Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 72 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 72 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Šta trenutno slušate?
Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC EmptyJuče u 10:58 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

5 posters

Ići dole

Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC Empty Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

Počalji od Istina ex Natasha Uto Sep 18, 2012 7:51 am

Stanovala kod mene zena, nedavno. Stara 30 godina. Prica o manastirima i mestima gde su neki sahranjeni /na primer sveti Roman negde kod Ribarske banje/. Kaze, idi tamo i moli za zdravlje tvoje dece. Ma koga da molim? Mrtve kosti obicnog coveka? Ispricala mi je gomilu sujeverja od koje mi je bilo muka. Kao na primer: ' Ne radi danas nista, danas je sveti Vratolomej." Koja je to logika? Da nije tuzno bilo bi smesno. Kazem, danas cu da radim sve sto mogu, pa ako mi se nesto desi, onda veruj. Naravno, nije nista. Onda velica ikonu belog orla. Sta mi moze pomoci komad drveta na kome je naslikan beli orao? Nista. Ako se i desi neko ozdravljenje u Ostrogu to je sotonska varka. Ako su videli Gospu pa veruju, i to je jedan od djavolih trikova da odvuku ljude od Gospoda i povuce ih za sobom u pakao.

Da li je sekta i pagnaska 'vera' sto se sluzi sa svakakvim relikvijama i ima neke predmete koje koristi bez veze i koje nemaju veze ni sa Gospodom ni sa Isusom. Za to naplacuju i bogate se. Koliko je onaj po kome se zovemo Hriscani, imao novca? Koliko kuca i drugih materijalnih dobara? NISTA. Kad je umro, samo su njegovu odecu mogli da uzmu. Da. Sin Bozji je rekao, ne skupljajte blago na zemlji gde rdja i moljac jede i lopov razvlaci. Skupljate duhovno blago da bi se sinovi svevisnjeg nazvali i otisli u raj, tj. u carstvo Bozje. Zasto ljudi ne vide ISTINU?

Ovo sam procitala da nisu sekte, a ja bih dodala, ove dve prve jesu. Najgore i naopasnije. Uz to bi dodala i muslimane. Glavne u svim ratovima a Bog je rekao 'Ne ubij...' a oni blagosiljaju. Kakve veze oni imaju sa Bogom pitam ja vas?

U Zakonu o crkvama i verskim zajednicama Srbije, koji je usvojen 2006. godine, u članu 10 se navodi da su tradicionalne crkve “one koje u Srbiji imaju viševekovni istorijski kontinuitet i čiji je pravni subjektivitet stečen na osnovu posebnih zakona”.

Prema zakonu, tu spadaju: Srpska pravoslavna crkva, Rimokatolička crkva, Slovačka evangelička crkva a. v., Reformatska hrišćanska crkva i Evangelistička hrišćanska crkva a. v.


Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC Empty Re: Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

Počalji od laza Uto Sep 18, 2012 8:31 am

znači ovo je razlog zbog koga nećeš reći kojoj crkvi pripadaš.....
imaš pravo da se moliš gde hoćeš i kako hoćeš ali nemoj da se kriješ i glumiš da jesi ono što nisi....
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC Empty Re: Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

Počalji od Istina ex Natasha Uto Sep 18, 2012 8:37 am

laza ::znači ovo je razlog zbog koga nećeš reći kojoj crkvi pripadaš.....
imaš pravo da se moliš gde hoćeš i kako hoćeš ali nemoj da se kriješ i glumiš da jesi ono što nisi....

Ko kaze da necu reci: Ja sam Biblijski hriscanin. A moja crkva je Hriscanska Evandjelisticka.

Sta imas na to da kaze, dragi Lazo? Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC 3653457754
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC Empty Re: Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

Počalji od laza Uto Sep 18, 2012 10:42 am

"Нико нека не плаче због прегрешења, јер опроштај из гроба засија"
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC Empty Re: Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

Počalji od digitalmandrak Uto Sep 18, 2012 2:39 pm

Natasha, prvu ikonu je naslikao Apostol Luka,i to presvetu Bogorodicu...
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC Empty Re: Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

Počalji od Istina ex Natasha Uto Sep 18, 2012 6:38 pm

Dragi Digi, postoji Sveto Pismo koje su pisali pod nadahnucem Duha svetog, Bozji izabrani ljudi /Mojsije, Ilija, Danijel, Nehemija, Solomon, David itd./.
Proslog leta sam srela jednog mladog popa u Pozegi. Pitam ga, kako se covek spasava, koji je put da dobije spasenje, tj. vecni zivot? Rekao je kroz ispunjenje Bozjih zapovesti, kroz Sveto Pismo. Nije se setio da spasenje dobijaju oni koji veruju u Isusa Hrista da je sin Bozji, spasioc sveta. Takodje, pitala sam, da li smo mi svi gresnici, naslednici greha od Adama i Eve i zato umiremo. Bozji plan je bio da covek zivi vecno. Pop je rekao, da. Dalje sam pitala, da li je covek sposoban sam da se oslobodi greha koji je nasledio od praroditelja? Da li je Isus, sin Bozji, morao doci da svojom bezgresnom krvlju plati na krstu nase grehe? Rekao je, da. Pitala sam ga dalje, zasto onda ne ucite ljude kako ce se spasiti i ne date znanje za to? To je najvaznije za hriscanina pored zapovesti da izvrsava. Nije imao odgovor. Poceo je da prica o 60 komunist. vlasti itd. Jos je rekao i o Isusovoj majci Mariji, koja je bila, takodje, obicna, ali pobozna devojka kada ga je zacela pomocu Duha Svetog, da je bila bezgresna. A ja pitam popa, ako je bila bezgresna, zasto je i ona umrla? Zar nije bila potpomak od Adama i Eve kao i svi ljudi. A po njima, svi umiru. Ostao je bez teksta. Poceo je o Svetom Predanju i kako je receno u Novom Zavetu da je napisano sve sta je Isus radio ne bi stalo u knjigu tu. Ja mu kazem, stalo je sve ono sto je Bog mislio da je potrebno. I jos je Isus rekao: 'Proklet bio ko dodao ili oduzeo od reci knjige ove. Ja sam alfa i omega, pocetak i svrsetak...' Zasto nam treba jos nesto osim Svetog Pisma? I onako oni koji ga uce i zele izvrsavati, tesko se bore da ispune mali deo. Niko od nas nije bezgresni Isus. I apostol Pavle je rekao da se tesko bori protiv telesnih zelja. Mi smo samo ljudi koji volimo Isusa i Gospoda, a uz njih i bliznje svoje. Zelimo da svi imaju spasenje i da ucinimo zivot na zemlji pravedniji, moralniji, miroljubiv, milostiv i saosecajan za one kojima pomoc treba. Jer to je srz hriscanstva.

U Sv. Pismu nigde ne pise da je Hristov apostol Luka crtao Isusovu majku.A i da jeste, pa crtaju se i sada portreti i prave se slike svacije ali ih niko ne obozava niti se pred njima klanja, niti ih ljubi niti im se moli. Bog je rekao: 'Ne pravi sebi lika, niti kakva kipa, ni od onoga sto je na zemlji, ni sto je na nebu, ni u vodi...Svom Gospodu se pokloni i njega sluzi.' Mi smo slobodni da se licno obratimo Bogu kroz molitvu u ime Isusa Hrista. Ne treba nam posrednik. Isus nas je svojom zrtvom pomirio sa Bogom. Ja samo citiram Bibliju a ne sebe, tako da mi niko ne moze reci: Ti si rekla.

Tako Pismo kaze.



Samo je Bog vredan obozavanja. Uz njega sin Isus Hrist i Duh sveti. Amen.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC Empty Re: Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

Počalji od digitalmandrak Uto Sep 18, 2012 7:31 pm

Sve mi se cini da ti od drveta ne vidis celu sumu...
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC Empty Re: Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

Počalji od Istina ex Natasha Uto Sep 18, 2012 7:52 pm

digitalmandrak ::Sve mi se cini da ti od drveta ne vidis celu sumu...

Objasni.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC Empty Re: Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

Počalji od digitalmandrak Uto Sep 18, 2012 8:00 pm

Pa,sticem utisak da ti Hristovo Jevandjelje stavljas ispred samog Hrista...I u potpisu ti pise...
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC Empty Re: Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

Počalji od Istina ex Natasha Uto Sep 18, 2012 8:18 pm

digitalmandrak ::Pa,sticem utisak da ti Hristovo Jevandjelje stavljas ispred samog Hrista...I u potpisu ti pise...

To ne moze biti. Pa Isus je stariji od Evandjelja! On je taj koji ga je sa svojim ucenicima stvarao a onda su ga oni zapisali. U Evandjelju po Jovanu pise: 'Jer je troje sto svedoci jedno: Otac, sin i duh sveti. Dakle, ovo troje je jedno.'

Dragi Digi, zaista mi je zao sto si me pogresno razumeo. Mozda nemas vremena, Bibliju ne znas. Neka ti Gospod pomogne da ti jednog dana bude dato da me razumes. Od sada vidim da nema smisla za dalju diskusiju o necem o cemu nemas pojma. God Bless You! Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC 3653457754
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC Empty Re: Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

Počalji od Avramova Uto Sep 18, 2012 9:15 pm

Veliki Dostojeski je napisao: "Vera je moć čovekove duše".

Ko je uspeo da prodre u dušu brata svoga i da zna kako i koliko veruje? Niko do Boga Jedinoga. Zašto bih to ja činila? Ni za koga ne mogu tvrditi da li je zaista vernik, ali za sebe mogu i to mi je dovoljno.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC Empty Re: Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

Počalji od Fristajlo Uto Sep 18, 2012 10:12 pm

Тога има у свим Црквама; секте и фракције су махом од тога и саздане.
Не зависи то од званичне доктрине, колико од корумпираних елемената у самим конгрегацијама.
Сви знамо и чујемо чиме се све Ватикан бави; шта еаде неке отпађене исламске милиције, Мунова, или која друга секта. Да не помињем неке које су класичне преваре, и једино их новац и имовина занима.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC Empty Re: Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

Počalji od laza Uto Sep 18, 2012 11:09 pm

kada pripadnici sekti počnu da pridikuju o materijalizmu,sujeverju,paganizmu ne mogu a da ne zaključim da je taktika iz fudbala,,napad je najbolja odbrana,, primenjljiva u mnogim segmentima života.
odvojeni od matične crkve iz maksimum tri razloga pridikuju i ,, popuju,, o poštenju.
prvi razlog isterani iz službe zbog krađe,nemorala,nediscipline ili nekog sličnog razloga.
drugi razlog,gramzivost i pohlepa
treći razlog fanatizam i ekstremiza
ima još nekoliko razloga ali ovi su dovoljni za pojašnjenje onoga što sam hteo reći.milijarderi sa avionima i kamionima u vlasništvu,okovani zlatom i dragim kamenjem nahvatali masu nesrećnika ,pokupili im sve do dinara i rekli kako su , na primer,nebeski letači duhovni spas,ili adventisti ili jehovini svedoci ili....ima ih koliko hoćeš
nije njihovo postojanje problem,neka ih ,omaju pravo da veruju i u bušnu patiku,problem je doza cinizma kada počnu o gramzivosti i materijalizmu da pridikuju a jači su od portugalske nacionalne banke.
kritički stav o SPC-u jke opravdan i niko ne treba da bude zaštićen od kritike ali ipak, sredi svoje dvorište pa kreni na komšijsko.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC Empty Re: Paganizam, materijalizam, sujeverje u sluzbi SPC

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu