Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

3 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Mar 19, 2016 11:22 pm

Smile Power Data Recovery 7.0 jednostavno vraća izgubljene podatke

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Često se dešava da zbog virusa, nepažnje ili oštećenja memorije izgubimo neke bitne podatke. Većina tih podataka se u stvari može vratiti ukoliko imate neki specijalizovani softver za to. MiniTool Power Data Recovery 7.0, jedan je od najboljih programa za vraćanje izgubljenih podataka sa hard diska, eksternih USB memorija, pa čak i CD/DVD uređaja.

Power Data Recovery 7.0 pruža odlično dubinsko skeniranje sa zavidnom brzinom. On može da oporaviti izbrisane podatke iz Windows korpe za otpatke, vrati izgubljene podatke, čak i ako je particija formatirana ili izbrisana, vrati podatke sa oštećenog hard diska, podatke izgubljene zbog infekcije virusom, neočekivanog pada sistema ili softvera. Svaki modul oporavka podataka se fokusira na drigi scenario gubitka podataka.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 2

Undelite Recovery - ovaj modul se fokusira na oporavljanje izbrisanih datoteka i mapa. Korišćenjem Undelete Recovery modula, možete oporaviti izbrisane datoteke iz Windows korpe za otpatke, pa čak i datoteke izbrisane pomoću SHIFT + DELETE tastera.

Ovaj modul podržava FAT12, FAT16, FAT32, VFAT, NTFS i NTFS sisteme datoteka. Podržava, fleš disk, Memory Stick, memorijske kartice i flash kartice.

Damaged Partition Recovery - ovaj modul predstavlja najmoćniju file recovery sposobnost za pomoć oštećenom hard disku. Bez obzira na to da li je hard disk reformatiran ili postane nedostupan sa nepoznatog razloga.

Ovaj modul za oporavak ne oporavlja podatke samo sa particije hard diska, već može da oporavi fajlove sa Memory Sticka, memorijske kartice i fleš diska. Damaged Partition Recovery modul je jači sistem povratka od Undelite Recovery modula.

Lost Partition Recovery - U slučaju da ste izgubili podatke zato što particija izbrisana ili izgubljena, možete koristiti ovaj modul. U većini slučajeva brzo skeniranje može biti u stanju da detektuje izgubljene particije, ali ako ne uspe, full skeniranje po svemu sudeći bi trebao bi da detektuje particiju.

Kada pronađete particuju, možete da je skenirate brzo ili full u potrazi za podacima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 3

Digital Media Recovery - ovo je moćan alat za oporavak podataka koji može pomoći da se oporave izgubljeni podaci sa digitalnih medija uređaja. Na primer: fleš disk, MP3 plejer, digitalni fotoaparat, memory stick, memorijske kartice, iPod.

Ako želite da oporavite muziku i video sa ovih digitalnih medija uređaja, ovo je pravi modul. Bez obzira da li memorijska kartica formatirana ili su datoteke obrisane, ovaj modul za oporavak bi trebalo da bude vaš prvi izbor.

CD/DVD Recovery - Ovaj modul je tu da pomogne da se oporave podaci sa CD i DVD diskova. U stvari, kada su USB fleš diskovi ušli u širu upotrebu, niko nije hteo da ima desetine rewritable diskova. Ali ipak, nesreća sa diskovima uvek može da se desi i zato je ovaj modul tu.

Ukoliko imate funkcionalan računar i želite da povratite neke podatke, Power Data Recovery 7.0 je odlično rešenje, čak i besplatno ukoliko vražate do 1 GB podataka. Ukoliko želite da vraćate neograničene količine podataka, kupite punu verziju za samo 69 dolara. Ukoliko vaš računar nije funkcionalan, možete nabaviti Power Data Recovery Boot Disk 7.0 softver.

Naravno, ovaj program dostupan je za Windows i Mac korisnike, a postoji i verzija za Windows Server.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sub Mar 19, 2016 11:25 pm

Smile Mrzite da vezujete pertle na patikama? Nike ima fantastično rešenje za vas

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Patike koje se same vežu mnogima su bile san od kada su ih prvi put videli na nogama Martyja McFlyja u Povratku u budućnost. Nike je sada napravio patike koje će svi moći da kupe.

Još od filma Povratak u budućnost 2, mnogi od nas hteli su patike koje se same vežu. Nike nas je proteklih godina i zabavljao raznim prototipovima patika, a u oktobru su glumcu Michaelu J. Foxu dali prave patike, identične onima u filmu.

Ali, sada je Nike napravio pravu patiku koja se sama veže, a koju ćemo svi moći kupiti. Nike HyperAdapt 1.0 je prva patika koja će imati ove napredne tehnologije i radiće gotovo identično kao one u filmu. Stavite ih na noge i one će se same zategnuti. Tačnije, ispod pete je senzor koji će aktivirati zatezanje pertli. Ali, osim senzora, tu je i dugme na ivici patike preko kojeg možete zategnuti i otpustiti pertle.

Patike bi u prodaji trebale da se nađu krajem godine i biće dostupne u tri boje, ali još nije poznata cena. Ali, ne treba očekivati da će biti najpovoljnije.

Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Mar 21, 2016 7:48 pm

Smile Twitter zadržava limit od 140 znakova

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Početkom ove godine, zajedno s reorganizacijom u kompaniji, novi-stari CEO Twittera Jack Dorsey javno je poručio da se interno razmatra ukidanje ograničenja dužine objava na 140 znakova. Tu je možebitnu promenu čak i obrazložio dugačkim pismom korisnicima. Plan je bio povećati limit sa 140 na čak 10.000 znakova, s tim da bi se samo prvih 140 znakova prikazivalo na vremenskoj liniji. Za prikaz dužih tvitova korisnik bi trebao na njih dodatno kliknuti.

Ipak, nakon više od dva meseca većanja Dorsey je prekjuče na američkoj televiziji NBC dao intervju povodom 10. rođendana ove društvene mreže. Tom prilikom je izjavio kako će dosadašnji limit ostati na snazi. "Radi se o dobrom ograničenju", smatra šef Twitter-a, koje omogućava sažeto izveštavanje i objavljivanje informacija "u trenutku".
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Mar 21, 2016 7:52 pm

Smile Pojavio se prvi trojanac za iOS

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Bezbednosna kompanija Palo Alto Networks potvrdila je postojanje prvog virusa ikada koji može zaraziti ne-jailbreakovane iPhone. Ovaj su malware nazvali AceDeceiver, a navode kako iskorištava propust u Apple-ovom FairPlay DRM sistemu (Digital rights management sistem za autorizaciju aplikacija).

AceDeceiver funkcioniše na način da zavara iPhone ili iPad i umesto redovne aplikacije instalira malicioznu. Iako su u opasnosti svi uređaji na iOS-u, korisnici ne moraju preterano brinuti da će "pokupiti" ovaj oblik trojanca. Naime, za uspešno inficiranje iPhone-a potrebno je pre svega preuzeti "lažni iTunes", aplikaciju Aisi Helper, koja omogućava instalaciju neautorizovanih aplikacija na iOS uređaje.

Nakon toga potrebno je nabasati na neku od zaraženih iOS aplikacija na App Store-u i instalirati je pomoću tog alata. Instalirana aplikacija tada će od korisnika zatražiti AppleID korisničko ime i lozinku. Ukuca li naivni vlasnik iPhone-a zaista ove podatke, daće ih na raspolaganje napadaču.

Apple je u međuvremenu sa svoje prodavnice uklonio tri sumnjive aplikacije, a prema trenutnim informacijama ovaj man-in-the-middle napad bio je (zbog težeg otkrivanja) ograničen samo na uređaje koji su se nalazili u Kini. Panike, dakle, nema, a iz Palo Alto Networks-a kažu da su o svemu na vreme obavestili i Apple.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Mar 21, 2016 8:16 pm

Smile SAP i Beogradski Univerzitet potpisali ugovor o saradnji

Kompanija SAP danas je sa Univerzitetom u Beogradu potpisala Ugovor o pristupanju ovog Univerziteta globalnom programu SAP University Alliance, koji omogućava studentima i profesorima da koriste SAP softverska rešenja u edukaciji i istraživanjima.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Potpisivanje-ugovora-o-priklucenju-UB-globalnom-programu-SAP-UA_thumb

Program omogućava studentima da iz prve ruke iskuse kako integrisani sistemi mogu pomoći kompanijama da budu efikasnije, produktivnije i profitabilnije. Ovaj program svršenim studentima daje komparativnu prednost prilikom zapošljavanja – uključujući mnogostruke opcije zapošljavanja na biznis i IT pozicijama, više menadžerskih mogućnosti i veće zarade.

SAP je ovim ugovorom i davanjem svojih softvera na korišćenje pružio mogućnost da se na praktičan način studenti Univerziteta u Beogradu profesionalno usavršavaju.

Povodom potpisivanja ugovora sa SAP-om, rektor Univerziteta u Beogradu prof. dr. Vladimir Bumbaširević je rekao „Velika nam je čast što je baš Univerzitet u Beogradu dobio priliku da tokom studija obučava studente za rad u SAP poslovnom softveru i time se uvrstio u listu renomiranih svetskih univerziteta čiji studenti trenutno vladaju u svojoj struci. Cilj saradnje je da se unapredi visoko obrazovanje i da se studentima i nastavnicima pruži prilika da savladaju i koriste najsavremenije programske pakete kompanije SAP. Članice univerziteta u Beogradu će moći da koriste SAP softvere u nastavi i unaprede veštine koje studenti stiču tokom školovanja ”

Vojisalv Genić, direktor razvoju poslova vezanih za javni sektor u kompaniji SAP za region Centralne i Istočne Evrope je posle potpisivanja ugovora izjavio: “Drago mi je što studenti iz naše zemlje imaju priliku da, kao i njihove kolege širom sveta, tokom studija steknu praktična znanja u radu sa SAP softverom koja će im omogućiti prednost pri zapošljavanju. Danas u Srbiji preko 10.000 korisnika, u svakodnevnom poslu koriste SAP rešenja. Imamo preko 200 SAP konsultanata, što u SAP kancelariji, što kod partnera i korisnika, koji rade na implementacijama SAP softvera i njihovom održavanju. SAP pomaže zajednice u kojima posluje, a ovo je najbolji način da kroz edukaciju mladih ljudi, pomognemo i privredu naše zemlje, jer će oni za nekoliko godina biti ti koji će kreirati tržišne trendove. Upravo ta činjenica nas je dovela do namere da pokrenemo SAP University Alliance program sa Univerzitetom u Beogradu.”

Učešćem u SAP UA programu, studenti i nastavno osoblje Univerziteta u Beogradu će imati prilike da:

– imaju pristup SAP sistemima i da koriste i downloud-uju SAP software za obrazovne svrhe

– imaju pristup SAP kurikulumima za sve market kategorije, kao i pristup drugim materijalima

– pristup SAP e-lerning-u, online kursevima i samo testiranju

– sertifikaciju profesora i studenata

– mogućnost umrežavanja sa drugim Univerzitetima koji su deo ovog programa

– gostujuća predavanja

– praksu

– ko-inovacijske projekte


SAP University Alliance je program koji je pokrenut u Nemačkoj 2009. godine i okuplja univerzitete iz celog sveta. U ovom programu učestvuje 2650 institucija visokog obrazovanja iz oko 90 zemalja. Osnovna ideja ovog projekta je da se studentima pruži mogućnost prakse na SAP-ovim programima u toku studiranja i time poveća stopa zaposlenosti svršenih studenata, pri čemu se univerziteti i škole vide kao mesta gde se nalaze neophodni talenti. SAP University Alliance program poboljšava kvalitet radne snage još u periodu studiranja, fokusira se na biznis procese i pokriva različite discipline i na taj način samo pojačava nastavne programe sa praktičnog poslovnog aspekta.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pon Mar 21, 2016 8:18 pm

Smile Ericsson predstavio svoja rešenja na SEE Telecoms forumu

SEE Telecoms Forum konferencija je 17. marta u Beogradu okupila predstavnike industrije telekomunikacija, finansija, investicija i javnih institucija sa ciljem da se razgovara o stanju na tržištu telekomunikacija u jugoistočnoj Evropi i da se razmotre mogućnosti za dalje unapređenje. Učešće u konferenciji je uzela i kompanija Ericsson koja ove godine proslavlja 140 godina postojanja, a istovremeno slavi i 20 godina uspešnog poslovanja u Srbiji.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 AAEAAQAAAAAAAAT2AAAAJDczOGM1ZTEzLTAxNzktNGZiZC1iZTAyLWQ4OTA4NDc3MTRiZg

Kompanija Ericsson već godinama radi na razvoju i implementaciji tehnologija koje pomažu izgradnju umreženog društva. Bilo je potrebno 100 godina da se poveže milijardu lokacija fiksnim vezama, a zahvaljujući razvoju mobilnih telekomunikacija za 25 godina je povezano čak 5 milijardi korisnika i u narednih nekoliko godina sve što ima razlog da bude povezano na internet biti povezano. Očekuje se da će u bliskoj budućnosti biti ostvareno i 50 milijardi konekcija. Mobilnost, širokopojasni internet i cloud tehnologija stvaraju osnove za razvoj umreženog društva. Sa razvojem tehnologija, menjaju se i navike korisnika, a Milena Matić, menadžer za strategiju i marketing u kompaniji Ericsson, je podelila podatke da u samo 24 sata, korisnici Fejsbuka 2,7 milijardi puta lajkuju postove na ovoj mreži, pregledaju 133 miliona sati video materijala na YouTube-u i poveća se broj korisnika pametnih telefona za 1,9 miliona.

Ona je dodala „Povezano društvo nije vizija daleke budućnosti, to je proces koji je globalno već u toku. Naše istraživanje Ericsson Mobility Report pokazuje da će broj povezanih uređaja porasti sa 15 milijardi koliko ih je danas na 28 milijardi do 2021. godine, što je jasan pokazatelj da interesne strane u oblasti telekomunikacija moraju da transformišu svoje mreže i poslovanje i modele poslovanja kako bi zadržale konkurentnost na sve dinamičnijem tržištu.“

Još jedan značajan segment razvoja u kompaniji Ericsson je razvoj 5G tehnologije. U umreženom društvu ka kome se svet kreće, na mrežu će biti povezani ne samo ljudi, već i različiti senzori, uređaji, kućni aparati, prevozna sredstva i slično. Ovaj proces dovodi do transformacije industrije, počevši od sektora zdravstva i obrazovanja, preko medija i prevoza, pa sve do trgovine, bankarskih sektora i javnog sektora. Govoreći o 5G mreži, Milena Matić je istakla da su zahtevi koje 5G tehnologija treba da zadovolji 10-100 puta veća brzina prenosa podataka, 10 puta duži vek trajanja baterije u povezanim uredjajima, povećanje obima prenosa podataka 1.000 puta, kao i petostruko smanjenje kašnjenja u mreži. Kompanija Ericsson je na nedavnoj konferenciji MWC u Barseloni prikazala prototip 5G mreža sa brzinom preuzimanja podataka od cak 26 Gbps. Kompanija Ericsson danas sarađuje sa 20 telekomunikacionih operatera u svetu na razvoju i testiranju 5G mreže, kao i na projektima sa preko 15 kompanija iz raznih industrija, kako bi se razvoj ove tehnologije prilagodio raznim potrebama ovih industrija.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Mar 22, 2016 7:17 pm

Smile Amazon želi da uvede autorizaciju selfijima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

U današnje vreme sve se više oslanjamo na kupovinu putem Interneta. Takvu kupovinu je vrlo lagano obaviti i iz kućne fotelje te je stoga i manje stresna za korisnika, jer nema traženja slobodnog parkirnog mesta, čekanja u dugačkim redovima na kasi i sl.

Ali, pored ovih pogodnosti kupovina preko Interneta ima i nekoliko mana. Npr. svaki korisnički nalog koji služi za online kupovinu valja zaštiti određenom lozinkom, a isto vredi i za sisteme online plaćanja putem PayPal-a npr. Kako je poznato da veliki broj korisnika višekratno koristi iste lozinke samo po sebi se nameće i pitanje bezbednosti takve kupovine.

Naime, krađom jedne lozinke vrlo lako vam se može zakomplikovati život ako ste ukradenu lozinku koristili i za gore spomenuti PayPal. Stoga je Amazon došao na ideju da sve lozinke zameni autorizacionim selfijem te je po tom pitanju podnio i patentni zahtev.

Ako zahtev bude odobren, kupovina putem Amazon-a postaće još jednostavnija nego što je sada. Za autorizaciju plaćanja biće dovoljno samo pogledati u kameru mobilnog uređaja ili nekog kućnog ili prenosnog računara.

Pre nego što počnete negodovati kako je to dosta nebezbedan način plaćanja, jer se još ranije pokazalo kako se takvi sistemi daju zavarati s običnom fotografijom znajte da je Amazon mislio i na to. Naime, za dodatnu proveru korisnika, Amazon-ov sustav će komunicirati s korisnikom tokom procesa plaćanja na način da će mu postaviti dodatne zadatke kako bi proverio je li pred njim živa osoba ili fotografija.

Prema opisu patenta sistem će od korisnika zatražiti dodatnu radnju poput – treptanja očima ili osmieha i sl.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Mar 22, 2016 7:19 pm

Smile Windows 7 i Windows 8.1 podržavaće Skylake procesore do 2018.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Microsoft je početkom ove godine objavio odluku o ukidanju pune podrške za Intel-ove procesore šeste generacije Skylake na operativnim sistemima Windows 7 i Windows 8.1 i da korisnici navedenih procesora imaju 18 meseci za nadogradnju svojih računara na Windows 10.

Na Windows 7 i Windows 8.1 sistemima korisnici Skylake procesora bi od 17. juna 2017. godine dobijali samo preko potrebne bezbednosne nadogradnje koje neće narušiti kompatibilnost i pouzdanost Windows 7 i Windows 8.1 sistema na drugim računarima koji ne sadrže Skylake procesore.

Ali oko tri meseca kasnije Microsoft je odlučio produžiti razdoblje u kojem će pružati punu podršku za Skylake procesore u smislu poboljšanja bezbednosti, kompatibilnosti i pouzdanosti tih procesora na Windows 7 i Windows 8.1 sistemima, koje će sada isteći 17. juna 2018. godine.

Bezbednosne zakrpe za Windows 7 isporučivaće se do 14. januara 2020. godine odnosno do 10. januara 2023. godine za Windows 8.1 sistem.

Windows 10 i dalje ostaje jedina opcija za korisnike koji u budućnosti nameravaju da kupe Intel-ove Kaby Lake ili AMD-ove Zen procesore sledeće generacije.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Uto Mar 22, 2016 7:25 pm

Smile Kompanijama nije potrebna veb stranica da bi bile mete DDoS napada

Nedavnim istraživanjem koje su sprovele kompanije Kaspersky Lab i B2B International utvrđeno je da kompanije ne moraju da imaju eksterne servise, kao što su veb stranice, korisnički portali ili sistemi za sprovođenje transakcija, da bi bile mete DDoS napada. Interni veb servisi, operativni sistemi i veza sa mrežom podjednako su ranjivi i predstavljaju potencijalnu metu napada.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Kaspersky6

Tokom 2015. godine, jedna od šest (16 odsto) kompanija širom sveta bila je meta DDoS napada, pri čemu je većina ovih napada bila fokusirana na eksterne servise. Manje od polovine napadnutih kompanija izjavilo je da je njihova veb stranica bila meta napada, dok je otprilike trećina kompanija imala problem sa korisničkim portalima i login podacima (38 odsto), kao i komunikacionim uslugama (37 odsto), koji su bili mete DDoS napada. Četvrtina napadnutih kompanija ustanovila je da su njihovi sistemi za sprovođenje transakcija bili na udaru.

Međutim, neke kompanije otrkrile su da su DDoS napadi izazvali štetne posledice na njihovim internim veb servisima. Četvrtina kompanija izjavila je da su im napadnuti serveri, dok je 15 odsto njih izjavilo da su operativni sistemi bili mete napada. Dodatnih 15 odsto kompanija imalo je problem sa povezivanjem na mrežu i uslugama internet provajdera usled DDoS napada.

Kada je u pitanju korporativni sektor, DDoS napadi na interne resurse kompanija bili su naročito usmereni prema oblasti proizvodnje. Četvrtina kompanija imala je probleme sa operativnim sistemima usled DDoS napada, dok je preko trećine kompanija iskusilo probleme sa serverima. Takođe, svaka peta kompanija u sektoru telekomunikacija, transporta, IT tehnologija, kao i vladine organizacije, iskusile su poteškoće se mrežnom konekcijom.

„Jako je važno da korisnici ozbiljno shvataju pretnju kao što je DDoS napad. To je relativno jednostavan zločin a može imati značajne i dugotrajne posledice na poslovanje i reputaciju kompanije. Nedavnim istraživanjem ustanovili smo da, osim već poznatih posledica napada, kao što je remećenje rada veb stranice, gubitak reputacije i nezadovoljstvo klijenata, DDoS napadi mogu da imaju značajan uticaj i na interne sisteme kompanije, pri čemu veličina kompanije nije od preterane važnosti za napadače. Zapravo, nije bitno ni da li kompanije poseduje veb stranicu – ako koristite internet, automatski postajete potencijalna meta. Nezaštićeni operativni sistemi podjednako su ranjivi na DDoS napade kao i eksterna veb stranica, a bilo koji prekid rada može trajno oštetiti kompaniju koja je napadnuta”, izjavio je Evgenij Vigovski (Evgeny Vigovsky), direktor sektora za zaštitu od DDoS napada u kompaniji Kaspersky Lab.

Kaspersky DDoS Protection predstavlja kombinaciju obimnog iskustva u borbi protiv sajber pretnji i stručnog znanja u oblasti kreiranja bezbednosnih rešenja koje poseduju zaposleni u kompaniji Kaspersky Lab. Ovo rešenje štiti korisnike od svih vrsti DDoS napada, bez obzira na njihovu složenost, snagu i trajanje. Za razliku od brojnih sličnih proizvoda, rešenje kompanije Kaspersky Lab štiti sve onlajn servise koje bi mogle biti mete napada, uključujući poslovne aplikacije, usluge, baze podataka i druge.

Da saznate više o programu Kaspersky DDoS Protection posetite zvaničnu veb prezentaciju kompanije Kaspersky Lab.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Mar 23, 2016 7:39 pm

Smile Microsoft želi da Edge browser pokreće Chrome ekstenzije

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Nedugo nakon što je Microsoft objavio kako će njihov Edge web browser uskoro dobiti svoje prve ekstenzije, njihov Senior Program Manager Jacob Rossi je na Twitteru potvrdio kako u Redmondu rade na alatu koji će korisnicima omogućiti pokretanje Chrome ekstenzija u Microsoft Edge-u.

Kako prenosi Engadget, Rossi je na Twitteru izjavio sledeće:

"Dobili smo puno pitanja o ovome: da, radimo na alatu koji će omogućiti pokretanje Chrome ekstenzija u Edge-u. Alat još uvek nije finalizovan i ne podržava sve API-je."

Spomenuti alat je za sada u testnoj fazi, a ukoliko ga želite i sami isprobati, neophodno je da ste uključeni u Windows Insider program i da koristite OS nadogradnje iz tzv. Fast ringa.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Mar 23, 2016 8:06 pm

Smile Google razvija vlastitu tipkovnicu za iOS

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Google-tipkovnica-za-iOS

Da Google razvija odlične aplikacije i za konkurentsku platformu, nikad nije bila tajna, pa tako na iOS-u u pravilu možete naći većinu aplikacija i servisa koji postoje na Androidu. Danas, pak, doznajemo da Google već mjesecima radi na novoj tipkovnici na iPhone i iPad, koja će omogućiti pisanje gestama, predviđanje riječi, ali i Googleovu tipku za pretraživanje.

iOS Googleova tipkovnica izgledom će biti nešto drukčija od one na Androidu, a navodno bi trebala sadržavati sadržavati još neke dodatke, kao npr. instantno traženje GIF-ova, javlja The Verge.

Za sada nema konkretnog datuma kad bi se Googleova tipkovnica za iOS mogla naći u App Storeu.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Mar 23, 2016 8:13 pm

Smile Kako da zaštitite Windows 10?

Najbolji način zaštite je da potpuno izolujemo računar od ostatka sveta, da ga ne koristimo na Internetu, da eliminišemo lokalnu mrežu, da ne razmenjujemo podatke preko USB‑ova, CD, DVD ili Blu‑ray medija… OK, shvatili ste, to je u današnjem dobu utopijsko viđenje upotrebe računara. Ali, ako već ne možemo da dostignemo taj stepen zaštite, možemo barem da se potrudimo da smanjimo rizike od potencijalnih sigurnosnih proboja. To podrazumeva normalno korišćenje računara bez nasedanja na „privlačne“ nigerijske mail‑ove o velikom nasledstvu, zdravu dozu sumnjičavosti kada vam stignu e‑mail‑ovi od prijatelja koji su odjednom počeli da vam pišu na engleskom, suzdržavanje od otvaranja priloga u porukama koje ste ničim izazvani dobili od nepoznatih ljudi…

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Windows-defender

Kao razuman korisnik računara, verovatno nećete pasti na te jeftine trikove koje koriste zlonamerni hakeri. Međutim, nikad nije naodmet još malo povećati stepen sigurnosti. Prvo što možete da uradite jeste da dozvolite Windows‑u da preuzima ispravke operativnog sistema (na mnogim verzijama „desetke“ to ne možete da sprečite čak i ako hoćete), a tu su i različite aplikacije koje će u većoj ili manjoj meri dati svoj doprinos boljoj zaštiti. I dok izbrojimo do 10, računar će biti zaštićen, a vaši fajlovi sigurni. Pa da počnemo odbrojavanje…

Aktivirajte Windows Defender
Ako ste Windows instalirali upotrebom Express Settings opcije ili ako ste kupili računar sa preinstaliranim operativnim sistemom, Windows Defender je najverovatnije već instaliran i aktiviran. Čisto da biste bili sigurni, možete da proverite kakva je situacija na vašem računaru. Kliknite na Start > Settings > Update & Security > Windows Defender. Ako već nije, obavezno aktivirajte prvu opciju (Real‑time protection), a po želji i preostale dve (Cloud‑based protection i Automatic sample submission). One šalju Microsoft‑u podatke o malware pretnjama vašem računaru i uključuju vas (tj. vaš računar) u program poznat kao Microsoft Active Protection Service. To je nekadašnji Microsoft SpyNet sistem, koji je dobio novo ime, verovatno da bi se makar malo smanjila odbojnost koju u sebi nosi izraz SpyNet. A i nekako je previše ličio na ozloglašeni Skynet iz serijala „Terminator“.

Neka Defender bude u formi
Nije dovoljno samo da Windows Defender bude instaliran na računaru. Svakodnevno se pojavljuje na stotine, pa i hiljade novih malicioznih programa koje on mora da prepozna, a to će se postići samo ako se u njemu nalaze najnovije definicije potpisa. To bi trebalo da se dešava automatski, ali ako vam ikad Windows Defender prijavi da je baza stara, idite na Update tab i kliknite na Update Definitions.

Skenirajte računar
Potpisi malicioznih programa sada su ažurni, ali ni to nije dovoljno da biste imali potpuno zaštićen računar. Da bi prepoznao neku skrivenu pretnju, Windows Defender mora da skenira računar, a to može da uradi na tri načina. Brzo skeniranje proverava samo lokacije na kojima postoji najveća šansa da će se naći maliciozni programi, ali zato vas neće ometati u redovnom poslu. Potpuno skeniranje proverava čitav sistem i sve lokacije na kojima se nalaze fajlovi. Detaljnije je od prethodnog, ali i dugotrajnije. I konačno, postoji i prilagođeno (custom) skeniranje u kome sami možete da birate lokacije koje će se proveravati.

Odaberite pravi browser
Možda zvuči čudno, ali izbor odgovarajućeg browser‑a može znatno da smanji šansu zaraze sistema. Gledajte da uvek imate instaliranu najnoviju verziju browser‑a (koji god da koristite).

Browser Microsoft Edge se po pitanju sigurnosti za sada pokazao veoma dobro, svakako daleko bolje od svog prethodnika Internet Explorer‑a, Google Chrome je takođe solidan izbor, a ako ste baš zabrinuti za sigurnost, pogledajte i Epic Privacy Browser (www.epicbrowser.com) koji je u stanju da blokira gotovo sve što može da ugrozi sistem.

Još sigurnija rešenja
Kompanija koja se bavi online bezbednošću, Comodo (www.comodo.com), razvila je Dragon Browser zasnovan na Chrome‑u, kao i Ice Dragon (zasnovan na Firefox‑u) koji podižu sigurnost surfovanja na još viši nivo. Oni održavaju sopstveni DNS sistem koji filtrira adrese poznatih malicioznih provajdera. Pored toga donose još jedan, viši nivo bezbednosti nazvan Virtual Mode. Rad u ovom modu obezbeđuje upotrebu browser‑a u potpuno zaštićenom i izolovanom sandbox‑u, bez dodirnih tačaka sa ostatkom sistema. Čak i ako dođe do zaraze, ona zahvaljujući toj izolovanosti neće moći da se proširi i ugrozi bilo koju drugu aplikaciju ili sam sistem.

Provera fajlova u karantinu
Windows Defender prilikom skeniranja može da označi neki fajl u prilogu mail‑a kao potencijalno opasan i da ga prebaci u karantin. Takve fajlove moguće je pogledati kroz History tab, nakon čega možete da odlučite da li su za brisanje ili su to regularni fajlovi koji su pogrešno okarakterisani (malo verovatno).

Potražite i drugo mišljenje
Kad odete kod lekara, ako niste uvereni u dijagnozi, možete da potražite i mišljenje nekog drugog medicinskog stručnjaka. Ista stvar je i kada se otkrije neki maliciozni program. Iako postoji nepisano pravilo da se antivirusni paketi različitih proizvođača baš i „ne mirišu“ na istom sistemu, to nije slučaj sa Windows Defender‑om i Malwarebytes sistemom (www.malwarebytes.org). Na raspolaganju je i besplatna verzija koja ne omogućava proveru u realnom vremenu, ali svakako može da potvrdi ili opovrgne nalaze Windows Defender‑a.

Pokrenite Malwarebytes skeniranje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Malicious-Software-Removal-Tool

Nakon instaliranja ovog paketa, prvo će se update‑ovati baza, a onda će vam ponuditi skeniranje sistema. Preporuka je da to svakako uradite – ne traje predugo, a može da bude od koristi.

Uklanjanje malicioznog softvera
Microsoft ima još jedno rešenje koje će vam pomoći da sistem održite u zdravom stanju – Malicious Software Removal Tool (www.microsoft.com/en‑us/download/malicious‑software‑removal‑tool‑details.aspx). Ovaj program liči na Windows Defender i radi na sličan način. Prilikom instalacije, isključite opciju da Bing postane podrazumevani sistem za pretragu, osim naravno ukoliko baš to ne želite. Microsoft Software Removal Tool briše maliciozne programe umesto da ih blokira, pa se on očito vodi pravilom da je napad najbolja odbrana.

Potpuna zaštita?

Ako se pridržavate navedenih 9 koraka i ukoliko ne klikćete na svaki prilog u porukama od nepoznatih osoba, velike su šanse da će vaš Windows 10 funkcionisati onako kako je proizvođač zamislio. Drugim rečima, možete da budete sigurni kako u vašem računaru neće biti skriveni „slepi putnici“.

Branislav Bubanja
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Mar 23, 2016 8:18 pm

Smile Windows 10: Sam svoj majstor

Windows 10 objedinio je najbolje od Windows‑a 7 i 8/8.1 i tome dodao mnoge lepe stvari, ali ipak ne možemo reći da je savršen – uvek ima prostora za brušenje i fino štelovanje detalja. I dalje postoje neke stvari o kojima u Microsoft‑u nisu (dovoljno) razmišljali, koje nisu (dovoljno) dobro urađene ili koje nas jednostavno nerviraju. Najzad, ukusi su različiti, pa je za potpuno uživanje neophodna serija malih, ali korisnih podešavanja koja će zaobići ograničenja „desetke“.

Pa da krenemo redom…

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Kodi-1024x576

Prva primedba mnogih novih korisnika Windows‑a 10, naročito ako su prešli na njega sa „sedmice“, je da operativni sistem nije potpun – neke stvari su naprosto nestale. Možda možemo da ih kupimo u Windows prodavnici, ali ko bi kupovao ono što je godinama bilo besplatno? I to nisu nestale samo igre, već i neke opcije koje se tiču privatnosti i sigurnosti. Izvucimo za početak maksimum iz instalacije Windows‑a.

Windows je odavno prilagođen multimedijalnim računarima. On je danas medija centar preko koga slušamo muziku, gledamo filmove i fotografije, pravimo liste za reprodukciju, a sve to možemo da uradimo bez dodatnih programa. Tačnije, mogli smo sve do pojave „desetke“…

Reprodukcija DVD‑ova

Windows Media Player je osiromašen u odnosu na prethodne verzije ovog operativnog sistema, što ćete odmah primetiti ukoliko u njemu pokušate da pokrenete film sa DVD‑a. Naravno, Microsoft će vam ponuditi rešenje iz svoje prodavnice – Windows DVD Player… uz „sitan“ trošak od 15 dolara. Pre nego što se uhvatite za novčanik odnosno kreditnu karticu, razmislite o drugim rešenjima. Mnoga od njih su besplatna i, da se ne lažemo, daleko kvalitetnija od Microsoft‑ovog. Jedno od najboljih rešenja koje spada u pomenutu kategoriju jeste VLC Media Player. Preuzmite ga sa www.videolan.org/vlc i instalirajte. Pre nego što pokrenete reprodukciju DVD‑a, preporučujemo da u Video meniju odaberite Deinterlace i podesite opciju na Automatic. Ova jednostavna akcija doprineće boljem kvalitetu slike.

Alternativno rešenje je Media Player Classic. On je takođe besplatan, a postoji u zasebnoj verziji kao Media Player Classic Home Cinema (www.mpc‑hc.org) ili kao deo K‑Lite Codec Pack‑a (www.codecguide.com/download_kl.htm), s kojim ćete istovremeno instalirati i sve neophodne kodeke za reprodukciju audio i video formata.

Zamena za Windows Media Center

„Izgubljena u akciji“ je i (kod mnogih ne baš preterano popularna) aplikacija Windows Media Center. Ako spadate u manjinu koja je navikla na funkcionalnosti koje donosi jedan takav objedinjeni multimedijalni softver, na raspolaganju vam je nekoliko besplatnih alternativa. Pogledajte Kodi (www.kodi.tv), XBMC (Xbox Media Center, www.xbmc.org), kao i njegove derivate Plex (www.plex.tv) i MediaPortal (www.team‑mediaportal.com). Programi su besplatni, pa samo izaberite onaj koji vam najviše odgovara.

Branislav Bubanja
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Mar 23, 2016 8:19 pm

Smile Windows10: Podešavanja

http://pcpress.rs/windows10-podesavanja/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Mar 23, 2016 8:23 pm

Smile Bubble Cup 9: prijavi se i ti na međunarodno takmičenje u programiranju za srednjoškolce i studente

Razvojni centar Microsoft-a u Srbiji poziva sve zainteresovane studente i srednjoškolce da se do kraja marta prijave na deveto međunarodno takmičenje u programiranju – Bubble Cup 9

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 MDCS_-BubbleCup2016-1024x388

Bubble Cup je takmičenje u programiraju i rešavanju algoritamskih zadataka, osmišljeno 2008. godine od strane Razvojnog centra Microsoft-a u Srbiji, sa željom da privuče talentovane mlade programere iz regiona, popularizuje programiranje među mladima, i promoviše timski rad. Tokom devet godina održavanja, takmičenje se razvilo u prestižni internacionalni događaj, u kojem se do sada nadmetalo više od 3000 učesnika.

Takmičenje Bubble Cup sprovodi se u dve faze: 1. faza – dve online runde i 2. faza – finale u Beogradu. Nakon registracije koja je otvorena tokom marta 2016. godine, na internet portalu http://www.bubblecup.org/ organizuju se dve online runde – prva od 1. do 25. aprila, i druga od 1. do 25. maja 2016. godine. Najbolji timovi studenata i srednjoškolaca, prema unapred definisanim kriterijumima, postaju finalisti ovog takmičenja.

Značaj koji Bubble Cup ima u programerskoj zajednici potvrđuje i činjenica da je reč o jednom od retkih takmičenja koje najboljim učesnicima može da obezbedi znanja potrebna za zaposlenje u najvećim svetskim kompanijama.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Bubble-Cup-takmicenje-1-1024x864

„Jedan od ciljeva Razvojnog centra kompanije Microsoft u Srbiji jeste da motiviše mlade da se usmere ka znanju i inovacijama, uz neprestano organizovanje i podržavanje brojnih inicijativa i programa. Takmičenje Bubble Cup je među njima, i izuzetno smo ponosni na uticaj koji ima u razvijanju novih generacija programera i inovatora“, ističe Nataša Malinović, Direktor Bubble Cup-a.

Finale takmičenja „Bubble Cup“ organizuje se svake godine u septembru u Beogradu. Za detalje u vezi samih pravila takmičenja, zainteresovani studenti informacije mogu dobiti na internet portalu http://www.bubblecup.org/, na e-mail adresi bubble@bubblecup.org ili preko Facebook strane takmičenja www.facebook.com/BubbleCupCompetition.

Izvor: Microsoft
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Sre Mar 23, 2016 8:25 pm

Smile Devana organizuje prvi regionalni AWSome Day

AWSome Day SEE je događaj na kojem će Amazon Web Services (AWS) predstaviti svoju cloud tehnologiju regionalnom tržištu, srpskoj publici. Ovo je prvi put da Amazon Web Services organizuje ovakav događaj u regionu jugoistočne Evrope.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Announcement_thumb

AWSome Day će se po prvi put održati u Beogradu 11. aprila u Crowne Plaza hotelu na Novom Beogradu. Organizatori događaja su Amazon Web Services i lokalni AWS partneri Devana Technologies i CLOUDWEBOPS.

AWSome Day SEE će biti fokusiran na AWS usluge, partnerske programe, program sertifikacije i na predstavljanje svih tehničkih mogućnosti koje ovaj servis nudi. Predavači će biti eksperti iz samog AWS-a, tako da ćete imati priliku da čujete najsvežije i najaktuelnije informacije direktno od proizvođača.

AWSome Day SEE je koncipiran tako da ima dva paralelna toka:

Biznis kurs, gde će biti reči o tome kako možete da unapredite svoje poslovanje koristeći Cloud Computing i usluge AWS-a. Dobićete informacije kako možete da postanete AWS partner i kako da se uključite u AWS partnersku mrežu. Ovaj kurs je otvoren za sve poslovne ljude koji žele da se upoznaju sa AWS uslugama.
Tehnički kurs, na kom će se govoriti o konkretnim procesima vezanim za skladištenje, čuvanje i sigurnost podataka smeštenih na AWS-u i uopšte o radu sa AWS arhitekturom. Ovaj kurs će pomoći inženjerima i programerima da se bolje upoznaju sa tehničkom stranom ovog servisa.
Zainteresovani preduzetnici, poslovni ljudi, programeri, DevOps stručnjaci i svi koji žele da saznaju više o AWS-u mogu da dođu 11. aprila u Crowne Plaza hotel na Novom Beogradu. Svoju registraciju možete da obavite na ovom linku.

Više detalja o samom AWSome Day SEE možete pronaći na zvaničnom AWS vebsajtu, gde su objavljeni svi detalji i agenda događaja.

PC Press će vas obaveštavati o svim detaljima vezanim za ovaj skup, a u saradnji s kompanijom Devana, detaljnije ćemo predstaviti bar deo mogućnosti koje AWS nudi poslovnim korisnicima, internet preduzetnicima, ali i #DevOps, i #CloudWebOps programerima, svima koji se tako osećaju i svima koji žele da ova zanimljiva oblast bude njihov životni poziv.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 2016-03-23_thumb
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Mar 24, 2016 7:08 pm

Smile Kako su izgledali sajtovi pre 20 godina?

http://pcpress.rs/kako-su-izgledali-sajtovi-pre-20-godina/
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Mar 24, 2016 7:12 pm

Smile Schneider Electric podržava litijum–jonske baterije

Kompanija Schneider Electric najavila je da će podržati korišćenje litijum-jonskih baterija (Li-Ion) kao alternativu za Valve Regulated (VRLA) baterije koje se koriste u mnogobrojnim trofaznim uređajima za neprekidno napajanje (UPS).

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Litijum-jonska-baterija_thumb

Ono što korisnici mogu očekivati je:

· Značajno smanjenje dimenzija i težine UPS-a, što omogućava efikasnije korišćenje prostora: litijum-jonske baterije sadrže mnogo više energije po jedinici zapremine. Kao rezultat, baterije zauzimaju oko jedne trećine prostora (ili manje) od poredivog VRLA rešenja koje ima istu količinu energije. Ovo pomaže korisnicima da povećaju prostor za IT opremu, a takođe smanjuje potrebe za hlađenjem što se odražava kao ušteda na kapitalnim troškovima i troškovima tekućeg poslovanja.

· Potrošnja UPS baterije i održivost: dugotrajnost litijumskog dizajna znatno smanjuje troškove i održavanje kao i sam proces zamene baterije.

“Dok VRLA nastavlja da bude dominantna energetska tehnologija za UPS-eve zbog niske cene i visokog nivoa pouzdanosti, litijum-jonska baterija postaje sve više privlačna opcija za sve veći broj klijenata”, izjavio je Pedro Robredo potpredsednik Secure Pover Sistems Schneider Electric. “Iako početna cena litijum-jonskih baterija ostaje viša nego VRLA, ovaj jaz značajno je smanjen u poslednjih nekoliko godina. Zavisno od aplikacije, litijum-jonsko rešenje može da ponudi smanjenje projektovanih troškova životnog veka od 10 do 40 odsto u odnosu na njihov inicijalni životni vek.“

Litijum-jonske baterije su dostupne od druge polovine 2016. godine za projekte koji podržavaju Symmetra MW, Galaxy 7000 i Galaxy VM uređaje Schneider Electric-a. Dodatna podrška trofaznim proizvodima biće na raspolaganju u 2017. godini.

Schneider Electric će prikazati svoje litijum-jonske baterije na istraživačkom centru u Sent Luisu. Za više informacija posetite sajt:http://www.schneider-electric.com/b2b/en/solutions/system/s4/data-center-and-network-systems-lithium-ion-battery/index.jsp
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Mar 24, 2016 7:14 pm

Smile Francuski mediji u ratu sa ad-blockerima

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Francuski mediji su nedavno pokrenuli kampanju protiv ad-blockera, sa kojom žele svoje čitaoce, gledatelje i slušaoce podsetiti da sadržaji koje im nude nisu besplatni, prenosi The Next Web.

Tokom narednih sedam dana, posetioci web sajtova raznih francuskih medija će tako naići na posebne notifikacije koje će od njih zatražiti da izbrišu ad-blockere ukoliko žele pristupiti sadržajima samog sajta.

Kampanju je pokrenula francuska organizacija GESTE, a u nju su uključeni neke od najvećih francuskih novina, uključujući Le Monde i L’Équipe, kao i razne TV i radio stanice, ali i neki online servisi poput Deezer-a.

Povodom pokretanja kampanje, u novinama L’Express je objavljen članak u kojem se navodi kako su mediji i marketinške agencije "svesni problema" i činjenice da online reklame mogu biti iritantne, te kako rade na rešenju koje bi trebalo usrećiti kako medije, tako i njihovu publiku.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Čet Mar 24, 2016 7:17 pm

Smile YouTube Connect – Googleov servis za izravni prijenos videa stiže u svibnju?

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Youtube-logo

Prošle smo godine mogli svjedočiti rastu popularnosti izravnog prijenosa videa putem društvenih mreža. Tome su najviše doprinijeli Meerkat, te Periskope na Twitteru, ali i nedavno lansiranje Facebook Live prijenosa u SAD.

Ono što smo se svi u međuvremenu pitali je zašto Google preko svog YouTubea nije ništa poduzeo kako bi popularizirao ovaj način komunikacije. Istina, vidjeli smo da je prijenos uživo preko YouTubea bilo moguć preko Creative Studija, s prilično ograničenim uvjetima pristupa, ili eventualno podržan na uređajima koje su proizvođači posebno prilagodili zahvaljujući suradnji s Googleom.

No ipak, čini se da se stvari polako mijenjaju i da Google ovu mogućnost uskoro namjerava proširiti na sve korisnike YouTubea. Riječ je o YouTube Connect usluzi, koja bi trebala konkurirati Periscopu i Facebook Live servisu.

Ukoliko je ova glasina točna, YouTube Connect će omogućiti vrlo jednostavno pokretanje video streama putem vašeg Google ili YouTube računa, a omogućit će i praćenje videa vaših prijatelja. Detalje očekujemo na Googleovoj I/O konferenciji u svibnju.

Eto, ako ste ikada željeli uživo prenositi doživljaje s godišnjeg, dječju igru u pijesku ili mačje egzibicije, sada će vam to biti puno jednostavnije.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Mar 25, 2016 7:47 pm

Smile Održan 17. ICT HUB MeetUP

U Tehno parku održan je 17. ICT HUB MeetUP, a jedan od istaknutih gostiju bio je domaći preduzetnik Stefan Pajković, koji se nakon uspešne karijere u Londonu i Tel Avivu vratio u Srbiju i pokrenuo fintech startape Tradecore i LoveStocks.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Predavanje-Stefana-Pajkovica-u-ICT-Hubu_thumb

Stefan je na MeetUP-u govorio o budućnosti i realnosti finansijskog sektora i uticaju koji tehnologija ima na unapređenje ove industrije, koja se u poslednje vreme sve više digitalizuje.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Stefan-Pajkovic-IT-preduzetnik-i-osnivac-startapa-Tradecore_thumb

Danas fintech, odnosno finansijska tehnologija, donosi nove mogućnosti korišćenja i stvaranja finansijskih usluga u digitalnom okruženju. Omogućava uključivanje novih tržišnih učesnika koji nisu nužno klasični pružaoci finansijskih usluga.

Stefan poseduje dugogodišnje iskustvo rada u bankarskom sektoru, pre svega kao potpredsednik Deutsche banke za trgovinu kamatnim derivatima u Londonu. U Izraelu se više godina bavio anđeoskim investiranjem i savetovanjem u finteku, a za sopstveni startap Tradecore je dobio višemilionsku investiciju od ulagača koji su se bavili bankarstvom u JP Morganu i Goldman Saksu, kao i pojedinaca iz njujorških hedž fondova i alumnija londonskog Gtecha. Podelio je sa prisutnima svoja bankarska i konsultantska iskustva i posebno, motivaciju za pokretanje fintech startapa u Srbiji.

Pored ostalog ovaj meetup je obeležio početak strateške saradnje Sosijete ženeral banke i ICT Huba.

Pjer Bosk, član Izvršnog odbora Sosijete ženeral banke, izrazio je uverenje da će bankarstvo u svetu izgledati veoma drugačije narednih godina i da inovacije postaju preduslov za dalji razvoj na tržištu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Pjer-Bosk-clan-Izvrsnog-odbora-Sosijete-zeneral-banke_thumb

„Srbija ima mnogo potencijala da bude uspešna na međunarodnom IT tržištu. U Srbiji ima mnogo odličnih IT stručnjaka i zahvaljujući njihovom talentu izgrađeno je nekoliko uspešnih kompanija koje su danas partneri Sosijete ženeral banke“, rekao je Bosk i dodao da je cilj Sosijete ženeral banke da pomogne da se kroz podršku tehnološkom preduzetništvu jača i preduzetnička kultura u Srbiji.

Fintek, odnosno finansijska tehnologija, donosi nove mogućnosti korišćenja i stvaranja finansijskih usluga u digitalnom okruženju. Omogućava uključivanje novih tržišnih učesnika koji nisu nužno klasični pružaoci finansijskih usluga.

„Veoma nam je drago što kompanije kao što je Sosijete ženeral banka uviđaju važnost startap zajednice i inovativnih ideja koje se rađaju u tehnološkom preduzetništvu. Startapovi mogu da pomognu unapređenju ne samo bankarskog sektora već i finansijske industrije u celini, kroz razvoj novih poslovnih mogućnosti i rešenja za sve interesne strane. Radujemo se budućoj saradnji i nadamo se da će i druge kompanije krenuti njihovim stopama“, izjavio je Kosta Andrić, izvršni direktor ICT Huba.

Sve ubrzanija digitalizacija i kreiranje fintek tržišta su trendovi koji su stavili razvoj tehnologije kao prvi prioritet za sve učesnike na finansijskim tržištima širom sveta. Sosijete ženeral banka koja je posvećena inovacijama na globalnom i lokalnom nivou, želi da podstakne dijalog sa svim akterima u ovoj oblasti koja za cilj ima poboljšanje iskustva korisnika finansijskih usluga.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Mar 25, 2016 7:48 pm

Smile Rezultati prvog regionalnog istraživanja blogosfere #Blogometar15

BeeBlog mreža je sprovela prvo regionalno istraživanje blogosfere i dobila odgovore koji nam omogućavaju da mnogo bolje razumemo blog kao potentan medij i blogere kao značajne činioce u razumevanju društvenih i političkih fenomena.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Blog-325x244

Koji je profil regionalnog blogera?
Šta blogere motiviše da bloguju?
Koje teme najviše pokreću?
Da li i ko vrši pritisak na njih zbog onoga što pišu?
Da li od bloga može da se živi?
Kako postoji želja najveće regionalne blogerske mreže da podeli sa Vama odgovore na navedena, i na mnogobrojna dodatna pitanja, preuzmite ekskluzivne rezultate prvog regionalnog istraživanja blogosfere #Blogometar15.

BeeBlog.network je najveća regionalna blogerska platforma koja okuplja više od 400.000 blogera u blogerskim zajednicama blog.rs, blogeri.hr, i blogger.ba. BeeBlog.network je deo Bee Premium Group-e, jedne web organizacije za sve korpo potrebe, koju čine: PROmetric, PRpepper, BeeShaper, i Bee Tech&Creative.
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Mar 25, 2016 8:32 pm

Smile Apple sprema svoju televiziju

Kompanija Apple je najavila svoj prvi televizijski projekat.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Screen-Shot-2011-12-08-at-11.26.46-AM

Za svoj prvi TV projekat kompanija Apple je planirala da napravi TV seriju o programerima i aplikacijama.
Osim verovatnog angažovanja muzičara Will.i.am, trenutno se malo zna i, kako prenosi The New York Times, “Direktori su odbili da govore o detaljima, finasiranju, nazivu serije, priči, trajanju i načinu na koji će ljudi gledati novi program”.
U Apple su izjavili samo da će se serija distribuirati preko Apple uređaja i da Apple neće samo brendirati neki TV program nego je njihova uloga mnogo veća.
I ranije je bilo planova za originalni Apple program (u jednom je trebalo da se pojavljuje Dr. Dre) ali sada priča izgleda verovatnije. Eddy Cue iz Apple-a, upitan da li žele da se takmiče sa Holivudom, odgovorio je “Da, sredićemo Dizni Smile”.

Izvor: New York Times
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Mar 25, 2016 8:34 pm

Smile Najavljena Telegroup Infosec konferencija

Kompanija TeleGroup organizuje desetu po redu regionalnu konferenciju posvećenu informacionoj bezbednosti, a četvrtu po redu u Beogradu.

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Tg_thumb

TeleGroup Infosec konferencija u Beogradu održaće se u četvrtak, 14. aprila 2016. godine, u kongresnoj sali Jubmes banke na Novom Beogradu.

Sa više od 200 učesnika TeleGroup će 14. aprila podeliti znanja i iskustva o najsavremenijim tehnološkim rešenjima za zaštitu informaciono – komunikacionih sistema od hakerskih napada, kompjuterskih virusa i drugih oblika zloupotreba informacija na internetu.

Detaljnu agendu događaja i više informacija o samoj konferenciji potražite na zvaničnom sajtu www.infosec.rs
Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Brave Heart Pet Mar 25, 2016 8:39 pm

Smile Do 2022. automobili u SAD-u moraju da poseduju automatsko kočenje

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 1

Automatski sistemi za kočenje koriste senzore ugrađene u vozila kako bi otkrili neposrednu pretnju sudara, a u SAD-u bi trebali da postanu obavezni do 2022. godine.

Regulatorne agencije pritiskaju proizvođače automobila na usvajanje i implementiranje te tehnologije kako bi smanjili broj žrtava u saobraćaju, a iza ove inicijative stali su, između ostalih, General Motors, Ford, Fiat Chrysler, Toyota, Honda, BMW, Daimler, Mercedes-Benz, Volkswagen i Audi.

S bzirom da bi do kraja godine u Sjedinjenim Državama trebao biti obnovljen sistem rejtinga sa zvezdicama koji će sprečiti proizvođačima automobila dobijanje vrhunskih ocena ako njihovo vozilo nema set naprednih bezbednosnih funkcija, mnogi će verovatno ugraditi automatske kočnice znatno pre 2022. godine.

Statistički gledano, to bi trebalo da spreči 28.000 nesreća i 12.000 povreda.

Brave Heart
Brave Heart
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 27780
Datum upisa : 19.12.2013
Godina : 56
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...) - Page 21 Empty Re: Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu