Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 20 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 20 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Nezavisna Baptisticka Crkva EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Nezavisna Baptisticka Crkva EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Nezavisna Baptisticka Crkva EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Nezavisna Baptisticka Crkva EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Nezavisna Baptisticka Crkva EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Nezavisna Baptisticka Crkva EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Nezavisna Baptisticka Crkva EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Nezavisna Baptisticka Crkva EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Nezavisna Baptisticka Crkva EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Nezavisna Baptisticka Crkva EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Nezavisna Baptisticka Crkva EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Nezavisna Baptisticka Crkva EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Nezavisna Baptisticka Crkva EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Nezavisna Baptisticka Crkva

4 posters

Ići dole

Nezavisna Baptisticka Crkva Empty Nezavisna Baptisticka Crkva

Počalji od Istina ex Natasha Sre Jan 02, 2013 12:43 pm

Nezavisna Baptisticka Crkva

Doktrin samo na osnovu Svetog Pisma:


Верујем у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог; рођеног, а не створеног, једносуштног Оцу, кроз Кога је све постало;
Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве, и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;
И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом царству неће бити краја.
И у Духа Светога, Господа, Животворнога, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.
Исповедам једно Крштење за опроштење грехова.
Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућега века.
Амин.

Učenje
Bitna značajka baptista je, kako od njihovih samih početaka, tako i danas, odbijanje krštenja djece, koje po njihovom shvaćanju nije u skladu s Biblijom. Umjesto toga se baptisti daju krstiti u svjesnoj dobi, kada su sposobni sami odlučivati. Ne krštavaju se samo odrasli, već i adolescenti. Stoga baptisti govore radije o krštenju po vjeri nego o krštenju odraslih.
Jedinstveno baptističko vjerovanje ne postoji. Međutim oko sljedećih principa vlada veliki konsenzus među baptistima:
Za učenje, vjeru i život je Biblija jedini autoritet.
Najveća zapovjed je ljubav prema bližnjemu kako ju je Isus ustanovio. Iz toga logički slijede sve druge zapovijedi. Tko ljubi svoga bližnjega, ne pokrada ili ubija ga.
Propovijedanje budi, jača i ispravlja vjeru pojedinca i traži njegov odgovor. Propovjedanje Evanđelja je pretpostavka za to da čovjek uzvjeruje. Onoga tko je uzvjerovao u Isusa Krista poziva se da se na temelju vlastitog svjedočanstva dade krstiti.
Ne krštenje, već vjera u Boga kao Oca, Sina i Duha Svetoga odlučuje o spasenju.
Lokalna crkva vjerujućih brine se o Božjoj Riječi te o znakovima koje je Isus Krist ustanovio: krštenju i Večeri Gospodnjoj. Lokalna crkva zadužuje svoje članove za ove zadatke.
Temelj je svećenstvo svih vjerujućih. Sve radnje, čak i krštenje, Večera Gospodnja i propovijed mogu biti izvršene od strane bilog kojeg člana crkve.
Večera Gospodnja se slavi jednom mjesečno kao sjećanje.
Baptisti vide evangelizaciju kao najvažniju zadaću, kako pojedinaca, tako i regionalnih i nacionalnih saveza.
Baptisti se širom svijeta zauzimaju za vjersku slobodu svakog čovjeka. Državu i crkvu treba odvojiti. Niti jedna se vjerska zajednica od strane države ne smije favorizirati.
Teologija baptista je uobičajeno evanđeoska.

Slican, gotovo istovetni doktrin imaju sve druge srodne hriscanske zajednice koje su prihvatile jedino SVETO PESMO za iskljucivi autoritet ucenja i izvrsavanja hriscanske vere.

U tu skupinu spadaju Armija Spasa /Salvation Army/, Church of England /protestantska jer su se odvojili od Pape, tj. katolika/, Anglikanska Crkva, Metodisticka Crkva, Hristova Crkva /Church of Jesus Christ, Evandjelisticka crkva, Baptisticka itd.







.


























.


















.





















































































]Nezavisna Baptisticka Crkva 41872710595690288310510[img]Nezavisna Baptisticka Crkva Chuexhofxhiear[/img][img]Nezavisna Baptisticka Crkva 15495444056315643016951[/img][img]Nezavisna Baptisticka Crkva 22845514914026522714616[/img][img]Nezavisna Baptisticka Crkva 29392939142384428345821[/img][img]Nezavisna Baptisticka Crkva 48180947129125291325118[/img][img]Nezavisna Baptisticka Crkva 40522634195171255710350[/img][img]Nezavisna Baptisticka Crkva 52138557987862537156110[/img][img]Nezavisna Baptisticka Crkva 52217710151124376687124[/img]
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nezavisna Baptisticka Crkva Empty Re: Nezavisna Baptisticka Crkva

Počalji od laza Pet Jan 04, 2013 5:38 pm

Pitao sam a nisi mi odgovorila,zapitas li se ikada odakle ovoliki raskoš i glamur kod samozvanih verskih lidera i nije li to razlog njihove želje za osnivanjem ove sekte.
Reći moje tumačenje je tačnije
Otcepiti se iz verske zajednice koja ima hiljadugodisnju istoriju i steći basnoslovno bogatstvo za desetak godina u najmanju ruku je sumnjivo,bar meni.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Nezavisna Baptisticka Crkva Empty Re: Nezavisna Baptisticka Crkva

Počalji od ttooma Pet Jan 04, 2013 6:53 pm

Prva stvar koju treba da uradite je da potrazite od svojih vernika obavezu da ostanu. Tu je tacka na kojoj pocinje zajednica.[quote]
M.C.Pek
ttooma
ttooma
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1266
Datum upisa : 26.12.2012
Godina : 40

Nazad na vrh Ići dole

Nezavisna Baptisticka Crkva Empty Re: Nezavisna Baptisticka Crkva

Počalji od laza Pet Jan 04, 2013 6:54 pm

http://baptisti.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=26

Anglikanski sveštenik, puritanac, student s Kembridža, Džon Smajt (John Smyth, ?1570-1612), nakon višegodišnjeg kolebanja, priklanja se separatistima i priključuje takozvanoj okupljenoj crkvi. Vlasti su prema njima bile neprijateljski nastrojene, tako da je, krajem 16. veka, i ova grupa završila u progonstvu u Holandiju. Pod Smajtovim vođstvom grupa je počela da razvija najradikalniji oblik separatizma, zalažući se za spontano bogosluženje u okviru okupljene crkve, bez molitvenika i hijerarjiskog klera. U ovoj grupi nalazio se i Tomas Helvis (Thomas Helwys). Boraveći u Holandiji ova grupa separatista intenzivno se sastajala i proučavala Sveto pismo, i sve više otkrivala potrebu za modelom crkve utemeljene na novozavetnim načelima.

Tako je u Holandiji, ova grupa engleskih separatista, pod vođstvom Smajta i Helvisa, došla do baptističkih uverenja. Sada kad su shvatili značaj krštenja, odlučili su da se pokrste na biblijski, novozavetni način, na osnovu javnog ispovedanja svoje vere – podronjavanjem. Prvo zabeleženo baptističko bogosluženje ove grupe baptista održano je 1609. godine u Amsterdamu (u iznajmljenoj prostoriji iza jedne pekare, koja još uvek postoji), što se uzima za početak baptističkog pokreta. Tako je prva baptistička crkva osnovana u Holandiji od strane engleskih prognanika, separatista.

Godine 1616., pod vođstvom Henrija Džejkoba, Džona Latropa i Henrija Džesija (Henry Jacob, John Lathrop, Henry Jessy), u Londonu je osnovana baptistička crkva koja nije bila u vezi sa Smajtom i Helvisom, već je nastala u krilu manje radikalnih separatista, tzv. indipendentista, koji su se mnogo čvršće držali kalvinističkih uverenja o posebnom otkupljenju samo izabranih (engl. particular atonement). Na taj način nastali su tzv. partikularni baptisti.
-----------------------------------------------------------------------------------------
znači...kako je kome padalo na pamet otcepljivao se od crkve i stvarao svoju ,privatnu, crkvu...ne smeta mi ali mi je njihova agresija degutantna.
sada su oni privatnici a ne sledbenici crkve koju je sam hrist stvorio.....
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Nezavisna Baptisticka Crkva Empty Re: Nezavisna Baptisticka Crkva

Počalji od Istina ex Natasha Pet Jan 04, 2013 8:47 pm

laza ::http://baptisti.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=26
sada su oni privatnici a ne sledbenici crkve koju je sam hrist stvorio.....

Po Bibliji svi mozemo osnovati mesto za proucavanje i slavljenje Boga i Isusa. Mozemo nazvati nasu Crkvu kako zelimo. Na primer NADA /Hope/, Mozemo LAZAREVA CRKVA itd. Na primer, moja kuca moze biti crkva. Imamo dovoljno clanstva za to. Isus je rekao gde se bar dvoje ili troje sastaju i mole u moje ime, tu sam i ja...Polazim od Biblijskih, tj. Bozjih i Isusovih reci. Necu vise nikakvu napisanu ili dodatnu teoriju. Isus je rekao:'Ko dodao ili oduzeo od reci knjige ove, proklet bio. Taj Boga nece videti.'

Prva stvorena crkva je bila Katolicka pa su se od nje odvojile sve ostale, ukljucujuci i SPC. Dugo sam pricala sa jednim popom letos. Pitala sam sta spasava coveka? Rekao je, vera da je Isus Bozji sin i izvrsavanje zapovesti iz Biblije...Rekla sam mu, ako je tako, zasto svim silama ne ucite ove ljude svim moralnim i ljudskim kvalitetima jer bez toga im nema spasenja? Nece se razmisljati pre nego sto nesto lose ucine drugom da je to greh koji ce ih odvesti gde ne treba. Ucite ih o postenju. Zasnivanju zivota svakom drugom ljudskom bicu pa i zivotinji. Da oprastaju, dele sa siromsnima, nemocnima i onima koji nemaju dovoljno da pruze svojoj deci normalan zivot. Osnujte dobrotvorne organizacije. Ucite ljude da ne mrze, da ne ponizavaju jedni druge, da oprastaju...Zato vas je Gospod postavio da radite. Ja to radim. Hriscanski sam evandjelista koji ne trazim da mi se nista da za uzvrat ako cu pokusati da ucinim da neko bude Hristov sledbenik...Nemojte se baviti perifernim stvarima koje nisu u stanju od coveka napraviti coveka. Mislila sam na bezbrojne paganske obicaje i sujeverje.Rekla sam nemojte velicati nijednog coveka, zivog ili mrtvog. Iz toga nema nista. Ljudi su optereceni sa postom, raznim svecima, raznim imenima iz kalendara da tog i tog dana ne rade. Na primer, Vratolomije i sl..

Otisla sam u Srbiju da pitam za nasledstvo od oca za moju decu. Svekar je sve ostavio mladjem sinu. Mojoj deci, koja su nasledila genetsku bolest i ne mogu raditi, nije nista. Dok deca od sina rade. Zivi su i zdravi, Bogu hvala. Jedna je srecno udata i ima sasvim udoban zivot u Beogradu. Druga je doktor, dobro zaradjuje. Svekar je bio ideal pravoslavca. Sve je praznike ispostovao. Slavu slavio svake godine. Postio. Davao popovima novac. Nosio u Crkvu...Ali nije znao ono osnovno iz Biblije: 'Nije ispao covek jer nije ni znao kakav covek treba da bude.' Nije ga niko ni ucio.

Ja sam ovde ucila Hristovu nauku i sve sam drugo odbacila. Da je meni svekar sve prepisao. Ne bih uzela sve jer mi ne pripada sve. Dala bih pola njegovom sinu. Uzgred da kazem da sam pitala devera da kupimo od njih staru srpsku kucu u kojoj su se rodili preci mog pok. muza i moj muz. Gde su moja deca provodila detinjstvo. Koju je moj muz mnogo voleo i zeleo da nasledi. Nije hteo. Prodao je izbeglici iz Bosne obe kuce, i staru i novu. Pomocne prostorije i 2.5 ha zemlje.' I ne govori sa nama jer smo siromasniji od njega. Ne postojimo. Zato on slavi sve moguce i nada se da ce on uci u Carstvo nebesko. Da li ce?

Trazio je da se dopisujemo, dao mi svoju emajl adresu i broj telefona.

Nijednu crkvu nije Isus Hrist stvorio nego ljudi koji su uzeli njega za autoritet nad svojoj hriscanskom zajednicom, tj. crkvom.Isus je jedini autoritet i ono sto je on rekao da se cini da bi se uslo u carstvo Bozje.

Jednom mi je jedan pravoslavac rekao: 'Sta cemo mi gore raditi sami"; Bio je uveren da ce samo clanovi SPC uci u Carstvo Bozje. Ostala sam bez reci...Da je tako?
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nezavisna Baptisticka Crkva Empty Re: Nezavisna Baptisticka Crkva

Počalji od laza Pet Jan 04, 2013 9:19 pm

Isus je ustanovio jednu Crkvu. Rekao je: «Na toj stijeni sagradit ću svoju Crkvu.» Zato je samo jedna prava Crkva.

ja znam da je vaša selektivost u tumačenju zanimljiva ali ne preteruj....

Isus je apostole postavio za poglavare. Obećao je da će s njima ostati do svršetka svijeta. Zato Isusovu Crkvu moraju voditi pravi nasljednici apostola i moraju naučavati što su naučavali apostoli.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Nezavisna Baptisticka Crkva Empty Re: Nezavisna Baptisticka Crkva

Počalji od Istina ex Natasha Pet Jan 04, 2013 9:29 pm

laza ::Isus je ustanovio jednu Crkvu. Rekao je: «Na toj stijeni sagradit ću svoju Crkvu.» Zato je samo jedna prava Crkva.

ja znam da je vaša selektivost u tumačenju zanimljiva ali ne preteruj....

Isus je apostole postavio za poglavare. Obećao je da će s njima ostati do svršetka svijeta. Zato Isusovu Crkvu moraju voditi pravi nasljednici apostola i moraju naučavati što su naučavali apostoli.

Znaci po tvojem ja nisam hriscanka i necu uci u Carstvo nebesko?


Poslednji izmenio Natasha dana Pet Jan 04, 2013 9:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nezavisna Baptisticka Crkva Empty Re: Nezavisna Baptisticka Crkva

Počalji od laza Pet Jan 04, 2013 9:35 pm

mislim da si ti iskrena,poštena ,dobra hrišćanka koju je neko negde nekada pogrešno usmerio,skrenuo sa jedinog ,ponavljam,jedinog puta i iskoristio sve one gore pomenute vrline protiv tebe.
duga bi bila diskusija o ovome i mislim da je ne treba spustati na lični nivo,
moje misli i pisanje je usmereno na tvorce sekte zvane baptistička crkva,na sve sekte koje su nastale voljom jednog ili par ucveljenih sveštenika ili običnih građana razočaranih u nešto ili nekoga.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Nezavisna Baptisticka Crkva Empty Re: Nezavisna Baptisticka Crkva

Počalji od Istina ex Natasha Pet Jan 04, 2013 9:44 pm

Jedan od najboljih znakova da je osoba danas na dobrom putu, je kada ga sve više ljudi napušta i okreće mu leđa, budući da se ljudi nalaze masovno na lošem putu, onda osoba na ispravnom putu ne može i neće biti popularna...
To su radili sa svim prorocima u Bibliji, i sa samim Gospodom Isusom Hristom, i sa apostolom Pavlom...itd... pa nema sumnje da će tako biti i sa ostatkom nanovorođenih Hrišćana na kraju vremena...Jer Pismo kaže da će biti kao u vreme Nojevo (potop) i kao u vreme Lotovo (Sodoma)...

Posto NT i FRISTAJLO nisu vise ovde, sada je red na mene. Samo sto ja necu ucestvovati u tome. Dovidjenja!
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nezavisna Baptisticka Crkva Empty Re: Nezavisna Baptisticka Crkva

Počalji od Avramova Pet Jan 04, 2013 9:49 pm

Natasha,

Pa nemoj tako, ti makar prihvataš različitosti u veri. Niko tebi ne okreće leđa a ponajmanje laza. Tu smo da kažemo šta mislimo ali to ne znači i da ćemo se zbog neistomišljeništva, ne daj bože, i mrzeti.

Uzgred, Fristajlo je na Ideji vrlo aktivan, mislim može da piše kao i svako drugi, dok je Kulturni tip kulturno odstranjen.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nezavisna Baptisticka Crkva Empty Re: Nezavisna Baptisticka Crkva

Počalji od laza Pet Jan 04, 2013 9:53 pm

mislim da si ti iskrena,poštena ,dobra hrišćanka koju je neko negde nekada pogrešno usmerio,skrenuo sa jedinog ,ponavljam,jedinog puta i iskoristio sve one gore pomenute vrline protiv tebe.

ovde ne vidim niti mržnju niti išta što bi te uvredilo....
razmenjujemo mišljenja i ništa više....
ok .....
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Nezavisna Baptisticka Crkva Empty Re: Nezavisna Baptisticka Crkva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu