Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 67 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 67 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Sta je to sto ljude cini ljudima?

+33
Davidova
Храст
Cinzia
lotos
DUH 54
SDK
Strelac
Lilith
inspy
Johnny-Azra
babamara
furija
Marea
Enna
naOpaka
Prince
MoonGirl
Vidra
sini_do
Mesrine
Istina ex Natasha
Debilko
Cleopatra
Vulin
laza
Fristajlo
Fi Pi
cat09
slavena
Arwen Evenstar
Avramova
maks
ellen
37 posters

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Marea Sre Nov 14, 2012 11:44 pm

Smiljko ::
Marea ::Prastanje nekoga ucini jos gorim covjekom.
Ne postoji taj koga je praštanje učinilo gorim...
Marea ::Ono sto ljude cini ljudima je potpuno nepoznata stvar.
Ono što ljude čini ljudima je potpuno poznata stvar,samo je mnogi ljudi nisu svesni,a žive kao da jesu... Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 1801434793

Ne postoji onaj koji moze reci da nesto ne postoji.

A sta je to poznata stvar, a da covjek nije svjestan a zivi kao da jeste?

Da nije mozda to sto je covjek, smijesno je da se ovako bukvalno shvataju stvari., ili bolje reci povrsno.
E Smiljko, Smiljko..
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od furija Sre Nov 14, 2012 11:59 pm

Fi Pi ::Ne postoji ništa tako intenzivno, jedistveno, karakteristično i bezgranično što čoveka izdvaja od svega ostalog znanog nam i neznanog, njegova - sujeta.

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 2034808023
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Marea Čet Nov 15, 2012 12:13 am

furija ::
Enna ::
Oprostiti može samo čovek.

Oprostiti može samo Bog. Čovek nije Bog.

Covjek je morao nastati bar dva minuta prije Boga, po nekoj logici.
Pa s toga moze da prasta jednako kao Bog, ali to ne znaci da ce biti ili da jeste dobar covjek.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Debilko Čet Nov 15, 2012 12:17 am

Uživanje u poroku jedino čoveka učini čovekom.
Debilko
Debilko
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Moskva

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Marea Čet Nov 15, 2012 12:24 am

Slozila bih se, ali ne mora to biti porok a i moze. Jednostavno ako covjek uziva, tj.ako je zadovoljan sa samim sobom, gotovo pa da je sigurno da ce biti dovoljno dobar covjek. Nezadovoljan covjek je cesto i zao covjek.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Debilko Čet Nov 15, 2012 12:38 am

Nezadovoljan čovek je uvek zao čovek.
Eeeee, zato postoji nikotin, alkohol i još po nešto da nas čini srećnim. Ostalo je sve instant sreća.
Debilko
Debilko
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Moskva

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Marea Čet Nov 15, 2012 12:58 am

E sad, sto se srece tice to je druga stvar i zavisi od osobe do osobe.,Zadovoljan covjek ne znaci i uvijek srecan covjek. To je covjek koji je u sustini zadovoljan jednako i sa srecom i sa tugom. A ovaj drugi tj nezadovoljan, e takvom ni sreca ne moze pomoci. Taj i u sreci trazi "klicu zla".
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Debilko Čet Nov 15, 2012 1:04 am

Ajde ljubni seku i puno je pozdravi.
Ne mogu o ovome da raspravljam. Ja sam više za vektorske veličine- Ne volim ove pojmove sreća , nesreća,
Tvrdim, da je sreću lako stvoriti svakome. Proveren metod.
Najpre izazoveš nesreću, i posle ti se i najmanja sitnica čini neizmernom srećom.
Debilko
Debilko
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Moskva

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Enna Čet Nov 15, 2012 9:27 am

furija ::
Enna ::
Oprostiti može samo čovek.

Oprostiti može samo Bog. Čovek nije Bog.

Fraza koja nije tačna.

Ti nikada nikome ništa nisi oprostila? Very Happy
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od furija Čet Nov 15, 2012 9:41 am

Enna ::

Fraza koja nije tačna.

Ti nikada nikome ništa nisi oprostila? Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 2151379420

Uopšte se ne ponosim time, ali osim običnih svakodnevnih sitnica koje i nisu za opraštanje - ne nikad, a i nemam nameru. Izravnam sve račune pa makar i za deset godina. Pa zašto bi nekom ostala dužna???

Trudim se i da niko nema potrebe bilo sta meni da oprasta. Ako bi se nekad tako nesto desilo, nikada ne bih tražila oprostaj. Sta je učinjeno, učinjeno je.
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Enna Čet Nov 15, 2012 9:55 am

Misliš,''krupne stvari'' ne opraštaš, sitnije koje po tebi i nisu za pominjanje, te oprostiš?
Pa i to je oproštaj.

A sebi, praštaš li sebi?
Ako ne praštaš, onda ne grešiš nikada. Ako ne grešiš nikada i ne kaješ se zbog nečega, onda nisi opraštala jer i nemaš šta da si praštaš- što je nemoguće, ako ćemo iskreno razgovarati jer se i podsvesne reakcije računaju.

Jesi se nekada sa nekim sporečkala, pa ste se pomirili, razlog nebitan?
Oprosti mi ako je pitanje isuviše intimno. Very Happy

I kajanje- kaju se samo pravi Ljudi.

Nisu svi Homo sapiens primerci pravi ljudi.
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Gost Čet Nov 15, 2012 10:15 am

Marea ::
Ne postoji onaj koji moze reci da nesto ne postoji.
Mare,Mare,ala ti lupaš ko Maksim po diviziji.Ti si jedna od tih koja kaže da nešto ne postoji.
Marea ::
A sta je to poznata stvar, a da covjek nije svjestan a zivi kao da jeste?
Način razmene semene tečnosti.
Marea ::
Da nije mozda to sto je covjek
Jeste Mare.Teško je čoveku shvatiti da je čovek i ako tebi to izgleda površno i bukvalno,ali nije tako.
E Mare Mare,suviše si ti površna u shvatanju čveka kao razmišljajućeg bića.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od furija Čet Nov 15, 2012 10:15 am

Mozda cudno zvuci, ali se nikad ne pitam da li sam pogresila nesto. I najiskrenije, nikad se ne kajem. Smatram da sam sve uradila kako je najbolje moglo i da nizad i dugacije ne može - pa čemu onda preispitivanje i kajanje?

Sporeckati se.... pa sta tu ima da se prasta ako govoris istinu i ako su ti rekli istinu? Postoje tri osoba sa kojom se "posvadjala" pre mnogo godina, svi su u nekom momentu imali potrebu za nekom vrstom moje pomoci. Jednostavo sam rekla - Čuj mogu pomoci ali necu! Mislim da je to skroz posteno, nisam ih zavlacila pricama, rekla sam jednostavo ono sto mislim. Kad ih sretnem kazem zdravo, izbrisala sam ih i pojma nemam ni da postoje...

Kaju se samo pravi ljudi???? Ja po tebi nisam pravi covek - možda! Možda cak nisam ni čovekSta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 441346(mada je to za neke razumljivo - pošto sam žena)

Možda jednog dana i ja postane pravi čovek iliti naučim da se kajem. Samo pre toga neko mora da mi objasni čemu kajanje sluzi i koja je njegova svrha? (posto ja nisam sklona mazohizmu, ni fizičkom ni psihičkom).
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Enna Čet Nov 15, 2012 10:36 am

Dobro, u redu,tako misliš. Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 2979583794

Nije moje da ti sudim, čoveče-ženo. Niti to radim. Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 363364791

Sad, kada si već rekla da si se sa nekima ranije sporečkala, više ih i ne poznaješ- već si im i oprostila, čim si ih zaboravila. Da bi zaboravila nekoga ili nešto, moraš sa tim da se pomiriš, staviš tačku na sve to iza, kreneš dalje bez osvrtanja. Tu se javilja taj oprost- koji ti ne registruješ, svejedno, tu je. Oprostila si njima, sebi, oprostila si se i nastavila svojim putem, zar ne?

Pokajanje je vrlina kojom čovek sam sebi priznaje da je nesavršen.

Kajanjem se čistim iznutra od svakog otpada- veliko spremanje duše. Uključiš ''kirbi-pokajanje'' :mete: oprostiš sebi jer si i ti bog Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 2979583794 sve zablista od čistoće, do novog prljanja. Nije greh održavati čistoću srca i duše na taj praktičan, ljudsko-božiji način.
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od furija Čet Nov 15, 2012 10:52 am

Ako je zaborav oproštaj, onda sam se ja naopraštala u životu Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 834150

E bas me zanima, oni koji traže oproštaj, da li znaju i osećaju da im je oprošteno onda kad postanu zaboravljeni ?Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 441346Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 441346
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Enna Čet Nov 15, 2012 10:54 am

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 479116528 Eto vidiš.
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Avramova Čet Nov 15, 2012 10:58 am

Ko zaboravi nije oprostio, a ko oprosti zaboravio je.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Enna Čet Nov 15, 2012 11:05 am

Avramova ::Ko zaboravi nije oprostio, a ko oprosti zaboravio je.

Opet, ima i ovde nečega. Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 363364791 Nikada se skroz ne zaboravlja. Može da se oprosti i pamti, mada bi bilo bolje i lakše sve obrisati zaboravom. Pamćenje nas ubi', staračka demencija je suuupeeerrr Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 479116528
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od babamara Čet Nov 15, 2012 11:07 am

... Um i Razum...(uman nerazumnog urazumi a onda mu i oprosti)
babamara
babamara
Član
Član

Broj poruka : 132
Datum upisa : 12.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od furija Čet Nov 15, 2012 11:11 am

Avramova ::Ko zaboravi nije oprostio, a ko oprosti zaboravio je.

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 2496382268
furija
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Fristajlo Čet Nov 15, 2012 5:10 pm

furija ::Mozda cudno zvuci..........
Па, где си до сад, сестро слатка...? Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 1801434793
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Enna Pet Nov 16, 2012 10:26 am

Mržnja.
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Avramova Pet Nov 16, 2012 12:20 pm

@Enna

Mržnja? Pa dobro onda, mogu da izvedem zaključak da ti mrziš. Npr. mene to ne čini čovekom kao i ko zna koliko njih.


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Mesrine Pet Nov 16, 2012 1:29 pm

Avramova :: Meni je ovo prilično tužno. Ne bih da sam tačkica, ne bih da ima i onih koji ne bi ili bi ali teško primetili nestanak jedne tačkice zvane MMRA. Svi mi smo za nekoga čitav univerzum i kada bi nestali nekome bi se srušio i univerzum i život i sve...

Jes` da kasnim "malo" sa odgovorom,ali... Bolje ikad nego nikad... Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 2979583794
A ti onda plači, Avramova.... affraidSta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 479116528

Sves` je to što čini čoveka,samo sves` ... To je ono što dokazuje da,ipak , nismo životinje... Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 4022889699

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Avramova Pet Nov 16, 2012 2:25 pm

Ko kaže da ja plačem?! Interpretiram nečije reči "Kada se ruše zidovi, treba se diviti tom prizoru". Ovo jeste u suprotnosti onome što sam prvobitno izjavila ali, ako zagrebeš površinu, videćeš šta sam zaprao htela reći.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to sto ljude cini ljudima? - Page 3 Empty Re: Sta je to sto ljude cini ljudima?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu