Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 13 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 13 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Ja volim samo sebe - Page 2 EmptyJuče u 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Ja volim samo sebe - Page 2 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Ja volim samo sebe - Page 2 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Ja volim samo sebe - Page 2 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Ja volim samo sebe - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Ja volim samo sebe - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Ja volim samo sebe - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Ja volim samo sebe - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Ja volim samo sebe - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Ja volim samo sebe - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Ja volim samo sebe - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Ja volim samo sebe - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Ja volim samo sebe - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Ja volim samo sebe

+13
Nova clanica
Orhideja
IMHO
Mastifal
L2
Avramova
Debilko
Admin
Balonero
blackdreamer
Dragana
maks
ellen
17 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od IMHO Sub Avg 21, 2010 5:33 pm

Pa nije isto ni voleti sebe i davati uvek sebi za pravo.

Ali stoji činjenica da ti/ja/on nismo merilo stvari.
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od blackdreamer Sub Avg 21, 2010 5:36 pm

IMHO ::

Naravno da nismo.Osnovna ljudska greska je sto po svom poimanju mere sve oko sebe,ali posto je to nase poimanje stvarnosti vrlo ograniceno to bas i ne drzi vodu.
blackdreamer
blackdreamer
Novi član
Novi član

Broj poruka : 15
Datum upisa : 21.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od IMHO Sub Avg 21, 2010 5:38 pm

Svak ima svoje standarde. Nešto poneseš iz roditeljske kuće, a nešto i naučiš tokom života. Ne uvek i ne po pravilu.
IMHO
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010
Lokacija : 29 novembra

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od blackdreamer Sub Avg 21, 2010 5:40 pm

IMHO ::Svak ima svoje standarde. Nešto poneseš iz roditeljske kuće, a nešto i naučiš tokom života. Ne uvek i ne po pravilu.

Porodica je mac sa dve ostrice...
blackdreamer
blackdreamer
Novi član
Novi član

Broj poruka : 15
Datum upisa : 21.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Avramova Čet Jan 20, 2011 3:45 pm

IMHO ::Pa nije isto ni voleti sebe i davati uvek sebi za pravo.

Ali stoji činjenica da ti/ja/on nismo merilo stvari.

Izdvojih jedan članak:

IDEALNO JA

1. Prema Karen Hornaj (Hornay), nesvesna, nerealna, idealizovana slika koju ima neurotična ličnost o sebi samoj, svojim mogućnostima, osobinama i sposobnostima. Neurotičar veruje da on zaista predstavlja savršenu, idealnu ličnost jer nije svestan procesa samoidealizacije, i ne pravi razliku između ove nestvarne predstave o sebi i svog stvarnog ja. Ukoliko realnost više protivreči ovoj nestvarnoj, ulepšanoj slici, bolesna osoba je utoliko više sklona da falsifikuje sve ono što je demantuje i da se još grčevitije drži svoje idealizovane predstave o sebi.

2. Zamišljena slika o sopstvenom ja kakvo bi ono trebalo da bude i kojim vrednostima bi trebalo da teži. Normalna ličnost uglavnom jasno razlikuje svoje stvarno ja od i. j. koje se pozitivno vrednuje i služi kao standard za samoocenu. Ta razlika se može utvrditi i izmeriti Stivensonovom (Stephenson) tehnikom, poznatom pod nazivom Q – sortiranje.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od L2 Čet Jan 20, 2011 4:12 pm

Ja sebe puno volim, a onako usput volim i druge. Moram to da Vam,ovako javno obznanim. Ne stidim se zbog toga, nisam neuroticna.

Sada nesto ozbiljnije: ne podnosim ljude koji sebe uzdizu na pijedestal Boga..Sazaljevam one koji to cine ukoliko su bolesni. Ali posto smo izbrisali granice izmedu nekih dijagnoza, pa vise ne znamo sta jeste, a sta nije bolest, onda imam problem.Ne mogu da otkrijem ko je takav zbog bolesti, a ko zbog bezobrazluka.
Ima jedna daleko vaznija stvar. Takvim ljudima okolina cesto omogucava da opstanu takvi kakvi jesu. Deo krivice snosimo svi. Osobe takvih karakteristika ta cinjenica ne opravdava, ali ne opravdava ni nas. Kada sam napisala da sebe volim ( saljivo) mislila sam upravo na to. Nisam uspevala da puzem ispred velikana pa makar zauzimali najvisa mesta na lestvici vlasti. Nisam uspevala da se smejem i povladujem , a snebivam iza leda. Nisam uspevala sebe izdici iznad ostalih ljudi, po bilo kom principu, ukoliko to oni nisu zasluzili. A ako jesu, to cinim iz ljubavi prema sebi.Postujem sebe postujuci druge, na isti nacin, bez izuzetka.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Avramova Pet Jan 21, 2011 11:51 pm

L2 :: Postujem sebe postujuci druge, na isti nacin, bez izuzetka.

Zar stvarno bez izuzetka? To se kosi sa prvim: "Ja sebe puno volim, a onako usput volim i druge." Nešto mi tu ne štima. Ja volim samo sebe - Page 2 1050154034

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Avramova Ned Mar 06, 2011 10:13 am

IMHO ::Svak ima svoje standarde. Nešto poneseš iz roditeljske kuće, a nešto i naučiš tokom života. Ne uvek i ne po pravilu.

Da, uvek i ne po pravilu. Drugačije je nemoguće.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Nova clanica Pon Mar 07, 2011 9:06 am

L2 :: :jaa neeee: Egoizam, sebicnost,samozivost nisu moje tipicne osobine niti ih cenim kod drugih ukoliko prelaze okvire normalnog.

U kojim okvirima su egoizam, sebicnost, samozivost.. normalni?? Znaci li to da i mana poput nabrojanih moze biti vrlina ili makar prihvatljiva samo ako je u okvirima normalnog?? Ovo je olako doneshena konstatacija, skoro sharlatanski.
Nova clanica
Nova clanica
Član
Član

Broj poruka : 208
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Prince Uto Apr 05, 2011 1:10 am

ellen ::Na koji način funkcionišete sa takvim pojavama?
Vole samo sebe,čuju samo sebe,kontaju samo i isključivo svoje potrebe...
Tako nekako
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Prince Čet Apr 21, 2011 2:07 pm

Ne samo da su egoizam, sebicnost, samozivost loše osobine pojedinca ,već su opasne po društvo u cjelini..
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Goran81 Ned Maj 13, 2012 10:33 pm

ellen ::Kako da volimo druge ako ne volimo sebe? Uvek polazimo od toga....Sebe voleti i razumeti pa tek onda druge....Naravno, ne preterivati, pricati samo o sebi, i time potcenjivati druge....Sve dok sebe volimo, sebe kritikujemo i tezimo da budemo jos bolji, bolji smo i okolini....To je neka moja zivotna parola.
Ovo je odlično napisano svaka čast. Ovo o čemu pišeš neki nazivaju "zdravim egoizmom". No ipak su rijetki oni koji su toliko svjesni i realni da ne prelaze liniju između zdravog i bolesnog. Zaista onaj tko ne voli i poštuje sebe ne može na pravi način poštovati i druge i dati im najbolje od sebe.
A bolesni egoizam je nešto najružnije - ljudi koji su uvijek sami sebi u prvom planu i puna im usta njih samih. Jedna od najružnijih karakternih osobina... Vjeruju da su najbolji i nepogrešivi, a u biti daleko su od neke karakterne i svake ostale vrijednosti.
Goran81
Goran81
Član
Član

Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.05.2012
Godina : 42
Lokacija : Bjelovar, HR

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Vulin Ned Maj 13, 2012 10:40 pm

Egoizam jeste zdrav, i zaslužan je za opstanak i razvoj i jedinke i roda. A ovo o čemu pišeš je egocentrizam.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Goran81 Ned Maj 13, 2012 10:49 pm

Po čijoj je to definiciji Vulin?
------------------------------------------

"Kada mrzim, oduzimam sebi nešto; kada volim, postajem bogatiji za ono što volim. Praštanje je ponovno nalaženje otuđene svojine - mizantropija produženo samoubistvo; egoizam najveća bijeda jednog stvorenja."
Friedrich von Schiller

Sebičnost ili egoizam (iz fr.égoïsme; iz grč./lat. ego = ja) označava "sebično ponašanje". Egoist priznaje sebi više slobode nego ostalim ljudima. Ključni vid sebičnosti je uporaba dvostrukih mjerila i opće nebrige za zlatno pravilo.
Sebičnost se obično pejorativno koristi kao sinonim i osvrće se na nepristojno ponašanje. Izraz opisuje potragu za osobnim interesima ne uzimajući u obzir interese drugih i ne brinući o štetnosti vlastitog ponašanja prema drugim osobama. Sebičnost se u ovom kontekstu kritizira kao suprotnost altruizma i solidarnosti.
Obratno postoji stav da altruizam postaje moguć tek kroz ostvarenje vlastitog blagostanja analogno primjeru da je prva mjera u pružanju prve pomoći zaštita samoga sebe ili primjerice čuveni biblijski citat: "Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga"
Izvor


Egoizam po izvornoj definiciji ima nekoliko značenja ali danas je uobičajeno i općeprihvaćeno značenje: čovjek koji voli samo sebe i radi samo za svoju korist bez obzira na posljedice koje to ima na druge ljude i okolinu općenito.
Goran81
Goran81
Član
Član

Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.05.2012
Godina : 42
Lokacija : Bjelovar, HR

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Vulin Ned Maj 13, 2012 11:55 pm

Pa gde nađe Vikipediju kao izvor? Pa to brate uređuje Kurta i Murta. Ko zakasni na autobus, prekraćuje vreme pisanjem Ja volim samo sebe - Page 2 2531996303 na Vikipediji.

I ko je preveo tu Šilerovu misao? Daj u originalu, da vidim šta piše...

Goran81 ::...čovjek koji voli samo sebe i radi samo za svoju korist bez obzira na posljedice koje to ima na druge ljude i okolinu općenito.

"Ljubi bližnjeg..." je hrišćanska bajka koja će zauvet ostati nedosanjani san slabih. Sutra ćemo o ovome, ako se slažeš.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Goran81 Pon Maj 14, 2012 12:02 am

Ovo je opće priznata definicija egoizma koju ćeš naći na milion drugih izvora. Original misli na engleskom nemam, no mislim da je kvalitetno prevedeno i rečeno. I nitko ne govori o ljubljenju bližnjih, koje btw. nije nikakva bajka, nego se govori o samoljublju i koristoljublju uz nemar/nebrigu imalo to pozitivne ili negativne posljedice na druge.
Goran81
Goran81
Član
Član

Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.05.2012
Godina : 42
Lokacija : Bjelovar, HR

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Prince Pon Maj 14, 2012 12:04 am

Ljubi bliže i daljnje Ja volim samo sebe - Page 2 479116528 ,obaraj sve s nogu dok možeš Ja volim samo sebe - Page 2 479116528 , i moli se za one političare koji drže vlast Ja volim samo sebe - Page 2 479116528 E to naš narod bukvalno prihvata čitajući crkveni kalendar ..pa to ti je.
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Vulin Pon Maj 14, 2012 12:07 am

Fon Šiler. Nema Engleza sa titulom "fon".

A ja mislim da nije dobro prevedeno, pa me zanima. I reci mi, molim te, šta ti je ovo "btw."?
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Goran81 Pon Maj 14, 2012 12:09 am

Narod bukvalno prihvaća svašta, ali zato nikad nisam prihvaćao da su dobar i lud braća, za mene postoji samo dobro i zlo, inteligencija i glupost. A onaj tko misli da čini dobro, a pri tom ispada blesav, niti je dobar za sebe niti za druge. toliko o tima što bukvalno čitaju i prihvaćaju koješta... Ja volim samo sebe - Page 2 4027700691
Goran81
Goran81
Član
Član

Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.05.2012
Godina : 42
Lokacija : Bjelovar, HR

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Goran81 Pon Maj 14, 2012 12:15 am

Vulin ::Fon Šiler. Nema Engleza sa titulom "fon".

A ja mislim da nije dobro prevedeno, pa me zanima. I reci mi, molim te, šta ti je ovo "btw."?
Traži me englesku verziju teksta, a ne zna što znači btw (By the way) - između ostalog, usput budi rečeno... Smile

Tko ti je spomenuo engleze i da je on englez? Evo ti kad toliko voliš engleski nešto o njemu...

Johann Christoph Friedrich von Schiller [ˈjoːhan ˈkʁɪstɔf ˈfʁiːdʁɪç fɔn ˈʃɪlɐ] (10 November 1759 – 9 May 1805) was a German poet, philosopher, historian, and playwright. During the last seventeen years of his life (1788–1805), Schiller struck up a productive, if complicated, friendship with already famous and influential Johann Wolfgang von Goethe. They frequently discussed issues concerning aesthetics, and Schiller encouraged Goethe to finish works he left as sketches. This relationship and these discussions led to a period now referred to as Weimar Classicism. They also worked together on Xenien, a collection of short satirical poems in which both Schiller and Goethe challenge opponents to their philosophical vision.

Goran81
Goran81
Član
Član

Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.05.2012
Godina : 42
Lokacija : Bjelovar, HR

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od cvjeticanin Pon Maj 14, 2012 12:19 am

::Narod bukvalno prihvaća svašta, ali zato nikad nisam prihvaćao da su dobar i lud braća, za mene postoji samo dobro i zlo, inteligencija i glupost. A onaj tko misli da čini dobro, a pri tom ispada blesav, niti je dobar za sebe niti za druge. toliko o tima što bukvalno čitaju i prihvaćaju koješta... Ja volim samo sebe - Page 2 4027700691
Ko reče lud Ja volim samo sebe - Page 2 2214231980 .. ludilo ili ponašanje suprotno mišljenju većine je u ovom podneblju sve samo ne poshtenje,pa čak i najteži prestupnici dobijaju putovnice od vlasti jer uz pomoć takvih jedino mogu i opstati da ne kažem đe Ja volim samo sebe - Page 2 2214231980 ..
cvjeticanin
cvjeticanin
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3752
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Goran81 Pon Maj 14, 2012 12:23 am

Općenito govorim kad si spomenuo bukvalno prihvaćanje "čitajući crkvene kalendare". Samo ti slobodno reci što god želiš, nemoj se ustručavati.
Goran81
Goran81
Član
Član

Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.05.2012
Godina : 42
Lokacija : Bjelovar, HR

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Vulin Pon Maj 14, 2012 12:33 am

Goran81 ::...ne zna što znači btw (By the way) - između ostalog, usput budi rečeno... Smile

Tko ti je spomenuo engleze i da je on englez?

Sinak, ae pogledaj ovo:

Vulin ::I ko je preveo tu Šilerovu misao? Daj u originalu, da vidim šta piše...

Goran81 ::Ovo je opće priznata definicija egoizma koju ćeš naći na milion drugih izvora. Original misli na engleskom nemam, no mislim da je kvalitetno prevedeno i rečeno. I nitko ne govori o ljubljenju bližnjih, koje btw. nije nikakva bajka, nego se govori o samoljublju i koristoljublju uz nemar/nebrigu imalo to pozitivne ili negativne posljedice na druge.

Koncentriši se. I gde si ti učio engleski? U Diznilendu? Ja volim samo sebe - Page 2 2317702173 Usput da pitam, da ti nije i prevod sa Vikipedije? Ja volim samo sebe - Page 2 2214231980
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Goran81 Pon Maj 14, 2012 12:47 am

Ma hvala Bogu što postojiš ti toliko pametan, pa nema boljeg eksperta od tebe u prevođenju. I hvala Bogu što ne padam na ovoliko plitke provokacije.

Hvataš se jednog lapsuza i služiš se dječjim provokacijama, zrelost na razini svaka čast. Ja volim samo sebe - Page 2 4027700691 Kad čovjek nema što reći nekad je bolje šutjeti, neko govoriti tek toliko da si nešto rekao. Ja volim samo sebe - Page 2 4027700691
Goran81
Goran81
Član
Član

Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.05.2012
Godina : 42
Lokacija : Bjelovar, HR

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Vulin Pon Maj 14, 2012 12:49 am

Srbi kažu: Ko gubi, ima pravo da se ljuti. Ja volim samo sebe - Page 2 2214231980

Hajde, nemoj da se ljutiš. Pogrešio si, ali ti to niko ne uzima za zlo. Idemo dalje.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ja volim samo sebe - Page 2 Empty Re: Ja volim samo sebe

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu