Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 25 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 25 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Kako videti boju aure
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Šta trenutno slušate?
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  EmptyPon Apr 29, 2024 9:46 pm od PatakPrvi

» Ne može da vam dosadi
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Istraživanje: Brak sve nepopularniji

+5
Prince
Jurivaka
Vulin
Vidra
Avramova
9 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Gost Ned Avg 21, 2011 1:36 pm

Muškarce izluđuje nepoštovanje, a žene svekrva


Istraživanje: Brak sve nepopularniji


Poslednjih godina sve je manje sklopljenih brakova, a sve više razvedenih. U većini brakorazvodnih presuda piše da su razlog „nepomirljive razlike“. Bračni parovi u Srbiji najčešće se razvode već u prve četiri godine zajedničkog života. Najturbulentnija je upravo prva godina braka, naročito ako ona uključuje dolazak deteta, jer tada dolazi do promene prioriteta. Sledeći kamen spoticanja u bračnom životu je ulazak dece u pubertet.

Davne 1950. u Srbiji je zaključeno skoro 41.000 brakova više nego 2010. Takođe, tokom prošle godine procentualno se razvelo više ljudi, odnosno “pucao” je svaki peti brak, u odnosnu na 1950. kada je na svakih osam brakova beležen po jedan razvod, pokazali su podaci Republičkog zavoda za statistiku. Loša finansijska situacija, mešanje okoline u donošenje odluka, razmimoilaženja kada je u pitanju vaspitanje dece ili postojanje “treće” osobe neki su od razloga zbog kojih brakovi u Srbiji danas najčešće „pucaju“.
Kliknite (+) za uvećanje

U Gradskom centru za socijalni rad u Beogradu kažu da muškarci kao glavni razlog za razvod najčešće navode neslaganje karatkera i načina vaspitanja dece, ali da je realno najčešći razlog postojanje vanbračne veze, odnosno njegove veze ili zajednice sa drugom ženom.


Postojanje druge žene je jedan od čestih razloga zbog kojih se i žene odlučuju za razvod.


- Sve veći broj žena ulazi u brakorazvodnu parnicu zbog nasilja u porodici i alkoholizma zahvaljujući činjenici da se o ovim fenomenima sve više govori u medijima - kažu za “Blic” u Gradskom centru za socijalni rad i napominju da su žene te koje češće podnose zahtev za razvod.


Prema iskustvu stručnjaka u Centru, problemi nastaju već tokom prve godine braka.


- Naročito ako ta prva godina istovremeno označava i dolazak bebe, jer roditeljstvo zahteva i veliku odgovornost i zajedničko rešavanje mnogih problema. Mladi par je prinuđen da se preko noći prilagođava gomili novih životnih uloga. Rođenje deteta obično zaoštrava različite poglede na svet, stavove o vaspitanju deteta, predstave o porodičnim ulogama žene i muškarca i ideje o prioritetima porodičnog budžeta - kažu u Centru.


Drugi krizni period braka je ulazak deteta u pubertet i suočavanje roditelja sa izazovima adolescencije - lošim društvom, noćnim izlascima, problematičnim idolima za identifikaciju.



- Sukobi najčešće nastaju zbog toga što je jedan roditelj tolerantniji, a drugi strožiji i što nema konsenzusa o tome ko će dete da nauči lekcijama o životu - navode u beogradskom Centru za socijalni rad.
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Brak

Koliko god ova statistika izgledala crno, ima desetak mesta u Srbiji u kojima nije zabeležen nijedan razvod. Jedan od retkih svetlih primera je Inđija gde je sklopljeno čak 240 brakova, a gde nije bilo nijednog razvoda.


Istraživanje: Brak sve nepopularniji  87174829
Ipak, ako se u obzir uzmu međunarodne statistike, građani Srbije ipak nisu toliko netrpeljivi bračni partneri. Broj razvedenih brakova prema broju venčanih nepovoljniji je u većini evropskih država, pa tako, na primer, u Rusiji, Ukrajini ili Češkoj na svaka dva novosklopljena braka dolazi jedan razvod.
Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Brak2


On: Sve joj je smetalo
Neprestano je zvocala. Sve joj je smetalo. Nije poštovala ni mene ni moje roditelje. Ovo su neki od glavnih razloga koje muškarci u Srbiji navode kao povod za razvod. Pa, ipak, muškarci u Srbiji, kako pokazuje statistika, ređe se odlučuju da pokrenu brakorazvodnu parnicu. Da li manje primećuju da je brak u krizi ili to ne žele da vide, pitanje je, ali kada “primete” razlozi zbog kojih se odlučuju na taj korak se ne razlikuju mnogo.


- Za sve je prigovarala, bila je histerična, sve joj je smetalo. Nije znala da se dogovara. Nije znala ništa da prećuti mojima. Nije poštovala moje roditelje, niti volela moje prijatelje - priča Saša M. (32) koji se razveo nakon pet godina braka.
Dakle, nerazumevanje i nepoštovanje među glavnim su okidačima. Još jedan od razloga je i nedostatak komunikacije. Rade S, koji se takođe razveo posle pet godina zajedničkog života, to potvrđuje. On kaže da je bilo “praktičnije” razvesti se, zadržati poštovanje i sinu omogućiti da raste u normalnom okruženju.
- Poslednjih par meseci sam bio u inostranstvu i tada sam prelomio i odlučio da je razumnije razvesti se - kaže Rade (35), koji iz ovog propalog braka ima jedno dete.
Muškarci kao razloge za razvod navode i to da su supruge prestale da ih primećuju, da su im stalno nalazile mane i pokušavale da ih promene. Time, kako kaže Dejan S. (40), šalju poruku da jednostavno nisu dobri muževi.
- Šta god da sam radio nije bilo dovoljno dobro. Prigovarala je i da ne brinem dovoljno o deci, što jednostavno nije bila istina - priča Dejan, koji sada tek nekoliko puta mesečno viđa sina i ćerku.
Takođe, muškarcima smeta i kada se žena zapusti, ugoji, kada prestane da vodi računa o sebi. Kako kažu, nije prijatno viđati druge žene, supruge, majke, istih godina koje su sređene i koje su sušta suprotnost njihovim suprugama. Naravno, jedan od razloga je i slab seksualni život.
- Poslednjih godinu dana nikada nije bila raspoložena za seks. Bukvalno sam došao u situaciju da molim. Stalno je bila umorna, a taj odgovor me je dovodio do ludila - kaže Dejan.


Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Brak4

Ona: Nikad nije bio tu

Stalno je bio odsutan, nije se dovoljno interesovao za decu, pa smo vremenom izgubili teme za razgovor. Ovako glase najčešći odgovori žena na pitanje “Zašto ste se razveli?”. Da su žene u Srbiji su “hrabrije”, potvrđuje podatak da se one češće odlučuju za promene.
- Nismo se viđali. On je jurio za svojom, ja za svojom karijerom. Počeli smo lepo da zarađujemo, pa smo se izgubili u svemu tome. Viđali smo se samo uveče i logično je bilo da se udaljimo - kaže Milica J, koja se razvela nakon šest godina braka.
Ekonomska situacija u zemlji je teška, malo je novca, a veliki broj žena je i, protiv svoje volje, pretvoren u domaćice. Čak i ako nisu samo domaćice besparica ume i te kako da unese razdor, što potvrđuje i Zorica J. (55), koja se razvela nakon 20 godina.
- Besparica tokom 90-ih godina dovela je do sve učestalijih svađa. Ja sam njega optuživala da se ne trudi, on mene da sam ja kriva. Kada su svađe dovele do toga da povređujemo jedno drugo, odlučili smo se na razvod - kaže Zorica.
S druge strane, Milena J. nije radila ali, kako kaže, u njenom slučaju novac nije bio povod za svađe. Jedan od njenih najvećih problema bila je svekrva. Mešanje u život, savetovanje, zivkanje telefonom i nenajavljene posete - sve ovo može da dovede do razvoda. Situacija ume da bude i teža ako supružnike od njegovih roditelja dele vrata ili par stepenika.
- Živeli smo sa njegovim roditeljima, a njegova majka se mešala u sve. Od vaspitanja sina, preko toga šta ću da spremam za ručak, do toga kako se oblačim - kaže Milena J. (28), koja se razvela posle pet godina braka.
Žene u Srbiji kao razloge za okončanje braka navode i razliku u karakterima, što dovodi i do potpune netrpeljivosti. Iako bi se moglo očekivati da jedan od glavih pokretača bude prevara, to je vrlo redak slučaj.
- Stalno je bio odsutan. Ni moji ni njegovi roditelji ne žive u istom gradu, pa je sav teret oko deteta bio na meni. Bila sam sve nezadovoljnija i depresivnija. Suprug je u međuvremenu našao ljubavnicu, pa smo se rastali nakon tri godine - kaže Sanja T. (29).





Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Avramova Ned Avg 21, 2011 2:20 pm

Šta, opet o braku?! affraid

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Gost Ned Avg 21, 2011 2:51 pm

A sto jel smeta...??? pa to nam je najveca boljka Srbije... moramo naci izraz iz krize... Istraživanje: Brak sve nepopularniji  3629869021
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Avramova Ned Avg 21, 2011 3:42 pm

Ne smeta. Tu sam da prenesem iskustva koje sam videla u svojoj okolini. Istraživanje: Brak sve nepopularniji  2862510338

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Vidra Ned Avg 21, 2011 6:41 pm

e, citam i ja Novosti
'Koliko ce trajati vas brak?

*(...)
Postoji tri tipa brakova
1- prvi podrazumeva vezu u kojoj oba supruznika izbegavaju verbalne konflikte, ali resavaju one koji su neizbezni, bez pritisaka i prebacivanja. Takvi brakovi su trajni, ali u njima nedostaje bliskost, jer parovi razgovaraju samo o njavaznijim problemima.
2- drugi tip podrazumeva odnos dvoje ljudikoji se stalno oko neceg raspravljaju, cak i oko najnebitnijih sitnica, ali to ne dovodi do udaljavanja ili trajnih svadja. Ovakvi brakovi su takodje dugovecni, a njihov nedostatak je sto supruznici oduzimaju previse energije koju bi mogli da usmere na vaznije stvari.
3- treci tip je onaj u kome muz i zene dele svakodnevne probleme i raspravljaju se samo kad su u pitanju stvari koje oboje smatraju navaznijim.
Najgora kombinacija, prema proracunima (...) jeste ona za koju se tvrdi da je najuspesnija - potpuno suprotni karakteri. (...) Svi parovi koji su bili nebo i zemlja, dobili su los rezultat, odnosno proracun da ce njihov brak trajati kratko. U proseku, najvise pet godina.''

Slazem se da treba raditi na tome da se sprece 'dogadjanja', ali mozda bi najpre trebalo ljude uciti toleranciji i miru, a ne potvrdjivati beznadje i statistikom opravdavati 'jos jedan u moru slucajeva'.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Gost Ned Avg 21, 2011 7:38 pm

Vidro.. meni se ni jedan tip braka ne svidja.... postoji li brak tipa 4? Istraživanje: Brak sve nepopularniji  1714321156
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Vidra Ned Avg 21, 2011 7:54 pm

Neki tip ::
Pa, ti nemas problem... Znas ono ' pare nisu problem; para nema' Istraživanje: Brak sve nepopularniji  3021264613



Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Gost Ned Avg 21, 2011 7:58 pm

Pa istina je.. ja problema nemam.. jer nema ni braka.... ali kada bi braka i bilo... voleo bi da nisam u ova 3 tipa... Istraživanje: Brak sve nepopularniji  3629869021
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Avramova Ned Avg 21, 2011 7:59 pm

@Nt

Izmisli sam svoj model, tada odgovaraš sam sebi. Istraživanje: Brak sve nepopularniji  4242552882

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Gost Ned Avg 21, 2011 8:07 pm

Avramova ::

Naravno sam sebi... svoj i neprikosnoven.... dostojanstven i slobodan..
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Avramova Ned Avg 21, 2011 8:09 pm

@Nt

Sve to možeš ostati i u braku.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Gost Ned Avg 21, 2011 8:12 pm

Avramova ::

Naravno. ali ja ne volim crtane filmove.... prevazisao sam ih.Smile
Nazalost. porazavajuca je statistika.. citas li ti sta pise u tekstu.. koliko ima razvoda brakova u Srbiji???
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Avramova Ned Avg 21, 2011 8:14 pm

Pa šta? Bolje razvod nego da s nekim žive na silu.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Gost Ned Avg 21, 2011 8:18 pm

Avramova ::Pa šta? Bolje razvod nego da s nekim žive na silu.

Zasto se onda ljudi udaju i zene ako ce brzo da se razvedu.... da li je to proba?? Zar nije to gubljenje vremena, zivaca, strpljenja...
Danasnja mladez se udaje a da se posteno i ne upoznaju, hocemo li.. hocemooooooo.. ko da je to Dobar dan....
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Avramova Ned Avg 21, 2011 8:30 pm

@Nt

Mislim da sam o tome napisala mali roman na Istraživanje: Brak sve nepopularniji  560226542 pa ne bih da se ponavljam, makar ne večeras. Istraživanje: Brak sve nepopularniji  2555104738

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Vidra Ned Avg 21, 2011 8:32 pm

Neprestano je zvocala. Sve joj je smetalo. Nije poštovala ni mene ni moje roditelje.
Zasto se stvari promene? Sta to klikne pa odjednom, meni deluje, postane drugacije?
Zasto ne mozemo kao i pre da se drzimo za ruke, i da uopste ne bude tako strasno ako i ne odemo kod nekih roditelja na rucak za vikend?
Ovo 'stalno je zvocala' - mislim da su zene pod velikim uticajem svojih majki, i ideje da budu velike domacice i gazdarice u svojoj kuci. Dobro je sve dok ide po njenom, a onda kada vise ne moze sama - prebacuje, a da nije ni primetila koga je sve iskasirala u medjuvremenu.


Dakle, nerazumevanje i nepoštovanje među glavnim su okidačima.
Mislim da se ljudi prvo mimoilaze u misljenjima, razmsljanjima, a odatle nerazumevanje. Nepostovanje, cini mi se, ide od osecaja ugrozenosti u bilo kom smislu. Na pocetku zajednickog zivota, sve je stresno i promenjeno, trazimo svoje mesto, trudimo se, gresimo...


Zasto se onda ljudi udaju i zene ako ce brzo da se razvedu.... da li je to proba?? Zar nije to gubljenje vremena, zivaca, strpljenja...
Pa, ne bih da bude licno, ali sta si ti mislio?
Svi imamo najbolje namere. Mozda je greska sto se ne trudimo i ne razvijamo nego prestanemo, cim se potpisemo.


Muškarci kao razloge za razvod navode i to da su supruge prestale da ih primećuju, da su im stalno nalazile mane i pokušavale da ih promene. Time, kako kaže Dejan S. (40), šalju poruku da jednostavno nisu dobri muževi.
U kom smislu?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Vulin Čet Okt 20, 2011 4:57 pm

.


Poslednji izmenio Vulin dana Sre Dec 07, 2011 3:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Avramova Čet Okt 20, 2011 5:02 pm

Bez harmonije ni jedna zajednica ne može opstati pa ni bračna.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Avramova Čet Okt 20, 2011 5:45 pm

Vulin ::

Harmonija ne mora biti na najvišem stepenu ali makar da je negde na gornjoj lestvici. I ne znači da podjednako moraju voleti npr. Baha ali međusobno razumevanje mora da postoji. Suština je zapravo u kvadraturi stana i ništa više. Ono što je alfa jeste zadovoljavajuća seksualna kompatibilnost, a omega bi bilo sve ostalo osim Baha (voće, povrće, boje u stanu i ostale više ili manje važne stvari) Istraživanje: Brak sve nepopularniji  4242552882

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Avramova Čet Okt 20, 2011 6:50 pm

Vulin ::Uostalom, pogledaj moj kez na sličici.

Suviše je daleko da bih ga odgonetnula. Istraživanje: Brak sve nepopularniji  4196115598 ne pomaže čak ni ovo 🇸🇪

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Vidra Čet Okt 20, 2011 7:00 pm

@Av,
svidja mi se njegov kez. Sedi na terasi i pije kafu, pusi... ih...
lepo vreme, ovo -ono...
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Avramova Čet Okt 20, 2011 7:08 pm

Ako su to preduslovi za dobar kez, blago nama s terasama.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Avramova Čet Okt 20, 2011 7:41 pm

Vulin ::A preduslovi za dobar kez... Smile

Zlatan zub. :Istraživanje: Brak sve nepopularniji  3681966919:

Šalim se, malopre sam zumirala tvoj avatar i u očima ti videh iskre sreće, čak je jedna vrcnula iz monitora i zamalo da mi progori novu kućnu pelerinicu crne boje sa mašnicom od crvene čoje. Istraživanje: Brak sve nepopularniji  907769211

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Avramova Čet Okt 20, 2011 7:56 pm

Verujem da si ti jedan od srećnika pošto si u braku a i Smile je tu. Samo pazi da ne izgorite. :Istraživanje: Brak sve nepopularniji  3681966919:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Vidra Čet Okt 20, 2011 8:14 pm


Vulin:
bez šećera, hvala
zbunjuje me ovo '' Б '' ... Question
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Istraživanje: Brak sve nepopularniji  Empty Re: Istraživanje: Brak sve nepopularniji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu