Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 20 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 20 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Свето Писмо - Page 2 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Свето Писмо - Page 2 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Свето Писмо - Page 2 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Свето Писмо - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Свето Писмо - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Свето Писмо - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Свето Писмо - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Свето Писмо - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Свето Писмо - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Свето Писмо - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Свето Писмо - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Свето Писмо - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Свето Писмо - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Свето Писмо

+6
Mesrine
Enna
sini_do
Vulin
Istina ex Natasha
Avramova
10 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Istina ex Natasha Uto Jan 08, 2013 2:33 pm

Marea ::Iz tvojih postova da saznajem o Bogu??
Pa dobro, Maro, zar nisam pisala puno na religiji? Ako ti, mozda, ne prihvatas Pismo, koje jedino daje sve odgovore o pocetku i kraju ovog sveta. O stvaranju, o prvoj istoriji covecanstva, o Bozjim izabranicima koji su pod vodjstvom Duha svetog pisali i proricali, o pojavi sina Bozjeg Isusa Hrista, ko je bio. zasto je dosao, sta je ucinio za nas, kako je zavrsio. O njegovim apostolima, tj. ucenicima. O svemu sto je vazno i vezano za Gospoda i njegov karakter, moc, silu...Odakle imas i od koga imas da naucis? Od obicnih ljudi? Pa koje njih stvorio? Otkud oni znaju ako nisu u Bibliji nasli? Izmislili sami svasta pa u to veruju.

Pitam te, kako neko moze raditi, na primer, sa strujom, ako nije ucio da bude elektricar. Idem ja da izmislim kako pa da me drmne da crknem na mestu. Bez poznavanja Biblije, Gospoda, lika i dela Isusa Hrista nema zivota. Ako mislis drugacije i ako imas svoju teoriju, daj da cujem i ja  tebe?
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Marea Uto Jan 08, 2013 2:47 pm

E ovako Natasha,. Meni su sve to puke pretpostavke.,teorije, vjerovanja ali ne i cinjenice. Covjek je stvorio Boga po svom liku. Covjek je pokusao da sebe ucini besmrtnim. , tako sto ce voditi pravednicki zivot, moliti se, pokoriti se itd.A sve to da bi imao tu besmrtnu stvarnost sa sobom. Ali sve je to rodjeno iz ideja, misli..a to ti je kao plodovi jalove zene. I sta bi onda mogla biti besmrtnost, Bog, vjera..?
Ja cu ti reci sta, ali iz osecaja a ne iz pisma. To je ljubav i ljepota, ali ne u crkvi. Katedrale, crkve, sve je to izgradio covjek. To su objekti koje jedna nesreca, zemljotres mogu da uniste. Vec sama ljepota, to je to..ali um to ne moze da prihvati, jer rekla sam vec jednom, ljepota nije u polju svijesti.
Kada umre nesto sto smo njegovali, mislimo da nestaje. A zapravo to je samo ocecaj da si lisen ljepote za koju smatras da ti treba biti dostupna.
Ovo je tesko mozda tebi razumjeti jer ide iz srca bez pisma. Bez uvjerenja...
To se cak i ne razumije, to se prepoznaje.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Istina ex Natasha Uto Jan 08, 2013 3:22 pm

Marea ::E ovako Natasha,. Meni su sve to puke pretpostavke.,teorije, vjerovanja ali ne i cinjenice. Covjek je stvorio Boga po svom liku. Covjek je pokusao da sebe ucini besmrtnim. , tako sto ce voditi pravednicki zivot, moliti se, pokoriti se itd.A sve to da bi imao tu besmrtnu stvarnost sa sobom. Ali sve je to rodjeno iz ideja, misli..a to ti je kao plodovi jalove zene. I sta bi onda mogla biti besmrtnost, Bog, vjera..?
Ja cu ti reci sta, ali iz osecaja a ne iz pisma. To je ljubav i ljepota, ali ne u crkvi. Katedrale, crkve, sve je to izgradio covjek. To su objekti koje jedna nesreca, zemljotres mogu da uniste.
Ovo je tesko mozda tebi razumjeti jer ide iz srca bez pisma. Bez uvjerenja...
To se cak i ne razumije, to se prepoznaje.

Razumela sam te odlicno. Za tebe je Sveto Pismo teorija, pretpostavka...Nije Bog stvorio coveka nego covek Boga. Covek je zeleo da bude besmrtan pa je izmislio da bude pravedan, pokoran i da se moli. Razlog je da bi iz toga dobio besmrtnost, tj. vecni zivot. Krace receno, ti ne verujes ni u sta osim u ljubav i lepotu. Ja takodje ne verujem u crkve, tj. gradjevine. Covek je taj koji sa sobom nosi plodove ljubavi i pravednosti prema drugima. Prvo, kada sam dobila da proucavam Pismo, imala sam potpuno isto misljenje kao ti sada. Mozda hoces reci da je uzalud proucavati, ici u crkve, moliti se a nemati ljubavi. Tacno. To pise i u Bibliji u Korincanima l3:1-8 'Ako jezike covecije i andjelske govorim onda sam kao zvono koje zvoni, ili praporac koji zveci. I ako imam prorostvo i imam sve tajne i sva znanja, i ako imam svu veru da i gore premestam, a ljubavi nemam, nista sam. I ako razdam sve imanje svoje , i ako predam telo svoje da se sazeze, nista mi ne pomaze. Ljubav dugo trpi. Milostiva je. Ljubav ne zavidi. Ljubav se ne velica. Ne cini sto ne valja. Ne trazi svoje, ne srdi se, ne misli o zlu. Ne raduje se nepravdi, a raduje se istini. Sve snosi. Sve veruje. Svemu se nada. Sve trpi. Ljubav nikad ne prestaje , a prorostvo ako ce i prestati jezici ako ce umuknuti , razuma ako ce nestati...13. A sad ostaje vera, nada, ljubav, ovo troje; ali je LJUBAV najveca medju njima.

Uzalud su sve ceremonije, liturgije, obicaji, praznoverje, paganizam, proucavanje i ucenje iz Svetog Pisma, vera da Bog postoji, da Isus spasava i da je kroz veru u njega put u vecni zivot. Ni sa cim se ne moze zasluziti ni zaraditi. Ko veruje sta pise u Pismu, spasenje je dar od Boga.

Ali, sada dolazimo do SUSTINE vere i vernika! Uzalud je sve da cinimo po Pismu i po crkvenim obicajima /Sveto predanje i sl. dodaci/. Ako ljubavi nemamo izgubljeni smo i ne vredimo nista. Dakle, Ljubav je izvrsenje Zakona jer Bog je ljubav!


Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od MoonGirl Uto Jan 08, 2013 7:27 pm

kada sam dobila da proucavam Pismo

Neko ti je dao da proučavaš pismo, zašto ?
Čemu bilo šta što si ti naučila kada je neko morao da ti pokaže šta i kako da učiš, a nisi sama uzela ?
MoonGirl
MoonGirl
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 863
Datum upisa : 24.04.2012
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Marea Uto Jan 08, 2013 8:21 pm

Pa Natasha ti si napisala ono sto sam ja u sustini i rekla. Jedina je razlika u tome sto ovo moje, ide iz mene, a to tvoje je nauceno..
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Marea Uto Jan 08, 2013 9:09 pm

..i jos nesto mi je cudno u ovom tvom postu..kazes mi; Ti ne vjerujes u nista OSIM U LJUBAV I LEPOTU. A za Boga kazes da je ljubav, pa kako sad to da shvatim?
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Johnny-Azra Uto Jan 08, 2013 9:23 pm

Natasha ::ISTINA je u Bibliji.
Istina nije u Bibliji nego u tebi... Very Happy
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Marea Uto Jan 08, 2013 9:30 pm

Pa da, ali ja zelim da mi Natasha odgovori, zasto je rekla da ja ne vjerujem u nista, osim u ljubav, a kaze da je Bog ljubav. Bas me zanima sta je time mislila, jer preporuku imam da iz njenih postova ucim o Bogu. Pa me zanima kako bi to izgledalo onda?
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Johnny-Azra Uto Jan 08, 2013 9:38 pm

Moraš čekat nju..Ona je pravi znalac tumačeja svetog pisma...Uživam dok čitam njene postove i tumačenje svetog pisma...Baš mi je pojasnila neke stvari koje ja dosad nisam znao...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Marea Uto Jan 08, 2013 9:52 pm

Cekacu je..mozda i ja shvatim, ko zna..
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Johnny-Azra Uto Jan 08, 2013 9:58 pm

Oćeš sigurno jer žena stvarno zna problematiku stvari...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Marea Uto Jan 08, 2013 9:59 pm

Kakve veze to sad ima sa zenom??
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Johnny-Azra Uto Jan 08, 2013 10:00 pm

Misliš nos...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Marea Uto Jan 08, 2013 10:03 pm

Ne mijesaj stvari. Ovdje govorimo o svetom pismu.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Johnny-Azra Uto Jan 08, 2013 10:07 pm

Mi smo odgovorni ljudi i treba da se ponašamo odgovorno,a ovo je odgovorna tema...Čekamo Natašu...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Vukota Uto Jan 08, 2013 10:09 pm

A da objasnim ja dje sto treba... ja sam ekspert za religijska pitanja...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Marea Uto Jan 08, 2013 10:12 pm

A i laza mi je ostao duzan odgovor. Rekao mi je da je ljubav slijepa, demantovao je moju parolu, da ljubav vidi najcistije. Pa mi nije odgovorio da li misli da je i Bog onda slijep, ako smatra da je i ljubav. Vec je vjesto izbjegao odgovor, odgovorom, nemoj da spamujemo temu. Smile
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Johnny-Azra Uto Jan 08, 2013 10:12 pm

Pokušaj druže Vukota...
Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Vukota Uto Jan 08, 2013 10:21 pm

Pa da pocnem... Sveto Pismo je takav oblik sms poruka koji izricito tvrdi da da Bog postoji... Mada ga nijesam licno nikad vidjio... To je bilo dok se majmuni jos nijesu bili naucili pisati i citati zbog cega je moralo doci do evolucije... Znaci, covjek je evoluirao da bi razumio sto je Bog htio da kaze... A moze biti i obrnuto te je majmun nastao od covjeka... To je genetska implikacija evolucije u lancu DNK... koja izricito tvrdi da je covjek nastao od Boga koji ko zna od cega je nastao... Kada mu je ponestalo kredita on se ljudima opte nije javljao i tako oni ostanu u zabludi da je svijet takav i takav... Medjutim, bude da dodje novi operater i on prijedje na postpejd i od tak se redovno jasvlja vjernicima i popovima... Ako je ostalo sto nejasno da azjasnim...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Istina ex Natasha Sre Jan 09, 2013 4:42 am

Johnny-Azra ::
Natasha ::ISTINA je u Bibliji.
Istina nije u Bibliji nego u tebi... Very Happy


Razlog zasto mi verujemo u Bozju Rec /Sveto Pismo/ zato sto je sve u njoj sto je nama potrebno da znamo. Ne mozemo znati Boga osim kroz Njegovu Rec.

II Timoteju 3:16 -17

'Sve je Pismo od Boga dano i korisno za ucenje, za uveravanje, za popravljanje, za poucavanje u pravdi, da Bozji covek bude savrsen, spreman za svako dobro delo.

Za Mareu:

Ako ti nisi pobozna osoba i ne citas Bibliju, onda mozes samo da ocekujes ovakve stvari da izlaze iz tebe /Matej 15:19/ 'Jer iz srca dolaze zle misli. Ubistvo. Preljuba.Bludnost. Kradja. Lazno svedocenje. Hula na Boga. To cini coveka necistim.'

Ja licno se ne bih oslanjala na sebe i na svoju pravednost. Cak je Bog morao licno da sidje na zemlju u osobi Isusa Hrista da nas spasi i vrati sebi zato sto smo bili duhovno mrtvi ljudi jer je Adam napravio greh i nasledio je smrt. I mi smo od njega nasledili smrt. A u Bibliji pise smrt znaci biti odvojen od Boga. Tako da je Isus morao doci i umreti da bismo se mogli vratiti Bogu i eventualno ziveti vecno jer to je bio Bozji originalni plan za sve ljude.

Jedini nacin da budemo u dobrim odnosima sa Bogom je da prihvatimo sta je Bog uradio za nas kroz zivot i smrt Isusa Hrista. Ako hoces da znas sve o tome, sedi jedan dan sa Biblijom i citaj. Vecina ljudi koji imaju pitanja o zivotu pronadju odgovore. Ja sam se uvek pitala sta je smisao zivota. Kada sam pronasla Sveto Pismo bilo mi je jasno.

Nemojte se saliti sa mnom i prestanite da mi saljete takva bez veze pitanja. Zabavljajte se sami sa sobom i na svoj racun. Verujte sta god hocete ali ja vam preporucem ovo i zelim da se spasite na kraju.

Necu vam vise odgovarati na pitanja jer je ocigledno da me ismejavate.



Poslednji izmenio Natasha dana Sre Jan 09, 2013 2:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Istina ex Natasha Sre Jan 09, 2013 6:55 am

Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Enna Sre Jan 09, 2013 9:05 am

Čitam ovu temu i tužna sam... Свето Писмо - Page 2 3793518328

Razumem Natašu, ali razumem i Mareu. Znam da Nataša govori i piše ono što misli da treba, da je pozvana da radi, da joj je zadatak da govori o božijoj reči na način kako to govori.

Isto tako znam da Marea piše iz srca, pita se srcem i ne sudi nikome, zna da je Bog ljubav i bez bilo koje knjige, pa makar to bilo i Pismo.

Obe su u pravu, obe imaju svoj način, oba načina imaju u sebi Istinu, dobar, iskren povod, sadrže ono što je bog(po meni).

Čitala sam dugo Sveto Pismo, znam ponešto iz njega, dovoljno da kažem da je ljubav i poruka i odgovor i put i cilj te knjige. Iz toga razumem Mareu koja to, tu poruku oseća i bez knjige, nalazi dokaze svuda oko sebe, i Natašu, kojoj je ta knjiga potpora, dokaz da čini pravu stvar.

Svako od nas ima svoj osoban način- svoje potrebe i meru kako prihvata tu ljubav božiju, ne trebamo se oko toga raspravljati, bar mislim tako. Dovoljno je da pokušamo da se razumemo.

Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Marea Pon Jan 14, 2013 12:58 am

Draga Enna, srce je jedini pravi put. Dokaze i ne vidim oko sebe, ponekad., ne tako cesto. Vidim ih jedino u sebi.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Istina ex Natasha Pon Jan 14, 2013 5:56 am

Marea ::Draga Enna, srce je jedini pravi put. Dokaze i ne vidim oko sebe, ponekad., ne tako cesto. Vidim ih jedino u sebi.

Draga Marea, Isus je jedini pravi put! Mozes imati sve naj u srcu, i sve dokaze oko sebe i u sebi. Ako Isusa nema u tvom srcu, to je sve sto vidis u ovom zivotu....Posle nastaje .....Citaj Pismo! Imaces vise u sebi i celu vecnost! Od srca. Natasa. GB. Свето Писмо - Page 2 3653457754
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Marea Pon Jan 14, 2013 9:18 am

Draga Natasha, covjek je sam po sebi pravi put. Ako ne nosis Boga u sebi dzaba ti sva sveta pisma, i sva blaga ovog svijeta.
Od srca Marea! Свето Писмо - Page 2 1666717886
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Свето Писмо - Page 2 Empty Re: Свето Писмо

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu