Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Oprostiti i zaboraviti
Ateizam i religija - Page 15 EmptyNed Maj 12, 2024 8:34 pm od djuro

» Muzika i igra Rusije
Ateizam i religija - Page 15 EmptyPet Maj 10, 2024 2:51 pm od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Ateizam i religija - Page 15 EmptyČet Maj 09, 2024 6:51 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Ateizam i religija - Page 15 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Kako videti boju aure
Ateizam i religija - Page 15 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Ateizam i religija - Page 15 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Ateizam i religija - Page 15 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Ateizam i religija - Page 15 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Ateizam i religija - Page 15 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Ateizam i religija - Page 15 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Ateizam i religija - Page 15 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Ateizam i religija - Page 15 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Ateizam i religija - Page 15 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Ateizam i religija

+35
Thabit
sini_do
Sinaj
paket
pirat
Batista
Lilith
djavolica
Strelac
Vukota
MoonGirl
Vulin
superhik
furija
Johnny-Azra
Istina ex Natasha
babamara
Enna
Marea
Qbin
laza
inspy
Akhenaton
Avramova
Prince
diotimo
Fi Pi
Orhideja
pjer
cat09
Dragana
RINGE
drdoktor
digitalmandrak
Fristajlo
39 posters

Strana 15 od 25 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Sledeći

Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Vulin Čet Mar 20, 2014 7:46 pm

Jebem ga ja, ali opet smo u vitgenštajnovskom bedaku.  Smile  Vitgenštaj beše onaj lik što je kazao kako je, parafraziram, u osnovi modernog pogleda na svet privid po kom ono što mi nazivamo zakonima prirode objašnjavaju prirodu.

Trt, Milojka!

A religija je prosto zamena za odgovor na pitanja ko smo, zašto, kako smo, kako ćemo.... Prosto, poznavalac zakonitosti fizičkog sveta u kom živimo ne može da veruje u Boga.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od inspy Čet Mar 20, 2014 8:03 pm

може само да се диви чудесној природи.  Very Happy Ал ваљда је цака у оном нефизичком, осећања интуиција итд..за шта не успева да прибере речи, ако и успе да назире концепте и тако створи слику..материјализује је нпр у бога.
Ова олигархија, па и да се разликује од владајућих система, како се она доводи у везу са духом, нематеријалним? увек је било да једна група користи знања оних који истражују и страх оних који не знају, који немају информацију.
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od pirat Čet Mar 20, 2014 8:13 pm

Vulin ::Jebem ga ja, ali opet smo u vitgenštajnovskom bedaku.  Smile  Vitgenštaj beše onaj lik što je kazao ...

Stvari su i komplikovanije nego sto se cini (ako ih gledamo do bitnih detalja),
ali i jednostavnije nego sto se cini, ako govorimo o nebitnim detaljima.

Naime, ne postoji Vitgenštajn. Jer on traje 5 minuta, i zna ga samo po neko ko zivi u tih 5 minuta.

Aktere mitova i legendi, cak i ako danas ne zna niko,
oni ne traju slucajno duze od tih Vitgenštajnovih 5 minuta.
pirat
pirat
Član
Član

Broj poruka : 451
Datum upisa : 18.03.2014
Godina : 60

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od inspy Čet Mar 20, 2014 8:20 pm

Пират не знам са које стране да ти приђем, немам знања.  Very Happy дај још неки инфо. Зашто не трају случајно дуже?
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od pirat Čet Mar 20, 2014 8:23 pm

inspy ::Пират не знам са које стране да ти приђем, немам знања.  Very Happy дај још неки инфо.

Pitanje je bilo glasilo: Koji gosodar ratova je oformio Izrael?
P.S.
I to po drugi put. Prva tura mu je bila propala.

A odgovor na to pitanje zavisi od podpitanja: gde ga je uopste oformio?!
(Mislim na geografsku lokaciju.)
pirat
pirat
Član
Član

Broj poruka : 451
Datum upisa : 18.03.2014
Godina : 60

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od inspy Čet Mar 20, 2014 8:30 pm

извини, нисам требала да се уплићем пошто дефинитивно не знам.
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od pirat Čet Mar 20, 2014 8:35 pm

inspy ::извини, нисам требала да се уплићем пошто дефинитивно не знам.
Na protiv.
Na "ne znam" pociva svest o znanju!
pirat
pirat
Član
Član

Broj poruka : 451
Datum upisa : 18.03.2014
Godina : 60

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Vulin Čet Mar 20, 2014 8:56 pm

Hmmm...  Smile  To bi već moglo da nas odvede u filozofski relativizam, a on nam je bitan zbog velike subjektivnosti kad je usvajanje, ili izmena već usvojenih, naučnih teorija u pitanju.
Ali da bi uopšte započeli filozofiranje, morali bi da nađemo početak, a njega ne bi bilo bez sveta ovakvog kakav jeste. Postoji jedno sasvim zanimljivo gledište, po meni prilično tanko (ali ko sam pa ja), koje nazivaju načelom antropičnosti ili antropičko načelo...
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od pirat Čet Mar 20, 2014 8:59 pm

Vulin ::Hmmm...  Smile  To bi već moglo da nas odvede u filozofski relativizam, a on nam je bitan zbog velike subjektivnosti kad je usvajanje, ili izmena već usvojenih, naučnih teorija u pitanju.
Ali da bi uopšte započeli filozofiranje, morali bi da nađemo početak, a njega ne bi bilo bez sveta ovakvog kakav jeste. Postoji jedno sasvim zanimljivo gledište, po meni prilično tanko (ali ko sam pa ja),  koje nazivaju načelom antropičnosti ili antropičko načelo...

Hajde da se razumemo ...
Ne koristim filozofiranje.
Koristim jednostavna pitanja, ... i jednostavne odgovore.
pirat
pirat
Član
Član

Broj poruka : 451
Datum upisa : 18.03.2014
Godina : 60

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Lilith Čet Mar 20, 2014 9:26 pm

digitalmandrak ::A sta je strah od Boga za  vas ateiste?

to bi trebalo pitati vernike.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Lilith Čet Mar 20, 2014 9:29 pm

pirat ::Ti i ja ovde ne pricamo o necijoj masti u vezi dominantne nebeske sile,
nego o dominantnoj vojnoj sili i njenim satelitima.

Dakle, takvih sila je u to vreme bilo vise nego danas.
Danas su to samo cika Vasington, i teka Moskva.

Dakle, pre vise od 25 vekova dominantnih vojnih sila je bilo mnogo vise,
i naseljavanje nekih naroda na neke teritorije da bi im bili sateliti nije bila nikakva retkost.
Kao sto je u svim tim slucajevima zavet satelitskih drzava na lojalnost bio obavezan!
Odnosno bar jos uvek nismo stigli do neba. Jos smo na zemlji.

Pitanje je glasilo: Koji gosodar ratova je oformio Izrael?
P.S.
I to po drugi put. Prva tura mu je bila propala.

A odgovor na to pitanje zavisi od podpitanja: gde ga je uopste oformio?!

sad me pitaš nešto što nema veze sa religijom... ne znam.
sve vreme kontam da pričamo o bogu, pa me onda prešaltaš na teritorije na zemlji, pa opet zavrtiš sa ''voljom njegovom''...
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Vulin Čet Mar 20, 2014 9:35 pm

Dobro. Evo mog stava: svemir je nastao pre toliko i toliko godina, a gradivna materija mu behu samo dva hemijska elementa, vodonik i helijum. Još nekih elemenata beše u tragovima, i to je to. Mi smo, na drugu stranu, građeni od ugljenika, i na pitanje kako to da postojimo, zastupnici teorije ili načela antropičnosti kažu da je u prvim trenucima (sekundama ili minutima) počelo dodavanje po jednog protona u jezgru vodonika, do helijuma, pa do udvajanja helijuma u berilijum, pa do neparnosti jezgara berilijuma koja je dovodila do stvaranja atoma ugljenika, kiseonika, azota, pa do sto i koliko ih sad ima. Pa se svi ti elementi udružuju u nešto što "putuje" svemirom koji se širi, i da se širi brže, ne bi imali ovoliko energije od Sunca jer bi bilo udaljenije od Zemlje, a da se širi sporije, Solarna konstanta bi bila preko ovih 1,99 kalorija po minuti po kvadratnom centimetru zemljine površine, te bi nam bilo vruće, mnogo vruće, te bi sagoreli ognjem, i bog zna kako...
Elem, svemir ne postoji šest hiljada godina (kako biblija i hrišćanstvo tvrde), nas nije stvorilo neko biće "po liku svom", i ono što je svakako poslovično mesto za odbacivanje mogućnosti o postojanju Boga - teodiceja. Iliti, da li Bog može da napravi kamenčinu toliko veliku i tešku da ni on sam ne može da je podigne? Ako može, onda ne može da je podigne, te nije svemoguć, a ako ne može da je napravi, onda svakako nije svemoguć, te priča o njemu pada u vodu. Isto je i sa problemom zla, odnosno teodicejom. Teorije i objašnjenja teologa moraju da primene ontološki, iliti analitički, princip proučavanja objekata - po kom treba naći suštinu proučavanog, i najsitnije delove od kojih je sačinjen, a ne redukcionistički pristup teorijama, koji se oslanja na neke druge teorije ili načela ne bi li objasnio teoriju o kojoj se govori.
Svet je postavljen ili tako da ljudima omogući postojanje i postavljanje pitanja o poreklu, o okolini, o mitovima (i religijama), ili tako da su ljudi puka slučajnost, te samim tim i pitanja o religiji dolaze na dnevni red pukim slučajem.
Ali u svakom slučaju, nema "božanske sile", ili ne znam čega sličnog.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Lilith Čet Mar 20, 2014 9:53 pm

nije svemir=zemlja... ako ima života na zemlji ima ga verovatno još negde u svemiru.
oni su možda sačinjeni i od hlorovodonika, ali sigurno ih je stvorio isti bog.
hipotetički, recimo da se držimo teorije o kreaciji.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Vulin Čet Mar 20, 2014 10:08 pm

Dobro, ali to o čemu ti govoriš predstavlja načelo plodnosti. Bezbroj raznovrsnih svemira, ali svi imaju zakone po kojima funkcionišu. Ne misliš valjda ozbiljno da mogu da poverujem kako je čika opravio sve k'o Đenka, i onda udenuo sve zakone međudejstva materije po kojima naš i svi drugi, hipotetički svetovi postoje?
Takav tvoj stav potvrđuje da je u pitanju osoba koja ne zna mnogo (ili ništa) o zakonitostima po kojima uopšte i može da vidi ovo moje škrabanije na svom monitoru.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Lilith Čet Mar 20, 2014 10:12 pm

ne misliš valjda ozbiljno da ja verujem u čiku?
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Vulin Čet Mar 20, 2014 10:21 pm

Da ne smaram, ali drugi zakon termodinamike kaže da oni ni u jednoj varijanti ne bi mogli da budu stvoreni od hlorovodonika...  Ateizam i religija - Page 15 2379809758 
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Lilith Čet Mar 20, 2014 10:24 pm

ybt, lupila sam... prvo sam htela reći sumpora, ali mi stanje ne paše.
pazi kad sam znala da ćeš se uhvatiti za to.... izvini ako sam ti pokvarila naučno obrazlaganje. Ateizam i religija - Page 15 3137150671
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Lilith Čet Mar 20, 2014 10:28 pm

da pojasnim... ne osećam potrebu da svoj stav branim naučnim argumentima.
i bez toga ne verujem u bajke.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Sinaj Čet Mar 20, 2014 10:28 pm

Lilith ::
ti si adventista ili jehovin svedok?
Ni jedno ni drugo. Smile 
Samo kazem da ti jesi bez obzira na sve. Smile 
Sinaj
Sinaj
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1337
Datum upisa : 06.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Lilith Čet Mar 20, 2014 10:30 pm

Sinaj ::
Lilith ::
ti si adventista ili jehovin svedok?
Ni jedno ni drugo. Smile 
Samo kazem da ti jesi bez obzira na sve. Smile 

valjda ja bolje znam šta jesam.
a ako te nešto zanima, pitaj.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Vulin Čet Mar 20, 2014 10:32 pm

Lilit, dušo, živa bila.  Ateizam i religija - Page 15 1599629421 
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Lilith Čet Mar 20, 2014 10:46 pm

jašta... a to bogu možemo da zavalimo.
Lilith
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od inspy Čet Mar 20, 2014 11:02 pm

pirat ::
Pitanje je bilo glasilo: Koji gosodar ratova je oformio Izrael?
P.S.
I to po drugi put. Prva tura mu je bila propala.
A odgovor na to pitanje zavisi od podpitanja: gde ga je uopste oformio?!
(Mislim na geografsku lokaciju.)

Јехова?  Ateizam i religija - Page 15 500484114  Египћани? Нисам читала стари завет. Јехова се јавио Мојсију и пренео му десет заповести. Мојсије емигрирао са својим народом од египћана. Јехова је бог у којег Јевреји верују, а можда и стварна личност пошто јевреји размишљају у конкретним појмовима како Пакет вели. Можда су Јехову конкретно знали и још неки људи око Мојсија. Знам да нема смисла одговарати ако не знам радњу старог завета, ал ме интересује на шта упућјеш. Јел ово питаш због монотеизма и многобоштва? Због владајуће олигархије у египту?
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Strelac Pet Mar 21, 2014 1:39 am

Vulin ::Dobro. Evo mog stava: svemir je nastao pre toliko i toliko godina, a gradivna materija mu behu samo dva hemijska elementa, vodonik i helijum. Još nekih elemenata beše u tragovima, i to je to. Mi smo, na drugu stranu, građeni od ugljenika, i na pitanje kako to da postojimo, zastupnici teorije ili načela antropičnosti kažu da je u prvim trenucima (sekundama ili minutima) počelo dodavanje po jednog protona u jezgru vodonika, do helijuma, pa do udvajanja helijuma u berilijum, pa do neparnosti jezgara berilijuma koja je dovodila do stvaranja atoma ugljenika, kiseonika, azota, pa do sto i koliko ih sad ima. Pa se svi ti elementi udružuju u nešto što "putuje" svemirom koji se širi, i da se širi brže, ne bi imali ovoliko energije od Sunca jer bi bilo udaljenije od Zemlje, a da se širi sporije, Solarna konstanta bi bila preko ovih 1,99 kalorija po minuti po kvadratnom centimetru zemljine površine, te bi nam bilo vruće, mnogo vruće, te bi sagoreli ognjem, i bog zna kako...
Elem, svemir ne postoji šest hiljada godina (kako biblija i hrišćanstvo tvrde), nas nije stvorilo neko biće "po liku svom", i ono što je svakako poslovično mesto za odbacivanje mogućnosti o postojanju Boga - teodiceja. Iliti, da li Bog može da napravi kamenčinu toliko veliku i tešku da ni on sam ne može da je podigne? Ako može, onda ne može da je podigne, te nije svemoguć, a ako ne može da je napravi, onda svakako nije svemoguć, te priča o njemu pada u vodu. Isto je i sa problemom zla, odnosno teodicejom. Teorije i objašnjenja teologa moraju da primene ontološki, iliti analitički, princip proučavanja objekata - po kom treba naći suštinu proučavanog, i najsitnije delove od kojih je sačinjen, a ne redukcionistički pristup teorijama, koji se oslanja na neke druge teorije ili načela ne bi li objasnio teoriju o kojoj se govori.
Svet je postavljen ili tako da ljudima omogući postojanje i postavljanje pitanja o poreklu, o okolini, o mitovima (i religijama), ili tako da su ljudi puka slučajnost, te samim tim i pitanja o religiji dolaze na dnevni red pukim slučajem.
Ali u svakom slučaju, nema "božanske sile", ili ne znam čega sličnog.

Opisao si Veliki Prasak, onakvim kakvim ga do sada poznajemo... postoji ozbiljno strucno pitanje koje pojave su dovele do slozenijih atoma od vodonika i helijuma... tu ima raznih obrazlozenja, ali ni jedno nije potpuno tacno i dokazano... uopste, kratkotrajni period posle velikog praska je jos uvek velika nepoznanica... postavio sam na "vestima iz nauke" jedan clanak o tome... tek sad otkrivamo delice slagalice... a mnogo stvari jos ne znamo...

Postavio si pitanje u nekom od predhodnih postova cemu vera u boga ako znamo sve fizicke zakone... dosta ih znamo, ali jos uvek nismo uspeli da objedinimo Teoriju relativnosti koja definise zakone velikih kosmickih tela, i kvantne fizike koja definise zakone mikrotela, atoma, i njegovih delova... nema ujedinjene teorije, "svetog grala fizike"... radi se na tome, i verujem da ce neko to sve sklopiti u jednu logicnu celinu.

Cak i kad se to desi... kad prokljuvimo svaki detalj kojim se zakonima pokorava... mi i dalje nismo odgovorili na fundamentarno pitanje - ko je to stvorio tako... gde je "fabrika"?! Mi smo kao automehanicari koji ce jednog dana u prstu drzati svaki deo automobila, sve kako i zasto radi... ali necemo znati ko ga proizvodi...

Ti repliciras na bilblijsko vidjenje toga, prica o Postanju... pa ako negiramo to, jel vredi zakljucak da Bog uopste ne postoji?!

Mi smo inverznom logikom sirenja svemira i dosli do velikog praska... tu vlada tzv singularnost, u jednoj tacki masa, tj energija je beskonacna... i ne mozemo sa time da se "rvemo", nemamo alat da pogledamo sta je bilo iza toga... niti cemo konvencionalnom naukom ikad to moci...

Ko je smislio veliki prasak?! Jel ti se to ne cini kao "necija" ideja... kako to odjednom da eksplodira...zasto, zasto na takav nacin?! Jel mislis da je to sve materijalisticka slucajnost?!

Intuicija mi govori da je to sve morao neko da osmisli... tog nekog zovem Bog... a to nema mnogo veze sa nasim ovozemaljskim teorijama i religijama... mozda je bolja rec Tvorac...

Ne mislim da su u tome ljudi nesto previse vazni, ili da je zbog njih stvoreno to sve... ne mislim cak da je to jedini univerzum... teorija struna i paralelnih univerzuma pruza nam fantasticnu ideju da je i ovaj svemir koji poznajemo tek jedan od mnogih... to ako se pokaze kao istina, bilo bi sjajno... covekov ego bi se smanjio, ali bi mi bili kamencici u jednom okeanu, koji opet nije jedini... iznad nas mnogo velikih svetova, ispod nas carstvo atoma i kvarkova...a mi u poziciji da to sve barem vidimo i donekle shvatimo... bar to je neka privilegija...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od pirat Pet Mar 21, 2014 3:29 am

Lilith ::... sad me pitaš nešto što nema veze sa religijom... ne znam.
sve vreme kontam da pričamo o bogu, pa me onda prešaltaš na teritorije na zemlji, pa opet zavrtiš sa ''voljom njegovom''...

Pre nego sto nastavimo o stanjima stvari i dogadjanjima od pre vise od 25 vekova ...
ne bi bilo zgore da se pozabavimo stanju stvari u danasnjici ...

Naime na ovom prostoru od pre manje od 20 vekova pa do pre vise od 1/2 veka biblijski fragmenti su bili svojina monoteisticke filozofije.
Njene dominantne verzije, kao zakonski nosioci naslednoga prava navodnih nastavljaca dela opisanih u tim fragmentima su odredjivale sta je to bog.

Potom, je zakon opozvao to nasledno pravo, i za tumaca nastanka i smisla sadrzaja, kao i objasnjenja sta je to bog postavio marksisticku filozofiju, da bi nedavno i ona bila zakonski opozvana.

Te upozoravam sve ucesnike da trenutno
zakon nikome ne priznaje status priznatog naslednika odnosno pouzdanog tumaca!

P.S.
I to ne treba mesati sa pravom na sopstvene ili kolektivne stavove, jer ti stavovi nisu na zakonskoj snazi.
pirat
pirat
Član
Član

Broj poruka : 451
Datum upisa : 18.03.2014
Godina : 60

Nazad na vrh Ići dole

Ateizam i religija - Page 15 Empty Re: Ateizam i religija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 25 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu