Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 62 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 62 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Uvredljivi humor EmptyDanas u 1:06 pm od PatakPrvi

» Muzika i igra Rusije
Uvredljivi humor EmptyJuče u 11:24 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Uvredljivi humor EmptyJuče u 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Uvredljivi humor EmptyJuče u 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Uvredljivi humor EmptyJuče u 8:42 pm od Dall

» Postoji li zlo?
Uvredljivi humor EmptyJuče u 8:18 pm od Dall

» Obuća
Uvredljivi humor EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Uvredljivi humor EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

» Muzicko sarenilo
Uvredljivi humor EmptySre Apr 24, 2024 2:51 pm od Dall

» KEMAL MONTENO
Uvredljivi humor EmptySre Apr 24, 2024 2:44 pm od Dall

» Poklanjam ti pesmu
Uvredljivi humor EmptySre Apr 24, 2024 2:39 pm od Dall

» Odavno nisam čuo/čula
Uvredljivi humor EmptySre Apr 24, 2024 2:35 pm od Dall

» Sta pevusite ovih dana?
Uvredljivi humor EmptySre Apr 24, 2024 2:30 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Uvredljivi humor

+2
Vidra
Fristajlo
6 posters

Ići dole

Uvredljivi humor Empty Uvredljivi humor

Počalji od Fristajlo Čet Jun 30, 2011 11:35 pm

Šta mislite o tome?
Naime, neki vicevi znaju da uvrede; no, da li se treba vređati na vic?
Svi znamo po neki; šta mislite o ovoj gužvi između Ivana Ivanovića i Stranke vojvođanskih Hrvata, i koliko je sve to iskreno, a koliko medijska halabuka?
Izvolite...
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Uvredljivi humor Empty Re: Uvredljivi humor

Počalji od Vidra Ned Jul 24, 2011 12:09 pm

Moram da kazem da Ivan Ivanovic ima 'zastarele' fore, i meni njegova emisija nije zanimljiva. Osim u trenutku kada je ugostio Stinga. Sto se Stinga tice, fascinantno mi je bilo da Ivan nije imao tremu...

Taj uvredljivi humor je verovatno postao ín', posto se halabuka oko Ivanove emisije pojavila nakon 'Celsi lejtli', u kojoj je ova plasirala prozivke posle Ejminog koncerta u Beogradu. Njoj se nista nije desilo, a ovde se toliko raspravljalo. Jedino sto se nekako u svim komentarima podrazumevalo da su na Ejmin koncert dosli samo Srbi. Verovatno nije bilo nikoga iz okolnih drzava. No, dobro... mnogo je zapetljano... sve to...
Bila je emisija, cini mi se na istoj toj televiziji, povodom dogadjaja sa Ivanom Ivanovicem, ali je nisam gledala. Dopao mi se naslov 'Satira ili govor mrznje'. Svaka cast autoru naslova, pravo u centar.

Mozda se danas izgubila ta doza stila koja je olicavala kulturu satire. A mozda smo postali suvise samovoljni jer nam neko jak cuva ledja.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Uvredljivi humor Empty Re: Uvredljivi humor

Počalji od Cleopatra Ned Jul 24, 2011 10:12 pm

Vidra ::A mozda smo postali suvise samovoljni jer nam neko jak cuva ledja.
Bio bi fazon da taj neko uopste postoji. Nema kraja ljudskoj budalastini bez zaledjine...

Inace taj humor mi cesto nije smesan, iako mu i sama pribegavam. Tesko je ubosti dozu, ali mislim da se ipak moze izbeci neumesno. Humor pre svega treba da zadrzi opustenu i veselu konotaciju, a ne da stvara napetost.

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3486
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uvredljivi humor Empty Re: Uvredljivi humor

Počalji od Avramova Pon Jul 25, 2011 10:21 am

Može li neko navesti primer uvredljivog vica? Možda ću omašiti temu, jutro je a ja se još nisam razbudila kao Nada Topčagić. Uvredljivi humor 1050154034

Vicevi na račun mentaliteta pojedinih naroda mogu biti uvredljivi ili ne. Npr. ako za Bosance kažemo da su glupi (jer su dobri, kažem ja kao i poslovica lud i dobar, braća su), a za Vojvođane da im je sve ravno do Kosova, za Crnogorce da su lenji, Makedonce da su cicije itd. itd. jedni se mogu uvrediti i to s puno prava dok će se drugi nasmejati jer vic i nije uvredljiv kao npr. za Vojvođane.

Lično ne volim takvu vrstu viceva kao ni crni humor a ponajpre mi se gade emisiije kada se narodne mase zabavljaju dok nam šoumen sa blještave scene prosipa fazone na račun aktuelne vlasti, publika pod dirigentskom palicom aplaudira nakon svake pete reči i kida mi nerve :hulahop: (tu demonstrativno prelazim na mezzo ili diskaveri kao šok terapiju).

Jesam li mašila suštinu? :Uvredljivi humor 3681966919:


____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uvredljivi humor Empty Re: Uvredljivi humor

Počalji od inspy Pon Jul 25, 2011 12:36 pm

Pa cela Prva je u tom duhu. Voditeljke srozavaju sve sto se srozati moze kroz neki gadan cinizam I besmisleno zbijanje shala u emisijama...Ustvari, najsmesnija je ta mimika zastupljena na B92,Prvoji I Foxu...Tacno se zna intonacija, kad ce da zastane I sta ce da naglasi uz obavezno nackiljen "pronicljiv" pogled..
Smesna mi je bila ona Ivana Bojovic koja je bila ranije ok, al je izgleda prosla neku zescu obuku pa i njoj sad upada svasta u ochi dok prica.
inspy
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010
Lokacija : Бгд.

Nazad na vrh Ići dole

Uvredljivi humor Empty Re: Uvredljivi humor

Počalji od Vidra Pon Jul 25, 2011 5:42 pm

jutro je a ja se još nisam razbudila
kaze se ''utroje ''... Uvredljivi humor 2317702173


.Ustvari, najsmesnija je ta mimika zastupljena na B92,Prvoji I Foxu...Tacno se zna intonacija, kad ce da zastane I sta ce da naglasi uz obavezno nackiljen "pronicljiv" pogled..
Moram da prznam da televiziju gledam, ako uopste gledam, bez tona, jer vise volim da slusam radio, tj. muziku.
Osim tonaliteta u glasu ( koji nisam primetila 'zbog nedostatka tona') grimase i pokreti ramenima, i uopste gornjim delom tela, deluju 'fascinantno'. Svojevremeno sam htela da nekako kontaktiram 'milionera', pa mi se to posle ucinilo bzvz, i kazem mu da se ne okrece za desnim nego za levim ramenom, i da u tom okretu pomalo koristi i vrat, jer ledja prema publici poprilicno nepristojno deluju.

Tesko je ubosti dozu, ali mislim da se ipak moze izbeci neumesno. Humor pre svega treba da zadrzi opustenu i veselu konotaciju, a ne da stvara napetost.
Od skoro imam neku vesticu... pa me to bacilo u razmisljanje kako neki ljudi uopste ne kapiraju nikakvu dozu. Njoj je sve uvredljivo, cak i ako se ne radi o njoj samoj, plus se upusta u analizu spleta okolnosti u kojima nije ni ucestvovala. Verujem da se njoj ne moze potrefiti doza, posto ne kapira; a ima onih koji isto tako ne kapiraju ali se osete prozvanima kao da su jedini na svetu, kao da svi i uvek o njima pricaju.
Sa takvim, humor kakav god da je ne moze biti opusten.
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Uvredljivi humor Empty Re: Uvredljivi humor

Počalji od Fristajlo Pon Jul 25, 2011 6:05 pm

Vidra :: a ima onih koji isto tako ne kapiraju ali se osete prozvanima kao da su jedini na svetu, kao da svi i uvek o njima pricaju.
Ti to nešto na moj račun, jel'? Uvredljivi humor 2317702173
Uvredljivi humor 670648
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Uvredljivi humor Empty Re: Uvredljivi humor

Počalji od Orhideja Pon Jul 25, 2011 6:11 pm

A zašto sada smeta Ivan Ivanović?
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Uvredljivi humor Empty Re: Uvredljivi humor

Počalji od Vidra Pon Jul 25, 2011 6:18 pm

Ti to nešto na moj račun, jel'?
Uvredljivi humor 3629869021


A zašto sada smeta Ivan Ivanović?
Kome smeta?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Uvredljivi humor Empty Re: Uvredljivi humor

Počalji od Orhideja Pon Jul 25, 2011 6:30 pm

Ako dobro čitam, imam osjećaj da ste ustvari protiv te emisije, ja sam gledala par tako da ne donosim sud još
Orhideja
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : tu negdje

Nazad na vrh Ići dole

Uvredljivi humor Empty Re: Uvredljivi humor

Počalji od Fristajlo Pon Jul 25, 2011 6:50 pm

Vidra ::
Ti to nešto na moj račun, jel'?
Uvredljivi humor 1495693230

Pa, samo vicom potvrđujem tvoju tezu- razmisli... Uvredljivi humor 129758 I ja znam takve; ceo svet iz ponižava, mrzi i vređa, svakim pogledom i postupkom... Uvredljivi humor 196439
avatar
Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Uvredljivi humor Empty Re: Uvredljivi humor

Počalji od Vidra Pon Jul 25, 2011 6:56 pm

Zasto protiv?
Posto svako od nas ima daljinski, moze da bira sta ce da gleda.

Emisiju kada je gostovao Sting gledala u nekom zenskom drustvu, ali su one u stvari cekale Zdravka Colica. Jedna sve vreme saltala na drugi kanal jer ju je zanimao rezulat teniskog meca koji se igrao u tom trenutku; druga je komentarisala kako je Cola veca zvezda od Stinga ( ona inace ima 21 godinu).
Od upadica, jedva odgledah intervju sa Stingom.

U mom okruzenju, uopste, slabo se sa kime slazem oko tv programa, posto slabo pratim redovne dogodovstine...


ceo svet iz ponižava, mrzi i vređa, svakim pogledom i postupkom...
vala bas...
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Uvredljivi humor Empty Re: Uvredljivi humor

Počalji od Avramova Sre Avg 03, 2011 3:23 pm

Vidra ::...a ima onih koji isto tako ne kapiraju ali se osete prozvanima kao da su jedini na svetu, kao da svi i uvek o njima pricaju.

Neću se dotaći teme jer emisiju nisam gledala ali mi je vrlo interesantan ovaj deo koji sam izdvojila. Naime, često se srećemo baš sa ovom rečenicom u diskusijama na forumu "to što si se ti pronašla tvoj je problem....".

Ako ja reagujem na nečije mišljenje jer se sa istim ne slažem, zbog čega se odmah nameće misao da sam se ja pronašala u istome. Sto puta sam reagovala u ime muškaraca, moje dece, ma bilo čije a najmanje moje. Jednostavno je objašnjenje, imam pravo braniti svoj stav ili pak napasti drugačiji i kada je neko drugi u pitanju a ne samo ja.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uvredljivi humor Empty Re: Uvredljivi humor

Počalji od Vidra Sre Avg 03, 2011 9:51 pm

Naime, često se srećemo baš sa ovom rečenicom u diskusijama na forumu "to što si se ti pronašla tvoj je problem....".
Svi 'nastupamo' iz svog ugla ili iskustva, ili zato sto smatramo da branimo svoj stav ili napadamo drugaciji. S toga mi se cini da postoje nijanse, i slazem se da se to srece narocito na forumu, koji je za mene javna diskusija, sirok dijapazon mogucnosti za drugacije misljenje. A ovo ' to sto si se pronasla...' zvuci mi isto tako nekapirajuce. Mozda je to zato sto nisu svi ( dovoljno) otvoreni da uvazavaju druge i prihvate razlicitost.

Jednostavno je objašnjenje, imam pravo braniti svoj stav ili pak napasti drugačiji i kada je neko drugi u pitanju a ne samo ja.
Ovako nesto bi bilo konstruktivna rasprava... sukob misljenja a opet dobro pakovanje...

Sto se teme tice, pomenuli smo satiru, pa procitah kako satirican biva neko ko uopste ne mora biti upucen u temu o kojoj prica. Mislila sam da je upravo obrnuto. Medjutim, sad mi nekako dodje jasnije kada cujem nekakve komentare i zakljucke parcijalno izdvojene, sa nekim ciljem, verovatno uvredom ili stavom 'ja znam sve o tebi'.

Da li ljudi upucuju satro dosetke iz ljubomore, nekih svojih moralnih nacela, ili opstih utisaka neke sredine? Ili zbog neceg sasvim desetog?
Vidra
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010
Lokacija : Bgd

Nazad na vrh Ići dole

Uvredljivi humor Empty Re: Uvredljivi humor

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu