Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 20 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 19 Gosta :: 1 Provajder

PatakPrvi

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Ateizam i religija - Page 4 EmptyDanas u 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Ateizam i religija - Page 4 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Ateizam i religija - Page 4 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Ateizam i religija - Page 4 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Ateizam i religija - Page 4 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Ateizam i religija - Page 4 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Ateizam i religija - Page 4 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Ateizam i religija - Page 4 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Ateizam i religija - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Ateizam i religija - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Ateizam i religija - Page 4 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Ateizam i religija - Page 4 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Ateizam i religija - Page 4 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Ateizam i religija

+35
Thabit
sini_do
Sinaj
paket
pirat
Batista
Lilith
djavolica
Strelac
Vukota
MoonGirl
Vulin
superhik
furija
Johnny-Azra
Istina ex Natasha
babamara
Enna
Marea
Qbin
laza
inspy
Akhenaton
Avramova
Prince
diotimo
Fi Pi
Orhideja
pjer
cat09
Dragana
RINGE
drdoktor
digitalmandrak
Fristajlo
39 posters

Strana 4 od 25 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Sledeći

Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od inspy Uto Jan 01, 2013 2:47 pm

Neki tip ::
Da podsetim.. Obala Slonovace je religijska zemlja sa 98% vernika a samo 2% stanovnika ne veruje u Boga..Zalosno je sto se ove stvari desavaju u religijskim zemljama...Ali... cudni su putevi Gospodnji..Ateizam i religija - Page 4 1714321156
теби је изгледа намера да бодеш очи другима,не колико ти је жао ових жртви..
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Gost Uto Jan 01, 2013 2:48 pm

Ok... Ajmo dalje...mozda ja i nisam u pravu...
345 mrtvih u stampedu u Meki
12.Jan.2006, 12:00, Izvor: B92
Meka -- Broj žrtava stampeda tokom rituala kamenovanja za vreme hadžiluka u Meki iznosi 345, kažu poslednji pristigli podaci.

Saudijski ministar zdravlja potvrdio je da je broj nastradalih 345, kao i da je najmanje 289 vernika ranjeno u kamenovanju. Muslimanski vernici svake godine na hadžiluku u Meki kamenuju tri stuba koji predstavljaju djavola, kako bi se pročistili od grehova. Više od dva miliona muslimanskih vernika učestvovalo je u finalnom ritualu ovogodišnjeg hadžiluka.......

Tokom rituala kamenovanja i proteklih godina izbijala su stampeda, uključujući i onaj iz 1990. godine kada je 1.426 osoba poginulo i stampedo iz 2004. kada su nastradale 244 osobe.

Zamisli molim te??? Pa i ovde su vernici??? Ali oni i dalje veruju u Boga??? A ginu ko zecevi.. pitam se zasto???
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Gost Uto Jan 01, 2013 2:50 pm

теби је изгледа намера да бодеш очи другима,не колико ти је жао ових жртви..
A gde pise gospodjo draga da meni nije zao dece? Ja samo navodim cinjenice u vezi vere.. A naravno sto se dece tice, naravno da mi je zao...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od laza Uto Jan 01, 2013 2:51 pm

http://www.kragujevac.rs/Vesela_i_mirna_novogodisnja_noc-43-1-5078

na ulasku u kragujevac postavljen,krst ,simbol pravoslavlja,zaštitnik svih građana ma koje vere,boje,uverenja


Ateizam i religija - Page 4 Krstcrop
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Gost Uto Jan 01, 2013 3:12 pm

Pravoslavni krst je simbol pravoslavlja ali nije simbol i zaštitnik svih građana ma koje vere,boje,uverenja...Kako moze bilo ko da nametne krst nekome ako ga taj ne zeli, ili oseca??
Takodje je i veliki greh sto se pojedini clanovi Foruma mole u ime ateista.. da im Bog da spas duse, blagoslov. itd?? Ko vam je uopste dao dozvolu za to?? Sa kojim se vi pravokm moli te u moje ime??? Da li to znate da je to Bozji najveci greh ako radite nesto protiv volje drugih osoba i tako im nanosite bol ??
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Istina ex Natasha Uto Jan 01, 2013 4:00 pm

Nije tacno da je greh moliti se za gresnike i bezboznike. Sveto Pismo je Zakon od Boga u kome on zahteva da se molimo za duse onih koji ne veruju i da ih blagosiljamo. U slucaju da to ne radimo, bicemo odgovorni za njihovu vecnu smrt....To se cini iz ljubavi prema svakom coveku jer ga je Bog stvorio po svom oblicju. Hriscani samo izvrsavaju ono sto im je Bog rekao da cine i to zato sto vole Boga i sto vole sve sto je on stvorio. Iskljucivo govorim u ime Biblijskih hriscana, tj. o sebi.

Sto se tice krsta, taj predmet ima znacenje samo kod pravoslavaca i katolika. Nikakav predmet ne pomaze i ne spasava coveka ni od cega. Coveka spasava izvrsenje zapovesti, vera i molitva da ga Bog zastiti od svakog zla i nista drugo.

Niko ne zeli tebi naneti bol i niko te ne mrzi. Zasto si to sebi umislio u glavu? Niko te i ne poznaje. Evo, na primer, ja te volim. Ne mozes mi zabraniti...Kazi mi sta god hoces, ja te opet volim...Udari me...ja te opet volim...Napravi mi veliku stetu, moja duznost kao vernika je i dalje da te volim...Bog sudi a mi blagosiljamo. Amen.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Gost Uto Jan 01, 2013 4:14 pm

Boga u kome on zahteva da se molimo za duse onih koji ne veruju i da ih blagosiljamo. U slucaju da to ne radimo, bicemo odgovorni za njihovu vecnu smrt...
ahahahah.. joj umrecu od smeha.. vi vernici u stvari insistirate da ateisti promene svoj nacin ne verovanja jer smatrate da ce te biti odgovorni za njihov smrt i da necete poentirati poen kod Boga... Ateizam i religija - Page 4 479116528 Pa samim tim i necete ni vi da imate vecni zivot ako ovaj ne predje na vasu stranu.. Ateizam i religija - Page 4 479116528 Zato onda tolika vama zao sto ja ne verujem u Boga... Vi u stvari hocete da pomognete sebi a ne meni.. Ateizam i religija - Page 4 479116528 Ateizam i religija - Page 4 479116528 Ovako se nisam smejao odavno.. Ateizam i religija - Page 4 967931169

Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od laza Uto Jan 01, 2013 4:22 pm

Natasha ::Nije tacno da je greh moliti se za gresnike i bezboznike. Sveto Pismo je Zakon od Boga u kome on zahteva da se molimo za duse onih koji ne veruju i da ih blagosiljamo. U slucaju da to ne radimo, bicemo odgovorni za njihovu vecnu smrt....To se cini iz ljubavi prema svakom coveku jer ga je Bog stvorio po svom oblicju. Hriscani samo izvrsavaju ono sto im je Bog rekao da cine i to zato sto vole Boga i sto vole sve sto je on stvorio. Iskljucivo govorim u ime Biblijskih hriscana, tj. o sebi.

Sto se tice krsta, taj predmet ima znacenje samo kod pravoslavaca i katolika. Nikakav predmet ne pomaze i ne spasava coveka ni od cega. Coveka spasava izvrsenje zapovesti, vera i molitva da ga Bog zastiti od svakog zla i nista drugo.

Niko ne zeli tebi naneti bol i niko te ne mrzi. Zasto si to sebi umislio u glavu? Niko te i ne poznaje. Evo, na primer, ja te volim. Ne mozes mi zabraniti...Kazi mi sta god hoces, ja te opet volim...Udari me...ja te opet volim...Napravi mi veliku stetu, moja duznost kao vernika je i dalje da te volim...Bog sudi a mi blagosiljamo. Amen.

koliko ti srce imaš,koliko je ljubavi u tebi.
iako se po nekada nismo slagali,često bili preoštri jedno prema drugom sve veće su moje simpatije prema tebi.tvoj put,staza po kojoj hodaš iako se čini prepuna trnja je staza kojom je ispravno hodati.
Ateizam i religija - Page 4 2706174320


laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Gost Uto Jan 01, 2013 4:27 pm

koliko ti srce imaš,koliko je ljubavi u tebi.
iako se po nekada nismo slagali,često bili preoštri jedno prema drugom sve veće su moje simpatije prema tebi.tvoj put,staza po kojoj hodaš iako se čini prepuna trnja je staza kojom je ispravno hodati.
Lazo... ne pomazes tako sebi, time sto hvalis vernika... Zar ti Natasa nije objasnila da ces najbolje sebi pomoci ako me odgovoris od ateizma... Ateizam i religija - Page 4 1801434793
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Marea Uto Jan 01, 2013 4:43 pm

Mislim da nikakve veze to nema, da li je covjek ateista, agnostik, ili vjernik. Najgori je onaj koji misli da je u pravu. Takav covjek najmanje zna, takav covjek dubokim snom spava, takav covjek se ni pred smrt ne budi.
Ljudi se bave Bogom, ima ga, nema ga...Sta je? Dali postoji, a ne bave se time, Ko su oni zapravo?
Ljudi odlaze na mjesec, a ni na zemlji ne znaju sve kako treba itd.itd.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Gost Uto Jan 01, 2013 4:51 pm

takav covjek se ni pred smrt ne budi.

Slazem se sa tobom u potpunosti... ni pred smrt se ne budi... Ateizam i religija - Page 4 1666717886 Ateizam i religija - Page 4 479116528
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Johnny-Azra Uto Jan 01, 2013 4:53 pm

Ateizam je vjera u nešto više,podmićenije,razumno,nešto što dolazi odozo...Kreiranje višeg sebe u nadčovjeka koji gleda očima uravnoteženosti sebe i sebe,kroz sebe u sebe...Izvan sebe ništa ne postoji,postoji samo ono što je izašlo iz sebe i što je sagrađenjo dugogodišnjim radom sebe sa samim sobom...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Marea Uto Jan 01, 2013 5:04 pm

Neki tip ::
takav covjek se ni pred smrt ne budi.

Slazem se sa tobom u potpunosti... ni pred smrt se ne budi... Ateizam i religija - Page 4 1666717886 Ateizam i religija - Page 4 479116528

Taj covjek je onaj koji je ubedjen da Bog postoji, i onaj koji je ubedjen da ne postoji.Ateizam i religija - Page 4 1666717886
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Gost Uto Jan 01, 2013 5:09 pm

takav covjek dubokim snom spava, takav covjek se ni pred smrt ne budi.
Ma slazem se... najlepse je umreti u snu...Mada ne verujem da ce se ovo svideti vernicima jer oni veruju da verovanjem u Boga, Bog im daje vecni zivot.. Verovanje u Boga, je zapravo strah od smrti...Smile
Nazalost ja ne mogu da ih ubedim da cemo svi mi, verovali ili ne otici na put bez povratka, neko sahranjen neko spaljen.. i shvatice jednog dana, da sam ja bio u pravu..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od laza Uto Jan 01, 2013 5:15 pm

laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Johnny-Azra Uto Jan 01, 2013 5:15 pm

Neki tip ::i shvatice jednog dana, da sam ja bio u pravu..
Onog momenta kad umre,shvatiće da nema ništa van sebe,sem Ideje foruma... Ateizam i religija - Page 4 560226542
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Gost Uto Jan 01, 2013 5:18 pm

Onog momenta kad umre,shvatiće da nema ništa van sebe,sem Ideje foruma
Onog momenta kada umre shvatice da je bio 50 god u zabludi i da je svoj zivot mogao drugacije da organizuje, i to mnogo kvalitetnije...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od laza Uto Jan 01, 2013 5:25 pm

laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Marea Uto Jan 01, 2013 5:27 pm

Neki tip ::
takav covjek dubokim snom spava, takav covjek se ni pred smrt ne budi.
Ma slazem se... najlepse je umreti u snu...Mada ne verujem da ce se ovo svideti vernicima jer oni veruju da verovanjem u Boga, Bog im daje vecni zivot.. Verovanje u Boga, je zapravo strah od smrti...Smile
Nazalost ja ne mogu da ih ubedim da cemo svi mi, verovali ili ne otici na put bez povratka, neko sahranjen neko spaljen.. i shvatice jednog dana, da sam ja bio u pravu..

Jeste, no kad dublje pogledas na stvari, jedino u snu smrt ne postoji, tako da ima logike vjerovati u beskonacnost kao takvu, ali ova nasa ljudska masa, komad, svakako ce nestati.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Johnny-Azra Uto Jan 01, 2013 5:28 pm

Neki tip ::
Onog momenta kada umre shvatice da je neko bio 50 god u zabludi i da je svoj zivot mogao drugacije da organizuje, i to mnogo kvalitetnije...
Neće shvatiti,jer niko nezna ko je u stvari u zabludi,i da li zabluda uopšte postoji...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od laza Uto Jan 01, 2013 5:32 pm

laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Gost Uto Jan 01, 2013 5:34 pm

Neće shvatiti,jer niko nezna ko je u stvari u zabludi,i da li zabluda uopšte postoji...
Shvatice... ili cemo svi ici u raj bez obzira na versku pripadnost. ili na ateisticku opredeljenost. ili cemo se svi pretvoriti u prah.. verovali ili ne...
Verovanje u Boga, smrtnik, nista ne postize.....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Marea Uto Jan 01, 2013 5:36 pm

Zar covjek treba da umre, da bi shvatio da ce umrijeti?
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Johnny-Azra Uto Jan 01, 2013 5:38 pm

Marea ::Zar covjek treba da umre, da bi shvatio da ce umrijeti?
Kako će drugačije shvatiti da je umro ako ne shvari da će umrijeti ako ne umre...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Gost Uto Jan 01, 2013 5:39 pm

Marea ::Zar covjek treba da umre, da bi shvatio da ce umrijeti?
Naravno.... Jer sam imao prepisku sa jednim velikim vernikom koji je pisao na drugom forumu ,(zove se Sator) koji kaze..
citiram... Isus ce se vratiti i sve nas koji smo verovali u njega castice nas vecnim zivotom, kraj se blizi i imas vremena da se spasis.. Kako inace da uverim ovog coveka da je umislio da ce ziveti vecno osim kada mu smrt ne zakuca na vrata?
Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 4 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 25 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu