Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 71 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 71 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

+6
Vulin
Avramova
Jurivaka
Fristajlo
Vidra
Qbin
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Qbin Čet Jun 14, 2012 10:23 pm

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

14. June 2012. Autor: Rankica Bubić

Učenicima osmog razreda u Srbiji, koji će za nekoliko dana polagati završni ispit, biće priznati kao tačni i oni odgovori koji su pravopisno neispravni, a zbog ovakve odluke Ministarstva prosvjete i nauke negoduju prosvjetni radnici.

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu U%C4%8Dionica

Prema uputstvu Ministarstva, ako učenik da tačan odgovor, ali ga pravopisno pogrešno napiše taj odgovor bodovaće se kao ispravan. Ministarstvo tvrdi da na ovaj način neće biti narušeni obrazovni standardi.

Primjera radi, na pitanje ko je napisao „Gorski vijenac“ dovoljno je da učenik napiše Petar Petrović Njegoš. Kako će to napisati i da li će se pridržavati pravopisa nije bitno. Pravopis će se bodovati samo u pitanjima gdje se to eksplicitno traži, da se nešto napiše ispravno, ili pronađu greške u tekstu.

Nastavnici nisu zadovoljni i tvrde da ovakav stav dovodi u pitanje i njihovo ocjenjivanje, jer su do sada za pravopisne greške snižavali ocjene.

„U tome nas podržavaju i roditelji jer su stvarno iznenađeni takvom odlukom. Priznati pravopisno neispravan odgovor. Šta to znači? Da vaspitavamo generacije koje su polupismene, a polupismeni su najmanje potrebni društvu. Bolje nepismen, nego polupismen oni su mnogo opasniji“, smatra nastavnica srpskog jezika Jasmina Stanković.

Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja donekle je razriješio dilemu – pitanja iz književnosti biće koncipirana tako da đaci neće ni morati da išta pišu, već samo da zaokruže tačan odgovor. To profesore, međutim, nije smirilo.

Zbog ovakve odluke Ministarstva negodovao je Aktiv profesora srpskog jezika i književnosti Moravičkog okruga. Aktiv tvrdi da Ministarstvo na ovaj način grubo zanemaruje obrazovne standarde za kraj obaveznog obrazovanja, koji predviđaju na svim nivoima primjenu pravopisne norme.

„Kao profesori srpskog jezika i književnosti, zaduženi za opismenjavanje učenika, oštro se protivimo neracionalnoj odluci kojom se poništava sav naš trud da motivišemo učenike da se pravilno pisano i usmeno izražavaju“, rekao je u izjavi Tanjugu član Aktiva Vladan Dimitrijević.

On ističe da je nedopustivo da odgovor bude tačan i ako učenik na testu, na primjer, pogrešno upotrijebi veliko ili malo slovo ili prekrši druga osnovna pravopisna pravila, kao i to što se đacima neće računati u grešku ako miješaju latinično i ćirilično pismo.

„Početni standard na osnovnom nivou je elementarna pismenost, odnosno zahtev da se poznaju oba pisma, ćirilica i latinica. Učenik koji nedovoljno poznaje ćirilicu da bi tim pismom mogao rešiti test pokazuje da nije ispunio prvi i osnovni standard“, smatra Dimitrijević.

Izvor: ATV
avatar
Qbin
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 893
Datum upisa : 17.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Vidra Čet Jun 14, 2012 10:37 pm


Ovo je samo jos jedan pokazatelj da su kriterijumi snizeni.
Deci se povladjuje linijom manjeg otpora.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Qbin Čet Jun 14, 2012 10:49 pm

Ocaj. Cemu onda standardi?
Secam se da i prosle godine nije bilo bitno kako ucenik dodje do resenja. Bitno je samo da zaokruzi tacan odgovor. Tako se desavalao da klinci samo zaokruze odgovor bez postupka i da je on bio validan ukoliko je bio tacan.
avatar
Qbin
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 893
Datum upisa : 17.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Fristajlo Čet Jun 14, 2012 10:55 pm

То се ради плански.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Vidra Čet Jun 14, 2012 10:56 pm

Da. Americki sistem, ili vec ciji, nebitno.
Cele ove godine deca imaju 15-tominutne vezbe koje se ne racunaju kao kontrolni zadaci, jer kontrolni mora da se najavi, ali se racuna kao provera znanja i ocene idu u dnevnik.
I onda imas slucaj slatkog mog drugara koji je ranije posao u skolu, koji totalno ne kapira da treba na sva pitanja da odgovori tako sto ce prethodno da ih procita.
Ne znam sta da mislim, ali evo danas sam razgovarala, doduse u prolazu, sa nekoliko razlicitih mama i sve do jedne su rekle da s eraduju sto se skola sutra zavrsava.

@Fri,
kakav je plan?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Fristajlo Čet Jun 14, 2012 10:59 pm

Vidra ::
@Fri,
kakav je plan?
Мислим да знаш и сама, до сад..
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Qbin Čet Jun 14, 2012 11:05 pm

Vidra ::Ne znam sta da mislim, ali evo danas sam razgovarala, doduse u prolazu, sa nekoliko razlicitih mama i sve do jedne su rekle da s eraduju sto se skola sutra zavrsava

Radovanje je svenarodno. Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu 2214231980
avatar
Qbin
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 893
Datum upisa : 17.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Jurivaka Čet Jun 14, 2012 11:08 pm

Sve duhovne vrijednosti i standardi devalviraju, zašto bi škola bila izuzetak?
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Vidra Čet Jun 14, 2012 11:08 pm


Fristajlo ::
Vidra ::
@Fri,
kakav je plan?
Мислим да знаш и сама, до сад..

znam... mis'im, vidim sta biva i kao se borim...

Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Jurivaka Čet Jun 21, 2012 10:37 am

Ako se maternji jezik predaje u školi kao obavezan premet, sa svim što ide uz to - gramatika, pravopis i ostalo, zar učenici nisu obevezni da to nauče, odnosno, zar mogu proći iz toga predmeta ako ga nisu savladali?
Prema tome, prosvjetni radnici s pravom protestvuju, jer odluka ministrastva prosvete o tolerisanju pravopisnih grašaka na prijemnim ispitima, samo dezavuše njihov rad i relativizuje osnovne standarde u školstvu.
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Avramova Čet Jun 21, 2012 10:42 am

Jurivaka ::
Prema tome, prosvjetni radnici s pravom protestvuju, jer odluka ministrastva prosvete o tolerisanju pravopisnih grašaka na prijemnim ispitima, samo dezavuše njihov rad i relativizuje osnovne standarde u školstvu.

Taman dobra prilika da im umesto objasnjenja zbog niskih plata poturi pod nos ovu novotariju (idiotariju).

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Jurivaka Čet Jun 21, 2012 11:00 am

Naraavno da je idiotarija. To je implicitna poruka učenicima, da se ne moraju truditi oko pravopisa, a to je nedopustivo.
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Fristajlo Čet Jun 21, 2012 1:23 pm

Jurivaka ::Naraavno da je idiotarija. To je implicitna poruka učenicima, da se ne moraju truditi oko pravopisa, a to je nedopustivo.
То је имплицитна порука свима.
Погледај, како се и колико поштује правопис и на, рецимо- форумима...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Jurivaka Čet Jun 21, 2012 1:42 pm

Forumi i uopšte net, su posebna priča, kada je u pitanju pravopis. Imam utisak da se mnogi ne osjećaju ni malo obaveznim da vode računa o pravopisu kada pišu na forumu. A to je posve pogrešno. Mi na forumima ostavljamo svoju duhovnu sliku, u koju svakako spada i pismenost. Ako nam je svejedno kakav ćemo utisak ostaviti u tom pogledu, onda to može značiti samo dvije stvari. Prvo, da nipodaštavamo auditorij kome se obraćamo i da taj auditorij ne smatramo ni toliko vrijdnim poštovanja, da se potrudimo da ono što mu prezentiramo bude napisano korektnim pravopisnim izrazom, i drugo, da smo stvarno nepismeni, odnosno, analfabetski obrazovani.
Kako god bilo, kada pogledam neki tekst koji počinje malim slovom, obično ga i ne čitam, upravo iz razloga koji sam naveo.
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Avramova Čet Jun 21, 2012 2:01 pm

Jurivaka :: Imam utisak da se mnogi ne osjećaju ni malo obaveznim da vode računa o pravopisu kada pišu na forumu.
Evo ja se ne osecam obaveznom da na forumu pisem drugacije nego sto cu pisati u bilo kojoj drugoj korespondenciji. Jednostavno, o tome ne razmisljam, pisem kako sam naucila, a sto se dobro nauci, postaje rutina. Problem moze postati kada pisac teksta ne proveri napisano, a sasvim je normalno da se potkradu greske. Zato i postoje lektori i korektori.

Pisanje teksta malim slovima nije nepismenost vec recimo imidz i ne zameram, narocito kada je sadrzaj napisanog kvalitetan.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Jurivaka Čet Jun 21, 2012 2:18 pm

Ma, kakv imidž, molim te lijepo? Radi se o pravilima upotrebe pisma, odnosno, pravopisa. Skrnaviti ta pravila radi imidža, ili da bi se razlikovao od ostalih i na taj način istako, nije ništa drugo do malograđanština i snobizam prve vrste.
Ne podnosim ni malograđne ni snobove!
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Vulin Čet Jun 21, 2012 2:23 pm

Nije imidž, nego lenjost. Very Happy
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Jurivaka Čet Jun 21, 2012 2:28 pm

I ljenost i nedostatak poštovanja prema čitaocima.
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Vulin Čet Jun 21, 2012 2:37 pm

A može i da bude prikrivanje. Very Happy
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Jurivaka Čet Jun 21, 2012 2:38 pm

Prikrivanje nepismenosti, svakako.
Jurivaka
Jurivaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1704
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Vidra Sre Jun 27, 2012 5:22 pm


Jurivaka :

Ma, kakv imidž, molim te lijepo? Radi se o pravilima upotrebe pisma, odnosno, pravopisa. Skrnaviti ta pravila radi imidža, ili da bi se razlikovao od ostalih i na taj način istako, nije ništa drugo do malograđanština i snobizam prve vrste.
Ne podnosim ni malograđne ni snobove!

I ljenost i nedostatak poštovanja prema čitaocima.
Obzirom da je danas sve uglavnom kakvo plasiranje ili, u suprotnom, samo odlazak na kafu, onda, nego kako drugacije, se mala slova u postovima mogu smatrati imidzom.
Moram da ti se izvinim, Jurivaka, sto cu konacno pitati za tvoje godine, s tim da cu ocekivati da u tom odgovoru budes iskren.
Ipak, tvoja kritika potpuno je mestu. Osim, sto bih te zamolila da 'imidz' napises na srpskom.
I, elem, lepo je to svet odmeriti, pa i biti odmeren, ali nikako o svetu zakljucivati po sopstvenoj meri. Jer, upravo su nacin i stil pisanja odlika necije pojave (u virtuelnom). Po tim i takvim 'malogradjanskim i snobovskim imidzima' , sigurna sam, prepoznaces iste ljude pod razlicitim pseudonimima na forumima, blogovima, itd.


Vulin :

A može i da bude prikrivanje.
U kom smislu?
Ako mislis na virtuelno prikrivanje, jedino sto mi je palo na pamet je izbegavanje pisanja u muskom ili zenskom rodu.
Meni licno cesto se potkradaju slovne greske; one koje vidim ispravim, a one koje ne vidim ne mogu ni da ispravim. To mu dodje nekako u stilu, kako bi moja nana rekla, 'ko radi taj i gresi, a ko ne radi taj nece nista ni pogresiti'.




Nepismenost je kao radioaktivnost, posledice nisu vidljive odmah

pise Zorica Markovic, Nedeljnik uz Press, sreda 27.06.2012, str. 25 -28.

''Problemi drzave prevazisli su licne drame pojedinca i obrazovanje nije zauzalo prioritet na zamisljenoj lestvici najvaznijih pitanja, ma koliko se pricalo o tome. Nas ucenik zaostaje vise od jedne skolske godine u odnosu na vrsnjake iz zemalja OECD, u prevodu, onog dela sveta cijem zivotu tezimo. To znaci da ih ne obucavamo za zivot, da nas sistem obrazovanja ne moze da se meri sa ostatkom sveta, bar po pitanju kriterijuma 'nauci me da mislim, nauci me da ucim', sto se i pokazuje na delu.

(...)
Dicimo se inteligencijom, ponasajuci se kao primitivni narod, umesto da baziramo odluke na osnovu testova pismenosti, koji su merljivi za razliku od apstraktnih zabluda. 'Problem je sto su i roditelji sentimentalni, da im se deca ne muce, i tako im cine medvedju uslugu jer, umesto da ih obrazujemo, mi im ugadjamo. Ne razumem ni prosvetne vlasti koje se dodvoravaju roditeljima glasacima, tako da se niko ne bavi vaspitavanjem i obrazovanjem dece. (...) ''


Moram da priznam da sam tekst sturo procitala, prepisala sam, uglavnom, vec izdvojene delove. Imam utisak da se prica razvodnila.
Elem,
''prasina koja se podigla oko vrednovanja pravopisa na zavrsnom ispitu pokazala je da nase drustvo i dalje prepoznaje sta su prave vrednosti i da je sposobno da se bori da ih sacuva''



Je li to bio nekakav test?
Kako se naslov ovog teksta uklapa u ovakvu misao?
Ko ce to da sprovede, mislim - odrzavanje i cuvanje vrednosti? Roditelji, komsije, prijatelji, ako su i sami nastavnici, uslovno receno, nepismeni obzirom da su se pravopisna pravila promenila ohoho u zadnjih 15 -ak godina?
Cemu sva ova prica? Cemu bilo kakva prica kada je radioaktivni materijal vec bacen?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od MoonGirl Čet Sep 20, 2012 2:27 am

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.290.html:387728-Pitanje-o-Karleusi-deo-prijemnog
MoonGirl
MoonGirl
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 863
Datum upisa : 24.04.2012
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Gost Pet Okt 12, 2012 2:55 am

Vidra:

"Ipak, tvoja kritika potpuno je mestu. Osim, sto bih te zamolila da 'imidz' napises na srpskom.
I, elem, lepo je to svet odmeriti, pa i biti odmeren, ali nikako o svetu zakljucivati po sopstvenoj meri. Jer, upravo su nacin i stil pisanja odlika necije pojave (u virtuelnom). Po tim i takvim 'malogradjanskim i snobovskim imidzima' , sigurna sam, prepoznaces iste ljude pod razlicitim pseudonimima na forumima, blogovima, itd."

Slažem se da nije ispravno koristiti strane termine kao ni mešati dva jezika.

Možete li mi pojasniti zbog čega ste vi u tekstu napisali reč "elem"?

Zahvaljujem!
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Avramova Pet Okt 12, 2012 3:07 am

Elem Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu 3021264613 a tek "ergo", "glede", pa WWII (World War II), čemu to, a ima još toga?!

Vidra :: Cemu sva ova prica? Cemu bilo kakva prica kada je radioaktivni materijal vec bacen?
Priča ne sme da stane, ona mora biti glasna, jasna, zahtevna, ultimativna, kako se ne bi "bacio drugi radioaktivni materijal."

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Time Pet Okt 12, 2012 4:06 am

Glede gornjeg WW2 je kul naziv da ne ka\em cool Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu 2214231980
avatar
Time
Super član
Super član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu Empty Re: Tolerisanje pravopisnih grešaka na završnom ispitu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu