Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 11 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 11 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Miroljubivost EmptyJuče u 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Miroljubivost EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Miroljubivost EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Miroljubivost EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Miroljubivost EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Miroljubivost EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Miroljubivost EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Miroljubivost EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Miroljubivost EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Miroljubivost EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Miroljubivost EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Miroljubivost EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Miroljubivost EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Miroljubivost

+9
inspy
L2
Fristajlo
Lila
Sklad odjeka
Bass
Avramova
Vidra
Dragana
13 posters

Ići dole

Miroljubivost Empty Miroljubivost

Počalji od Dragana Uto Apr 13, 2010 7:27 pm

Još je Isus Krist u svojoj najpoznatijoj propovijedi rekao ; ,, Sretni su miroljubivi ! ,,
Grčka riječ za ,, miroljubiv ,, doslovno znači ; mirotvorac . Biti mirotvorac ne znači samo ; izbjegavati sukobe s drugim ljudima . Mirotvorac preuzima inicijativu u razvijanju dobrih odnosa sa drugim ljudima i trudi se promicati mir .
Jesu li ove Isusove riječi primnjenjive i u naše vrijeme ? Neki misle da u današnjem svijetu čovjek mora biti nemilosrdan , agresivan , pa čak i nasilan , želi li uspjeti u životu.
Je li mudro uzvraćati nasilnicima istom mjesrom ? Isplati li se , biti biroljubiv ?
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Vidra Uto Apr 13, 2010 7:40 pm

Isplati li se , biti biroljubiv ?
miroljubiv...

Ne... osim ako to nije licna satisfakcija.
Svaki konflikt oduzima dosta energije, tako da je na coveku da sam proceni koliki je njegov interes da se u nesto upusta.
Kada sam bila dete to se cak nazivalo linijom manjeg otpora, jer se za sebe treba boriti.
Ako nemate podrsku i zaledjinu tesko da cete uspeti i mitrovorenju.
Mnogi konflikti desavaju se mimo nas. Zasto bismo mirili ljude koji to ne zele? Mislite ,li da postoji mogucnost ubedjivanja koja je mirotvorna?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Avramova Uto Apr 13, 2010 8:47 pm

Uvek, dokle god čovek hodi ovom planetom, tvoriti mir je "isplativa" radnja. Sve ostalo je čista destrukcija pa čak i autodestrukcija.

Današnjica jeste nemilosrdna i ko ju je učinio takvom do nemilosrdni čovek zaboravljajući da se može i drugačije.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Bass Sre Apr 14, 2010 2:05 am

Setite se bilo kojeg sukoba u istoriji čovečanstva i ako možete za neki da kažete da je bolje što je došlo do krvoprolića, nego da je mirnim putem sve rešavano, onda je miroljubivost poljuljana. Mir je uvek bolji od nemira.
Bass
Bass
Član
Član

Broj poruka : 484
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Sklad odjeka Sre Apr 14, 2010 10:36 am

Volim miroljubive ljude, a kad treba da podignu svoj glas. Kad je u pitanju napad na licnost, integritet i sopstveno misljenje, onda treba da se suprotstavi iz petnih zila. Ali tu treba da postoji odredjena granica. Ne volim SADiste.
Sklad odjeka
Sklad odjeka
Član
Član

Broj poruka : 151
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Lila Sre Apr 14, 2010 10:58 am

Također ˝glasam˝ za miroljubivost i trudim se u svom životu što više se ponašati u skladu sa tim.
Konflikti i nemir me uvijek osobno pogađaju, pa je miroljubivost za moju ličnost jedina opcija. Često prešutim napad na sebe, međutim, imam neku svoju granicu izdržljivosti kada počinjem da se branim.
Lila
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 36
Lokacija : The Upper East Side

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Gost Sre Apr 14, 2010 11:29 am

Dragana ::
Jesu li ove Isusove riječi primnjenjive i u naše vrijeme ? Neki misle da u današnjem svijetu čovjek mora biti nemilosrdan , agresivan , pa čak i nasilan , želi li uspjeti u životu.
Je li mudro uzvraćati nasilnicima istom mjesrom ? Isplati li se , biti biroljubiv ?

Da li se isplati biti miroljubiv? Mislim da ne, vreme je takvo nikakvo, ljudi su jos gori, agresivni, u zurbi.
Ali, nema nam druge: Mir, mir i samo mir! Miroljubivost 3726945182

Nauchila sam da se branim, ne da napadam.To je uslov opstanka. Jer mozes ti zeleti mir, biti miroljubiv, govoriti i raditi dobre stvari. Dzaba ako te napadnu sa ledja, zaskoche oni kod kojih se mnoze identiteti u glavi i pobrklali su lonchice od mrznje. U tom sluchaju moras da se branis svim dozvoljenim sredstvima. Odbrana je legitimna kao metod u borbi za mir. Oni koji zele rat nece se smiriti ako im se ne odupres na neki nachin i ne pokazes da imas integritet.
Verujem u Boga, ali lako ne okrecem i drugi obraz. Vishe ne. Ne dam na sebe. Ne dam na druge, slabe, borim se i zivim. Zato sam ovde na ovom svetu. Ljubim zivot i postujem svakoga, ali se svakome ne dam za*ebavati. Podivljala sam malo, grrrr....
Nauchila sam to hvala Bogu. Miroljubivost 3642151539
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Fristajlo Sre Apr 21, 2010 11:56 pm

Ljubav prema miru počinje tako što se prestaje govoriti o pravednim ratovima, rekao je Zigmund Graf, nekad.
Miroljubivost je luksuz koji sebi mogu priuštiti samo jaki i moćni; u ovom svetu, kakav je danas, miroljubivost je najčešće odustajanje od sebe, iz pukog straha. Treba razlikovati miroljubivost od neagresivnosti.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od L2 Sre Jul 07, 2010 6:15 pm

1.U principu sam za miroljubivost.

2. Da li je mudro uzvracati nasilnicima? Naravno da nije .
Ponekada ste prisiljeni da se ponasate mimo svojih principa,cesto I svojih moci i snaga.Ako ste u neravnopravnom odnosu onda to ocito nije mudro.Dakle moraju se izmeriti snage- sto takode spada u mudrost .Nije mudro kada dovodite sebe licno, pogotovo druge u opasnost.

3.Da li se isplati ? Ako postignete pozitivan efekat DA. Ja sam CESTO uzvracala,U SITUACIJAMA NERAVNOPRAVNOSTI I VELIKOG RIZIKA.. Desava se ponekada da slabiji pobede, ili da se pobeda ostvari naknadno.Iz danasnje perspektive mogu ustvrditi da sam postupila ispravno.Da li mi se isplatilo? Ukupno gledajuci ,na duze staze da.Ali sa posledicama.
Miroljubivost Halogran7



Sta mislite kome se vise isplati ? : 'Play the news' ili Newsgaming.com
http://www.virtualnigrad.com/Prva_igrica_koja_od_igraca_trazi_miroljubivost-54-2516?pd=54&pt=2516&naslov=Prva_igrica_koja_od_igraca_trazi_miroljubivost

'Play the news'slogan je jedne americke firme koja prodaje shooter igrice sa sadržajem koji prati aktualne TV vesti. Pobiti Sadamove sinove, sravniti talibane sa zemljom, bacati bombe na teroriste - koliko god vam srce želi.

Newsgaming.com sa sedištem u Urugvaju je grupa nezavisnih umetnika I softverasa . Kako je grupa Newsgaming je reagovala na madridski napad flash igricom u kojoj vidimo nepomicne ljude koji stoje sa svecama u rukama, a na majcama im pišu sledeci natpisti 'I love NY', 'I love Tokyo', 'I love Oklahoma'. Jedino što možete napraviti je to da klikom miša na svecu pojacate intenzitet svetlosti.
"Igrica je svim žrtvama napada, kao i svim gradovima koji su pretpjeli slicne zlocine. Možda toga niste ni svesni, ali ovo je prvi put u istoriji da se od igraca traži miroljubivost", kažu programeri.
L2
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 72
Lokacija : Netherland

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Fristajlo Čet Jul 08, 2010 1:30 am

Atila: i ja hoću mir, ali, samo- hunski...

Karel Čapek...
-------------
Ko li je od današnjih učio od njega?
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od inspy Čet Jul 08, 2010 1:39 am

Igrica je svim žrtvama napada, kao i svim gradovima koji su pretpjeli slicne zlocine. Možda toga niste ni svesni, ali ovo je prvi put u istoriji da se od igraca traži miroljubivost", kažu programeri.

hihi, gde ovo zalazi....ili sam umislila...
vi budite miroljubivi, ugusite svaku razumnu reakciju, verujte medijima i oslonite na vashu svetsku" vojsku koja vas cuva i reshava stvar. :violina:


ja sam za razumnu miroljubivost, ofkorz :galami:
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od cvjeticanin Uto Dec 06, 2011 11:00 pm

:: ? Neki misle da u današnjem svijetu čovjek mora biti nemilosrdan , agresivan , pa čak i nasilan , želi li uspjeti u životu.
Je li mudro uzvraćati nasilnicima istom mjesrom ? Isplati li se , biti biroljubiv ?
Problemi su u nerazumjevanju..univerzum je prepun inteligencije a ljudi su često nesrećni i ne zadovoljavaju se sva dok ne počnu povraćati čokoladu ,dok su miroljubiviji oni koji je uopše ne mogu da kupe.Jer sve je više slavnih ličnosti koje stvaraju mediji i ime , a manje heroja koji se sami sebe stvaraju karakterom i ova dva pojama često se suprostavljaju.Miroljubiv čovjek vishe koristi nego najučeniji, a strastven čovjek i dobro obraća na zlo i vrlo lako vjeruje u zlo .
Dobar i miroljubiv čovjek obraća sve na dobro

Obavjestite kada izbrišete poruku ?

hvala lepo
cvjeticanin
cvjeticanin
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3752
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od NFS_MW_girl Čet Apr 12, 2012 9:25 am

Dragana ::Još je Isus Krist u svojoj najpoznatijoj propovijedi rekao ; ,, Sretni su miroljubivi ! ,,
Grčka riječ za ,, miroljubiv ,, doslovno znači ; mirotvorac . Biti mirotvorac ne znači samo ; izbjegavati sukobe s drugim ljudima . Mirotvorac preuzima inicijativu u razvijanju dobrih odnosa sa drugim ljudima i trudi se promicati mir .
Jesu li ove Isusove riječi primnjenjive i u naše vrijeme ? Neki misle da u današnjem svijetu čovjek mora biti nemilosrdan , agresivan , pa čak i nasilan , želi li uspjeti u životu.
Je li mudro uzvraćati nasilnicima istom mjesrom ? Isplati li se , biti biroljubiv ?
Volim da mislim i da se nadam da su ove reci primenljive cak i u ovom ludom vremenu u kome zivimo. Nazalost, jesu takva vremena gde, cini mi se, vise uspevaju ljudi koji su sve ostalo osim miroljubivi.
Ja nikada nisam smatrala da je nasilnicima mudro uzvracati istom merom. Ja volim, cak i kada me neko napada, da prvo pokusam na miran i lep nacin da razresim postojeci problem. Ako to ne uspe, povlacim se. Nisam osoba sklona konfliktima i ta koja ce na lose uzvratiti losim ili jos gorim.
Nekada se isplati biti miroljubiv a nekada ne. Ja znam da necu pokleknuti ni pred cim da bi svoje ciljeve ostvarila bilo kojom vrstom zla.
NFS_MW_girl
NFS_MW_girl
Član
Član

Broj poruka : 365
Datum upisa : 03.04.2012
Godina : 40

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Goran81 Ned Maj 13, 2012 10:56 pm

Neki misle da u današnjem svijetu čovjek mora biti nemilosrdan , agresivan , pa čak i nasilan , želi li uspjeti u životu.
Je li mudro uzvraćati nasilnicima istom mjesrom ? Isplati li se , biti biroljubiv ?
Ovisi o tome što tko smatra uspjehom. Za neko veliko materijalno bogatstvo je potrebna agresiva i nemilosrdnost, često nemoralnost uz to. Ali meni je draži moralan život uz skromnije materijalne uvjete. A nasilnicima se ne uzvraća istom mjerom, jer na taj način nismo ništa bolji od njih. Uzvraća im se mirom, moralnošću i racionalnošću.
Goran81
Goran81
Član
Član

Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.05.2012
Godina : 42
Lokacija : Bjelovar, HR

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Avramova Ned Maj 13, 2012 11:01 pm

Goran81 :: Za neko veliko materijalno bogatstvo je potrebna agresiva i nemilosrdnost, često nemoralnost uz to.

Diskutabilno. Prvo da razlucimo sta se podrazumeva pod veliko materijalno bogatstvo?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Goran81 Ned Maj 13, 2012 11:07 pm

Što je tebi potrebno da zaradiš milion eura?
Goran81
Goran81
Član
Član

Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.05.2012
Godina : 42
Lokacija : Bjelovar, HR

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Avramova Ned Maj 13, 2012 11:17 pm

Ok, znaci to je veliko materijalno bogatstvo.
Neko ce ga steci izuzetnim radom koristeci znanje, mozda i porodicni rad.
Za nekoga je veliko materijalno bogatstvo puna kuca, okucnica, plodna zemlja.
Konacno, zasto bi veliko materijalno bogatstvo bilo milion eura? Koji propis to odredjuje? Koliko je takvih bogatasa?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Vulin Ned Maj 13, 2012 11:20 pm

Milion evra? Jedanaest godina pametnog rada, odricanja i ulaganja. Uz mnogo discipline, čvrstine i poštenja.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Goran81 Ned Maj 13, 2012 11:25 pm

Zar tebi Avramova treba objašnjavati razliku između bogatstva i situiranosti? I nitko nije stekao bogatstvo bez znanja i rada, s tim nisi rekla ništa novo...
Goran81
Goran81
Član
Član

Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.05.2012
Godina : 42
Lokacija : Bjelovar, HR

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od cvjeticanin Uto Jun 05, 2012 8:45 pm

Za miroljubivost ne znaju samo političari jer.
Nisam birao jezik kojim govorim ,zemlju gde ću "vjerovato" spustiti kostI Very Happy , i narod sa kojim živim, ali to što su političari BiH uradili u poslednjih 20 ak g..ne bih poželeo ni jednom narodu u svijetu .Bez obzira na vjeroispovjest i religiju naroda u BiH.


Poslednji izmenio cvjeticanin dana Uto Jun 05, 2012 9:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
cvjeticanin
cvjeticanin
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3752
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Vulin Uto Jun 05, 2012 8:48 pm

Mislim da to ima više veze sa mudima, nego sa miroljubivošću, ali nek' ti bude...
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Miroljubivost Empty Re: Miroljubivost

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu