Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 15 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 15 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Da li je skromnost vrlina? - Page 2 EmptyDanas u 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Da li je skromnost vrlina? - Page 2 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Da li je skromnost vrlina? - Page 2 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Da li je skromnost vrlina? - Page 2 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Da li je skromnost vrlina? - Page 2 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Da li je skromnost vrlina? - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Da li je skromnost vrlina? - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Da li je skromnost vrlina? - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Da li je skromnost vrlina? - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Da li je skromnost vrlina? - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Da li je skromnost vrlina? - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Da li je skromnost vrlina? - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Da li je skromnost vrlina? - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Da li je skromnost vrlina?

+11
Lilith
Batista
Johnny-Azra
country girl
Sinaj
Avramova
paket
Cleopatra
Visnja
maks
ellen
15 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Da li je skromnost vrlina? - Page 2 Empty Re: Da li je skromnost vrlina?

Počalji od Batista Ned Mar 23, 2014 8:58 am

@Strelac
Zasto polazis od predpostavke da su svi bogati ljudi to postali na nelegalan ili neposten nacin?
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Da li je skromnost vrlina? - Page 2 Empty Re: Da li je skromnost vrlina?

Počalji od Strelac Ned Mar 23, 2014 11:44 pm

Batista ::@Strelac
Zasto polazis od predpostavke da su svi bogati ljudi to postali na nelegalan ili neposten nacin?

Ne mislim to... ima dosta ljudi koji su posteno zaradili svoju imovinu, i njima svaka cast... imam u ulici pekare Makedonce koji se ubijaju od love, ali ustaju u pola noci i rade u proizvodnji iako ne bi morali... to izuzetno postujem...

One koje sam navodio, a i njih je dosta...hohstaplera koji su imovinu stekli na razne sumnjive nacine, od lopovluka, ratnog profiterstva, poltronisanja po strankama... na njih mislim kad govorim o nemirnom snu...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li je skromnost vrlina? - Page 2 Empty Re: Da li je skromnost vrlina?

Počalji od Batista Pon Mar 24, 2014 7:52 pm

Kontam, ali kada pricamo o skromsnosti kao vrlini, zasto bih trebao da cijenim jednog ciganina koji isprosi 20 maraka dnevno i kaze da mu je to dosta, a ne bih trebao da cijenim tog Makedonca koji radi ko konj i hoce da uziva u plodovima svog rada?
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Da li je skromnost vrlina? - Page 2 Empty Re: Da li je skromnost vrlina?

Počalji od naOpaka Pon Mar 24, 2014 7:57 pm

Cleopatra ::Pa sta ja znam, meni je recimo ambicioznost vrlina. A ona se nekako povlaci iz neskromnosti, odnosno zelje da se ima nesto vise. Pa mi onda skroman covek deluje nedovoljno borben i spreman za zivot sa tom zivotnom filozofijom:"Ne treba meni, meni je dosta."

izmedju ambicioznosti i neskromnosti nema znaka jednakosti..
skroman chovek moze biti ambiciozan ukoliko ima zdrave ambicije u pogledu napredovanja njegove lichnosti...ne vidim u chemu se ogleda neskromost ukoliko neko zeli da ide do vrha svojih limita...
stvar samospoznaje...
povrshna ambicioznost, uglavnom se tiche materijalnog aspekta i nesvesti o svojoj svesti Da li je skromnost vrlina? - Page 2 3681966919 i to vuche u glupost...
naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li je skromnost vrlina? - Page 2 Empty Re: Da li je skromnost vrlina?

Počalji od Cleopatra Uto Mar 25, 2014 10:07 pm

Aj sto Batista ne cita Strelca s razumevanjem, verovatno je s jednim tegom u ruci dok je na forumu pa ga malo i smara da se zanosi s tim da li veci respekt treba da uzme cigic ili makedoncic. A i to je uostalom nebitno za sustinu price...
naOpaka ::izmedju ambicioznosti i neskromnosti nema znaka jednakosti..
Ne vidim gde sam ja izjednacila ambiciznost i neskromnost. Samo rekoh da ambicija recimo dolazi iz necega sto nikako nije skromnost, i ako ti dalje tvrdis da dolazi iz skromnosti a ja se nikako ne bih slozila.
skroman chovek moze biti ambiciozan ukoliko ima zdrave ambicije u pogledu napredovanja njegove lichnosti...
Pa mislim i ti pricas kao da zivimo u vremenu od pre 30god... Sta je danas zdrava ambicija? Koji je to recimo limit kom bi neko zdravo-ambiciozan, da se tako strucno izrazim, trebao da tezi?
ne vidim u chemu se ogleda neskromost ukoliko neko zeli da ide do vrha svojih limita...
E ovo mi je sad izvini neka kontradikcija celoj prici. Da li skroman covek zaista zivi koristeci sve svoje kapacitete? Po cemu je onda skroman?
stvar samospoznaje...
povrshna ambicioznost, uglavnom se tiche materijalnog aspekta i nesvesti o svojoj svesti loli to vuche u glupost...
Nekako mislim da si ti shvatila da je svaki covek koji nije skroman neskroman i obrnuto. Boze sacuvaj. Postoji i normalan svet koji nit je jedno nit je drugo, ili ponekad je jedno a ponekad drugo. Isto kao sto nismo ni u raju ni u paklu, ali svako od nas ima delic i jednog i drugog u sebi, dok u pojedincima zivi samo jedno od ta dva.

Ne mozes nikako reci da ambicija proizilazi iz skromnosti, iluzorno je. Evo recimo situacija, ides na razgovor za posao i neki si kao strucnjak za ne znam ti ni ja sta. I pita te poslodavac a kolika bi vama plata odgovarala u skladu sa vasim sposobnostima? A ti: Pa meni je dosta eto to koliko bi mi vi dali, ne treba mi vise i hvala vam.
Mislim daj o cemu pricamo?

Ali recimo opcija B, on ti nudi 1000e, ti kazes: Ne, ja mislim da ovaj posao vredi 2000e. Ali u opciji B ti recimo nisi skromna, ali ni neskromna. Nego negde recimo realna.

Ali sta cemo sa opcijom C, sve ti je to malo, hoces neku vecu lovu, imas neke vece snove nego sto mozes da dobijes radeci za nekoga i odlucis se za pokretanje nekog takvog slicnog biznisa kao sto recimo radi firma za koju si htela da radis. Kako to moze da bude jedna skromna pobuda? Ne kazem da je nenormalna i nerealna ali nije skromna. Da ti je bilo potaman s platom ne bi se nikad odlucila na taj korak, rizik da mozda izgubis sve sto si ulozila i tako dalje...

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li je skromnost vrlina? - Page 2 Empty Re: Da li je skromnost vrlina?

Počalji od inspy Uto Mar 25, 2014 10:12 pm

ко сад покрене бизнис и хоће да заради (!) није амбициозан него луд.  Da li je skromnost vrlina? - Page 2 3681966919  шалим се, само напред. Једно су паре, друго независност.
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Da li je skromnost vrlina? - Page 2 Empty Re: Da li je skromnost vrlina?

Počalji od Avramova Uto Mar 25, 2014 10:15 pm

Suština skromnosti nije u davanju sebe već u potražnji za sebe.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li je skromnost vrlina? - Page 2 Empty Re: Da li je skromnost vrlina?

Počalji od inspy Uto Mar 25, 2014 10:20 pm

можда осећај за меру и равнотежу између својег и туђег.
(то је неко написао у оном тексту са прве стране,нисам ја смислила   Da li je skromnost vrlina? - Page 2 750862024  )
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Da li je skromnost vrlina? - Page 2 Empty Re: Da li je skromnost vrlina?

Počalji od naOpaka Ned Mar 30, 2014 3:51 pm

@cleopatra - ochigledno ne razgovaramo u istim dimenzijama.
koliko shvatam , po tebi se ambicija ogleda samo u ostvarivanju ciljeva koji teze ispunjenju drushtveno nametnutih normi i u tom smislu svaki korak pri penjanju lestvicama naravno da povlachi sa sobom i neskromnost.... nishta novo, normalan poredak stvari u izopachenom svetu..
ali govorimo o skromnosti kao vrlini, u tom smislu razmishljam o razvoju lichnosti i duhovnoj nadgradnji gde chovek ne mora biti neminovno neskroman da bi napredovao, jednostavno je u skladu sa sobom i svojim bicem koje ne bih stavljala u ovakve kategorije jer su previshe grube ...
osobe koje chesto deluju u ochima povrshnih posmatracha neskromne , mogu biti riznica znanja i pri tome sasvim skromne u prohtevima u materijalnom pogledu.
ne mislim na sebe, ni na kaludjere Da li je skromnost vrlina? - Page 2 3681966919
naOpaka
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li je skromnost vrlina? - Page 2 Empty Re: Da li je skromnost vrlina?

Počalji od Cleopatra Pon Mar 31, 2014 11:44 am

Da razumem te, ali meni opet nekako ta skromnost nije bliska. Verovatno je neki spas u njoj, mir, spokoj... Ali meni je valjda mentalna konstrukcija drugacija. Ja to materijalno i nematerijalno ne razdvajam toliko, izuzetno cenim i jedne i druge vrednosti. Najlepse su mi zajedno, kad se osoba ostvarila i nesto time zaradila.

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li je skromnost vrlina? - Page 2 Empty Re: Da li je skromnost vrlina?

Počalji od Lilith Pon Mar 31, 2014 12:05 pm

možemo mi da mantramo i omalovažavamo značaj materijalnog, ali je činjenica da olakšava život.
u nekim trenucima možeš da kupiš komadiš sreće... na kratkoročnom planu, trenutnom.
iako to nema dubinu, kao sex za jedno veče, verovatno služi nekoj svrsi.
ako imaš neku svest o pravim vrednostima neće doći do zamena teza, ako nemaš dubina ti neće sama doći.
nisam preterano ambiciozna, ali se trudim da idem nabolje, nisam pasivna i ne odustajem kada si nešto zacrtam. nagrada može i da izostane u materijalnom smislu, nemam ništa protiv sve dok ne idem protiv sebe. a u tom slučaju je neću ni vrednovati.
ambicija i nema neke vaze sa skromnošću... svakome je reper sopstvena potreba i želja, tako da ne mogu da kažem da li je mana ili vrlina, zavisi od slučaja do slučaja.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li je skromnost vrlina? - Page 2 Empty Re: Da li je skromnost vrlina?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu