Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 25 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 25 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Da li i koliko smo jaki... EmptyJuče u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Da li i koliko smo jaki... EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Da li i koliko smo jaki... EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Da li i koliko smo jaki... EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Da li i koliko smo jaki... EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Da li i koliko smo jaki... EmptyČet Apr 25, 2024 8:18 pm od Dall

» Obuća
Da li i koliko smo jaki... EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Da li i koliko smo jaki... EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Da li i koliko smo jaki... EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Da li i koliko smo jaki... EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Da li i koliko smo jaki... EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Da li i koliko smo jaki... EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Da li i koliko smo jaki... EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Da li i koliko smo jaki...

+10
Avramova
furija
Vulin
Fristajlo
naOpaka
Miško
Anchy81
Dragana
maks
ellen
14 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Da li i koliko smo jaki...

Počalji od ellen Čet Apr 01, 2010 11:55 pm

Da svi primamo "samare"zivota?
Imamo razne situacije gde nam ne cvetaju ruze:,neko dobije otkaz,neko cak nema nikakve sanse da se zaposli,neko je sam,neko rasturi brak,neko izgubi nekoga bliskog,bolest,siromashstvo....
Kakva je percepcija nekog neuspeha,da li nas to obara,bez sanse da se ponovo uspravimo,ili dizemo glavu sa pogledom u nebo"Idem dalje,bice bolje,imam snagu da prevazidjem sve sto me u zivotu potkaci".
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od ellen Čet Apr 01, 2010 11:57 pm

Naravno da me pogodi, ali tek toliko da me motivise da idem jos dalje i dalje i ... sve dok ne dodjem do svog cilja.To koliko sam jaka,samo ja znam koliko me kosta.
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od maks Pet Apr 02, 2010 12:06 am

Nije sramota pasti.Sramota je kad se ne pokušavaš ustati.
maks
maks
Član
Član

Broj poruka : 111
Datum upisa : 27.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od ellen Pet Apr 02, 2010 12:10 am

Lepo receno,nije sramota pasti sramota je ne ustati ili ne znati kako da ustanes.Bitno je podici se posle svakoga pada.Ali to ne zna svako,niti ima svako snagu za to.
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od Dragana Pet Apr 02, 2010 6:04 pm

Život se sastoji od većih i manjih prepreka , gubitaka , poraza ... Ali , to je sastavni dio života . Vjerujem da svaki čovjek nosi određenu snagu za svladavanje poteškoća ali ju svak ne umije upotrijebiti . Snaga u ljudima je urođena , kao obrambeni mehanizam . Hoće li tko zanti i moći pronaći tu snagu u sebi ovisi na koji način gleda na sam problem . Pozitivan stav o sebi i životu , od velike su važnosti za svladavanje prepreka .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od ellen Sub Apr 03, 2010 1:54 pm

Stabilna sam osoba koja zna sta hoce od zivota , i koja cvrsto stoji na zemlji . Iako je sve tako kako napisah , postoje momenti kada sam jako emotivan , sto smatram jednom vrstom svoje slabosti .
ellen
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od Anchy81 Čet Jul 19, 2012 9:13 pm

Covjek nije ni svijestan koliko je jak dok ga ne zadesi neko "zlo",tada podnese i ono sto mu se prije mozda cinilo potpuno nezamislivo,A da svi ponekad "padnemo" mislim da, da,ali isto tako se i dignemo,nastavimo dalje.
Anchy81
Anchy81
Član
Član

Broj poruka : 105
Datum upisa : 12.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od Miško Čet Jul 19, 2012 9:18 pm

Anchy81 ::Covjek nije ni svijestan koliko je jak dok ga ne zadesi neko "zlo",tada podnese i ono sto mu se prije mozda cinilo potpuno nezamislivo,A da svi ponekad "padnemo" mislim da, da,ali isto tako se i dignemo,nastavimo dalje.
Apsolutna istina. ("nema odmora dok traje obnova", uvek smelo k' zadnjem cilju!)
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od naOpaka Pet Avg 17, 2012 10:43 pm

jaki smo proporcionalno srazmerno dubini pada kome tezimo.kad stvari krenu nizbrdo.... ponekad je dobro pasti na dno da bi se probudili i osetili snagu da ponovo krenemo ... to mu dodje kao neka odskochna daska...
ukoliko ne nauchimo da padamo , necemo znati ni da ustanemo, bicemo bljutavo ushushkani u svojoj nemoci da prepoznamo shta nam se u stvari deshava..
chast izuzecima koji nisu nishta slichno osetili...
naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od Fristajlo Pet Avg 17, 2012 10:44 pm

Дефиниши пад...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od naOpaka Pet Avg 17, 2012 10:57 pm

pa pazi, pochev od prohodavanja krece i padanje :Da li i koliko smo jaki... 3681966919: sigurna sam da tu postoji i neko dobro tumachenje koje ja samo mogu da nagadjam, na pr neka deca padnu na dupe, neka se pridrze rukama pre nego shto padnu, neka na ledja... mislim da ta naizgled 'sitnica' govori puno o njihovoj kasnijoj sklonosti ka padu... na pr.. ja cu da padnem do dna u depresiju i probushim sve chamce za spasavanje , pa cu posle toga, kad se propisno zgadim sebi da ustanem i reinkarniram se :Da li i koliko smo jaki... 3681966919: a neko ce samo da se pridrzi, obichno za nekoga , i nastavi kao da se nishta mnogo teshko i bitno nije desilo... mozda se to zove fleksibilnost i prilagodljivost, beskrajni optimizam ima tu neku ulogu sigurno....
pad moze da se definishe na iks nachina , al uvek ce da naleti i neki oks :Da li i koliko smo jaki... 3681966919:
mislim konkretno na krize u zivotu koje te nadjachaju i ne znash kako da se izborish sa njima, pa se prepustish dok ne osetish dno..

naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od Vulin Pet Avg 17, 2012 11:05 pm

Hm... A gde je onaj deo o sticanju veštine? Question Ili to ne važi? Mis'im, ono, naučio sam da hodam, i naučio sam gde da ne stanem? Bara, govno, otvoren šaht, led...
Pad, po definiciji, predstavlja otklon, a samim tim i gubitak. Da ga sprečimo, i jednog i drugog, učimo, obrazujemo se, trudimo se da steknemo veštine.
I sad mi nekako neobično zvuči ovo "krize u životu koje te nadjačaju"... Konkretno, šta? Nečija smrt, finansije, zdravlje? De, keve ti Nevenke, razjasni mi, molim te.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od naOpaka Pet Avg 17, 2012 11:12 pm

Vulin ::Hm... A gde je onaj deo o sticanju veštine? Question Ili to ne važi? Mis'im, ono, naučio sam da hodam, i naučio sam gde da ne stanem? Bara, govno, otvoren šaht, led...
Pad, po definiciji, predstavlja otklon, a samim tim i gubitak. Da ga sprečimo, i jednog i drugog, učimo, obrazujemo se, trudimo se da steknemo veštine.
I sad mi nekako neobično zvuči ovo "krize u životu koje te nadjačaju"... Konkretno, šta? Nečija smrt, finansije, zdravlje? De, keve ti Nevenke, razjasni mi, molim te.

e kad vulin ne bi zaker'o Da li i koliko smo jaki... 3137150671 imao bi machku pored sebe :Da li i koliko smo jaki... 3681966919:

veshtina se stiche upravo padanjem, kako mislish da neshto postignesh ako se negde ne opechesh? il si ti od onih shto se iskljuchivo uche na tudjem iskustvu? mozda...ja nisam...volim da osetim sve shto mogu pa onda procenim shta i kako dalje...
ne prepoznajem tu definiciju pada, mozda malkice da elaborirash? otklon chega? gubitak moze biti trenutan...
nekoga nadjacha i smrt ribice u akvarijumu, a nekoga ne pomeri s mesta ni neshto mnogo jache...
individualno u potpunosti, uglavnom zavisi od emotivnosti, tachnije uskladjivanja emocija sa razumom..
caleta ti negovana, aj obrazlozi pa da caskamo :D

naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od furija Pet Avg 17, 2012 11:17 pm

Nimalo ne volim da padam i trudim se maksimalno da to izbegnem. Ali ako se ipak desi, brzo ustanem, stresem prasinu i nastavim dalje kao da se nista nije desilo Da li i koliko smo jaki... 3642151539
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od Vulin Pet Avg 17, 2012 11:21 pm

Mis'im, onomad sam umeo žestoko da prasnem i zbog sitnica. Na primer, da otresem slušalicu o telefon dok se jedno, drugo, ili oboje ne razbije, ili da išutiram računar iz kuće, do pola dvorišta, a posle da me bole nogice Very Happy , ali ne sećam se da me nešto "nadjačalo". A to o crknutoj ribici mi liči na labilnost karaktera.

Hod ima za cilj savlađivanje razdaljine. Samo je moj pokojni kum hodao bespotrebno. Elem, pad te zaustavlja i već si na gubitku.
Nego, kako to da tvoje kuče nikad ne pada, a i kad se preturi, ne doživljava to kao traumatično iskustvo? Mislim, sve o čemu pišeš je samo opravdavanje slabosti.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od Vulin Pet Avg 17, 2012 11:23 pm

E, ovo je za "naopačku".
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od Avramova Pet Avg 17, 2012 11:25 pm

@furija

Kako ti to uspeva - kao da se ništa nije desilo. Ne mogu da zamislim da je to ikome uspelo.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od Vulin Pet Avg 17, 2012 11:28 pm

furija ::... i nastavim dalje kao da se nista nije desilo Da li i koliko smo jaki... 3642151539

Ni smisla ni logike. I ne verujem ti ni reč. Very Happy
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od naOpaka Pet Avg 17, 2012 11:32 pm

joj vuline al si hitar :Da li i koliko smo jaki... 3681966919: da ne kazem brzoplet i samoproklamovano vidovit :Da li i koliko smo jaki... 3681966919:

zashto mislish da je emotivnost labilnost karaktera? nevezano za to o kakvoj emocijii se radi, mislim da je potpuno subjektivna kategorija i svako ima pravo na nju ... ono shto je po tebi labilno , nije nuzno i istovremeno i labilnost karaktera..

savladjivanje razdaljine koja uvek ima svoj pochetak i kraj, bar fiktivni, inache ne verujem da neko voli da hoda u prazno....osim ukoliko zeli da smrsha :Da li i koliko smo jaki... 3681966919: a pad je , ako nishta drugo , krajnja tachka tog hoda...dakle , razdaljina je predjenja, prema tome od pochetka smo doshli do nekog kraja, shto znachi da mozemo opet iznova da pochnemo...

moje kuche je imalo pad i istraumiralo se, polomilo je kuk... ali eto, sve je zacelilo i sad ponovo hoda kao da nishta nije bilo...

ok , mozesh tako da mislish ako ti odgovara, puna sam slabosti i tezim da ih pravdam , ali povrh svega ipak izlazim iz njih...


naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od furija Pet Avg 17, 2012 11:35 pm

Stvar je samo nacina na koji poimamo stvari. Iz svega se izvuce pouka, sve ima svoju svrhu. Ako se to tako shvati ne opterecujemo se necim sto je nemoguce promeniti nego gledamo da to iskustvo iskoristimo u buducnosti. Naravno, ovde se ne racunaju tragedije ali to i nisu padovi u ovom smislu (mada i posle tragedija zivot ne moze da stane). Sve ostalo nas moze povrediti onoliko koliko sami dozvolimo. Dosta mi je trebalo da to naucim, ali sam postala jako uspesna u tome. Sutra je novi dan za sve one koji su preziveli danas i nema razloga da ga pokvarimo ruznim secanjima. Otvorice se neka nova vrata....
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od furija Pet Avg 17, 2012 11:39 pm

Vulin ::
furija ::... i nastavim dalje kao da se nista nije desilo Da li i koliko smo jaki... 3642151539

Ni smisla ni logike. I ne verujem ti ni reč. Very Happy

Vredi li plakati za prosutim mlekom i moze li se nesto popraviti? Zaboravim na njega (mleko-pad) i kupim drugo (jos bolje - navedem nekog da mi ga pokloni Da li i koliko smo jaki... 4022889699 ).
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od Vulin Pet Avg 17, 2012 11:42 pm

Možda sam ja stvarno nenormalan, ali bih analizirao i položaj mleka, i svoje pokrete, i razlog koji je doveo do nesrećnog prosipanja, i jebem li ga, ali ne verujem da bih nastavio kao da ništa nije bilo.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od burning violin Pet Avg 17, 2012 11:47 pm

Nisam jos cula da neko 'tezi padu', i da je proporcionalno pa jos i srazmerno (?!) tome jak.
Lepo rece covek da se definise pad. Nekome je pad gubitak deteta, nekom deckovo nejavljanje na telefon. Od necega se ne oporavis nikada, samo nastavis da postojis. Nema novih vrata.
burning violin
burning violin
Član
Član

Broj poruka : 356
Datum upisa : 22.07.2012
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od furija Pet Avg 17, 2012 11:53 pm

Nije bas svojstveno muskarcima da na taj nacin analiziraju, oni uglavnom vide samo sustinu. Zene najcesce ne vide sustinu nego se smaraju razvijajuci razne teorije - sta bi bilo ka bi bilo.... i posledice. Polozaj mleka i pokreti ne mogu da promene trenutni dogadjaj. Onaj ko moze dogadjaj da prihvati takav kakav jeste nema potrebe da stvara melodramu od toga. I kakva korist od toga, osim sto se lose osecamo i smorimo sve okolo, bolje obrisati (i mleko s poda i dogadjaj iz glave).
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od naOpaka Pet Avg 17, 2012 11:57 pm

burning violin ::Nisam jos cula da neko 'tezi padu', i da je proporcionalno pa jos i srazmerno (?!) tome jak.
Lepo rece covek da se definise pad. Nekome je pad gubitak deteta, nekom deckovo nejavljanje na telefon. Od necega se ne oporavis nikada, samo nastavis da postojis. Nema novih vrata.

a zashto morash sve da chujesh da bi znala? upravo u tome je stvar, osecaj, spoznaja, cheprkanje po podsvesti... i kao sho vec negde rekoh , vrlo individulano... oporavish se uvek, samim tim shto postojish ali ne samo na rechima, ali pitanje je koliko hocesh da priznash sebi da si se oporavio/la... dokle god mislish da samo postojish , onda necesh moci ni da idesh dalje u progresivnom smislu, tahcnije vegetirash.... a onda uvek mora neko da te zaliva, dakle ne mozesh da postojish a da se ne oslonish na nekoga...
pad i ustajanje su neminovni da bismo mogli da kazemo da JESMO, da POSTOJIMO... bem ti caps lock, josh samo da pochnem da bojim slovca ko neki Da li i koliko smo jaki... 3137150671
naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li i koliko smo jaki... Empty Re: Da li i koliko smo jaki...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu