Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 12 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 12 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

2 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Sep 27, 2018 5:35 pm

Smile Qualcomm optužuje Apple za dogovaranje sa Intel-om

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 1

Poznati proizvođač mobilnih čipova Qualcomm, tužio je Apple na sudu u Kaliforniji, pod optužbom da nezakonito deli poverljive informacije o njegovim tehnologijama sa Intel-om, kako bi proizvodili čipove koji će imati bolje performanse od njegovih.

Qualcomm je godinama bio glavni Apple-ov dobavljač čipova za iPhone i drugi hardver, ali Apple se nedavno u potpunosti okrenuo Intel-u, koji za nove iPhone XS i iPhone XS Max telefone proizvodi modem i komunikacione čipove.

U tekstu tužbe Qualcomm navodi da su Apple-ovi inženjeri Intel-ovim stručnjacima dali Qualcomm-ov poverljivi izvorni kod, kako bi mogao poboljšati performanse svojih čipova, uprkos ugovoru o tajnosti tih podataka, koji su Qualcomm i Apple sklopili kada su svojevremeno sarađivali.

Pored toga, Qualcomm je sudu predao i odvojenu tužbu u kojoj optužuje Apple za korišćenje njegovih patenata bez plaćanja licenci. Ekipa iz Cupertina i Intel niti jednu optužbu za sada ne žele da komentariše.

Inače, zanimljivo je da je Američka Savezna trgovinska komisija FTC nedavno izjavila kako se ne slaže sa načinom na koji Qualcomm želi da naplaćuje licence za svoje tehnologije jer time ugrožava konkurentnost tržišta.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Sep 27, 2018 5:39 pm

Smile Najnovija verzija YouTube aplikacije za iOS donosi podršku za HDR video

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 YouTube-iOS-HDR

U najnovijoj verziji YouTube aplikacije za iOS, Google je dodao podršku za HDR video, što će osjetiti vlasnici novih iPhonea XS i XS Max. U verziji aplikacije 13.27, uz rezoluciju je vidljiva oznaka „HDR“, što će biti podržano automatski, ovisno o tome je li video snimljen u HDR načinu ili ne.

HDR (High Dinamic Range) video, uostalom kao i HDR fotografija, nudi veći kontrast i bolji prikaz boja u odnosu na standardni video. S druge strane, najveća podržana rezolucija trenutno je 1080p, no više od toga na mobitelu baš i nije potrebno.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Hdr-video-youtube
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Sep 27, 2018 5:42 pm

Smile Firefox Monitor će obaveštavati korisnike kada dođe do zloupotrebe podataka

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 D60cc0fa08a1f2419489f1a732d0a747

Nakon nekoliko meseci testiranja, Mozilla je zvanično objavila Firefox Monitor. U pitanju je besplatan servis koji će korisnike obaveštavati u slučajevima kada su njihovi lični podaci kompromitovani ili zloupotrebljeni. Alatka je izrađena kao deo saradnje između Mozille i Troy Huntovog "Have I Been Pwned" (HIBP) sajta.

Postoje dva načina na koje Firefox Monitor pomaže korisnicima da se povrate od zloupotrebe podataka. Prvo, servis skenira email adresu i poredi je sa HIBP bazom podataka, koja sadrži veliku bazu incidenata sa probijanjem sigurnosti. Ovo se može učiniti samo nakon što se poseti monitor.firefox.com i ukuca email adresa.

Kako bi se email adresa zadržala privatnom, korisničke informacije o emalu su hashovane. Na ovaj način, Mozilla osigurava da se adrese elektronske pošte korisnika neće deliti sa eksternim stranama.

Pored ovoga, Firefox Monitor omogućava korisnicima da se prijave za dobijanje obaveštenja u slučaju da se njihove adrese pojave u budućim zloupotrebama. Za Firefox korisnike, ovde spadaju i obaveštenja ukoliko se posećuju sajtovi koji su ranije bili deo probijanja sigurnosti i sa kojih su ukradeni korisnički podaci.

Pored Firefox Monitora, Mozilla je nedavno najavila i novu anti-tracking inicijativu čiji je cilj da blokira aktivnosti prikupljanja podataka onlajn. Svi ovi napori ukazuju na namere kompanije da nastavi borbu protiv povrede privatnosti korisnika na internetu.

Izvor: Neowin
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Sep 27, 2018 5:49 pm

Smile Microsoft više ne razvija Office Mobile aplikacije za Windows 10

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Cd00407e36b8d7c2c5b613d25e3434bf

Microsoft trenutno preispituje svoju mobilnu strategiju, na način koji ima smisla na dugoročnom planu, a kompanija menja fokus nekoliko svojih projekata. Jedan od njih je Office Mobile za Windows 10, koji predstavlja skup aplikacija koje su korisnicima omogućavale da pokreću produktivni paket na uređajima kao što su Windows 10 Mobile telefoni.

Objavljene kao UWP (Universal Windows Platform), Office Mobile aplikacije za Windows 10 takođe podržavaju i tablete pokretane Microsoftovim operativnim sistemom.

Međutim, s obzirom na aktuelno stanje Windows telefona i postojeću stopu prihvatanja Windowsa 10 na tabletima, Microsoft planira da odustane od Office Mobile servisa i da se mesto toga koncentriše na Android i iOS verzije produktivnog paketa.

Međutim, ovakav razvoj situacije nije dramatičan koliko zvuči. Windows 10 Mobile je već blizu potpunog nestanka, a platforma dobija samo sigurnosna ažuriranja do sredine 2019. godine kada će potpuno nestati. PC korisnici i dalje imaju desktop verziju Office paketa koji ionako stiže sa naprednijim opcijama.

Fokusiranje Microsofta na Android i iOS ne predstavlja iznenađenje, posebno zbog činjenice da su dve platforme postale kompanijin prioritet na polju mobilnih objava.

OneNote UWP verzija će i dalje postojati, jer će biti uključena u Office 2019 paket za desktop.

Izvor: Softpedia
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Sep 27, 2018 5:54 pm

Smile  Google Portals projekat bi mogao promeniti način na koji pretražujemo internet na telefonu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Bb0532ce48e3459e5af6007f0edab363

Način na koji pretražujemo internet na našim telefonima se razlikuje od onoga kako pretražujemo na desktop računarima. Razlog ovome je to što su telefoni drugačije dizajnirani - manji su, pokreće ih drugačiji hardver i generalno se oslanjaju na unos dodirom, naspram unosa preko miša i tastature na desktopu.

Prema svemu sudeći, Google ima planove da ovo promeni, a kompanija radi na projektu pod nazivom Portals koji bi mogao da izmeni način na koji surfujemo vebom na našim telefonima. Projekat predvodi Kenji Baheux, koji je proizvodni menadžer u kompaniji Google. Cilj Portals projekta je da pokuša da kreira sajtove koji će omogućavati korisnicima da bez problema navigiraju od jedne do druge stranice uz pomoć gestikulacija, što će na kraju smanjiti i vreme koje se provede u čekanju da se stranica učita.

Amazon je u prošlosti istakao da usporavanje učitavanja, čak i u trajanju od sekunde, kompaniju može da košta do 1,6 milijardi dolara u prodaji svake godine. Zbog ovoga je jasno da je od kritičnog značaja brzina učitavanja stranica, posebno maloprodajama gde korisnici jednostavno prelaze na drugog prodavca koji nudi bržu stranicu.

Portals projekat veovatno neće biti dostupan u neko skorije vreme, jer se u ovom trenutku radi samo o preporuci. Više informacija o projektu je dostupno ovde.
https://github.com/KenjiBaheux/portals/blob/master/explainer.md

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Sep 27, 2018 5:58 pm

Smile Amazon donirao milion dolara Wikimedia Endowment projektu

Kompanija Amazon najavila je donaciju od milion dolara projektu Wikimedia Enowment, fondacije koja je zadužena za besplatno širenje znanja širom sveta. Razlog za donaciju je što je ova onlajn enciklopedija imala važan udeo u uspehu Amazon-ovog Alexa asistenta.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Wikimedia-endowment

Naime, Alexa konsultuje stotine različitih izvora u cilju davanja najboljih odgovora na postavljena pitanja, a Wikipedia je jedna od najčešćih lokacija odakle se ti odgovori preuzimaju. Uz to, tim koji stoji iza razvoja Alexa asistenta deli sličnu viziju kao Wikipedia i Wikimedia fondacije – da se znanje što lakše podeli na globalnom nivou.

Tom prilikom, čelnici Amazona izrazili su i nadu da će korisnici Alexa asistenta pridružiti kompaniji i prihvatiti novu komandu: „Alexa donate to Wikipedia“.

Izvor: TechCrunch
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Sep 27, 2018 6:03 pm

Smile Excel za Android će uskoro podatke izvlačiti iz slika

Microsoft-ova Excel aplikacija za Android uređaje postala je korisnija uz dodavanje nove funkcije koja će korisnicima omogućiti pretvaranje slika u tabele, najavila je kompanija na ovogodišnjoj Ignite 2018 konferenciji. Zahvaljujući novoj funkciji prepoznavanja slika koja automatski pretvara sliku u potpuno izmenjivu tabelu u Excel-u, Android korisnici neće morati ručno da unose podatke.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Learn-excel

Jednostavno fotografišete ručno nacrtane ili odštampane tabele sa podacima uz pomoć Android telefona, a aplikacija će odraditi sve ostalo za vas. Prema Microsoft-ovim rečima, nova funkcija Insert Data from Picture unutar Excel aplikacije za Android će uskoro biti dostupna. Međutim, morate da budete u Office 365 Insiders programu kako biste dobili novu funkciju kada Microsoft odluči da bude dostupan. Još uvek se ne zna da li će slična funkcija biti napravljena za iOS uređaje ili ne.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Excel-AI-image-3

Microsoft je takođe najavio još jednu zanimljivu funkciju na Ignite konferenciji ove nedelje, pod imenom Ideas. Ova funkcija je zapravo „usluga uvida koja radi uz pomoć veštačke inteligencije“, pomoću koje će korisnici prepoznavati trendove i obrasce u skupu podataka, na primer. Kompanija kaže da će uskoro biti dostupna u Excel-u, a takođe će doći i na PowerPoint Online.

Izvor: AndroidAuthority
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Sep 27, 2018 6:15 pm

Smile Google pretraživač slavi 20. rođendan

Pre 20(ak) godina dva studenta su lansirala novi pretraživač sa idejom da organizuju internet, približe ga svima i po mogućstvu se obogate. Mnogo toga se promenilo u svetu, pa je tako i Google proslavio 20 godina kao apsolutni gospodar internet pretrage. Tako da kad svaki put nešto “guglate” prisetite se dvojice studenata koji su vam to omogućili.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Google20

Google search je postao dostupan 4. septembra 1998. godine, ali je kompanija uvek slavila rođendan 27. septembra. Poštujući tu tradiciju, danas najveći pretraživač na svetu slavi 20 godina. Tim povodom je predstavljeno više zanimljivih kreacija. Pored videa koji prikazuje razvoj pretraživača kroz godine, tu je i vremenska kapsula sa Easter Egg terminima za pretragu, kao i street view originalne garaže gde je osnovana kompanija.



Google – od stidljivih početaka do vladavine svetom
Kompanija je prilično napredovala od svojih početaka, pa tako sada suvereno vlada internet pretragom, većina telefona na svetu koristi Android operativni sistem, a tu je i uvek prisutni Gmail.  Ko bi pre 20 godina rekao da ćemo stvari “guglati”, a ne pretraživati, i da nećemo masovno koristiti Internet Explorer nego Google Chrome.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Googlestreet

Nekako neprimetno smo tokom godina usvojili korišćenje Google servisa, pa tako većina ljudi na planeti koristi usluge ove kompanije. Cena je prava “sitnica” – naša privatnost koja se preprodaje. Ukoliko vam je to možda previsoka cena, uvek možete da pređete na Google alternative.
https://pcpress.rs/6-alternativa-google-aplikacijama/

Izvor: Google
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Sep 28, 2018 6:49 pm

Smile Google Maps uveo podršku za planiranje grupnih događaja

Oni koji su ikada pokušali da planiraju neki veliki događaj, ili običan ručak, znaju koliko vremena to može da oduzme, što bi uskoro moglo da se promeni, budući da je Google Maps odlučio da planerima priskoči u pomoć.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Maps

Naime, kod planiranja velikih događaja jedan od najvećih problema je kako da online pozivnice izgledaju uredno, te da ne sadrže gomilu linkova, pa je to jedno od rešenja koje Google nudi u okviru Google Maps. Opcija Group Planning najavljena je još u maju, pa bi uskoro trebalo da postane deo Google Maps servisa, i korisnicima olakša planiranje, te organizovanje grupnih događaja.

Nova opcija će funkcionisati tako što će korisnici moći da selektuju više opcija na Google Maps platformi, te će ove ostajati na ekranu dok se ne izabere konačno odredište. Nakon što se izaberu sve opcije korisnik će moći da listu podeli preko nekog servisa za razmenjivanje poruka, a kako bi svi učesnici događaja mogli da glasaju, te zajedno izaberu najpoželjniju destinaciju.

Opcija bi trebalo da postane dostupna do kraja nedelje, kako za Android, tako i za iOS, a eksperti tvrde da se radi o jednoj od najpraktičnijih opcija na Google Maps platformi.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Sep 28, 2018 6:53 pm

Smile  Nokia 7 Plus počinje dobivati nadogradnju na Android 9 Pie

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Nokia-7-Plus-1

Nakon određenog perioda provedenog u beta fazi testiranja, Nokia 7 Plus je spremna za konačnu i službenu verziju Androida 9 Pie, objavio je na Twitteru Juho Sarvikas, produkt manager HMD-a. To znači da nadogradnja kreće danas, A dok stigne do svih korisnika, proći će nekoliko dana.

Ukoliko posjedujete Nokiju 7 i već ste počeli ćopati pitu, svakako nam javite dojmove u komentarima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Goc2JyDS2OUGcalK?format=jpg&name=small


Juho Sarvikas
@sarvikas
Everybody wants a piece of the Pie! We are starting roll out of Android™️ 9 on #Nokia7Plus. Which of its delicious new features is your favorite?
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Sep 28, 2018 7:04 pm

Smile Facebook Messenger redizajn pristiže nekim korisnicima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 516249e63bf0ce0401b3ef261f1f5ecc

Redizajn za Facebook Messenger je najavljivan još od januara ove godine, a izgleda da je konačno blizu da bude spreman jer je manji broj korisnika dobio prerađenu verziju popularne aplikacije za slanje poruka. Promene nisu dostupne u specifičnoj verziji aplikacije, već su serverskog tipa, što znači da nijeje dostupan lak način da se novi korisnički interfejs pojavi odmah na uređajima.

Kada je sam redizajn u pitanju, sudeći prema screenshotovima koji su procureli, fokus je na pojednostavljenju interfejsa. Facebook ne prati Material Design 2.0 smernice već implementira neki sopstveni dizajnerski jezik.

Messenger sada ima živopisne i relativno velike elemente interfejsa, koji deluju prilično fokusirani na korisničko iskustvo. U odvojenim chat temama, razlike se mogu primetiti u osveženim i ekspresivnijim ikonografijama, kao i primeni različitih boja i emotikona na stranicu za upravljanje kontaktima.

Dashboard aplikacije je prilično drugačiji, sa čistijim poljem za pretragu u gornjem delu, dok je donji navigacioni bar pojednostavljen i ima tri ikonice - za chat, kontakte i Explore tabove.

Kao što je pomenuto, deluje da je u pitanju serverska objava Facebook Messenger redizajna, tako da korisnici ne mogu da forsiraju njegovo pojavljivanje tako što će se uključiti u betu ili preuzeti APK. Moguće je sasamo čekati da se redizajn pojavi na korisnikovom uređaju.

Izvor: AndroidPolice
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Sep 29, 2018 5:27 pm

Smile Google Appleu plaća 9 milijardi dolara godišnje kako bi njegova tražilica na iPhoneu bila zadana

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Google-iPhone

Ako posjedujete iPhone, sasvim sigurno ste primijetili da je na Safariju zadana tražilica Google. Ako vam se učinilo da je to slučajno, varate se, ali se onda isto tako vjerojatno pitate koliko Google Appleu plaća za ovu uslugu.

Budući da ni Apple ni Google o ovome ne žele reći ni riječi, mnogi se analitičari trude izračunati koliko bi ta naknada mogla iznositi. Tako najnovija informacija stiže iz Business Insidera, koji navodno posjeduje informaciju da se radi o cifri od čak devet milijardi dolara godišnje. No to nije sve, od sljedeće godine, ovaj će se iznosi popeti na 12 milijardi, navodi isti izvor.

Googleov Android, gdje Google sam određuje koja će platforma za pretraživanje biti zadana, zauzima više od 80% tržišta. Međutim, sudeći po ciframa koje plaća Appleu, ni ostatak nije zanemariv, a s obzirom da se radi o mahom platežno sposobnijoj klijenteli, i zarada od oglašavanja će biti veća.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Sep 29, 2018 6:05 pm

Smile SwiftKey za Android nudi prevođenje poruka u realnom vremenu

Microsoft je doneo Translator na SwiftKey, i tako korisnicima omogućio da prevode svoje poruke, bez potrebe da napuštaju aplikaciju u kojoj se nalaze.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Swift

Tako SwiftKey za Android sa novim ažuriranjem može da poruke koje se dobijaju, te one koje se šalju, prevodi u realnom vremenu na preko 60 jezika. Iako nije neophodno da se na uređaj instalira Microsoft Translator da bi se koristila nova SwiftKey opcija, iz kompanije kažu da će funkcija raditi i offline, a u slučaju da se Translator ipak instalira na telefon.



Microsoft je SwiftKey otkupio 2016. godine, te je potpuno logično da je odlučio da Translator spoji sa pametnom tastaturom. Korisnici do nove opcije mogu da dođu ako kliknu na plus ikonicu koja se nalazi u levom uglu tastature, a tu mogu da izaberu i jezike na koje žele da prevedu ono što budu kucali. Iz kompanije još uvek nisu saopštili da li i kada funkcija stiže i na iOS.

Izvor: Engadget
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Sep 29, 2018 6:09 pm

Smile Microsoft u novembru gasi podršku za Skype Classic

Microsoft je ranije najavio da će prestati da podržava Skype Classic (7.0) početkom septembra ove godine. Prošlo je mesec dana od tog prvobitnog roka, a iz kompanije je stiglo novo obaveštenje – podrška za Skype Classic biće ukinuta u novembru – kako kažu, ovog puta zaista.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Skype-podrska

Do odlaganja je došlo zbog protesta korisnika koji nisu bili srećni zbog pokušaja uslovljavanja njihovog prelaska na Skype 8. Podrška će biti ukinuta 1. novembra za desktop računare, a za telefone i tablete to će se desiti dve nedelje kasnije – 15. novembra. Starije verzije biće aktivne još neko vreme, ali iz Microsoft-a predlažu da se izvrši nadgradnja na Skype 8, kako bi se izbegli mogući problemi u radu.

Inače, Skype 8 donosi mnoge nove funkcije u ovoj komunikacionoj aplikaciji, kao što su HD video pozivi, drag&drop deljenje fajlova, ali i ukida neke od funkcija koje su korisnici često koristili. Odlaganje Microsoft-a može da se protumači i kao kupovina vremena, kako bi bar neke od tih funkcija bile implementirane u Skype 8, i time se tranzicija pomenutim korisnicima učinila lakšom.

Izvor: TechCrunch
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Sep 29, 2018 6:19 pm

Smile Microsoft: Windows 10 je instaliran na preko 700 miliona uređaja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 1811e3a064cf79834065371c71720faf

Microsoft se približava svom cilju, a to je da Windows 10 bude instaliran na preko milijardu uređaja širom sveta, a softverski gigant je sada zvanično potvrdio da je operativni sistem trenutno prisutan na preko 700 miliona uređaja.

Tokom Microsoftove Ignite 2018 konferencije, zvaničnik kompanije je istakao da je kompanijin najnoviji operativni sistem instaliran na pomenutom broju uređaja. Ovo ne predstavlja iznenađenje, jer je još u maju Microsoft objavio da se približava dostignuću od 700 miliona instalacija. Pre ovoga, u novembru 2017. godine je potvrđeno da je Windsows 10 instaliran na preko 600 miliona uređaja.

Microsoft je, doduše, originalno planirao da Windows 10 bude na preko milijardu uređaja tri godine nakon objave, odnosno oko sredine 2018. godine ali se ovo nije desilo. Ipak, kompanija je sve bliže svom cilju.

Kompanija za 2. oktobar planira događaj za medije, tokom kojeg se očekuje i puna objava Windows 10 October 2018 Update-a, koji će verovatno tokom istog meseca početi i da se isporučuje korisnicima.

Izvor: TechRadar
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Sep 29, 2018 6:22 pm

Smile Facebook testira opciju dodavanja muzike u fotografije i video

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 742a515265c46fa07039db3725245cd3

Facebook nastavlja da dodaje nove funkcije kako bi korisnike duže zadržao zainteresovanim za svoje servise. Nakon objave da Stories sada ima preko 300 miliona dnevno aktivnih korisnika, Facebook je potvrdio da planira dodavanje novih podešavanja, koja će korisnicima omogućiti da u fotografije i video dodaju pesme.

Opcija dodavanja pesama u fotografije i video klipove je trenutno u fazi testiranja, a uskoro će biti dostupna svima. Ističe se da će funkcija omogućiti korisnicima da se kreativno izraze, a opcija se za početak testira u Facebook Stories i News Feed sekcijama.

Korišćenje nove funkcije će biti lako - potrebno je jednostavno uploadovati fotografiju ili video na Facebook i pristisnuti stiker ikonicu kako bi se izabrao muzički stiker. Biće ponuđena lista pesama koje se mogu izabrati i upotrebiti u korisnikovoj objavi. Nakon objave sadržaja, korisnikovi prijatelji će moći da vide naziv pesme i izvođača.

Prema navodima iz Facebooka, funkcija se testira globalno što verovatno znači da će biti dostupna svima kada bude zvanično puštena.

Izvor: PhoneArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Sep 29, 2018 6:26 pm

Smile Google Play opet pod udarom cryptojackera

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 1

Izveštaj SophosLabovog istraživača Pankaja Kohlija, ukazuje da Google Play opet ima problema sa malicioznim aplikacijama koje u sebi sadrže alate pomoću kojih hardverske resurse naših gadgeta koriste za "kopanje" kriptovaluta za svoje džepove i to bez našeg znanja, osim što eventualno možemo osetiti da nam smartfon radi nešto sporije.

Iskorišćavanje tuđih uređaja za kriptorudarenje pod nazivom cryptojacking i dalje je jako zastupljeno među hakerima, pa se u Kohlijevom izveštaju spominje novih 25 malicioznih aplikacija koje su preuzete više od 120.000 puta, a sve su uspele da prođu sisteme zaštite i provere Google-a te se ispod radara provući u Google Play prodavnicu.

Sve aplikacije koriste takozvani "CPU throttling", odnosno prilagođavaju brzine rada procesora, kako bi se sprečilo da se uređaj pregreje i pokvari, kao i da se teže otkriju nakon što zaraze uređaj žrtve.

Većinu tih aplikacija Google je na dojavu SophosLaba uklonio iz Google Play-a, ali neke su još uvek dostupne za preuzimanje pa budite oprezni kod instaliranja nekog novog softvera ili igre.

Sami Cryptojackeri nisu previše opasni za vaše gadgete i neće vam stvarati prevelike probleme, ali kada vam "zakucaju" procesor, odjednom ćete otkriti da vaš Galaxy Note 9 radi poput procesora starog nekoliko generacija.

Kohloi navodi da je Google obavešten o tim aplikacijama još u avgustu ove godine, ali kako se čini, vrlo ih sporo istražuje i još sporije uklanja iz službene Google Play prodavnice.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 1
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Sep 29, 2018 6:31 pm

Smile U velikom hakerskom napadu kompromitovani podaci 50 miliona korisnika Facebook-a

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 1

U Facebook-u ove godine nikako da zavlada mir. Od skandala sa curenjem podataka, preko brojnih drugih problema s privatnošću, od kojih su neki otkriveni pre samo nekoliko dana, pa sve do najnovijeg slučaja velikog hakerskog napada – Facebook je pod stalnom navalom loših vesti.

Najnovije informacije o bezbednosnom problemu i upadu nepoznatih hakera u sisteme Facebook-a objavio je sam Mark Zuckerberg u petak uveče po srpskom vremenu. Prema njegovim rečima ovog četvrtka je otkriven neovlašćeni pristup do oko 50 miliona korisničkih naloga na ovoj društvenoj mreži. Za sada nije objavljeno koliko je podataka u napadu zaista ukradeno.

Tehnički problem koji je uzrokovao ovu ranjivost u kratkom je roku otklonjen, a napadači su sprečeni u daljnjem iskorišćavanju propusta. 50 miliona ljudi tokom petka je odjavljeno sa mreže i morali su se na nju ponovno prijaviti svojim podacima – a svi oni čiji su nalozi kompromitovani o tome će biti vrlo jasno obavešteni.

U Facebook-u su također privremeno blokirali opciju kroz koju je došlo do napada. Reč je o mogućnosti "View as" koja korisniku omogućava da svoj profil pogleda "očima" nekog drugog korisnika i tako proveri svoja podešavanja privatnosti. Dodatnih 40-ak miliona korisnika koji su ovu opciju koristili takođe će biti "na silu" odjavljeni s mreže, te će se iz predostrožnosti na nju morati ponovno prijaviti.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Sep 30, 2018 10:16 pm

Smile Android 9 Pie nema tržišno učešće ni krajem septembra

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 B951ab5e736528092b63c67cb87b07cb

Primetna je velika segmentacija u distribuciji različitih verzija Android operativnog sistema, a ažuriranja uglavnom ne dolaze dovoljno brzo. Analitika, koja pokazuje pokrivenost tržišta različitim verzijama Andrid platforme se pojavljuje redovno, a ovoga puta imamo statistiku za period krajem septembra.

Najnovija statistika pokazuje da Oreo drži gotovo petinu Android tržišta (19,2% za verzije 8.0 i 8.1), što predstavlja povećanje od 4,6 procenata u odnosu na prethodnu statistiku. Nougat i dalje ima najveće tržišno učešće (29,3% za verzije 7.0 i 7.1), ali je OS ostvario pad sa 30,8 procenata.

Kada je najnoviji Android 9 Pie softver u pitanju, najsvežija verzija Google-ovog operativnog sistema još nije prisutna u statistici. Ipak, ovo ne iznenađuje jer samo Pixel uređaji i Nokia 7 Plus i OnePlus 6 trenutno imaju ovu verziju softvera.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Android

Izvor: GSMArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 01, 2018 6:17 pm

Smile Rast malwarea povezanog sa kriptovalutama u drugom kvartalu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 1

Kompanija McAfee sprovela je istraživanje o zastupljenosti i trendovima koji se tiču malwarea u drugom kvartalu ove godine. Malware povezan sa rudarenjem kriptovaluta u spomenutom kvartalu je zabeležio rast zastupljenosti od 86%.

Reč je o malwareu čiji je cilj iskoristiti resurse inficiranog sistema kao sredstvo za rudarenje kriptovaluta bez znanja vlasnika toga sistema. Takav malware ostaje na računarima do eventualne detekcije (jedan od simptoma je povećano opterećenje celog sistema koje postaje posvećeno rudarenju kriptovaluta) i uklanjanja.

Ovom vrstom malwarea podjednako su pogođeni kućno korisnici kao i kompanije i organizacije i to nevezano za samu platformu. Ova vrsta malwarea prilagođena je kako desktop tako i mobilnim platformama.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 01, 2018 6:22 pm

Smile Ukradene lozinke za Facebook prodaju se po 300 dinara

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 1

Hakeri na dark webu prodaju pristupne podatke za Facebook po ceni od 2,30 funti, odnosno za oko 300 dinara. Istraživanje koje je sproveo Money Guru (servis za upoređivanje financijskih usluga), objavljeno je samo nekoliko sati nakon što Facebook priznao da je u hakerskom napadu ugroženo barem 50 miliona korisničkih računa.

Svatko ko se snalazi po dark webu tamo može za male pare da kupi i informacije o vašoj finansijskoj situaciji, pa se tako podaci o kreditnim karticama prodaju za 10.40 funti, a podaci o debitnim karticama za 14.90 funti.

Dodatno, njihovo istraživanje otkriva da se teoretski, na dark webu može kupiti nečiji kompletni online identitet za 744.30 funti. Eventualni kupac time dobija pristup vašim nalozima za online kupovinu, različitim zabavnim servisima i profilima na društvenim mrežama, prenosi britanski The Sun.

Lični podaci ponuđeni na prodaju uključuju kućnu adresu i broj telefona.

- Žrtvama online prevare u Velikoj Britaniji ukradene su relativno male svote novca, pa je u 39 posto slučajeva ukradeno oko 250 ili više funti. Isto tako, statistike pokazuju da u gotovo 25 posto slučajeva ukradeni iznos može varirati između 500 i 40.000 funti, stoji u izveštaju.

Sama činjenica da prevaranti mogu za 750 funti mogu dobiti pristup desetinama hiljada funti vašeg novca, prilično je zabrinjavajuća, ističe se u istraživanju.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 01, 2018 6:26 pm

Smile Huawei Mate 10 Pro počinje dobivati nadogradnju na Android 9 Pie (EMUI 9.0)

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Huawei-Mate-10-Pro-nadogradnja

Huawei je nedavno najavio dolazak nove EMUI 9.0 nadogradnje sučelja temeljene na Androidu 9 Pie, čiju smo premijeru očekivali sredinom listopada na novoj Mate 20 seriji. No, čini se da EMUI 9.0, pa tako i Android 9 Pie ipak stižu malo ranije, i to na Huawei Mate 10 Pro.

Naime, prvi korisnici modela Mate 10 Pro su počeli primati OTA nadogradnju na EMUI 9.0, i to na uređajima verzija BLA-L09 i BLA-L29. Ovi se modeli inače prodaju u Europi, a izvor vijesti GetDroidTips nudi i mogućnost ručne instalacije nakon preuzimanja datoteke.

EMUI 9.0 na Huawei uređaje donosi uobičajene novosti koje dolaze s Androidom 9, a od ostalih tu je napredna AI podrška za upravljanje baterijom, potom softverska podrška za skrivanje zuba, manji redizajn određenih dijelova sučelja i povećan stupanj sigurnosti. Naravno, očekujemo i Huaweijev službeni popis promjena

Ako posjedujete Huawei Mate 10 Pro i ako ste kojim slučajem dobili ovu nadogradnju, svakako nam javite dojmove u komentarima.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 01, 2018 6:33 pm

Smile Facebook upozorava da je nedavni hak mogao uticati i na druge aplikacije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 D4745e20a704f43e6a8f296c50083210

Facebook je pre nekoliko dana objavio da je identifikovao sigurnosni problem, ranije tokom prošle nedelje. Problem je uključivao eksploataciju ranjivosti u "view as" funkciji, koja je ljudima omogućavala da vide kako njihovi profili izgledaju drugima. Greška je hakerima omogućavala da ukradu Facebook pristupne tokene i preuzmu kontrolu nad korisničkim nalozima. Kao sigurnosnu meru, Facebook je je sa servisa nasilno izlogovao preko 90 miliona korisnika, koji su potom ponovo morali da se loguju na servis.

Facebook je istakao da nema dokaza da su hakeri imali pristup privatnim porukama ili objavama, ali je pomenuo i da bi se ovo moglo promeniti kako istraga bude odmicala.

Nakon prvobitne objave, Facebook se ponovo oglasio na novoj konferenciji za medije, kako bi istakao da bi i drugi servisi koji koriste kompanijinu login funkciju mogli biti ugroženi. Ovo uključuje Instagram, Spotify, Tinder i Airbnb. Mnogi sajtovi i aplikacije korisnicima omogućavaju da se loguju preko Facebook naloga. Iako nema dolaza da je bilo koji od servisa probijen, ovo predstavlja još jedan problem za kompaniju i zabrinutost za korisnike.

Facebook je istakao da je ispravio ranjivost i resetovao pristupne tokene svih naloga za koje se veruje da su bili pogođeni ovim probijanjem sigurnosti. Ipak, najnoviji sigurnosni problem dodatno šteti reputaciji Facebooka, a ne pomaže ni informacija da su nalozi Mark Zuckerberga i Sheryl Sandberg takođe bili ugroženi.

Od objave ove informacije, vrednost Facebooka je pala za 12 milijardi dolara.

Izvor: TechSpot
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 01, 2018 6:37 pm

Smile Najstariji aktivni torrent fajl proslavio 15. rođendan

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 75dda7e995748502b3eb00b732e3b2d3

Torrent fajlovi su glavni izbor za deljenje fajlova kod korisnika širom interneta već skoro dve decenije. Ovog vikenda, TorrentFreak je objavio da je najstariji svetski aktivni torrent fajl upravo napunio 15. godina. Fajl rekorder je film koji su kreirali fanovi, baziran je na Matriksu i nosi naziv The Fanimatrix.

Nekoliko prijatelja sa Novog zelanda je kreiralo ovaj film 2003. godine za samo 800 dolara. Projekat su kompletirali za devet dana. Sebastian Kai Frost, IT čovek za projekat, ističe da su uspeli da veličinu fajla filma smanje na 150MB, ali je hosting bio previše skup u to vreme.

On je potom saznao za BitTorrent i kreirao je fajl za pokretanje trackera na njegovom Linux Boxu. Torrent fajl je uploadovan 28. septembra, a za samo nedelju dana je preuzet 70.000 puta. Zahvaljujući BitTorrentu, tim prijatelja je uspeo da uštedi 550.000 dolara koliko bi ih koštale hosting naknade.

Frost planira da osveži originalni Fanimatrix sajt, kako bi torrent održao aktivnim i u budućnosti.

Izvor: TheNextweb
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 01, 2018 6:47 pm

Smile iOS 12 ranjivost omogućava pristup zaključanom iPhone uređaju

Nedavno je otkrivena nova iOS 12 ranjivost, koja napadačima omogućava da dođu do fotografija i kontakata, a uprkos tome što je iPhone zaključan. Ranjivost je komplikovana, te je neophodno nekoliko koraka da bi se došlo do osetljivih informacija, a ciljani iPhone mora da se nađe u rukama napadača kako bi napad funkcionisao.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 IOS

Operacija uključuje i opciju VoiceOver, koja čita naglas ono što se pojavljuje na iPhone ekranu, a neophodno je da napadač ima još jedan telefon, uz pomoć kojeg se poziva, te se šalju poruke na ciljani iPhone. Maliciozni haker na kraju može da dođe do fotografija i kontakata, a tako što premosti lozinku ranjivog uređaja. Eksperti upozoravaju da bi napadači mogli da premoste lozinku na bilo kojem iPhone-u koji ima iOS 12, a čini se da Apple nije objavio zakrpu za ovu ranjivost, budući da nije primećena u okviru iOS 12.1 beta verzije.



Korisnicima se preporučuje da isključe Siri, te joj onemoguće da funkcioniše kada je telefon zaključan, što mogu da učine ako odu na Settings > Face ID & Passcode, te u okviru “Allow access when locked” isključe virtuelnog asistenta. Oni koji imaju iPhone sa Touch ID-jem mogu da odu na Settings > Touch ID & Passcode, i da u okviru “Allow access when locked menu” isključe Siri.

Izvor: PhoneArena
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 26 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu