Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 90 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 90 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Коње убијају, зар не? ** EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Коње убијају, зар не? ** EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Коње убијају, зар не? ** EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Коње убијају, зар не? ** EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Коње убијају, зар не? ** EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Коње убијају, зар не? ** EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Коње убијају, зар не? ** EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Коње убијају, зар не? ** EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Коње убијају, зар не? ** EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Коње убијају, зар не? ** EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Коње убијају, зар не? ** EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Коње убијају, зар не? ** EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Коње убијају, зар не? ** EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Коње убијају, зар не? **

2 posters

Ići dole

Коње убијају, зар не? ** Empty Коње убијају, зар не? **

Počalji od Iceman Sre Okt 12, 2016 2:12 pm

Ostaje bez posla još jedan profesor omiljen među studentima


Autor teksta:
Maja Nikolić

Posle profesorke Arhitektonskog fakuleta Ljiljane Blagojević i profesora Fakulteta dramskih umetnosti Ivana Medenice koji nisu izabrani za redovne profesore, uprkos odličnim referencama, ista sudbina čeka i profesora Stanka Ostojića sa Tehnološko-metalurškog fakulteta.

I on tvrdi da su u pozadini svega lični obračuni i osveta. Takve navode dekan demantuje i tvrdi da se tako vrši pritisak na izborno veće fakulteta.

Posle 21 godine, koliko kao vanredni profesor predaje tehničku fiziku na Tehnološko-metalurškom fakultetu, profesor Stanko Ostojić mogao bi zauvek da se pozdravi sa studentima, jer sva je prilika da neće postati redovni profesor, iako, kaže, ispunjava sve uslove.

"Ovde se ne radi o tome da mene neko sprečava u napredovanju, ili da me kažnjava, ovde se radi o tome da ja dobijam otkaz ugovora o radu u 57. godini života. Dobiću otkaz, a ja ništa drugo i ne znam da radim, ja samo znam da radim sa studentima i to najbolje radim", kaže Dr Stanko Ostojić, vanredni profesor Tehnološko-metalurškog fakulteta.

Tome u prilog svedoče i sami studenti.

U istraživanju koje je rađeno 2012. godine studenti koji su završili Tehnološko-metaluršpki fakultet pitani su da zaokruže ime profesora koji je najpozitivnije uticao na njih. Većina studenata zaokružila je profesora Stanka Ostojića.
"Zadovoljava sve kriterijume"

Međutim, da bi postao redovni profesor jednog, profesoru Ostojiću neophodno je bilo mišljenje kolega sa ETF-a, budući da je na tom fakuletu magistrirao i doktorirao.

"On je briljantan kandidat, zadovoljava sve naše kriterijume da bude redovni profesor na ETF-u, a mi imamo strože kriterijume nego što propisuje univerzitet", kaže prof. dr Jovan Cvetić, član stručne komisije ETF.

"Izgleda da to nije dovoljno u našem društvu, da čovek ispunjava sve kriterijume", kaže Cvetić.

To je objašnjenje komisije, ali je izborno veće ETF-a, tajnim glasanjem odlučilo da profesor ne prolazi. A bez matičnog "da", retko se dešava da drugačije odluči izborno veće drugog fakulteta.

Sudeći prema zapisniku sa sednice izbornog veća ETF-a, nije ispunjen najvažniji uslov, a to je "umetnički dojam". Sam profesor Ostojić veruje da mu se uprava sveti jer je kao član sindikata ukazivao na korupciju na Tehnološko-metalurškom fakultetu. Uprava odgovara:

"Ovo je sada prejudiciranje i pritisak i na izborno veće, zato što se diže hajka protiv fakulteta i izbornog veća i stvaraju se teorije zavera bez potrebe", kaže prof. dr Đorđe Janaćković, dekan Tehnološko-metalurškog fakulteta.

A istina je, kaže dekan, da bi profesor Stanko Ostojiić trebalo da poradi na svom CV-u, jer, kako tvrdi, i pojedini docenti imaju jače referate od njegovog.

"Mislim da je mogao mnogo više da pruži fakultetu, sebi, ali i struci", kaže dekan.

U četvrtak zaseda izborno veće TMF-a kada će 60-ak redovnih profesora odlučiti hoće li u svoje redove primiti profesora Ostojića. Sam profesor uveren je će da će 31. januar sledeće godine, kada mu ističe ugovor, biti i njegov poslednji na fakultetu.

Izvor: http://rs.n1info.com/a200658/Vesti/Vesti/Jos-jedan-profesor-dobija-otkaz.html


О наслову:

**У малом калифорнијском граду се одржава плесни маратон, на ком ће пар који последњи остане на плесном подијуму бити награђен са 1.500 долара. Игра је међутим сурова, траје неколико месеци, и уопште није лако освојити прво место.

https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9A%D0%BE%D1%9A%D0%B5_%D1%83%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%98%D1%83,_%D0%B7%D0%B0%D1%80_%D0%BD%D0%B5%3F_(%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BC)
avatar
Iceman
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2164
Datum upisa : 12.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Коње убијају, зар не? ** Empty Re: Коње убијају, зар не? **

Počalji od madam mim Ned Okt 16, 2016 2:44 pm

Univerzitet puca po šavovima... A kako i ne bi? Skoro dve decenije proizvodimo abnormalne količine doktora nauka i doktora umetnosti... Doktorat je obesmišljen, a sujete su (zahvaljujući titulama) narasle do neslućenih granica. I sad se glođu međusobno ovi i oni doktori, umetnici i naučnici, stari i novi doktori, među novima uglavnom mediokriteti među sobom... Ko na Univerzitetu sebi dozvoli bilo kakvo zameranje kolegama (a nije još postao redovni profesor tj zaštićeni beli medved), može da se oprosti sa karijerom i mogućnošću napredovanja. Kritika se nikome ne oprašta. Ako je profesor iz gore pomenute priče još ukazivao na korupciju bilo gde... pa, on više nema čemu da se nada...

E, jadne nam i umetnost i nauka...
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu