Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 33 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 33 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 EmptyJuče u 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Isus Hrist, sin Bozji!

+10
Avramova
Mesrine
laza
Vidra
digitalmandrak
Vulin
sini_do
SKYKING
Fristajlo
Istina ex Natasha
14 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Fristajlo Pet Nov 25, 2011 1:02 pm

Kakva meandriranja u ovim diskusijama... Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 129758
Valjda zato i kažu- čudni su putevi Gospodnji. Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 705600
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Fristajlo Pet Nov 25, 2011 1:02 pm

SKYKING :: Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 3962887167 Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 301766
Ala si se ti posvetio molitvi... Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 1495693230
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Vidra Pet Nov 25, 2011 1:05 pm


Fristajlo ::
SKYKING :: Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 3962887167 Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 301766
Ala si se ti posvetio molitvi... Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 1495693230
on je toliko posvecen, da sam se zamislila sama nad sobom...
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Vulin Pet Nov 25, 2011 1:09 pm

.


Poslednji izmenio Vulin dana Sre Dec 07, 2011 10:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Vulin Pet Nov 25, 2011 1:10 pm

.


Poslednji izmenio Vulin dana Sre Dec 07, 2011 10:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Vidra Pet Nov 25, 2011 1:12 pm


@SKYKING
❤



odoh po one silikonske sto koriste vaterpolisti za usi...
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od laza Pet Nov 25, 2011 2:42 pm

pisati na bilo kojoj temi sa kojom se ne slaže administrator ,moderator i njihov ortak je na ovom forum u osuđeno na ismevanje,vređanje,omalovažavanje.
žena, vernik koja piše i nikoga ne vređa niti spominje lično na ovoj temi doživi salvu uvreda i nipodaštavanja a niko da odreaguje i opomene silnike kojima je sve dozvoljeno,koji pišu van teme,vređaju ,psuju.
tema....isus hrist sin božiji nema ni 10 % postova koji nisu za brisanje i koji nisu uvredljivi .
vernik sam,pravoslavac,sektaše ne podržavam i mislim da su u dubokoj zabludi,za natašu ne mogu reći jeli ili nije pripadnik neke sekte niti me interesuje ali je već postalo tragikomično čitanje pljuvačina i uvreda na njen račun.......oprosti im bože ne znaju šta rade....
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od SKYKING Pet Nov 25, 2011 3:53 pm

Vidra ::
@SKYKING
❤
odoh po one silikonske sto koriste vaterpolisti za usi...
Bog je veliki! :hulahop:

laza :: .
vernik sam,pravoslavac,sektaše ne podržavam i mislim da su u dubokoj zabludi,za natašu ne mogu reći jeli ili nije pripadnik neke sekte niti me interesuje ....
Lazo gde si ti na jutrenju?
Vidi se kakav si vernik kada ti je tesko da utvrdis kojoj sekti ona pripada...
Lazo mi se ovde svi volimo... :bum tras:
SKYKING
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011
Lokacija : Mile ti nacuka

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Istina ex Natasha Pet Nov 25, 2011 4:25 pm

SKYKING ::
@SKYKING


Vidi se kakav si vernik kada ti je tesko da utvrdis kojoj sekti ona pripada...

:bum tras:

Izmisli neku sektu pa iznesi javno. Problem je sto za to nemas dokaz. Da si ovde, za ovo bi isao na Sud. Posto nisam ni u kakvoj sekti, onda bi dobro platio za klevetu i uvredu. Ne bi vise ovako vredjao nikog.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Fristajlo Pet Nov 25, 2011 4:36 pm

laza :: pisati na bilo kojoj temi sa kojom se ne slaže administrator ,moderator i njihov ortak je na ovom forum u osuđeno na ismevanje,vređanje,omalovažavanje.
Tvoje primedbe na uređivanje foruma možeš izneti na temi određenoj za to, i ti to, kao iskusan forumaš, vrlo dobro znaš, tako da se i ova tvoja primedba svakako može ubrojati u spam.
Tvoj lični problem sa uređivačkom politikom ovog foruma je jedini razlog tvog daljeg boravka ovde, jer ne učestvuješ ni u jednoj diskusiji, u kojoj, barem po tvojim (inače, pogrešnim) merilima u kojoj nemaš "razlog" da skreneš pažnju na "greške" u radu administracije.
Za tvoju informaciju- pravila ponašanja se nisu promenila, niti će; samo su još rigoroznija, jer- sad već imamo i iskustva, i više nam ne promiče ništa.
Dakle, a u tom smislu, obaveštavaš se da će svaki tvoj post, koji nije lociran na pravo mesto, a dotiče se komentara na urećivanje foruma, biti brisan, bez ikakvih daljih obaveštenja, jer se tako šta neće tolerisati.
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od SKYKING Pet Nov 25, 2011 4:55 pm

Natasha ::
SKYKING ::
@SKYKINGVidi se kakav si vernik kada ti je tesko da utvrdis kojoj sekti ona pripada... :bum tras:
Izmisli neku sektu pa iznesi javno. Problem je sto za to nemas dokaz. Da si ovde, za ovo bi isao na Sud. Posto nisam ni u kakvoj sekti, onda bi dobro platio za klevetu i uvredu. Ne bi vise ovako vredjao nikog.
Kakav opet sud... :strah:
Pa mi se volimo, valjda...
Ko je sudija kod vas tamo... Da nije... QQ?? :strah:
Ne nije moguce. Nose li sudije one perike i mantije!?
Jasno sam te pitao na onoj drugoj temi kojoj crkvi pripadas i sto su te to napadali iz SPC...
Odgovora nema... Zasto? Odgovori nam ti... ja nisam expert...
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 3962887167
SKYKING
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011
Lokacija : Mile ti nacuka

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Istina ex Natasha Sub Nov 26, 2011 2:42 am

SKYKING ::
Ne nije moguce. Nose li sudije one perike i mantije!?
Jasno sam te pitao na onoj drugoj temi kojoj crkvi pripadas i sto su te to napadali iz SPC...
Odgovora nema... Zasto? Odgovori nam ti... ja nisam expert...
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 3962887167

Prvo, bila sam ovde 3 puta na sudu, na zalost. Zbog jednog psihopate koji je maltretirao svoju decu i moju. Imao je vec kriminalni rekord, bio u zatvoru, pokusao da ubije majku itd. itd. Zbog njega sam morala ici da trazim Intervention Order 3 puta i za Crime composion for pain and suffering. Sudija je bio u obicnom odelu. Svako ko na Sud dodje, mora da uzme u ruku Sveto Pismo i da se zakune da ce govoriti ISTINU.

Drugo, ne pripadam ni jednoj crkvi. Nekada davno, kada sam dosla u Australiju, nisam nista znala ni o Isusu ni o Bibliji, niti sam bila sigurna da Gospod postoji. Ovde sam, prvi put, videla mnogo razlicitih hriscanskih crkvi. Prvo sam krenula u Ortodox, ali sam vec pre toga imala sansu da upoznam zenu iz adventisticke crkve koja mi je dala da citam Sveto Pismo i objasnila sve sto je trebalo. Nisam mogla da podnesem neslogu, ogovaranje popa i drugih ljudi, koju su vecina praktikovali posle sluzbe u restoranu iza crkve. Isla sam na odmor u nas manastir Elaine, nedaleko od grada Djilonga. Australija je Srbima poklonila ogromno zemljiste na kome su izgradili Manastir, Crkvu, Hram, salu, kuhinju, biblioteku, objekte za one koji tu zele doci da se odmore itd. itd. Dosla sam na odmor jednom. Na zalost, vecina su i tu sve ogovarali i ismejavali, cak i kaludjere koji su tu radili tesko i po pravilima. Da kazem da sam se osecala prijatno u takvom drustvu, slagala bih, a to necu. Nisam imala mir, trazila sam i molila Gospoda da mi pokaze da li igde ima mesto bez takvih ljudi i onih koji ne krse mnoge od 10 zapovesti. Otisla sam u Independent Baptist Church da imam Biblijsku studiju. Medju tim ljudima niko nikog nije ogovarao, mrzeo i ismejavao. Celo ucenje je bilo zasnovano samo na Svetom Pismu tako da su to ljudi ozbiljno shvatili i poceli su da postuju Gospoda, Isusa i ono sto u Pismu pise jer je Zakon od Boga. Pozvali su me na svoj Kongres. Jedan od Evandjelista, Gilbert Anger se nasalio i rekao da mu je nestala skupocena hem. olovka. To je napravilo haos medju decom. Svi su potrcali da traze jer su znali da se tudje ne sme uzimati. Osetila sam tu slobodu i postenje. Niko me nije pitao odakle sam, sta imam, ko sam i sta sam. Kako sam obucena, koliko novca dajem, na protiv, od siromasnih se nije uzimao dobrovoljni prilog nego su svi pomagali jedni druge koliko god je ko mogao ako je neko bio u problemu. Ukratko, radilo se prema onom sto je Isus rekao: 'Ako imas dve kosulje a tvoj brat nema nijednu, daj mu jednu od tvojih.' Kada je moja komisinica namerno ubila mog macka, mi smo bili ocajni od bola. Zvala sam pastora te Crkve i pitala sta da radim: 'Rekao je: Odnesi Dijani pitu od jabuku /apple pie/ i reci joj da je volis. Gospod je dozvolio da se to desi. Nemoj da pravis idola od bilo cega pa i od zivotinje. Gospod je rekao da je znao cas kada cemo se zaceti u utrobi svoje majke, kakav ce nas zivot biti i kada cemo otici sa ovog sveta. Otisla sam, priznajem, teskog srca, kod Dijane sa poklonom. Otvorila je vrata i pitala sarkasticno: 'Natasha, what's the matter? Rekla sam, sve je u redu Dijana. Donela sam ti poklon i dosla da kazem da te volim. Isus je umro za sve ljude jer ih je voleo a mi njegovi sledbenici, cinimo isto, iz dubine srca i duse. Ona je pocela da drhti i place. Celo lice joj je pocrvenelo. Nisam joj NISTA rekla za mog macka, ali ona je rekla: 'Koja sramota sto je macak bio tvoj.' I posle 10 godina, mi se poznajemo i ona svima prica da nikada u zivotu nije imala komsinicu kao sto sam ja. Oprostila sam joj i osecam se uvek dobro kada se toga setim. Pastor od te Crkve smatra sebe da je na toj poziciji da onima koji su tu bude umesto Isusa. Njega se moglo pozvati u bilo koje doba dana i noci i on bi dosao da pomogne. I da radi fizicki kod onih koji su bili clanovi. Nikada nista nije naplacivao. Ni Biblijske studije, ni svoje nedeljne propovedi koje su se odnosile samo na ono sto bi coveka cinilo da bude covek u najboljem smislu reci a sve zasnovano na 10 Bozjih zapovesti i na nicem drugom. On je sa sinom, cele nedelje radio da bi imao od cega da zivi. Imao je 4 dece da izdrzava. Od dobrovoljnih priloga smo placali zakup prostorije i kuhinje, svake nedelje, struju, vodu, i rucak. Znalo se koliko para u kasi ima. Jedan deo se cuvao za situacije kada je neko u prekoj potrebi. Secam se kada je jednom od clanova propao biznis. Kuca mu je bila pod kreditom, imao je 3. male dece i zenu. Novac od dobrovoljnih priloga dat je deci da se hrane i za ostale preke potrebe. Nije ni bilo tu puno novca, ali sto je bilo dato je onako kako je receno u Novom Zavetu: 'Svake nedelje skupljajte za siromasne i pomazite'. Svaka stvar koju je Isus i njegovi Apostoli rekli da se cini, bila je ispostovana. Pastor znaci pastir jer je Isus sebe zvao tako: 'Ja sam dobri pastir, moje ovce ce cuti moj glas i doci ce'. Naravno, ovo je metafora koja znaci da ce Isusu doci i biti njegovi sledbenici oni koji su zeljni pravde, istine, postenja, iskrenosti, milosti i ljubavi na ovoj zemlji. Ljudi cistog srca i oni koje je Bog vec odredio jer samo on zna Kakva su nasa srca i niko drugi.

Jednom sam pitala pastora, jos dok sam bila Hristov ucenik, da li smo mi protestanti: 'Rekao je: NE! Mi ne protestvujemo ni protiv koga. Zovemo se po Apostolu Jovanu, krstitelju. Krstitelj na Engleskom se kaze baptist. Pitala sam gde je glavno sediste ove crkve, ko je glavni covek ili grupa koja vodi ovu crkvu? Rekao je: Sediste ove crkve je na nebu. Glava ove crkve je ISUS HRIST. Independent baptisti su svi zajednica za sebe i nema nikog da je visi ili nizi jedan od drugog. Pastor je sluga i onaj koji uci pravdi ljude o onome sto je Isus ucio svoje apostole.

Ne idem vise u tu Crkvu jer ne mogu. Daleko je od moje kuce. Nemam auto. Imam dve bolesne cerke da vodim racuna o njima. Ne osecam se dobro sa zdravljem. Nemam dovoljno snage da putujem, a i smatram da nemam potrebe. Vec sam pisala ovo nasem vlasniku Foruma, a i ovo je iz Novog Zaveta: 'Moje je telo hram Boga zivota. Isus je moj spasitelj, pastir i ucitelj. U mom srcu stanuje. ISUS je moja crkva.

Crkva ne spasava coveka nego vera i dela. Crkva je samo zgrada. To sam rekla popu ispred SPC i on se naljutio na mene. Rekla sam, dzabe je ici u Crkvu, ispovedati se, svece paliti, ikone ljubiti, novac ostavljati itd. itd., ako se Zapovesti ne izvrsavaju jer je vera bez dela mrtva.

SKY, molim te, da me ostavis na miru. Ne cinim ti nista i ne zelim nista od tebe niti bilo koga drugog.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od SKYKING Sub Nov 26, 2011 8:15 am

Natasha :: SKY, molim te, da me ostavis na miru. Ne cinim ti nista i ne zelim nista od tebe niti bilo koga drugog.
Posle ovolikog truda da mi objasnis da pripadas toj nezavisnoj... crkvi doneo sam odluku da prekinem da komentarisem tvoje stavove.
Davno sam ti rekao da ti ovde javno iznosis svoje poglede i da oni sami po sebi uvek mogu biti izlozeni kritici ili suceljavanju sa nekim drugim. I ja tu nisam video nikakvo zlo... Ti moras da ih branis... kao sto ja branim svoje stavove. Tu nema nicega licnog.
Ja bih napustio ovaj forum istog dana kada bi svi lepili slikice sa ruzama, maglom, kucama, macorima isl...
Pesmice, kolacici i bajke za odrasle privlace mozda infantilne i taj lazni svet bi, od ovog vec laznog(virtuelnog), napravio samo jos jedno glupo i isprazno mesto gde svi imaju isto misljenje.
Neke od takvih slicica koje si i ti postavljala sam juce gledao na FB kod nekog propovednika iz Subotice...
Trud koji se ulaze da se raznim trikovima privuku ljudi je ocigledan i ja vas ne krivim... Hvala Bogu imamo Boga i na internetu i FB... Imamo i likove glumaca u soljici kafe...
Prema tome ako smo se suceljavali sa razlicitim pogledima trebala si ih braniti bez uvreda, bez licnog i u skladu sa nekim forumskim pravilima koja svuda vaze.

Ja te pozdravljam, zelim ti svako dobro... i dopusti da kazem i ovo: bilo bi mi drago da barem pokusas da SVOJ zivot uzmes u SVOJE ruke...


SKYKING
SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011
Lokacija : Mile ti nacuka

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Istina ex Natasha Sub Nov 26, 2011 9:22 am

SKYKING ::]Posle ovolikog truda da mi objasnis da pripadas toj nezavisnoj... crkvi doneo sam odluku da Pesmice, kolacici i bajke za odrasle privlace mozda infantilne i taj lazni svet bi, od ovog vec laznog(virtuelnog), napravio samo jos jedno glupo i isprazno mesto gde svi imaju isto misljenje.
Neke od takvih slicica koje si i ti postavljala sam juce gledao na FB kod nekog propovednika iz Subotice

... i dopusti da kazem i ovo: bilo bi mi drago da barem pokusas da SVOJ zivot uzmes u SVOJE ruke...[/b]

Kakva nezavisna? Nikom ja ne pripadam. Covek pripada Bogu i samom sebi a ne crkvama.

Sto se tice FB-a, to su ljudi koji su u vezi sa svojom familijom, prijateljima i onima koji su istomisljenici sa njima. Svih mojih 630 FB friends su hriscani. Ostalo su familija i prijatelji iz rodnog kraja i sa BeogradCafe-a, bivseg.

Isus je rekao: 'Po tome cete se poznati da ste deca Bozja ako imate ljubav medju sobom'. Mi smo svi jedno telo u Isusu Hristu i veze nas cista Bozanska ljubav od srca.

Ostavljamo slicice, stavke iz Biblije, ohrabrenja...Pisemo jedni drugima poruke o svemu lepom i ruznom sto nam se desava u svakodnevnom zivotu.

Ti to ne mozes razumeti. Meni to, a i njima, cini smisao zivota.

Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Mesrine Pon Jul 23, 2012 11:44 pm

Isus Hrist sin božiji, ni manje ni više,nego li mi ostali... Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 3235190673

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Avramova Pon Jul 23, 2012 11:51 pm

Ne huli na Stvoritelja svoga! Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 55155583

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od branimirpn Uto Okt 16, 2012 11:52 am

Avramova ::Ne huli na Stvoritelja svoga! Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 55155583

Mk.3:28-29
Zaista vam kazem: svi gresi oprostice se sinovima covecijim i hula na Boga makar kakva bila.
A ko pohuli na Duha Svetog nema oprostenja va vek, nego je kriv vecnome sudu.

Ovo je prevod Vuka Karadzica, jedan od tri ili cetiri koji eksplicitno sadrze rec Bog u 28. stihu. A pregledao sam oko 40 prevoda. Uglavnom se koristi rec blasfemija.
Inace, stihovi su jako provokativni i treba se sa paznjom odnositi prema njima.
Pozdrav Avramova.
Pozdrav svima.
branimirpn
branimirpn
Novi član
Novi član

Broj poruka : 13
Datum upisa : 16.10.2012
Godina : 54
Lokacija : Paracin

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Avramova Uto Okt 16, 2012 1:50 pm

Pozdrav i tebi branimirepn! Dobrodošao!


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Mesrine Uto Okt 16, 2012 2:11 pm

Avramova ::Ne huli na Stvoritelja svoga! Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 55155583

Avramova, dušo,mene nije stvorio Cezarov sin,a ni sam Cezar...
Je l` znaš da je Senat proglasio Cezara Bogom? Dali su mu tu titulu,uzdigli ga na status Boga...
Onda je sasvim normalno,da njegov i Kleopatrin ( takođe se izjašnjavala kao inkarnacija Boginje Izide - Isis,a njen sin - Isa,Isus,Izidin sin) sin bude sin božiji...
Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 2214231980

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...   Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 4033195156
Mesrine
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8973
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Johnny-Azra Uto Okt 23, 2012 11:01 pm

Johnny-Azra
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6772
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Istina ex Natasha Pet Jan 18, 2013 3:28 pm

Ako me ljubite i zapovjedi moje cete cuvati.
I ja cu moliti Oca i on ce vam dati drugog
Branitelja da bude svama zauvjek . Duha istine.

kojeg svet ne moze primiti jer ga ne vidi i ne
poznaje . Vi ga poznajete jer kod vas ostaje
u vama je . Necu vas ostaviti kao sirocad :
docicu k vama.

Jos malo svijet me vise nece vidjeti , no vi cete me vidjeti
jer ja zivim i vi cete zivjeti . U onaj cete dan spoznati da sam
ja u Ocu svom i vi u meni ja u vama .

Tko ima moje zapovjedi i cuva ih , taj me ljubi :a tko mene
ljubi , njega ce ljubiti Otac moj i ja cu ljubiti njega i njemu
se ocitovati.

Ivan:14 15-do-21 Amen! Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Slavimogospoda
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Fi Pi Sub Feb 02, 2013 12:09 am

Cardinal Lamberto & Michael Corleone - Godfather III, scene...

Look at this stone.
It has been in the water for a very long time,
but the water has not penetrated it.
Look...
Perfectly dry.

The same thing has happened to men in Europe.
For centuries they have been surrounded by Christianity,
but Christ has not penetrated.
Christ doesn't live within them.


U prevodu (otprilike):
Scena iz Kopolinog ostvarenja Kum III u kojoj se kardinal Lamberto obraća Majklu Korleoneu u dvorištu Vatikanskom...

Pogledaj ovaj kamen. / obrati se kardinal Korleoneu /
U vodi je već veoma dugo vremena,
ali voda nije prodrla u njega.
Pogledaj... / ovde kardinal vadi kamen iz vede u fontani i razbije ga /
Potpuno suv!

Isto se događa i sa ljudima u Evropi.
Stolećima su okruženi Hrišćanstvom,
ali Hrist nikako da uđe u njih.
Hrist ne živi u njima.

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 58
Lokacija : Dobra

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Istina ex Natasha Sub Feb 02, 2013 1:34 am

Fi Pi ::



Isto se događa i sa ljudima u Evropi.
Stolećima su okruženi Hrišćanstvom,
ali Hrist nikako da uđe u njih.
Hrist ne živi u njima.

Ne treba generalizovati, ali priznajem, MALO! Isus je to znao kada je rekao: "Mnogi ce trcati trku a malo ih stici na cilj." Mislio je u Carstvo Bozje.

Procitati knjigu ' Skroviste' /The Hiding Place/ od Kori Ten Bum. Kako su ona, njena sestra, otac i drugi pokusali da zastite Jevreje od istrebljenja u Holandiji. I ona je zavrsila u logoru Ravensbrik. Tu joj je sestra umrla. Pre nego sto su ih Nemci naterali u celije, morali su sve sto su imali ostaviti. Kori je uspela da unese Novi Zavet. Tu joj je umrla sestra Betsi. Nemci nisu nameravali da puste Kori iz logora, ali je nacinjena greska te su je pustili. Mnogo godina posle rata, ta verna i odana hriscanka, propovedala je po celom svetu Evandjelje i ucila ljude da vole i oparastaju kao sto je i nama Gospod u Hristu, sinu svom, oprostio.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Vukota Sub Feb 02, 2013 5:44 pm

Natasha ::I ovo je mesto gde se susrećete s Isusom, internet. Isus će vas susresti ovde samo ako ste otvoreni.

Hoce, sigurno... Provajder mi je svedok...
avatar
Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Istina ex Natasha Pon Feb 11, 2013 11:48 am

"
Jedan ga je od obješenih zločinaca pogrđivao: "Nisi li ti Krist? Spasi sebe i nas!" A drugi ovoga prekoravaše:
"Zar se ne bojiš Boga ni ti, koji si pod istom osudom? Ali mi po pravdi jer primamo što smo djelima zaslužili, a on - on ništa opako ne učini."
Onda reče: "Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje." A on će mu: "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju!" Lk 23;39-43

Iako pribijen na krst, iako u strašnim bolima, muci i trpljenju, zloćinac je spoznao, da je Krist nedužan a on zbog svojih grijeha. I to priznaje. Tako jednostavno, tako iskreno.

Čudim se. Jedan od zloćinaca bio je presvjedoćen bez ikoje rjeći iz ustiju Isusa Krista, koji je visio s njegove ljeve strane. I u isti tren postao svjedok za Isusa svojim rjećima priznavajući svoju griješnost i Isusovu bezgriješnost. Postao je prvi svjedok za Krista, iako nikad nije čuo Rjeći Božje, nikad se krstio, nikad učio kako svjedoćiti, nikad čuo ni jedne propovjedi, nikad do onog trenutka na križu nije znao, da postoji spasenje u Isusu Kristu.

Kako malo je potrebno, da možemo postati svjedoci Isusa Krista; velika zahvalnost Bogu za novi život u Isusu Kristu."
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isus Hrist, sin Bozji! - Page 2 Empty Re: Isus Hrist, sin Bozji!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu