Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 74 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 74 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Ženska Strana Boga ... - Page 3 EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Ženska Strana Boga ... - Page 3 EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Ženska Strana Boga ... - Page 3 EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Ženska Strana Boga ... - Page 3 EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Ženska Strana Boga ... - Page 3 EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Ženska Strana Boga ... - Page 3 EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Ženska Strana Boga ... - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Ženska Strana Boga ... - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Ženska Strana Boga ... - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Ženska Strana Boga ... - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Ženska Strana Boga ... - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Ženska Strana Boga ... - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Ženska Strana Boga ... - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Ženska Strana Boga ...

+11
sini_do
djavolica
Komsinica
paket
Avramova
inspy
Enna
Marea
Vulin
Dionis
Mesrine
15 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Enna Sre Feb 13, 2013 4:42 pm

Mesrine ::Nije Ennice. Lilit je bio drugi mesec koji je kružio oko Zemlje. Ženska Strana Boga ... - Page 3 3681966919

Heh,to je bilo posle, na početku beše Lilit na metli, izmislila je sve svetove, rodila sve što može da se rodi a ostane nevin. Ženska Strana Boga ... - Page 3 3642151539 Ženska Strana Boga ... - Page 3 3681966919 bila je i ostala prva, prava žena.

Ovu drugu, tugaljivu Evu smislili impotentni muškarci, kad ne mogu da..., da im otćuti, da se u svemu slaže sa njima, naročito kad nisu u pravu, da potvrđuje sve što im padne na um i meša da ne zagori, glumi gljivu, glupu ženku kojoj mozak služi da pamti kulinarske recepte i kure za mršavljenje. Posle toliko vremena, mnogi muški uvrteli sebi u glavu donju Ženska Strana Boga ... - Page 3 3681966919 da su bog, a mnoge žene da su Eva. 'Bem ti! Ženska Strana Boga ... - Page 3 1793038510 Ženska Strana Boga ... - Page 3 363364791
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Mesrine Sre Feb 13, 2013 4:47 pm

Nije tačno. Prvo je postojao mesec Lilit, koji je eksplodirao, a onda su taj mesec ljudi "spustili" na Zemlju,sve do Biblije... Ženska Strana Boga ... - Page 3 3681966919

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Ženska Strana Boga ... - Page 3 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Enna Sre Feb 13, 2013 4:54 pm

Crni mesec se spustio na Zemlju, da tačno. Da, da, bilo je tako. Krenula sam sa pogrešnog početka. Ne sme se nikako zaobići sirova snaga nagona koju mnogi nazivaju grehom. Nikako ne, ne. Greh nije ta pojava već ono što oni misle o toj pojavi i pokušavaju silom da menjaju svoju ''Lilit prirodu''. Čoveka okreni naglavačke, pretumbaj mu misli, zabrani nagone, ponovo je samo čovek!

Moram nerado priznati da si u pravu. affraid Ženska Strana Boga ... - Page 3 3681966919

Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Avramova Sre Feb 13, 2013 5:01 pm

Enna :: Čoveka okreni naglavačke, pretumbaj mu misli, zabrani nagone, ponovo je samo čovek!
Ako bi to ikako bilo moguće čovek bi postao bivši čovek.


Poslednji izmenio Avramova dana Sre Feb 13, 2013 5:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Mesrine Sre Feb 13, 2013 5:01 pm

Znaš kako ,seksualna energija je jedna od za`ebanijih energija, treba je naučiti kontrolisati. Recimo, čovek može da meditira, za početak. Ženska Strana Boga ... - Page 3 3681966919
A meni ne da je lepo kad t priznaš da sam bio u pravu, nego ne mog` ti opišem. Hvalaaaa... Ženska Strana Boga ... - Page 3 479116528

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Ženska Strana Boga ... - Page 3 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Enna Sre Feb 13, 2013 5:15 pm

U pravu si,neka ti je lepo, meni je lepo kad je tebi lepo. Ženska Strana Boga ... - Page 3 341069712

Da, znam da je zeznuta ta seksualna energija, drma me kao struja, Ženska Strana Boga ... - Page 3 3681966919 meditiram dva puta dnevno. Ništa ne pomaže. Ženska Strana Boga ... - Page 3 3681966919 Lilit u meni je bučna, učim da je saslušam,učinim za nju tu i tamo ono što se mora, hheh pa se smiri, da mi nije balansa, bila bih nezadovoljna sobom, prazna žena bez strasti, tuga od žene, ličila bih na Evu i brinula o grehu za koji mi sude, a da nisam kriva što sam živa , znaš ono ''što li sam takva , što mu dadoh jabuku?''

Jabuku pružim, gledam da nije trula, ako ima crv unutra, dobro je, zdrava je, neprskana. Ženska Strana Boga ... - Page 3 3681966919

Mesrine znam da razumeš. Ženska Strana Boga ... - Page 3 3227673718

@Av

Misliš da begom od onoga što jesi možeš postati bolji? Meni to zvuči neiskreno i opasno.

Možeš se suočiti sa onim što si, pomiriti sa tim, živeti sa tim zadovoljna, nagoni su zdravi, mogu se izbalansirati. Ko sa njima ne ume, i nije živ. Ženska Strana Boga ... - Page 3 363364791

''Život predstavlja igru svetlosti i senke. Lilit, kao deo ženske igre, je transpersonalna senka – čas Boginja, čas zloduh, nekad zavodnica, nekad ubica, jednom đavolova nevesta, onda božija milosnica, koja plamti na vratima raja.''
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Mesrine Sre Feb 13, 2013 5:24 pm

Razumem te Ennice i žrtvovaću se zbog tebe. Ženska Strana Boga ... - Page 3 3681966919
Jeste da nekako nisam za tu seksualnu energiju ,zato što je destruktivna,a nikako kreativna ...
Ali pošto si ti u pitanju ,ja ću se žrtvovati ,da smirim tu Lilit u tebi,neće ona da vodi tvoj život umesto tebe ... Ženska Strana Boga ... - Page 3 3681966919
Pobedićemo je zajedno ,ti i ja, svaka žrtva će se isplatiti... Ženska Strana Boga ... - Page 3 479116528

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Ženska Strana Boga ... - Page 3 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Enna Sre Feb 13, 2013 5:32 pm

Jeste destruktivna ponekad, ponekad iz nje i nešto dobro ispadne.

Prvobitni nagonski duh koji postoji u svakoj ženi, ta Lilit, personifikacija slobodnog duha mora da se pomiri sa.., oh da, moram se pomiriti da u sebi imam i Evu,tu mlaku Evicu Ženska Strana Boga ... - Page 3 3681966919 mirim se, pomozi mi Mesi, hvala unapred! Ženska Strana Boga ... - Page 3 1609615419 Ženska Strana Boga ... - Page 3 479116528
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Mesrine Sre Feb 13, 2013 5:36 pm

Naravno da ću da ti pomognem ,neće neka tamo Lilit da ti zagorčava život ... Isteraćemo mi nju iz tebe uz pomoć seksualne energije. Odoh da treniram, trebaće mi kondicija ... Ženska Strana Boga ... - Page 3 3681966919

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Ženska Strana Boga ... - Page 3 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Avramova Sre Feb 13, 2013 6:44 pm

Enna ::@Av
Misliš da begom od onoga što jesi možeš postati bolji? Meni to zvuči neiskreno i opasno.

Možeš se suočiti sa onim što si, pomiriti sa tim, živeti sa tim zadovoljna, nagoni su zdravi, mogu se izbalansirati. Ko sa njima ne ume, i nije živ. Ženska Strana Boga ... - Page 3 363364791
Ne, naprotiv. Moja sumnja je usmerena ka tvojoj konstataciji:
Enna :: Čoveka okreni naglavačke, pretumbaj mu misli, zabrani nagone, ponovo je samo čovek!
To bi značilo da nema toga ko bi čoveku mogao poremetiti unutrašnji dis/balans a da ga pri tom ne usmrti, bukvalno. Moć za svaku promenu u nama leži isključivo u nama.

Po mom uverenju sva snaga stiže od Boga.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Enna Čet Feb 14, 2013 10:23 am

Unutrašnji balans, ''inner space'' je mesto na koje čovek sam utiče, pa shodno tome, vredi ta moja :

''Čoveka okreni naglavačke, pretumbaj mu misli, zabrani nagone, ponovo je samo čovek!''

Niko sa strane mi ne može ništa promeniti nabolje niti nagore što se tiče te moje unutrašnjosti, uticaji od spolja jesu prisutni do neke granice, ipak čovek o svemu odlučuje sam sa sobom, nagoni ostaju u nama unutra, ma koliko spolja glumili da ih nemamo. Čovek je samo čovek.

Nagon kao poticaj samoodržanja, emocije i strasti, racio koji nema veze sa nagonima, sve to je važno, sve balansiramo, kao što svaka žena ima Lilit i Evu u sebi, pa ih treba pomiriti, dovesti u balans da bi žena (kao božansko biće koliko je to i muškarac), bila cela i zadovoljna.

Mesrine, pravac teretana, moja Lilit ume da luduje po 49 sati bez prestanka, pauze za pi-pi i njam- njam su kratke! Ženska Strana Boga ... - Page 3 3681966919
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Marea Čet Feb 14, 2013 1:01 pm

Zenska strana Boga je srce...Sve je "ogledalo" onome cija je energija okrenuta prema slobodi. Ali nema u praksi ni dokaza ni interesa da covjek ide prema toj istini.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od paket Čet Feb 14, 2013 2:19 pm

U rano doba povijesti žena je imala bitno drugačiju ulogu i mjesto u obitelji i svom zajedničkom životu s muškarcem. Po raznim se elementima može naslutiti da je ona bila prava gospodarica zemlje, dok muškarac ostaje slobodan lovac. U skladu s time nasljeđe često prati žensku liniju i žensko se pleme pojavljuje kao drvo života od kojega se odvaja dijete kao što se izdvaja izdanak iz majčinske biljke. Taj svoj istaknut položaj žena će kasnije izgubiti. Iz tog razdoblja, i ranije, potječu brojni nalazi ženskih likova izrađenih od gline ili kamena, ili izrezbarenih od kosti. Svi oni govore nam o iskonskom liku plodne majke koja je bila obožavana kao roditeljica, pramajka i čuvarica svega života. Takve idole nalazimo najviše na istoku, npr. na Balkanu, često u stotinama primjeraka. Zatim na Kreti, kao ostatke "minojske kulture", u ranoj Mezopotamiji, na rijeci Ind i dr. To sve daje za pretpostaviti da je izvor kulta Velike Majke i njenih pratilaca bio Istok.

S razvojem ljudske civilizacije, u svim epohama i svim kulturama uvijek će se iznova javljati lik i važnost ove iste Velike Majke, samo sada s različitim karakteristikama i pod različitim imenima. Ali, radi se zapravo o jednom te istom principu, jednoj te istoj snazi koja je usko vezana uz same korijene i samu bit čovjekova postojanja.

nastavak ovde:
http://www.nova-akropola.hr/Clanci/Razno/Detail.aspx?Sifra=190
paket
paket
Član
Član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 07.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Komsinica Čet Dec 19, 2013 4:38 pm

Ko je da kaze da Bog uopce postoji, a posebno ko se to jos uspio podvirit?!  Very Happy 
Komsinica
Komsinica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 878
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od djavolica Čet Dec 19, 2013 4:51 pm

Ma Bog je zena, ako je.
Da je musko, davno bi ga provalili. Ženska Strana Boga ... - Page 3 Smiley_innocent
djavolica
djavolica
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3352
Datum upisa : 17.08.2013
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od sini_do Čet Dec 19, 2013 5:18 pm

Ne treba ime Boga uzimat kao šprdnju, Bog je dao slobodnu volju, ali to ne znači da se imenom njegovim može zahebavat... Kad tad u životu, trebat će ti pomoć više sile, a više sile nema bez Boga... Tako boga poštuj, i ne zahebavaj se sa njim, jer koštaće te, a trbaće ti, kad tad....
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Komsinica Čet Dec 19, 2013 5:20 pm

sini_do ::Ne treba ime Boga uzimat kao šprdnju, Bog je dao slobodnu  volju, ali to ne znači da se imenom njegovim može zahebavat... Kad tad u životu, trebat će ti pomoć više sile, a više sile nema bez Boga... Tako boga poštuj, i ne zahebavaj se sa njim, jer koštaće te, a trbaće ti, kad tad....

Hajde, hajde, ne ljuti se;) Zna Bog da joj nema bolje jaranice od mene  Very Happy 
Komsinica
Komsinica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 878
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od sini_do Čet Dec 19, 2013 5:27 pm

Ženska strana Boga je Bogorodica, prečasna deva Marija... I sve žene su na neki način Bogorodice, jer žena je naj plemenitije biće na zemlji...
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Komsinica Čet Dec 19, 2013 5:33 pm

Mozemo ovdje pricati Markove konake o Bogu, religiji,,,,al nije to tema:)

Zenska strana Boga bi trebalo po ovome da bude Big Feminine, sto ce reci nije Djevica Marija, nego po svim vjerskim istrazivanjima bi bila Marija Magdalena:)

Ona je uzrok povezivanja feminine sa Bogom, povezivanja prelaska Venere u Big Feminine (od 2004-2012;), budjenja kreativnosti, i td. i tb. da ne nabrajam:)

Ali, sta sa ateistima?!  Very Happy 
Komsinica
Komsinica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 878
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od sini_do Čet Dec 19, 2013 5:45 pm

Sad kad bi ušli u špekulacije itd... Problem je što satanisti tumače i predaju teologiju, ali čista duša zna, i ne prima te gluposti...
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Komsinica Čet Dec 19, 2013 5:51 pm

sini_do ::Sad kad bi ušli u špekulacije itd... Problem je što satanisti tumače i predaju teologiju, ali čista duša zna, i ne prima te gluposti...

Satanisti?

A znaci, ako nisam sigurna da pratim liniju "spiritualnih" dokaza, nije mi dusa cista?

Mislim da se da o tome razgovarati:)
Komsinica
Komsinica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 878
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od laza Čet Dec 19, 2013 5:59 pm

sini_do ::Sad kad bi ušli u špekulacije itd... Problem je što satanisti tumače i predaju teologiju, ali čista duša zna, i ne prima te gluposti...

uvek kada neko hoće da uruši neko društvo,neki sistem udara prvo na porodicu i veru...oproban sistem koji je kroz istoriju davao rezultate.pronadju se mekani,labilni,podgreju se,podigne im se asdrenalin i eto roblja za manipulaciju.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od djavolica Čet Dec 19, 2013 6:03 pm

sini_do ::Ne treba ime Boga uzimat kao šprdnju, Bog je dao slobodnu  volju, ali to ne znači da se imenom njegovim može zahebavat... Kad tad u životu, trebat će ti pomoć više sile, a više sile nema bez Boga... Tako boga poštuj, i ne zahebavaj se sa njim, jer koštaće te, a trbaće ti, kad tad....

De ti malo udahni duboko i gledaj da ti ne pogrjesis,
a za nas ostale ne brini mnogo jer ne bi Boga kad je meni
i mojoj porodici bilo najteze, tako da, pricaj za sebe. Smile
djavolica
djavolica
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3352
Datum upisa : 17.08.2013
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Photographer* Pet Sep 04, 2015 9:23 am

Mesrine ::
Šta vi mislite o svemu ovome ? Da li je Bog ,ustvari , Žena ?
A ja bio tako ubeđen da vi gnostičari sve znate.

Еванђеље по Јовану - Глава 4
24 Бог је дух, и који му се моле треба да се моле у духу и истини.
avatar
Photographer*
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 593
Datum upisa : 07.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Cinzia Pet Sep 04, 2015 9:18 pm

Ako bi Bog imao rod onda ga je covjek stvorio,,,
Cinzia
Cinzia
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 722
Datum upisa : 22.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Ženska Strana Boga ... - Page 3 Empty Re: Ženska Strana Boga ...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu