Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 49 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 49 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Postoji li zlo?
Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? EmptyPon Feb 19, 2024 3:30 pm od djuro

» Koliko se uopšte razumemo?
Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? EmptyUto Jan 23, 2024 9:05 am od djuro

» Kakav je pravi hriscanin?
Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? EmptyPon Jan 15, 2024 5:27 pm od djuro

» Dekadencija zapadne civilizacije
Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? EmptySub Jan 13, 2024 7:26 pm od djuro

» Ratovi devedesetih
Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? EmptyPon Avg 07, 2023 2:11 pm od andjeo01

» Šta trenutno slušaju vaše komšije iz vaših zvučnika? :affraid:
Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? EmptyČet Maj 11, 2023 5:27 pm od andjeo01

» Odavno nisam čuo/čula
Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? EmptySre Maj 03, 2023 9:06 pm od Johnny-Azra

» Muzika koja u vama izaziva jezu..
Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? EmptySre Maj 03, 2023 9:03 pm od Johnny-Azra

» Moje otkriće
Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? EmptySre Maj 03, 2023 8:58 pm od Johnny-Azra

» Sta pevusite ovih dana?
Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? EmptySre Maj 03, 2023 8:48 pm od Johnny-Azra

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? EmptySre Maj 03, 2023 8:46 pm od Johnny-Azra

» Ne kvarite mi temu dok se opustam...
Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? EmptySre Maj 03, 2023 8:44 pm od Johnny-Azra

» Poklanjam ti pesmu
Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? EmptySre Maj 03, 2023 8:40 pm od Johnny-Azra

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

+5
Jurivaka
Noelia
Avramova
Vidra
Mesrine
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Mesrine Ned Okt 23, 2011 2:24 pm

Moje mishljenje je da je najveca ljudska vrlina skromnost i da ona u sebi sadrzhi sve ostale...
Da bi neko bio skroman,mora da bude inteligentan pre svega,pametan,mudar,dobar,iskren,hrabar,plemenit...
Mene su oduvek i samo privlachile skromne zhene,nikako one koje to nisu...
Shta vi mislite o tome? Da li je skromnost najveca ljudska vrlina i da li ona u sebi "nosi" sve ostale? Ili je,po vama,to neka druga osobina...
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Vidra Ned Okt 23, 2011 2:27 pm


Moje skromno misljenje je da je to dobrota.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Mesrine Ned Okt 23, 2011 2:30 pm

Vidra ::
Moje skromno misljenje je da je to dobrota.

To hocesh da kazhesh da si skromna,ili mi se chini? Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? 967931169
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Avramova Ned Okt 23, 2011 2:34 pm

Skromnost jeste vrlina i poseduju je samo dobri ljudi. Francuska poslovica kaže "Ne budi previše skroman, mogu ti drugi poverovati." Tumačite na svoj način, i ja sam, možda se nađemo negde. Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? 4242552882
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Vidra Ned Okt 23, 2011 2:35 pm

Ne, ''moje skromno misljenje'' je fraza, koju cesto koristim.
Kaze se da su dobar i lud braca. Prava je mudrost biti dobar a ne biti lud. Dobar covek moze biti skroman a i ne mora, moze imati stila a i ne mora...

Ne umanjujem visinu skromnosti, ali skromnost se moze izabrati - nauciti, a dobrota mislim da bas i ne moze.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Noelia Pon Apr 16, 2012 6:50 pm

Mesrine: Moje mishljenje je da je najveca ljudska vrlina skromnost i da ona u sebi sadrzhi sve ostale...Da bi neko bio skroman,mora da bude inteligentan pre svega,pametan,mudar,dobar,iskren,hrabar,plemenit...
Da li je skromnost najveca ljudska vrlina i da li ona u sebi "nosi" sve ostale?

Nikad nisam razmišljala o vrlini koja bi u sebi obuhvaćala sve druge vrline. Jedno vrijeme mi se činilo da je umjerenost najveća krepost, pa zatim strpljivost s kojom se sve postiže...
Skromnost je vrlina koja je slična poniznosti. Neki tumače poniznost kao hod u istini. U tom smislu ponizan čovjek sebe poznaje, prihvaća i voli sebe, takvog kakav je. Ne nastoji biti nešto što nije i nema straha biti ono što jest. Ponizni ljudi su vrlo smioni, autentični. Poznaju svoje sposobnosti i slabe strane. Realni su, ne uzimaju sebe preozbiljno, otvoreni su i raspoloživi prema drugima. Dobrog su raspoloženja i čine ugodno društvo.
Problem je što ima mnogo primjera i lažne poniznosti, umišljenosti koja se skriva pod maskom poniznosti.
Noelia
Noelia
Član
Član

Broj poruka : 243
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Avramova Pon Apr 16, 2012 7:12 pm

"Poniznost otvara vrata raja, ponizenje vrata pakla" - Dostojevski.

Lazna poniznost je zapravo licemerje.





Poslednji izmenio Avramova dana Uto Apr 17, 2012 12:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Jurivaka Uto Apr 17, 2012 11:28 am

Ne bih rekao da postoji ljudska vrlina koja u sebi sadrži sve ostale, kao što ne postoji ni osoba koja posjeduje sve vrline.
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Fristajlo Uto Apr 17, 2012 1:52 pm

Jurivaka ::Ne bih rekao da postoji ljudska vrlina koja u sebi sadrži sve ostale, kao što ne postoji ni osoba koja posjeduje sve vrline.
Можда- не бити човек? Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? 2214231980
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Jurivaka Uto Apr 17, 2012 2:41 pm

Fristajlo ::
Можда- не бити човек? Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? 2214231980
To je već druga priča. Ovdje govorimo o jadniku koji se zove čovjek. Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? 128863565
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Avramova Uto Apr 17, 2012 3:53 pm

@Juri

Zasto jadniku?
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Jurivaka Uto Apr 17, 2012 4:11 pm

Avramova ::@Juri

Zasto jadniku?
Nego šta je drugo? "Sirak tužni bez iđe ikoga. Jedna slamka među vihorove!"

Znaš, ako bih sada počeo pisati zašto je jadnik, ne bih se zaustavio do ponoći Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? 2214231980
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Avramova Uto Apr 17, 2012 4:13 pm

Osecas li se ti tako?
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Jurivaka Uto Apr 17, 2012 4:22 pm

Pa, ne baš. Ali kada realno promatraš život i njegovu pojavu, samo te fantazija može spasiti od pesimizma.
Pesimista: "Ne može biti gore!"
Optimista: "Može, može." Very Happy
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Vidra Uto Apr 17, 2012 4:44 pm


Jurivaka ::"Sirak tužni bez iđe ikoga. Jedna slamka među vihorove!"
Sto je ovo, brate? Samosazaljenje?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Jurivaka Uto Apr 17, 2012 4:47 pm

Vidra ::
Jurivaka ::"Sirak tužni bez iđe ikoga. Jedna slamka među vihorove!"
Sto je ovo, brate? Samosazaljenje?
Nije. To su stihovi iz "Gorskog vijenca". Samo sam htio ilustrovati kako su umni ljudi gledali na čovjeka i njegov život.
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Vidra Uto Apr 17, 2012 4:49 pm


To zavisi od trenutka, a i od ljudi...
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Avramova Uto Apr 17, 2012 4:57 pm

Jurivaka ::Pa, ne baš. Ali kada realno promatraš život i njegovu pojavu, samo te fantazija može spasiti od pesimizma.
Ma Juri, malo si sivkast danas. Ne volim da fantaziram a optimista sam.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Jurivaka Uto Apr 17, 2012 5:29 pm

Priznajem da sam danas sivkast, ali priznajem i da volim da fantaziram,
Da mi nije toga, ja ne bih umio biti optimista Very Happy
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Avramova Uto Apr 17, 2012 9:35 pm

Moje fantaziranje se zove mastanje. Neko zamera mastarima, ja ne i volim sto sam smela da to i priznam.
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od slavena Uto Apr 17, 2012 9:55 pm

Avramova ::Moje fantaziranje se zove mastanje. Neko zamera mastarima, ja ne i volim sto sam smela da to i priznam.

Fantaziranje je kad " izvodis besne gliste u setnju", zar ne!?
Masta su moji snovi , moje skrivene zelje... masta je carolija.

Pusti da mastam, dozvoli da zivim!

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Devojkaikisobran1

Pa i Proletno čišćenje uma počinje s malo maštanja! 👼
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Avramova Uto Apr 17, 2012 9:59 pm

@slavena

Potpuno se slazem. Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? 1666717886
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Vidra Uto Apr 17, 2012 10:49 pm


Fantaziranje je kad " izvodis besne gliste u setnju", zar ne!?
m... pa... sta znam... ja nekako vise 'vatam zjale... Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? 2317702173
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Noelia Uto Apr 17, 2012 11:07 pm

Vidra: m... pa... sta znam... ja nekako vise 'vatam zjale... Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? 2317702173

Jel to znači prodavati zjake? Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? 2214231980

Nego, ima li razlike između fantaziranja, sanjarenja i maštanja?
Nešto bi bilo poželjno i konstruktivno, a nešto baš i ne...Više mi dođe kao zaglupljivanje... Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? 1369909122
Noelia
Noelia
Član
Član

Broj poruka : 243
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Jurivaka Sre Apr 18, 2012 1:46 pm

U suštini, nema razlike između fantaziranja, sanjarenja i maštanja.
Reče li neko da je to zaglupljivanje? :fri:
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale? Empty Re: Koja ljudska vrlina ima u sebi sve ostale?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu