Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Kontracepcija - Page 2 EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Kontracepcija - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Kontracepcija - Page 2 EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Kontracepcija - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Reći šta o drugima misliš
Kontracepcija - Page 2 EmptySub Jan 13, 2024 7:12 pm od djuro

» Kako je propalo društvo...
Kontracepcija - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:28 pm od djuro

» Prostitucija
Kontracepcija - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:19 pm od djuro

» Dobra strana stresa
Kontracepcija - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:10 pm od djuro

» Laganje i kleveta
Kontracepcija - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:05 pm od djuro

» Kako podnosite negativnu kritiku?
Kontracepcija - Page 2 EmptyPet Dec 29, 2023 6:02 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Kontracepcija - Page 2 EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Kontracepcija - Page 2 EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Kontracepcija - Page 2 EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Kontracepcija

+15
Cleopatra
Santa Maria della Salute
Dragana
Miško
Vidra
Avramova
Snowflake
drdoktor
digitalmandrak
Lila
Arwen Evenstar
KirJanja
Orhideja
Anhelito
ludo_913
19 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ludo_913 Sre Apr 13, 2011 10:48 pm

Naravno, ali zato se između ostalog i obavljaju sve te analize. Da bi se unapred videlo stanje i moguće komplikacije. I ponovo moram da kažem, današnje pilule su niskodozne.
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Avramova Čet Apr 14, 2011 12:18 am

Najbolje kontraceptivno sredstvo, po mišljenju moje koleginice, jeste "odvojene sobe". Ništa ne košta, ne truje, garancija 100 posto. Kontracepcija - Page 2 2317702173

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ludo_913 Čet Apr 14, 2011 10:22 am

Avramova ::Najbolje kontraceptivno sredstvo, po mišljenju moje koleginice, jeste "odvojene sobe". Ništa ne košta, ne truje, garancija 100 posto. Kontracepcija - Page 2 2317702173


hahahah bravo Av.

Ranije su žene koristile spirale, pa i sa tim imale problema.. Danas, nažalost, sve više njih ništa ne koristi, što je u stvari alarmantno. Jedna od mojih drugarica je zbog "vađenja na vreme" i zatrudnela.

Svako ima pravo izbora, ali bi prvo trebalo da se informiše o pozitivnim i negativnim efektima izabrane kontracepcije.
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Vidra Čet Apr 14, 2011 11:01 am


Ništa ne košta, ne truje, garancija 100 posto.

' Aj sto nista ne kosta, i garancija je OK, nego sta ne truje? Kontracepcija - Page 2 3629869021
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Snowflake Čet Apr 14, 2011 12:39 pm


ludo_913 :: Jedna od mojih drugarica je zbog "vađenja na vreme" i zatrudnela.
Aha, i nije jedina, ima takvih slucajeva kol'ko hoces. I bice ih i dalje dok god ljudi ne nauce da "vadjenje" nije kontraceptivno sredstvo Kontracepcija - Page 2 3137150671
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ludo_913 Čet Apr 14, 2011 12:49 pm

Da, kondom jedini štiti od svega, ali ne baš uvek. Ureaplazma koja se prenosi seksualnim putem, a nije nužno seksom uzrokovana, može da se izdvoji na vaginalnom i cervikalnom brisu.

Koju god zaštitu koristili, ili ne, najvažniji je redovan odlazak kod ginekologa.
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Avramova Čet Apr 14, 2011 3:38 pm

Vidra :: ' Aj sto nista ne kosta, i garancija je OK, nego sta ne truje? Kontracepcija - Page 2 3629869021

Svaki lek pa i kontraceptivna tableta truje organizam. Pre začeća zabranjeno je uzimanje bilo kakvih hemijskih kontraceptivnih sredstava. Kontracepcija - Page 2 4242552882

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Miško Čet Apr 14, 2011 4:05 pm

Ja bih samo upozorio Dam na jedne naučno dokazane činjenice.

Neuporedivo više štetnih elemenata za okolinu, i zdravlje uopšte, ima URIN ženskih koja koriste kontracepcijske tablete nego bilo koji do sada upotrebljavani pesticid .Poznato je i da su hormonske KT,ako se uzimaju posle 30 godine (starosti) (ili duže od pet godina) glavni uzročnik OSTEOPOROZE. Informacija !
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ludo_913 Čet Apr 14, 2011 4:38 pm

A odakle Vam ta informacija?

Av, u bilo kom priručniku o kontracepciji i na bilo kom sajtu se može pročitati da se pilule mogu biti sve do željene trudnoće i da se nakon prekida pilula može normalno zatrudneti.

Kao što se sa ureaplazmom ne može ili može teško zatrudneti, po navodima ginekologa, moja sestra je tu tezu srušila i trudna je već 5 mesec.

Miško, svaki lek ima nus pojave. Evo, ja alergična na penicilin, pa pijem Ciprocinal koji uništava hrskavice u telu.

Ti hormoni koji se nalaze u pilulama, nalaze se i inače u našem organizmu. Znači li to da je i tada ženski urin jači od pesticida?
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Snowflake Pet Apr 15, 2011 8:32 pm

Miško ::Poznato je i da su hormonske KT,ako se uzimaju posle 30 godine (starosti) (ili duže od pet godina) glavni uzročnik OSTEOPOROZE. Informacija !
Paaa, ovo ti bas i nije nesto logicno, s obzirom da se osteoporoza javlja u menopauzi kad postoji nedostatak zenskih polnih hormona, pa ne moze nikako biti da hormonska pilula pospesuje osteoporozu Kontracepcija - Page 2 4027700691


ludo_913 ::
Av, u bilo kom priručniku o kontracepciji i na bilo kom sajtu se može pročitati da se pilule mogu biti sve do željene trudnoće i da se nakon prekida pilula može normalno zatrudneti.
Kontracepcija - Page 2 D025 I to cak mnogo lakse nego ako ih prethodno ne uzimas.
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ludo_913 Pet Apr 15, 2011 9:06 pm

Snowflake ::
I to cak mnogo lakse nego ako ih prethodno ne uzimas.


Moram da kažem da je i to, opet, individualna stvar, jer danas ni zatrudneti ni održati trudnoću nije lako. Iz iskustva govorim. Moja sestra je 2 godine pokušavala da ostane trudna, sasvim zdrava žena, 30ih godina. I konačno je trudna, a opet nije prethodno koristila pilule.
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Avramova Pet Apr 15, 2011 9:24 pm

ludo_913 ::... jer danas ni zatrudneti ni održati trudnoću nije lako.

Ima li objašnjenja zašto je danas tako?

Protiv sam kontracepcije u vidu tableta bez obzira na garanciju ali ne zbog sprečavanja trudnoće već zbog veštački izazvanog hormonskog disbalansa. Kontracepcija - Page 2 3021264613

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ludo_913 Pet Apr 15, 2011 9:59 pm

Iskreno da ti kažem, Av, moje mišljenje je da većina mladih žena i devojaka ne vodi računa o sebi, u smislu redovnih ginekoloških pregleda, testiranja na polne polesti, papa testa i kolposkopije. Samim tim, kao i nezaštićenim odnosima, devojke ni ne znaju šta nose u sebi dok ne dođe do spontanog ili steriliteta.
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Miško Sub Apr 16, 2011 12:01 am

ludo_913 ::A odakle Vam ta informacija?
To sam naveo kao naučno istinitu informaciju - stvar je vaša, dali će te je uzeti kao istinitu. U državi u kojoj živim postoji jedan radijski naučni laboratorij koji se zove FREKVENCA X i na jednom kanalu (val 202) svakog četvrtka u 17 do 17.30 objavljuju najnovija naučna saznanja. Informacija koju sam prezentirao bila je emitovana 31.04.2011- govorio je neki engleski naučnik, imena se nisam zapamtio. Imam ćerku koja je mlada i ima boleće menopauze pa joj je ginekologinja propisivala neke KT- hormonske - i posle te emisije se odlučila da ih ne uzima više. Emisija je trajala 30', ja sam naveo samo bistvo ,mogu dodati još jednu zanimljivost - Taj naučnik je upoređivao urin ženske, posle uzimanja KT, sa pesticidom- diditi čija je upotreba već dugo godina zabranjen u svim evropskim državama, upoređiva o ga je i sa drugim sredstvima koja su zabranjena za upotrebu.....
Druga informacija o osteoporozi je poznata već dugo godina(to nije novo)

Opet napominjem da sm to napisao kao informacju koju nije loše imati na umu ! Nije mi bila nikakva želja da sugestivno utičem na bilo koga !
p.s
" Hhormoni koji se nalaze u pilulama, nalaze se i inače u našem organizmu."
Da ali u veoma malim količinama!
" Znači li to da je i tada ženski urin jači od pesticida?"
Ne, jer su u urinu žene koja ne koristi hormonske tablete zanemarljive vrednosti hormonskih supstantov..[quote]
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Snowflake Sub Apr 16, 2011 1:28 am


Inace, hormoni u kontraceptivnim pilulama su takodje u malim kolicinama, al' uopste nije u tome stvar. Ta mala kolicina sasvim je dovoljna da odradi to sto treba.
Snowflake
Snowflake
Član
Član

Broj poruka : 423
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ludo_913 Sub Apr 16, 2011 9:36 am

Povoljni zdravstveni uticaji kombinovane hormalne kontracepcije podrazumevaju: uredan menstrualni ciklus, eliminisanje bolnih menstruacija, poboljšanje PMS-a, izrazit pad rizika kasnijeg razvoja raka endometrijuma, raka jajnika po godini upotrebe, pri čemu izgleda zaštita ostaje doživotno, kao i raka debelog creva i anusa, izraziti pad nastajanja cisti na jajnicima, snižavanje pojave tzv. fibrocističnih oboljenja dojke i fibroadenoma, snižavanje pojave endometrioze, poboljšanje stanja akni i pojave maljavosti muškog tipa, nestanak bolova u karlici, snižavanje rizika od upale materice i jajovoda, snižavanje pojave anemije i osteoporoze.

Preuzeto sa sajta 21dan.com.
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Avramova Ned Apr 24, 2011 6:57 pm

ludo_913 ::

Iz navedenog proizilazi da je ovakav vid kontracepcie preventivan. Kontracepcija - Page 2 3629869021

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ludo_913 Ned Apr 24, 2011 7:58 pm

Pa može se reći. Navela sam prednosti zbog pominjanja osteoporoze, da ne bude zabune, postoje i mane, ali samo kod onih potencijalnih korisnica koje imaju (u porodici) probleme sa venama, krvnim sudovima.

Najnovija pilula koja je napravljena je pilula sa prirodnim estradiolom, onim koji proizvodi ženski organizam - Qlaira.
ludo_913
ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Dragana Pet Apr 29, 2011 12:50 pm

Hormonska kontracepcijska sredstva , jesu efikasna kako se navodi u početnom postu ... ona služe svrsi . Međutim , popratne kontraindikacije su nezanemarive . Svaki višak hormona koji se unosi u tijelo stvara zbrku u organizmu i ne čini mu dobro . Kontracepsijske tablete će utjecati na reguliranje menstrualnog ciklusa i smanjenje simptoma PMS -a , ali ... na negativnosti koje one izazivaju u ženskom tijelu , ne smije se zažmuriti .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Gost Sre Maj 04, 2011 9:15 am

Na jbolje kontracepciono sredstvo je kada kazem, : E sada je dosta !!! i to u radim kada se najmanje nadas..Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Santa Maria della Salute Sre Maj 04, 2011 9:23 am

@Neki tip
Jesi li spreman da i ti cujes jedno kategoricno 'dosta'?! Ako nisi budi spreman da ce se desiti neka kojoj ces to moci reci jednom a najvise triputa i to bi partnerka za postovanje. Imajuci u vidu pozitivan efekat takav postupak mi se cini suvise egoisticki takoreci samoziv bez obzira na efekte..

Santa Maria della Salute
Santa Maria della Salute
Član
Član

Broj poruka : 127
Datum upisa : 21.04.2011
Godina : 46
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Santa Maria della Salute Sre Maj 04, 2011 9:41 am

@Neki tip
Odlican metod samo bez grubosti, samozivosti i bez komentara kao sto je vas.

Santa Maria della Salute
Santa Maria della Salute
Član
Član

Broj poruka : 127
Datum upisa : 21.04.2011
Godina : 46
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Santa Maria della Salute Sre Maj 04, 2011 10:10 am

Pisati o kontracepciiji se moze nasiroko i bez navodjenja kako neko to radi a narocito ne kao vi ili ti, ne znam da li se persira ili ne.
Kontracepcija je nuzna ali pre svega je nuzno planirati kao i sve u zivotu ali i biti spreman na iznenadjenja. Rizik je skoro uvek prisutan dok kada je radjanje u pitanju, on mora izostati. Ako ipak iznenadi nema povratka, ostaje samo priprema za ulogu roditelja.
Ako mislite da sam zalutala vasa je stvar, pisacu gde mi se pise.
Santa Maria della Salute
Santa Maria della Salute
Član
Član

Broj poruka : 127
Datum upisa : 21.04.2011
Godina : 46
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Cleopatra Sre Maj 04, 2011 3:58 pm

To su sve niskodozne pilulice, nista sto utice na zenino zdravlje vise od vazduha koji svakodnevno udise. Volela bih da ako zaista imate neke studije o negativnim posledicama kontraceptivnih sredstava ista i iznesete. Svaki vid "pricanja napamet" bice najostrije sankcionisan. :Kontracepcija - Page 2 3681966919:

@Neki tip
Meni je bas slatko sto se ti brines o nama. Ljubac. Kontracepcija - Page 2 560940215

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Gost Sre Maj 04, 2011 4:14 pm

Pilula za dan posle hormonska bomba


Pilule za dan posle, koje se uzimaju najkasnije 72 sata od nezaštićenog seksualnog odnosa kako bi se sprečila neželjena trudnoća, nisu uopšte bezazlene, niti se smeju često koristiti, upozoravaju ginekolozi. Štaviše, reč je o hormonskim bombama koje i te kako mogu da poremete zdravlje žene. Prečesto korišćenje ove tablete može da izazove čak i neplodnost.
Kao mogući neželjeni efekti ove pilule mogu da se jave mučnina, glavobolja, promena raspoloženja, pa i povraćanje



Primamljivi oglasi i relativno niska cena doveli su do široke upotrebe i do toga da se mlade devojke lako odlučuju da tu pilulu kupe. Lekari naglašavaju da pilula ne sme da se koristi često, najviše dva puta godišnje, i da žena pre upotrebe treba da se konsultuje sa ginekologom. Po završetku naredne menstruacije, i ako ciklus izostane, trebalo bi obavezno otići na pregled. Kao mogući neželjeni efekti ove pilule mogu da se jave mučnina, glavobolja, promena raspoloženja, pa i povraćanje. Umerena upotreba do dva puta godišnje ne utiče na plodnost žene i ne dovodi do steriliteta. Za češće korišćenje pilula za dan posle, ginekolozi kažu da može da izazove i ove probleme.


Ginekolozi objašnjavaju da što se pre uzme ova tableta, najbolje u roku od 24 sata od nezaštićenog odnosa, to je veća verovatnoća da će ovaj vid urgentne kontracepcije biti efikasan. Uspešnost ovih tableta je oko 75 odsto, što znači da svaku četvrtu ženu ipak neće spasiti neželjene trudnoće.
Dr Ana Mitrović, ginekolog iz GAK „Narodni front” kaže da i ova pilula ima svoje mesto i da je bolje uzeti je jednom ili dva puta u životu, nego da dođe do neželjene trudnoće i abortusa.
- Kada je reč o ovim lekovima, istina je na sredini. Neće uništiti hormone žene, ali nisu ni bezazlene. Ovo je dozvoljena kontraceptivna metoda u celom svetu i nije neuobičajeno koristiti je. Naravno, treba imati meru i ne treba je reklamirati kao nešto potpuno bezopasno. Žene treba da znaju da ih ove pilule ne štite i prilikom prvog sledećeg nezaštićenog odnosa - kaže dr Mitrović za „Blic”.


Pilule za dan posle mogu se kupiti u apotekama po ceni od oko 420 dinara. Bez obzira na nisku cenu, iskustva govore da treba biti oprezan.
- Nakon korišćenja ove pilule, dva puta sam imala menstrualni ciklus tokom mesec dana, a zatim ga nisam imala narednih sedam meseci. Imala sam i krvarenje nakon što sam je popila - priča Milica A. (22) iz Loznice.
I Milica je, kao i većina žena, za ovu pilulu čula preko reklame. U njoj se ne kaže da tri do šest dana nakon uzimanja pilule, zbog ukupnog dejstva sadržaja pilula na regulacione mehanizme u organizmu, moguće je da dođe do blagog krvarenja.
Reklamu za ove pilule na radiju svakodnevno sluša i Olivera Gordić, direktorka Apoteka „Beograd”.


- Bila sam zatečena kada sam čula reklamu za ovu pilulu na radiju. Reč je o leku sa visokim sadržajem hormona, a reklama je prikazuje kao da je najbezazlenija po zdravlje. Ovaj lek nije naivan, a mlade devojke ne znaju dovoljno o tome. Još je bolje pitanje kako niko ne sankcioniše takvo reklamiranje - kaže za „Blic” Olivera Gordić.
Da bi se izbegla bolna iskustva nakon nezaštićenih seksualnih odnosa, ginekolozi savetuju niskodozne kontraceptivne pilule koje su pouzdana i bezbedna kontracepcija. O adekvatnoj kontracepciji žene treba da se posavetuju sa svojim ginekologom.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu