Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 31 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 31 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? EmptyJuče u 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

+7
naOpaka
Sinaj
Marea
laza
Avramova
inspy
furija
11 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Avramova Sub Jul 20, 2013 12:36 am

furija ::Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada ili je ostao u sada od juce?  

Šta vi mislite o ovome? Question


Poslednji put izmenio Avramova dana Sub Jul 20, 2013 9:31 pm, izmenio ukupno 2 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od furija Sub Jul 20, 2013 12:40 am

Mislim da bi svakako bilo logično da je ostao u jučerašnjem sadašnjem trenutku ali ga ja tako osećam u svakom sada da mi se čini stvarnim, o pet nije stvaran Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 3137150671 Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 363364791 
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Avramova Sub Jul 20, 2013 12:45 am

To je ono kada ja kažem Sinaju, sada gradi naredno sada, to je neminovno. A logično je da živimo sada, u ovom trenutku. To sada je sadržajno, pa tako u njemu može da se nađe i po nešto od prošlog sada. Šta napisah? Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 500484114

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od furija Sub Jul 20, 2013 12:48 am

Ne samo da nadje, nego to "juce" direktno utice da ovo "sada" bude takvo kakvo jeste Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 3137150671 Ebem li ga i juce i danas i sada i sutra i zauvek Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 479116528 
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od inspy Sub Jul 20, 2013 10:55 am

сада нема крај зато што је увек,npr : ) .
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Avramova Sub Jul 20, 2013 12:24 pm

furija ::Ne samo da nadje, nego to "juce" direktno utice da ovo "sada" bude takvo kakvo jeste Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 3137150671 Ebem li ga i juce i danas i sada i sutra i zauvek Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 479116528 

Tačno, što seješ to ćeš i žnjeti, kaže poslovica. I nemoj tako o vremenima, veruj da će svako naredno sada biti bolje. Nada mi je karakterna osobina.


Poslednji izmenio Avramova dana Sub Jul 20, 2013 2:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : višak slovo)

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od laza Sub Jul 20, 2013 1:30 pm

početak svega ima kraj tako da je kraj i juče i sada i sutra u zavisnosti od početka
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Avramova Sub Jul 20, 2013 8:39 pm

lazo, ostalo nam je da probistrimo još malo o početku i kraju, a pitam te, šta je između? Kako ti to zoveš a da nije "sadašnji trenutak".
Bože, gde je Sinaj! Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 500484114

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od laza Sub Jul 20, 2013 8:43 pm

de mene nadje,ti znaš moju filozofiju....
početak rodiš se

kraj umireš

između je kiseo kupus,čvarci,zaljubljivanje,suze,smeh,jagnjetina,pihtije,unučići,krečenje,friziranje.....

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 1089422333 Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 1089422333 Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 1089422333 Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 1089422333 
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Avramova Sub Jul 20, 2013 9:08 pm

Pa eto ti, baš mi se sviđa tvoje razmišljanje. U svemu pobrojanom je mnoooogo emocija a to je suština onoga između.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od laza Sub Jul 20, 2013 9:29 pm

sve to je ,,izmedju,, sve emocije ,sve ljudske težnje,greške,usponi i padovi i sve izatkano u celinu koja ima
početak i kraj.....
kraj ima svoj kraj a on nastaje u novom početku.....
da budem na temi...Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 4027700691 
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Avramova Sre Jul 24, 2013 9:06 pm

Početak - kraj - početak - kraj - ...

Koliko početaka toliko krajeva, toliko nečega. A sadašnji trenutak u svemu: početku, između, kraju. Ima li išta lepše kada sve teče i kada se sve menja, samo da je dobroga.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od laza Sre Jul 24, 2013 9:46 pm

neka svaki početak bude kraj lošeg a početak dobrog,neka se loše završi svakim novim danom i neka svako jutro bude jutro novih nada i želja.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Avramova Sre Jul 24, 2013 9:49 pm

Vrlo optimistično. Verujem da bi nas Sinaj "poklopio" s pitanjem: a gde je u svemu "sadašnji trenutak".

Ima ga, evo sada, baš sada se dešava.

Idi se odmori pa da nastavimo ovu teeeeeeeeešku filozofiju. :hulahop:


Poslednji izmenio Avramova dana Pet Jul 26, 2013 1:25 am, izmenjeno ukupno 1 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od laza Sre Jul 24, 2013 10:52 pm

ja ti rekjoh a možda i nisam
jedini predmet kroz školovanje iz koga sam imao jedinicu i polagao ga je bila filozofija
razlog je što sam na početku četvrte godine kada sam se sreo sa filozofijom posle tri četiri časa rekao profesoru da se ja većih gluposti nisam naslušao u životu.
ti  sa takvim ,, filozofom ,, hoćeš u diskusiju :celo: 

ja sam mišljenja da sve postoji ,budućnost,prošlost,sadašnjost,biće iz loh nesa,civilizacije van naše galaksije,postoji čak i deda mraz....
ako  su to nečiji snovi zašto ih rušiti

ako mi je ovoga trenutka lepo zašto reći da sada ne postoji,zašto da mi lepo prođe i bude prošlost..

ko me razume taj je luđi od mene.... Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 3104961636
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Avramova Sre Jul 24, 2013 11:17 pm

Ali, ali... sadašnji trenutak mora da prođe jer samo tako živimo. Ne daj bože da ne prolazi, ne bismo ni mi prošli.

Iz filozofije sam imala peticu ali to nije garancija i da sam dobar filozof, samo sam poznavala filozofe i njihova učenja. Dosta toga se zaboravi ali zato se kroz život stekne neka nova lekcija za koju se u svakom sadašnjem trenutku spremamo.

Razumela sam te pa makar bila i luđa od tebe.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od laza Sre Jul 24, 2013 11:40 pm


znam,mora da prođe ali neka ide polako,neka ne žuri...
volim da uživam u trenutku koji me čini srećnim,volim da ga trošim polako,da svaka sekunda traje deceniju....
ubijte me,volim.....

laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Avramova Sre Jul 24, 2013 11:45 pm

Volim i ja, samo što se uvek nadam da će se ponoviti na neki drugi način što je i prirodno, važno je da bude lep.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Marea Čet Jul 25, 2013 7:58 pm

inspy ::сада нема крај зато што је увек,npr : ) .

TACNO.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od furija Pet Jul 26, 2013 12:38 am

A uvek je kraj - sada, ovde, nekome, necemu... Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 3137150671
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Sinaj Pet Jul 26, 2013 1:20 am

Kraj je misaona forma koju je stvorio UM zato što UM postoji samo u satnom vremenu u kojem sve ima svoj početak i kraj. Traje od-do. Međutim, satno vreme nije verodostojno za postojanje bilo čega. Satno vreme pokazuje ono što ne postoji jer ga satno vreme čini takvim. Dakle, sve traje, i sve je tu u sadašnjem trenutku bez početka i kraja jer mi samo i isključivo postojimo u sada. Prošlost ne GRADI sadašnji trenutak. Sadašnji trenutak gradi sebe, dok je prošlost samo trag vremena koji se desio u sadašnjem trenutku. Mi se sećamo tragova sadašnjeg trenutka, u tom trenutku u nama proradi sujeta,i sujeta određuje tok sadašnjeg trenutka, koji ako ga sujeta proizvodi opet nepostoji sem u našim glavama. Dakle, sadašnji trenutak onakakv kakav je proalzi pored nas, jer smo mi usredsređeni onim što nam diktira sujeta. Sujeta živi u prošlosti, i kreira budućnost, i zato sve ima svoj početak i kraj. Međutim, ni kraj ni početak ne posatoje u večnom sadašnjem trenutku, jer je sve nebitno sem našeg postojanja i bića u postojanju.Very Happy 
Sinaj
Sinaj
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1337
Datum upisa : 06.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Avramova Pet Jul 26, 2013 1:35 am

Sinaj ::Prošlost ne GRADI sadašnji trenutak. Sadašnji trenutak gradi sebe, dok je prošlost samo trag vremena koji se desio u sadašnjem trenutku.
Naravno, prošlost više ne dela jer je prošlost. Kada je delala onda je bila sadašnji trenutak i nego šta je nego sagradila u većem ili manjem procentu sadašnji trenutak. Pa to je zakon prirode u svakom smislu.

Sujeta živi u prošlosti, i kreira budućnost, i zato sve ima svoj početak i kraj. Međutim, ni kraj ni početak ne posatoje u večnom sadašnjem trenutku, jer je sve nebitno sem našeg postojanja i bića u postojanju.Very Happy 

Da li što smo zašli u noć ili zbog nečeg drugog, tek meni nije jasno šta ste ovim hteli reći. Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 363364791

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Sinaj Pet Jul 26, 2013 1:59 am

Avramova ::
Naravno, prošlost više ne dela jer je prošlost. Kada je delala onda je bila sadašnji trenutak i nego šta je nego sagradila u većem ili manjem procentu sadašnji trenutak. Pa to je zakon prirode u svakom smislu.
Usredsredi se na sadašnji trenutak i videćeš da sadašnji trenutak nema apsolutno nikakve veze sa prošlošću, čak je i ne pamti. Jednostavnmo ne postoji kao građa bilo čega, postoji samo kao obris u sećanju, i ništa više od toga. Ali ja shvatam tebe, ništa strašno, to je potpuno normalno jer je neshvatljivo dok ne dođeš u dodir sa sadašnjim trenutkom i uveriš se da sadašnji trenutak nema veze nisačim sem sa samim sobom.

Avramova ::
Da li što smo zašli u noć ili zbog nečeg drugog, tek meni nije jasno šta ste ovim hteli reći. Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? 363364791

Kada dođeš u dodir sa sadašnjim trenutkom i vidiš da on nerma nikakve veze sa prošlošću i budućnošću nego isključivo sa samim sobom, onda ćeš znati o čemu pišem. Opet kažem, prošlost i budućnost kreira SUJETA, SUMNJA, RAZOČARANOST, STRAH, ISČEKIVANJE, SUMNJA U ISPRAVNOST POSTUPKA. Sve ovo nabrojano nema veze sa sadašnjim trenutkom, niti se sadašnji trenutak bavi ovim stvarima.  On je onakakv kakav jeste, bez gore nabrojanoga. Mi se u našim glavama bavimo prošlošću i budućnošču, i pokušavamo graditi nešto što nemožemo izgraditi.
Sinaj
Sinaj
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1337
Datum upisa : 06.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Avramova Pet Jul 26, 2013 2:12 am

Sinaj ::
Usredsredi se na sadašnji trenutak i videćeš da sadašnji trenutak nema apsolutno nikakve veze sa prošlošću, čak je i ne pamti. Jednostavnmo ne postoji kao građa bilo čega, postoji samo kao obris u sećanju, i ništa više od toga. Ali ja shvatam tebe, ništa strašno, to je potpuno normalno jer je neshvatljivo dok ne dođeš u dodir sa sadašnjim trenutkom i uveriš se da sadašnji trenutak nema veze nisačim sem sa samim sobom.

A izvinite, na šta bih bila usredsređena nego na sadašnji trenutak pa taman da razmišljam kako me boli stomak jer sam se juče prejela semenki suncokreta, npr.?

 On je onakakv kakav jeste, bez gore nabrojanoga.

A kakav je?!

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Sinaj Pet Jul 26, 2013 3:26 am

Na bol, jer samo bol postoji u sadašnjrem trenutku. U sadašnjem trenutku se posvađaš sa dragom osobom. Sledeći sadašnji trenutak je sam po sebi srećan,a ti patiš zbog svađe koja se ne dešava u sadašnjem trenutku. Zašto???Zato što patnju prouzrokuje UM koji zivi u prošlosti i još uvek se svađa, i na osnovu tog događaja kreira budućnost koja opet ne postoji.  Dakle, prošlost ne kreira sadašnji trenutak, prošlost kreira budućnost, dok je sadašnji trenutak onakav kakav jeste. Potpuno nezavistan od prošlosti i sadašnjosti. On je onakav kakav jeste ,a ne onakakv kakav mi želimo da bude, i kakvog ga vidimo. 

 A kakav je?!


Predivan. Međutim, ja ti ga ne mogu opisati dok ga ti ne osetiš svojim bićem, jer je rečima neopisiv. 
Sinaj
Sinaj
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1337
Datum upisa : 06.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce? Empty Re: Da li kraj ima svoj kraj u svakom sada, ili je ostao u sada od juce?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu