Ideja forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 23 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 23 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Muzika i igra Rusije
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 EmptyUto Maj 07, 2024 11:11 pm od PatakPrvi

» Sta je to sto ljude cini ljudima?
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 EmptySub Maj 04, 2024 9:05 pm od hanijbanij

» Šta trenutno slušate?
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 EmptyPet Maj 03, 2024 7:21 pm od PatakPrvi

» Kako videti boju aure
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 EmptyUto Apr 30, 2024 11:54 am od Dall

» Ne može da vam dosadi
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 EmptyNed Apr 28, 2024 7:26 am od Dall

» Podseća me
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 EmptyNed Apr 28, 2024 7:21 am od Dall

» Postoji li zlo?
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 EmptySub Apr 27, 2024 8:53 pm od PatakPrvi

» KEMAL MONTENO
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 EmptySub Apr 27, 2024 7:44 pm od PatakPrvi

» Sta vise volite lubenicu ili dinju?
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 EmptyČet Apr 25, 2024 8:45 pm od Dall

» Šta niste odavno jeli?
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 EmptyČet Apr 25, 2024 8:43 pm od Dall

» Šta ste danas kuvali?
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 EmptyČet Apr 25, 2024 8:42 pm od Dall

» Obuća
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 EmptySre Apr 24, 2024 3:27 pm od Dall

» Lepe žene prolaze kroz grad
Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 EmptySre Apr 24, 2024 3:23 pm od Dall

https://2img.net/h/s1.postimg.cc/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://2img.net/h/s28.postimg.cc/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/p630tcadr/vremenska_prognoza.png
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga


Amerika - obecana zemlja ili ne?

+48
Cipelica
Makarije
miroljub
Bela_golubica
Klaudija
Thabit
Jovanka Orleanka
Ajla
Cinzia
Prince
Johny Bravo
Rubert Shlajz
promaja
Komsinica
Batista
Time
Strelac
laza
furija
naOpaka
Marea
MoonGirl
Marko
212ganna
Vidra
Vulin
Mesrine
sini_do
SKYKING
digitalmandrak
Idejan
Djeneral
Miško
Cleopatra
RINGE
Istina ex Natasha
Orhideja
Fristajlo
Albatros
Avramova
plavooka
Debilko
Dragana
equilibrium
cat09
shondononda
Fraya
ellen
52 posters

Strana 15 od 22 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 18 ... 22  Sledeći

Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od laza Sub Jan 11, 2014 11:35 pm

https://vjetrenjaca.org/otvoreni-podaci/zloupotreba-otvorenih-podataka/

Dobar dio grada pretvorio se u pustoš kako su radnici automobilske industrije gubili posao, a tvornice se gasile. Mnogi od njih nisu više mogli plaćati hipoteke na svoje nekretnine pa su ih bili prisiljeni napustiti, a oni koji su još ostali bore se sa sve manjim plaćama i pritiskom banaka.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Time Uto Jan 14, 2014 12:16 am

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Tc3i

Marinacc Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 500484114 
avatar
Time
Super član
Super član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od promaja Uto Jan 14, 2014 12:20 am

il Marinka  Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 500484114  Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 3137150671 
promaja
promaja
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1866
Datum upisa : 12.01.2014
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Rubert Shlajz Sre Jun 04, 2014 12:08 am

ellen ::Vecina ljudi zna za Ameriku i o Americi uglavnom iz filmova ili iz "rekla-kazala" prica, koje su uglavnom pune predrasuda. Te price kod nas obicno prepricavaju ljudi koji Ameriku nikad nisu ni  posetili , a kamo li u njoj ziveli. Nadju se negativne price i onih koji nikako nisu zadovoljni zivotom u Americi, jer su ocekivali nesto drugo pre nego su dosli ovamo. Pa ajde da pokusamo da razbijemo te predrasude.

Da li je Amerika obecana zemlja?
Koliko se u Americi moze materijalno i profesionalno napredovati?
Koliko se moze zabavljati?

I uopste, kako dozivljavate Ameriku i zasto bas tako?

Ja sam radio na brodu, bio sam u Los Andjelesu i u Majamiju ali sam imao kontak sa americkim turistima pa sam video kakvi su ljudi... radio sam po njihovim zakonima i video sam kako zive... Znam ljude koji idu da rade na kopno i znam da rade po dva posla.

Ne, nije obecana zemlja. Ima mnogo siromasni ljudi...
Moze ali moras mnogo da se potrudis i mnogo da trpis.
Pa moze svakako... ako nisi umoran.

Amerikanci su stoka, cigani najgori. Prljavi, debeli, nekulturni... nemam ja nista protiv debelih ljudi ali oni su mnogo debeli i to samo zato sto su stoka. Samo jedu i piju dijetalnu koka kolu sto je meni bilo mnogo smesno. Uzme dva bifburgera, picu, natrpa kolace u tanjir i uzme dijetalnu kolu... ova obicna ima mnogo kalorija... ma sta pricam pojedini ne mogu ni da se sami posluze jer ne mogu da ustanu iz onih motorizovanih kolica. Ponekad capne bifburger pa ga baci i uzme nesto drugo, dok se u pojedinim delovima sveta gladuje. Ima i finih ljudi naravno ali vecina njih nema pojma o zivotu i mnogo su nekulturni i glupi. Amerika jeste lepa, prelepi su gradovi, stalno se gradi, velike zgrade i automobili, siroke ulice ali opet ljudi su nekako bezveze. Evropa je mnogo bolje mesto za zivot, naravno ne Srbija.
Rubert Shlajz
Rubert Shlajz
Novi član
Novi član

Broj poruka : 38
Datum upisa : 31.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Avramova Sre Jun 04, 2014 12:19 am

Zašto ne Srbija?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Rubert Shlajz Sre Jun 04, 2014 12:26 am

Avramova ::Zašto ne Srbija?
 Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 1005548521 
Rubert Shlajz
Rubert Shlajz
Novi član
Novi član

Broj poruka : 38
Datum upisa : 31.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Avramova Sre Jun 04, 2014 12:34 am

Šta sam vas loše pitala? Da li je Srbija geografski lepa? Jeste. Da li su ljudi u fundamentu dobri, jesu. Ostalo se da urediti.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Rubert Shlajz Sre Jun 04, 2014 12:42 am

Da je geografski lepa jeste, ljudi... pa u fundamentu bas i nisu dobri Smile ima dobrih ljudi nije da nema ali malo. Da li se ostalo da urediti? Kako?
Rubert Shlajz
Rubert Shlajz
Novi član
Novi član

Broj poruka : 38
Datum upisa : 31.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Avramova Sre Jun 04, 2014 1:21 am

Kao i u drugim uređenim državama, znate šta to sve podrazumeva. Ljudi su dobri, to se dokazalo. A ako nekada i zakažu pa i nije nam za zameriti obzirom na krizno vreme.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Rubert Shlajz Sub Jun 07, 2014 5:14 pm

Ma cini ti se da su ljudi dobri, ima i dobrih naravno ali vecina samo glumi dobrotu. Naravno, krizno vreme i svako gleda sebe ali ja mislim da oni koji ne osecaju krizu da su oni jos gori... oni hoce jos...
Rubert Shlajz
Rubert Shlajz
Novi član
Novi član

Broj poruka : 38
Datum upisa : 31.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Avramova Sub Jun 07, 2014 5:42 pm

U pravu ste za ovo poslednje. Ne znam šta bih više rekla a kroz glavu mi prolaze misli i nikako da se presaberem. Baš je teško prihvatiti vaše uverenje o glumi dobrote iako sam svesna da ima i toga. Često samu sebe zavaravam.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Rubert Shlajz Sub Jun 07, 2014 9:20 pm

Znam kako vam je, i ja sam tesko podneo istinu Smile ali prihvatis i nastavis dalje Smile
Rubert Shlajz
Rubert Shlajz
Novi član
Novi član

Broj poruka : 38
Datum upisa : 31.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Avramova Uto Jun 10, 2014 4:44 pm

Nastavljam dalje ali ne zaboravite, nije samo Amerika obećana zemlja.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Johny Bravo Uto Jun 10, 2014 10:55 pm

Ja Ameriku odavno ne dozivljavam kao zemlju kakvom je prikazuju u holivudskim limunadama.Da za trenutak ostavimo po strani GMO i njihovu spoljnu politiku,nego da se malo pozabavimo necim sto cesto smetnemo s uma.Kakav je to raj na zemlji drzava u kojoj je normalna stvar skoknuti do prodavnice i kupiti vatreno oruzje?Neko istovremeno moze imati i psihicki labilno dete i oruzje u kuci i onda jednog dana "sasvim slucajno" desi se masakr u srednjoj skoli npr.
Tamo se to ne desava tako retko....
Johny Bravo
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5353
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 49
Lokacija : Planeta Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Rubert Shlajz Pon Jun 16, 2014 11:08 pm

Pa nije problem u tome sto mozes kupiti oruzje, pogledaj Kanadu, niko nikoga ne dira bas iz tog razloga jer imaju oruzje i kad ti neko dodje na vrata ti ga upucas i ne odgovaras... to je dobra stvar. Njihov je problem sto su izopaceni... zasto? Mozda je bas GMO kiv za sve Smile A kad smo vec kod te GMO hrane, pojedes njihov paradajz i haos Smile Bukvalno klistira Smile
Rubert Shlajz
Rubert Shlajz
Novi član
Novi član

Broj poruka : 38
Datum upisa : 31.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Avramova Sre Jul 16, 2014 9:54 pm

Naš paradajz lagano ide ka sredstvu za klistiranje. Čak ni onaj koji se sadi u domaćem vrtu nije više "domaći".

Kako god, NY mi je jako privlačan kao i Kalifornija. Verujem da se niko nije ravnodušan vratio iz tog novog vrlog sveta.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Rubert Shlajz Pet Jul 18, 2014 3:18 am

Mislis? :D Salim se, lepo je ali, lepsa je priroda ovde, mene to odusevljava. Vojvodina naravno ne, ne volim ravnicu Smile


Rubert Shlajz
Rubert Shlajz
Novi član
Novi član

Broj poruka : 38
Datum upisa : 31.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Avramova Pet Jul 18, 2014 12:49 pm

Mislila sam na turističku posetu, svakako. Dobro je da čovek vidi što više parčića planete Zemlje jer što više vidi, više zna kako je tamo gde on živi i naravno, ne samo to.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалaм Давидов, 57.6)
Avramova
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69578
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Istina ex Natasha Sre Okt 01, 2014 9:37 am

Rado bih da vidim Ameriku. Australci, koji su bili, kazu da nije ni prici lepa kao Australija. Nije slobodno, hrana im se njihova ne svidja itd.
Istina ex Natasha
Istina ex Natasha
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3767
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Prince Pet Sep 04, 2015 8:25 pm

U ozbiljnim državama mnogo šta se razlikuje.. ,kao ..osnovno je to da možeš da živiš od svog rada.
Ozbiljne države cijene patriotizam (kao Putina Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 3681966919 npr) kao i pozitivne vrijednosti imaju svoje mjesto .
Tamo ne možeš biti NEKO ako se neozbiljno ponašaŠ,kao što takve vole Srbi Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 479116528
avatar
Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 57

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Cinzia Pet Sep 04, 2015 8:32 pm

Zavisi kako se ko gdje snadje,,
Nekima je i Srbija obecana zemlja,,
Cinzia
Cinzia
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 722
Datum upisa : 22.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Ajla Sre Okt 21, 2015 6:42 am

Mislim da je to tesko generalizovati. Svako od nas ima svoje ciljeve, ambicije, zelje, snove... Konkretno sto se tice Amerike (u istoj zivim skoro 18 godina), pruza se mogucnost svima podjednako da ostvare svoje ciljeve i snove. E sad do nas samih je koliko smo spremni da se odreknemo nekih svojih ustaljenih normi i nacina zivota na koji smo navikli na nasim prostorima i prihvatimo to nesto njihovo bez obzira koliko to za nas izgledalo suludo i strano (necu reci glupo, jer svako zasto ima svoje zato). Igrom slucaja sam bila sudionik (sto posredno, sto neposredno) mnogih zivotnih prica ljudi koji dolaze sa nasih prostora (volontirala sam par godina u organizaciji preko koje su dolazili nasi). Bilo je tu svega. Sve te price su imale jednu zajednicku stvar. Nikome nije bilo lako. Novi ljudi, novi jezik, novi obicaji, zakoni, hrana, uslovi zivota... Na sve se to trebalo adaptirati. Svima je bilo isto. Razlika su bili samo razlozi zbog kojih su dosli. Neki su dolazili iz ekonomskih razloga, neki jer nisu imali drugog izbora, neki zbog djece, jedni opet "iz bijesa" jer je to bilo "in" u to vrijeme (vidjela zaba da se konji kuju, pa i ona digla nogu). Upravo ti razlozi su odredjivali daljnje smjernice u njihovim zivotima. Ako neko dodje bez nekog odredjenog cilja, naravno da ce poceti da negoduje i da pljuje po prvoj prepreci na koju naidje. A zivot je pun prepreka, ma gdje mi bili. Sto se mene licno tice, spadam u ovu grupu koja je dosla ovdje jer nije imala druge opcije. Trebao mi je krov nad glavom, a u tom trenutku mi je to bila jedina opcija. Postavila sam sebi neki realan cilj (ne nemoguc) i uz raznorazne uspone i padove uspjela da dodjem do njega. Nisam nezadovoljna, ali nisam ni nesto pretjerano odusevljena. Na neke stvari sam se adaptirala, na neke nisam i mislim da nikada necu, ma koliko jos dugo zivjela ovdje. Nisam od onh koji kazu da im je domovina tamo gdje im je lijepo. Prazna dusa mnogo vise zna da zvoni od praznog dzepa. Ali kao sto vec rekoh, nismo svi isti...

Obecana zemlja je ona u kojoj si sretan, pa ma gdje to bilo...
Ajla
Ajla
Član
Član

Broj poruka : 114
Datum upisa : 17.10.2015
Lokacija : USA

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Idejan Sre Okt 21, 2015 12:44 pm

i ja zivim u Americi 18 godina
Idejan
Idejan
Super član
Super član

Broj poruka : 5951
Datum upisa : 21.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od laza Sre Okt 21, 2015 1:07 pm

Obecana zemlja je ona u kojoj si sretan, pa ma gdje to bilo...


Morao sam citirati Ajlu,prelepo rečeno.
Svuda gde čovek nadje svoj mir,gde se oseća zadovoljan i srećan je ,,obećana zemlja,,
Volim zemlju u kojoj sam rođen ali nisam spreman da se ,,zakopam ,, u njoj radi ideala,patriotizma,ognjišta,više sam neko ko je spreman da digne sidro i razapne jedra.Tako da,Amerika može biti obećana zemlja ako ispuni neka osnovna očekivanja stim što moramo biti svesni,bajke ostavimo piscima a život je ipak nešto drugo.
laza
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13716
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Idejan Sre Okt 21, 2015 1:18 pm

Trebam bjezati iz Amerike ali nemam kuda. Pobjegao sam iz Bosne ovdje a sada bih bjezao u Bosnu iz Amerike. Amerika je laz i najveca propaganda na svijetu, nikome nista ovdje nije obecano osim ludila. Ovdje se zivi na navise moguci primitivniji nacin, ovdje zivis samo da zivis, kao zivotinja.I to da zivis kao zivotinja to jeste obecano, tu te niko ne dira.Mozes zivjeti tako i to se smatra vrijednoscu Amerike.Amerika nema nikakvu drugu vrijednost.
Idejan
Idejan
Super član
Super član

Broj poruka : 5951
Datum upisa : 21.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Amerika - obecana zemlja ili ne? - Page 15 Empty Re: Amerika - obecana zemlja ili ne?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 22 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 18 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu