Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 86 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 86 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Diploma ili iskustvo? EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Diploma ili iskustvo? EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Diploma ili iskustvo? EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Diploma ili iskustvo? EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Diploma ili iskustvo? EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Diploma ili iskustvo? EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Diploma ili iskustvo? EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Diploma ili iskustvo? EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Diploma ili iskustvo? EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Diploma ili iskustvo? EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Diploma ili iskustvo? EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Diploma ili iskustvo? EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Diploma ili iskustvo? EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Diploma ili iskustvo?

+20
Vidra
Grom
Mesrine
Andjela
Orhideja
sini_do
Cleopatra
Fraya
Lila
Evgenija
Hogar_Strašni
Dotore
inspy
Anhelito
Shooter
RINGE
Fristajlo
Hipi
Dragana
Avramova
24 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Diploma ili iskustvo?

Počalji od Avramova Sre Okt 13, 2010 7:56 pm

"Potrebna radnica do 30 godina starosti za poslove marketinga..." Ovakvih i sličnih oglasa je na tone. Jedini uslov koji se u ovakvim oglasima traži, pored diplome, jeste da kandidat nema preko 30 godina. Potom se primi neko sa manje od 30 godina i ne zadovolji jer mu je nedostajalo iskustvo. Nije uvek tako ali navodim jedan primer.

Zbog čega se stavlja granica za godine? Da li zbog toga što se mladji čovek može manje platiti a onaj sa iskustvom ne? Rekla bih da je to u pitanju jer, čim takav ne zadovolji, poslodavac je svestan da mu je bio potreban radnik sa iskustvom, a iskustvo je često i više od diplome koju ja, iznad svega, cenim.

Pri tom, sa takvima se sklapa ugovor o radu, retki budu zaposleni na neodredjeno vreme, pa samim tim ugovor o radu se lako i raskida. Ima još razloga zbog čega je to baš tako pa, ako imate o čemu, izvolite.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Dragana Sre Okt 13, 2010 8:12 pm

Uslovljavanje godinama za prijavu na natječaj za posao je primjer otvorene dobne diskriminacije čovjeka . Takvo se što ne bi smjelo pojavljivati i navoditi u Oglasu . Ali , dokle god Zakon o radu ne bude ukazivao na drugačije i dozvoljatvao takve diskriminirajuće objave , neće se ništa promijeniti. Poslodavac ( iz navedenoga oglasa ) je vjerojatno želio istaknuti kako želi osobu sa ili bez radnoga iskustva a, pogrešno se izrazio , navodeći godine . Iako godine ne moraju imati veze sa iskustvom u radu .
Državne institucije vjerujem ne objavljuju glase takovoga sadržaja , dok privatni poslodavci imaju mogućnost osobnog , subjektivnog procjenjivanja osobe potrebne za rad .
Osim toga najveći dio najtječaja za posao je danas formalan . Uposlenici se uvelike već unaprijed znaju .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Hipi Sre Okt 13, 2010 10:07 pm

Ja, naprotiv, kad god sam videla neki oglas za posao, bilo je obavezno "...sa iskustvom" ili "..najmanje 2 godine iskustva" i uvek sam se pitala kako neko sa tek zavrsenim fakultetom da se zaposli kad svi traze iskustvo. Diploma ili iskustvo? 128863565 Gde da stekne to iskustvo?
Hipi
Hipi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2044
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : ..so close, no matter how far...

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Fristajlo Sre Okt 13, 2010 11:38 pm

Teoretsko znanje, stečeno diplomom, neretko nije u nekoj čvrstoj vezi sa praksom, koju poseduje iskustvo. Školstvo vas možda i samo donekle opremi osnovnom veštinom za obavljanje nekog posla, no, praksa i iskustvo daju znanja potrebna da bi se neki posao obavljao dobro.
To se u davanjima oglasa kojima se traži radnik za ovu ili onu poziciju često skriva iza tih formulacija; traže li diplomu i mladost, to je zato što ne žele da plate diplomu adekvatno- pozvaće se na vaše neiskustvo. S druge strane, ako godine nisu uslov, prihvatiće iskusnog i stručnog, koji će brzo dati rezultate, budući stručan iz prakse, iskusan; kad bude postavio pitanje nagrade, reći će- da, ali, znate, vi nemate diplomu...
Klopke kapitalizma; sve što ne utanačite i ne dogovorite odmah i obavežete poslodavca Ugovorom o radu, nećete dobiti...
Ovo ja iz iskustva... Diploma ili iskustvo? 473429
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od RINGE Čet Okt 14, 2010 9:35 am

Mozda vam ja mogu dati neke primere iz ugla poslodavca.

Naime trenutno sam sa firmom u procesu trazenja 2 novih zaposlenih, jednog za marketing (prodavca, jako bitno marketing je jako sirok pojam) i jednog Administratora. U pitanju je visokoskolska ustanova.

Oglas smo dali naravno bez uslova godina i bez uslova da prva diploma bude u marketingu. Ono sto je prednost za marketing poziciju je mladja osoba sa ili bez iskustva. Zasto mladja? Primarno iz razloga jer je mozes oblikovati po svojoj potrebi, stariji ljudi se tesko reoblikuju i tesko navikavaju na nove uslove rada a marketing upravo to zahteva, jeste da ce trebati vremena da ga naucis poslu ali za 6 meseci do godinu dana ti imas osobu koju si oblikovao po svojoj potrebi i koja poznaje proizvod do tancina. Sledece, u proseku su mladji ljudi energicniji vise "grizu" zeljni su samodokazivanja i radice u proseku vise nego stariji radnik, sto je za poziciju marketera nuzno.

Situacija sa Administratorom je suprotna iako i ovde nismo stavili striktan uslov radno iskustvo i godine, prednost ce imati starija osoba sa debelim radnim iskustvom. Zasto? Starije osobe su generalno temeljnije, pouzdanije. Radno iskustvo je bitno da bi od pocetka sva papirologija bila pod konac i da se ne bi posle godinu dve prepravljale greske s'pocetka. Takodje starije osobe duze ostaju u kompaniji i teze menjaju radno mesto sto je za jednog administrtora kljucno.


Kao sto ste videli sve je ako i generalno, otvoreni smo uvek za najbolje ljude i one koji nam se dopadnu nebitno koje su godiste i koliko radno iskustvo imaju.
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Shooter Čet Okt 14, 2010 10:03 am

Ja radim kao programer i zbog boljih ponuda sam svake godine prelazio u novu firmu. Sad sam sa svojih 26 godina u trećoj firmi i koliko sam do sad video u svim firmama su primali uglavnom mlađe ljude. U prvu sam se zaposlio još kao apsolvent bez ikakvog iskustva. Znači bar što se tiče ove moje branše problema oko zapošljavanja nema mnogo ako ste iole dobri, iako većina oglasa takođe traži neko iskustvo.

Za druga zanimanja nisam toliko upućen ali na osnovu stvari koje čujem tu i tamo sam stekao utisak da je prilično problematično snaći se i da ima dosta ovih problema koje ste naveli a i mnogih drugih. Npr. moj cimer (da uprkos dobrom poslu još uvek živim sa cimerima Diploma ili iskustvo? 2531996303 ) koji je završio mašinski fakultet u roku radi preko godinu dana u poznatoj i na oko jakoj firmi ali mu plata i dalje ne prelazi 340E.
Shooter
Shooter
Novi član
Novi član

Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od RINGE Čet Okt 14, 2010 10:07 am

Sve na oko jake i dobre firme u srbiji placaju malo.

Jedan od direktora MK komerca (desna kosticeva ruka) ce kod nas imati duplo vecu platu, bez preterivanja. duplo!
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Anhelito Čet Okt 14, 2010 12:42 pm

Kad sam gledala oglase za posao potrebna je i diploma i iskustvo. Bez diplome ne moze se konkurisati na 90% oglasa za posao.
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Fristajlo Čet Okt 14, 2010 12:42 pm

Bez uvrede, momci; još ste mladi, pa verujete u priče. I ja sam bio takav, i to je normalno. Vremenom, videćete svašta, izgubićete neke iluzije; nije uvek slučaj, ali, u većini slučajeva- videćete mnogo negativne selekcije kadra, izbora gorih iz vrlo uskogrudih i kratkoročnih interesa. Dok se to ne promeni, ne mrdamo mi sa dna...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od RINGE Čet Okt 14, 2010 12:47 pm

Ja sam ovde pisao iz ugla poslodavca, ne zaposlenog.
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od inspy Čet Okt 14, 2010 1:02 pm

cini mi se da ozbiljna firma sebi nece dozvoliti da postane i velika jer joj se kvalitet rasplinjava i gubi. Odatle i pogresan pristup pri zaposljavanju kadra.
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Anhelito Čet Okt 14, 2010 2:02 pm



Diploma ili iskustvo? 34795178tb2
Anhelito
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Iznad oblaka

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Avramova Čet Okt 14, 2010 2:17 pm

Veće firme kao i državne ustanove imaju drugačjii odnos pri zapošljavanju ali, kako je veliki broj privatnika, tu dolazi do problema kao što je primer koji sam navela. Ljudi bez posla bi da rade bilo gde ako već ne mogu tamo gde može biti bolje.

U državnim ustanovama se gleda partijska pripadnost, veze i sl. i to je tako, dok velike firme upošljavaju obazrivo pa makar i kada je veza u pitanju.

Mala preduzeća i agencije su katastrofalni, a o najmanjima da ne govorim.

Skoro sam pročitala oglas koji otprilike glasi: Potrebna sobarica za rad u hotelu NN, do 30 godina starosti, prijatne spoljašnosti. E, tu je vrh strahote.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Fristajlo Čet Okt 14, 2010 3:22 pm

RINGE ::Ja sam ovde pisao iz ugla poslodavca, ne zaposlenog.
Jasno, samo, ja ti govorim moje iskustvo iz moje firme; gledam to godinama. Primaju se slepo poslušni, a opstajemo samo zato što ne postoji prava konkurencija (monopolisti)...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Avramova Čet Okt 21, 2010 3:16 pm

Šta fali onima koji slepo slušaju? Očigledno da ne znaju šta ime je činiti pa im je to jedina nada za opstanak.

Nije šala, ali se stvarno pitam, šta će oni koji slušaju a slušaju za dž.?


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Dotore Sre Okt 27, 2010 2:14 am

Hipi ::Ja, naprotiv, kad god sam videla neki oglas za posao, bilo je obavezno "...sa iskustvom" ili "..najmanje 2 godine iskustva" i uvek sam se pitala kako neko sa tek zavrsenim fakultetom da se zaposli kad svi traze iskustvo. Diploma ili iskustvo? 128863565 Gde da stekne to iskustvo?

Volontiranjem na primer, kao što rade adv pripravnici koji moraju dve godine da gule bulju kod nekog derikože i goniča robova za neku smešnu platu ili bez nje.
Ili veza, treće ne postoji.
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Gost Sre Okt 27, 2010 3:03 pm

Diplomatsko iskustvo...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Avramova Sre Okt 27, 2010 7:53 pm

Burla :: Volontiranjem na primer, kao što rade adv pripravnici koji moraju dve godine da gule bulju kod nekog derikože i goniča robova za neku smešnu platu ili bez nje.
Ili veza, treće ne postoji.

Apsolutna istina. Diploma ili iskustvo? 4027700691

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Dotore Sre Okt 27, 2010 11:32 pm

Avramova ::
Burla :: Volontiranjem na primer, kao što rade adv pripravnici koji moraju dve godine da gule bulju kod nekog derikože i goniča robova za neku smešnu platu ili bez nje.
Ili veza, treće ne postoji.

Apsolutna istina. Diploma ili iskustvo? 4027700691

Ne volim da citiram, ali ne postoji apsolutna istina :Diploma ili iskustvo? 3681966919:
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Hogar_Strašni Sre Okt 27, 2010 11:35 pm

Ovo mi deluje kao kada su Crnogorca pitali da li zna da pliva, a on odgovara: "Ne znam, ali mogu da nabavim diplomu" :zongler:
Hogar_Strašni
Hogar_Strašni
Član
Član

Broj poruka : 115
Datum upisa : 06.08.2010
Godina : 63
Lokacija : od Vardara do Triglava

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Avramova Sre Okt 27, 2010 11:51 pm

Burla :: Ne volim da citiram, ali ne postoji apsolutna istina :Diploma ili iskustvo? 3681966919:

Takodje ni ja i zato ću da preformulišem rečenicu, za mene je to apsolutna istina, moja subjektivna apsolutna istina. :Diploma ili iskustvo? 3681966919:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Evgenija Čet Dec 16, 2010 9:35 am

Прво диплома па искуство а не искуство па диплома иако се то показало јако уносним за оне који нису на време размишљали.
Важно је само да се човек нађе у колико толико нормалнојх радној средини.
Ко је глуп остаће глуп и поред три дипломе.
Стичу диплому и они не баш бистре главе али не и искуство.
Глупи остају вечите дипломиране дилеје.
Evgenija
Evgenija
Novi član
Novi član

Broj poruka : 96
Datum upisa : 25.11.2010
Lokacija : trusna

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Avramova Ned Dec 19, 2010 8:20 pm

Evgenija :: Стичу диплому и они не баш бистре главе али не и искуство.

Kako ne bi sticali iskustvo, pa to se podrazumeva prilikom sticanja radnog staža. Pitanje je samo kakvo i koliko različito iskustvo?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Lila Ned Dec 19, 2010 9:21 pm

Diploma je preduvjet za sticanje iskustva (osim nešto sitno tijekom školovanja, ali kod onoga o čemu ja pričam, to je ništa).
Burla, volontiraju???
Uf, kod nas nije tako.. Jest da se na početku radi kod advokata,bilježnika i na sudu za 3500kn (500eura), a u firmama za 5000kn cca (700e), a to je za život praktično ništa, osobito ako čovjek kreće od nule, bez obitelji iza sebe, ali ipak se plaća...Volontiranje mi zvuči kao horor nakon diplome, osobito mučno stečene... affraid
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Dotore Sub Dec 25, 2010 10:45 am

Lila ::Diploma je preduvjet za sticanje iskustva (osim nešto sitno tijekom školovanja, ali kod onoga o čemu ja pričam, to je ništa).
Burla, volontiraju???
Uf, kod nas nije tako.. Jest da se na početku radi kod advokata,bilježnika i na sudu za 3500kn (500eura), a u firmama za 5000kn cca (700e), a to je za život praktično ništa, osobito ako čovjek kreće od nule, bez obitelji iza sebe, ali ipak se plaća...Volontiranje mi zvuči kao horor nakon diplome, osobito mučno stečene... affraid

Kako je to lepo ovde pripravnik koji ima 500e platu je zakon.
Advokati plaćaju od 0 do 300 e, uz nekolicinu izuzetaka koji plaćaju po 500. U sudu volontiraš, osim ako ti ćale nije Boris Tadić ili Mišković :Diploma ili iskustvo? 3681966919: ili neki jak sudija.
U firmu neće da te prime, osim ako nemaš neku baš jaku vezu, tako da su adv pripravniici prilično ugrožena kategorija.

Na mom prvom razgovoru za šljaku kod nekog advokata, rekao mi je nema honorara, davaću ti za doručak :Diploma ili iskustvo? 3681966919: Radi se 5-6 ročišta dnevno, iscepaćeš 5 pari cipela mesečno, ja sam mu samo rekao da on ne zna koliko ja mogu da pojedem za doručak, i tu se naša divna konverzacija završila :Diploma ili iskustvo? 3681966919:

Kao trebalo bi ja njemu da plaćam što učim zanat, a posle godinu dana si sposoban da mu završiš bukvalno svaki posao, a da on ne mora da izađe iz kancelarije. To je survivor, a ne ovi mamlazi što jedu pirinač po filipinima :Diploma ili iskustvo? 3681966919:
Dotore
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 46

Nazad na vrh Ići dole

Diploma ili iskustvo? Empty Re: Diploma ili iskustvo?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu