Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 61 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 61 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

+19
Time
Johnny-Azra
Miško
madam mim
Batista
Lilith
furija
Mojra
RINGE
Avramova
digitalmandrak
svejedno
L2
Dragana
Orhideja
cat09
Bass
IMHO
Istina ex Natasha
23 posters

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od L2 Sre Sep 01, 2010 11:42 pm

U pravu si ..sta imamo od znanja ? JEDNO VELIKO NISTA .U ovom slucaju.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Gost Sub Sep 04, 2010 9:43 am

Verujem da postoji nesto od cega ne mozemo pobeci. Ako od dva puta izaberemo onaj bolji ili onaj losiji opet je to sudbina birala. Jedan od puteva moze biti pogresan i kada njega izaberemo... znak je da se sudbina poigrala sa nama a ne mi sa sobom.

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Orhideja Sub Sep 04, 2010 10:56 pm

Priča iz mog grada:

Pre 20 godina u jednom selu se desila saobraćajka. Čovjek je ostavio kombajn na cesti neobilježen (bez upaljenih svjetala a skretao je u dvorište) u kombajn su udarili motorom mladić i djevojka s njim, on je na mjestu poginuo a ona je nakon dužeg liječenja oporavljena došla kući. Čovjek čiji je kombajn bio, je tad bio mlad, oženjen, nekoliko godina već u braku ali bez djece, bogat...niko ne zna ni kako ni zašto nije ni dana odležao za poginulog mladića.
Elem nakon godinu dana žena mu zanese i rodi sina jedinca.
Prošle godine, istog dana samo 50 m niže na okuci sin se autom zaletio u traktor sa prikolicom i na licu mjesta poginuo, obojica su imala 18 godina.
Sudbina.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od svejedno Sub Sep 04, 2010 11:11 pm

orhidejina prica je tipican primer takozvane bozje pravde. izbegao si ljudsku, ali bozju neces. na ovaj ili onaj nacin za zlocin se placa. ali sta kad te kazna sustigne a nikakve krivice nema? u tom pogledu mnogo je viseslojnija, upitnija pa i stravicnija imhina prica sa prethodne strane.
ko je taj sto sudi i kaznjava po svome?
svejedno
svejedno
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 624
Datum upisa : 22.08.2010
Lokacija : svejedno

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od RINGE Sub Sep 04, 2010 11:16 pm

Moze ako bezis u proslost
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od L2 Sub Sep 04, 2010 11:44 pm


Po meni je pitanje sudbine vezano za veru.Gotovo je prisutna u svim religijama .Ona niti je bila niti ce biti dokazljiva kao objektivnost.To znaci verujes u nju ili ne !Ja ne verujem.


L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Orhideja Sub Sep 04, 2010 11:48 pm

svejedno ::orhidejina prica je tipican primer takozvane bozje pravde. izbegao si ljudsku, ali bozju neces. na ovaj ili onaj nacin za zlocin se placa.

Pazi ja sam navela primjer iz svog grada, postoje imena i prezimena ali ne bih o tome. Da li je to Božija pravda, sudbina ili nešto treće ja ne znam ali je nevjerovatno poklapanje, datuma, mjesta, načina i godina tih mladića.
ali sta kad te kazna sustigne a nikakve krivice nema?

Onda vjerovatno da se plaćaju nečiji grijesi.
u tom pogledu mnogo je viseslojnija, upitnija pa i stravicnija imhina prica sa prethodne strane.
ko je taj sto sudi i kaznjava po svome?
To da.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Gost Ned Sep 05, 2010 9:16 pm

ne moze...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Dragana Čet Sep 16, 2010 8:46 pm

L2 ::Ti mislis da nemamo mogucnost izbora ?

Imamo mogućnost izbora ali ... svaki od njih , bez obzira što odabrali , dovest će nas ; na isto .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Gost Pet Maj 09, 2014 9:28 am

Ne verujem u neku unapred zapisanu i nepromenljivu sudbinu. U svakom trenutku imamo mogućnost izbora i naši izbori nas vode dalje.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Mojra Pet Maj 09, 2014 10:18 am

A sta ako je sudbina da nacinimo izbor koji smo ucinili?
Question

Sve se moze prepisati sudbini! Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 1179806630
Mojra
Mojra
Legendarni član

Broj poruka : 10161
Datum upisa : 22.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Gost Pet Maj 09, 2014 10:26 am

pa može.. greške sudbini, zasluge nama i milina...

Izbore često pravimo nesvesno, po navikama. Ko zna kakvim i od kad navikama, pa nam se onda čini da ne znamo zašto smo baš tako odlučili. Eto, tako bilo suđeno...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Avramova Pet Maj 09, 2014 10:33 am

oblica :: Izbore često pravimo nesvesno, po navikama. Ko zna kakvim i od kad navikama, pa nam se onda čini da ne znamo zašto smo baš tako odlučili. Eto, tako bilo suđeno...

Zašto navike mešati sa "sudbinom"? Svaki događaj je različit pa me interesuje kako to navika utiče na našu odluku?

Inače nisam sklona verovanju da postoje navike. Rekla bih da su to ritmične radnje koje smo prihvatili ad hoc i čim se nađemo u drugoj situaciji, one nestaju ili se preobražavaju.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Mojra Pet Maj 09, 2014 10:49 am

oblica ::

Izbore često pravimo nesvesno, po navikama. Ko zna kakvim i od kad navikama, pa nam se onda čini da ne znamo zašto smo baš tako odlučili. Eto, tako bilo suđeno...
Ne cine svi izbore po navikama .
Ima i onih koji nesto i nauce prolazeci kroz zivot,ukoliko rade na sebi Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 4027700691
Mojra
Mojra
Legendarni član

Broj poruka : 10161
Datum upisa : 22.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Gost Pet Maj 09, 2014 10:55 am

Avramova ::Zašto navike mešati sa "sudbinom"? Svaki događaj je različit pa me interesuje kako to navika utiče na našu odluku?

Inače nisam sklona verovanju da postoje navike. Rekla bih da su to ritmične radnje koje smo prihvatili ad hoc i čim se nađemo u drugoj situaciji, one nestaju ili se preobražavaju.

Recimo, ja te ne poznajem, pa mi je sasvim isto da li odluke donosiš svesno ili po navici, ali neko ko te jako dobro poznaje to može da primeti. Te naviknute reakcije i čine JA. Definišu nas. Na osnovu njih neko nas može opisati.
Podložne su promenama kao i sve drugo, ali se sporo i teško menjaju.
Kada neko kaže ''ne mogu pobeći od sebe'' ili ''to je bilo jače od mene'' ili ''sudbina je htela da baš tako tada odlučim'' to je navika... neka.. ne jedna univerzalna, već milion navikica..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Avramova Pet Maj 09, 2014 11:05 am

Pre bih rekla da se odnosi na stil razmišljanja što je rezultat našeg karaktera. To mogu biti i principi.
Navika je ponovljena radnja, zar ne?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Gost Pet Maj 09, 2014 11:08 am

Ponovljena.. iznova i iznova dok ne ureže dubok trag..

Kao voda kada pravi sebi korito kojim će teći.

Možeš to zvati principima, načinom razmišljanja, karakterom. U korenu je navika.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Mojra Pet Maj 09, 2014 11:10 am

"Sudbina je tako htela da tako odlucim u tom trenutku" je posledica okolnosti u datom momentu koji su uticali a ne nekakva navika.
"jace od mene" takodje splet okolnosti utice.
Ne reagujemo uvek isto.
"Ne mogu pobeci od sebe" trenutak slabosti koji je promenljivog karaktera.
Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 2207937128

Mojra
Mojra
Legendarni član

Broj poruka : 10161
Datum upisa : 22.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Gost Pet Maj 09, 2014 11:12 am

važi..  Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 1692082600 
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Mojra Pet Maj 09, 2014 11:13 am

Ja i Av,ne robujemo navikama ,volimo promene pa otud i nas ugao posmatranja Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 3681966919


Poslednji izmenio Mojra dana Pet Maj 09, 2014 11:14 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Mojra
Mojra
Legendarni član

Broj poruka : 10161
Datum upisa : 22.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Avramova Pet Maj 09, 2014 11:13 am

Primer. Moja pok. baka se budila rano i tako godinama, decenijama. Kada je zašla u pozne godine zime je provodila kod mene. Nije morala da se budi jer nije imala potrebe ni obaveza. To sam joj rekla i od tada je spavala duže. Kako je moguće da navika koju je sticala i stekla nakon osam decenija, odjednom nestane.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Gost Pet Maj 09, 2014 11:17 am

pa blagoš vama.. ja svoje navike još nisam ni osvestila... Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 363364791

Kako je promenila mesto gde provodi zime? affraid  

Vas dve mene zezate..  Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 1369909122 to nije lepo...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Mojra Pet Maj 09, 2014 11:33 am

Mi smo ozbiljne :palac: mi smo s navikama posvadjane.
Bezimo od rutine ko djavo od krsta Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 479116528
Mojra
Mojra
Legendarni član

Broj poruka : 10161
Datum upisa : 22.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Avramova Pet Maj 09, 2014 11:35 am

@oblice, vrlo sam ozbiljna. Baka je živela u Vojvodini pa je dolazila zimi kod mene u Bg. da se ne bi maltretirala oko grejanja a živela je sama.

Evo još primera. Kada odem na godišnji odmor, ne da se opustim, ma sve "navike" otpadaju. Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 3898799149

Mojra, ne začikavaj.  Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 3486417944

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Gost Pet Maj 09, 2014 11:53 am

Ne vidim ništa čudno u tome što neko može da se opusti kod unuke u gostima ili na godišnjem odmoru. Čak i da si navela primer gde nije promenjeno okruženje već samo navika i to je ok. Nisam ni rekla da naviku nije moguće promeniti. Govorim o tome da je neke navike teško uočiti.
Pa eto, ti probaj neku da otkriješ, ako hoćeš.

A i ne moraš..  Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 363364791
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sudbina! Da li se od nje moze pobeci? - Page 2 Empty Re: Sudbina! Da li se od nje moze pobeci?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu