Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Reinkarnacija, život posle smrti

+9
MoonGirl
inspy
furija
Mesrine
Cleopatra
digitalmandrak
Avramova
Bass
ellen
13 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od Marea Pon Sep 24, 2012 12:18 am

Osecam da je volio i mene :Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 3681966919:
Ne, on se samo branio od svoje nesigurnosti zlobom. Zapravo je bio jako slab covjek.
Za sledeci zivot, necu da zurim da se rodim, uzecu malo odmora za sebe, pa kada bude dobra prilika radjam se.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od Avramova Pon Sep 24, 2012 12:21 am

Čudno, na pdf "Slikarstvo" ima jedna vrlo interesantna tema i niko se još nije oglasio. Mogla bi ti da pokušaš.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od Marea Pon Sep 24, 2012 12:24 am

U sledecem zivotu jeli? Smile

Ne znam nisam vidjela.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od Avramova Pon Sep 24, 2012 12:27 am

Ne, sada. Naslov je pitanje.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od Istina ex Natasha Pon Sep 24, 2012 12:57 am

ellen ::. Pojam reinkarnacije je vezan za seljenje duse iz predjasnjeg fizickog oblika u neki novi oblik, a dali ce taj oblik biti ljudsko telo to zavisi od Karme i Darme.A sto se tice raja i pakla svako prema svojoj savesti neka izabere.

Nekada sam bila odusevljena citajuci o reinkarnaciji i karmi. Svidjalo mi se glediste da smo bili neko drugi u predjasnjem zivotu pa kada smo umri, postali opet neko, prema zaslugama iz zivota pre. Ako smo bili zli i uradili nesto strasno nekom, ispastamo to u sledecem zivotu. I tako u krug. Nejasno se secam nekada vrlo popularne knjige Sidarta. To je bila prva koja mi je preporucena. Bas pred dolazak u Australiju. Na primer, razne 'istinite' price da je neko bio na nekom mestu i da ide tamo a nikada u ovom zivotu nije bio...I nadje to mesto i ima objasnjenja za dogadjaje i ljude na tom mestu.

Kada sam dobila prvu Bibliju od Adventista, njihova teorija je bila po Starom Testamentu da covek umire i 'spava ' u prahu zemaljskom dok ne dodje Isus. Posle sam se 'preselila' kod Jeh. Svedoka. I oni isto tako misle i jos vise imaju zabluda u vezi Biblijskih istina da je to tuzno. Sama sam citala i razmisljala. Niko nije mogao da mi 'ispira mozak'. Otisla sam od njih u Indep. Baptist Church koja je, kao i ostale srodne hriscanske zajednice /Evandjelisti; Metodisti; Armija Spasa; Ujedinjena hrisanska crkva /United Chuch of all Nations, Prezbiterijanska Skotska crkva; Church of England itd/, koje imaju gotovo identicno vidjenje i tumacnje Biblije, da postoji raj i pakao. Svedoci pakao negiraju iako ima potpuno jasnih stavaka da ima.

U Novom Zavetu, Evandjelje po apostolu Pavlu, koji je napisao najveci deo tog dela Sv. Pisma, kao i apostol Timotej, objasnjavaju odlicno istinu o smrti i zivotu posle smrti. Uzecu primer Isusa da bi ljudi lakse razumeli. Slavimo Uskrs, tj. vaskrsenje iz mrtvih Isusa Hrista i njegov odlazak kod Gospoda, tj. Oca na nebo. To je objasnjenje onima koji su njega prihvatili, tj. koji su naucili Zakon Hristov i kroz njega i njegove reci upoznali Boga. Ko je, kakav je, sta moze. Zakone za nas ljude sta i kako da radimo i kako treba da zivimo i ophodimo se jedni prema drugima...Tu su i prorocanstva i upustva.

Dakle, kada covek umre, njegova dusa napusta telo i vraca se Gospodu Bogu svom. Za mene licno jos nije jasna teorija crkava koje sam spomenula da ljudi odmah, odlaze ili u raj ili pakao. Samo hriscani u raj a ostali u pakao. Zasto bi to bilo tako ako ce biti uskrsenje mrtvih kada Isus dodje i otvori se Knjiga zivota. Cije se ime ne nadje bice bacen u jezero ognjeno, tj. u pakao. Medjutim, kada duze razmisljam o raznim stavcima, na primer, kada je Isus bio razapet izmedju dva razbojnika. Jedan je rekao da veruje u Isusa a drugi nije. Ovom sto je verovao Isus je rekao: 'Zaista, danas ces biti sa mnom u raju.' Ili prica o Lazaru i bogatasu koji nije hteo da mu pomogne i umro je gladan i bolestan ispred njegovih vrata. Kada je bogatas umro, bio je u paklu. Izmedju raja i pakla postoji duboka provalija tako da niko ne moze preci na drugu stranu. Bogatas je ugledao Lazara sa Abrahamom i molimo da mu doda vode jer je bilo vruce. Abraham je rekao: Ti si tvoje dobro primio na zemlji a Lazar nije. Cak i da hocemo, ne mozemo ti dodati vodu....Znaci, po toj teoriji, ide se odmah ili u raj ili pakao.

Da zakljucim i da ponovim ono sto je Hristov apostol Pavle rekao: Sada vidimo nejasno, kao kroz maglu. A kada Isus ponovo dodje, onda cemo videti sve i bice nam kristalno jasno. Prema tome, postoje nerazjasnjena i nedovrsena mnoga saznjanja o mnogo cemu sto nije potrebno sada da znamo. Biblija se, uglavnom bavi kako da sluzimo Gospoda i kako da se ophodimo jedni prema drugima. Jednom recju, ono sto sam vec puno puta rekla o dvema glavnim zapovestima: Voli Gospoda svim srcem /izvravaj zapovesti najvise sto mozes; voli bliznjeg svog kao samog sebe. Sto znaci, sve sto zelim da drugi cine tebi cini i ti njima.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od furija Pon Sep 24, 2012 1:32 am

Natasha ::

Toliko puta si pogresila i setala od tumacenja do tumacenja? Kako znas da je ovo sada ispravno? Da nisi trenutno u najvecoj zabludi?
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od MoonGirl Pon Sep 24, 2012 1:50 am

Pas, a može i mačka, smao što još nisam probala mačju hranu. Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 3227673718


MoonGirl
MoonGirl
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 863
Datum upisa : 24.04.2012
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od Istina ex Natasha Pon Sep 24, 2012 1:59 am

furija :: Toliko puta si pogresila i setala od tumacenja do tumacenja? Kako znas da je ovo sada ispravno? Da nisi trenutno u najvecoj zabludi?

Sta sam pogresila? Samo sam navodila ono sto pise u Bibliji. A jel' ti znas Sveto Pismo? Pa, hajde, ispravi me. Starija sam zena pa je moguce i da mogu da pogresim. Tu ste vi mladji da pripomognete da ne budem u zabludi. Common, baby, furija! Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 3653457754
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od furija Pon Sep 24, 2012 9:42 am

Natasha :: A jel' ti znas Sveto Pismo? Pa, hajde, ispravi me. Starija sam zena pa je moguce i da mogu da pogresim. Tu ste vi mladji da pripomognete da ne budem u zabludi. Common, baby, furija! Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 3653457754

Ja NE ZNAM Sveto pisno, samo sam ga ČITALA. Priznajem da mi je bilo jaakooo teško, nešto najteže čak i za pročitati. E baš zahvaljujuci tome što sam ga pročitala, nisam postala fanatična, navalenta daviteljka i smaračica i ne gušim svet oko sebe ispraznim pricama o SAMO JEDNOJ ISTINI.
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od Marea Pon Sep 24, 2012 10:28 am

Kakve veze sad ima to da li je neko procitao Sveto pismo?
Ima ljudi koji ga nisu proucavali, a mnogo su blize istini.
Sto se tice raja i pakla, vjerujem da postoji dok smo zivi, na zemlji.
Dok si ziv cuvaj se pakla. A posle covjek ide svakako u raj.
Ta pretjerivanja s vjerovanjem u Boga, meni su skroz kontra-vjere.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od Fristajlo Pon Sep 24, 2012 8:48 pm

furija :: SAMO JEDNOJ ISTINI.
Истина јесте само једна; све остало су некомплетне истине, полуистине или лажи.
Проблем је само сазнати је, а не гурати своје верзије другима као "јеванђеље"... Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 1528569331
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od furija Pon Sep 24, 2012 9:02 pm

Fristajlo ::
furija :: SAMO JEDNOJ ISTINI.
Истина јесте само једна; све остало су некомплетне истине, полуистине или лажи.
Проблем је само сазнати је, а не гурати своје верзије другима као "јеванђеље"... Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 1528569331

Znam da si shvatio sta sam mislila - mislila sam na licno tumačenje istine.
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od Fristajlo Pon Sep 24, 2012 10:09 pm

furija ::
Znam da si shvatio sta sam mislila - mislila sam na licno tumačenje istine.
Знам да знаш да знам да знаш... Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 2214231980
Само сам нервозан кад почну да ми релативизују истину... Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 2317702173
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 2214231980
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od furija Pon Sep 24, 2012 10:12 pm

Fristajlo ::
Само сам нервозан кад почну да ми релативизују истину... Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 2317702173
Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 2214231980

Tvoju istinu ili JEDINU ISTINU ? Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 2214231980
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od Fristajlo Pon Sep 24, 2012 10:21 pm

furija ::
Tvoju istinu ili JEDINU ISTINU ? Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 2214231980
Па, зар то није исто!? Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 2214231980
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od furija Pon Sep 24, 2012 10:23 pm

Fristajlo ::
Па, зар то није исто!? Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 2214231980
Natasa bi ti znala odgovoriti na to Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 2214231980
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od Fristajlo Pon Sep 24, 2012 11:04 pm

furija ::
Fristajlo ::
Па, зар то није исто!? Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 2214231980
Natasa bi ti znala odgovoriti na to Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 2214231980
Ух... Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 657883169
Тога сам се и плашио... Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 2214231980
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od Photographer* Sub Sep 05, 2015 8:29 pm

Ne verujem u reinkarnaciju!
avatar
Photographer*
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 593
Datum upisa : 07.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija, život posle smrti - Page 2 Empty Re: Reinkarnacija, život posle smrti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu