Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 36 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 36 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox EmptyJuče u 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox

+3
Strelac
Mesrine
Istina ex Natasha
7 posters

Ići dole

Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox Empty Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox

Počalji od Istina ex Natasha Pet Sep 28, 2012 8:58 am

U Australiji su skoro sve nacije sveta. Na primer, u Indiji, iako su svi Indijci, ima razih vera: hinduzi, siki, muslimani, bahai, hriscani i ko zna koliko. I niko ni za jednog od njih ne kaze da nisu Indijci. I medju Englezima ima pripadnika raznih verskih zajednica, pocevsi od katolika, protestanata, adventista, svedoka...I nijedan za njih ne kaze i ne misli da nije Englez. Kada sam pitala Jevreje da li su Jevreji i oni koji su ostavili judaizam i postali hriscani, rekli su da jesu. Samo sam u Srbiji cula da mi, koji nismo u SPC, nismo ni Srbi? Nije me briga i ako nisam. Najvaznije je biti covek. Nacija mi nije bitna. Za mene su svi ljudi jedno i svi isti. Ja ih ne delim po nacijama, jer ih ni Bog nije podelio. Postoje dobri i losi a za ostale me se ne tice. Dakle, jedna anketa. Jesu li Srbi koji nisu Ortodox Srbi kako ih vi koji jeste smatrate?
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox Empty Re: Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox

Počalji od Mesrine Pet Sep 28, 2012 9:07 am

Srbin je samo onaj čovek,čiji se tata zove Srba... Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox 2214231980
A u Srbe mogu da se uvrste i oni koji nisu pravoslavci,a jesu Srbi,dapače...

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox Empty Re: Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox

Počalji od Gost Uto Maj 27, 2014 10:38 am

Goranci su srbi, koji su u jednom trenutku prešli u islam. Bugari se otimaju za njih. Nude im svoje državljanstvo, a mi ih se odričemo.

Mislim da je izjednačavanje vere i nacije nepotrebno. Nemaju sve nacije svoju veru, pa im ništa ne fali..  Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox 363364791 
A i mi smo neku svoju veru trampili za hrišćanstvo, koje se baš nije najbolje primilo na ovim prostorima.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox Empty Re: Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox

Počalji od Strelac Uto Maj 27, 2014 12:15 pm

Srbi su dolaskom na balkansko poluostrvo u 7. stolecu bili pagani... tj postovaoci drevnih slovenskih bogova... trebalo je citavih 300 godina da u etapama prihvate hriscanstvo...

Originalnih Srba koji su dosli sa severa je bilo po procenama samo 25.000... stolecima su se mesali sa starosedeocima, nametnuli su svoj jezik i dominirali su krajevima od centralne Srbije do Jadrana... treba reci da je trebalo 500 godina da Srbi pripoje Kosovo i Metohiju...za sta danas smatramo da je srpska kolevka, a nije... kolevka nam je danasnji Sandzak, tj Raska, gde je nastala prva srpska drzava, a gde u danas vecina muslimani...

Kad je nastala podela u 11. stolecu, mnogi Srbi u zapadnim krajevima su bili katolici, ukljucujuci i rodonacelnika najznacajnije srpske loze - Nemanjica, Stefan Nemanja je bio katolik iz primorja... njegov sin, prvi srpski kralj Stefan Prvovencani je krunu dobio od pape... a Stefanov brat, Rastko, kasnije Sveti Sava je udario temelje srpskog verskog, a i nacionalnog identiteta izborivsi se za autokefalnost srpske pravoslavne crkve...

Vremenom su samo pravoslavci u nasim krajevima ostajali Srbi, dok su katolici klizili ka Hrvatima... postojali su i svesni Srbi katolici u 19. stolecu, ali su vremenom izumrli... izmedju ostalog sto je moderna ideologija srpstva snazno vezana za SPC koja je sireci se na zapadne zemlje, Bosnu, Krajinu i Dalmaciju ideoloski stvarala nukleus ljudi koji ce se u vreme stvaranja nacija sebe smatrati Srbima...

Ceo ovaj istorijski uvod sam izneo da bi podcrtao koliko je pravoslavlje i SPC bilo vazno za formiranje srpskog identiteta u proslosti... svako onaj ko je postao, ili zadrzao pravoslavlje je danas Srbin, dok bioloski i genetski to uopste mozda i nije...velika je asimilaciona moc pravoslavlja bila, ali smo zbog toga izgubili i deo katolika,a i muslimana, koji su stvarno poreklom bili Srbi...

Danas je izbor nacije svojevoljan...mozes se roditi kao Srbin i pravoslavac, a vremenom postati i Marsovac ako se tako osecas... komunizam je doprineo da imamo mnogo Srba ateista ili samo deklarativnih vernika koji obicajno postuju to, a u sustini ne veruju...

Moderno srpstvo mora skinuti te jake verske stege, i prosiriti svoj domen na siri kulturni i jezicki prostor.... moramo biti srecnija i bogatija zemlja u kojoj se osecati Srbinom nije sramota, vec nesto sto izaziva ponos... u identitetskoj smo krizi jer smo doziveli mnoge brodolome, i na tome treba dosta da se radi...
Strelac
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox Empty Re: Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox

Počalji od Istina ex Natasha Ned Avg 31, 2014 11:58 am

Strelac nije odgovorio na Temu. Svuda sam Srpkinja samo u Srbiji nisam jer volim Evandjelisticku crkvu i drzim se samo zakona iz Svetog Pisma. Najvise sto mogu, naravno. Biti vernik ne znaci biti savrsen. Spasenje dolazi od vere da je Isus Hrist sin Bozji. Dakle, nikako nasom zaslugom niti dobrotom niti radom. Samo od milosti Bozje. Tako je u Zakona od Boga.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox Empty Re: Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox

Počalji od Time Ned Avg 31, 2014 12:30 pm

Baš je odgovorio.
Danas je izbor nacije svojevoljan...mozes se roditi kao Srbin i pravoslavac, a vremenom postati i Marsovac ako se tako osecas...
avatar
Time
Super član
Super član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox Empty Re: Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox

Počalji od furija Ned Avg 31, 2014 12:42 pm

Ko kaže da vanzemaljci ne postoje? Postoje i žive, verovali ili ne, u Srbiji. Tako se prema popisu stanovnika iz 2011. čak 186 građana Srbije izjasnilo da su vanzemaljci. Sa njima zajedno ima 5.312 džedaja, Indijanaca, Štrumpfova, Marsovaca, vilenjaka, pirata, domorodaca, pingvina... ::

http://www.kurir-info.rs/popis-u-srbiji-zivi-185-vanzemaljaca-clanak-535361
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox Empty Re: Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox

Počalji od Istina ex Natasha Uto Sep 09, 2014 1:29 am

Juce sam malo razgovarala sa jednim Australcem. Kazem, ovde sam Serbian, a u Srbiji nisam. Kako su svi Australci Australci a ima ih I koji su postali hinduzi, budisti, pa i muslimani. Sta to govori o nama?
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox Empty Re: Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox

Počalji od Batista Uto Sep 09, 2014 11:24 am

Natasha ::Juce sam malo razgovarala sa jednim Australcem. Kazem, ovde sam Serbian, a u Srbiji nisam.

Znas kako se kaze: Sto si dalje od matice to si veci rodoljub. Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox 169055031
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox Empty Re: Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox

Počalji od Istina ex Natasha Uto Sep 09, 2014 1:45 pm

Jeste tako. Mnogi kriju odakle su dosli, a ja nikad ne. Pa se cude kako ja ovako postena i fina. Predstavljam naciju u najlepsem svetlu. Necu valjda pljuvati po sebi, Batice. Nisam od tih. Vecina nasih kriju nacionalnost. Nisam uspela ni u jednom Australiskom mestu za upoznavanje. Cim cuju odakle sam, BEZE! Neko nas stavi na los glas. A jos ima ljudi medju nama. Istina, malo. Ali ima.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox Empty Re: Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox

Počalji od Epitaf Uto Sep 09, 2014 3:11 pm

Natasha ::Jeste tako. Mnogi kriju odakle su dosli, a ja nikad ne. Pa se cude kako ja ovako postena i fina. Predstavljam naciju u najlepsem svetlu. Necu valjda pljuvati po sebi, Batice. Nisam od tih. Vecina nasih kriju nacionalnost. Nisam uspela ni u jednom Australiskom mestu za upoznavanje. Cim cuju odakle sam, BEZE! Neko nas stavi na los glas. A jos ima ljudi medju nama. Istina, malo. Ali ima.

Odakle sad ovo, ceniš da si upoznala dovoljno ljudi u svom životu da bi mogla da sudiš na ovakav način?
Epitaf
Epitaf
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1857
Datum upisa : 01.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox Empty Re: Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox

Počalji od Batista Uto Sep 09, 2014 4:41 pm

Natasha ::Jeste tako. Mnogi kriju odakle su dosli, a ja nikad ne. Pa se cude kako ja ovako postena i fina. Predstavljam naciju u najlepsem svetlu. Necu valjda pljuvati po sebi, Batice. Nisam od tih. Vecina nasih kriju nacionalnost. Nisam uspela ni u jednom Australiskom mestu za upoznavanje. Cim cuju odakle sam, BEZE! Neko nas stavi na los glas. A jos ima ljudi medju nama. Istina, malo. Ali ima.

Ima nas svakakvih. Ja imam dvojicu rodjaka u Poljskoj kojima je otac Srbin a majka Poljakinja. Jedan krije odakle je porijeklom, kaze to tek kada se sa nekim zblizi. Dok drugi kad se upoznaje sa ljudima prva recenica je ime i prezime, a druga: "Ja sam Srbin." Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox 1801434793
Batista
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox Empty Re: Kad nismo ili nikad nismo ni bili Ortodox

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu