Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyJuče u 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

2 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Avg 23, 2018 6:15 pm

Smile Širenje trgovinskog rata: Australija zabranila Huaweiju izgradnju 5G mreža

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Huawei_logo-4

Australija je danas objavila kako će kineskim kompanija Huawei i ZTE „iz sigurnosnih razloga“ onemogućiti izgradnju 5G mreža na svom teritoriju, javlja Reuters. U Huaweiju su izrazili duboko razočarenje ovom odlukom, posebice zbog činjenice što ova kompanija Australiji već 15 godina isporučuje mobilnu tehnologiju i gradi infrastrukturu.

Što se točno krije iza ovakve odluke, nije teško pretpostaviti ako u obzir uzmemo nedavno započeti trgovinski rat SAD-a protiv Kine i EU. Štoviše, u SAD su određeni lobiji nedavno pokušali progurati nacionalizaciju 5G mreža koje su već u izgradnji, što je za sada ostalo samo na prijedlogu, no ne bi bilo čudno ako bi se u skoroj budućnosti i ostvarilo.

Američke vlasti su već pokrenule kampanje protiv kompanija Huawei i ZTE traživši od građana da ne kupuju njihove proizvode zbog navodnog špijuniranja, a Australija se kao vjerni saveznik očito potrudila i otišla korak dalje.

Zabrinutost za sigurnost proizlazi iz činjenice što po kineskim zakonima sve kompanije moraju sudjelovati, odnosno na zahtjev vlasti dati na uvid obavještajne podatke, pa to u neku ruku možemo i razumjeti, no sumnju u iskrenost ovakvog stava unosi činjenica što te zabrinutosti zadnjih 15 godina, koliko Huawei posluje u Australiji, nije bilo.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Avg 23, 2018 6:19 pm

Smile Uskoro redizajn Chrome pretraživača

Google-ov pretraživač će dobiti redizajn kada njegovo Chrome 69 ažuriranje stigne 4. septembra, a najpopularniji pretraživač na svetu će imati „novi dizajn na svim operativnim sistemima.“ Još uvek se ne znaju detalji vizuelnih promena, ali verovatno će dobiti zaobljene tabove iz Material Design-a prikazanog u julu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Dims-2-1

Napomene koje stižu iz kompanije navode neke od novih funkcija koje se fokusiraju na Windows integraciju, sigurnost i stabilnost. „Najvažnije stavke uključuju integraciju Microsoft Windows 10 centra za notifikacije, touchpad navigaciju pokretom na Windows-u i autofill nadigradnja“, kažu u saopštenju. Što se tiče sigurnosti, uključiće se potpuna integracija Password Alert ekstenzije kako bi sprečila sumnjivim sajtovima da pristupe našim nalozima (i Google i onim koji nisu vezani za Google). Ovo se uklapa u ono što je kompanija rekla o tehnološkim gigantima koji rade šta je u njihovom domenu kako bi zaštitili sve koji koriste veb.

„Pucanja“ Chrome pretraživača bi trebalo da budu smanjena jer je „nezavisni kod sada podrazumevano blokiran“, što znači da se eksterni softver ne može dodati u proces pretraživača (osim ako je privremeno omogućen pristup). Ažuriranje će takođe gurnuti Adobe Flash bliže zaboravu tako što će zatražiti da dozvolimo sajtovima da ga koriste svaki put kada pokrenemo pretraživač – nastavljajući proces nestajanja Adobe Flash-a koji se odvija već godinama.

Google nije odmah odgovorio na zahtev za daljim komentarima. Chrome je najpopularniji veb pretraživač i koristi se više od 59% kada je reč o veb sajtovima, što je izmereno između jula 2017. i jula 2018. godine, prema analitičkoj kompaniji StatCounter.

Izvor: CNET
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Avg 23, 2018 6:22 pm

Smile Tvorac BitTorrent Inc. napustio kompaniju

Tvorac BitTorrent-a, Bram Cohen, izgleda da je napustio BitTorrent Inc, nakon što ga je TRON kupio ranije ovog meseca. TorrentFreak izveštava da je Bram Cohen prekinuo veze sa BitTorrent Inc, kompanijom koju je osnovao 2004. godine, nakon što je izmislio i pokrenuo svoj Torrent protokol tri godine ranije.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1_Ir4QYEEGFbnBmcIfRRn_Dg

Nije bilo zvaničnih obaveštenja TRON-a ili tvorca BitTorrent-a o ovom razvoju. TorrentFreak je dobio automatski odgovor nakon pokušaja da dođe do Cohen-ovog službenog mejla, postalo je jasno da adresa više nije aktivna. Cohen je kasnije potvrdio da više nije povezan sa TRON-om, što znači da će se integracija BitTorrent-a sa blockchain ekosistemom Justin Sun-a nastaviti bez njegovog osnivača.

Ovaj razvoj dolazi manje od mesec dana nakon što je TRON kupio BitTorrent, za šta je kompanija Justin Sun-a izdvojila 140 miliona dolara u gotovini. Kao deo akvizicije, TRON planira da se integriše sa BitTorrent-om, te na svoju platformu dovede 100 miliona novih korisnika. TRON je ranije izjavio da će integracija BitTorrent-a pomoći u „legalizaciji“ njihovog poslovanja, ali tačno kako i na koji način, je pitanje na kom se i dalje radi. Izgleda da je cilj TRON-a da monetizuje BitTorrent saobraćaj, jedan od načina je plaćanje TRX-a seeder-ima.

Možda ne treba da iznenađuje Cohen-ov odlazak, s obzirom da je on i ranije javno iznosio svoj prezir prema kriptovalutama. Redovno je navodio probleme sa neefikasnim procesima rudarstva, a da ne pominjemo njegovu tvrdnju da je Bitcoin fundamentalno faličan.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Bittorrent-i-torn

Međutim, Cohen i dalje veruje da se Bitcoin može učiniti boljim i efikasnijim, a u biografiji na njegovom Twitter nalogu sada stoji: „Kreator BitTorrent-a. Trenutno radim stvari sa kriptovalutama.“ Možda je bilo previše za tvorca BitTorrent-a da vidi svoju kreaciju u pravcu sa kojim se nije složio. Barem sada ima više vremena da pokuša da napravi Bitcoin „boljim“.

Izvor: TNW
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Avg 23, 2018 6:26 pm

Smile ARM do 2020. godine konkurent Intel-u na PC tržištu

ARM je objavio roadmap do 2020. godine, po kojem planira da predstavi dovoljno moćne čipove koji će biti dostojni konkurenti Intelu u PC segmentu tržišta. Danas ARM čipovi dominiraju na tržištu moiblnih telefonima, uglavnom u Qualcomm-ovoj izvedbi, a ove godine počeli su da se pojavljuju i na ARM laptopovima koje pokreće Windows 10 (već su ih predstavili HP, Lenovo i Asus, a uskoro će i Samsung).

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Arm-procesori

Prednost ovih računara je u većoj autonomiji baterije i 4G kompatibilnosti, a negativne strane su im visoka cena i znatno slabije performanse od modela baziranih na Intel Core čipovima. Uvidevši potencijal, ARM je rešio da se u budućnosti više posveti ovom segmentu tržišta. Njihov novi Cortex-A76 biće, barem prema najavama, u klasi Core i7 čipova i doneće poboljšanje u performansama od najmanje 35% u odnosu na postojeći dizajn ARM čipova.

Istovremeno, Microsoft već radi sa Qualcomm-om u cilju optimizacije Windows-a za Snapdragon čipove, uključujući i Snapdragon 850 koji se nalazi u Samsung-ovom prvom ARM Windows 10 Laptopu (koji će uskoro biti zvanično predstavljen). Takođe, ARM je najavio da će naslednici Cortex-A76 čipa ciljati PC segment tržišta, a njihovo pojavljivanje očekuje se u naredne dve godine. Kodna imena tih čipova su Deimos, koji će se pojaviti u 2019. godini i proizvodiće se u 7 nm proizvodnom procesu, kao i Hercules (2020. godine), koji će dolaziti u 7 nm i 5 nm proizvodnom procesu.

Izvor: ZDNet
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Avg 24, 2018 6:12 pm

Smile Čak 47% Android korisnika prelazi na iOS

Obično kada neko izabere mobilni operativni sistem, čvrsto se drži toga. To je zato što prelaženje na drugu platformu obično znači navikavanje na potpuno drugačiji sistem, gubljenje nekih ekskluzivnih funkcija platforme, ali i potreba da se instalira i kupi gomila aplikacija ispočetka. Ovo može biti skupo ako dugo koristite određenu platformu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Apple-ios-to-samsung-android-conversion

Međutim, migracija se događa s vremena na vreme, a kompanije kao što su Apple i Google vole da otkrivaju koliko korisnika prelazi na njihove platforme, kao i da promovišu alate za olakšanje prelaska. Ali, pitanje je, zašto se ljudi uopšte prebacuju pre svega? Zahvaljujući nedavnim istraživanjima koje je sproveo PCMag (preneo MacRumors-a), pružio je neke zanimljive uvide zašto.

Anketa je sprovedena sa 2.500 učesnika i delovi označeni crvenom bojom pokazuju jedan od glavnih razloga zbog kojih se korisnici iz jedne platforme prebacuju na drugu. U slučaju prelaska iOS korisnika na Android, čini se da je cena vodeći faktor, što je teško poreći kada možete da dobijete kvalitetne Android telefone za upola cene iPhone-a.

Što se tiče zašto Android korisnici (47%) prelaze na iOS, čini se da je „bolji korisnički doživljaj“ veliki faktor, dok je 25% navelo „bolje karakteristike“ poput kamere i dizajna kao presudne. Interesantno je da drugi faktori kao što su brža ažuriranja softvera ne igraju tako veliku ulogu kod prebacivanja korisnika, niti količina aplikacija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Whypeopleswitchos

Iako je među anketiranim bio mali broj onih koji su se prebacili, 71% ispitanika nikada nije prešlo i ostalo je lojalno tom operativnom sistemu koji koristi. Prema podacima koje je ove godine objavio Consumer Intelligence Research Partners, iOS i Android imaju visoke stope lojalnosti klijenata.

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Avg 24, 2018 6:16 pm

Smile Facebook testira sistem za prepoznavanje glasa

Facebook navodno ponovo testira tehnologiju prepoznavanja glasa sa novom “Aloha” opcijom koja je tu da podrži ambicije koje platforma ima kada je ova tehnologija u pitanju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Facebook-5

Naime, Facebook je originalno planirao pametne zvučnike, koji su takođe poneli ime Aloha, ali su ti planovi odloženi, budući da je javnost zbog brojnih skandala izgubila poverenje u ovu društvenu platformu. Ipak, Facebook se izgleda vratio glasovnoj tehnologiji, ali je ona tek u fazi testiranja, te će morati da prevali dalek put kako bi stigla do kvalitetnog digitalnog asistenta.



Tako Aloha trenutno može da pruži uslugu u okviru koje čita, te opisuje traženi tekst, pa još uvek ne predstavlja pravu konkurenciju za asistente poput Alexa-e, ali bi u kombinaciji sa Facebook-ovim M asistentom, te najavljenim pametnim zvučnicima mogla da bude delić slike koja bi imala više smisla. Pored toga, Aloha Voice Testing kod ukazuje i na eksterne Wi-Fi ili Bluetooth uređaje, što znači da bi Aloha mogao da bude deo većeg sistema.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Avg 24, 2018 6:22 pm

Smile Zakrpom protiv hakera koji čitaju mejlove

Mejl klijent Airmail objavio je ažuriranje kako bi eliminisao ranjivost za koju su sigurnosni istraživači prethodno utvrdili da hakerima omogućava da uđu u bazu podataka, te tako dođu do podataka, i poruka koje korisnici razmenjuju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Airmail

Eksperti bezbednosne kompanije Versprite prethodno su upozorili da Airmail 3 koristi prilagođene URL šeme, te takozvane „determinističke“ lokacije datoteka, koje mejlove skladište uvek na isti način, te u procesu nema nasumičnosti, što ga čini predvidivim, te samim tim i ranjivim. Na osnovu ove dve informacije napadač može da dođe do mejlova korisnika preko phishing prevara koji se oslanjaju na prilagođene URL šeme.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Airmail2

Tako je verzija Airmail 3.6 stigla ranije nego što je planirano, te bi trebalo da reši pomenuti problem, a ažuriranje je obeleženo kao “Potential URL Scheme Vulnerability Fix.”

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Avg 24, 2018 6:25 pm

Smile Google Asistent daje dobre vesti na zahtev

Dobre vesti neki smatraju ključnim delom uravnotežene “medijske ishrane.” Međutim, često je teško zaobići sve negativne vesti koje se svakodnevno pojavljuju onlajn. Kako bi rešio ovo pitanje, Google želi da korisnicima olakša pronalaženje priča koje podižu njihovo raspoloženje i vraćaju veru u čovečanstvo. Tako je tehnološki gigant rešio da omogući Google Asistentu da na zahtev prikaže „dobre vesti“.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Google-assistant-640x402

„Reci mi nešto dobro“ je nova eksperimentalna mogućnost za korisnike Asistenta u SAD-u koje je Google objavio u utorak na svom zvaničnom blogu, i pružaće dnevnu dozu dobrih vesti. Korisnici jednostavno treba da izgovore „Hej Google, reci mi nešto dobro“ da biste dobili kratak rezime vesti o svemu dobrom što ljudi rade na svetu. Ove pozitivne priče će biti više od nasumičnih iskazivanja ljubaznosti ili nesvakidašnjih životinjskih prijateljstva.

Priče će biti o stvarnim ljudima koji napreduju u rešavanju realnih problema sa kojima se suočavaju zajednice i svet uopšte, na primer kako je Island stao na put tinejdžerskom pijanstvu uvođenjem noćnog policijski časa i time što je ponudio kupone za decu da se upišu na vannastavne aktivnosti. Ove priče će se generisati iz različitih medijskih kuća, a uređivaće ih Solutions Journalism Network. Nova eksperimentalna mogućnost dostupna je na svim uređajima koji podržavaju Asistenta u SAD-u, a da li će i kada biti omogućena svima još uvek se ne zna.

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Avg 24, 2018 6:28 pm

Smile Amazon nastavio sa prodajom nacističkih suvenira

Amazon je nastavio sa prodajom nacističkih suvenira, te uniformi sa sloganima koji promovišu nasilje, i tako prekršio obećanje po kojem je trebalo da ukloni sve ekstremističke materijale iz svoje online prodavnice.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Amazon-1

Iako je iz kompanije objavljeno da je veliki deo ovakvih proizvoda uklonjen, majice sa desničarskim sloganima su još uvek dostupne, te uključuju poruke poput „mržnja daje snagu,“ „moja vera, moje nasleđe, moj način,“ te verovatno najstrašniju „ne diraj lokalce, znamo bolja mesta gde napadnute nikad ne pronađu.“ Iako Amazon tvrdi da ne prihvata proizvode koji promovišu mržnju i nasilje, pomenuti slogani pružaju potpuno drugačiju sliku.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Amazon

Amazon za proveravanje proizvoda koristi kombinaciju automatizovanih kompjuterskih sistema, koji detektuju problematične proizvode na osnovu ključnih reči i fotografija, te radnike koji proveravaju spiskove zabranjenih proizvoda, pa ih upoređuju sa onima koji se nude u prodavnici. To izgleda nije dovoljno, budući da su incidenti sa problematičnim proizvodima sve češći, te su nakon opreme za one koji diluju, te konzumiraju narkotike, na površinu ponovo isplivali i proizvodi sa nacističkim elementima, koji, sasvim opravdano, izazivaju zabrinutost šire javnosti.

Izvor: The Telegraph
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Avg 25, 2018 9:51 pm

Smile Windows 95 kao aplikacija za macOS, Windows i Linux

Windows 95 je u poređenju sa modernim operativni sistemima ono što je drveni štap za svetlosnu sablju iz Ratova zvezda, ali nostalgija čini čuda, pa je neko došao na ideju da preteču Windows sistema pretvori u aplikaciju za macOS, Windows i Linux.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Windows95

Za aplikaciju je odgovoran developer Felix Rieseberg, koji je source kod objavio i na GitHub-u da bi pokazao kako u okviru prastarog operativnog sistema funkcionišu aplikacije poput Wordpad-a, phone dialer-a, MS Paint-a, te Minesweeper. Internet Explorer je jedini koji odbija poslušnost, pa su ljubitelji nostalgije uskraćeni za putovanje u prošlost internet iskustva.



Aplikacija ima samo 129MB, te može da se preuzme na GitHub-u, a kada se pokrene oduzima tek 200MB RAM-a, što i nije velika cena za kratko putovanje kroz prozor vremena.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Avg 27, 2018 6:34 pm

Smile Online kursevi hakovanja

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Cyber kriminalci koriste Telegram, aplikaciju za šifrovanu komunikaciju, kako bi držali online kuseve za hakovanje, veruje agencija za procenu rizika Digital Shadows.

Ruski kriminalci već neko vreme preko interneta drže predavanja o tome kako opljačkati korisnike i bankarski sektor. Digital Shadows tvrdi da se u poslednjih 12 meseci takvi kursevi sve više reklamiraju na Telegram-u. Besplatni promo video materijali navode korisnike na kupovinu kursa o hakovanju, kloniranju bankovnih kartica, socijalnom inženjeringu, kreiranju botneta i iskorišćavanju ranjivosti. Osim predavanja, održavaju se i webinari, a ne nedostaje ni materijala za čitanje iz kojih polaznici mogu učiti.

Na primer, cena kursa University of Cybersecurity and Anonymity kojeg instruktor reklamira na promo videu iznosi 1.100 američkih dolara u bitcoinima, a nudi četiri online kursa, tri instruktora za vežbu te 70 jedinstvenih predavanja u više od 40 dana.

"Razvoj online kursa o cyber kriminalu zabrinjavajući je trend za organizacije, ali i za privatne korisnike, jer sve više amatera lako dolazi do osnovnih znanja iz tog područija. S druge strane, zahvaljujući ovim kursevima imamo uvid u metode koje se koriste za napad na pojedince i poslovni sektor, i možemo se bolje obraniti" zaključuju bezbednosni stručnjaci.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Avg 27, 2018 6:45 pm

Smile Tagovanje korisnika stiže i na YouTube

Ostavljanje komentara ispod sadržaja na YouTube platformi nije ni malo lak posao, i to ne samo zbog toga kako se korisnici ponašaju, te na koje sve načine promovišu svoje agresivne stavove, već i zbog toga što serija grešaka i nezavršenih opcija u sekciji za komentarisanje postoji već godinama.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Youtube-2

Jedan od pomenutih problema bilo je i tagovanje korisnika, a kada se odgovara na neki prethodni komentar, te se čini da je YouTube konačno spremio ispravku. Naime, u poslednje dve godine u okviru YouTube aplikacije postojala je opcija zahvaljujući kojoj se u polju za komentar automatski pojavljivalo korisničko ime osobe kojoj se odgovara na komentar. Opcija se prvi put pojavila nakon ažuriranja iz 2016. godine, te je omogućila da se tačno naznači na čiji se komentar odgovara, a kako bi se izbegli nesporazumi koji u sekciji za komentare nisu retki. Opcija se ipak pokazala kao beskorisna, budući da bi se ime onoga kome se odgovara pojavljivalo samo kao deo komentara, te osoba čije je korisničko ime naznačeno na početku komentara nije bila tagovana.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Youtube2

YouTube je rešio da tome stane na put, te se od pre nekoliko dana naznačeno korisničko ime pojavljuje kao tag, a koji vodi na kanal korisnika koji je označen, što podseća na tagove sa platformi Google + i Twitter. Ipak, još uvek ne postoji način da se neki korisnik taguje izvan neke komunikacije, što znači da je moguće da se označi samo onaj korisnik na čiji se komentar odgovara.

Izvor: Android Police
https://pcpress.rs/PCout/?url=https://www.androidpolice.com/2018/08/26/youtube-starts-implement-user-tagging-finally-fixes-replies-autofilled-names/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Avg 27, 2018 7:04 pm

Smile bXActions aplikacija omogućuje remapiranje Bixbi tipke

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 BXActions

Bixbi, Samsungov osobni asistent možda i ne bi bio toliko dosadan da na top modelima ovog proizvođača nema posebnu hardversku tipku, koju često pritišćete umjesto one za podešavanje glasnoće.

U modelima Galaxy S8, S8+, S9 i S9+ mogao se isključiti, no dolaskom Notea 9, odnosno verzijom softvera koja je stigla neposredno prije početka prodaje, Bixbi na svojoj tipki ostaje zacementiran, što je upotrebu ovih inače odličnih uređaja počelo činiti napornom i iritantnom.

Srećom, u Play trgovini pojavila se aplikacija koja dopušta remapiranje Bixbi tipke na gore navedenim modelima, i ne samo što na njoj više ne mora biti Bixbi, već ju možete iskoristiti za 30 različitih akcija.

Za očekivati je da će Samsung u jednoj od sljedećih nadogradnji softvera pokušati neki novi trik kako bi obuzdao ovu aplikaciju, no i njezini developeri će vjerojatno uzvratiti novom verzijom.

Kako će ova trka na kraju završiti, vidjet ćemo. Aplikaciju možete preuzeti u Play trgovini.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.bxactions&hl=en_US
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Avg 27, 2018 7:07 pm

Smile Uber širi raspon poslovanja

Uber planira da usmeri poslovanje ka električnim skuterima i biciklima, a manje ka automobilima. Iako bi takva promena pravca mogla da ugrozi dobitke firme, direktor Ubera Dara Khosrowshahi naveo je kako su individualni načini prevoza primereniji vožnji po gradskim centrima. Pored toga, predviđa da će korisnici u budućnosti češće putovati na kraće udaljenosti. Dara je za Financial Times izjavio: „Tokom najvećih gužvi u saobraćaju, vrlo je neučinkovito da metalna gromada teška tonu prevozi jednu osobu deset blokova. Kratkoročno, na finansijskom nivou to možda nije dobitak za nas, ali dugoročno na strateškom nivou mislimo da je to smer u kome želimo da idemo“.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Uber2

Khrosrowshahi je priznao kako Uber zarađuje manje novca vožnjom bicikla nego vožnjom automobila na istu udaljenost, ali smatra kako će to biti nadoknađeno time što će korisnici češće koristiti aplikaciju za kraća putovanja. Pored toga, naveo je kako bi vozači Ubera mogli zbog ovog plana da ostvare gubitak, ali je istakao kako će dugoročno vozači takođe imati korist od unosnijih i dužih putovanja.

Uberovi Jump električni bicikli za sad su dostupni u osam amerčkih gradova, uključujući Njurok i Vašington, a uskoro će biti dostupni i u Berlinu. Pored toga su se udružili sa Lime-om, kompanijom za električne skutere, dok u isto vreme sklapaju dogovore u drugim područjima, poput javnog i teretnog prevoza.

I pored toga što je Uber prošle godine izgubio 4,5 milijardi dolara, prihodi od poslovanja taksijima rastu, ali troškovi širenja na druga područja, kao što su deljenje bicikala i dostava hrane, izazvali su drastično povećanje gubitaka.

Regulatorni pritisak takođe preti rastu na nekim tržištima. Tokom ovog meseca u Njujorku je izglasano privremeno ograničenje izdavanja novih dozvola za taksi usluge, zbog problema zagušenja saobraćaja, po načelu deljenja vožnje zbog gužvi.

Izvor: Seebiz
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Avg 28, 2018 7:16 pm

Smile Originalni Fortnite Android installer omogućio instalaciju malwarea

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Sve popularniji Fortnite je nedavno stigao i na Android - iako ne bez kontroverzi koje su mogle i trebale da budu izbegnute.

Naime, u nameri da za sebe zadrži sav novac zarađen od prodaje raznih in-game kostima i drugih sitnica, Epic Games je odlučio da zaobiđe Google Play prodavnicu, te Fortnite igračima ponudi putem posebnog installera. Ali, ubrzo je otkriveno kako je dotični omogućavao hakerima da ga iskoriste kako bi na telefone svojih žrtava instalirali razni malware.

Srećom, spomenuti brzbednosni propust je već zakrpljen, a sam proces instalacije malwarea je zahtevao instalaciju dodatne aplikacije, što je verovatno koliko-toliko usporilo zlonamerne hakere (iako su sebi mogli olakšati napade maskirajući dodatne aplikacije u one koje igračima navodno omogućavaju varanje u igri).

Bilo kako bilo, verujemo da ne treba posebno napominjati kako prilikom instalacije aplikacija preuzetih izvan Google Play-a trebate da budete posebno pažljivi.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Avg 28, 2018 7:19 pm

Smile Četiri načina na koje će IoT unaprediti ljudski život

https://pcpress.rs/cetiri-nacina-na-koje-ce-iot-unaprediti-ljudski-zivot/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Avg 28, 2018 7:25 pm

Smile Microsoft smanjuje ažuriranja za Windows 10

Microsoft već neko vreme radi na rafiniranju iskustava ažuriranja za Windows 10, a deo toga je i novi tip ažuriranja koji će biti predstavljen sa objavom Redstone 5 ažuriranja u oktobru 2018.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Windows10

Naime, sa Windows-om 10 Microsoft je predstavio tip takozvanog kumulativnog ažuriranja, što znači da se sve prethodno objavljene zakrpe nalaze u jednom paketu. Tako instalacija poslednjeg ažuriranja dovodi sistem u korak sa poslednjim poboljšanjima, a bez obzira kada su zakrpe prethodni put primenjene, što čini da paket od ažuriranja do ažuriranja postaje sve veći.

Da bi proces učinio bržim, Microsoft planira da sa Redstone-om 5 predstavi novi tip ažuriranja, a koji će se razlikovati u tri tačke: biće manji, moći će da se primenjuje više puta, te će se njime lakše upravljati. Nova ažuriranja će se i dalje dobijati preko Windows Update-a, a iz Microsoft-a najavljuju i dodatne povoljnosti za kompanije i veće organizacije. Budući da će ažuriranje moći da se primenjuje više puta organizacije koje za ekspresno ažuriranje koriste WSUS, System Center Configuration Manager (SCCM), ili neku treću stranu, uštedeće velike količine novca, te protoka na mreži, prilikom ažuriranja servera.



Nova ažuriranja biće upakovana kao .CAB fajlovi, a moći će da se preuzmu i kao Update Standalone Installer (.MSU) u Microsoft-ovom katalogu ažuriranja, te bi Windows 10 Redstone 5 trebalo da bude završen do kraja septembra, da bi do korisnika stigao u oktobru.

Izvor: Softpedia
https://pcpress.rs/PCout/?url=https://news.softpedia.com/news/microsoft-will-make-windows-updates-smaller-in-windows-10-redstone-5-522388.shtml
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Avg 28, 2018 7:30 pm

Smile Toyota investira 500 miliona dolara u Uber

Prema poslednjim izveštajima Toyota planira da uloži 500 miliona dolara u autonomna vozila kompanije Uber, što će ove dve kompanije spojiti na polju tehnologije samoupravljivih vozila.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Uber

Toyota na ovaj način ukazuje veliko poverenje aplikaciji za deljenje prevoza, čija se divizija samoupravljivih vozila suočava sa nizom problema poslednjih meseci. Naime, Uber je još u martu suspendovao sva testiranja svojih autonomnih vozila, a nakon što je jedno od vozila usmrtilo pešaka, što je prvi zabeleženi incident sa fatalnim ishodom koji uključuje ovu tehnologiju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Uber2

Japanski automobilski gigant je u Uber ulagao još 2016, a Uber je već sklopio ugovore sa kompanijama Daimler i Volvo kada je u pitanju autonomna tehnologija, što upravu Toyota-e ne sprečava da poslednju investiciju opisuje kao prvu te vrste. Po novom ugovoru u autonomna vozila će biti instalirani i sigurnosni sistemi Uber-a, ali i oni koji dolaze iz Toyota-e, što će, bar u teoriji, vozila učiniti sigurnijim. Prve test vožnje koje će uključivati i Toyota-ina vozila u okviru Uber aplikacije planirana su za 2021. godinu.

Izvor: The Telegraph
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Avg 29, 2018 7:12 pm

Smile Nokia dobila 500 miliona evra kredita EIB-a za razvoj 5G mreže

Evropska investiciona banka je potpisala, u okviru Plana ulaganja za Evropu, ugovor o kreditiranju vredan 500 miliona evra s Nokia-om. Nokia će zahvaljujući tom kreditu ubrzati istraživanje i razvoj tehnologije 5G, nove generacije mobilnih telekomunikacija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 NokiaBuilding

Jemstvo za kredit daje Evropski fond za strateška ulaganja (EFSU), centralni element Plana ulaganja za Evropu. Tehnologija 5G trebala bi korisnicima da ponudi veće brzine, visok nivo povezanosti, desetogodišnji autonomni rad senzora, te izuzetno responzivne i pouzdane mreže.

„Da bi Evropa mogla u potpunosti da prihvati nove tehnologije i iskoristiti njihove prednosti, potrebna su kontinuirana ulaganja. Plan ulaganja u tome može da odigra ključnu ulogu. Izuzetno mi je drago što ćemo na temelju potpisanog ugovora Planom ulaganja podupreti Nokia-jina istraživanja i razvoj u više evropskih zemalja te unaprediti razvoj tehnologije 5G”, rekao je potpredsednik Evropske komisije zadužen za zapošljavanje, rast, ulaganja i konkurentnost Jyrki Katainen.

Izvor: EIB
https://pcpress.rs/PCout/?url=http://www.eib.org/en/infocentre/press/releases/all/2018/2018-221-nokia-lands-eur-500-million-eu-financing-for-5g-research.htm
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Avg 29, 2018 7:20 pm

Smile  Dan kada je fotografija plaže postala važnija od letovanja

Koliko su za dobar odmor postale važne i lokacije za fotografisanje govori i podatak da je sve većem broju korisnika dobra fotografija važna koliko i sam odmor, te se nekoliko porodičnih fotografija sa letovanja pretvorilo u poplavu selfija sa egzotičnim pozadinama.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Odmor

Dobar primer za to je stena Trolltunga koja se nalazi u Norveškoj, a koju je do 2010. posećivalo tek 800 turista godišnje. Sedam godina kasnije taj broj se uvećao na čak 80 hiljada, a sve zahvaljujući ambijentu koji je savršen za Instagram fotografije. Tako sudbina ove turističke atrakcije postavlja pitanje da li sve veći broj korisnika kopira ono što vidi na društvenim mrežama, te da li se radi o evoluciji kolektivne svesti, ili, pak, o potpunoj propasti kreativnosti.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Odmor2

Većina fotografija koje se pojavljuju na Instagram-u, Facebook-u, te Twitter-u, liči jedna na drugu, te, na primer, #trolltunga krije oko 100 hiljada skoro identičnih postova na Instagram-u, dok se postovi sa nekih popularnijih lokacija, poput Ajfelovog tornja, broje u milionima. Ipak, čini se da generaciji milenijalaca to ne smeta, te je čak 61% pripadnika ove generacije potvrdio da bi rado otputovao na neku destinaciju samo zbog dobrog mesta za Instagram fotografiju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Odmor4

Tako bi mnogi pripadnici ove generacije bili spremni da odustanu od neke destinacije ako iz nekog razloga ne bi mogli da fotografišu, te sa drugima dele slike sa putovanja. Čak 34% milenijalaca kaže da je otputovalo na neku destinaciju nakon što je videlo savršenu fotografiju na nekoj od socijalnih platformi. Za ovaj fenomen se krive i influenseri, koji putovanja često prezentuju na prilično nerealistične načine, te na taj način šalju pogrešnu sliku o nekoj destinaciji. Sa druge strane, oni koji prate influenser sadržaje trebalo bi da budu svesni mogućnosti za editovanje fotografija, te da stalno imaju na umu da su neka mesta u stvarnom životu daleko manje živopisna od onoga što može da se vidi na Instagram-u.

Izvor: The Telegraph
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Avg 30, 2018 6:14 pm

Smile Twitter će predlagati korisnike koje bi trebalo da otpratite

Twitter je počeo sa testiranjem liste koja bi korisnicima trebalo da predlaže one koje ne bi trebalo više da prate na ovoj socijalnoj platformi, a koja bi trebalo da dovede do kvalitetnijih sadržaja, te celokupnog iskustva. Lista nudi korisnike sa kojima se ne komunicira često, te profile za koje se pretpostavlja da su lažni.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Twitter

Iako na prvi pogled izgleda bezazleno, nova opcija bi mogla da dovede do dodatnih problema, budući da se Twitter već našao na meti konzervativnih medija i Donalda Trumpa, a zbog optužbi da favorizuje liberalne glasove. Tako bi lista onih koje bi trebalo otpratiti mogla da pruži dodatnu municiju za optužbe, te da izazove sumnju da joj je glavna funkcija da dodatno ućutka nešto radikalnije glasove koji su uglavnom desničarski orijentisani.

Iako bi nova opcija mogla da dovede do kvalitetnijeg iskustva na platformi, postavlja se pitanje šta korisnike sprečava da samostalno uklanjaju one čiji im se sadržaji ne dopadaju, te tako sami kreiraju iskustvo kakvo žele.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Avg 30, 2018 6:16 pm

Smile PC Press na IFA 2018 sajmu: Šetnja kroz Samsungovu halu u slikama…

https://pcpress.rs/pc-press-na-ifa-2018-sajmu-setnja-kroz-samsungovu-halu-u-slikama/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Avg 30, 2018 6:19 pm

Smile YouTube dobija statistiku o vremenu utrošenom na platformi

U skladu sa Google-ovom inicijativom Digital Wellbeing, jer se donekle oseća odgovornim za naše „digitalno blagostanje“, YouTube nastavlja da razvija više alata koji korisnicima pružaju jasniji pogled na njihove navike u upotrebi. Svaki gledalac koji koristi neku od YouTube-ovih aplikacija (na iOS-u ili Andoridu) će sa novim ažuriranjem dobiti novu opciju pod nazivom „Time watched“. Ona će pokazivati koliko vremena korisnici gledaju video snimke tog dana, prethodnog dana i koliko su gledali poslednjih sedam dana.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 App-2456477_1280

„Naš cilj je da obezbedimo bolje razumevanje vremena provedenog na YouTube-u, tako da svaki korisnik može da donosi odluke o tome kako želi da uklopi ovu platformu u svoj život“, napisala je kompanija u svom blog postu. YouTube izvlači ove statistike iz korisničke istorije gledanja, tako da ako ste ovu opciju onemogućili zbog privatnosti, nije sasvim jasno da li ćete dobiti ovu statistiku ili ne. YouTube Music i YouTube TV se ne računaju za profil „time watched“.

Novi, detaljniji korisnički profil dolazi pored drugih novih funkcija YouTube-a, kojim pomaže svojim korisnicima da bolje razumeju utrošeno vreme kao što je to bila opcija „remind me to take a break“ uvedena u maju. Detaljna statistika o gledanju videa „Time watched“ biće smeštena odmah uz opciju podsetnika za prekomerno korišćenje “Remind me to take a break”.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Screen_Shot_2018_08_27_at_11.52.51_AM

YouTube se pridružuje drugim tehnološkim gigantima, uključujući matičnu kompaniju Google, Apple, Facebook i Instagram, dodajući više detalja i transparentnosti o minutima i satima koje ljudi mogu svakodnevno da potroše koristeći njihove aplikacije. Kao i uvek, kako ćete dobijene informacije iskoristiti je na vama, ali barem su sada lako dostupne.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Avg 30, 2018 6:24 pm

Smile  Intel radi na poboljšanju brzine za Wi-Fi

Intel je spreman da predstavi nove procesore iz osme generacije: tri iz Whiskey Lake U-serije – procesore za laptop uređaje iz srednjeg segmenta, te Amber Lake procesora iz Y-serije.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Intel

Iako još uvek koristi istu arhitekturu kao i u prethodnim modelima, velike promene se spremaju na polju U-serije, a u obliku integrisane gigabit Wi-Fi podrške. Tako Intel obećava da će ovo doneti velike promene kada je brzina interneta u pitanju, a posebno kod laptop modela iz srednjeg segmenta, koji ranije nisu bili u mogućnosti da ponude takve brzine. Pored toga, tu je i integrisana podrška za virtuelne asistente poput Cortana-e i Alexa-e, koja će se naći kako u okviru proizvoda iz Y-serije, tako i kod onih iz U-serije.

Novi Whiskey Lake procesori iz U-serije nude i3-U145U model sa dva jezgra i četiri thread-a, klokovan na 2,1 GHz, sa mogućnošću za overklokovanje do 3,9 GHz, te i5-8265U model sa četiri jezgra i osam thread-ova, klokovan na 1,6 GHz, sa mogućnošću za overklokovanje do 3,9 GHz, i na kraju i7-8565U model sa četiri jezgra i osam thread-ova, klokovan na 1,8 GHz, sa mogućnošću overklokovanja do 4,6 GHz. Sa druge strane, Amber Lake procesori iz Y-serije operišu sa nešto manje snage, te donose konfiguracije sa dva jezgra i četiri thread-a, koje su kod modela m3-8100Y klokovane na 1,1 GHZ (mogućnost overklokovanja do 3,4 GHz), kod i5-8200Y modela na 1,3 GHz (sa mogućnošću overklokovanja do 3,9 GHz), te kod premijum modela i7-8500Y na 1,5 GHz (sa mogućnošću overklokovanja do 4,2 GHz).

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Artificial-intelligence-3382510_960_720

Važno je da se naglasi da se ovde ne radi o Intel-ovim Cannon Lake procesorima od 10 nm koji se očekuju već neko vreme, niti o procesorima iz devete generacije o kojima može da se čuje sve više glasina, a koji bi trebalo da stignu 1. oktobra, već o procesorima koje eksperti smeštaju u ono što može da se opiše kao generacija 8,5.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Avg 30, 2018 6:27 pm

Smile Facebook Watch od sada dostupan u celom svetu

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Usluga Facebook Watch koja je prošle godine lansirana u SAD-u od juče je, objavljeno je iz ove društvene mreže, postala dostupna korisnicima u celom svetu. Integrisana u društvenu mrežu i njene mobilne aplikacije, ova video platforma omogućava pretraživanje i gledanje video sadržaja, deljenje istoga, ali i pristup originalnim video sadržajima koji se mogu pronaći samo na tom mestu.

Osim uživanja u video zapisima, očekivano, Facebook Watch ima i društvenu komponentu pa se oko svakog videa može pokrenuti rasprava, a gledaoci će moći međusobno da razmenjuju svoja iskustva s raznim sadržajima te kontaktirati sa njihovim autorima, stvarati playliste, te raditi sve ostalo na što su navikli na konkurentskim video servisima.

Eksperimentalno korišćenje u SAD-u je privuklo preko 50 miliona korisnika, a tokom godine vreme provedeno uz gledanje videa na ovoj je platformi poraslo za čak 14 puta, kažu iz Facebook-a. Stoga i smatraju kako je došlo vreme da se ovo mesto, namenjeno isključivo video sadržaju, učini dostupnim gledaocima iz celog sveta.

Za pristup Facebook Watch-u u mobilnim aplikacijama će biti dodana posebna ikona, na desktopu će se link nalaziti u levom stupcu među ostalim prečicama (za evente, grupe, stranice, itd…), dok će usluga biti dostupna i na aplikacijama na Smart TV-ima, Apple TV-u, Xbox-u i svim ostalim mestima koja se i inače povezuju sa Facebook-om.

U trenutku pisanja ovog teksta Facebook Watch još nije bio vidljiv u Hrvatskoj, ali vjerojatno će se vremenom pojaviti i unutar naših aplikacija.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu