Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 21 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 21 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Kako videti boju aure
Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Šta trenutno slušate?
Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 EmptyPon Apr 29, 2024 9:46 pm od PatakPrvi

» Ne može da vam dosadi
Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Brak kao institucija sve nepopularniji

+13
Marea
trijak
laza
ttooma
Hiperborejac
Vulin
sini_do
digitalmandrak
Dragana
Avramova
Vidra
Fristajlo
Orhideja
17 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Vidra Sre Avg 17, 2011 3:53 pm

Av:
al' imam dobre zube, orahe krckam njima.
c...

Neki tip:

Tebi cu pasirati hranu bez zaprske.. koliko godinama imamo sve cemo teze zvakati hranu..Smile
Umes li sladoled da pravis? Very Happy
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Gost Pon Sep 10, 2012 9:43 pm

Vidra...
Umes li sladoled da pravis?

Sladoled??... to je bar lako..Smile a jos lakse je napraviti puding... bitno je samo da je slatko..Smile
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Marea Uto Sep 11, 2012 12:33 am

Nema to mnogo veze sa popularnoscu, vec ljudi kapiraju da nema potrebe vezati se s tim papirom ako vec oko svega mogu sami da se dogovore.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Vulin Uto Sep 11, 2012 12:46 am

Srećo, "taj papir" je institucija koja je nastala zbog, blago rečeno, ljudske bezgranične gluposti.

Mislim, 'ajde što si pljunula na Rapaporta, ali - uslovno rečeno - njegov stav (a za sad je on pametniji od tebe) je upravo suprotan.
Vulin
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Marea Uto Sep 11, 2012 12:49 am

Ja ne znam uopste o cemu ti to?
Ne pada mi na pamet da budem pametnija od nekoga. Dobro mi je ovako.
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Hiperborejac Uto Sep 11, 2012 3:38 am

Sam naslov govori kuda ide ovaj brod! Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 657883169
Hiperborejac
Hiperborejac
Član
Član

Broj poruka : 275
Datum upisa : 23.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Avramova Uto Sep 11, 2012 3:18 pm

@Hiper

Kada bi malo bolje razmislio shvatio bi jednu činjenicu. Rastom nepopularnosti braka, raste i slobodna volja ljudi.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Hiperborejac Sre Sep 12, 2012 2:11 am

Avramova ::@Hiper

Kada bi malo bolje razmislio shvatio bi jednu činjenicu. Rastom nepopularnosti braka, raste i slobodna volja ljudi.

Uh sad si me bas zbunila....pa brak nije ni bio obaveza, to je slobodna volja dvoje ljudi...ili intres jednog od ..
Na ovom stupnju mentalnog razvoja coveka nisam bas siguran da slobodna volja "ljudi" vodi uvek ka naprednim stvarima i progresu covecanstva... :iii:
Hiperborejac
Hiperborejac
Član
Član

Broj poruka : 275
Datum upisa : 23.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Gost Pet Nov 23, 2012 4:14 pm

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 487164_10151219020644464_1326802675_n

Porodica predstavlja osnovu ljudske zajednice i nezamenljiva je u procesu duhovnog i socijalnog razvoja čoveka. U porodici se čuva vera predaka, drži se do osnovnih duhovnih i moralnih vrednosti koje nas vode kroz život; porodica je izvor ljubavi, u njoj se učimo dužnosti, požrtvovanju, zajedničkom podnošenju nevolja, životnoj borbi, kao i podeli radosti. Porodica nam stvara osećanje da smo zajedno u svemu, što važi i kada odemo iz svojih porodičnih kuća, tamo kuda nas život vodi.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od ttooma Pon Jan 21, 2013 10:23 pm

Porodica predstavlja biološku i društvenu grupu koja je određena društvenim pravilima i propisima i ima društvene ciljeve i funkcije. Porodica se razlikuje od drugih društvenih grupa svojom društvenom ulogom koju vrši u životu svake individue,tj. po tome što pruža mnogo konkretniji podsticaj za razvoj čoveka kao ljudskog bića.Porodica je takva za kojom svaki pojedinac oseća potrebu, zato možemo reći da je porodica univerzalna i jedinstvena društvena grupa i značajna je za život svakog pojedinca.Savremena ili egalitarna porodica sve više liči na na specijalizovanu društvenu ustanovu ,članovi porodice sve manje žive potpunim životomu porodici a sve više teže da zadovolje svoje potrebe izvan ili van porodice, pa se porodica sve više doživljava kao prirodna nužnost za ljudski život, nego kao i jedna od ustanova kojoj se nemora participirati. Porodica omogućuje neposredni kontakt ,ličnu povezanost,razvijanje emocija,podstiče da se razvije ljubav kao potreba i zato je porodica jedinstvena društvena organizacija koja podstiče razvitak i emocionalne strane ljudskog života, omogućavajući normalan i uravnoteženi razvoj.
ttooma
ttooma
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1266
Datum upisa : 26.12.2012
Godina : 40

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od laza Pon Jan 21, 2013 10:25 pm

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 487164_10151219020644464_1326802675_n

ovo ima težinu....kako je lepo sročeno......
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Marea Pon Jan 21, 2013 10:48 pm

Uopste nije bitno dali je brak popularan ili nije, vazno je da s kim zivite bude to To., bilo na papiru ili bez..
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od laza Pon Jan 21, 2013 10:53 pm

rođeni smo u vreme kada se stvari nisu bacale nego su se popravljale.....

mnogo mi se svidela ova rečenica i poruka koju ona šalje je jaka.
govori u množini,važi za oba bračna druga,simboliše nešto što iako je staro,iznošeno ako je ispravno i stoji vam lepo još je i popravljivo ima veću vrednost nego novo.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od trijak Pon Jan 21, 2013 11:02 pm

I sada je to vreme kolega @Lazo ,samo što je mali boj onih koji popravljaju u odnosu na one koji odbacuju!

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Nije-meni-siroka_zps7d58be98
trijak
trijak
Banovan
Banovan

Broj poruka : 516
Datum upisa : 04.01.2013
Godina : 69
Lokacija : Trebinje

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Marea Pon Jan 21, 2013 11:05 pm

To ne znaci, da oni rodjeni u ovo vrijeme, nece biti dobri ljudi..
Mozemo uzeti i primjer..sto se slomi, vise ne moze biti isto..Tad kada su se stvari popravljale, covjek nije ni imao izbora..da jeste, sigurno je da bi "bacio i kupio novo"..Isto, kao i tad i sad..razlika je samo u ljudima, tj njihovom mentalnom sklopu...
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od laza Pet Mar 22, 2013 9:27 pm

ko shvati da iako je u mogućnosti da kupi novo popravi staro,podmaže i očisti i ponovo dovede u pređašnje stanje taj je shvatio suštinu života...
treba razgraničiti uistinu i šta vredi krpiti,možda je i previše pokvareno a samim tim i nepopravljivo.ta procena i jeste ključna razlika između srećnih i nesrećnih.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Marea Sub Mar 23, 2013 11:15 pm

Sustina zivota je da se covjek stalno mijenja..i to je dobro..jer nesto sto si volio "juce", mozda "danas" vise ne volis...
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Enna Čet Mar 28, 2013 10:33 am

Moja supruga je nabacivala šta bi želela za godišnjicu braka koja se približavala. Rekla je:
“Ja bih nešto sjajno što ide od 0 do 150 za 3 sekunde.”
Kupio sam joj vagu za merenje težine.
I tako je počela svađa… Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 3681966919
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Istina ex Natasha Čet Mar 28, 2013 12:39 pm

Kakav, za mene, ne prihvatljiv naslov! Oduvek sam bila pristalica jednog braka i jednog coveka. Pod uslovom da se ne bije i da ne pije previse. Imala sam srece, nekad davno, 7 godina. On je bio smisao mog zivota. Secam se kada je jednom rekao, nemoj nijednom muskarcu otvarati vrata kada nisam kod kuce i nemoj se voziti u njihovim autima. Nemoj im govoriti dobar dan, Rekla sam necu. I nisam. Rekao je, nemoj nikad pretrazivati po mojim dzepovima. Rekla sam necu. I nisam nikad. Spremala sam sve sto on najvise voli da jede. Kupovala mu sve najlepse. Na sebe nisam nikad mislila. ON je bio vazan. I to me cinilo najsrecnijom osobom na svetu. Kad ga vidim da ide, sve trcim da ga zagrlim. Kad negde podje, pratim ga do auta. Komsije pricale, kako se ovo dvoje vole. Jedva cekala da se kuci vrati. Sve mu pricala. Nikakve tajne nisam imala pred njim. I mnogi udvaraci su uvek bili prijavljeni. On je uvek govorio, zakazi im sastanak, ja cu izaci. Ali nisam htela to. Za mene su drugi ljudi bili kao stvari, zidovi, drveta, nista. Samo ON! I umeo je da ceni...Mnogo puta je rekao, sve molim Boga da umrem pre tebe. Ne bih preziveo da te nema. Takva zena se ne nalazi. I umro je pre mene. A ja sam zarko zelela da imam moc da se on vrati u zivot a ja da umrem. Nije moglo tako...Sve je govorio, ako se meni nesto desi, naci ce se neki covek da ti pomogne da ne budes sama. Nije se nasao. Nemate pojma kako je to tesko. Sutra ce biti datum nase svadbe, 29. mart. Dan je bio pravi prolecni, suncan i lep. Od kada njega nema, moja pesma je DJURDJEVDAN...
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Marea Čet Mar 28, 2013 12:48 pm

Postoje ljudi koji se ludo vole, i super funkcionisu i bez papira...
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Enna Čet Mar 28, 2013 12:58 pm

I sa papirima isto...Ma,kad nadješ pravu osobu,brak je nešto predivno,želiš tu obavezu,tražiš to, kao da overavaš ljubav pred Bogom, narodom, sudom i svetom, zavetuješ se, daješ ljubavi širu dimenziju, okvir u kome želiš da je potvrdjuješ i razvijaš, nije to uopšte ružno, naprotiv prelepo je, sliku kvare ovi tzv brakovi, svadbe im traju po tri dana sa petsto zvanica, bračni život im intrigantan i golubiji, nikada se ne zna ko je u ormaru, ko će kada kroz prozor, ni ko je na vratima, ako dodje do razvoda, toliko su istrošeni i upropašćeni kao ličnosti da više nisu nizašta, treba vremena da se srede i uljude....

Prava ljubav može i u brak da udje, t o je samo ojača, ali takvih je malo..
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Marea Čet Mar 28, 2013 1:21 pm

Kazem i bez papira...jer ima ljudi koji kritikuju ove sto kritikuju brak..i eto ti zacaran krug jer nema ljubavi...Kad je ljubav tu sve je lako., a i nevazno..brak ili zajednica bez braka...
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Enna Čet Mar 28, 2013 1:26 pm

Marea ::Kazem i bez papira...jer ima ljudi koji kritikuju ove sto kritikuju brak..i eto ti zacaran krug jer nema ljubavi...Kad je ljubav tu sve je lako., a i nevazno..brak ili zajednica bez braka...

Ljubim pametnu plavu glavicu... :rukegore:
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Marea Čet Mar 28, 2013 1:34 pm

Ljubi, ljubi... :marea: , jer ljubim i ja.. :marea:
Marea
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Enna Čet Mar 28, 2013 1:35 pm

🇯🇪 Hoćeš da s' uzmemo?
Enna
Enna
Banovan
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Brak kao institucija sve nepopularniji  - Page 3 Empty Re: Brak kao institucija sve nepopularniji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu