Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Malo o lepim stvarima... EmptyDanas u 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Malo o lepim stvarima... EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Malo o lepim stvarima... EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Malo o lepim stvarima... EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Malo o lepim stvarima... EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Malo o lepim stvarima... EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Malo o lepim stvarima... EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Malo o lepim stvarima... EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Malo o lepim stvarima... EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Malo o lepim stvarima... EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Malo o lepim stvarima... EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Malo o lepim stvarima... EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Malo o lepim stvarima... EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Malo o lepim stvarima...

5 posters

Ići dole

Malo o lepim stvarima... Empty Malo o lepim stvarima...

Počalji od Strelac Pon Jan 13, 2014 9:26 pm

Posto su drustvene i politicke teme uglavnom negativne, nabijene frustom i sivim bojama... palo mi je na pamet da otvorim temu gde cemo pisati nesto pozitivno...

Da je gomila stvari kako ne treba, to vidimo i svojim ocima... al sta je ono sto vas razveseli, nabaci osmeh na lice... sta vam probudi nadu, sta vidite u svojoj okolini sto smatrate za pravi primer na koji se treba ugledati...

Ja volim da odem na pijacu... Djeram ili Kalenic, obe su mi blizu... vec kad prilazis osetis vrevu, kao kosnica... sarenilo boja i mirisa... nema negativne energije, ima onih koji tacno znaju sta hoce, hiruski precizno jedre ka poznatoj tezgi, gde znaju sta i koliko uzimaju... i posle toga pozure kuci... ima onih vecito zbunjenih sto i ne znaju sta bi, i da li bi ista kupili... ima onih koji hoce sve, nemaju kintu, ali to ih ne sprecava u ambiciji...

Gledam svaku tezgu, od povrtara, vocara, igrackara, dzidzabidzara, plasticara, baterijasa i srafara...sa strane ribarnice i mesare...bacaju odredjen smek, ali ne mari... seljaci sa shajkama, grube ruke, stari kantar koji doteruje i pokrade te toliko malo da je greh i primetiti...

Nema segregacije, i mladi i stari, i bogati i siromasni, i seljaci i gospoda... svi zajedno... tu osetis onaj pobednicki duh naroda, koji se ne predaje, ziv je, mrda se... svi zajedno u zivotnoj harmoniji...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Malo o lepim stvarima... Empty Re: Malo o lepim stvarima...

Počalji od Avramova Pon Jan 13, 2014 9:39 pm

Da je tako kako pišeš, za početak ću napisati samo par redaka. Nikada nisam na pijac otišla da se nisam obukla prikladno. Pijaca mi je uvek bila kao mala promenada između bezbroj mini uličica.

Po lepom vremenu se zadržim prilično dugo, razgovaram sa nebrojenim prijateljima pijačarima. Tu srećem ljude raznih profila, od seljaka proizvođača do nakupaca, od profesora do filozofa. Moj pijačni dan je često uspešnija zabava od neke zabave koja bi, po prirodi stvari to morala biti, a nije.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Malo o lepim stvarima... Empty Re: Malo o lepim stvarima...

Počalji od sini_do Pon Jan 13, 2014 9:51 pm

Meni je lepa stvar, to da su mi Muslimani donijeli veliki badnjak.. Na badnji dan, ujutro neko pozvoni na vrata. Otvorih vrata, a veliki badnjak pred vratima. Jedna Muslimanska porodica, ujutro rano otišla na vrh brda i osekla veliki badnjak i donijela meni.. To me je veoma pozitivno iznenadilo, ja koji imam rejting velikog nacionaliste i " četnika ", a da to doživim, ali eto dešava se i ono što se ne može ni zamislit.. Ako činiš dobra dela, ako imaš hrišćanske vrline, onda će te nekad dobro i zadesit....
sini_do
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2648
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Malo o lepim stvarima... Empty Re: Malo o lepim stvarima...

Počalji od Strelac Pon Jan 13, 2014 9:58 pm

Avramova :: Nikada nisam na pijac otišla da se nisam obukla prikladno. Pijaca mi je uvek bila kao mala promenada između bezbroj mini uličica.

Po lepom vremenu se zadržim prilično dugo, razgovaram sa nebrojenim prijateljima pijačarima. Tu srećem ljude raznih profila, od seljaka proizvođača do nakupaca, od profesora do filozofa. Moj pijačni dan je često uspešnija zabava od neke zabave koja bi, po prirodi stvari to morala biti, a nije.

Bas tako...mali karneval na koji si uvek dobrodosao  Smile 
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Malo o lepim stvarima... Empty Re: Malo o lepim stvarima...

Počalji od Strelac Pon Jan 13, 2014 10:03 pm

sini_do ::Meni je lepa stvar, to da su mi Muslimani donijeli veliki badnjak.. Na badnji dan, ujutro neko pozvoni na vrata. Otvorih vrata, a veliki badnjak pred vratima. Jedna Muslimanska porodica, ujutro rano otišla na vrh brda i osekla veliki badnjak i donijela meni.. To me je veoma pozitivno iznenadilo, ja koji imam rejting velikog nacionaliste i " četnika ", a da to doživim, ali eto dešava se i ono što se ne može ni zamislit.. Ako činiš dobra dela, ako imaš hrišćanske vrline, onda će te nekad dobro i zadesit....

Sjajna prica  Malo o lepim stvarima... 1273374577 

Uciniti dobro nekome, pokloniti paznju...a ne traziti nista za uzvrat...

Nije vazno ni kako se zove i preziva, odakle je...covek je... a to je na kraju kad se podvuce crta jedino sto ostaje...

Skoro svako jutro sretnem komsiju Midu... voli covek da se kladi, pitam ga kako je prosao proslu noc, jel mu dosao basket, fudbal... odmah zivne, najcesce se zali da ga je prodala jedna utakmica... necu da ga treznim da to ne igra vise, dam mu slagvort da podeli ono sto pred zenom ne sme u kuci Smile
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Malo o lepim stvarima... Empty Re: Malo o lepim stvarima...

Počalji od laza Pon Jan 13, 2014 10:12 pm

sini_do ::Meni je lepa stvar, to da su mi Muslimani donijeli veliki badnjak.. Na badnji dan, ujutro neko pozvoni na vrata. Otvorih vrata, a veliki badnjak pred vratima. Jedna Muslimanska porodica, ujutro rano otišla na vrh brda i osekla veliki badnjak i donijela meni.. To me je veoma pozitivno iznenadilo, ja koji imam rejting velikog nacionaliste i " četnika ", a da to doživim, ali eto dešava se i ono što se ne može ni zamislit.. Ako činiš dobra dela, ako imaš hrišćanske vrline, onda će te nekad dobro i zadesit....

sini...
to je smisao života,voli ljude oko sebe,budi kulturan,korektan,voli svoj narod,svoju državu i znaj
pravi ljudi ma koje vere bili će te više ceniti nego nekoga ko je poltron ili pljuje po svojima
to je odlika pravog ČOVEKA
kao što patrijarh Pavle reče...budimo ljudi....

postoji romska porodica u mom naselju,muslimanske vere,ne želim da pričam šta im činim i kako pomažem ali mogu ti reći,na svaki verski pravoslavni praznik prvu čestitku od njih dobijem
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Malo o lepim stvarima... Empty Re: Malo o lepim stvarima...

Počalji od Avramova Pon Jan 13, 2014 10:15 pm

U blizini stana gde sam stanovala nalazi se restoran "Casa nostra". Teško je opisati kakav sam  utisak imala gledajući ga i slušajući  zvuke muzike koji su dopirali iz polutame ugodno nameštenog restorana.

Svako veče druga grupa, iz druge zemlje  zaposela je salu i zabava je tekla do kasno u noć. Obično se završavalo džezom a u jeku večeri čula se tradicionalna muzika zemlje iz koje je grupa gostiju te večeri rezervisala kamernu salu za zabavu.

Tu su bili klavir, bas, violina kao inventar i, u zavisnosti od repertoara, mogla se čudi i panova frula, daire...  Štimovanje pred svirku, ljudi raspoloženi, desetak njih je ispred resotrana, puše i veselo ćaskaju.

Prolazila sam kraj njih, gledala ih čežnjivo i mislila u sebi: zašto i mi ne bismo mogli tako? Mogli bismo samo da hoćemo da zaboravimo na svakodnevnicu koja nas guši bez potrebe jer ništa time ne postižemo. Platiš račun i brineš se, odeš u kupovinu, glavna tema cena mesa i sve tako.

A šta je zapravo od svega dobro. Zaboraviti na par sati sve obaveze, probleme jer ionako ih brigama nećemo rešti. Pronaći se na nekom lepom mestu, u nekoj našoj "Casa nostra", sresti se sa ljudima, razgovarati i opuštati se uz smeh, muziku, finu priču o finim stvarima.

Napuniti duše lepotom života i dočekati novi dan osveženi i obogaćeni za užitak više. Lepše je sa ljudima podeliti osmeh jer će, kada budemo delili brigu, briga biti daleko manja.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Malo o lepim stvarima... Empty Re: Malo o lepim stvarima...

Počalji od Strelac Pon Jan 13, 2014 11:17 pm

Odlicna preporuka  Malo o lepim stvarima... 1273374577 

Ako jos radi, valja to posetiti...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Malo o lepim stvarima... Empty Re: Malo o lepim stvarima...

Počalji od digitalmandrak Pon Jan 13, 2014 11:32 pm

Divna tema... Malo o lepim stvarima... 1273374577
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Malo o lepim stvarima... Empty Re: Malo o lepim stvarima...

Počalji od Avramova Uto Jan 14, 2014 4:27 am

Strelac ::Odlicna preporuka  Malo o lepim stvarima... 1273374577 

Ako jos radi, valja to posetiti...

Radi uveliko, kroz prozor sam je gledala svako veče i uzdisala kao da sam gledala čarobni prizor, samo još da odemo u Pariz. Malo o lepim stvarima... 3681966919

Ne mari, imamo i mi neku našu "Casa nostra" samo da je pronađemo ali pre svega da pronađem sebe i da se udružimo za jedno veče u mesecu ili dve, da poželimo to.

Nije potrebno da se čeka važan datum, ništa nije potrebno osim dobre volje. Nažalost, kod mnogih jedino ona izostaje. Ljudi nisu ni svesni da ništa ne košta, a da puno vredi.



____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Malo o lepim stvarima... Empty Re: Malo o lepim stvarima...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu