pre tri nedelje detektovali opasan malver koji se krio u poreskom softveru koji distribuira kineska vlada. Od svih kompanija u ovoj zemlji se zahtevalo da preuzmu ovaj program, koji je, kako se ispostavilo, u sebi krio i spyware koji je krao podatke svih poreskih obveznika u Kini.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Malver-3

U pitanju je malver GoldenHelper koji se krio u okviru Golden Tax Invoicing softvera, a radi se o programu koji sve kompanije u Kini koriste za plaćanje poreza. Malver je sposoban da premosti User Account Control – Windows mehanizam preko kojeg korisnik mora da da dozvolu za instaliranje programa, te pravljenje drugih sistemskih promena.

Antivirus programi nemoćni

GoldenHelper tako preuzima kontrolu, te instalira module koji imaju sve dozvole za skidanje, instaliranje i menjanje programa. Maliciozno ponašanje je sakriveno brojnim trikovima, tako da su antivirus programi nemoćni, što ovu malver kampanju čini još komplikovanijom.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Malver-1

Otkriće novog malvera došlo je tri nedelje nakon što je otkriven GoldenSpy – napredni spyware koji je detektovan u okviru mreže jedne multinacionalne kompanije koja je tek otvorila kancelarije u Kini. I jedan i drugi spyware su korisnike ugrozili preko Golden Tax Project softvera, a tvrdi se da je kampanja GoldenSpy bila aktivna od aprila do juna, dok je GoldenHelper operisao od januara 2018. do jula 2019. godine, što je mnogo vremena, ako se ima u vidu da se krio u legalnom softveru koji preporučuje država.

Izvor: ArsTechnica
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Jul 19, 2020 6:08 pm

Smile Microsoft Outlook dobija Google Calendar za web

Microsoft već mesecima testira dublju Gmail i Google Calendar integraciju u okviru Outlook-a za web, a deo promena je 14. jula stigao do Outlook business korisnika.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Microsoft

Za preciznije planiranje sastanaka

Radi se o tome da će Outlook web korisnici od sada moći da radnim nalozima dodaju personalne Outlook.com ili Google Calendar naloge, i tako dobiju bolju predstavu o sopstvenoj dostupnosti, što će im pomoći da preciznije planiraju sastanke. Opcija je već stigla do svih Microsoft 365 poslovnih korisnika, ali se još uvek ne zna kada će obični Outlook.com korisnici svojim nalozima moći da dodaju Gmail i Google Calendar naloge.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Outlook

Zajedno sa Google Calendar integracijom, Outlook za web dobija i druge korisne dopune, pa će korisnici od sada moći da programiraju mejlove, i tako odrede kada će poruke stići do primalaca, te dobijaju predloge odgovora na primljene mejlove.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Jul 19, 2020 6:09 pm

Smile Istorija emotikona: Prvi emotikon nastao 1862. godine

https://pcpress.rs/istorija-emotikona-prvi-emotikon-nastao-1862-godine/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 17 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 35 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 26 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu