Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 30 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 30 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Maniri EmptyJuče u 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Maniri EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Maniri EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Maniri EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Maniri EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Maniri EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Maniri EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Maniri EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Maniri EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Maniri EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Maniri EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Maniri EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Maniri EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Maniri

+2
Fristajlo
Vidra
6 posters

Ići dole

Maniri Empty Maniri

Počalji od Vidra Pon Avg 08, 2011 4:05 pm

Maniri Finoca9

''Ponašanje je aktivnost, skup određenih reakcija, uvjetovanih biološkim, fiziološkim, psihološkim, sociološkim i drugim faktorima.

Maniri se kao određena pravila ponašanja, uče i stječu. Maniri su ustanovljeni standardi (kodeks) u ponašanju koje jedna zajednica dobrovoljno prihvaća, uči, ali i kreira. Osobna inovativnost i kreativnost pojedinca omogućavaju da se maniri transformiraju u skladu s vremenskim i društvenim tokom.

Standardi ponašanja, jednako kao glas, govor i pokret, obilježavaju i određuju neku ličnost. Oni se ne trebaju shvatiti kao općeprihvaćeni oblici formalnog ponašanja, već predstavljaju i mogućnost da se konačno definira osobni stil osobe. ''
sa...

dopao mi se ovaj deo...:
''Čemu uopšte služe lepi maniri? Najviše tome da se svi osećaju prijatno. Ona je savršeno sposobna da sama sebi otvori vrata (čak i ako su joj ruke pune onog što je doteglila iz kupovine, snaći će se nekako), kao i da namesti stolicu, skine ili obuče kaput, ali prija kada joj on ukaže pažnju tako što će se pobrinuti za to. Prihvata on ravnopravnost žena, ali će zaista retko smatrati privlačnom ženu koja pljuje, podriguje i "psuje kao kočijaš" - to nema veze s ravnopravnošću polova, već s nedostatkom vaspitanja. Čak i ako on sam nije od baš najpristojnije "sorte", žena će mu biti privlačnija ako je u tome bolja od njega, ako je nežna i fina - moguće je da će se potruditi, nje radi, da i on bude pristojniji, da se pokaže. ''


Koliko sredina u kojoj bivate, ljudi sa kojima se druzite -srecete, uticu na vase stavove a pre svega na ponasanje - oblacenje, nacin govora, fraze i uzrecice koje koristite?
Kako se snalazite kada vidite da se menjate?
Jeste li sposobni da se oduprete svim tim (losim ) uticajima?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Maniri Empty Re: Maniri

Počalji od Fristajlo Pon Avg 08, 2011 4:35 pm


Koliko sredina u kojoj bivate, ljudi sa kojima se druzite -srecete,
uticu na vase stavove a pre svega na ponasanje - oblacenje, nacin
govora, fraze i uzrecice koje koristite?
Protokom vremena, sve manje.
Kako se snalazite kada vidite da se menjate?
Snalazim se... Maniri 129758
Jeste li sposobni da se oduprete svim tim (losim ) uticajima?
Skoro svim; učim, svaki dan po nešto novo...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Maniri Empty Re: Maniri

Počalji od Orhideja Pon Avg 08, 2011 6:00 pm

Vidra ::
''Čemu uopšte služe lepi maniri? Najviše tome da se svi osećaju prijatno. Ona je savršeno sposobna da sama sebi otvori vrata (čak i ako su joj ruke pune onog što je doteglila iz kupovine, snaći će se nekako)
Jedan blag osmijeh i čarobno "hoćete mi pomoći" zaista otvaraju i gvozdena vrata.
, kao i da namesti stolicu, skine ili obuče kaput, ali prija kada joj on ukaže pažnju tako što će se pobrinuti za to.
Ne patim od toga, ne mora da izmiče stolicu, da mi pridržava kaput i slično, ja više pazim na to kako se uopšteno ponaša prema meni kao prema ženi. Ne želim neugodne situacije u društvu kad počnu da pričaju svašta i sl. Recimo da mi to više znači od pridržavanja kaputa npr.
Prihvata on ravnopravnost žena, ali će zaista retko smatrati privlačnom ženu koja pljuje, podriguje i "psuje kao kočijaš" - to nema veze s ravnopravnošću polova, već s nedostatkom vaspitanja.
Podrigivanje i pljuvanje je baš mizerija ali za psovanje, hm malo je onih koji ne psuju nikako. Ali baš malo ili nimalo sam srela takvih ljudi, ima žena koje opsuju ali to čine sa nekim sebi svojstvenim šarmom.
Čak i ako on sam nije od baš najpristojnije "sorte", žena će mu biti privlačnija ako je u tome bolja od njega, ako je nežna i fina -
Ako je ženstvena onda i nježna i fina.
moguće je da će se potruditi, nje radi, da i on bude pristojniji, da se pokaže. ''
Ne, on je takav kakav je, sve ostalo je pretvaranje, kad tad ta njegova ososbina izađe na vidjelo.

Koliko sredina u kojoj bivate, ljudi sa kojima se druzite -srecete, uticu na vase stavove a pre svega na ponasanje - oblacenje, nacin govora, fraze i uzrecice koje koristite?
Ja sam takva kakva sam.
Kako se snalazite kada vidite da se menjate?
Jeste li sposobni da se oduprete svim tim (losim ) uticajima?
Pa naravno, inače bih bila i alkoličarka i prostakuša i narkomanka i ko zna šta već ne.
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Maniri Empty Re: Maniri

Počalji od Gost Uto Avg 09, 2011 9:55 am

Radim u kulturi 20 god(valjda sam kulturan) i trudim se da me malogradjanstina i nekultura ne izvede iz takta, ali neki put jednostavno ne mozes da se kontrolises.
Najvise me nervira kod ljudi tupost i glupost... bezobrazluk i nekako mogu da podnesem, neodlucnost je takodje nesto sto me iritira, cinculiranje, narociti kada ne moze da se odluci izmedju dve boje marame ili neke beznacajne stvari. i razmislja i razmislja.. ko da kupuje kucu ili automobil a ne kockice za jamb:(
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Maniri Empty Re: Maniri

Počalji od Dragana Uto Avg 09, 2011 10:37 am

Vidra ::Maniri Finoca9

Koliko sredina u kojoj bivate, ljudi sa kojima se druzite -srecete, uticu na vase stavove a pre svega na ponasanje - oblacenje, nacin govora, fraze i uzrecice koje koristite?
Kako se snalazite kada vidite da se menjate?
Jeste li sposobni da se oduprete svim tim (losim ) uticajima?

1. Sredina u kojoj živim , kao i svaka druga sredina prepuna je kako kulturnih tako i manje kultutnih ljudi . Ova druga skupina apsolutno ne utjeće na moje stavove jer su već izgrađeni a i u suprotnom , oduvijek umijem procijeniti dobrp ( prihvatljivo ) ponašanje od lošeg ( neprihvatljivog ) ponašanja .
U svemu dalje navedenom , apsolutno sam svoja ( način oblačenja i govornog izražavanja ) . Fraze i uzrećice koje koristim u govoru , jedino su odraz mojega govornoga podneblja , mediteranskoga narječja.

2. Ne znam na koje promjene se ovdje misli . Vjerujem da se čovjek tijekom odrastanja / sazrijevanja / starenja ; razvija i raste ... Volim svoje pozitivne promjene ! Ali , one nisu promjena utjecana iz vana , već iz moje nutrine . I nemaju veze sa društvom i okolinom , kojoj ne podilazim .

3. Naravno .
Dragana
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Maniri Empty Re: Maniri

Počalji od Miško Uto Avg 09, 2011 2:40 pm

Za sebe smatram da sam čovek lepih manira , lepog ponašanja i ophođenja.( u mlađim godinama kada mi je " prekipelo" od nekih silnih pederisanja finih ljudi, zaboravljao sam na manire.... a sada evo i ja fini.)
Miško
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1975
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Maniri Empty Re: Maniri

Počalji od Vidra Uto Avg 09, 2011 4:02 pm

Neki tip:
bezobrazluk i nekako mogu da podnesem, neodlucnost je takodje nesto sto me iritira, cinculiranje, narociti kada ne moze da se odluci izmedju dve boje marame ili neke beznacajne stvari.
Mozes da podneses bezobrazluk? Kako ti to uspeva?
Sto se tice neodlucnosti zbog marama, nekako bih najcesce obe da kupim pa cinculiram oko cene :sklek:
Kako je Dragana napisala, 'promjeri' mu dodju individualni, jer eto - mene bezobrazluk izludjuje i nikako ne mogu da ga podnesem, i mislim da je nekim ljudima 'urodjen'. Neodlucan je covek koji razmislja.

Dragana:
Ne znam na koje promjene se ovdje misli . Vjerujem da se čovjek tijekom odrastanja / sazrijevanja / starenja ; razvija i raste ... Volim svoje pozitivne promjene ! Ali , one nisu promjena utjecana iz vana , već iz moje nutrine . I nemaju veze sa društvom i okolinom , kojoj ne podilazim .
Negativne, narocito.
Ovo sto si napisala da ' volis svoje pozitivne promene', ne znaci da negativnih nije bilo, nego si samo pozitivne izdvojila.
Svi ljudi rastu i razvijaju se, imaju lose periode iz kojih nesto nauce. Unutrasnjost koju pominjes kod sebe, verovatno je snaga da se odupres.
Medjutim, poznajem puno zena koje nesvesno psuju, odnosno ne smatraju to nekim losim zargonom, samo zato sto se dugo vremena krecu u nekakvom drustvu, pa je to za njih postalo normalno ponasanje. Cim se izdvdoje iz tog okruzenja, r'recnik' se bas primecuje. Kao sto klinci koriste izraze da bi bilo prihvaceni u svom drustvu, ovakvo izrazavanje, cini mi se, odraz je pripadanja.
Da li vam se to dopada? Da pripadate nekakvom miljeu?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Maniri Empty Re: Maniri

Počalji od Avramova Sub Avg 13, 2011 10:49 am

Vidra :: Koliko sredina u kojoj bivate, ljudi sa kojima se druzite -srecete, uticu na vase stavove a pre svega na ponasanje - oblacenje, nacin govora, fraze i uzrecice koje koristite?
Sredina kod mene menja samo način govora što znači da kada se nađem u drugoj sredini na mlao duži period, polako prihatam njihov govor i naravno, to se dešava samo na područjima ex-yu i na tri govorna područja što mi je blisko. Ostalo ostaje isto.

Kako se snalazite kada vidite da se menjate?

Ako se menjam znači da to radim nesvesno i ne osećam taj proces što je slučaj koji sam gore navela. Ono što sam naučila u toku odrastanja je temelj i on se ne menja.

Jeste li sposobni da se oduprete svim tim (losim ) uticajima?
Naravno, temelj je čvrst, vojnički, ali primeren. Sredina ne utiče na mene ni manirima, ni forama ni fazonima koji su u trendu. Često su mi ljudi koji prihvataju trendove u ponašanju smešni. Ne podnosim neologizme kao što su npr. "skapiram" itd. ili besomučno ponavljanje reči "prosto" a do skoro je bilo "naprosto". Mislim da je ovu grozotu plasirala gospoja Olja Bećković. Maniri 2531996303

Takođe, poslednjih godina se potpuno pogrešno koristi izraz "u principu". U kom principu, šta je princip ako neko kaže "U pincipu volim sve vrste kolača....". (ne mogu se setiti boljeg primera jer ne razmišljam tako). Zna se šta je principijelnost i principi koje sledimo.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Maniri Empty Re: Maniri

Počalji od Vidra Sub Avg 13, 2011 7:01 pm

"U pincipu volim sve vrste kolača....".
tj, ne biram, ali najvise volim cokoladne, ma svejedno mi je...

Mozda 'u pincipu' podrazumeva necije nacelo, odnosno da neko kao uoblicava pricu o sebi.
Danas gledam intervju En Hatavej povodom crtanog filma 'Rio', i ostala sam zapanjena, napr:
'da, ona (lik iz crtanog filma) voli da peva, a JA pevam samo ispod tusa i to kada nikoga nema kod kuce'... 'ona je..., a JA ovako...'. Mozda bi ovako nesto bilo 'u principu' ponasanje, tj. naglasavanje sopstvenih osobina sa tendencijom da drugi to zapamte, pa tako da kad vam dodjem u goste nemojte slucajno da vam se desi da nemate cokoladnu tortu Maniri 2317702173

Ne podnosim neologizme kao što su npr. "skapiram" itd. ili besomučno ponavljanje reči "prosto" a do skoro je bilo "naprosto"
A ima onih koji ce da kazu i da kontaju, ili da koriste patent koji zakopcavaju do pekare gde ce da kupe korosan, a da raskopcaju kada zele da isprobavaju pantalone. Na kraju dana sve ce to biti sprdnja.

Drago mi je sto si pomenula reci i izraze, jer oni se, kao i naglasak, potpuno neprimetno usadjuju u coveka.

Ono što sam naučila u toku odrastanja je temelj i on se ne menja.
Kakvi su vam temelji? Na kakvim postulatima pocinju?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Maniri Empty Re: Maniri

Počalji od Avramova Sub Avg 13, 2011 9:52 pm

Vidra :: Mozda 'u pincipu' podrazumeva necije nacelo...
Princip je pravilo koje sami sebi postavljamo i ako smo čvrstog karaktera i principe ćemo poštovati.

Kakvi su vam temelji? Na kakvim postulatima pocinju?

Rasti kćeri, budi radna, dobra, poštena. Voli ljude jer samo tako ćeš i ti biti voljena. Klolni se lošega, prikloni se dobru. (Nisam samo slušala savete već i gledala kako to moji roditelji rade).

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Maniri Empty Re: Maniri

Počalji od Vidra Ned Avg 14, 2011 12:03 pm

Rasti kćeri, budi radna, dobra, poštena. Voli ljude jer samo tako ćeš i ti biti voljena. Klolni se lošega, prikloni se dobru.
Ovde nema ljubavi i zadovoljstva prema sebi samom, sto sam svojim roditeljima zamerala.
Tome u prilog dodala bih ono sto nam je, narocito za Novu godinu, zelela jedna od 'uciteljica' : 'Da ste zivi, zdravi i veseli!'
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Maniri Empty Re: Maniri

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu