Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

2 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Jan 15, 2018 6:58 pm

Smile Kineska kompanija Tencent i Lego ulaze u partnerstvo

Danski proizvođač igračaka Lego objavio je da će udružiti snage s kineskim internet divom Tencent Holdingsom radi razvoja online igrica, a potencijalno i društvene mreže namenjene deci u Kini.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Lego-Disorder-Colors-Build-Up-Chaos-Toys-688154

Cilj partnerstva danske firme sa Tencent-om, najvećom društvenom mrežom i proizvođačem igrica u Kini, jeste kreiranje sigurnog internet okruženja koje bi uključivalo sadržaj, platforme i iskustva stvorena posebno za decu. „Svedoci smo da sve više kineske dece ulazi u interakciju sa svetom digitalnim putem, a partnerstvo će im osigurati siguran i maštovit digitalni sadržaj koji će podstaći i njihove potrebe za učenjem, razvojem i zabavom”, rekao je u saopštenju Jacom Kragh, direktor kineskog ogranka Lega.

Partnerstvo uključuje razvoj Legove video zone za decu na Tencentovoj video platformi, kao i razvoj i održavanje igrica s Legovim brendom i licencama. Takođe je obuhvaćen i LEGO BOOST, set za građenje i kodiranje koji deci omogućuje da svoje radove od kockica pretvore u pokretne objekte. Tržišna je vrednost Tencent-a iznosi 537 milijardi dolara i najveća je među kompanijama u Aziji.

Izvor: SEEbiz
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Jan 15, 2018 7:04 pm

Smile Mark Zuckerberg gubi 3,3 milijarde dolara

Nakon što je u četvrtak objavljeno da Facebook uvodi opciju Explore feed svim korisnicima ove društvene mreže, deonice Facebook-a su pale za gotovo pet odsto. Explore feed, eksperiment sproveden i u Srbiji, znači da će na News feed-u moći da se gledaju objave prijatelja, dok je Explore feed predviđen za plaćene oglase firmi, postove medija i drugi javni sadržaj. Forbs je izračunao da će ovaj potez Marka Zuckerberga koštati 3,3 milijarde dolara, što je oko 4,4 posto njegovog ukupnog ličnog bogatstva.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Facebook-257829_960_720-dd

Zuckerberg je očigledno popustio pritiscima, jer su 2017. godine dobili milione kritika na izgled naslovne stranice Facebook-a, koja je često pretrpana oglasima firmi.

„Jedan od naših fokusa u 2018. je da osiguramo da je vreme provedeno na Facebook-u vreme koje je dobro provedeno. Ali u poslednje vreme dobili smo povratne informacije od naše zajednice da javni sadržaj – objave firmi, brendova i medija – preovlađuju na naslovnoj strani i time lični trenuci koji nas vode da se više povežemo jedni s drugima, ostaju nevidljivi”, napisao je, između ostalog, Zuckerberg. Iz Fejsbuka kažu da su uvereni da je promena dugoročno isplativa i da im je najvažnija sreća korisnika koji žele više objava prijatelja, a manje lažnih vesti i plaćenog sadržaja.

Izvor: SEEbiz
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Jan 16, 2018 7:05 pm

Smile Novi update koji krpi Spectre bug ubija performanse iPhone-a 6

http://www.itvesti.info/2018/01/novi-update-koji-krpi-spectre-bug-ubija.html
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Jan 16, 2018 7:11 pm

Smile File Restore opcija uskoro stiže na OneDrive

Microsoft je pripremio File Restore opciju za OneDrive, te bi ova uskoro trebalo da stigne i do korisnika. Tako će oni koji se oslanjaju na OneDrive, i kojima je je to omiljeni cloud prostor za čuvanje dokumenata, uskoro moći da povrate verzije svojih dokumenata iz bilo kojeg trenutka u prošlosti, što će biti prilično korisna opcija, ako se uzme u obzir koliko često dolazi do gubitka dokumenata ili njihovih prethodnih verzija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Drive

Prema izveštajima iz OneDrive-a, ova opcija bi do korisnika trebalo da dođe u nekoliko narednih nedelja, a da bi im koristila da dođu do bilo koje od prethodnih verzija dokumenata koje čuvaju. To će motivisati korisnike da više poverljivih dokumenata čuvaju online, budući da će mogućnost da se vrate na bilo koji vremenski okvir kada su čuvane informacije u pitanju smanjivati opasnost od gubitka podataka.

@ShrPntKnight
Files Restore in #Onedrive coming in the next couple weeks. Restore the files from any point you want. Great for recovery from ransomware. #SPSSD


Za sada nije jasno da li će File Restore opcija biti dostupna samo za OneDrive Business, ili će pak doći do svih korisnika, a od Microsoft se očekuje da obezbedi još informacija o najnovijem dodatku.

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Jan 16, 2018 7:19 pm

Smile Kina uvodi zabranu trgovanja kriptovalutama

Iako predstavlja mesto gde postoji najveća zajednica ljudi koji rudare kiptovalute, Kina planira da uvede zabranu trgovanja bitkoinom i drugim virtuelnim valutama na domaćim berzama.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Bitkoin-7

Počev od septembra protekle godine, vlasti u Kini donosile su odluke kojima su pokušali da regulišu tržište kriptovaluta, kao i sam proces rudarenja. Razlozi za ovakve odluke nisu jasno iskazani, ali se pretpostavlja da čelnici Kine žele da imaju što je moguće veću kontrolu nad nestabilnim finansijskim sistemom. Takođe, digitalne valute predstavljaju lak način da se novac izmesti van Kine, što može da bude jedan od razloga zbog kojih kineske vlasti uvode zabrane.

Međutim, Kina ipak nije protiv kriptovaluta. Narodna banka Kine je izvršila probni rad sopstvenog prototipa kriptovalute, jer teži da postane prva centralna banka koja izdaje digitalni novac.

Mnogi ljudi koji se bave rudarenjem dolazili su u Kinu zbog jeftine električne energije, lokalnih fabrika čipova i jeftino plaćenog rada. Međutim, nakon odluka kineskih vlasti, mnogi se odlučuju da izmeste svoje mašine za rudarenje u druge zemlje.

Izvor: Bloomberg
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Jan 17, 2018 6:58 pm

Smile Što su to lažne vijesti, treba li ih regulirati zakonom i tko će određivati što je laž, a što istina?

https://mob.hr/sto-su-internetske-lazne-vijesti-treba-li-ih-regulirati-zakonom-i-tko-ce-odredivati-sto-je-laz-a-sto-istina/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Jan 17, 2018 7:06 pm

Smile Twitter demantuje da ima uvid u privatne poruke korisnika

Twitter je demantovao optužbe koje su došle od jednog konzervativnog medija, a koje ga terete za praćenje privatnih podataka korisnika, uključujući i direktne poruke koje se razmenjuju preko ove platforme.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Twitter

Početkom nedelje je Project Veritas, čiji je vlasnik James O’Keefe, koji samog sebe naziva „gerila novinarom“, na svoj sajt postavio snimke koji, navodno, prikazuju zaposlene u kompaniji Twitter koji priznaju da imaju pristup privatnim podacima korisnika. U jednom od kratkih snimaka jedan od sigurnosnih inženjera kaže da kompanija ima pristup i podacima sa Twitter naloga američkog predsednika Donalda Trampa, uključujući i obrisane tvitove, te direktne poruke, te da bi mogla da ih preda Ministarstvu pravde u svakom trenutku.



Iz kompanije su kritikovali problematične video snimke, te naglasili kako su izvučeni iz konteksta, a u cilju da obmanu publiku, te dodali da privatni podaci o korisnicima ne mogu da budu predati bilo kome bez odgovarajućeg naloga, te zakonskih okvira. Project Veritas je i ranije kritikovan zbog problematičnih načina u izveštavanju, a Twitter redovno izveštava o broju legalnih zahteva za pružanje privatnih informacija o korisnicima, te o broju onih na koje su iz kompanije odgovorili.

Izvor: MacRumors
https://pcpress.rs/PCout/?url=https://www.macrumors.com/2018/01/16/twitter-rejects-claims-snoops-on-private-user-data/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Jan 17, 2018 7:09 pm

Smile Zaštita identiteta je nova linija odbrane

https://pcpress.rs/zastita-identiteta-je-nova-linija-odbrane/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Jan 17, 2018 7:12 pm

Smile YouTube pooštrava uslove za zarade

Korisnici koji budu želeli da u budućnosti zarađuju na platformi YouTube moraće da imaju 4.000 sati godišnje koje su drugi korisnici proveli gledajući njihove sadržaje, te minimum 1.000 onih koji ih prate.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Youtube3

YouTube na taj način pooštrava mere, te zahteve za kanale/kreatore koji žele da unovče svoje video sadržaje. Mera stupa na snagu 20. februara, te korisnici koji žele da se u okviru njihovih sadržaja pojavljuju reklame, moraju da ispune navedene zahteve, a za period od prethodnih 12 meseci, a oni koji ih ne ispune neće biti u mogućnosti da zarađuju od sadržaja koje su kreirali.

Prethodni uslovi za pridruživanje YouTube Partner programu su podrazumevali minimum 10.000 pregleda sadržaja sa nekog kanala, a bez uslova u vidu vremena koje su drugi korisnici proveli u gledanju sadržaja na godišnjem nivou. Tako će poslednja mera novim, te kanalima sa manje sadržaja, otežati da dođu do zarade, ali iz YouTube-a kažu da je ova mera važna, jer im pruža više vremena da procene koji korisnici poštuju pravila korišćenja, te eliminišu one koji platformu zloupotrebljavaju. Tako će se prednost davati onima koji imaju pozitivan uticaj na zajednicu, dok će kreatori neprikladnih sadržaja biti onemogućeni da na njima zarađuju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Youtube2

Nove mere su usledile posle incidenta sa korisnikom Logan-om Paul-om, koji se svrstavao među najveće influensere na ovoj platformi, a koji je na svom kanalu prikazao neprikladan sadržaj, koji nije bio primeren za sve uzraste te senzibilitete korisnika. Paul je izbačen iz partnerskog programa, te su u kompaniji počeli da rade na merama pooštravanja.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Jan 18, 2018 5:38 pm

Smile Gasi se Bitconnect, Bitcoin pada ka 10.000 dolara

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

Bitconnect, platforma za trgovinu bitcoinima koju su mnogi optuživali da funkcioniše po principu piramidalne sheme (čitaj: prevare) objavila je da će prestati sa radom. Na Bitconnect-u se, naime, moglo dogovoriti da oni preuzmu investiranje korisnikovih coina u zamenu za određeni povrat na uloženi kapital. Ali, ono što je izazivalo negativan stav javnosti prema ovoj platformi njihova je poslovna politika "referrala" koja je mirisala na Poncijevu prevaru, pa je Bitconnect često u medijima bio etiketiran kao prevara.

Upravo negativni publicitet jedan je od glavnih razloga zbog kojeg se ova usluga gasi, piše tako na njihovim stranicama. Drugi razlozi su sudska pisma upozorenja iz Teksasa i Severne Karoline, kao i kontinuirani DDoS napadi koji su destabilizovali funkcionisanje menjačnice.

Platforme za pozajmljivanje i kupoprodaju coina na Bitconnect-u se gase, a korisnicima će sredstva biti vraćena. Ova platforma će od sada služiti samo kao wallet za one koji će je nastaviti koristiti te će nuditi svoj BitConnect coin svima koji ga budu hteli kupiti. Nakon vesti o gašenju menjačnice takvih je sve manje, pa je cena njihovog BCC-a potonula za preko 90%.

U međuvremenu pojačavaju se strahovi u svetu kako bi Južna Koreja, a i neke druge zemlje poput Kine, mogle ipak krenuti u smeru uvođenja veće regulative nad kriptovalutama, pa poslednja dva dana svi digitalni coini doživljavaju pad cene. Bitcoin polako klizi natrag prema 10.000 dolara, a i ripple, litecoin i ethereum, na primer, su pali za preko 10%.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Jan 18, 2018 5:44 pm

Smile Pre tačno 10 godina Steve Jobs je promenio IT svet…opet

Steve Jobs i Apple su zaslužni za neke od najvećih IT dostignuća, a najviše ih je predstavljeno u prvim godinama 21. veka. Nakon što je svetu predstavio revolucionarni iPhone koji je promenio način definiciju smartfona, na red su došli laptopovi. Pre tačno 10 godina prezentovan je MacBook Air.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Macbook

Tanka je linija koja razdvaja konkurenciju. To je svima bilo jasno kada je Steve Jobs 15. januara 2008. godine predstavio MacWorld 2008 konferenciji najnoviji super-tanki laptop. MacBook Air je tada predstavljen kao najtanji laptop na svetu, a konkurencija nije bila ni blizu.

Na prezentaciji Jobs je laptop izvukao iz koverte, a publika je uzdasima kao što je to učinila na iPhone prezentaciji godinu dana ranije. Tako tanak laptop nikad nije viđen, što je automatski pokrenulo kompletnu IT industriju. Budućnost prenosnih računara više nikad nije bila ista.

MacBook Air bio ispred svog vremena

U vreme predstavljanja MacBook Air modela, konkurencija je već bila izbacila svoje tanke laptopove. Bitna razlika je bila u jednoj “sitnici” – svi su bili po nekoliko centimetara deblji od najnovijeg Apple laptopa. Koliko je MacBook Air bio tanji od svih govori podatak da je njegov najdeblji deo bio tanji od najtanjeg dela konkurentnih modela!



Steve Job je zbog dizajna žrtvovao neke osobine koje su uticale na funkcionalnost, ali je to majstorski predstavio kao prednost. Izbačeni su CD drive i portovi a za povezivanje je određen USB 2.0 i micro-DVI. Od noviteta uveden je SSD hard disk i multi-touch trackpad što je izazvalo dodatno oduševljenje kod publike, i paniku kod konkurencije.

Minimalizam po maksimalnoj ceni

MacBook Air je skupo naplaćivao svoj minimalizam. Početna cena je bila neverovatnih 1799 dolara, što je preskupo i po današnjim standardima za tehniku. Ipak, Steve Jobs je bio siguran da će kupci ceniti inovacije (i imidž koji posedovanje najnovijih Apple proizvoda stvara) i da im cena neće biti problematična.

Najveći problem je imala konkunrecija. Drugim fimama je trebalo nekoliko godina da stignu Apple po pitanju dizajna, a u poslednje vreme konkurencija je čak i preskočila MacBook Air. Sa odlaskom Steve Jobsa, Apple je izgubio tu inovacionu oštrinu i hrabrost, tako da sada imamo primere laptopova koji su po tehničkim specifikacijama, ali i “debljini” odavno prestigli MacBook Air.

Sada su u prvom planu Surface Laptop, Dell’s XPS 13, ali i mnogi drugi proizvođači koji nude iste ili slične karakteristike po mnogo manjoj ceni. Apple je i pored ofanzive konkurencije odbijao da menja svoj proizvod, već je uvodio manje verzije od 12 inča. MacBook Pro je nedavno izašao, ali on spada u drugu kategoriju, dok MacBook Air serija nije dobila novi model već tri godine.

Sigurni smo da su toga svesni i čelnici Applea i da nas sigurno u narednom periodu očekuje neka novost kada je čuveni model u pitanju. Fanovi “tankoće” su sigurno nestrpljivi. Dok se to ne desi, pravim Apple fanovima ostaje da uživaju u iPhone X telefonu.

Izvor: The Verge
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Jan 18, 2018 5:47 pm

Smile Hakeri ukrali kriptovalute u vrednosti od 320.000 dolara

Najnovija hakerska pljačka samo je još jedan podsetnik da je trgovanje kriptovalutama veoma rizičan biznis. Ovog puta je na meti bila kriptovaluta Stellar Lumen.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Hacker

Na meti hakera ovog puta je bio server koji hostuje BlackWallet, wallet aplikaciju koja drži Stellar Lumene. Prilikom napada ukradeno je 669,920 jedinica ove kriptovalute. Hakeri su novac prebacili na Bittrex, menjačnicu za virtuelne valute, gde će je prebaciti u drugu valutu kako bi sakrili tragove, javlja portal Bleeping computer.

Iako je BlackWallet pokušao da upozori koisnike o napadu mnogi su nastavili da se loguju i gube novac. Kreator ovog virtuelnog novčanika na Redditu je objavio da je ugasio hosting nalog i sajtove. On se pod nickom Orbit84 obratio oštećenim korisnicima:

Iskreno mi je žao što je došlo do ovoga i nadam se da ćemo uspeti da povratimo vaša sredstva. U pregovorima sam sa hosting provajderom kako bih dobio što više informacija o hakerima. Ako ste čuvali podatke na BlackWalletu, možda nije loše da svoja sredstva prebacite u drugi wallet.

Pljačke kriptovaluta sve učestalije

Stellar lumen je deveta najpopularnija virtuelna valuta na svetu. Prema CoinMarketCap sajtu, trenutno Lumen vredi 0,48 dolara što je cena za skoro 24% manja u odnosu na prethodne dane. U trenutku pljačke koja se odigrala za vikend, ukradeni Lumeni su vredeli oko 400.000 dolara, ali je njihova vrednost je sad tek 320.000.

Ovo nije najznačajnija hakerska pljačka u poslednje vreme. Pre dve godine je cena Bitcoina pala za 10% kada je Bitfinex menjačnica iz Hongkonga opljačkana u vrednosti od 65 miliona dolara.

Prošle godine su stradale i menjačnice u Sloveniji i Južnoj Koreji, dok se nezvanično tvrdi da su za neke od ovih napada odgovorni hakeri iz Severne Koreje. Ukoliko i dalje niste obeshrabreni kada je rudarenje i trgovina kriptovalutama u pitanju, možda ne bi bilo loše da pročitate više o stanju kriptovaluta koje se suočavaju sa zabranom trgovanja u zemljama Azije. S druge strane Belorusija dočekuje e-rudare otvorenih ruku.

Izvor: BBC
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Jan 18, 2018 5:50 pm

Smile BitTorrent sigurnosna ranjivost omogućava hakerske napade

Ozbiljna ranjivost u okviru Transmission BitTorrent aplikacije omogućava hakerima da sa udaljenosti upravljaju kompromitovanim računarima, a iz Google Project Zero upozoravaju da bi sličan sigurnosni propust mogao da postoji i u okviru drugih klijenata (programa koji su kreirani za peer-to-peer deljenje fajlova uz pomoć BitTorrent protokola).

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Bittorrent

Greška postoji u okviru opcije koja korisnicima dozvoljava da kontrolišu BitTorrent klijente preko svojih pretraživača, a koja je dostupna preko mnogih aplikacija, uključujući i Transmission. Iz Google Project Zero kažu da se ova opcija koristi bez sigurnosne lozinke jer se veruje da je neophodno da joj se fizički pristupi kako bi mogla da se zloupotrebi, ali su hakeri razvili takozvanu „domain name system rebinding“ metodu, te uz pomoć nje mogu da preuzmu kontrolu nad ranjivim računarom.

Pokretanje malicioznog web-sajta na kojem se nalazi kod koji je potreban da bi se ranjivost eksploatisala je sve što je potrebno da bi napadač mogao da pristupi sistemu, a izgleda da i Google Chrome i Mozilla Firefox na Windows-u i Linux-u mogu da postanu deo ovakvih napada. Tehničkom analizom ranjivosti došlo se do zaključka da hakeri mogu da promene folder u kojem se čuva torrent, te preko aplikacije Transmission preuzmu kontrolu kada se otpremanje torrent-a na računar završi.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Bittorrent2

Najnezgodnija stvar u vezi sa ovom ranjivošću je to što su Transmission developeri ignorisali problem, te iz Google Project Zero kažu kako su kompaniji čak poslali i zakrpu koja bi trebalo da ponudi rešenje, ali ni to nije izazvalo reakcije. Google Project Zero developerima obično omogući period od 90 dana u kojem bi trebalo da dođe do rešenja nekog problema, a pre nego što o opasnostima obavesti javnost, ali je ovog puta drugačije, te je ranjivost objavljena posle 40 dana, budući da Transmission developeri nisu kontaktirali bezbednosne stručnjake.

Izvor: Softpedia
https://pcpress.rs/PCout/?url=http://news.softpedia.com/news/bittorrent-security-flaw-lets-hackers-take-control-of-computers-519392.shtml
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Jan 18, 2018 5:53 pm

Smile Skygofree – malver koji krade WhatsApp poruke

Sigurnosni istraživači iz kompanije Kaspersky Lab nedavno su otkrili maliciozni softver koji napada Android telefone, te, između ostalog, može da ukrade i enkriptovane poruke koje je korisnik razmenjivao u okviru WhatsApp platforme.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Whatsapp

Malver, koji su nazvali Skygofree, može da se pokrene kada pametni telefon poseti određenu lokaciju, te da preuzme istoriju poziva, kalendar, i lokacije koje su sačuvane u telefonu, zaključili su sigurnosni istraživači iz kompanije Kaspersky Lab. Dalje su dodali da malver potiče sa web-sajta koji je kreirala jedna italijanska IT kompanija, da se širi preko sajtova koji liče na web-stranice mobilnih operatera i postaje stalno aktivan tako što se upiše na listu zaštićenih aplikacija na korisnikovom telefonu. To znači da uređaj može da bude zloupotrebljen i u slučajevima kada je ekran telefona zaključan.

Dobro kreirane malvere u okviru mobilnih uređaja nije lako detektovati, što su iskoristili i oni koji su napravili Skygofree, budući da su kreirali i razvili opciju koja može da špijunira žrtve, a da ne izazove nikakvu sumnju. U vezi sa ovim malverom najviše zabrinjava njegova sposobnost da preuzme enkriptovane WhatsApp poruke, a što čini tako što zloupotrebljava opciju za Android koja je kreirana da bi korisnicima sa poteškoćama u kretanju olakšala korišćenje ove aplikacije. Tako može da pročita poruke koje se nađu na ekranu, a preko Android Accessibility opcije, te su tu uključene i poruke koje žrtva razmenjuje u okviru WhatsApp platforme. Iz kompanije koja stoji iza WhatsApp-a su uvek tvrdili da su njihovi korisnici bezbedni, a zahvaljujući end-to-end enkripciji poruka, što je često predstavljalo problem, budući da su iz organa vlasti optuživali kreatore da sprečavaju sprovođenje zakona, a tako što ne pružaju uvid u poruke korisnika koji su osumnjičeni, ili su počinili neki zločin.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Android-1

Stručnjaci su na kraju Skygofree povezali sa italijanskom IT kompanijom Negg, koja proizvodi špijunsku opremu, a među svojim klijentima ima i pripadnike policije. Malver postoji još od 2014. godine, ali su domeni, koji su ujedno i zamke, registrovani tek u oktobru 2017. Korisnici od ovog malvera mogu da se odbrane uz pomoć sigurnosnih softvera koji skeniraju sisteme, i tako što će posećivati samo sigurne web-sajtove i aplikacije, te izbegavati otvaranje sumnjivih linkova.

Izvor: The Telegraph
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Jan 18, 2018 6:11 pm

Smile Mere za sprečavanje hakerskih napada

https://pcpress.rs/mere-za-sprecavanje-hakerskih-napada/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Jan 18, 2018 6:17 pm

Smile Google priprema Android Pi (Pie)

Sledeća velika verzija Android operativnog sistema mogla bi da se zove Pi, ili, još verovatnije Pie – kao pita, budući da Google ima običaj da Android verzije naziva po poslasticama, pa smo do sada imali Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop, Marshmallow, Nougat, te prethodni Oreo.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Pie

Detalji o novoj verziji Android operativnog sistema primećeni su u okviru Android Open Source projekta, pa se čini da je u pitanju tek radno ime za novu verziju. Google ima običaj da namerno pusti neke od informacija o sledećoj verziji operativnog sistema, te je igra pogađanja već postala tradicija u Android zajednici. Android 9.0 se očekuje ove godine, a kao naslednik prethodne Oreo verzije, pa je „P“ zanimljiv trag u igri pogađanja novog imena, te može da ukazuje na neku iz familije pita, a koja bi se fino uklopila u novi logo – poput pite od bundeve, koja ima fine narandžaste nijanse, ili, pak, od višanja – jer bi boja voća koji je glavni sastojak ove poslastice unela živu promenu u odnosu na tamno-smeđu Oreo varijantu.

@MishaalRahman
Amusing: new commits in AOSP refer to the next version of Android as "Android Pi" which is clearly not a dessert, though maybe shorthand for Android Pie.https://android-review.googlesource.com/#/c/device/google/marlin/+/565611/ …https://android-review.googlesource.com/#/c/device/google/wahoo/+/570585/ …

Let the speculation begin!#AndroidP #Android9
6:00 AM - Jan 17, 2018


Nova verzija obično bude lansirana u oktobru, a pitanje je šta će se sa njom događati, budući da je i Oreo dospeo na jedva 1% uređaja. Tako je još uvek najpopularniji Nougat, koji operiše na jednoj četvrtini Android uređaja.

Izvor: Trusted Reviews
https://pcpress.rs/PCout/?url=http://www.trustedreviews.com/news/android-p-name-may-revealed-early-3374006
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Jan 18, 2018 6:27 pm

Smile Type – nova opcija na Instagram pričama

Instagram-ove priče su jedan od najpopularnijih načina deljenja sadržaja na društvenim mrežama, ali ponekad slike i video snimci jednostavno nisu toliko efikasni kao običan tekst. Sa tim na umu, Instagram sada testira novu funkciju, koja se jednostavno naziva Type, a koja daje prednost i fokusira se na tekst a ne slike. Iako je ovo prvobitno primećeno prošlog decembra među korisnicima u Japanu, sada se pojavljuje i za odabrane grupe u Evropi.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Dims-1

Ova opcija se pojavljuje kao zasebna na dnu ekrana u sektoru Stories, pored starijih izbora kao što su Boomerang, Rewind i Live. Možete izabrati nekoliko fontova, a Instagram automatski bira jednostavnu gradacijsku pozadinu. Alternativno, možete da otpremite sopstvenu sliku za pozadinu, mada će Instagram primeniti filter na njoj kako biste naglasili svoj tekst.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Instagram-Type

U međuvremenu, WABetaInfo, koji su takođe primetili novinu u Stories opciji, primećuje da Instagram testira mogućnost slanja obaveštenja kada neko uzme screenshot vaše priče. Prema izveštaju, neki korisnici vide novo upozorenje nakon što uzmu screenshot ekrana, koje kaže: “Sledeći put kada uzmete screenshot ekrana, osoba koja ga je objavila će biti obaveštena.”



Izvor: TNW
https://pcpress.rs/PCout/?url=https://thenextweb.com/apps/2018/01/17/instagram-testing-way-write-text-stories/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jan 19, 2018 5:52 pm

Smile I Instagram uveo prikaz podatka kad ste bili online

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

Instagram nastavlja da razvija deo namenjen porukama, pa je tako uveo novu funkciju – prikaz podatka kad ste bili online. Ova mogućnost već postoji u sestrinskim aplikacijama WhatsApp i Facebook Messenger, tako da je bilo samo pitanje vremena kad će se pojaviti na Instagram-u.

Prikaz radi samo kod profila koje pratite ili ste sa njima prethodno razmenjivali poruke. Ali, bez panike. Ukoliko ne želite da drugi vide kad ste zadnji put bili aktivni, imate opciju isključivanja ove funkcije, ali tada istu stvar nećete moći videti kod drugih, što je fer. Uostalom, isti princip je prisutan i na drugim servisima.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jan 19, 2018 5:56 pm

Smile Google će kod mobilnog pretraživanja preferirati brže sajtove

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

Mobilno pretraživanje stranica postaje dominantan način pretraživanja weba, pa se Google, kao vodeća pretraga, sve više prilagođava toj činjenici. Prednost mobilnog pretraživanja svakako je dostupnost u svakom trenutku, pri čemu je presudna brzina učitavanja stranica, kako bi korisnici što pre došli do traženih informacija.

Upravo brzina učitavanja činilac je koji će Google uklopiti u svoje algoritme za rangiranje stranica, objavljeno je na službenom blogu posvećenom webmasterima. Istraživanja su, kažu, pokazala da je brzina otvaranja stranica korisnicima vrlo bitna, ali do sada ju je Google uključivao u rangiranje samo na desktopu. Od jula ove godine ona će se uzimati u obzir i kod rangiranja stranica na mobilnoj pretrazi.

Očekuje se kako će samo najsporije web stranice biti pogođene ovim "Speed Update-om", kako ga zovu. One bi se trebale naći nešto niže u rezultatima pretraživanja, ali brzina neće biti presudan faktor koji bi isključio pojavljivanje nekog rezultata. Ipak, ovo je pokazatelj developerima da bi se trebali fokusirati na izradu stranica koje se, pogotovo na mobilnim uređajima, učitavaju što brže, bez obzira kojom tehnologijom bile izrađene.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jan 19, 2018 5:59 pm

Smile Tim Cook: Korisnici iPhone-a će moći da isključe CPU throttling

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 0

Nakon blamaže sa namernim usporavanjem procesora iPhone-a prošlog meseca, u Apple-u su se odlučili stvar donekle popraviti. Izvršni direktor kompanije Tim Cook, u intervjuu američkoj ABC televiziji, istaknuo je da će korisnici dobiti izbor žele li CPU throttling, odnosno usporavanje procesora u svrhu očuvanja baterije, ili ne.

Podsetimo, prošlog meseca mnogi korisnici su nakon nadogradnje softvera starijih iPhone-a osetili usporavanje, bez da ih je Apple o tome na bilo koji način obavestio, što je diglo veliku buku i negodovanje. Neki su čak išli toliko daleko da su najavili tužbe, a reagovle su i regulatorne agencije nekih zemalja.

Nakon što je postalo jasno da se radi o promašenom potezu, Apple je ponudio zamenu baterija po sniženim cenama, a sada, eto, i mogućnost izbora, što se može okarakterizovati kontrolom štete, odnosno jedinim mogućim potezom.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jan 19, 2018 6:02 pm

Smile Operateri u Irskoj moraće da blokiraju gotovo sve torrent stranice

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 1

U Irskoj je The Pirate Bay, najpoznatiji pretraživač torrenta, blokiran još od 2009. godine kada je na to pristao tamošnji davalac telekomunikacionih usluga Eircom u dogovoru sa vlasnicima autorskih prava. Od tada su njegov primer sledili i ostali operateri, ali internet ponuda servisa za pretraživanje torrenta je daleko bogatija od samo jedne stranice.

2013. godine u Irskoj su svi veći operateri blokirali i Kickass Torrents, ali američko udruženje filmaša MPA (The Motion Picture Association) nastavilo je sa sudskim gonjenjem i ostalih ilegalnih distributera njihovih zaštićenih autorskih dela. Tako je ove nedelje irski sud odlučio da će se blokada morati proširiti i na još nekolicinu popularnih torrent pretraga. Spominju se 1337x.io, EZTV.ag, 123movieshub.to, Bmovies.is, putlocker.io, Gowatchfreemovies.to, YTS.am i RARBG.to.

Sud je uvažio argument MPA kako navedene stranice krše autorska prava, te kako postoji dobar razlog za blokiranje pristupa istima. Svi operateri su se složili sa odlukom.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jan 19, 2018 6:49 pm

Smile OnePlus priznao hakerski napad, u potencijalnoj opasnosti 40.000 kartica

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 OnePlus-logo-1

Kao što ste prethodnih dana na našim stranicama mogli pročitati, postojala je osnovana sumnja da je OnePlusova web trgovina hakirana i da su se napadači uspjeli domoći podataka s kreditnih kartica kojima su kupovani uređaji i prateća oprema. Nakon što je proveo temeljitu istragu, OnePlus se danas oglasio priopćenjem u kojem priznaje hakerski napad.

Prema njihovim riječima, napad iz izvršen malicioznom skriptom umetnutom u OnePlus.net web shop, odnosno stranicu za plaćanje, što je napadačima omogućilo pristup informacijama kreditnih kartica, i to: broj kartice, datum valjanosti i sigurnosni kod, što je dovoljno za krađu sredstava s računa povezanih s njima.

Maliciozni kod na stranice OnePlusa ubačen je sredinom studenog, dakle pred samo predstavljanje OnePlusa 5T. Za sada nije poznato koliko je točno brojeva kartica ukradeno, ali se spominje brojka od oko 40.000 kupaca koji su u potencijalnoj opasnosti. Oni koji su u ovoj trgovini kupovali prije studenog, nisu pogođeni krađom, kao ni oni koji su u bilo kojem razdoblju kupovali putem PayPala.

U OnePlusu navode da svim potencijalnim oštećenim kupcima šalju obavijesti s jedinim logičnom rješenjem, a to je poništavanje kartice kojom je bilo što od studenog naovamo u ovoj trgovini kupljeno. Dakle, ako ste bilo što kupovali, otiđite do banke i poništite karticu. Također, ako vam je bilo kakav iznos neovlašteno naplaćen, prijavite.

Ukoliko ste kupovali putem PayPala, čak i kreditnom karticom vezanom uz PayPal račun, niste u opasnosti, jer u tom slučaju transakciju obrađuje PayPal, a ne ni banka ni OnePlus.

Kompanija u ovom trenutku provodi dodatne sigurnosne provjere i uskoro namjerava dodatno poraditi na sigurnosti kupnje, no s obzirom na težinu slučaja, PayPal će još neko vrijeme ostati jedini vid plaćanja.

OnePlus, inače dio BBK Electronics grupe koja u svom vlasništvu ima Oppo i Vivo brandove, već je neko vrijeme pod povećalom javnosti zbog neovlaštenog prikupljanja podataka korisnika, a ova bi mu epizoda sada mogla dodatno narušiti reputaciju.

OnePlus
https://forums.oneplus.net/threads/jan-19-update-an-update-on-credit-card-security.752415/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jan 19, 2018 6:50 pm

Smile WhatsApp Business službeno dostupan, no za sada ne i u Hrvatskoj

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 WhatsApp-Business

Nakon nekoliko godina najava i testiranja, WhatsApp je danas napokon i službeno predstavio WhatsApp Business aplikaciju, namijenjenu, kao što samo ime kaže, poslovnim korisnicima. Ova aplikacija je za sada dostupna samo na Android platformi i to u ograničenom broju zemalja, među kojima u ovom trenutku nema Hrvatske.

WhatsApp Business se u suštini ne razlikuje od obične WhatsApp aplikacije, no budući da je namijenjena poslovnim subjektima, nudi mogućnost kreiranja poslovnih profila s dodatnim informacijama, kao što su opis, adresa, kontakt itd, ali i mogućnost brzog odgovora na česta pitanja.

Prema riječima WhatsAppovog glasnogovornika, usluga će ostati besplatna, no ne isključuje mogućnost naplate dodatnih funkcija koje će biti omogućene u budućnosti.

WhatsApp Business trenutno je dostupan u SAD, Velikoj Britaniji, Italiji i na još nekim većim tržištima, a kad stigne u Hrvatsku i susjedne zemlje, svakako ćemo vas obavijestiti.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jan 19, 2018 6:54 pm

Smile Tri kriptovalute koje su izbegle pad

Iako je vrednost većine kriptovaluta u protekla dva dana u osetnom opadanju, tri digitalne valute su zabeležile rast.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 6a00d83453e66269e201b8d23b0b0d970c

Tether je jedna od valuta koja je najviše kritikovana na tržištu. Vezana je za dolar, a njeni tokeni su podržani i imovinom koju istoimena kompanija drži na rezervnom računu. Trgovanjem od 1,03 dolara, ova digitalna valuta izbegla je pad, i došla je do skoro 2 odsto. Međutim, treba napomenuti da kada je valuta potpuno u senci američkog dolara, znači da je centralizovana. S druge strane, bilo je i izveštaja da je ukradeno 31 milion dolara u tether-u.

Siacoin je kriptovaluta koja je porasla 12 odsto na 0,046048 dolara. Siacoin je zamišljen kao platforma za skladištenje podataka u cloud-u, slična nečemu kao što je Google Drive. Jedino što je ovde to skladište decentralizovano. I naravno, poznati su kreatori i vlasnici kriptovalute: IT kompanija Nebulous Inc. Dakle, valuta je centralizovana i hijerarhijska, što se ne dopada onima koji kopaju bitcoin upravo iz sličnih razloga.

SmartCash je bila alternativa projekta zcoin i jedina je digitalna valuta na ovoj listi bez centralizovanog statusa. Juče je porasla gotovo 30 procenata, ali je uskoro ograničena na 12 odsto.

Izvor: Ekonomski
https://pcpress.rs/PCout/?url=http://www.ekonomski.net/tri-kriptovalute-rastu-dok-ostale-propadaju.html
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Jan 19, 2018 6:59 pm

Smile Twitter testira Bookmark opciju za Android verziju

Prošle godine Twitter je objavio da planira da uvede opciju Bookmarks u kojoj bi korisnici mogli privatno da čuvaju tvitove. Funkcija je ubrzo nakon toga otišla na privatna testiranja, međutim sada je izveštaj 9to5Google-a otkrio da je ova opcija primećena u najnovijoj beta verziji za Android Twitter aplikaciju.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Devices-Laptop-Editorial-Twitter-Tweets-Logo-3026193

Korisnici će na ovaj način zapravo da čuvaju privatnu kopiju tvita, koju će moći da pročitaju kasnije kada imaju slobodnog vremena. Ovo je bolje od trenutnih metoda čuvanja, gde korisnici moraju ili da retvituju ili da lajkuju, kako bi sačuvali željeni tvit. Međutim, kako 9to5Google ističe, to ne predstavlja idealnu situaciju jer ponekad korisnici ne žele da drugi znaju koje tvitove su sačuvali, a lajkovanje i retvitovanje je prilično javan način objavljivanja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Twitter-bookmarks-android

Koliko dugo će ovakvo sačuvani tvitovi moći da se čuvaju još uvek nije poznato. Na primer, ako bi se izvorni tvit izbrisao, da li bi korisnik i dalje čuvao kopiju? Pretpostavljamo da to neće biti slučaj, ali pošto je opcija u beta verziji, još uvek postoje aspekti koji nisu otkriveni. Činjenica da je sada prisutna u Android beta verziji, izgleda da nagoveštava da će uskoro biti dostupna javnosti, što znači da ćemo se svakako uskoro uveriti i sami.

Izvor: Ubergizmo
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 35 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu