Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 68 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 68 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Cudne pijace, svetske, ali i nase... EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Cudne pijace, svetske, ali i nase... EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Cudne pijace, svetske, ali i nase... EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Cudne pijace, svetske, ali i nase... EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Cudne pijace, svetske, ali i nase... EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Cudne pijace, svetske, ali i nase... EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Cudne pijace, svetske, ali i nase... EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Cudne pijace, svetske, ali i nase... EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Cudne pijace, svetske, ali i nase... EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Cudne pijace, svetske, ali i nase... EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Cudne pijace, svetske, ali i nase... EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Cudne pijace, svetske, ali i nase... EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Cudne pijace, svetske, ali i nase... EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Cudne pijace, svetske, ali i nase...

5 posters

Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od slavena Čet Okt 13, 2011 8:11 pm

Prvo: ako vam se nekada ucinilo da je odlazak na pijacu " dozivljaj" niste pogresili.. Pijace i jesu zabava...
Znaju to jako dobro obozavatelji tog ludila i sarenila...

Drugo : ovo sto sad sledi pokazuje da je vreme da vidite ali i posetite ( mozda jednog dana) neku od ovih pijaca!!!
Koje su  egzoticne , i pomalo cudne....

Trece: Uzivajte!
Ali i  slobodno podelite sa nama neko vase iskustvo sa pijacama, tema je otvorena i naravno , zabavnog karaktera!

U ostalom kao i svaka pijaca!

Idemo..


Poslednji izmenio slavena dana Čet Okt 13, 2011 8:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od slavena Čet Okt 13, 2011 8:21 pm

Cudne pijace, svetske, ali i nase... ST9KY

Pijaca Paukova u Skuonu ( Tajland)

U svetu popularna pod nazimkom " Spiderville " ili " Grad paukova " ,
kambodzanska varosica Skuon poseduje jednu od najneobicnijih pijaca sveta.
Iako na prvi pogled izgleda kao bilo koja pijaca u Aziji , ova je drugacija , jer se fokusira na prodaju proizvoda koje necete naci na drugim mestima.
Skuonska pijaca je postala svetski slavna turisticka atrakcija zbog lokalnih grickalica ( hahaha) , veom apopularnih u ovom kraju Kambodze - przenih paukova!
Izmedju tezgi sa vocem i povrcem , s vremena na vreme prolaze zene koje na ramenima drze ogromne tepsije pune isprzenih i zacinjenih paukova, od kojih su neki veliki ( ne plasite se, nisu zivi, ne vise!) kao ljudska otvorena saka. Ako propustite pijacu , znajte da se przeni pauci mogu naci na meniju mnogih jeftinih hotela u Kambodzi , atraktivnoj destinaciji za mnoge turiste koji traze lepe plaze .
Mada , i na plazama ce vam reci da su ovi pauci sa skuonskih tepsija pravi delikates.

A ja kazem , hvala , ali ipak neka hvala. Ni u zaebanciji... a vi, kako zelite! Cudne pijace, svetske, ali i nase... 3726945182

slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od digitalmandrak Čet Okt 13, 2011 8:39 pm

Fantasticna tema,Slavena Cudne pijace, svetske, ali i nase... 2706174320 Ja obozavam pijace jer se tu najbolje oseti mentalitet stanovnika...
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od slavena Čet Okt 13, 2011 8:42 pm

digitalmandrak ::Fantasticna tema,Slavena Cudne pijace, svetske, ali i nase... 2706174320 Ja obozavam pijace jer se tu najbolje oseti mentalitet stanovnika...

Cudne pijace, svetske, ali i nase... 2079824972 Delim tvoje odusevljenje. :cmok: Obozavam pijace i sve vidove vasara... Uzivam u tom sarenilu , guzvi, mirisima .... ma u celom tom haosu! :Cudne pijace, svetske, ali i nase... 3681966919:
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od digitalmandrak Čet Okt 13, 2011 8:45 pm

Samo ti postavljaj slike i  komentare.Meni je to vrlo interesantno...I ako ti nije tesko,moze neka fotka suboticke pijace    
digitalmandrak
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Kruska

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od slavena Čet Okt 13, 2011 8:49 pm

Hvala Digi, ali mogao bi i ti postaviti neku sliku, nemam nista protiv, dapace sto bi rekli moji zemljaci! Cudne pijace, svetske, ali i nase... 3681966919
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od slavena Sub Okt 15, 2011 4:39 pm

Pijaca na sred šina (ko preživi…)

Jos jedna pijaca na Tajlandu, ali ovaj put ne zatos to nudi nesto posebno, vec zato sto je na sumanutom mestu.
Ova pijaca nije ni po cemu drugome zanimljiva do po cinjenici da kroz nju prolazi voz. Cudne pijace, svetske, ali i nase... 2531996303
Maeklong Market, na dva sata vozom od Bangkoka u Tajlandu je jedno od najneverovatnijih pijaca na svetu. Nalazi se bukvalno na sred šina i četri puta dnevno, na zvuk alarma, ljudi sklanjaju svoju robu, tende, korpe i sami se sklanjaju u stranu da prođe voz… na ne više od 40 cm od pojedinih prodavaca.

Cudne pijace, svetske, ali i nase... HAqgm
Kako je to moguce? Naprosto, Tajland nema zakon po kome pijacemoraju da budu izmestene iz bilo kog razloga.Posto su vlasti izgradile prugu na mestu gde je bila pijaca, budisticki pijacari su ipak odlucili da se ne pomere nimalkice:da liz bog lose karme ili verovanja u reinkarnaciju, ili pak da ne oskrnave neko drugo mesto ili zbog dobre energije.
Nije vazno. Ostali su tu gde su bili..
I posao ide po starome, kao da nista nije bilo, kao da voz upravo nije prosao..haha.
Za lokalce cista rutina.
Za straance?
Nesto nalik ruskom ruletu.
Bez bojeve municije. Cudne pijace, svetske, ali i nase... 2255911292

Ali jedno je sigurno... Sigurno je da niko od prodavaca ne želi da se uspava na poslu. Cudne pijace, svetske, ali i nase... 907769211

Cudne pijace, svetske, ali i nase... ZS3QU
slavena
slavena
Legendarni član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010
Lokacija : sever

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od madam mim Sre Maj 21, 2014 6:20 pm

Nema živopisnije pijace na svetu od pijace na vodi (floating market) u Bangkoku (takođe Tajland  Very Happy ):

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Floating-Market-in-Bangkok-3

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Damnoen_photo

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Floating
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od madam mim Sre Maj 21, 2014 6:50 pm

Što se Evrope tiče, mene su oborile s nogu (i bukvalno) pijace u Barseloni. Ne znaš da li su bolje spolja ili unutra.  Cudne pijace, svetske, ali i nase... 3021264613 Pijace su pokrivene, a na tezgama.... vrhunska roba! Lepo složeno, šareno, higijenski besprekorno, primamljivo do bola...  Cudne pijace, svetske, ali i nase... 120511517 
Kakva garderoba, kakvi bakrači, sve sam pare spiskala na pijaci u Rambli  Cudne pijace, svetske, ali i nase... 3681966919 

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Barcelona_mercats_markets2

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Mercat_de_la_boqueria

Cudne pijace, svetske, ali i nase... 58110903

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Barcelona-market
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od Avramova Sre Maj 21, 2014 7:14 pm

Ovo je zaista revija lepša od svake modne, ma ni za poređenje. Cudne pijace, svetske, ali i nase... 3021264613

Od svih neobičnih pijaca posetila sam pijacu u Damasku i čuveni suk. To treba doživeti, omirisati, proći kroz gužvu i nadmudrivati se sa veštim trgovcima koji ti prodaju plastiku uveravajući te da je kadifa. Sve to ima čari koje se nikada ne zaboravljaju.

Da li je baš neobična ne verujem ali me svakako fascinira odlazak na parske montažne pijace koje rade jednom nedeljno. Često sam odlazila samo da posmatram i divim se umešnosti trgovaca.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od madam mim Čet Maj 29, 2014 2:00 pm

Avramova ::
Od svih neobičnih pijaca posetila sam pijacu u Damasku i čuveni suk. To treba doživeti, omirisati, proći kroz gužvu i nadmudrivati se sa veštim trgovcima koji ti prodaju plastiku uveravajući te da je kadifa. Sve to ima čari koje se nikada ne zaboravljaju.

Mmmm.... Divno! Nemaš neku sličku?

Ja sam imala nezaboravno iskustvo na bazaru Naama bay u Šarm el Šeiku, pre desetak godina. I inače sam ceo odmor provela bukvalno izigravajući 'body gard' svojoj prijateljici koja je, "plava, bela i debela" (kako kaže naš narod) bila pravi mamac za Arape. Nečuveno! Jedva pretekosmo... Ustvari - ona, a sa njom i ja, budući da sam sve vreme morala čvrsto da je držim pod ruku da ne bi završila u nekom haremu. Kako sam ja sušta suprotnost njoj, ja sam mogla bezbedno da cunjam i sama... Sve dok jedno veče na tom bazaru ne uđosmo u jednu od onih njihovih bajnih prodavnica začina. Tamo je radio neki crnac (naturalizovani), visok, kovrdžav i zift crn (da se uplašiš kad progovori, pa blesnu zubi). E, taj mi dao cenu  Cudne pijace, svetske, ali i nase... 3681966919 ! Rekao je mojoj prijateljici da je spreman da joj da deset kamila za mene... Cudne pijace, svetske, ali i nase... 479116528 Odma' nam bilo jasno da laže, nema pas za šta da ga ujede, al' što kaže moja prijateljica - muka transportovati tih deset kamila za Beograd. Cudne pijace, svetske, ali i nase... 479116528 ... I tako se ja vratih kući....  Cudne pijace, svetske, ali i nase... 3681966919 

" Vasar je bio - a na vasaru
Sablje, pistolji, arapski hat;
Tuniske kape, srebro i zlato,
Mletacka svila, zenevski sat..."

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Gal000033_uk_rm_sinai_naama_bay_19

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Spezie-naama-bay

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Luci-a-naama-bay
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od Avramova Čet Maj 29, 2014 2:31 pm

Nažalost nemam fotografija sa suka ali imam iz Damaska i okoline. Postaviću makar to čim skeniram. Jedna je već na Temi bez naslova, u poseti Sidnaji, muta ali dobro, videla sam je jasno.

Suk je nezaboravan. Prodavnice u sklopu pijace koja liči na tunel, širok asortima koječega, mirisi dopiru, prosto te opijaju. Trgovci su zaista ljubazni i naranvo vešti. U nekim radnjama su nas uvodili u prostoriju za prijem, valjda ozbiljnih mušterija, služili sokom, kafom. Tu smo uglavnom kupovale srebrne, sedefom ukrašene male okrugle kutijice, nešto malo nakita naravno srebra koga i danas nosim.

Zlato me nikada nije privlačilo ali kada sam ugledala izloge jedne u nizu zlatara kao da sam dotakla Sunce, samo sam rekla - pa ipak je lepo.  Very Happy (kao poslednja seljanka). Naravno, nema se šta zameriti jer su u ponudi bili unikatni komadi najpoznatijih dizajnera. Ipak, alepska sajla mi je najdraža. 

Prvo mi je bilo potrebno da se navikne na miris odnosno aromu koju dodaju kafi. Nakon mesec dana boravka toliko sam je zaobožavala da mi je stizala redovno dokle je moglo. Pre par godina bila sam u prilici da pijem istu kod kolege i doživeh famozni stendalov sindrom.

Mogla bih ovako do uveče.   Very Happy


Poslednji izmenio Avramova dana Čet Maj 29, 2014 4:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od Time Čet Maj 29, 2014 4:16 pm

madam mim ::Što se Evrope tiče, mene su oborile s nogu (i bukvalno) pijace u Barseloni. Ne znaš da li su bolje spolja ili unutra.  Cudne pijace, svetske, ali i nase... 3021264613 Pijace su pokrivene, a na tezgama.... vrhunska roba! Lepo složeno, šareno, higijenski besprekorno, primamljivo do bola...  Cudne pijace, svetske, ali i nase... 120511517 
Kakva garderoba, kakvi bakrači, sve sam pare spiskala na pijaci u Rambli  Cudne pijace, svetske, ali i nase... 3681966919 


 Cudne pijace, svetske, ali i nase... 1949344573 
avatar
Time
Super član
Super član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od madam mim Ned Jun 08, 2014 8:38 am

Ova pijaca, sama po sebi, nije uopšte atraktivna, ali se nalazi na vrlo zanimljivom mestu. U pitanju je pijaca u Bernu (Švajcarska). Kao i većina pijaca u evropskim gradovima, ona je montažno-demontažnog tipa tj "raspakuje" se i "spakuje" se dva puta nedeljno. Sama po sebi je umivena, sređena, čista, 'pod konac', gotovo 'sterilna', baš kao i sama Švajcarska. Ponuda je, naravno, prvoklasna, (opet) baš kao i sve drugo u Švajcarskoj (osim sira, on je pun velikih rupa  Cudne pijace, svetske, ali i nase... 907769211). Ono što je najzanimljivije u vezi sa pijacom jeste to da se nalazi na glavnom gradskom trgu, gde čini trougao sa zgradom Parlamenta i zgradom (sedištem) švajcarske banke ( Cudne pijace, svetske, ali i nase... 456350969) . Mene je prilično dojmio taj simbolični trougao: Vlada - narod - novac, na istom mestu.
Poslednjeg vikenda u novembru, po tradiciji, ovde se organizuje "pijaca luka" ili "lukijada". Luk se može kupiti, ali je to istovremeno i neka vrsta izložbe amaterskih rukotvorina od luka (što je opet simbolično spajanje pijace i galerije)...

Ovo je trg, bez pijace. Desno je zgrada Parlamenta, levo - Švajcarska banka.
Cudne pijace, svetske, ali i nase... 13547282333_2575b83f9d_z

A ovo je pijaca ispred Parlamenta:
Cudne pijace, svetske, ali i nase... Bern-onion-market-switzerland-city-bndeshaus-parliament-city-centre-government-seat

madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od Avramova Ned Jun 08, 2014 11:51 am

Eh, ti sirevi, ne zna se koji je ukusniji, švajcarski, francuski ili belgijski. Ipak, za belgijski kažu da je naj.

Evo malo sličica Suka Al Hamidija u Damasku (glavna ulica).

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Damask_Suk_Al_Hamidiiyya

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Bazar_u_Damasku

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Damask_prodavnica_yacina
Prodavnica začina

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Syria_food_brunch
Gotova jela

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Suk_zlato21_7
Zlatara

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od madam mim Pon Jun 09, 2014 8:04 am

Avramova ::

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Syria_food_brunch
Gotova jela

Uh, uh, uh, uh..... ogladneh u momentu kad videh ovu sliku... Je l' ovako izgleda njihov "fast food"? Mislim, je l' to nude na ulici za klopu?
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od madam mim Pet Jun 20, 2014 6:14 pm

Ja sam izgleda najveća 'pijačarka' ovde, al' evo još samo ovaj post da ostavim...
Negde tamo je na nekoj drugoj temi Konkubinac pomenuo Veneciju i njenu arhitekturu, a meni misli odmah odlutale preko "mosta uzdaha" i okolo (gondolom naravno), preko Santa Maria della Salute, sporednim uličicama do Rialto mosta i njegovog marketa. Pre 20 godina sam tamo kupila božanstven kaiš, kožni naravno, teget boje, diskretno opšiven zelenim i žutim koncem. Zvuči blesavo, al' je izgledao baš italijanski. Skoro deceniju sam kompletnu garderobu prilagođavala tom kaišu. Jadan, izanđao se posle xy godina (mada čovek ne može da veruje koliko te italijanske kožne stvari traju!) i na kraju sam morala da ga bacim...
Od tada bejah više puta u Veneciji i uvek, na kraju pešačke ture, svratim do Rialta, u nadi da ću ga negde ponovo ugledati...
Jbt, taj me kaiš proganja k'o Hamleta duh njegovog oca!  Cudne pijace, svetske, ali i nase... 3681966919 

Elem, ja sam teška 'žabarka', obožavam sve italijansko, al' ponajviše te njihove pijace... I ne znam koja mi je draža... da l' ta kod Rialta, da l' ona u Napulju, da l' brojne rimske pijace, da l' ono kad uz krivudav tanušni put duž Amalfi obale natrčiš na 'one man market' - čovek s tezgom sa koje se prelivaju agrumi, zeleniši, čili papričice i ostala jestiva dobra...

Rialto
Cudne pijace, svetske, ali i nase... RialtoMarket01

Napulj
Cudne pijace, svetske, ali i nase... 1362874

Rim
http://rome.yourguidetoitaly.com/top-9-most-colorful-food-markets-in-rome/
madam mim
madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Cudne pijace, svetske, ali i nase... Empty Re: Cudne pijace, svetske, ali i nase...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu