Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 66 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 66 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Jehovini svedoci - Page 3 EmptyJuče u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Jehovini svedoci - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Jehovini svedoci - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Jehovini svedoci - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Jehovini svedoci - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Jehovini svedoci - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:18 pm od Dall

» Obuća
Jehovini svedoci - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Jehovini svedoci - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Jehovini svedoci - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Jehovini svedoci - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Jehovini svedoci - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Jehovini svedoci - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Jehovini svedoci - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Jehovini svedoci

+13
Вучица
branimirpn
Istina ex Natasha
sini_do
Vulin
212ganna
slavena
Mesrine
Miško
Fristajlo
Vidra
Avramova
poelbuster
17 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Avramova Čet Jul 26, 2012 9:53 pm

Slažem se. Hvala sini!

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Fristajlo Čet Jul 26, 2012 11:04 pm

Мене су једном покушали да "стартују"; чим сам им рекао да сам "радикални атеиста"- покупили су се и отишли, и никад их више нисам сретао.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od slavena Čet Jul 26, 2012 11:26 pm

sini_do ::Ja ih raspoznam sa velike daljine, oni izgledaju kao mutanti... kao roboti, bez duha u sebi... Oni su robovi neke organizacije, kaja nema veze sa vjerom... vjera je samo izgovor, da bi se ostvario cilj, a cilj je rusenje tradicionalnih crkava.... Iza toga svega stoje satanisti, koji upravljaju svetom... a naj vise im smeta ckvena liturgija, koja stvara bozansku vibraciju... a to veoma iritira njihove satanisticke rituale.. jer bozija energija je jaca od djavolske.... Tako nemogu da zagospodare potpuno sa pravim hriscanima i zivom vjerom.... Jedina duznost sekti je vrbovanje novih clanova, i odvajanje od prave vjere.. a sve sa ciljem da svi ljudi postanu robovi, jer bez slobode i bez duha, bez prave vjere... covjek ce postat rob satanista..... Tako je potpuno nebitno ucenje KS, nego je bitna pozadina toga svega, i cilj iste.....

Upravo! Jehovini svedoci - Page 3 2317702173
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Mesrine Sre Sep 26, 2012 4:42 pm

Nešto mi nedostaje onaj sa misijom,svedok na Džahovu... Bio ja baš Kul,da ne rečem In... affraid Jehovini svedoci - Page 3 479116528

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Jehovini svedoci - Page 3 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Istina ex Natasha Pon Okt 01, 2012 3:36 am

Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Istina ex Natasha Pon Okt 01, 2012 4:18 am

Vidra ::
Dakle, neko od njih, a to je verovatno on, zivi u lazi- sa samim sobom.
Ljubav izmedju zene i muskarca je mnogo mocna stvar. Tako da ako njoj znaci sta drugi misle, stvar je narocito jasna.
On sam treba da zna sta treba da radi.


Posto niko nije dobro upoznat sa metodama Organizacije Jehovini /Bozji/ Svedoci, pokusacu da objasnim. Pritisak na clanove je smisljen i metode razradjene
.

Moraju ici , od kuce do kuce da dele traktate, brosure, knjige. Svaki dan pisu koliko sati su proveli u 'Sluzbi za Boga, tj. Jehovu'. To je hebrejski naziv za Boga. Zato se tako zovu. Moraju, svake nedelje glavnom da daju izvestaj.Koliko literature su uspeli da podele i vreme provedeno. Ako se Staresini to ucini da je malo, onda ih kritikuje. Ukratko, doktrin je zasnovan na strahu i mnogo sati ucenja. Vrsi se pritisak da se sto vise ljudi dovede u Organizaciju. Jednom recju, ispiranje mozga. Rezim, poslusnost i disciplina. Ne razlikuje se od one koju su provodili i ucili 'esesovci', Hitlerova elitna, zlocinacka vojsa prosla je kroz slican metod. Svedoci su ekstremisti koji ni svoju decu ne smatraju da su njihova ako nece u Organizaciju. Strasno pate zbog toga roditelji a uz to su pod pritiskom glavnih i onih koji su uspeli svoju decu 'dovesti Jehovi' a oni nisu. Sto se tice morala, laganja, kradje, tu su rigorozni. Tesko onome koji pogresi. Ili ga izbace. Ili mora da sedi sam u zadnjem redu Skupstine. Sa njim niko ne govori. Sve zavisi kolika i kakva je greska ucinjena. Ponekad to traje mesecima. Nema pravo da se javlja kada proucavaju nedeljno Kulu Strazaru. Jednostavno, zigosan je. Cak ga se stide i placu zbog njega pred drugima, clanovi porodice ako su u istoj Skupstini. Objavljuju na razglas da svi cuju njegovo ime i sta je uradio. Pod udarom su i oni koji redovno ne pohadjaju sastanke. To je nedelja, sreda i petak. Plus sluzba kada se okupe ujutru i podele od strane Staresine po teritorijama gde moraju ici i siriti Dobru vest Isusa Hrista. Ukratko, njihov autoritet nije ni Isus, ni Bog ni Biblija nego od staresine do onih glavnih iz Bruklina. Strava, ljudi!

Sto se tice bracnog para koji su Svedoci, pa ako jedan uvidi zabludu i Bog mu otvori oci da nadje u Bibliji da su na krivom putu, rizikuje da ostane bez zene, odnosno muza.

Nema tu vise ljubavi ni prema kome osim prema Organizaciji. Ko je izdao Organizaciju, izdao je Jehovu /Boga/. Ako je otisao od njih, izgubio je vecni zivot u raju na zemlji. Bice za uvek mrtav. Nece nikad videti svoje mrtve srodnike kad ozive itd. itd.

Ljudi su uplaseni i skroz izgubljeni. Ja ih ne teram sa vrata. Pokusavam da im na osnovu Biblije koju nose u rukama, objasnim da su sludjeni i zavedeni. Da se osveste. Na zalost, ne veruju ni Bibliji ni argumentima. Receno im je i da ne slusaju ko hoce sa njima u diskusiju dokazivanja zbog cega nisu u pravu. Odmah odlaze i misle da su izgubljeni oni koji zele da im pomognu jer su tako isprogramirani.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od branimirpn Uto Okt 16, 2012 12:27 pm

@poelbuster

Kako si prijatelju. Rastali smo se cuteci a to ne prilici Hriscanima. Ljudi koji imaju saznanja o odredjenim stvarima treba to da podele sa ostalima.

Mt.13:52 A on im rece: zato je svaki knjizevnik koji se naucio carstvu nebeskom kao domacin koji iznosi iz kleti svoje novo i staro.

Veliki pozdrav.
branimirpn
branimirpn
Novi član
Novi član

Broj poruka : 13
Datum upisa : 16.10.2012
Godina : 54
Lokacija : Paracin

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Вучица Uto Nov 13, 2012 10:18 pm

Због ове теме на неком тамо форуму проглашена сам за вештицу(банована, прозвана лажним моралистом...) хихихихи иако сам била неки тупави модератор (вама се овде извињавам, пишем о себи), јер сам само питала и тражила објашњења без цитирања Свете Књиге. Елем, Јеховини Сведоци јесу признати од стране Закона и Државе, ал то по дефолту не значи да је су у нашој свести оно што нису, напротив, и даље мислим да су бахати у свом понашању, иако би ми Јеховин Сведок рекао да је и Исус ишао од куће до куће да проповеда Хришћанство, па јесте наравно, ал је био културан за разлику од њих.
И наравно питање за исте, у кога верују??!
Вучица
Вучица
Novi član
Novi član

Broj poruka : 98
Datum upisa : 13.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Mesrine Uto Nov 13, 2012 10:26 pm

Gde nađe u ove sitne sate,da razmišljaš o njima? Jehovini svedoci - Page 3 2214231980
A da ne valjaš,ne valjaš... Jehovini svedoci - Page 3 479116528

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Jehovini svedoci - Page 3 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Istina ex Natasha Sre Nov 14, 2012 7:21 am

Вучица :: Елем, Јеховини Сведоци јесу признати од стране Закона и Државе, ал то по дефолту не значи да је су у нашој свести оно што нису, напротив, и даље мислим да су бахати у свом понашању, иако би ми Јеховин Сведок рекао да је и Исус ишао од куће до куће да проповеда Хришћанство, па јесте наравно, ал је био културан за разлику од њих.
И наравно питање за исте, у кога верују??!



Bez obzira na ono sto sam napisala za 'vodje iz Bruklina' znam da su vecina svedoka najposteniji ljudi na svetu. Nisam primetila ni dozivela da su clanovi te Organizacije bahati prema drugima, naprotiv! Veruju u Sveto Pismo i Isusa Hrista, sina Bozjeg koga je gospod Bog poslao da sa svojom bezresnom krvlju plati grehe covecanstva i pomiri nas sa Bogom. Da niko ko u Hrista veruje ne umre nego da ima zivot vecni.


Ev. Po Jovanu 3:16.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Istina ex Natasha Sre Nov 14, 2012 8:01 am

Da dodam, zaboravila sam! Nikakva Kula strazara, nikakvo Sveto prednje, nikakvo slavljenje slika od papira, drveta, metala, nikakvi beli orlovi, svete petke i slicno, NE VAZE!

Samo SVETO PISMO i Gospod Bog, sin njegov Isus Hrist i Sveti Duh! To je ZAKON i ISTINA!!!!
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Peni Vajs Sre Nov 14, 2012 8:40 am

kula strazara ne vazI? nemoj da te cuju tvoji iz bruklinske skole proglasixce te za jeretika a mozda pribegnu srednjevekovnim metodama kada je postupanje sa izdajicama u pitanju.
Peni Vajs
Peni Vajs
Član
Član

Broj poruka : 149
Datum upisa : 14.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Istina ex Natasha Sre Nov 14, 2012 2:05 pm

Peni Vajs ::kula strazara ne vazI? nemoj da te cuju tvoji iz bruklinske skole proglasixce te za jeretika a mozda pribegnu srednjevekovnim metodama kada je postupanje sa izdajicama u pitanju.

Mene nece. Ja im nisam clan. Meni je cilj da se Bogu ne zamerim. ne brinem ni malo. Jehovini svedoci - Page 3 2459537339 Jehovini svedoci - Page 3 4200506399
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od SKYKING Sre Nov 14, 2012 4:02 pm

Natasha ::Da dodam, zaboravila sam! Nikakva Kula strazara, nikakvo Sveto prednje, nikakvo slavljenje slika od papira, drveta, metala, nikakvi beli orlovi, svete petke i slicno, NE VAZE!

Samo SVETO PISMO i Gospod Bog, sin njegov Isus Hrist i Sveti Duh! To je ZAKON i ISTINA!!!!
A ikona!?
Kazi jasno da ni ikona ne vazi... Samo slavljenje knjiga od papira...
Inace zakone donosi Skupstina... ako nisi znala!
SKYKING
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011
Lokacija : Mile ti nacuka

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Вучица Sre Nov 14, 2012 4:37 pm

Natasha не знам ко су 'vodje iz Bruklina'.
Васпитаније носимо из куће, ма којој Вери или Алтернативној Верској Заједници да припадамао. И ту нема расправе или демагогије.
Ако се подмеће нога, да се уђе у нечију кућу или се ремети нечији мир у дому непрестаном звоњавином, како бисте Ви то назвали - Васпитањем, Културом или Некултуром?

Кажете затим:
`Veruju u Sveto Pismo i Isusa Hrista, sina Bozjeg koga je gospod Bog poslao da sa svojom bezresnom krvlju plati grehe covecanstva i pomiri nas sa Bogom. Da niko ko u Hrista veruje ne umre nego da ima zivot vecni.
Ev. Po Jovanu 3:16.`


По чијем тумачењу, свом или Раселовом, Радефордовом, Кноровом или Францовом?

Веровање није Слепо (ај да се изразим на овај начин) аминовање туђем тумачењу Свете Књиге-Библије, Веровање долази из Бити Човека из његове Душе и Срца, из Њега самог.
Вучица
Вучица
Novi član
Novi član

Broj poruka : 98
Datum upisa : 13.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Johnny-Azra Sre Nov 14, 2012 4:48 pm

Ja ih obožavam...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od MoonGirl Sre Nov 14, 2012 6:45 pm

neverovatno
MoonGirl
MoonGirl
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 863
Datum upisa : 24.04.2012
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Peni Vajs Čet Nov 15, 2012 7:22 am

Natasha ::
Peni Vajs ::kula strazara ne vazI? nemoj da te cuju tvoji iz bruklinske skole proglasixce te za jeretika a mozda pribegnu srednjevekovnim metodama kada je postupanje sa izdajicama u pitanju.

Mene nece. Ja im nisam clan. Meni je cilj da se Bogu ne zamerim. ne brinem ni malo. Jehovini svedoci - Page 3 2459537339 Jehovini svedoci - Page 3 4200506399
nisi clan? ovde ostavljas utisak da ti se svidja njihovo ucenje...pa sta jeto sto ti se toliko svidja?
Peni Vajs
Peni Vajs
Član
Član

Broj poruka : 149
Datum upisa : 14.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Istina ex Natasha Pet Nov 16, 2012 6:26 am

Peni Vajs :: nisi clan? ovde ostavljas utisak da ti se svidja njihovo ucenje...pa sta jeto sto ti se toliko svidja?

Mene su pozvali na .'slavu' za neki'Vracevdan' 14. 11. Boze sacuvaj!!! Nisam isla...

O Svetom Pismu, Bogu, Isusu Hristu, Svetom Duhu, ti ljudi nemaju pojma.

Svedoci su ipak prema paganima HRISCANI i znaju ko je bio Isus Hrist i sta kaze Sveto Pismo u vezi hriscanskih nacela. Pitas me sta mi se svidja? Eto, to mi se svidja.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od SKYKING Pet Nov 16, 2012 6:53 am

Eh, pa vi prosvetljeni tamo u belom svetu i niste za ove nase slave!
Cudi me da nisi otisla i tamo odradila jednu misionarsku... Jehovini svedoci - Page 3 3962887167
Ti koja pises slava pod navodnicima a praznik Sveti Vraci nazivas "neki", ti koja si se odrekla i svog naroda i svoje crkve si mnogo lep primer kuda vodi glupost.
SKYKING
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011
Lokacija : Mile ti nacuka

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Peni Vajs Pet Nov 16, 2012 6:55 am

Natasha ::
Mene su pozvali na .'slavu' za neki'Vracevdan' 14. 11. Boze sacuvaj!!! Nisam isla...

O Svetom Pismu, Bogu, Isusu Hristu, Svetom Duhu, ti ljudi nemaju pojma.

Svedoci su ipak prema paganima HRISCANI i znaju ko je bio Isus Hrist i sta kaze Sveto Pismo u vezi hriscanskih nacela. Pitas me sta mi se svidja? Eto, to mi se svidja.
pazi...i ja seslazem da je danasnje pravoslavlje totalno zatupilo, ali to sto si odbila da odes na slavu pokazuje da ne postujes domacina, njegovu tradiciju i njegovu veru. ma kako ona plitka bila (ako je plitka) to je njegova vera. a sestro milostiva to nije hriscanski.
Peni Vajs
Peni Vajs
Član
Član

Broj poruka : 149
Datum upisa : 14.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od MoonGirl Pet Nov 16, 2012 6:57 am

šta reći...
MoonGirl
MoonGirl
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 863
Datum upisa : 24.04.2012
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od MoonGirl Pet Nov 16, 2012 6:58 am

Eh, pa vi prosvetljeni tamo u belom svetu i niste za ove nase slave!

Naravno, pa daj bre SKY, da oni jedu prasetinu punu holesterola ? Jehovini svedoci - Page 3 2317702173
MoonGirl
MoonGirl
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 863
Datum upisa : 24.04.2012
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Peni Vajs Pet Nov 16, 2012 6:59 am

ne razumem, jel se ovo odnosi na mene?
sta je pesnik hteo reci?
Peni Vajs
Peni Vajs
Član
Član

Broj poruka : 149
Datum upisa : 14.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od MoonGirl Pet Nov 16, 2012 7:12 pm

Što na tebe ? Jehovini svedoci - Page 3 3235190673
MoonGirl
MoonGirl
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 863
Datum upisa : 24.04.2012
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Jehovini svedoci - Page 3 Empty Re: Jehovini svedoci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu