Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

3 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 21, 2016 6:24 pm

Smile #BIZIT2016: Data centri na ivici

Ako pogledamo u skoriju prošlost, zadnje 2-3 godine, dijalog i pravac industrije bio je ubrzano prebacivanje u model clouda. Većina biznisa, širom sveta, je ispitivala ili primenjivala cloud strategiju – čak i oni koji o tome nisu nikada razmišljali … vojska, vladine organizacije, finansijske institucije, zdravstvo. A što i da ne? Brzina, skalabilnost i troškovi opravdavali su zdravu logiku preseljenja u cloud.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 MDXd35yWNx9Jr_1QTBiS0euLSajJTOXdc2Khv8UtebamQPfgeXdbjN3OgQm9_OAfBJv2Uiq-4biHhXi7q1HdX54kjwI

Sa gledišta IT-ja i Facility menadžmenta, nove investicije u izgradnju su zamrznute, odložene ili otkazane, dovodeći do rapidnog rasta cloud i colocation usluga. Netflix je otišao u cloud, a grad Boston, američka vojska, Virgin America, Roberto Cavali koriste colocation usluge drugih kompanija.

Edge computing rešenja

Sa razvojem Interneta stvari, potrebno je da udenemo edge computing rešenja bliže korisnicima, podacima, onome što nazivamo “stvari”. Ovde je posebno interesantno da moramo da izgradimo mrežu koja će podržati ove uređaje ali i da predvidimo efekat koji će korisnici i uređaji imati na brzinu mreže. Oni mogu izazvati razne efekte. Uzmimo za primer Beogradski maraton koji će uskoro imati i 100.000 trkača. Oni će slati podatke sa svojih patika ali to neće imati nikakav uticaj na brzinu mreže. Međutim, 1.000 od ovih 100.000 trkača koji šalju svoje video snimke u isto vreme na isti cloud, preko iste mreže, sigurno će stvoriti negativan efekat.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Resize?url=http%3A%2F%2Fpcpress.rs%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2Fbeogradski-maraton-2016-0629-1024x561.jpg&sizes=647x*!0

Strategija velikih igrača

Kakva je trenutna situacija? Skorašnje aktivnosti koje sprovode glavni svetski igrači su ugovaranje i prebacivanje na cloud, dok se klatno kreće u drugom pravcu. Microsoft na primer, navodi da strategija cloud data centra ogromnih moći nije dovoljna. Oni kreiraju nešto što su nazvali Cloudleti, koji imaju 1-10 serverskih mikro data centara svugde gde je Microsoft prisutan. S druge strane, početkom godine Dropbox se izvlači iz Amazonovog javnog clouda i odlučuje da formira svoj privatan cloud. A Netflix? Oni su objavili da zatvaraju svoje data centre i idu u cloud i pokreću Open Connect program koji omogućava lokalnim internet servis provajderima da distribuiraju Neflix u lokalu, bliže krajnjim korisnicima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Resize?url=http%3A%2F%2Fpcpress.rs%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FHow-to-Move-Your-Small-Business-Safely-Into-The-Cloud.jpg&sizes=647x*!0

Mikro data centri kao rešenje?

Šta se dakle dešava? Stvara se potreba za kreiranjem mikro data centara za podršku mobilnim korisnicima. Očekujemo sve više i više od naših mobilnih uređaja ali uprkos velikom napretku tehnologije, siromaštvo resursa nastavlja da ograničava tipove aplikacija koje možemo da pokrenemo na našim uređajima. Ograničenja poput baterije i propusnog opsega su stalna, a ne samo privremeno ograničenje trenutnom tehnologijom. Da se oslobodimo takvih višegodišnjih problema, moramo izgraditi tehnologiju koja omogućuje mobilnim korisnicima da jednostavno koriste računarske resurse oko sebe, koji imaju kvalitetnu vezu s cloudom. Na ovaj način, korisnici mogu dobiti koristi od cloud computinga bez problema sa kašnjenjima u mreži ili čak nestankom mrežnog signala, što je svojstveno današnjem Internetu. Ako to učinimo, interaktivni odgovor od mobilnih aplikacija će biti trenutan i omogućićemo nove moćnije aplikacije.

Više o ovoj temi na ovogodišnjoj #BIZIT2016 konferenciji

Vasilije Kodžopeljić, direktor prodaje, IT divizije, Schneider Electric Srbija
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 21, 2016 6:26 pm

Smile #BIZIT2016 – DIGITALNA NAGRADNA ANKETA

I na ovogodišnjoj #BIZIT2016 konferenciji kotizovani učesnici učestvuju u virtuelnom izvlačenju specijalnih nagrada. Znamo da još nije Nova godina, ali smo mi ipak spremili vredne paketiće za vas.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 2guig5TKYD5PgYIEf0SAO0oKQHziRyIAY6rOtm-CI7IGW37hkiy6dfVfW-OXrZMJ2hMjx5FWU58Fa-zXPmWl-EBqIA

Odakle bi se izvlačile vredne nagrade digitalne nagradne igre nego iz virtuelnog bubnja? Ne brinite, nagrade su vredne i realne a svaki dan obradovaćemo po četiri učesnika konferencije.

Za sad će nagrade ostati tajna, ali po sponzorima sami možete zaključiti da se radi o vrednim i nadasve korisnim uređajima.

Ako se dosad već niste prijavili to možete učiniti preko ovog formulara.

Agendu konferencije pogledajte na #BIZIT2016

Čekamo vas na BIZIT-u!
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 21, 2016 6:48 pm

Smile Stigao Ubuntu 16.10

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 4J6OifAE56sjlEXd02xJQYu3A7ji_P2Ez0oVz6Dbx1zs0IWxHcYHPhfXLB8dqG-smUBhTt_kLziKPtaCqbaC_zh8fGQ

Nakon LTS verzije 16.04, Canonical je na tržište izbacio Ubuntu Linux 16.10, koji nosi kodno ime Yakkety Yak. Uz izlazak glavne varijante, raspoložive su i druge podvarijante ove Linux distribucije, koje su u različitim odnosima sa osnovnom verzijom i kompanijom Canonical. Tako u novoj verziji postoje Ubuntu GNOME, Ubuntu MATE, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, Ubuntu Studio i Ubuntu Kylin.

Što se glavnih novosti tiče, Unity 8 se još uvek ne isporučuje kao glavni desktop, ali ga je moguće isprobati. Ova verzija Unity desktop okruženja još je u ranoj fazi razvoja, pa je još uvek samo za testiranje, a nikako za korišćenje kao glavno desktop okruženje. Ono što se može videti je zanimljivo, ali se još uvek tek nazire šta bi tačno Unity 8 trebao da donese svojim korisnicima.

Najvažnija promena je svakako novi Kernel verzije 4.8 koji donosi priličan broj promena koje utiču na brzinu, stabilnost i energetsku efikasnost. Kernel sada podržava overclockovanjem AMD grafičkih kartica, podržana je Nvidia Pascal arhitektura kroz Nouveau drajver, a na spiksu novopodržanih uređaja je Raspberry Pi 3, pa čak i Microsoft Surface 3.

Ostatak promena uglavnom se tiče manjih popravki, pa je ovo izdanje Ubuntu Linux-a izašlo bez veće galame, čak i uz preview Unity 8 desktopa.

Zbog toga su više pažnje privukle podverzije kao Što su Ubuntu MATE i Kubuntu. Ovaj prvi je doneo najsvežije izdanje MATE okruženja koje je u potpunosti prebačeno na GTK 3. Kubuntu, pak, donosi KDE 5.7.5 i gomilu novih verzija za ovo okruženje koje u novijim izdanjima zaista pleni pažnju malom potrošnjom resursa i obiljem mogućnosti.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 22, 2016 6:33 pm

Smile On‑site obuka i on‑demand kursevi

Eccentrix je kompanija koja nudi usluge stručnog usavršavanja putem specijalističkih obuka i savetovanja u domenu informacionih tehnologija. O kursevima ove firme razgovarali smo s vlasnicom i direktorkom Irenom Gigović

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Us_logo

Pre dve godine istakli ste da je jedna od prednosti Eccentrixa to što ste u mogućnosti da u realnom vremenu pratite sve promene koje se dešavaju na svetskom tržištu i da ih implementirate u Srbiji. Da li ste u međuvremenu uspeli da održite taj trend?

IG: Apsolutno, proširili smo bazu kurseva koja je u tom momentu bila znatno manja od aktuelne i uveli smo nekoliko oblasti edukacije koje ranije nisu bile dostupne u našoj zemlji. Želim da istaknem oblast informatičke bezbednosti – jedina smo škola u regionu koja angažuje sertifikovane predavače za specijalističke kurseve, a do sada smo razvili i svoje kurseve iz tog domena koji prate sve veću potražnju.

Takođe, postoji mogućnost modularnih obuka, a to su uglavnom kursevi koje možemo brzo da pripremimo na poseban zahtev klijenata. To je veoma pogodno za kompanije koje žele da se fokusiraju na određene oblasti, za koje inače ne postoji predviđena obuka.

Vaša kompanija teži da klijentima pruži obuku koju bi mogli da dobiju i van granica naše zemlje. U ovom momentu koje biste obuke posebno istakli?

IG: Virtuelna učionica je svakako je nešto novo kod nas i zbog toga još nailazimo na otpor. Međutim, broj obuka koje se održavaju virtuelno raste, jer se pojavljuju i prednosti ovog sistema, a infrastruktura koja podržava ovaj način obuke i platforma postaju sve stabilnije.

Eccentrix je jedan od Microsoft Silver Learning Partner‑a u Srbiji. Dakle, većina naših obuka oslanja se na Microsoft‑ove tehnologije, što čini otprilike 70 odsto naše ponude. Posebno bih izdvojila programe za sertifikaciju MCSA za Windows Server 2012 i SQL Server 2014. Ovo su popularne obuke i često se desi da u isto vreme imamo polaznike koji su kod nas u učionici i nekoliko njih koji prate kurs putem Interneta.

Koje su prednosti online učenja i virtuelnih učionica?

IG: Prednosti su vrlo velike i tiču se vremenske i finansijske uštede. Ljudi mogu da prate kurs iz kuće ili kancelarije, što znatno smanjuje putne troškove i utrošeno vreme, a to čuva finansijska sredstava za dodatnu edukaciju ili generalno umanjuje troškove.

Kada biste u najkraćem morali da objasnite budućem polazniku koji je značaj programa sertifikacije i kurseva, šta biste istakli?

IG: Kako bi se trendovi i nove tehnologije pratili i samim tim omogućio dalji rad u IT svetu, neophodno je novo znanje. Smatramo da specijalistički kursevi to upravo i omogućavaju – brz način usvajanja znanja koje je okrenuto ka praksi, ka praktičnoj primeni određene tehnologije.

Sertifikacije su veoma bitne jer dokazuju ekspertizu i iskustvo u određenim oblastima i jedna su od ključnih stvari koju poslodavci primećuju prilikom zaposlenja i nagrađivanja zaposlenih.

Koji su vaši planovi za naredni period?

IG: Radimo na strateškim stvarima – naš cilj je da edukacija bude dostupna svim našim stručnjacima, ljudima koji žele da se usavrše i napreduju u svojoj sferi poslovanja. Smatramo da je ovo ključna oblast, a što se tiče naših konkretnih planova i ciljeva, ima ih puno, ali izdvojila bih sledeće:

Nastavak uvođenja obuka koje za sada nisu dostupne,
Razvoj platforme koja ujedinjuje sve naše alatke, uz centralizovan sistem koji omogućava polazniku kontrolu vremena i uslova održavanja obuka,
Ulaganje u znanje i logistiku naših partnera,
Povezivanje Eccentrix‑a u Srbiji s našim firmama u inostranstvu radi povećanja kapaciteta i podizanja kvaliteta naših usluga na još viši nivo.
Koji su razlozi da se neko odluči baš za Eccentrix?

IG: Okrenuti smo ka inovacijama, želimo da ponudimo polaznicima rešenje i veći kontinuitet u obukama ili kursevima za koje se naši klijenti odluče. Shodno tome, kod nas se obuka ne završava poslednjeg dana kursa, već se otvara prilika za nastavak učenja kroz alatke koje su obezbeđene na našim kursevima.

www.eccentrix.rs

Izdvajamo sledeće:

Najveća ponuda – više od 300 obuka,
Pristup obukama offline nakon kursa,
Elektronska literatura,
Pristup laboratorijama, za većinu obuka,
Načini obuke: u učionici, on‑site obuke, virtuelna učionica, on‑demand obuke,
Fleksibilan raspored,
Modularnost.

Bojan Stanojević
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 22, 2016 6:37 pm

Smile AI prepoznaje govor kao čovek... ali zamalo

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 1

Microsoft-ovo odeljenje za prepoznavanje govora na najnovijim testovima postigao je neobično dobre rezultate. Njihova neuronska mreža je imala isti procenat grešaka kao i profesionalni prevodioci.

Procenat grešaka je iznosio 5,9% i za ljude i za AI, što je prvi takav slučaj u ljudskoj istoriji. Zanimljivo je da su se greške pojavljivale na istim delovima ljudske konverzacije koja se pretvarala u tekst. Uglavnom se radilo o pogrešno interpretiranim zamuckivanjima, te izbacivanju engleskog "I".

Ovakvi neuronske mreže bi mogle jako olakšati život gluvonemim osobama, a Microsoft ih najviše razvija kako bi njihov digitalni asistent Cortana bio što bolji u prepoznavanju glasovnih naredbi.

Ipak, iz Microsoft-a naglašavaju kako će proći još dosta vremena do primene ovog sistema u realnom životu. Naime, veliki problem predstavlja pozadinska buka, te raspoznavanje različitih osoba u međusobnom razgovoru.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Okt 23, 2016 6:25 pm

Smile Kompromitovani Weebly korisnički nalozi

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 1

Jedan od najvećih pružalaca usluge kreiranja i hostovanja internet stranica, Weebly, objavio je da su kompromitovani korisnički podaci njihovih korisnika.

Iako se kompromitacija dogodila još u februaru ove godine, tvrde da su za nju saznali tek poslednjih dana nakon što je anonimni izvor preneo informaciju na LeakedSource. Weebly je brzo reagovao pa će u četvrtak obaveštenje o kompromitaciji preneti svojim korisnicima, kojih je trenutno preko 40 miliona.

Kompromitovani podaci sadrže korisnička imena, lozinke, adrese elektronske pošte i IP adrese. Lozinke su dodatno zaštićene jedinstvenim bcrypt kriptografskim sažetkom. Do sada ne postoje dokazi da su kompromitovane korisničke web stranice.

Kompanija napominje da na Weebly serverima ne skladište podatke o kreditnim karticama korisnika. Njihovi stručnjaci za bezbednost rade na poboljšanju bezbednosti korisničkih podataka, što uključuje promene inicijalnih lozinki, implementaciju novih uslova za postavljanje lozinki te novu kontrolnu tablu koja korisnicima daje uvid u logove prijava i praćenje aktivnosti korisničkog naloga.

Napadači su mogli preuzeti kontrolu nad web stranicama korisnika da lozinke nisu bile dodatno zaštićene.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Okt 23, 2016 6:27 pm

Smile Kinezi najviše kupuju sadržaj na AppStore-u

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 1

Zahvaljujući kompaniji za istraživanje tržišta mobilnih aplikacija App Annie, poznato je kako je Kina postala vodeće tržište što se tiče prihoda koje Apple stiče putem svoje prodavnice aplikacija App Store, pretekavši time SAD.

Apple-ovi prihodi od App Store-a na kineskom tržištu su tokom trećeg kvartala 2016. godine iznosili 1,7 milijardi dolara.

Prednost kineskog tržišta što se tiče prihoda na App Store-u bi do 2020. godine trebala još rasti.

Kineski korisnici sada na App Store-u troše i do pet puta više nego su to činili pre samo dve godine.

Kod kineskih korisnika, najpopularnija kategorija preuzetih aplikacija putem App Store-a su igre, nakon čega slede aplikacije namenjene zabavi, društvene mreže, aplikacije za čitanje knjiga te aplikacije za čitanje novina i knjiga.

Za poređenje, igre generišu 75% svih Apple-ovih prihoda na App Store-u ukoliko se gleda celokupno globalno tržište. S druge strane klasične aplikacije na AppStore-u imaju 75% udela.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Okt 23, 2016 6:31 pm

Smile Xiaomi Mi 5s Plus – Recenzija

http://mob.hr/xiaomi-mi-5s-plus-recenzija/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Okt 23, 2016 6:37 pm

Smile Galaxy S8 stiže sa LG-evom baterijom?

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 11

Sledeći Samsung-ov top model će po svemu sudeći biti Galaxy S8, a s obzirom na debakl s Galaxy-jem Note 7, Samsung će ga navodno za svaki slučaj opremiti baterijom drugih proizvođača. LG Chem je navodno jedna od glavnih opcija.

Samsung-ove muke po Note-u 7, nikako da nestanu pa im sada izgledno sledi val tužbi, najviše od nezadovoljnih Amerikanaca i to ne onih kojima se Note 7 zapravo i zapalio. Pripremaju se milionske zajedničke tužbe kupaca Galaxy-a Note 7 koji su zbog nevolja s njegovom baterijom navodno predugo čekali zamenski uređaj.

Iako još nije 100% potvrđeno, uzrok samozapaljenja Note-a 7 je baterija. Samsung je prvi opoziv uređaja i bazirao na zameni navodno faličnih baterija, koje su navodno nabijene u preuzak prostor da bi izolacija katode i anode bila dovoljna, što je na kraju dovodilo do iskrenja i onda samozapaljenja. Ni to zapravo nije potvrđeno već je tek jedna od mogućih uzroka.

Bilo kako bilo, iz korejskih se medija može čuti kako se za nadolazeći Galaxy S8, Samsung okrenuo drugim proizvođačima baterija, među kojima je navodno LG Chem najočitiji izbor.
Ako se to i dogodi, neće biti prvi put da dva korejska rivala sarađuju i jedan drugog snadbevaju komponentama i tehnologijom za uređaje.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 24, 2016 10:38 pm

Smile #BIZIT2016: Multimedijalni servisi na svakom ekranu

U industriji medija stvari su se uvek događale brzo, ali promene nikada nisu bile intenzivnije kao poslednjih godina, od kada novi poslovni modeli potpuno preoblikuju industriju medija. Linearna isporuka i konzumacija medijskog sadržaja odlazi u prošlost, a na scenu su stupile nove poslovne imperije: Google, Facebook, Twitter… Kako implementirati nove servise oslanjajući se na OTT paradigmu?

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Resize?url=http%3A%2F%2Fpcpress.rs%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FTG-Social-TV.jpg&sizes=647x*!0

Tradicionalni mediji bore se sa konkurencijom koja, koristeći Internet kao infrastrukturu, globalno nudi svoje sadržaje i usluge. Over The Top (OTT) je paradigma za sve servise koji nam stižu preko globalne Mreže, ali se danas ovaj termin najčešće koristi kao sinonim za isporuku multimedijalnog sadržaja preko Interneta. Zapravo, OTT je mnogo više od toga.

Šta OTT znači za korisnika? Pre svega mogućnost da se sadržaj konzumira gde god se želi, oslanjajući se na uređaj koji mu je trenutno pri ruci: televizor, laptop, tablet ili pametni telefon. Potreban je samo pristup Internetu, koji je najčešće raspoloživ kroz Wi-Fi ili 4G konekciju. Zato svaki operater, koji želi da opstane na tržištu, mora svojim korisnicima da obezbedi brz i kvalitetan pristup sadržajima, što se često označava sloganom Content Everywhere.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Resize?url=http%3A%2F%2Fpcpress.rs%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2Ftwitter-tg-nalog.jpg&sizes=647x*!0

Content Everywhere koncept ne donosi operatoru automatsko i kratkoročno povećanje prihoda, ali povećava kvalitet ponude i sprečava odliv korisnika. Gledano na duži rok, računica postaje znatno povoljnija, zahvaljujući novim izvorima prihoda koje OTT servisi donose.

Gledano s druge strane, korisnici su navikli na servise YouTube, Facebook i Twitter na svojim mobilnim uređajima, ali neke od njih žele da koriste i na velikom ekranu kućnog televizora. Žele da YouTube filmovi i interaktivni sadržaji na koje ukazuju njihovi Facebook i Twitter prijatelji budu dostupni pritiskom na taster daljinskog upravljača, dok sede zavaljeni u omiljenu fotelju ispred TV ekrana. Operateri su na taj način prinuđeni da uvrste i servise svojih konkurenata u ponudu, kako bi privukli nove i zadržali postojeće korisnike. Pametni televizori i Android set-top box uređaji su prirodan način da se obezbedi pristup internet servisima, ali se postavlja pitanje šta sa korisnicima koji imaju televizore ranijih generacija i već koriste IPTV ili OTT servis svog provajdera?

Rešenje su platforme koje pružaju mogućnost implementacije OTT servisa pomoću vidžeta (Widgets), malih aplikacija koje se izvršavaju na STB uređaju i oslanjaju se na snagu middleware platforme da bi obezbedili servis. Tako OTT odnosno video cloud tehnologija obezbeđuje YouTube, Facebook, Twitter i druge servise svim korisnicima koji poseduju STB uređaj isporučen od strane operatora. Time operator zadovoljava želje korisnika i omogućava im da na jednostavan način, za optimalan mesečni trošak mogu da koriste društvene mreže na običnim televizorima, jer nemaju svi mogućnost da nabave tzv. pametne televizore čija cena nije uopšte niska.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Resize?url=http%3A%2F%2Fpcpress.rs%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2Finterface-main-menu.jpg&sizes=647x*!0

TeleGroup je prateći zahteve tržišta razvio YouTube, Facebook, Twitter i Weather Forecast vidžete koje je demonstrirao na prestižnom sajmu multimedijalnih tehnologija IBC 2016 u Amsterdamu. Ove aplikacije su uspešno implementirane u okviru IPTV i OTT servisa operatera m:tel Banja Luka. Prezentacija je izazvala veliko interesovanje, jer pruža rešenje za implementaciju savremenih servisa, čak i kod korisnika sa starijim tipovima STB uređaja.

TeleGroup će i na predstojećoj konferenciji BIZIT, zajedno s partnerskom kompanijom nangu.TV, govoriti o trendovima u distribuciji multimedijalnog sadržaja. Biće to prilika za demonstraciju sistema koji obezbeđuje kvalitetan video iz cloud-a, ali i za diskusiju o budućnosti savremenih multimedijalnih servisa i strategijama koje operatori mogu da preduzmu kako bi učinili svoju ponudu atraktivnijom i univerzalnijom.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 24, 2016 10:41 pm

Smile TEDxZemun 2016: Kako da postanem čovek koji menja svet

Ako tražite inspiraciju ove jeseni, naći ćete je na TEDxZemun konferenciji 6. novembra u Madlenianumu. Ovo će biti sjajna prilika da čujemo ljude koji imaju drugačiji pogled na svet i inspirišu nas da menjamo sebe i svoje okruženje, i ostvarimo ono što nismo znali da možemo.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 ESmu0GX_rEA0JCfMGO7uwsrsAyxO-iTERKxapiy9LLOtsUp03qIvpbRoQHQAq33Do8ib5Mx8nNFXNe6t_I8io_NP

Svi zainteresovani za besplatno učešće na ovogodišnjem TEDxZemun mogu se prijaviti na sledećem linku. Rok za prijavu je subota, 29. oktobar, a broj mesta je ograničen. O čemu će biti reči na ovogodišnjem TEDx-u? Kako napraviti novu generaciju Sposobnjakovića, kako vam 10 dana u invalidskim kolicima može promeniti pogled na svet, te zašto je, iako malo ko od nas veruje u to, baš Srbija zemlja mogućnosti, neke su od zanimljivih tema koje ćemo čuti na ovogodišnjoj TEDxZemun konferenciji.

Kako je od navijača fudbalskog kluba RAD postao direktor Microsoft razvojnog centra u Srbiji koji danas ima preko 200 talentovanih programera, ispričaće nam Dragan Tomić. On šalje poruku da je Srbija zemlja koja ima budućnost, a najboji adut koji ima za to je IT industrija. Rodoljub Šabić, poverenik za informacije, objasniće nam na koji način se može uspeti u sistemu, a sačuvati svoj integritet i vrednosti. A zašto je nekada ok ići sam protiv svih kako bismo živeli naša ubeđenja i uspeli u tome, ispričaće nam Marko Mudrinić, suosnivač regionalnom poslovno-tehnološkom magazinu Netokracija. Među govornicima će se naći i drugi zanimljivi predavači, a spisak pogledajte ovde.
http://www.tedxzemuned.net/sr/govornici/2016
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 24, 2016 10:43 pm

Smile Windows 10 Mobile već drugi mesec stagnira

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 PFp0a__5zq5FMIFusZGYk-lnnrF7J0q3SfbQlo3iVpXMPruHp-REJcvOdzzD0UI-SudqBIbzlQPcYsGOjVIDdXv6xg

Nakon što je završeno razdoblje u kojem su podržani uređaji nadograđivani na Anniversary Update, Windows 10 Mobile platforma sada već drugi mesec zaredom stagnira, barem prema podacima kompanije AdDuplex.

Windows 10 Mobile sada je prisutan na oko 13,7% uređaja. Starija Windows Phone 8.1 verzija Microsoft-ove mobilne platforma se još uvek nalazi na 78,2% uređaja, uprkos činjenici da je Microsoft podršku i pažnju sada sveo isključivo na Windows 10 Mobile.

Starije verzije Microsoft-ove platforme imaju udeo od 6% (Windows Phone 8.0), odnosno 2,1% (Windows 7.x).

Najpopularniji uređaji su i dalje redom Lumia 535 (udeo od 13,3%), Lumia 520 (udeo od 10,5%) i Lumia 640 (8,8%).

Što se tiče uređaja koji koriste Windows 10 Mobile, najpopularniji su Lumia 550 (s udelom od 13,5%), nakon čega slede Lumia 535 (udeo od 12,9%) i Lumia 640 (udeo od 11,8%). Microsoft Lumia 950 trenutno ima udeo od 6,6%, a novi HP Elite X3 se nalazi na 36. mestu.

IT vesti
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 24, 2016 10:45 pm

Smile iOS 10 dostupan za preuzimanje, donosi Portrait način za iPhone 7 Plus

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 _knvBb9UwPdl4RdbJY49vsN4m3EDZ3kNYphVZ8YWegVWbD2uO5UMlV7OBFzmZXPDOICxLmDmeizvT0SI8Z7R0aRYIw

Apple je danas pustio konačnu verziju iOS-a 10.1, koja je korisnicima iPhonea već dostupna za preuzimanje i instalaciju. Pored uobičajenih čišćenja bugova, nadogradnja donosi i pompozno najavljivani Bokeh efekt za iPhone 7 Plus.

Naime, prilikom službenog predstavljanja ovog uređaja i njegove dvostruke kamere, Apple je najavio način snimanja s postizanjem Bokeh efekta, odnosno zamućivanje pozadine, no u to doba softver još nije bio spreman. Tako je sada napokon stigao Portrait mode, koji koristi obje kamere (širokokutnu i telefoto) te njihove fotografije međusobno kombinira kako bi se postiglo zamućenje pozadine.

Portret kamera je još uvijek u beti, što znači da su mogući sitnije poteškoće u radu. Prva iskustva očekujte uskoro, kad se naš testni primjerak nadogradi i kad okinemo prve fotke.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Okt 26, 2016 6:54 pm

Smile Mellon Serbia obeležila 15 godina uspeha

Mellon Serbia, vodeći provajder IT rešenja i eksternalizovanih usluga, sa ponosom je proslavila svoj 15. rođendan. Nakon 15 godina inovacija i rasta Mellon ima značajan udeo na tržištu i važne klijente iz različitih industrija.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Slika1-2

U znak zahvalnosti klijentima, partnerima i kolegama, organizovana je rođendanska proslava koja je održana 20. oktobra u restoranu Top of The Hub, i koja je okupila veliki broj predstavnika bankarskog sektora, telekomunikacija, maloprodaje, kao i predstavnike ambasada. Gostima su na manifestaciji predstavljeni istorija i razvoj kompanije, korporativna kultura i strateški planovi. U proteklih 15 godina, Mellon Serbia je postala pouzdan partner za inovacije i najnovija tehnološka rešenja u oblasti transakcija, odgovarajući na zahteve organizacija sa jakim potrošačkim poslovanjem. U isto vreme, prateći zahteve tržišta za povećanjem produktivnosti i optimizacijom resursa, Mellon je investirao u razvoj eksternalizovanih usluga, čineći da usluge kontakt centra i upravljanja poslovnim procesima postanu ključni stubovi poslovanja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Slika-2

Danas, kao odraz stalne posvećenosti kompanije razvoju i uvođenju najnovijih tehnoloških rešenja, Mellon Serbia nudi IT rešenja kompanije NEC Enterprise Solutions, elektronski potpis kompanije Euronovate, transformaciju filijala rešenjima kompanija Diebold Nixdorf i NemoQ, zatim rešenja za mobilna plaćanja kompanija Gemalto i TagPay, kao i mnogih drugih. U isto vreme, kompanija nastavlja da gradi ekspertizu u uslugama upravljanja poslovnim procesima. Povodom proslave 15. godina poslovanja, g-din Nikos Petrakopoulos, predsednik i direktor Mellon Group of Companies, čestitao je kompaniji Mellon Serbia na postignutim uspesima i izvanrednom performansu. Stefanos Karapetsis, generalni direktor Mellon Serbia izjavio je: „Tokom svih ovih godina oslanjali smo se na naše klijente, proizvođače, partnere, i iznad svega na naše zaposlene. Regrutovali smo i obučili stotine mladih iz Srbije, od kojih su mnogi i danas sa nama. Zahvaljujemo se svima koji su dali doprinos našem uspehu i u narednim godinama ćemo nastojati da unapredimo naše poslovanje u prijateljskoj Srbiji.”
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Okt 26, 2016 6:59 pm

Smile Google nas sada još više prati

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 1

Iako nudi neke zaista odlične alate besplatno, Gooogle već duže vreme prilično ozbiljno narušava privatnost korisnika. Situacija je upravo postala još gora, jer nova polisa o privatnosti DoubleClick usluge (prikazivanje oglasa) dozvoljava kompaniji Google da identifikuje i prati korisnike, odnosno njihove online navike.

Promena polise nije sakrivena, ali nije ni posebno naglašena. Iako je Google 2007. godine, prilikom kupovine kompanije DoubleClick, obećao da neće pratiti online navike korisnika bez njihovog implicitnog pristanka, nova polisa je to promenila. Korisnici su pristali na nova pravila prihvaćajući poziv da "omoguće neke nove karakteristike Google korisničkog naloga", pošto niko ne čita dugačke dokumente kao što su "Pravila korištenja" i slično.

Dobra vest u svemu ovome je da možete isključiti ovo praćenje. Dovoljno je da odete u Activity Controls sekciju Google account-a, te da pod "Web & App Activity" isključite opciju "Include Chrome browsing history and activity from websites and apps that use Google services". Dobro je znati da je moguće obrisati i prethodno skupljene informacije na ovom linku.
https://support.google.com/websearch/answer/465
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Okt 26, 2016 7:01 pm

Smile  WhatsApp kreće sa video pozivima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 1

WhatsApp je započeo s omogućivanjem funkcije video poziva direktno putem svoje aplikacije za Android. Video pozivi vam za sada još neće raditi u "normalnoj" aplikaciji koju posedujete na svojem telefonu, već ih mogu isprobavati samo oni korisnici koji učestvuju u beta programu, odnosno oni koji na svojim uređajima imaju najnoviji 2.16.318 beta build APK.

Korisnici koji su isprobali funkciju navode da je kvalitet poziva dobar, ali primećen je lag čak i na WiFi mrežama od 50 Mbps. WhatsApp traži od testera da ih obaveste o svim problemima, pa je za očekivati da će i ovo srediti pre nego nova značajka bude omogućena svim korisnicima.

Ako baš jako žudite isprobati video telefoniranje Whatsapp-om, novi build možete skinuti na APKMirror-u(http://www.apkmirror.com/apk/whatsapp-inc/whatsapp/whatsapp-2-16-318-release/whatsapp-messenger-2-16-318-android-apk-download), pa nam svojim komentarima recite kako vam se čini.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Okt 26, 2016 7:07 pm

Smile AdDuplex: Anniversary Update instaliran na 76,6% Windows 10 računara

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 1

Microsft je odavno objavio kako je Windows 10 zadnji Windows ikad. Umesto novih brojčanih naziva ubuduće će se izdavati samo nadogradnje operativnog sistema. Zadnja veća nadogradnja stigla je ovog leta, tačnije 2. avgusta pod nazivom Anniversary Update.

Sada dva meseca kasnije kompanija AdDuplex odlučila je proveriti koliko je računara s Windows-om 10 uspelo preuzeti i aplicirati nadogradnju. Prema njihovim saznanjima trenutno zadnju 1607 verziju Windows-a 10 "vrti" 76,6% računara sa Windows-om 10.

Nešto starija verzija oznake 1511 koja je stigla u novembru 2015. godine pod nazivom November Update nalazi se na 18,7% računara s Windows-om 10. Manji deo korisnika, njih 4% i dalje koristi Windows 10 bez i jedne nadogradnje u tzv. originalnom izdanju.

Kad je u pitanju Windows Insider korisnici njih 0,7% trenutno testira sledeću, Redstone 2 nadogradnju koja je planirana za negde u proleće 2017. godine.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 28, 2016 5:11 pm

Smile Twitter gasi Vine

Pre tačno deset godina osnovan je Twitter, posle šest godina poslovanja uzlaznom putanjom Twitter je za 30 miliona dolara kupio servis za repetitivne video servise od šest sekundi – Vine. Sinoć je na društvenim mrežama kao bomba odjeknula vest da Twitter gasi Vine.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 02-2

U poslednjih godinu i po dana Twitter polako počinje da gubi bitku sa konkurencijom jer ne uspeva da pronađe adekvatan poslovni model. Vrabac sa svojih 140 karaktera po poruci postaje sve manje zanimljiv mlađim generacijama koje su se okrenule ka Facebooku i Instagramu, a što je vidljivo po prihodima Twittera u prošlih godinu dana.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 01-4

Problem je nastao kada su vlasnici shvatili da poslovanje ide silaznom putanjom, a nijedna od ideja i investicija nije popravila situaciju, pa su odlučili da spreme “mladu za udaju”. Međutim, niko od udvarača nije bio previše zainteresovan, a govorkalo se da bi Apple mogao da zagrize udicu, ali na kraju su i oni odustali. Po poslednjim informacijama, Twitter će ostpustiti 9 odsto svojih kadrova, što je oko 350 ljudi, kako bi “smanjili troškove i fokusirali se na poslovanje”. Kako to obično ide, Twitter je najviše optuštanja sproveo u marketing i prodajnim odeljenjima. Gašenje Vine servisa je očigledno deo velike strategije, a otpuštanje je sprovedeno planski, zajedno sa restrukturiranjem, kako bi se prodaja fokusirala na kanale koji donose više novca.

Očekuje se da će se Vine kao servis ugasiti u narednih nekoliko meseci.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Vine
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 28, 2016 5:30 pm

Smile Dodeljeni KAKTUS-i 2016!

Marketing mreža nagradila je sinoć organizacije, kompanije, institucije i agencije za najkvalitetnije i najprofesionalnije pojedinačne i integrisane kampanje na drugom po redu nacionalnom Festivalu integrisanih komunikacija KAKTUS 2016. Za nagrade ove godine konkurisalo je čak 135 projekata.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Kaktus-1-mala

Kampanja #CrazyEnoughToChangeTheWorld agencije No Ordinary Agency osvojila je priznanje u kategoriji Inovativna integrisana kampanja, kao i Grand Prix – Integrisana kampanja godine. McCann Beograd, drugi put za redom, osvojio je priznanje Agencija godine, dok je kompanija Strauss Adriatic proglašen Oglašivačem godine. Kampanja “Dobro jutro Džezveri” agencije Leo Burnett i kompanije Strauss Adriatic osvojila je nagrade u kategorijama pojedinačnih radova – TV i Radio. Istoimena agencija osvojila je nagradu i u kategoriji Event za kampanju “Jelen nefiltrirano pivo” Apatinske pivare. U kategoriji Pojedinačni radovi – Print nagrada je pripala agenciji Publicis Beograd i Mreži organizacija za decu Srbije (MODS) za kampanju “Nasilje nije igra”.
Najboljom BTL kampanjom proglašen je “Telenor Xmass 3 in 1 Credit Card” agencije FCB Afirma za klijenta Telenor banku, dok je agencija New Moment New Ideas Company osvojila priznanje u kategoriji Odnosi s javnošću za kampanju “Run For Peace”. Projekat “Fanta uvrnuta flašica” agencije Executive Group i kompanije Coca-Cola odnela je pobedu u kategoriji Social Media.
McCann Beograd nagrađen je za dva projekta u kategorijama Mobile za aplikaciju “ARt – najveća virtuelna izložba svih vremena” i u kategoriji Profitna integrisana kampanja za “Lav kokice” Carlsberg Srbije. Ove godine najboljim Viralnim videom proglašen je projekat “Jaffa Fešta” koji potpisuje agencija Popular Bruketa & Žinić OM za klijenta Jaffa Crvenka.
Priznanja u kategorijama pojedinačnih radova – Content marketing i Direktni marketing osvojila je agencija Pioniri Communications za kampanje “IDEA – Voće i povrće” (klijent: Mercator S) i “Novogodišnji poklon koji je putovao godinu dana” (klijent: Findomestic banka). Agencija Homepage i NVO Just Out nagrađeni su u kategoriji Digital za kampanju #JustOut #Manasija2015, a agenciji Ovation BBDO pripalo je priznanje za najbolji Outdoor za kampanju “Šta vas boli?” rađenu za kompaniju Pharma Swiss.
Članovi Žirija dodelili su nagradu i agencijama Direct Media, Fusion Communications i Nacionalnom udruženju roditelja dece obolele od raka za projekat “I ja se borim” u kategoriji Neprofitna integrisana kampanja. Ove godine najbolja Inbound integrisana kampanje je kampanja Eurobanke i agencije Represent Communications “Mančester u Beogradu”.
Druga po redu nacionalna dodela godišnjih nagrada KAKTUS 2016 izazvala je veliko interesovanje agencija i kompanija iz Srbije. Za nagrade, koje se dodeljuju u 21 kategoriji, konkurisalo je čak 37 agencija i preko 40 oglašivača.

Više informacija o festivalu možete pronaći na sajtu www.kaktus.rs
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 28, 2016 5:33 pm

Smile Samsung Electronics u 3. kvartalu zabilježio pad dobiti od 30%, mobilna divizija čak 96%

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Samsung-3-kvartal-2016

Samsung Electronics je danas objavio konačne financijske rezultate za treći kvartal tekuće godine. Ukupni prihodi kompanije su iznosili 41,9 milijardi dolara, što je 7,5% manje u odnosu na isti kvartal lani. Operativna dobit je iznosila 4,5 milijardi dolara, što je za 30% manje u odnosu na isto razdoblje prošle godine, dok je dobit prije oporezivanja pala za 19%.

Jedan od glavnih razloga za pad dobiti je povlačenje Notea 7 i događaja koji su uslijedili, no već ne prije nekoliko dana objavljeno da će ukupna izravna šteta premašiti pet milijardi dolara, dakle više od cijele tromjesečne dobiti kompanije. Sektor mobilnih komunikacija zabilježio je još veći pad dobiti, i to od čak 96%.

Samsung je u trećem kvartalu isporučio 72,5 milijuna smartfona, što predstavlja pad od 13,5% u odnosu na isto razdoblje lani. Ovime je zauzeo 20% tržišta, što ga još uvijek drži na prvom mjestu, i to ispred Applea koji je s 42,5 milijuna isporučenih iPhonea zauzeo 12,5% tržišta.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Okt 28, 2016 5:36 pm

Smile Šef Microsoft-a kaže da su telefoni promašaj kompanije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 4

Statistike prodaje pametnih telefona nikako ne idu u korist Microsoft-u, čiji uređaji ne mogu preći ni 2% udela na tržištu, uprkos trudu koji je kompanija iz Redmonda uložila u njihovu promociju.

Stoga nas previše ne čudi što je CEO Microsoft-a Satya Nadella, na WSJDLive 2016 konferenciji sada i službeno priznao da je mobilni biznis bio promašaj, jer je kompanija imala potpuno pogrešnu strategiju za taj segement tržišta.

Nadella je priču ubrzo okrenuo ka drugim proizvodima, pa je rekao da niko nije verovao u Surface 2-u-1 uređaje, ali danas se ispostavilo da ih svi prihvataju.

Prema njegovim rečima slična strategija se provodi i u vezi HoloLens-a, jer Microsoft uvek investira u nove tehnologije koje bi jednog dana mogle biti šire prihvaćene.

Ako se pitate šta će značiti Nadellino priznanje za budućnost Microsoft-a, verujemo da neće doneti ništa novo, jer je gotovo sigurno da Redmond u decembru napušta brand Lumia telefona, te će se u tom segmentu fokusirati samo na jedan uređaj, Surface Phone, koji bi se trebao pojaviti sledeće godine, a za njega razvijaju sličnu strategiju kao za Surface tablet/laptop.

To znači da bi njihov supertelefon trebao da bude nešto najjače što se može ponuditi tržištu, te bi trebao poticati druge partnere na izradu premium telefona za Windows 10 Mobile OS. Koliko će im to poći za rukom videćemo.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 29, 2016 6:11 pm

Smile U trećem kvartalu isporučeno 362,3 miliona pametnih telefona

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 BgIwYtCAsejo2Wfj21Lw5yQ8QhVZbmnfY0jGXvJL8RBk9Di4GldK8ZmZUkFElCgmmJi_yEt6-6848lTPa0gvzvZ3uwk

Prema rezultatima uzveštaja Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker, koje je izradila kompanija IDC, tokom trećeg kvartala ove godine u svetu je isporučeno ukupno 362,9 miliona pametnih telefona. Iz navedenog izveštaja i ukupnog broja isporučenih uređaja izostavljen je Galaxy Note 7, koji je Samsung službeno povukao s tržišta.

Što se tiče poređenja broja isporučenih pametnih uređaja u odnosu na treći kvartal prošle godine, treba reći da je zabeležen rast isporuka od 1% (prošle godine je isporučeno 359,3 miliona pametnih telefona). Što se tiče drugog kvartala 2016. godine, tada je isporučeno 344,7 miliona pametnih telefona, što znači da su isporuke na kvartalnom nivou rasle za 5,3%.

Što se tiče proizvođača pametnih telefona, poredak nije doživeo promene u odnosu na drugi kvartal godine. Vodeći proizvođač je i dalje Samsung s tržišnim udelom od 20%, što je ostvareno uprkos padu isporuka od 13,5% na godišnjem nivou zahvaljujući uspehu Galaxy S7 i Galaxy S7 edge flagship uređaja te Galaxy J serije uređaja na tržištima u razvoju, što je delimično ublažilo celu priču oko povlačenja Galaxy Note 7 uređaja.

Na drugom mestu je i dalje Apple s udjelom od 12,5%, tokom trećeg kvartala isporučeno je 45,5 miliona iPhone uređaja, što je pad s 48 miliona iPhone uređaja isporučenih tokom prošle godine.

Na trećem mestu nalazi se kompanija Huawei, koja beleži rast isporuka pametnih telefona od 23% na godišnjem nivou što je dovoljno za tržišni udeo od 9,3%. Među prvih pet proizvođača nalaze se još dve kineske kompanije, Oppo i Vivo s tržišnim udelom od 7 odnosno 5,8%.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Okt 29, 2016 6:15 pm

Smile PC Press daje 3u1

Ako se još niste prijavili za Bizit 2016, imate vremena samo do 31. oktobra u 12 sati. Za one koji nikako nisu uspeli da uvrste ovogodišnji Bizit u raspored, spremili smo rezervni plan. Pretplatite se ili produžite pretplatu na časopis PC Press i dobićete digitalno izdanje besplatno na dve godine i torbu za laptop.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 88h-We2372_amnlRllAS5NzenRZHzUXxzn0pA06OcVcl-T2BVgJmcVLmRW84-25fxfsbwuQL7iV5YrP65g8Sid-gGg

Uz pomoć naših izdanja pratićete redovno kako se odvija “Digitalna transformacija poslovanja”, a za one koji jedva čekaju da se i sami transformišu, pisaćemo o najboljim pristupima, metodologijama, alatkama, servisima i svim ostalim stvarima neophodnim da svoje poslovanje prevedete u digitalnu eru.

Štampano izdanje dobijaćete godinu dana i paralelno ćete čitati digitalno izdanje na iPad-u ili bilo kom Android uređaju. Kad se naviknete na još bogatije, multimedijalno digitalno izdanje, dajemo vam priliku da ga čitate još godinu dana – potpuno besplatno. A kao znak pažnje za obeležavanje početka vaše digitane transformacije, uz sve to vam poklanjamo i torbu za laptop računar. Dovoljno je da popunite formular na stranici:

pcpress/3u1
http://pcpress.rs/3u1/

Sve ostalo će rešiti naša služba pretplate. Želimo vam srećan početak transformacije.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Ned Okt 30, 2016 9:56 pm

Smile Firefox dobija potpuno novi engine

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 XtNR0cA6qTKo1HTMiamdl17iY9sPzgYxV4uomPE9VLW9b4K-cjVPAbqMC9OB-JgaaP8ZgQ7IX8qpL0kTv7dl7F8TCg

Čelnik Platform Engineering odeljenja u Mozilli, David Bryant, otkrio je kako kompanija trenutno radi na novom engineu za svoj internet browser Firefox, koji će zameniti postojeći i već pomalo zastareli Gecko.

Spomenuti engine poznat je pod imenom Quantum i njegova početna verzija temeljena je na engineu pod imenom Servo, čiji razvoj Mozilla finansijski potpomaže. Oba enginea razvijaju se u programskom jeziku Rust koji Mozilla takođe finansijski potpomaže, a koji bi trebao Firefox-u trebao dati dodatni nivo bezbednosti.

Kao razlog za prelazak na novi engine ističe se zastarelost Gecko enginea koji je razvijen u vreme jednojezgrenih procesora. Planirano je da se svakim novim izdanjem Firefox-a provede sve sveobuhvatnije spajanje Gecko i Servo komponenti u jednu celinu.

S vremenom će slediti postupno uklanjanje Gecko koda, a preostao bi samo novi Quantum engine. Prelazak na novi engine bi prema trenutnim planovima trebao bi biti dovršen krajem sledeće godine.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Okt 31, 2016 6:35 pm

Smile Šta svetske brend menadžere i njihove agencije drži budne noću?

Trenutno, jedna stvar: kako da njihov brend bude relevantan u tornadu modernih medija, skoro isključivo digitalnih (ili bar za dobar deo njihove publike), kako da uopšte bude primećen, i onda, kako da ne bude ignorisan, čak i kada je primećen..? Kako da bude kulturno relevantan, kao jedini način za brend preživljavanje sa novim, mladjim, digitalno pismenim potrošačima?

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 3F197HFAUYbfJz6r2fXq0Uk6bnB9Wams_6dtS-5NH8-Uve5zb9Oh4-SqFNjSrhtoZx1N4Ac-9hRuszNVSFcWuEPVP10

Ogromna količina sadržaja u današnjem svetu je posredovana preko digitalnog ekrana. A na takvim ekranima je vrlo lako uraditi jednu stvar: ignorisati sadržaje koji nam se ne svidjaju. Jedan klik. Jedan “svajp”. Nekoliko sekundi je sve što je potrebno da brend poruka bude uklonjena sa ekrana. Živimo u svetu lakog ignorisanja. Engleski izraz za ovo je “skippable world”. I predstavlja glavni problem modernog brendinga.
To zahteva nove pristupe, bazirane ili na emotivnom pripovedanju, ili na odgovaranju na nameru potrošača dobrim sadržajem. “Emotivnu rezonancu” i “korisnost za nameru”. Idealno, oba. To nije moguće razumeti bez razumevanja namera i konteksta u kome potrošači provode vreme u digitalnom prostoru. A tu Gugl i Ju Tjub vladaju. Oni su najveće svetske biblioteke namera u realnom vremenu. Moramo da znamo kako da te biblioteke čitamo.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Resize?url=http%3A%2F%2Fpcpress.rs%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2F04-1.jpg&sizes=647x*!0

Novo marketing razmišljanje zahteva više od oglasa, od “reklame”. Zahteva stvarnu relevantnost, koja se često ne može kupiti samo medijskim vremenom. Zahteva relevantan “content”, nešto na šta potrošači aktivno žele da potroše vreme. Da ga ne “skipuju”. Zahteva kombinovane veštine koje teško može da pruži samo jedna agencija. Zahteva kooperaciju.
Takodje, zahteva i razumevanje strategija i trikova koje su razvile najuspešnije moderne marketing zvezde: jutjuberi. Oni su kraljevi pažnje. A novac prati pažnju.
Predavanje Lazara Džamića, doskorašnjeg kreativnog stratega u Guglovom “kreativnom think tanku” ZOO i njegovog bivšeg šefa za brend strategiju, kreirano je da polaznicima objasni ovaj svet, kao i strategije i taktike koje treba primeniti da bi se probilo kroz barijeru lakog ignorisanja.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Resize?url=http%3A%2F%2Fpcpress.rs%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2F02-3.jpg&sizes=647x*!0

Uspešan brending je kao klin koji otvara vrata pažnje. Predavanje Lazara Džamića je čekić koji vam pomaže da ovaj klin zabijete gde treba.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 12 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu