Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Zašto verujete u Boga?? - Page 13 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Zašto verujete u Boga?? - Page 13 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Zašto verujete u Boga?? - Page 13 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Zašto verujete u Boga?? - Page 13 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Zašto verujete u Boga?? - Page 13 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Zašto verujete u Boga?? - Page 13 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Zašto verujete u Boga?? - Page 13 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Zašto verujete u Boga?? - Page 13 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Zašto verujete u Boga?? - Page 13 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Zašto verujete u Boga?? - Page 13 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Zašto verujete u Boga?? - Page 13 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Zašto verujete u Boga?? - Page 13 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Zašto verujete u Boga?? - Page 13 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Zašto verujete u Boga??

+13
strško
SKYKING
lucegolupce
inspy
cvjeticanin
digitalmandrak
Miško
Avramova
Dragana
Cleopatra
sini_do
Fristajlo
Orhideja
17 posters

Strana 13 od 17 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeći

Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Avramova Uto Sep 20, 2011 11:14 am

Debilko ::Pa pametnima nisu ni potrebni.Oni imaju društveni prosvetiteljski status za one neobrazovane i naivne.

Znaš koliko me je briga da li sam potrebna "nekima"? Meni nisu potrebni ljudi s licem i naličijem pa neka su sveštenici najvišeg reda u mojoj parohiji.

I obrazovani mogu biti naivni i obrnuto. Zašto verujete u Boga?? - Page 13 4242552882

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Uto Sep 20, 2011 11:30 am

Bu !!!!..Smile

Gde ste se sakrili....Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Uto Sep 20, 2011 11:33 am

Avramova ::
Debilko ::Pa pametnima nisu ni potrebni.Oni imaju društveni prosvetiteljski status za one neobrazovane i naivne.

Znaš koliko me je briga da li sam potrebna "nekima"? Meni nisu potrebni ljudi s licem i naličijem pa neka su sveštenici najvišeg reda u mojoj parohiji.

I obrazovani mogu biti naivni i obrnuto. Zašto verujete u Boga?? - Page 13 4242552882

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 2034808023

Kako tek obrazovanje ako se pogresno koristi moze da te ''zatupi''. :klima:

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Avramova Uto Sep 20, 2011 11:36 am

Upravo tako, Divlja! Zašto verujete u Boga?? - Page 13 3726945182

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Miško Uto Sep 20, 2011 12:17 pm

Bog je očito,psihička a ne i fizička činjenica, to jest on je samo psihički ali ne i fizički spoznatljiv.Bog je opšte iskustvo . Bog se ljudima obraća samo kroz dušu(nikako preko radija ili novina) , duša to razume i mi ga doživljavamo kao nešto duševno.Ko ovo ne razume skriva glavu u pesku štiteći oči što gledaju u sunce ...
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Uto Sep 20, 2011 12:22 pm

Nikada nisam skrivao glavu u pesku i nikada nisam probleme stavljao ispod otiraca, uvek sam se nosio hrabro i to samo moja dusa zna, kako sam sve izdrzao...Nije istina da mi koji ne verujemo u Boga nemamo dusu i da smo mi manji ljudi od vernika...
Vi vidite izlaz iz mracnog tunela zato sto verujete u Boga iako vam dusa pati...A zasto vam onda Bog ne pomogne u tom slucaju, ako ga toliko velicate??
lJudi ste kao i mi... sa Bogom ili bez njega... samo sto ja se oslanjam na svoju snagu a vi na nesto sto mislite da postoji..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Uto Sep 20, 2011 12:24 pm

Miško ::Bog je očito,psihička a ne i fizička činjenica, to jest on je samo psihički ali ne i fizički spoznatljiv.Bog je opšte iskustvo . Bog se ljudima obraća samo kroz dušu(nikako preko radija ili novina) , duša to razume i mi ga doživljavamo kao nešto duševno.Ko ovo ne razume skriva glavu u pesku štiteći oči što gledaju u sunce ...
Duša, slazem se.

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 560226542

U sunce moze da se gleda, u onim ''sigurnim satima'', cak je i zdravo. Zašto verujete u Boga?? - Page 13 2979583794
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od inspy Uto Sep 20, 2011 12:42 pm

Neki tip ::Nikada nisam skrivao glavu u pesku i nikada nisam probleme stavljao ispod otiraca, uvek sam se nosio hrabro i to samo moja dusa zna, kako sam sve izdrzao...Nije istina da mi koji ne verujemo u Boga nemamo dusu i da smo mi manji ljudi od vernika...
Vi vidite izlaz iz mracnog tunela zato sto verujete u Boga iako vam dusa pati...A zasto vam onda Bog ne pomogne u tom slucaju, ako ga toliko velicate??
lJudi ste kao i mi... sa Bogom ili bez njega... samo sto ja se oslanjam na svoju snagu a vi na nesto sto mislite da postoji..
otkud ateista da veruje u postojanje duse? Embarassed
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Miško Uto Sep 20, 2011 12:46 pm

@ Neki tip

Pogrešna procena... Ja nisam vernik- nisam kršten, ne idem u crkvu, ne darujem iz straha ali sam religiozan(želim direktno spoznaje istine bez učitelja i obmana) i imam poverenje u realnost, poštenje u čovečnost.Trudim se da razumem i poštujem svačiji izbor bez nametanja moje ili tuđe volje. Želja i strpljenje su mi glavna vodila(u prkos stilu provokativnom) ...Reč Bog upotrebljavam često jer je to reč sa kojom je najlakše objansiti sve čoveku poznate dimenzije...


Poslednji izmenio Miško dana Uto Sep 20, 2011 2:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Uto Sep 20, 2011 1:44 pm

@Misko...

Stvarno zanimljivo.... niste vernik ali ste religiozni...niste krsteni ali verujete u Boga...iskreno jos se nisam susreo sa tako nesto.... pa sam malo zbunjen.... kod mene nema sredine.. ili si dza ili su bu....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Miško Uto Sep 20, 2011 2:44 pm

Zaslepljenost nikome ne daje širine ! ?
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Uto Sep 20, 2011 2:53 pm

OK.. ako ti tako kazes..Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Vidra Uto Sep 20, 2011 5:27 pm

Neki tip ::Ne razumem, zasto vernici imaju problem da sacekaju da dete odraste i kada napuni 18 god tj. punoletan i sam odluci da li ce se krstiti i da li ce biti religiozan ili ne?? Zasto nametate volju detetu, i radite to kada su deca mala ne i ne dozvoljavate da deca sama odluce da li ce verovati u Boga ili ne??
To je krsenje ljudskih prava,tako obmanjujete svoju decu,
Vidra rece , gore pa sasvim je normalno ako su roditelji pravoslavne veroispovesti da i dete bude pravoslavno, izvinjavam se a sto mora, po kom to zakoniku mora..moze da bude sta god zeli, ali dajte da to sam odluci.....neka veruje u Budu.. to je njegovo pravo.. ne mora biti Ateista.
Najbolje bi bilo, onda, da pustimo decu da se sama vaspitavaju, pa onda da odluce da nauce i neki drugi jezik.
Malo si skrenuo, jer moje dete ja mogu da naucim da govori srpski, ophodi se prema ljudima u skladu sa kakvom -takvom tradicijpm. Ne mogu da naucim dete da pusi lulu mira jer ne zivi u Americi j, niti sam ja skvo, i a onoliko volim da jedem ratluk. I nikako ne umem da spremim jelo koje Norvezanske kuvaju svojoj deci.
Veroispovest je po prirodi stvari usadjena u kulturu nekog naroda. Deca kada porastu neka odluce hoce li biti vernici ili ne, Budisti ili...
I da se razumemo Srba ima pravoslavnih, a ima i katolika. Nista ih to ne cini manje Srbima.
Moje je skromno misljenje da dete mora da zna ko je, ko su mu preci, a o tome moze da cuje samo od roditelja. Ako tebi nije vazno da tvoj sin zna gde si rodjen i kako si odrastao, kako se zvala prababa njegove majke, izvni - meni je vazno. Ne mogu svoju decu vaspitavati onako kako ti mislis da bi mozda trebalo. I, ne mozes bas toliko da generalizujes stvari. Mozda bas zato i postoji odnos filozofije i religije, religije i nauke i sl.

ili hocete da kazete da je samo vasa Vera najveca i najbolja??? Izvinjavam se, ali sve je zaista smesno slozili li se vi ili ne:)
Moram da priznam da gubim nit i poentu tokom ove teme, posto je pitanje bilo 'zasto verujete u boga?', a provlace se ovakvi komentari koji meni vise lice na neku verziju preslisavanja.

Niti ce vernik koji ima pricest, post imati vise srece u braku ili u zivotu...
To zavisi od izbora u zivotu...


Eto uzmimo Bliski istok..
Ponavljam, prava knjiga koju treba da procitas je 'Price jevandjelista' od Zenona Kosidovskog.



Divlja:

Dugo sam sebi govorila, znas Divlja kad te osamare, okreni i drugi obraz, to je tako hriscanski. Vise toga nema. Ne drzim se ko pijan plota onoga sto pise. Ne, ne volim sve ljude vise isto, onih zlobnih se klonim, one zle da se pitam ne bih puno stedela, jer sve su upravo oni na svetu pokvarili i uprljali. Humus je humus, sto bi rekao N. tip. Ne dam na sebe, ni na slabe oko sebe, branim se kako znam i umem, sebe i njih, otvoreno pa sta bog da.
E, ' ne diras me - ne diram te'. ( i obrnuto)

Sigurno nije volja bozija da njena deca pate, budu siromasna, jadna, prezrena. Ali, ovaj svet je takav, popovi zive u svili i kadifi, raskosi, dekadenciji cak, oni prvi do njih isto tako, a drugi, vernici ''obicni'', kako se snadju. Tim drugima je i namenjeno ''okreni i drugi obraz'', ''ako si ovdev siromasan, na nebu ces biti bogat'', ''vazan je zivot posle, a ne ovaj sada'' itd.
Mene vise vala niko nece samarati kad mu dodje. Znam da moj Bog to razume, jer me voli pre svega. I ja Njega. Bezuslovnom ljubavlju.
Kako bese na prica kada knjaz Nikola kaze da se podeli zito po bogu, pa su bogati dobili onoliko koliko vec imaju, sirotinja malo ili ni malo. Pa je onda usledio ispravak - da se podeli po narodu.
Voli bliznjeg svog kao sebe samog. Dakle, covek sebe treba da voli, tj. prihvati. Onda se energija pozitivno siri na okolinu.


Nt:

Da li znas ko su bili Krstasi??? Da li znas da u ime Boga.. je vise ljudi pobijeno nego svi ratovi zajedno u poslednjih 200 god???
A da otvoris temu na istoriji, pa da zajedno pisemo?

( uh... procitacu sve postove, vala...)
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Vidra Uto Sep 20, 2011 5:42 pm

Divlja ::
U sunce moze da se gleda, u onim ''sigurnim satima'', cak je i zdravo. Zašto verujete u Boga?? - Page 13 2979583794
znala sam da sungazing negde cuci i ceka...
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Uto Sep 20, 2011 5:52 pm

Najbolje bi bilo, onda, da pustimo decu da se sama vaspitavaju, pa onda da odluce da nauce i neki drugi jezik.
Malo
si skrenuo, jer moje dete ja mogu da naucim da govori srpski, ophodi se
prema ljudima u skladu sa kakvom -takvom tradicijpm. Ne mogu da naucim
dete da pusi lulu mira jer ne zivi u Americi j, niti sam ja skvo, i a
onoliko volim da jedem ratluk. I nikako ne umem da spremim jelo koje
Norvezanske kuvaju svojoj deci.
Veroispovest je po prirodi stvari
usadjena u kulturu nekog naroda. Deca kada porastu neka odluce hoce li
biti vernici ili ne, Budisti ili...
I da se razumemo Srba ima pravoslavnih, a ima i katolika. Nista ih to ne cini manje Srbima.
Moje
je skromno misljenje da dete mora da zna ko je, ko su mu preci, a o
tome moze da cuje samo od roditelja. Ako tebi nije vazno da tvoj sin zna
gde si rodjen i kako si odrastao, kako se zvala prababa njegove majke,
izvni - meni je vazno. Ne mogu svoju decu vaspitavati onako kako ti
mislis da bi mozda trebalo. I, ne mozes bas toliko da generalizujes
stvari. Mozda bas zato i postoji odnos filozofije i religije, religije i
nauke i sl.
Vidra.... mesas babe i zabe...evo zasto..

Ja nisam rekao da deca ne treba da znaju ko im je baba, deda, da ne zna istoriju Srba, tradiciju..... ja sam samo rekao da ne treba deci da namecemo veroispovest dok su mala.... time nedajete pravo deci na samoodlucivanje....
Pominjes i ratluk i Norvezane....mislim stvarno.. bio sam jasan,precizan i konkretan... moje pitanje se samo odnosilo na krstenje i na slobodu izrazavanja.
Besna si,a ne znam zasto, a i ne razumem, zasto mislis da meni nije vazno ko su mu preci????Nabacujes toliko toga koje ja uopste nisam spomenuo... bezveze.. i nisam rekao da treba da ih pustis da se sami vaspitavaju... stavljas mi u usta ono sto zaista nisam rekao...

Moram da priznam da gubim nit i poentu tokom ove teme, posto je pitanje
bilo 'zasto verujete u boga?', a provlace se ovakvi komentari koji meni
vise lice na neku verziju preslisavanja.
Ovde si u pravu... krenula je rasprava, a tema treba da ide u drugom pravcu, ali napisao sam ovo jer sam pretnodno bio prozvan pa sam morao da odreagujem.

Moje sin nije krsten ima 17 god, izuzetno dete, dobro poslusno, odlican ucenik, zaista je dete za primer... za godinu gana moze da uradi sta god zeli sa sobom... svoj je covek, nista mu necu zameriti.. Da li znas sta misli o Bogu, o krstenju, crkvi...????
Zahvalan mi je sto sam mu dozvolio da sam odluci da li ce verovati u Boga ili ne..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Johnny-Azra Uto Sep 20, 2011 6:58 pm

Neki tipe,ti malo naduvavas stvari,ne mi...Ti stlano pravis paralelu izemdju vjernika i ateista...Ja sam ti fino rekao,niti si ti manji zato sto ne vjerujes u Boga,niti sam ja veci zato sto vjerujem u Boga...To je intimna stvar i ne namece se...A ovo sto pises za djecu su ciste budalastine....
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Uto Sep 20, 2011 7:06 pm

E ako su intimne stvari verovanje u Boga, izvinjavam me...vas privatan zivot necemo uzimati u obzir.... Ali onda nemoj ni da ucestvujes u raspravi... mada za iznosenje tvoje intime nije odgovar ni Pera ni Mita, nego ti sam...

A ako su za tebe budalastine ono sto pricam za mene nisu...kao ni za mnoge ljude koje si slazu sa onim sto ja pricam.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Vidra Uto Sep 20, 2011 7:16 pm

Besna si,a ne znam zasto, a i ne razumem,
Nisam besna, malo sam smrsila konce - namerno.


sam samo rekao da ne treba deci da namecemo veroispovest dok su mala.... time nedajete pravo deci na samoodlucivanje....
hm... slazem se sa tobom, i moram da pitam da li ovde aludiras na veronauku u skolama?
A evo zasto te to pitam - u nekom trenutku moga dugogodisnjeg citanja o slovenskim bogovima, moj sin se zainteresovao za to, a to nekako bese u periodu kada se pojaviio serijal crtanih filmova 'Grcka mitologija'. On je odusevljeno izjavio da kada krene u skolu hoce da ide na veronauku posto ce tako nauciti o svim bogovima kod svih naroda.


moje pitanje se samo odnosilo na krstenje i na slobodu izrazavanja.
Ne razumem... mislim razumem, ali izgleda da mi izmice poenta tvog pitanja - kako sam se usudila da odlucim da moja deca budu pravoslavna, tj. krstena, a da nisam sacekala da oni odrastu i o tome sami odluce?
Da se moj kum pitao, njegova deca ne bi bila krstena jer on nikada ne bi izvadio 5000din za krstenje, ali deca su krstena jer je kuma tako zelela. Ta ista moja kuma, sama je odlucila o svom krstenju, s tim da je odrasla medju Madjarima i Rusinima, a bez oca koji je Crnogorac.
E sad... mozda je to sve stvar licnog izbora? Mozda smo suvise sujetni kao roditelji?


Moje sin nije krsten ima 17 god, izuzetno dete, dobro poslusno, odlican ucenik, zaista je dete za primer... za godinu gana moze da uradi sta god zeli sa sobom... svoj je covek, nista mu necu zameriti.. Da li znas sta misli o Bogu, o krstenju, crkvi...????
Zahvalan mi je sto sam mu dozvolio da sam odluci da li ce verovati u Boga ili ne..
Svaka cast, ali o krstenju svog deteta ti odlucujes. Moja drugarica udata je za Italijana, njena kcerka je krstena u katolickoj veri kako sve to treba i smatra se, ali nije pristala da vise ne bude pravoslavna, te se oni i nisu vencali u crkvi. Iz mog ugla gledano, oni ce imati dva Uskrsa i dva Bozica, sto ce za njenu kcerku sigurno biti pravo slavlje.

A sto se tice naslova teme, mozda bih mogla da odgovorim na tvoje pitanje, ali me nemoj razapeti zbog toga.
Jedared na veliki petak jela sam pavlaku - namerno. Moj deda pitao je da li postimo, rekla sam da ne, da je nama prepusteno da o tome odlucujemo sami. A on je prokomentario - kako tako zivite, bez reda, kao neka goveda, to nije dobro tako.
Mozes li da zamislis sta sam pomislila a nisam izgovorila iz postovanja...
A onda, hvala Bogu, ja postadoh mama. To mu dodje nekako bozanski, stvarno.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Uto Sep 20, 2011 7:48 pm

hm... slazem se sa tobom, i moram da pitam da li ovde aludiras na veronauku u skolama?
Izmedju ostalog mislim i na veronauku u skolama... odlucuju roditelji da li ce deca posecivati veronauku.....
Da se moj kum pitao, njegova deca ne bi bila krstena jer on nikada ne bi
izvadio 5000din za krstenje, ali deca su krstena jer je kuma tako
zelela.
Niko ne treba da se pita.... to je neprikosnoveno pravo svakog deteta da odluci sta ce uraditi sa sobom.... novac uopste nije bitan.

A evo zasto te to pitam - u nekom trenutku moga dugogodisnjeg citanja o
slovenskim bogovima, moj sin se zainteresovao za to, a to nekako bese u
periodu kada se pojaviio serijal crtanih filmova 'Grcka mitologija'
Dobro si rekla mitologija...i tu sam te cekao... kakve veze ima mit i mitologija sa veronaukom... Vidra, to je nebo i zemlja...

Jedared na veliki petak jela sam pavlaku - namerno. Moj deda pitao je
da li postimo, rekla sam da ne, da je nama prepusteno da o tome
odlucujemo sami. A on je prokomentario - kako tako zivite, bez reda, kao
neka goveda, to nije dobro tako.
Mozes li da zamislis sta sam pomislila a nisam izgovorila iz postovanja...
Ti si vidra gospodar svog zivota, svog tela i radis ono sto mislis da ti odgovara , prija....eto iz postovanja si precutala, a ipak si vernik, i verujes u post, Veliki petak...
Jednostavno druga su vremena, drugacije se zivi.. sve je drugacije.. Zasto mislis da sutra tvoje dete nece prebaciti za post, krstenje, nametanje religije... Da li ce ti biti pravo.. ili ces i ti mozda reci za svoju decu da su goveda....Bez vredjanja.... ali treba dati deci da otkriju Svet u kome zive...
A onda, hvala Bogu, ja postadoh mama. To mu dodje nekako bozanski, stvarno.
Ne zahvaljuj Bogu sto si postala mama.. on nije zasluzan za tvoje naslednike jer i mame koje ne veruju u Boga takodje su mame...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Avramova Uto Sep 20, 2011 7:58 pm

Neki tip ::Sve sto sam napisao kroz cenovnik je istina i sama istina.... a ko ne zeli da je prihvati.. njegov je problem.

Za sve što ima cenu, što se prodaje, naplaćuje usluga i sl. postoji cenovnik. Uđi u bilo koju crkvu i traži da ti pokažu cenovnik koji po zakonu mora biti istaknut a onda nas o svemu izvesti.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od laza Uto Sep 20, 2011 8:24 pm

čovek nije vernik a pogibe pišući na temi...
zar nije to čudno....

zašto verujete u boga....to je pitanje

čovek kao društveno biće,od nastanka težio ka zajednici,grupi,traži i okuplja se sa sebi sličnima i tako ispunjava svoje prohteve u zavisnosti od želje i sposobnosti.postoje i oni grugi,mali broj je ali ima ih koji spadaju u grupu samoživih,sebičnih,nekomunikativnih ljudi koji se klone svake grupe,zajednice i kojima je sve ružno,odvratno,neprihvatljivo.njima nevalja,država,brak,vera,partija,znači ništa gde bi trebali da čuju i ispoštuju i tuđe mišljenje a ne da gledaju samo svoje interese.

vera kao takva,nastala pre više hiljada godina,bilo da je hrišćanska,hinduistička,muslimanska,okupljala je i okuplja ljude koji imaju verovanje u nešto i slede put koji im je ta vera propisala.jedna od njih je i moja hrišćanska pravoslavna vera koju sledim i njen sam pripadnik.ponosno i čista obraza živim ne mrzim,ne kradem,ne ubijam i činim sve ono dobro što sam uglavnom naučio sledeći veru kojoj pripadam i poštujući njena pravila.
ne smetaju mi ljudi druge vere niti oni koji nisu vernici ali mi smeta agresivnos i ubeđivanje koje od njih često čujem.živite i radite onako kako vam volja i pustite druge da to čine sve dok ne ugroze vas ili vašu porodicu ili ono do čega vam je stalo i ušta verujete.

NEKI TIP....promašio si temu,otvori temu ateizam i raspali po njoj do mile volje.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Vidra Uto Sep 20, 2011 8:30 pm

odlucuju roditelji da li ce deca posecivati veronauku.....
A ne bi trebalo? ili?


to je neprikosnoveno pravo svakog deteta da odluci sta ce uraditi sa sobom.
Dete je beba od godinu dana, u konkretnom slucaju. U slucaju majke deteta, tj. moje kume, to neprikosnoveno pravo je iskorisceno, kao i niz drugih prava koje je ona imala samo zato sto je odrastala tako kako je morala.


Dobro si rekla mitologija...i tu sam te cekao... kakve veze ima mit i
Nisi zavrsio recenicu ili?
Moj sin bi bio tvoj savrsen sagovornik, on je poprilicno vispreno dete, i mnogi ga kotiraju kao odraslu osobu.
Mozda me nisi razumeo, ali to je bio samo primer. Ili nisam dobro objasnila...
I nisam razumela, u kom kontekstu si cekao pominjanje mitologije?


a ipak si vernik, i verujes u post, Veliki petak...
Pa, sad... Za mene je jako komplikovano da uklopim svoja zivotna interesovanja i veru, narocito zbog toga sto sam studirala istoriju. Opet ti preporucujem onu knjigu.
Imam neku misao da me negde ceka kombinacija odnosa religije i filozofije, ali za sada sam daleko od toga. Stojim distancirano, jer mislim da nemam dovoljno znanja za neku takvu diskusiju i mozganje.


Zasto mislis da sutra tvoje dete nece prebaciti za post, krstenje, nametanje religije... Da li ce ti biti pravo.. ili ces i ti mozda reci za svoju decu da su goveda....Bez vredjanja.... ali treba dati deci da otkriju Svet u kome zive...
Bas naprotiv, ne mislim. Moja su deca slobodna u svojim odlukama, a ja sam tu da im u tome pripomognem, narocito u segmentu da snose posledice svojih odlucivanja, kao i da stoicki brane svoje stavove za koje treba da znaju da su promeljiva kategorija jer je covek bice koje se razvija i menja.
Ono sto licno mislim o hriscanstvu i pravoslavlju, nije formulisano niti definisano. Mene ne zadovoljavaju fraze tipa 'kada su se Sloveni ili Srbi prepoznali u hriscanstvu', ili sto bi trebalo da se hriscanski ponasam prema maloumnom tipu, verovatno osobi sa posebnim potrebama, koji je hteo da mi uzme dete iz kolica u crkvi u Soko Banji.

jer i mame koje ne veruju u Boga takodje su mame...
da ipak ne diskutujemo o tome ko sve ima decu... glupo je...
a ja sam dala odgovor u svoje ime...

Izgleda da u ovakvoj diskusiji ne moze postojati opsti stav, da svako moze pisati na osnovu svoga iskustva i misljenja, ili primera iz svoje neposredne okoline. I svi smo u pravu. Bitno je da se razumemo.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Gost Uto Sep 20, 2011 9:02 pm

Ja imam dva Uskrsa dva Bozica..i moja djeca bas imaju razloga za slavlje...krsteni su pod Ostrog...ja se nisam crkveno vjencala...Krstila sam se u 18-oj u nadi da cu biti normalnija...ali nista od toga... Zašto verujete u Boga?? - Page 13 3962887167
Pop koji je krstio moju djecu je jedan od tih losih....no to mi nije ni bitno....
Crkveno vjencanje nisam prihvatila iz jdnog razloga....da bih imala opciju za "dobar razvod" ako zatreba jel.....
Alah, Brama, Zevs,Siva...kako god...no meni ime Bog djeluje nekako najtoplije, i tako mu se i obracam...Na nebu ga ne vidim..vec u mojoj neposrednoj blizini, i to mnogo blize nego sto se moze zamisliti...dise kroz nase srce, i daje nam iskustvo uzvisene ljubavi...

U kog Boga vjerujem?...Verujem u velicanstvenog Boga , rece moja baka jednom i ode....

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Miško Uto Sep 20, 2011 9:44 pm

Kao i kod Lucije ,u mojoj kući se slave dva Vaskrsa,dva Božića i Sveti Luka uprkos činjenici da ja nisam vernik i da nisam krštent.Tradicija je deo kulture, ja se trudim da to poštujem. Svaki čovek iz nekog razloga veruje ili ne veruje. Neko na veru glada sa aspekta subjektivnog a neko objektivnog. Sloboda izbora bi morala biti svetinja)))
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od sini_do Uto Sep 20, 2011 10:07 pm

@ Misko.. Steta je sto nisi krsten,. jer imas u sebi duhovnost, svjest ti je na visem nivou, sa krstenjem bi usao u novu dimenziju... Ti ne moras da mjenjas svoj odnos prema vjeri, ali dusa da bude krstena... Mnogo je razloga.....
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zašto verujete u Boga?? - Page 13 Empty Re: Zašto verujete u Boga??

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 17 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu