Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 57 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 57 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Hermetizam - Page 3 EmptyJuče u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Hermetizam - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Hermetizam - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Hermetizam - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Hermetizam - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Hermetizam - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:18 pm od Dall

» Obuća
Hermetizam - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Hermetizam - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Hermetizam - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Hermetizam - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Hermetizam - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Hermetizam - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Hermetizam - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Hermetizam

+6
Akhenaton
inspy
Avramova
L2
Dragana
RINGE
10 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od RINGE Ned Jul 25, 2010 11:37 am

RINGE ::
"ono sto je iznad jednako je onome ispod"



Akhenaton :: "Kako je gore tako je i dole"


Ja se bavim sustinom, ne formom. Inace, ne, ne bavim se hermetizmom jer bavljenje podrazumeva praktikovanje, a moj nivo svesti nije jos uvek na tom nivou da bi praktikovanje dalo zeljene rezultate. Bavim se teorijom, bez cijeg dobrog savladavanja nije preporucljivo preci na praktikovanje.


Akhenaton ::

Svako,pa i najbezazlenije proucavanje Hermesovog ucenja nosi posledice,zlo zlom,a dobro opet zlom jer se cena mora platiti...

Hermetizam - Page 3 2518772342 bez dubljeg objasnjenja ovo je samo mrtvo slovo na papiru

Akhenaton ::
Mislim da je bolje poceti od vec pomenutog Levija,kao i Regardijea i Blavatske...nego odmah citirati Hermesa TRIPUTANAJVECEG.

A ja mislim da je bolje da ako vec imas neka znanja podelis sa nama. Ne u vidu linkova ili kacenjem kojekakve literature koju niko nece citati.

Akhenaton ::
Prijateljski savet....jer ovde pises kao Agrippa ,ali nisi Agrippa..one je znao sta radi.

Prijateljski savet, bavi se temom ne mnome
Very Happy


@fri

To je pitanje iz "predhodne glave" zarad preglednosti teme savetujem da u dublju raspravu, ne aktuelnog principa, ulazimo po zavrsetku svih principa. Jbg znam da iziskuje vreme
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od RINGE Ned Jul 25, 2010 12:14 pm

Hajmo nazad na temu, 7 podnivoa fizicke ravni.

Nivo materije A obuhvata stanja materije kao sto su cvrsta, tecna i gasno stanje.

Nivo materije B obuhvata odredjena visa i suptilnija stanja materije kao sto je "zraceca materija" materija koja zraci, zracenje.

Nivo materije C obuhvata forme koje su najfinije i najneznije. Forme o kojma naucnici jos uvek nista ne znaju.

Nivo vecne materije je ono sto naucnici nazivaju ETROM, materija ekstremne tankoce i elasticnosti koja prozima sav prostor i ponasa se kao posrednik za prenos talasa energije kao sto su svetlo, toplota itd. . . Ovaj etar je veza izmedju materije i energije i poseduje prirodu oba.

Nivo energije A obuhvata dobropoznate vrste energije kao sto su toplota, svetlost, magnetizam . . .

Nivo energije B obuhvata visi nivo energije o kojoj nauka malo zna a koji se cesto nazivaju " finim silama prirode" za nju se vezuju odredjeni prirodni fenomeni.

Nivo energije C obuhvata nivoe energije koji su tako organizovani da imaju karakteristiku "zivota" Ova energija je nepojmljiva coveku i moze se smatrati kao "bozanska moc"


U Veliki Mentalni nivo spadaju forme zivih bica, zivota.

Ovaj nivo se moze podeliti u 7 podnivoa

1. Nivo mineralne svesti
2. Nivo elementarne svesti A
3. Nivo biljne svesti
4. Nivo elementarne svesti B
5. Nivo zivotinjske svesti
6. Nivo elementarne svesti C
7. Nivo ljudske svesti


Poslednji put izmenio RINGE dana Uto Avg 24, 2010 4:47 pm, izmenio ukupno 2 puta
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od Akhenaton Ned Jul 25, 2010 12:26 pm

RINGE :: A ja mislim da je bolje da ako vec imas neka znanja podelis sa nama. Ne u vidu linkova ili kacenjem kojekakve literature koju niko nece citati.

Paracelsus,Agrippa i ostali pomenuti nisu kojekakva literatura,to bi trebalo da znas,a narocito sto pod tim smatras i spise osnivaca hermetizma...cije knjige sam isto pomenuo.

Takva znanja ne delim,adept bilo koje vrste nema prava da deli znanja iz Hermetizma...i ti kacis izvode iz raznih knjiga ,pa nikom nista...

U stvari ja i ne znam nista o tome...

Sad jos preciznije mogu da ti kazem da zvucis kao Agrippa,a delujes kao Piko de la Mirandola...mislim da ti je jasno na sta mislim. .

Necu vise da ti smetam,radi sta mislis da je najbolje...a upozorenje nije mrtvo slovo na papiru...zao mi je da to tvrdis...onda nisi proucio nista relevantno iz hermetizma...u stvari videces i sam ,mada to ne bih voleo.

Ok,nastavi...necu te vise komentarisati.

Ali mislim da ovde treba raspravljati,a ne da bude tvoj monopol za monolog...a sama rasprava o tehnikama hermetizma je bespredmetna,bitan je nacin i razumevanje...ovo sto ti pises o nivoima,to je za malu decu.Nivoi su mnogo kompleksniji,i nikada se ni ne pomene drugi,dok se potpuno ne savlada prvi...ako nisi prakticar,otkud znas kako nivoi izgledaju???

Znas u cemu je greska? Poceo si da mesas QBL sa Hermesovim ucenjem...ili pastiras nekoga ko je vec pomesao.

Nista licno,ali upamti...otvoris li vrata...otvrorio si ih za sva vremena...nemaju kvaku sa druge strane.
Akhenaton
Akhenaton
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 787
Datum upisa : 21.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od RINGE Ned Jul 25, 2010 1:04 pm

Iako ovaj odgovor ne vodi nicemu osim skretanja od teme moram da napisem i da sa time zavrsimo.

Potpuno mi je jasan tvoj strah od Hermetizma. Ti ni ocigledne stvari ne razumes na pravi nacin a kamoli one u kojima treba zagrebati ispod povrsine.

Prvo ocigledno sto si promasio je.
Poenta mog odgovora tebi je da ne dajes kojekakve linkove jer to ne doprinosi temi iz razloga jer to moze svako ko ga interesuje i sam da nadje a forumska praksa pokazuje da ljudi ne citaju preopsirne ne sazvakane tekstove iz teme koja im je nepoznata.
Najlakse bi mi bilo da sam u uvodnom postu ostavio 20ak linkova ka tekstovima 10ak linkova ka elektronskim knjigama i napisem eto narode koga zanima nek cita.

Drugo sto si promasio je da ne treba da komentarises MENE vec TEMU tako da komentar "ok nastavi . . . necu TE vise komentarisati" zvuci kao recenica uvredjene devojcice.

Poenta je da ovde svi zajedno RAZMISLJAMO i doprinosimo temi koliko smo u mogucnosti. Onoga koga tema zainteresuje sam ce naci literaturu da dublje proucava problem.

Treba raspravljati ali kad se zaokruze celine, da si procitao celu temu znao bi. Celine su neophodne da neki novi clan koji bude sutra zeleo da procita ovu temu mogao da se snadje u istoj.


Ovo za nivoe si totlano pomesao loncice, ja ovde iznosim teoriju ne praksu a ona je u hermetizmu bitno razlicita. ti pominjes prakticne nivoe dok ja pisem o teorijskim. A o teorijskim mogu da pisem i bez licnog iskustva. Kao sto mozes da znas da je na mesecu slabija gravitacija nego na zemlji iako nisi nikad bio tamo.

i da ovo za adepta :albino:

Sad moram kao moderator da prozborim. Sa ovim zavrsavamo licnu diskusiju i vracamo se na temu.
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od Akhenaton Ned Jul 25, 2010 1:15 pm

Naravno...posto si kroz redove provukao da sam neznalica u vecini stvari...ok prihvatam

Molim te pronadji gde sam stavio neki link...e takvu ociglednu laz ne prihvatam

Samo optuzivanje za povrsnost je izgleda tvoja jedina odbrana...hajde vazi...

Ja i dalje tvrdim da ne znas u sta si se upustio...u hermetizmu i samo otvaranje knjige,a kamoli proucavanje sadrzaja (teorija) isto je sto i praksa...proucavas jbg...

I molim te bez uvreda,ja tebe ne vredjam...uvredama se brane glupaci koji misle da su najpametniji..

Samo sam mislio najbolje,da ne zaglibis bezveze...


Poslednji izmenio RINGE dana Ned Jul 25, 2010 1:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : nepotreban citat)
Akhenaton
Akhenaton
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 787
Datum upisa : 21.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od inspy Ned Jul 25, 2010 3:00 pm

u bre ljudi, ko hoce ozbiljno da se bavi trazice sa strane jos ako je dorastao i prerastao. Ovo je samo pokretanje misli i intriga, pa hajde da od necega krenemo, kako god. od nivoa, ne znam...Svi smo mali kalibar, licno najmanji pa ste me zaintrigirali obojica. Ringetova namera je cista.*
pa dokle stignemo......
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od L2 Ned Avg 01, 2010 10:42 am

Akhenaton ::Najbolje je da procitate Paracelsus-Coelhum Philosophorum...ili nesto od Elifasa Levija za pocetak...ako zelite ,okacicu vam linkove.

Ja sam za.To si trebao uraditi i bez pitanja .Cekam i nemoj da omanes .Sve lepe teme stoje i niko nije zainteresovan za diskusiju.A ja ne volim monologe .
pozdrav do tvog javljanja ..
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od RINGE Uto Avg 24, 2010 5:11 pm

PRINCIP VIBRACIJE

Nista ne miruje, sve se krece, sve vibrira


Hermeticko ucenje uci ne samo da sve vibrira vec da razlike u manifestacijama poticu upravo zbog razlike u stepenu vibracije. Cak i SVE vibrira samo toliko beskonacnom brzinom/stepenom da deluje kao da miruje. Kao sto tocak koji se okrece odredjenom brzinom deluje kao da miruje.

Ucenje govori da je duh na jednom polu vibracije dok je gruba materija na drugom polu vibracije. Izmedju ova dva pola vibracije postoje milioni miliona pod razlicitih nivoa vibracije.

Nauka uci da su molekuli sastavljeni od atoma koji su u konstantnom krtetanju/vibraciji, zatim atomi su sastavljeni od protona i elektrona koji su takodje u pokretu u odredjenom stepenu vibracije, takodje i nove otkrivene cestice jos sitnije od protona i elektrona vibriraju. Sto je u potpunosti saglasno sa hermetickim ucenjem.

Isti je primer i sa razlicitim formama energije. Nauka uci da je svetlo, toplota, magnetizam, elektricitet . . . samo razlicita forma vibracionog kretanja koja proistice iz etra.





RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od RINGE Uto Avg 24, 2010 5:38 pm

Univerzalni etar cije osnove nauka ne moze da objasni u potpunosti, hermetisti smatraju visim nivoom materije, zapravo materijom na visem nivou vibracije i nazivaju je etericnom supstancom. Hermetisti smatraju da je etericna supstanca extremne tankoce i elasticnosti i prozima univerzalni prostor sluzeci kao medium za prenosenje talasa energije kao sto su svetlo, toplota, magnetizam etc. Ucenje je da je etericna supstanca veza/posrednik izmedju materije i energije.


Hermeticno ucenje ide i dalje i govori da je misao, emocija ili bilo koje mentalno stanje u vezi sa nivoom vibracije. Deo ovih vibracija izlazi iz svog okvira i utice na svest drugih indukcijom, sto dovodi do pojave telepatije.

Svaka misao, osecaj ili mentalno stanje ima svoj odgovarajuci nivo vibracije. Snagom licne volje ili voljom nekog drugog ovaj nivo moze biti promenjen. Prihvatanjem ovoga pojedinac moze svesno da utice na svoje mentalno stanje, na svoje misli, emocije itd. Takodje pojedinac moze snagom volje da utice na druge stvarajuci zeljeno mentalno stanje i kod druge osobe.
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od L2 Uto Avg 24, 2010 5:43 pm

Lepo da si se vratio temi.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od RINGE Uto Avg 24, 2010 6:10 pm

PRINCIP POLARNOSTI

Cetvrti hermeticki princip smatra da sve ima dve strane, dva aspekta, dva pola sa razlicitim nivoom izmedju dva ekstrema.

Hermetisti smatraju da su suprotnosti, teza i antiteza, zapravo indenticni u svojoj prirodi samo razliciti u stepenu. Oni pocinju pokazajuci da su mateija i duh isto samo na razlicitom stepenu (sto mozemo videti iz predhodnog principa) Oni nastavljaju pokazujuci da su hladnoca i toplota isti u prirodi a samo razliciti u stepenu. Moze li neko reci kad pocinje toplota a kad prestaje hladnoca ili obrnuto? Isto je i sa terminima nisko i visoko naprimer. Svetlo i tama su samo polovi iste stvari, muzicke note startujuci sa C i zavrsavajuci opet sa C. Tisina i buka, tvrdo i meko, pozitivno i negativno.

Dobro i lose nisu apsolutni, mi smatramo jedan kraj skale dobrim a drugi losim. Nesto je manje dobro nego onno iznad njega na skali i vise lose u odnosu na ono ispod njega na skali.

Isto je i sa ljubavlju i mrznjom. Iako se smatraju dijametralno suprotnim to su zapravo jedno samo razlicitog stepena.


Ova cinjenica omogucuje hermetistima da preobraze jedno tsanje u drugo na liniji polarnosti. Stvari koje pripadaju drugoj klasi ne mogu da se preobrate jedno u drugo pa tako ne mozemo od ljubavi da stvorimo toplotu ili od svetla ton. Dakle mrznja se moze preobratiti u ljubav, hladno u toplo, strasljivost u hrabrost itd.

Sustina promene nije u tome da se jedna stvar promeni u drugu vec je sustina u promeni stepena iste stvari.
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od RINGE Uto Avg 24, 2010 6:11 pm

L2 ::Lepo da si se vratio temi.

Malo manje cu da detaljisem kao sto se moze primetiti. da konacno zavrsimo sa svim principima.
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od L2 Uto Avg 24, 2010 6:30 pm

Ovako teske teme su uvek teske .Kako god da ih skratis ,pojednostavis one mogu biti interesantne samo onima koji imaju stvarni interes i koji imaju strpljenja.Prema tome lagano.Nikome se ovde ne zuri. :slusa muz: Pricu o vibracijama obozavam to je moje podrucje ..
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od Mr Undo Sre Okt 06, 2010 1:58 pm

Zbog cega si stao??
Mr Undo
Mr Undo
Novi član
Novi član

Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od RINGE Sre Okt 06, 2010 2:09 pm

Malo me volja splasla a i zamerili su mi da forum treba da bude zasnovan na dijalogu a ne monologu.
RINGE
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 38
Lokacija : U Hladu Bagrema

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od Fristajlo Sre Okt 06, 2010 2:17 pm

Pa, ako postoji interesovanje, zabole te za zameranje. Ionako mnogi dijalog shvataju kao naizmenične monologe... Hermetizam - Page 3 473429
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od Mr Undo Sre Okt 06, 2010 2:26 pm

Pa da je to bio monolog, onda u redu. Ali svako ko ima oci video bi da nije. A sada ako cemo u procentima koliko je bilo dijaloga a koliko monologa .... Besmisleno! Mene zapravo ni ne zanima Hermetizam u tolikoj meri sada. Vec sam video da hermetizam najvise daje znacaja, vibriranju misli. Sto me trenutno jako zanima, pa ako bi mogao jos nesto o tome da kazes, a da nije Franc Bardon.
Mr Undo
Mr Undo
Novi član
Novi član

Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od DeoValenta Ned Okt 16, 2011 10:59 pm


Nemoj da gubis volju dalje da pises,i ja te isto sa velikim interesovanjem citam i mnogo sam srecna sto sam''slucajno'' upala ovde.
avatar
DeoValenta
Novi član
Novi član

Broj poruka : 2
Datum upisa : 16.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od DeoValenta Ned Okt 16, 2011 11:05 pm


A sta mislis o knjigama Franca Bardona?
avatar
DeoValenta
Novi član
Novi član

Broj poruka : 2
Datum upisa : 16.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od gandra404 Čet Okt 08, 2015 6:04 pm

Zasto je ovako zanimljiv opis naprasno prekinut?
gandra404
gandra404
Novi član
Novi član

Broj poruka : 1
Datum upisa : 08.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od Avramova Čet Okt 08, 2015 7:57 pm

gandra404 ::Zasto je ovako zanimljiv opis naprasno prekinut?

RINGE ::
7 Hermetickih Principa
(...)
3. Princip Vibracije

"Nista ne miruje, sve se krece, sve vibrira"

...

Što bi značilo izvoli, uključi se u polilog, biće nam veliko zadovoljstvo. Hermetizam - Page 3 2989507598

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hermetizam - Page 3 Empty Re: Hermetizam

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu