Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 17 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 17 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Zakon o crkvama i verskim zajednicama EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Zakon o crkvama i verskim zajednicama EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Zakon o crkvama i verskim zajednicama EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Zakon o crkvama i verskim zajednicama EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Zakon o crkvama i verskim zajednicama EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Zakon o crkvama i verskim zajednicama EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Zakon o crkvama i verskim zajednicama EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Zakon o crkvama i verskim zajednicama EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Zakon o crkvama i verskim zajednicama EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Zakon o crkvama i verskim zajednicama EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Zakon o crkvama i verskim zajednicama EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Zakon o crkvama i verskim zajednicama EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Zakon o crkvama i verskim zajednicama EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Zakon o crkvama i verskim zajednicama

+6
Lilith
Mesrine
Avramova
Marea
Vulin
Istina ex Natasha
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Istina ex Natasha Sub Feb 16, 2013 12:14 am

Iz Zakona o crkvama i verskim zajednicama "Sl. glasnik RS. 36/2006."

CLAN 13

Slovačkoj Evangeličkoj Crkvi a.v., Reformatskoj Hrišćanskoj Crkvi i Evangeličkoj Hrišćanskoj crkvi a. v. priznaje se kontinuitet sa pravnim subjektivitetom stečenim na osnovu Zakona o Evangeličko-hrišćanskim crkvama i o Reformovanoj hrišćanskoj crkvi Kraljevine Jugoslavije ("Službene novine Kraljevine Jugoslavije", broj 95/1930)




Prema tome, ako zastupam i verujem samo u Sveto Pismo, tj. ono sto je samo merodavno u Evandljeistickoj hriscanskoj crkvi NISAM SEKTA!

Ko mi to kaze, i ako ga mogu naci, odmah cu kontaktirati svog advokata da osoba odgovara za uvredu. Sve mi se moze reci i preko svega cu preci, ali da me neko naziva sektom, to NE MOGU jer to nisam.


Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Vulin Sub Feb 16, 2013 12:53 am

E, a kako si postala član te crkve? Mislim, da li si birala, ili su te roditelji usmerili? Ili neko drugi?
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Istina ex Natasha Sub Feb 16, 2013 1:07 am

Član 12

Rimokatoličkoj Crkvi se priznaje kontinuitet sa pravnim subjektivitetom stečenim na osnovu Zakona o konkordatu između Kraljevine Srbije i Svete Stolice (Odluka Narodne skupštine Kraljevine Srbije od 26. jula 1914. godine; "Srpske novine", broj 199/1914).

Slovačka Evangelička Crkva a.v.,
Reformatska Hrišćanska Crkva,
Evangelička Hrišćanska Crkva a. v.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Istina ex Natasha Sub Feb 16, 2013 1:13 am

"Sl. Glasnik RS 36/2006"




I OSNOVNE ODREDBE

Sloboda veroispovesti

Član 1

Svakome se, u skladu sa Ustavom, jemči pravo na slobodu savesti i veroispovesti.

Sloboda veroispovesti obuhvata: slobodu da se ima ili nema, zadrži ili promeni veroispovest ili versko uverenje, odnosno slobodu verovanja, slobodu ispovedanja vere u Boga; slobodu da se pojedinačno ili u zajednici sa drugima, javno ili privatno, ispoljava verovanje ili versko uverenje učestvovanjem u bogosluženju i obavljanjem verskih obreda, verskom poukom i nastavom, negovanjem i razvijanjem verske tradicije; slobodu da se razvija i unapređuje verska prosveta i kultura.

Zabrana verske diskriminacije

Član 2

Niko ne sme biti podvrgnut prinudi koja bi mogla ugroziti slobodu veroispovesti, niti sme biti prisiljen da se izjasni o svojoj veroispovesti i verskim uverenjima ili njihovom nepostojanju.

Niko ne može biti uznemiravan, diskriminisan ili privilegovan zbog svojih verskih uverenja, pripadanja ili nepripadanja verskoj zajednici, učestvovanja ili neučestvovanja u bogosluženju i verskim obredima i korišćenja ili nekorišćenja zajemčenih verskih sloboda i prava.

Ne postoji državna religija.

Ograničenja ispoljavanja verske slobode

Član 3

Sloboda veroispovesti ili verskog uverenja može biti podvrgnuta samo onim ograničenjima koja su propisana Ustavom, zakonom i ratifikovanim međunarodnim dokumentima, a neophodna su u demokratskom društvu radi zaštite javne bezbednosti, javnog reda, morala i zaštite slobode i prava drugih.

Verska sloboda se ne sme koristiti tako da ugrožava pravo na život, pravo na zdravlje, prava dece, pravo na lični i porodični integritet i pravo na imovinu, niti tako da se izaziva i podstiče verska, nacionalna ili rasna netrpeljivost.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Istina ex Natasha Sub Feb 16, 2013 1:24 am

Ostavljam citat sa drugog Foruma:


'Smatram da postoji jedan put do Gospoda. Protestantska ili evandjeoska crkva je crkva koja biblijske istine temeljno studira i uci Bozji narod, zapravo pruza mogucnost da svaki covek u potpunosti upozna Boga i njegovu volju i imam visoko misljenje o takvoj crkvi jer se ne drzi obicaja i tradicije vec biblijske istine.'
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Vulin Sub Feb 16, 2013 1:33 am

Nemoj da se naljutiš, ali mislim da je religioznost obrnuto proporcionalna obrazovanju. Ne isključuju se međusobno, ali proporcija sigurno postoji.
Demantuj me, molim te. Very Happy
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Marea Sub Feb 16, 2013 1:38 am

Religioznost je inteligencija, obrazovanje je samo "doskocica" ili poskocica koja na silu tjera "pravac", dakle, ili jesi ili nisi.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Vulin Sub Feb 16, 2013 2:06 am

Pa čekaj, sad me za*ebavaš. Very Happy Tripujete na "Boga jedinoga", a Srbi (a bogami Zakon o crkvama i verskim zajednicama 3137150671 i ostali) su slavili neke druge bogove onomad. Svaroga, Peruna... I ko je bio u pravu? Oni onda, ili vi sad? Ili će biti u pravu oni treći, koji će jednog dana naći nekog novog Boga da mu se klanjaju?

Dakle, delimično si u pravu. Ili razmišljaš, ili slepo veruješ. Zakon o crkvama i verskim zajednicama 1801434793
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Marea Sub Feb 16, 2013 2:14 am

Ne zanima mene ko je u pravu. Ne vjerujem ja u "podijeljenog" Boga...
Vjerujem u mog Boga, a moj Bog ne vjeruje nikome ko se bavi vjerom zarad vjere., vec zivi ono sto osjeca sam po sebi.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Vulin Sub Feb 16, 2013 2:19 am

Onda, da li taj tvoj Bog voli i mene?
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Marea Sub Feb 16, 2013 2:20 am

Evo sapuce mi...cek..cek..kaze mi da nisi los kakvih ima.. Smile
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Vulin Sub Feb 16, 2013 2:26 am

Dobro. Sad, po definiciji, Bog voli sve i svakog. Ali mene kopka da li me vole i drugi Bogovi? Mislim na Alaha, Budu, a i da ne zaboravimo sve Bogove koji su postojali u pričama (a onda naravno postoje i stvarno, i danas - jer su, of kors, besmrtni). Posebno Ganeš, Kali, i s poljupcem - Lakšmi.

Nego, šta misliš, da li Bog može da stvori kamenčinu dovoljno veliku da ni on ne može da je podigne? Question
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Avramova Sub Feb 16, 2013 2:26 am

Vulin :: Dakle, delimično si u pravu. Ili razmišljaš, ili slepo veruješ. Zakon o crkvama i verskim zajednicama 1801434793
Šta bi bilo suprotno "slepom verovanju"?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Vulin Sub Feb 16, 2013 2:28 am

Kritički pristup pojavi koja je prvobitno bila namenjena širenju znanja i dobrote među ljudima.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Marea Sub Feb 16, 2013 2:34 am

Vulin ::Dobro. Sad, po definiciji, Bog voli sve i svakog. Ali mene kopka da li me vole i drugi Bogovi? Mislim na Alaha, Budu, a i da ne zaboravimo sve Bogove koji su postojali u pričama (a onda naravno postoje i stvarno, i danas - jer su, of kors, besmrtni). Posebno Ganeš, Kali, i s poljupcem - Lakšmi.

Nego, šta misliš, da li Bog može da stvori kamenčinu dovoljno veliku da ni on ne može da je podigne? Question

Ni sve zene te ne mogu voleti...ni one koje su postojale u prici, a ni one iz maste..

Bog i ne zeli da podigne kamencinu, odakle ti to?
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Avramova Sub Feb 16, 2013 2:37 am

@Vulin
Aha, znači kritički pristup. Ali nisam te to pitala već, ako pominješ "slepo verovanje" znači da postoji i ono koje nije slepo pa sam te pitala kako se to zove.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Vulin Sub Feb 16, 2013 2:49 am

Ne znam. Ali ne znam ni da li me pitaš za ljude koji imaju nešto mozga u glavi, ali nedovoljno znanja ili obrazovanja da sebi odgovore na gomilu pitanja o sebi, svetu oko sebe, životu, smrti, smislu postojanja... pa odgovore preuzmu (prečicom) iz religije.


A pitanje o kamenčini je suštinsko za utvrđivanje istine o postojanju Boga. Very Happy Elem, Bog je sveprisutan i svemoguć. Je li tako? Tako je. Znači, on može sve? Je l' tako? Tako je. Sad, ako može da stvori takvu kamenčinu, a ne može da je podigne, onda ipak postoji nešto što on ne može da uradi. Dakle, nije svemoguć. Ergo, ne postoji. Ali na drugu stranu - ako ni ne može da stvori tako nešto, onda ne može da stvori ni Adama i Evu ili svet, i time smo ovu priču vratili u okvire u kojima i treba da postoji. I u knjige za decu do deset godina starosti. Very Happy
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Marea Sub Feb 16, 2013 2:55 am

Dovoljno je sto je stvorio Nas. A ti si "svjedok" i te kamencine, i te ne - svemogucnosti..A svijet ipak postoji..Cak si svjedok i za te knjige djecije...Dakle postojis...
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Avramova Sub Feb 16, 2013 3:00 am

Vulin ::Ne znam. Ali ne znam ni da li me pitaš za ljude koji imaju nešto mozga u glavi, ali nedovoljno znanja ili obrazovanja da sebi odgovore na gomilu pitanja o sebi, svetu oko sebe, životu, smrti, smislu postojanja... pa odgovore preuzmu (prečicom) iz religije.
Pa nije ovo tako loše, prečicom do odgovora ali pod uslovom da je to baš tako a nije. Čemu služe odgovori, to je suština.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Vulin Sub Feb 16, 2013 3:04 am

Jeste, postojim, ali zahvaljujući spermi svog oca i jajnoj ćeliji svoje majke. Ako mi sad kažeš kako nas je On stvorio onomad, pa nam dao mogućnost i slobodu izbora, onda On mora da je bio samo osoba, koja se doduše pominje duže kroz istoriju i češće od mog askurđela Mihajla, ali i dalje bio samo osoba.

Reci mi nešto realno. Bez fraza.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Marea Sub Feb 16, 2013 3:12 am

Ja kada bih znala da nas je on stvorio onomad, i kad bih znala tu "tajnu" odakle MI, ne bih sad ovdje pricala s tobom, vjerovatno bih bila na nekoj "konferenciji za stampu" Zakon o crkvama i verskim zajednicama 3681966919

Ja uvijek govorim realno, bas nisam neko ko frazira. Jedino onda kad se nesto poklapa i sa mojim misljenjem.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Vulin Sub Feb 16, 2013 3:19 am

Odlično. Sad mi se već sviđaš. Very Happy Mislim, postoji nešto što ne znamo, i nema teorije da saznamo odgovor, ali poenta je u traženju tog odgovora. A nekako ni u celokupnom svom obrazovanju nisam prihvatao ničije znanje isključivo na "keve mi", pa mi glupo da mi neko bez ikakvog dokaza ponudi odgovor na takvo pitanje odakle smo.
Digresija: crveni pomak, svemir, fizika, ovo ono, i onda na vežbama (na pripremanju kolokvijuma) uradiš neke vežbe koje ti pokažu - jebo te! Zakon o crkvama i verskim zajednicama 128863565 - da je istina ono što piše u udžbeniku "Fizika". Ali, ovde nema vežbi, nema udžbenika, nema ničega. Samo nekakva knjižica koju su mnogi falsifikovali, i tvrđenja o "čudima" i drugim *udima.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Marea Sub Feb 16, 2013 3:28 am

To ce ostati velika "praznina" za nas...Prirodan instinkt iznutra, to je nasa najveca moc, za sad, to je nas Bog..
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Vulin Sub Feb 16, 2013 3:59 am

To je naša priroda. Very Happy Ali ako je tako, sviđa mi se Bog.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Mesrine Sub Feb 16, 2013 4:08 am

Evangelistička Crkva je trebalo da se ujedini sa Pravoslavnom pre nekoliko godina ,ali ne znam zašto se od toga odustalo.
Te dve Crlkve su veoma bliske ,jer se obe zasnivaju na Novi Zavet i drugi Isusov dolazak.
Takođe ,obe Crkve ,veruju u Subotu kao 7. Dan, a ne Nedelju ,ali to ljudi ne znaju. A kad ja sad ovo pomenuh ,možda će me neko nazvati Subotarom ,iliti Adventistom. Zakon o crkvama i verskim zajednicama 3681966919

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Zakon o crkvama i verskim zajednicama 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zakon o crkvama i verskim zajednicama Empty Re: Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu