Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 63 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 63 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Kontracepcija EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Kontracepcija EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Kontracepcija EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Kontracepcija EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Kontracepcija EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Kontracepcija EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Kontracepcija EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Kontracepcija EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Kontracepcija EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Kontracepcija EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Kontracepcija EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Kontracepcija EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Kontracepcija EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Kontracepcija

+15
Cleopatra
Santa Maria della Salute
Dragana
Miško
Vidra
Avramova
Snowflake
drdoktor
digitalmandrak
Lila
Arwen Evenstar
KirJanja
Orhideja
Anhelito
ludo_913
19 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kontracepcija Empty Kontracepcija

Počalji od ludo_913 Čet Apr 08, 2010 10:59 pm

Koji vid kontracepcije koristite?


Hormonske metode kontracepcije (hormonski kontraceptivi) su posebno efikasan metod planiranja porodice. To je potpuno reverzibilni metod, što znači da žena može da zatrudni odmah po prestanku uzimanja tableta. Hormonski kontraceptivi sadrže polne hormone koji deluju slično prirodnom estrogenu i progesteronu koje proizvodi telo. Postoje razne forme hormonske kontracepcije.Hormoni se mogu uzimati u formi tablete. Kada ljudi govore o ‘piluli' obično misle na kombinovanu pilulu ili kombinovani oralni kontraceptiv (KOK) koji sadrži estrogen i progesteron - što je i najčešće korišćena forma kontracepcije. Ali, postoji i ‘'mini pilula'' koja sadrži samo progestin. Dugo delujući hormonski preparati vrlo sporo otpuštaju hormone u telo u toku dužeg vremenskog perioda. Kontraceptivi ovog tipa su intrauterini sistemi, injekcioni kontraceptivi, implanti, kontraceptivni flasteri i vaginalni prsten. Pilula za ‘'jutro posle'' (postkoitalna kontracepcija) takođe može sprečiti trudnoću ali bi trebalo da se koristi samo u hitnim slučajevima. Hormonske kontraceptive obično propisuje lekar, ginekolog. Trenutno tržište nudi tri osnovne vrste kontraceptiva:

  1. Kombinovana hormonska oralna kontracepcija. Ona sadrži ženski polni hormon (estrogen) i hormon žutog tela
    (progestin). Ovim hormonima ona blago utiče na mehanizam povratnih sprega između jajnika i moždanih centara i na taj način blokira ovulaciju. Tu spadaju sve uobičajene pilule i kontraceptivni flasteri. U svetu postoji i u vidu injekcija a priprema se uvođenje i vaginalnih hormonalnih uložaka.
  2. Gestagena kontracepcija koja koristi isključivo hormon žutog tela i utiče pre svega na sluz u kanalu grlića materice koja tako postaje neprohodna za spermatozoide
    samo neki metodi blokiraju i ovulaciju). Dostupna je u formi tableta (tzv. minipilule), injekcija i potkožnih uložaka. Tu spada i postkoitalna kontracepcija.
  3. Intrauterina kontracepcija je metod kontracepcije kojim se u matericu postavlja uložak koji ometa kretanje spermatozoida na putu ka jajašcetu, tako da ne dolazi do njihovog spajanja. Najmodernije vrste ovih uložaka su hormonalno aktivni (sadrže hormon žutog tela) i kombinuju na taj način prednosti oba pristupa.
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Anhelito Sub Apr 10, 2010 11:10 pm

Sve ovo stoji i ono sto bih dodala pod obavezno je da se za svaku vrstu kontracepcije treba posavetovati sa lekarom i izvrsiti potrebne analize pa tek ona uzeti tabletu koja nam odgovara, nista na svoju ruku.

Sto se tice tablete za dan ili jutro posle kako god, cula sam od jedne devojke da ona to pije kao bonbonice...malo me nije slog strefio. Kontracepcija 128863565
Ta tableta nije preporucljiva da se pije vise od jednom godisnje, bilo bi super da je nikad ne upotrebite. Ona ima tako jaku dozu hormona u sebi da to prodrma organizam kao bomba. Ne treba se saliti sa tim tabletama.
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Orhideja Sub Apr 10, 2010 11:42 pm

Ne štetite svom organizmu sa pilulama. Žao mi što moram ovo napisati ali par mojih drugarica je nakon par godina uzimanja zaredom (dok se ne završi fax, dok posao, dok stan itd...) na kraju ostalo sterilno.
Ginekolog im je rekao da je zbog predugog vremenskog perioda uzimanja tableta poremećen metabolizam i unutrašnjost maternice.
Sada im je kasno za sve.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ludo_913 Ned Apr 11, 2010 12:45 pm

Orhideja ::Ne štetite svom organizmu sa pilulama. Žao mi što moram ovo napisati ali par mojih drugarica je nakon par godina uzimanja zaredom (dok se ne završi fax, dok posao, dok stan itd...) na kraju ostalo sterilno.
Ginekolog im je rekao da je zbog predugog vremenskog perioda uzimanja tableta poremećen metabolizam i unutrašnjost maternice.
Sada im je kasno za sve.

Ja prvi put čujem za tako nešto.
Istina je da se lekari još uvek ne slažu oko pilula.
Moj uvodni post je skinut sa sajta 21dan.com, sajta koji je namenjen i mlađim i starijim generacijama radi edukacije.
Navešću još nešto sa ovog sajta o kontraceptivnim pilulama.


Kombinovana oralna hormonska kontracepcija

Opis metoda

U ovu metodu spadaju kombinovane pilule. Ako se kombinovana pilula koristi ispravno ona je 99.97% efikasna. (0.3 od 1000 žena koje koriste pilulu će ostati trudne svake godine). Kombinovana pilula sadrži dva hormona, estrogen i progestin koji sprečavaju ovulaciju, odnosno mesečno oslobađanje jajne ćelije. Obično se koristi u ciklusima od 28 dana. U tom smislu postoje 2 režima korišćenja. Tradacionalna pilula 21/7, što znači da se tablete oriste 21 dan i pravi 7 dana pauze i pilula 24/4 koja se koristi 24 dana i pravi 4 dana pauze za
koje vreme se piju placebo tablete. U periodu pauze javlja se krvarenje. Sa sledećim pakovanjem se počinje nakon pauze, što kod tradicionalne pilule znači 8-og dana a kod pilule 24/4 nakon poslednje placebo tablete. Moguća je i upotreba u dužem periodu, bez pauza između pakovanja (čak u trajanju od 60 dana, izuzetno i duže). U kombinovanu hormonalnu kontracepciju spadaju i kontraceptivni flasteri, kontraceptivne injekcije i kontraceptivni vaginalni prstenovi.


Mehanizam delovanja

Mehanizam delovanja se pre svega sastoji u blokiranju ovulacije, (što se postiže tako što „tuđ" hormon šalje lažnu informaciju u centre mozga koji regulišu rad jajnika, tako da oni beleže drugačiju fazu menstrualnog ciklusa i ne šalju signal za ovulaciju). Dodatni mehanizam, koji povećava sigurnost, jeste uticaj na sluz u kanalu grlića materice koja je lepljiva i samim tim neprohodna za spermatozoide.


Prednosti

Glavna prednost je pouzdanost i povoljni uticaji na zdravlje. Kombinovana hormonalna kontracepcija je pogodna je za većinu žena. Nije pogodna samo za zaboravne žene i za žene koje pate od određenih bolesti. Povoljni zdravstveni uticaji kombinovane hormonalne kontracepcije podrazumevaju: uredan menstrualni ciklus, eliminisanje bolnih menstruacija, poboljšanje predmenstrualnog sindroma, izrazit pad rizika kasnijeg razvoja raka endometrijuma, raka jajnika (opadanje rizika sa cca 20% po godini upotrebe, pri čemu zaštita kako izgleda ostaje doživotno), kao i raka debelog creva i anusa i najverovatnije i pluća, izraziti pad rizika nastajanja cisti na jajnicima, snižavanje pojave tzv. fibrocističnih oboljenja dojke i fibroadenoma dojke, snižavanje pojave endometrioze, poboljšanje stanja akni i pojave maljavosti muškog tipa, nestanak bolova u karlici, snižavanje rizika od upale materice i jajovoda, snižavanje pojave anemije i osteoporoze. Kontraceptivne pilule se mogu
koristiti u lečenju nekih ženskih i kožnih oboljenja, pre svega hirsutizma (preterane maljavosti), akni, sindroma policističnih jajnika, endometrioze, bolnih menstruacija, premenstrualnog sindroma. Koristi se i kao hormonalna supstitucija kod žena s nedostatkom ženskih polnih hormona.


Rizici

Zdravstveni rizici modernih preparata kombinovane hormonalne kontracepcije su minimalni, praktičan značaj danas ima samo blago povišen rizik od duboke venske tromboze (mnogo manje nego u trudnoćama). Eventualno može da se pojavi mučnina, napetost u dojkama, smeđi sekret mimo menstruacije. Retko može da se pojavi migrena ili tzv. holestatična hepatopatija (reguliše se posle prekidanja kontracepcije). Moderna pilula ne utiče značajno na jetru (vršenje „testova jetre" nije potrebno) i nema nikakav uticaj na razvoj ili pogoršanje stanja unutrašnjih vena (to je tipična zabluda). Što se tiče uticaja na telesnu težinu, samo izuzetno se možemo složiti s time da kod posebno osetljivih žena pilula može da neznatno pojača apetit, a stariji tipovi pilula mogu imati neznatno anaboličko dejstvo. Kombinovana hormonalna kontracepcija ne utiče na povećanje telesne težine - što je dovoljno pouzdano dokazano na osnovu čitavog niza naučnih studija. Prosečni porast telesne težine kod žena koje koriste pilulu je otprilike 0,5 kg godišnje, što je isto kao kod žena koje ne koriste pilulu. I broj žena koje su se naglo ugojile isti je u obe grupe.


1. Da li je bezbedno uzimati pilulu kao tinejdžerka?


Lekari se uglavnom slažu da time što počneš da uzimaš pilulu kao tinejdžerka ni na koji način nećeš ugroziti zdravlje. Višegodišnjim uzimanjem pilule ne ometa se kasnija sposobnost da zatrudniš. Posavetuj se sa lekarom.


2. Pilula za jutro posle?

Za vanrednu jednokratnu zaštitu nakon rizičnog odnosa koristi se "pilula za jutro posle" čije ime je Postinor 2. U kutiji Postinor 2 nalaze se 2 tablete od kojih se jedna uzima odmah nakon rizičnog odnosa (nikako kasnije od 72h nakon istog), a druga 12 sati nakon prve. Obzirom da je uspesnost Postinora 75% te postoji 25% mogucnosti da do neželjene trudnoće ipak dođe, savetuje se da nakon krvarenja posetite ginekologa radi isključenja trudnoće. Menstruacija če se pojaviti u uobičajeno vreme, koji dan ranije ili do 10 dana kasnije. Međutim, svaki izostanak menstruacije duzi od 7-10 dana zahteva hitnu posetu ginekologu u cilju utvrđivanja/isključivanja trudnoće. Zbog količine hormona u te 2 pilule Postinora (količina koja odgovara kolicini hormona u 8 kontraceptivnih pilula koje se popiju tokom 8 dana), mogućnosti umanjenja efekta pri češćem primenjivanju kao i mogućoj pojavi iregularnih krvarenja, Postinor se ne moze koristiti kao kontinuirani vid kontracepcije već se
za to preporucuje jedan od najpouzdanijih nacina kontracepcije, upravo kontraceptivna pilula koju možete započeti prvog dana menstruacije posle ginekološke kontrole.
Navešću pilule koje savetujemo i koje podjednako pouzdano štite od neželjene trudnoće, a razlikuju se po režimu korišćenja i dodatnim efektima koji ti mogu biti korisni:

Yaz - novija pilula u režimu 24/4 sa drospirenonom. Novi režim sa kraćim intervalom bez hormona smanjuje hormonske fluktuacije povezane sa menstrualnim ciklusom. Yaz je jedina pilula sa dokazanim dejstvom na premenstraulnu disforiju tj. izražene emocionalne i fizičke premenstrualne simptome. Takodje pruža mogućnost lečenja umerenih akni. Zahvaljujući drospirenonu, nema zadržavanja tečnosti i dobijanja u telesnojtežini. 4 placebo pilule pomoći će ti da se lakše stekneš rutinu u korišćenju, naročito ako prvi put počinješ da koristiš pilulu.

Yasmin - pilula sa drospirenonom zahvaljujući kome nema zadržavanja tečnosti i dobijanja u telesnoj težini.

Logest, Mercilon - pilule sa vrlo niskom dozom estradiola.

Jeanine - pilula sa kozmetičkim efektom na kožu i kosu.

Diane 35- terapija umerenih do teških formi akni i maljavosti uz dodatni kontraceptivni efekat.

Microgynon, Legravan - pilule za zreliju životnu dob.


Yaz, Yasmin, Logest, Mercilon, Legravan i Diane 35 možeš uz lekarski recept kupiti uz participaciju dela cene.


Pre početka korišćenja pilule poseti ginekologa radi donošenja konačne odluke o izboru pilule. Ginekolog će u razgovoru sa tobom isključiti eventualne kontraindikacije i daće ti osnovne informacije o metodi i korišćenju. U toj poseti nije obavezno uraditi ginekološki pregled ali su redovni pregledi svakako bitni ne samo zbog korišćenja pilule već i za očuvanje tvog reproduktivnog zdravlja.


3. Koliko dugo je poželjno koristiti pilulu?

Ukoliko ste zdrava osoba sa zdravim navikama pilulu mozete koristiti u kontinuitetu i do 10 godina ili do zeljene trudnoce uz uredne ginekoloske kontrole jednom u 6 meseci do jednom godisnje (uz kontrolu krvne slike i biohemje krvi sto treba svakako raditi bez obzira da li koristite pilulu) . U okviru navedenog broja godina dozvoljenog koriscenja nije potrebno praviti bilo kakve pauze u koriscenju osim onih rezimskih od 7 dana nakon svake kutije. Pilula nakon prestanka koriscenja ne utice na buducu trudnocu, plodnost i plod te prvi ciklus nakon prestanka koriscenja mozete poraditi na trudnoci.
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od KirJanja Ned Apr 11, 2010 12:48 pm

Ne trujem sebe pilulama tako da nisam zabrinuta za sterilitet.

Savetujem vam da ne uzimate pilule za dan posle jer izazivaju ciste na jajniku.
KirJanja
KirJanja
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1593
Datum upisa : 03.04.2010
Lokacija : Pisces Rising

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Anhelito Ned Apr 11, 2010 12:54 pm

Orhideja ::Ne štetite svom organizmu sa pilulama. Žao mi što moram ovo napisati ali par mojih drugarica je nakon par godina uzimanja zaredom (dok se ne završi fax, dok posao, dok stan itd...) na kraju ostalo sterilno.
Ginekolog im je rekao da je zbog predugog vremenskog perioda uzimanja tableta poremećen metabolizam i unutrašnjost maternice.
Sada im je kasno za sve.

Ja ovo prvi put cujem, tableta nije mogla da im izazove strilitet samo zato sto su je dugo korisitle...sigurno je da postoji veliki niz drugih faktora koje je delovalo na pojavu steriliteta. Pa majku mu ne ostaje se sterilan bas tako brzo i odjednom, ni zub kada se kvari ne pokvari se odjednom nego su to citavi procesi Kontracepcija 4027700691
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od KirJanja Ned Apr 11, 2010 12:56 pm

Samo se vi pokorno kljukajte tim đubretom, farmaceutima je zarada na prvom mestu.
KirJanja
KirJanja
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1593
Datum upisa : 03.04.2010
Lokacija : Pisces Rising

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Arwen Evenstar Ned Apr 11, 2010 12:58 pm

Ne koristim kontracepciju.
Partner uvek ima kondom pri ruci.
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ludo_913 Ned Apr 11, 2010 1:00 pm

Pa, Arwen, i to je kontracepcija Kontracepcija 427239

Moja najbolja drugarica i njen dečko, ne koriste nikakvu zaštitu.
Koriste ''vađenje na vreme''.
Mogu vam reći, već par puta je pila onu pilulu za dan posle, a kakva cimanja ima kada treba da dobije, naročito kada joj kasni, to je katastrofa.

Meni lično kondom smeta; boli me tokom odnosa i nemam baš ugođaj kakav bi trebalo da imam..
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Arwen Evenstar Ned Apr 11, 2010 1:03 pm

ludo_913 ::Pa, Arwen, i to je kontracepcija

Mislila sam na zensku kontracepciju, pilule, spirale i ostala cuda.
Arwen Evenstar
Arwen Evenstar
Super član
Super član

Broj poruka : 6383
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Orhideja Ned Apr 11, 2010 4:00 pm

Anhelito ::
Ja ovo prvi put cujem, tableta nije mogla da im izazove strilitet samo zato sto su je dugo korisitle...sigurno je da postoji veliki niz drugih faktora koje je delovalo na pojavu steriliteta. Pa majku mu ne ostaje se sterilan bas tako brzo i odjednom, ni zub kada se kvari ne pokvari se odjednom nego su to citavi procesi Kontracepcija 4027700691

Ja sam samo prenijela ono što je meni rečeno u suzama, da li te mlade žene lažu ili ih laže ginekolog ja u to ne ulazim ali znam da su već zanosile po par puta i išle na abortus upravo zbog pobrojanih razloga, a sad ga ne može zanijeti.

Usput prošle godine je djevojka iz Osijeka umrla od tableta Yasmin, jer te tablete štetno djeluju na organizam, srce je samo stalo i Yasmin je zabranjen trenutno u prodaji mada ga jpš ima po apotekama.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Lila Ned Apr 11, 2010 4:06 pm

Ne samo iz Osijeka.. Bilo je jedno 4-5 slučajeva u Hr.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Orhideja Ned Apr 11, 2010 4:11 pm

Znam da je bilo više, ali da nebi neko pomislio da izmišljam navela sam ono što ima na internetu, žao mi je te djevojke i sve i jedne.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ludo_913 Ned Apr 11, 2010 4:50 pm

Orhideja ::... ali znam da su već zanosile po par puta i išle na abortus upravo zbog pobrojanih razloga, a sad ga ne može zanijeti.

Zbog kojih razloga?
Zašto su išle na abortus ako su koristile kontraceptivne pilule? Kontracepcija 510826

Usput prošle godine je djevojka iz Osijeka umrla od tableta Yasmin, jer
te tablete štetno djeluju na organizam, srce je samo stalo i Yasmin je
zabranjen trenutno u prodaji mada ga jpš ima po apotekama.

U uputstvu svakih pilula je navedeno, kao što sam i ja ovde navela, tj. prekopirala sa sajta 21dan.com, koje osobe smeju, odnosno ne smeju da koriste kontraceptivne pilule (bilo koje od postojećih).
U Srbiji se i dalje u apotekama nalazi Yasmin, a ginekolozi i dalje prvo preporučuju njega, zbog odgovarajuće količine hormona za konkretno kontracepciju.

A meni još nije jasno, ako su kontaceptivne pilule štetne, kako ginekolozi devojkama koje imaju problema sa menstruacijom, ovulacijom, generalno hormonima, prepisuju određene kontraceptivne pilule koje te probleme rešavaju?
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Anhelito Ned Apr 11, 2010 5:16 pm

Orhideja ::
Anhelito ::
Ja ovo prvi put cujem, tableta nije mogla da im izazove strilitet samo zato sto su je dugo korisitle...sigurno je da postoji veliki niz drugih faktora koje je delovalo na pojavu steriliteta. Pa majku mu ne ostaje se sterilan bas tako brzo i odjednom, ni zub kada se kvari ne pokvari se odjednom nego su to citavi procesi Kontracepcija 4027700691

Ja sam samo prenijela ono što je meni rečeno u suzama, da li te mlade žene lažu ili ih laže ginekolog ja u to ne ulazim ali znam da su već zanosile po par puta i išle na abortus upravo zbog pobrojanih razloga, a sad ga ne može zanijeti.

Usput prošle godine je djevojka iz Osijeka umrla od tableta Yasmin, jer te tablete štetno djeluju na organizam, srce je samo stalo i Yasmin je zabranjen trenutno u prodaji mada ga jpš ima po apotekama.

Ne razumem, prvo sta cnaci "zanosile" jel znaci da su ostale trudne? I ako su ostale trudne sto su otisle na abortus? I naravno da ako su par puta bile na abortusu da ce ostati sterilne Kontracepcija 128863565

Ta devojka iz Osjeka koja je umrla od tablete nije umrla od toga vec od necega sto je vec nosila u sebi, ka npr. srcani problem, problem sa zgruzavanjem krvi, sa trombozom... osobe koje imaju problema sa tim ne treba da piju tabletu. Cak i one koje puse cigare ne treba da piju tabletu.
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Gost Pon Apr 12, 2010 12:02 pm


Sto ne reklamiraju neke tablete za muskarce, da im spermici teze ''plivaju'', pa da se rizici podele, tabletice piju sa obe strane, da bude fifti-fifti sve?
Ovako ispada da posto zena moze da zatrudni treba sama da se kljuka sa tabletama i sama snosi posledice toga. Posledice postoje. Ako joj je do sexa,neka se kljuka- to je poruka.
Zene su katkada toliko jadne i izmanipulisane da je to tuga jedna.
A tek kad cujem onu reklamu: ''Ukoliko niste uzele tabletu na vreme, pre sexa, imamo tabletu kojom cete to ispraviti, tabletu posle sexa''.
Bruka koliko smo tupave! :tongue:
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Anhelito Pon Apr 12, 2010 12:07 pm

A tek kad cujem onu reklamu: ''Ukoliko niste uzele tabletu na vreme, pre sexa, imamo tabletu kojom cete to ispraviti, tabletu posle sexa''.
hahahah gde si videla tu reklamu Kontracepcija 4022889699

Kondomi nikad nece izaci iz mode kod normalnih parova koji su svesni i svog i tudjeg zdravlja i trudnoce.

Sto ne reklamiraju neke tablete za muskarce, da im spermici teze ''plivaju'', pa da se rizici podele, tabletice piju sa obe strane, da bude fifti-fifti sve?

Mislim da sam negde procitala da se radi na tome ili su vec napravili neki portotip tablete za muskarce koja upravo to radi, umrtvljuje spermatozoide.
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od digitalmandrak Pon Apr 12, 2010 12:15 pm

Najgore je sto neke zene praktikuju abortus kao kontraceptivno sredstvo...
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Orhideja Pon Apr 12, 2010 12:23 pm

U današnje vrijeme sve više žena se podvrgava raznim
načinima zaštite od neželjene trudnoće i spolnih bolesti, pa je tako
jedan od njih i upotreba kontaceptivnih pilula. Iako mnoge žene strijepe
od negativnih posljedica koje ovakve pilule mogu ostaviti za sobom,
ipak se odlučuju za ovakav vid zaštite.

Ono što je bitno prije ovakve zaštite jeste posavjetovati se sa
ljekarom, jer zabluda je da svaka pilula odgovara svakoj ženi. Zato se
nipošto ne vodite onim što vam kažu prijateljice, te nikako ne uzimajte
anti-baby pilule na svoju ruku. Jedno istraživanje je pokazalo kako se
smanjuje rizik od pojave raka na debelom crijevu, jajnicima ili u
mišićnom zidu materice, međutim, drugo istraživanje je pokazalo kako se
povećava rizik od pojave raka grlića materice. WHO je objavila podatak
da se ovaj rizik povećava nakon petogodišnje ili duže upotrebe pilule.
dio preuzet sa sajta ljepota.ba
http://www.jutarnji.hr/-dobila-sam-ugrusak-u-preponi--bila-sam-blizu-smrti-zbog-tih-pilula-/260851/

Sve o Yasminu, klik i pročitajte.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Anhelito Pon Apr 12, 2010 12:42 pm

Ajmo redom:

Ono što je bitno prije ovakve zaštite jeste posavjetovati se sa
ljekarom, jer zabluda je da svaka pilula odgovara svakoj ženi. Zato se
nipošto ne vodite onim što vam kažu prijateljice, te nikako ne uzimajte
anti-baby pilule na svoju ruku.
Ja upravo to rekla u prvom postu, zato se i desavaju nezgode zato sto niko ne pazi.

WHO je objavila podatak
da se ovaj rizik povećava nakon petogodišnje ili duže upotrebe pilule.
Ta ista WHO je objavila pre par godina kako su tablete odlicna stvar...zar nisu malo sami sa sobom kontadiktorni i zar nismo culi da im se desava mnogo puta do sada da objave jedno istrazivanje i onda to isto istrazivanje potokpaju sa drugim nekim novim Kontracepcija 3835376317


dio preuzet sa sajta ljepota.ba
http://www.jutarnji.hr/-dobila-sam-ugrusak-u-preponi--bila-sam-blizu-smrti-zbog-tih-pilula-/260851/
Takodje nesto o cemu sam vec pricala osobe koje imaju problema sa ugruscima, cirkulacijom ili bilo kojom vrstom poremecaja kod krvi, cak i pusenje ne treba da piju tablete. Devojke su ocigledno vec nosile u sebi neki problem oko toga tableta im je samo pogorsala stanje i izazvala sve to.
E sad pitanje je zasto se dopustilo od strane lekara da one piju tabletu, to je vec drugo pitanje i tu su krivi lekari a ne tableta.
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ludo_913 Pon Apr 12, 2010 5:55 pm

Anhelito ::
dio preuzet sa sajta ljepota.ba
http://www.jutarnji.hr/-dobila-sam-ugrusak-u-preponi--bila-sam-blizu-smrti-zbog-tih-pilula-/260851/

Takodje nesto o cemu sam vec pricala osobe koje imaju problema sa ugruscima, cirkulacijom ili bilo kojom vrstom poremecaja kod krvi, cak i pusenje ne treba da piju tablete. Devojke su ocigledno vec nosile u sebi neki problem oko toga tableta im je samo pogorsala stanje i izazvala sve to.
E sad pitanje je zasto se dopustilo od strane lekara da one piju tabletu, to je vec drugo pitanje i tu su krivi lekari a ne tableta.

Takođe, nešto što piše na svakom uputstvu kontraceptivnih pilula, što bi svaki lekar trebao da proveri i nagovesti, a ko hoće da čita i da se interesuje, postoji niz sajtova na kome pišu iskustva i negativne/pozitivne posledice kontraceptivnih pilula, uvek sa naznakom koje osobe smeju da ih koriste, a koje ne.

I, nije samo Yasmin ‚‚kriv‚‚ za probleme kod tih devojaka; to može bilo koja pilula, ukoliko devojka uzima na svoju ruku.
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od drdoktor Pon Apr 12, 2010 8:56 pm


Ali zasto su zastareli ima ih sada koji su odradjeni do savrsenstva. Ni ne osecaju se, kao da ne postoje i nemoze da dodje do Kontracepcija 63961 ovoga.

Pilule, ne znam. Suprugu puno volim i nikada joj ne bih dao da koristi pilule bilo koje vrste. Pa valjda mi muskarci treba najvise da vodimo racuna. Gde ide ovaj muski rod. Kontracepcija 537940
drdoktor
drdoktor
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Orhideja Pon Apr 12, 2010 9:14 pm

Arhelito, Ludo da odgovorim na gornje postove.
Ispočetka...da djevojke jesu zanosile (tj.ostajale u drugom stanju) sa nekih 19-20 godina i abortirale (studij, to je veza nije brak i sl) i na nagovor svojih momaka a sadašnjih muževa (u dogovoru sa ljekarom) počinju piti tablete. Nakon niza godina završo se fakutet, vjenčali su se, kupili stan, sredili se a tu je trideseta godina uporno pokušavaju da dobiju dijete. Bezuspješno...nakon niza petraga, odlaze u Beograd na Kliniku za majku i dijete i tamo im govore da je došlo do određenih poremećaja i da je teško da će ikada biti majke, zbog predugog vremena uzimanja tableta.
Onoliko koliko je meni rečeno samo sam prenijela.

Na drugoj temi sam rekla da mi je ginekolog školski drug i za sve nedoumice njemu se obraćam.
Dugo smo pričali i o tabletama i mada je ginekolog on ih nastoji ne prepisivati nikome. "Tijelo ima dovoljan broj hormona koji je njemu potreban a svaka tableta pa taman i ona za glavobolju ima nek svoje štetne efekte, ako nisi sigurna u svoj ciklus a ideš na more evo ti ove kapi, ukoliko se pojave simpomi i krvavljenje, popij tri kapi ujutro i uveče i samo tri dana, ciklus ćeš zaustaviti i on će opet krenuti svojim tokom nakon sedam dana a do tada ćeš se vratiti s mora. I da znaš i ovo ti dajem teška srca."-njegove riječi prošle godine pred moj odlazak na more kad sam tražila tablete jer mi se ciklus usljed stresa poremetio.
Kapi nisam koristila, možda je razgovor s njim i neka vrsta autosugestije odradila svoje da se ciklus normalizovao i ponovo postao uredan.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ludo_913 Sre Apr 13, 2011 5:40 pm

Svaki ginekolog ima svoje mišljenje o pilulama, načinu lečenja, itd.

Ono što mogu da kažem je da lekari iz poliklinike u koju idem, a student sam, nemaju nikakav problem oko pilula i svima ih savetuju, ukoliko ima potrebe za tim. I ne samo tu, moram da naglasim. Drugarica je skoro dobila Yaz zbog bolnih menstruacija, pošto zbog krvarenja i bolova tih dana ne može da ustane iz kreveta. Naravno, prethodno su obavljene analize.

Kao što kažete, svaka tableta ima neki, kako dobar, tako i loš efekat. Pa ih ipak pijemo. Po preporuci lekara ili na svoju ruku.

A ono što je najbitnije reći je to da je danas sve uznapredovalo, osim ponekih predrasuda, kao što su ove za pilule. Danas postoje niskodozne pilule, za razliku od 60-ih godina i jedino treba biti potpuno zdrav da bi se mogle koristiti.
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Snowflake Sre Apr 13, 2011 10:39 pm

Sa hormonima nikad ne mozes biti siguran kakvo ce dejstvo imati na organizam dok ne prodje neko vreme Kontracepcija 4027700691
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu